HOFSTEDE •DE GEZONDHEID AAN ALLEN Te huren terstond. Te koop of te huren. Huis te huren terstond, Uit der haud te koop. J. Brecltpot-Walravcns Te koop. BankLeclercq &Cie, Kapitaal vijf miliioenen franks. TTF KOOF ^en sc^00D en s°e<* Huis II. VAN HYFTE Men vraagt te huren Gasgesticht van Aalst. COKE, TURFSTROOISEL. De Fomlroyanlc Tord-Tripe, TE KOOP. Te koop. MAYART, DE p7uDDEREEN C", GEZAAGD HOUT, ZEIE2T IEETTIS te Baardegem en een perceel Bosch te Meldert. partij ZAAILAND, HOVENIERS HUIS, TOEMAAT, HUISMEUBELS, Behuisde HOFSTEDE Mgr Rulïo Scilla, die na afloop van zijn buitengewone zending naar Londen te Iieme verblijf hield, is naar de vroegere bisschoppelijke verblijfplaats Cliièli ver trokken, om afscheid te nemen van zijne diocesanen en vervolgens zijn nieuwen post van apostolische nuncius te Munchen te gaan betrekken. Voorts vernam ik dat de vroegere in ternuntius te's Hage zich ook welhaast naar zijn nuntiatuur te Rio-Janeiro zal begeven, waar hij Mgr Rochus Cocchia gaat vervangen, die tot aarlsbisschep van Otranto is benoemd. In de familie des Pausen zal binnenkort een huwelijk gevierd worden, namelijk dit van jonkvrouw Maria Pecci, dochter van een broeder van Z. H., met graaf Moroni, lid der adellijke lijfwacht. OOSTENRIJK. De prijs der schoonheid. Alle vijf jaren stroomen uit al de streken van Hongariëal dejeudige schoonen te Pesth bijeen om meê te dingen naar den prijs der schoonheid. Die prijskamp is om zoo te zeggen een nationaal feest geworden en do Hongaren, die zoe gehecht zijn aan al wat nationaal is, aan hunne taal, aan hunne zeden, vieren dan ook altijd plechtig dit feest. Op St-Stephanusdag stonden dit jaar weêr 40 jeugdige schoonen in halven kring vergaderd rond de prijsrechters, wier oogslagen van de eene tot de andere overgingen. Na eene langdurige beraad slaging, klonk eindelijk het oordeel. De voorzitter van dezen eigenaardigen raad, graaf Stefaan Karolyi, klom op een houten gestel en,zich tot de duizenden toeschou wers richtende, riep hij uit Jonkvrouw Gisela Scholcz. Een oorverdoovend vreugdegeroep, onophoudelijke toejuichingen weêrklon- ken toen de eerste schoone van Hongarië uit de handen van den graaf den gouden appel kwam ontvangen. Verlegen, gloei end rood boog bet schoone kind toen de geestdriftige menigte haar op de stelling riep. De eerste schoonheid bewoont Orosha- za. Het is eene prachtige blondine, rijzig van gestalte, rank, met droomerige blau we oogen, ideaal van maagdelijke schoon heid zooals geen dichter erdroomen kan. Toen de betooging ten eindeliep,begon de beraadslaging der jury andermaal, thans voor den tweeden prijs. Ten slotte werd aangewezen fraulein Ida Toronyi. Deze is een brunette, met rozige gelaats kleur, met zwarte vurige oogen, die reeds over vijf jaren een prijs behaalde, doch er nog niet in gelukt is den gouden appel weg te halen. De derde bekroonde was eene jonge getrouwde dame, geboren MariskaTamas- sy, insgelijks bruin van haar, een beeld van bijzondere schoonheid, eer klein dan groot, een engel van lieftalligheid, zooals de uitspraak luidt. Toen de drie prijzen waren toegekend kende de geestdrift geene palen meer. In een oogwenk hadden de Hongaren de voorbehouden omheining neergeslagen, en voor zij nog een woord zeggen konden, waren de drie heldinnen op deschouders der mannen gezet, en door duizenden en duizenden in triomf door de straten der stad gedragen. Dood van een reus. De reus is dood!De reus is dood ziedaar de woor den die thans te Weenen, aan de boorden van den Donau, het voorwerp aller ge sprekken maken. Winkelmeier, de grootste man der aar de zeven voet hoog, mijnheer, roepen de bengels is in den jeugdigen ouder dom van 20 jaar aan tuberculosis gestor ven, in zijne vaderstad. Wie in Europa kent de reus niet De dagbladen hebben lange, ellenlange arti kels meegedeeld, over zijn doen en laten, zijn handel en wandel, zijn opstaan en zijn slapen gaan, zoodat het kleinste kind beter de leienswijze kende van den reus dan die van keizer Wilhem of den ijzeren kanselier. Over een jaar was hij te Parijs het great attraction. Van den edelman tot den gavroche, van den bankier tot den groen- selverkooper bezochten den reus. Figaro schreef soil Tout-Paris voor hem. Men wist dat hij in geen gewoon spoorwegrij tuig kon zitten en dat hij moest vervoerd worden in een veewaggon waar hij zich uitstrekte op den grond. Men wist dat hij zijne kamer moest binnentreden, kruipende op de knieën. Men wist dat twee gewone bedden voor hem nauwelijks voldoende waren. En toen hij, een hoogen hoed op 't hoofd, in habit de ville ging wandelen in het Bois de Boulogne, was hij meer de held van den dag dan de moedige Boulanger. En toch lag er op het gelaat van den grooten man want uit zijne hoogte zag hij met minachting neêr op al de kleine grooten der aarde iets te lezen dat verre van geluk beteekende. Immer droefgeestig, steeds zwaarmoedig zag men dat het leven hem te zwaar was. Alleen bij het kinderfeest in Hyde Park te Londen, scheen hij nog eens gelukkig te zijn. Kleine boy's zoo hoog als Duimp- ken, die niet eens zijne knieën bereikten, waren zijne lievelingen. Hij stapte tus- schen die kleine wereld als Gulliver in 't land der Kaboutermannekens. Dit was zijn leste glans. De liefdenaar 't vaderland dreef hem terug naar de oude keizerstad. Daar is hij gestorven, beroemd ja, doch zonder een enkel geluk in 't leven te hebben genoten. VEREENIGDE-STATEN. Verschrikkelijke gebeurtenis. In no vember van het vorige jaar zeilde de bark Marie van Dobray (Georgia) naar Calais, met eene lading timmerhout. De beman ning bestond uit veertien personen. Op den negenden dag van hunne reis kwam er een hevige storm op. De bark kreeg veel schaè, de sloepen werden weggesla gen en de pompen builen werking ge steld. De hemnnning zocht hare toevlucht in het ruim en twee dagen later zag men een amerikaansch schip naderen. Door middel van allerlei seinen vroegen de ongelukkigen om hulp, maar het schip ging voorbij, zonderde seinen op te mer ken. Daarna kwam er een italiaansche bark in 't gezicht, maar wegens het stormachtig weer kon die geen hulp ver- leenen. Ondertusschen raakte de voorraad levensmiddelen aan boord van de Marie uitgeput en na eenige dagen stierven de kapitein en verscheidene matrozen van honger. De overlevenden sneden den eersten man die stierf, den hals af en voedden zich met zijn bloed en zijne her senen. Met de lijken van de volgende personen werd op dezelfde wijze gehan deld. De bootman en een SOjarige jongeling, Charles Lindergenaamd, waren ten slotte nog de eenige overlevenden. Den 9 janu ari werden zij opgenomen door de be manning van een Amerikaansch schip. De bootsman stierf vier uren daarna alleen Linder bleef in leven en werd in een verschrikkelijke!) toestand naar Garee, aan de westkust van Afrika gebracht. De ongelukkige kreeg een zware, lang durige ziekte, waarvan hij eerst kort gele den genezen was.VanCaree begaf hij zich naar Madeira, waar hij zich aan boord van de Gambia inscheepte en dezer dagen te' Marseille aankwam, waar hij zijne lijdensgeschiedenis verhaalde. teruggeschonken zonder geneesmiddel, zonder purgatie en zonder kosten. Men herinnert zich de schitterde onderbre king van den Voorzitter Dupin in den Franschen Senaat Waartoe dienen de drogerijen Hebben wij hel lekkere gezondheidmeel Revalen- ta Ahabica Du Barry met, dat alle kwalen ge neest inderdaad, de Revalenta heeft wonderbare genezingen te weeg gebracht wanneer men de duizenden getuigschriften der dankbare zieken doorloopt die van ongeneesbare kwalen gered zijn, treft men er onder andere aan van Z. II. Paus Pius IX, van Z. M de keizer Niko- laas van Rusland, van den vermaarden leeraar Dédé, genezing van eene achtjarige moeilijke spijsvertering en zinking op de blaas, er hij- voegende Indien ik een geneesmiddel te kiezen had onverschillig voor welke ziekte, 't zij aan de maag, aan de ingewanden, aan do zenuwen, de lever, de borst, do hersenen of het bloed, zou ik geen oogenbük aarzelen onder al do drogerijen den voorkeur te geven aa de Revalenta, overtuigd als ik ben van de uitwerksels, ik du^f zeggen onfaulbaar. M Henry Stanley, de groole Afrikaanscho navorscher, en de mededinger van M. de Braz- za in den Congo, schreef den 1 Maart 1875, uil het dorp Kagahyi, golegen op het Vieloria- Nyanzameer. Bij de terugkomst van eene slechte jacht deed het beklemde gelaat van mijne arme ge zellen, bezwijmend van honger, mij bijna tra nen stortenmaar vast besloten hen te redden, bereidde ik met de Revalenta Du Barry een eetmaal voor twee honderd mannen. Het was waarlijk hartroerend te zien hoe hun gelaat zich ophelderde bij het nullen van dit zacht, herstellend meel. Zijn uitwerksel op de kinders is niet min weldadig, bewijs hiervan de volgende brie ven Mijne kleine Maria, zwak, mager en teer van hare geboorte af, bekwam niet met de melk barer voedsterop den raad des genees heers deed ik baar de Revalenta nemen, dio haar frisch, blozend en bloeiend van gezond heid gemaakt heeft. Parijs, 4 Juli 1886. Mijnheer. Mijn dochter kon noch verleren, noch slapen. Zij was overvallen van slaaploos heid, van zwakheid en zenuwontsteking. Zij bevindt zich zeer goed met de Revalenta, die haar de gezondheidl goeden eetlust, eene goede spijsvertering, zenuwkalmle, eencn verkwik kende!: slaap en eene ongeruimdheid van geest teruggeschonken heeft, die baar sedert lang onbekend was. Parijs, ff April 1886. H. de Monllouis. M. De pastoor Comparet zegtGod zij ge loofd De Revalenta bcell een einde gesteld a3n mijne achttienjarige maag- en zenuwpijn, go- volgd V3n koorts, zwakheid en i.aehtelijk zweeten. En M Rul, eigenaar te Barr (Benedon- Rijn), schrijftDe Revalenta heeft mij gene zen van eene veertigjarige sleehtc spijsverte ring, van bloedarmoede, gebrek aan eetlust, onregelmatigheid in de lichaamsverrichtingen en langdurende zenuwaandoening in het hoofd; een nieuw leven, als dat der jeugd, bezielt mij. Een uitgebreid uittreksel van honderd dui zenden genezingen van volwassenen en kinde ren wordt kosteloos, op aanVraag, door het huis Du Barry en C#, 8, Castighoneslraat, Parijs, gezonden. In dozen van 2 fr. 26 4 fr.1 kil. 7 fr.; 2 kil. 1/2 16 fr.; 6 kil' 36 fr vrachtvrij tegen postmandaat, toegestuurd aan den algemeenen Agent voor Belgie M. Emile TIMMERMANS, Roeppestraal, 6 en 8, Brussel. Vier maal voedzamer dan het vleesch, zonder ooit te verhitten, bespaart zij nog 50 maal haren prijs in andere voedingstoffen en ge neesmiddelen zij verlengt het leven van 20 30 jaar, cn is insgelijks de beste spijs om de kinderen, van hunne geboorte af, op te voeden, daar zij veel verkieslijker is boven melk en voedsters. JO jaren bijval. Ook de Revalenta chocola- tëe. Zij schenkt eetlust en goede spijsverte ring en eenen verkwikkenden slaap aan de meest ongeruste personen. In dozen van 2,25 fr., 4 fr. en 7 fr. Te koop overal bij de goede apothekers en kruideniers. Depot voor Aalst, bij V AEeirschaut apo theker, Korte Zoutstraal cn <4. IBeydlcr, op volger M. C'allcbaut, apotheker, botermarkt. Ti» lii!|.pn schoongelegen en ge- 8 mui til riefflijk Huis met koets poort magazijn en hof, verscheiden boven en beneden plaatsen, gestaan aan de Molenstraat poort nabij hel Slachthuis te Aalstzijnde een zocd gekalandeerde kruideniers-winkel be dienstig voor alle andere bedrijven thans ook woond door Mijnheer Isidore De Bruyn zich te bevragen bij den eigenaar Edmond Rumbaut Mertens koopman ann de Vaart alhier. Een huis hebbende verscheidene beneden cn bovenplaatsen, gestaan in de Sloofstraat, N* lZich te bevragen bij MEdward Boone Molenstraat 24 alhier. Een schoon huis met boomgaard en aanhan gende gebouwen, wel gelegen te Erpe. Het staat den Kooper of Huurder vrij lochling en land in pacht ie hebben. Voor de voorwaarden zich te bevragen bij den eigenaar heer dokter Lacomple, Pontstraat te Aalst. te Aalst, Pontstraat, N° 34,hebbende 4 beneden en boven plaatsen,grooten kelder, zolderingen, hofken met fruitboomen, stal, pomp- en regen water. Zicb te bevragen bij Deurwaarder J. De Vos, Pontstraat, te Aalst. To h n non Een schoon RENTENIERS Ac au lil Til, HUIS, in de Statiestraat nevens het Hotel de Flandre. En een HUIS in de St-Aunastraat dienstig voor bedrijf. Zich te bevragen bij Mijnheer Burny-Burny brouwer op den Dam te Aalst. Eene goede en schoone Voiluur, Claren- voordeelige prijs. Te bevragen in ons Bureel. Voor goede Likeuren, Wijnen en ster ke dranken aan zeer geringe prijzen te bekomen bevraagt u aan het huis KERKSTRAAT, N° 37 AALST. j de eenigste Likeurstokerij derStad.groo- j te vermindering van prijs aan de uitzet- j ters. Een Camion, 2 nieuwe Tilburys. een courcuse op 4 wielen, 2 lochle dokkars voor 4 persou nen en een poneykarre met een buseh op. Zich te bevragen bij Jozef Van der Biest, te Aalst. Een klein Burgersgezin, (winkelier) vraagt een of twee personen voor kost en inwoon, of verlangt twee kamers te verhu ren aan een of twee rustige personen. Zich te bevragen Vrijheidstraat, N° 12, Aalst. te Aalst, Nieuwstraat, 15. Algemeen agentschap der Antwerpsche hijpolheekkas. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ. Geldleenirigen en opening van kredieten op hijpotheek of op waarden aflosbaar met jaarlijksche kortingen of in eenmaal op gestelden lijd. De maatschappij geelt obligatiën uit aan drager, uiikeerbaar aan pari en voor zien van halfjarige coupons, aan den intrest van 4 ten honderd 's jaars. Men vraagt agenten voor den buiten. -* ruinpaard, dienstig voor alle bedrijven zich te bevragen bij de erven DE VIS, te Moorsel. Tp L-nuik TWEE GOEDE HONDEN EN C een BAKKERSKARRE. Zich te bevragen bij Paulinus DAELMAN Bakker «In den Snoek» Brabantslraat Aalst., Fabriek van Pianos NEDERKOUTER, 32, GENT. Rechte pianos en pianos-it-qeueu van een nieuw gebreveteerd stelsel met ijzeren raam, met rechte, schuinsche en gekruis te snaren. Deze pianos onderscheiden zich door hunne buitengewone vvlluidend- heid. Pianos van occasie aan zeer gematige prijzen. Onderteekende waarborg voor vijfjaren. Goudenkruis en medaliën op alle tentoonstellingen. voor eersten September, eene beneden- plaats tamelijk groot zich te bevragen ten bureele van «Den Denderbode,» Lau- gezoutstraat, N° 10. 60 centiemen per hectoliter. IIOLLANDSCHE Spaarzaamheid Reinheid Wordt gebruikt in de stallen der Tram-Maat schappijen van Brussel en Luik. als ook in die van de algemeene Maatschappijen der Om nibussen te Brussel en Parijs. Het Turfstrooisel wordt geleverd vrachtvrij ten huize te Aalst aan den prijs van fr. 3,50 de honderd kilos. VOORDEELEN 1° Het is beter koop als het strooi 2° Zachter om de paarden op te liggen 3° Daar het altijd droog is, de piardcn zijn zuiverder 4° Men heeft geene slechte geuren meer in de stallen 5° Geene vliegen meer in de stallen 6° Moet maar ten hoogste alle veer tien dagen vernieuwd worden. Voor de bestellingen en inlichtingen vervoe- ge men zich ten kantoor van M. C. De Coninck-De Windt. Ingang Koizerstraal, to Aalst. Dierenverdelger van Cousseau. Zonder weergade voor het uitroeien van ratten, muizen en mollen, zonder ge vaar voor de huisdieren. Prijs fr. 0,30. 0,50 c. 1,00 de doos. Dépot, te Aalst bij M. Hubert Van Steenwinkel, drogist, Lange zoulstraat N° 39. Een allerschoonsten Wagen voor twee Koeien of een Paard. Zich te bevragen bij Seraphien HERREWEG Lenpoldstraat. Groole, sterke overdekte Camion op zes res sorts, omlang nieuw, breed geloop, dragende vijf duizend kilos zeer dienstig voor bloem en graanhandelaars, voermans, brouwers, enz. Bij E. Rumbaut-Mertens, koopman in kruide nierswaren, brouwersarlikels, enz, enz., te Aalst, aan de Vaart en St-Annastraat-, N* 1. BANK EN WISSELKANTOOR. 'ij, Albcrt-Licnai-btrant, Ï7, Aalst (bij de Statie.) Aankoop en verkoop van publieke fondsen aan 1 fr. per 1000 commissie. Uitbetaling van interestkoepons, Wissels, enz., Kostolooze inlichtingen over alle weerden. Leening op publieke fondsen. Uitwisseling van Belgische en vreemde mun ten. Inschrijving op openbare uitgaven. OPENBARE VERK00PING van eene behuisde te Erembodegcin. De Notaris DE SMET te Erembodegem, daar toe in rechte benoemd, zal ingevolge de schik kingen der wet van 12 Juni I8t6, ten overstaan van den heer Vrederechter des kantons Herzele en ten verzoeke van de erfgenamen Frans Roelahdt-Vkrleysen, te Erembodegem, open baarlijk verkoopen Eeno behuisde HOFSTEDE, geslaan en gele gen te Erembodegem, aan de keppestraat, groot volgens meting, 6 aren 4 centiaren, ge kend bij kadaster onder de seklie B, N" 357a en 358a met eene grootte van 6 aren 50 centi aren, palende oost de notaris De Smet en den heer Verdurme, zuid de Keppestraat, west Do rothea Steenhout, vrouw van Felix Eeckhout, Sophie Steenhout, vrouw van Camille Verton- gon, en Petrus Vandemaele, noord den Holle- weg. Deze Hofstede zal in 2 deelen opgeroepen worden te weten 1* Deel. 2 aren 65 centiaren Grond, met alle de daarop staande gebouwen van huis, stal, schuur en aanhoorigheden afteleggen ten zuiden. Boom-en Landprijs, fr. 10. 2* Deel. 3 aren 39 centiaren Hoplocbting, afteleggen ten noorde. Landprijs, fr. 10. Ingebruiktreding met de betaling der koop som. ZITDAGEN Instel, Woensdag 31 Augusti Verblijf, id. 7 September Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg De Lelie, bewoond door de weduwe J.-B. De Conicck, te Erembodegem, aan de Kerk. VENDITIE VAN DROOG Op Maandag 5 September 1887, om 2 ure namiddag, te Aalst, Keyzerlijke plaats ter afspanning van d'heer Jran Roelandt, onder de direktie van Louis Beu kens. Bij dadelijke uilwinning. OPENBARE VERK00P1NG VAN De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal op voel van den artikel 9u en volgende der wet van den 15 Augusti 1R54 en uit kracht van hel bevel verleend door den heer voorzitter der rechtbank van eersten aanleg te Dendermocde, den 18 Mei 1887, in hel openbaar verkoopen Onder den eersten koop. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen te Baardegem, aan de Hoogstraat, gekadastreerd wijk A, deel van de Nr,130A en 131a, met eene grootte van 10 aren 80 centiaren, palende ten noord ooste aan Victor Van Cauter, ten oost zuide aan Joannes De Boeck, Petrus Van Damme en Joanna Van Oost, ten west-noord aan den heer baron Van der Noot en aan Fleuracker. Bewoond door Leopold Breckx. Onder den tweedon koop. Een perceel Boscb, groot 7 aren 39 centi aren, deel ten weste voor meerder perceel, gelegen te Meldert, op den Goosenbroeck. ge kadastreerd, wijk B, deel van N° 242, palende ten ooste aan Hapricus Joostens, ten zuide aan Joannes Do Witte, ten weste aan Aloïzius Van Duerm en ten noorde aan Joscphus Robyns. Ook gebruikt door Leopold Breckx. EENIGE ZITDAG DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1887. Ten 4 ure namiddag, ter herberg genaamd De nieuwe Steenweg, bij Charles VERHELST, te Baardegem, arn de Hoogstraat. OPENBARE VERK00P1NG van eene goede te Erembodegem. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met ge win van palmslag cu gelagen, in het openbaar verkoopeu Eene zeer goede partij Land, gelegen te Erembodegem, op het Lokerenveld, gekadas treerd wijk B, N° 1304, met eeno grootte van 35 aren 3» ceQtiaren, palende ten ooste aan de llospiciën van Aalst, ten zuide aan de kinderen De Schryver, ten weste en ten noorde 33n dame Alexander Liénart. Gebruikt door den heer Ferdinand Vander Poorten. ZITDAGEN Instel, Woensdag 31 Augusti 1So- Verblijf, Woensdag 7 September) Ten 5 ure namiddag,ter Afspanning genaamd «De Meiboom, bij jufvrouw Van Cleemputte.te Aalst, aan de Zoutstraalpoort. Dij verandering van woonst OPENBARE VERK00PING van een te Aalst, Koolstraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst zal met gewin van palmslag en gelagen inhei openbaar verkoopen Een schoon en gerieflijk onlangs nieuw ge bouwd HOVENIERSHUIS, hebbende bezondere ingang deur, Schuur met poort, Remisie en Stallingen, gestaan en gelegen te Aalst, ten voorhoofde in de Koolstraat, groot ten gronde 4 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan den heer Francois Beeckman-Wellekens, ton zuide aan de Beek, daarover aan den heer De Coen- Vander Noot, ten w«sle aan den heer De Prez en ten noorde aan de Koolstraal. Bewoond door den eigenaar d'heer Carolus Van den Spiegel. ZITDAGEN INSTEL, VRIJDAG 9 SrpTF,irt[.R ,qft. verblijf; VRIJDAG 16 SEPTEMBER Ten 4 ure namiddag ter herberg genaamd Den Brouwersgast, bij den beer Serahiien VANDEN SPIEGEL te Aalst, in de Leopoldstraat. TE ERPE De Notaris EEMAN te Erpe, zal op DONDF.R- DAG 8 SEPTEMBER 1887, om 2 ure nanoen, openbaarlijk verkoopen Namens den heer Edmond D'Hondt. te Aalst, 10 koopen schoonen Toemaat, wassende op zijnen meersch te Erpe, Ledesche kassei nabij de Steenebrug. Bij uilscheiding van bedrijf OPENBARE VERK00PING van Landbouwersalem, 4 Melkkoeien, 2 Varkens, lioeiharnassuren cn andere voorwerpen, t© Erpe, nal»ij liet Dorp. De Notaris EEMAN to Erpe, zal namens de Eerwaarde Zusters van het Klooster van den II. Joseph, to Erpe, nabij hel Dorp, op Maandag 12 september 1887, om 1 uur slipt nanoen openbaarlijk verkoopen 1' HUISMEUBELS zooals tafels, stoelen, banken, kachel en sloven met toebehoorten, jachtconfoor, quinquets, koffljpotten, ijzeren moor en ketels, ijzere lellooren, lepels en vor ken, houten en ijzeren bedsloelen en meer andere voorwerpen. 2* LANDBOUWERSALEM zooals drijwicl- karre, aalstuk, slede, eggen, ploeg, raapmo- len, wanmolen, snijpaard, kuip en keern, koperen melkzijdc, zeenkuipen en tobbens, wascbmachien, braskuipen, troggen, dorsch- vlegels, gaffels, rieken, reeken, braken, hou- weelen, spaden en koeiharnassuren. 3* 4 Schoone bekalfde en andere melkkoei en. en i soortige varkens (drijvers.) De koopen vau en onder de 5 franken moeten complant betaald worden. Verders op gewone voorwaarden en lijd van betaling mits stellende goede en gekende borgc. OPENBARE VERKOOPING VAN eene schoone goede Zaailanden en .fleersch, ie Moorsel, wijk Rijger. De Notaris BRECKPOT, te Aalst zal openbaarlijk verkoopen 1° Eene schoone behuisde, Geschuurde en beslalde Hofstede,sectie D,N°425, 426, 427aen 428, groot 38 aren 80 centiaren. Boomprijs Ir. 205 00. 1° Ingesteld fr. 2000,00. 2° 46 aren 50 centiaren Land, sectie R, N° 479. 2° Ingesteld fr. 1940,00. 3e 46 aren 90centiarenLand en Meersch. Boomprijs fr. 15.00 3° Ingesteld fr. 800,00. LAATSTEN ZITDAG Dijnsdag 30 Augusti 1887. Telkens om 5 ure namiddag, ter Estanii- net De Wederkomst bij den lieer Joseph Van der Vorst, te Aalst, Molendriesch. 4e 81 aren Meersch en Land genaamd de Mot, sectie D N"492 493 en deel van N° 491. Boomprijs fr. 300.00 4' koop ingesteld fr. 2140,00. 5e 54 aren 19 centiaren Land en Meersch sectie D Nrk489 490 en 490bis. Boomprijs fr. 15.00 5e koop ingesteld fr. 1100,00. 6e 51 aren 20 centiaren Land genaamd den Piemand, sectie D deel van N°398. 6° koop ingesteld fr. 2300,00. 7e En 17 aren 60 centiaren Tuin en Land. genaamd den Vanden Broeck, sectie D, N"415 en 415a bis. Boomprijs fr. 45.00 7e koop ingesteld 700,00. LAATSTE ZITDAG Zaterdag 5 September 1887. Telkens om 3 ure namiddag, ter Zit tingszaal van den heer Vrederechter te Aalst.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3