jaar en met eene geldboet van 50 tot 3000 frank. Alwie, op eene van de wijzen, aange duid in liet eerste paragraaf, rechtstreeks en kwaadwillig zal hebben uitgelokt tot het plegen van een der wanbedrijven voorzien bij de artikelen 310, 313, 465 en 528 van het strafwetboek, indien die opstoking zonder uitwerksel is gebleven, zal gestraft worden met eene gevangenis van acht dagen tot drie maanden en met eene geldboet van 26 tot 1000 frank. Art. 2. Het laatste paragraaf van arti kel 66 van het strafwetboek is gewijzigd als volgt Zij die, hetzij door gesprekken in open bare vergaderingen of openbare plaatsen gehouden, hetzij door uitgehangen plak brieven, hetzij door opstellen gedrukt of niet, en verkocht of uitgedeeld, hetzij door teekeningen ot door zinnebeelden, rechtstreeks zullen hebben uitgelokt om dezelfde te bedrijven, opgeminderd de straffen, bij de wet bepaald tegen opsto kingen zonder uitwerksel zijn gebleven. Art. 3. Indien er verzachtende omstan digheden beslaan, mogen de rechters het artikel 85 van het strafwetboek toe passen. Art. 4. De tegenwoordige wet zal maar verbindend zijn gedurende drie jaren, ten ware ze hernieuwd werd. Bond der Katholieke Bekwaam heidkiezers. SEKTIE. Donderdag 8 September 1887,om Sure 's avonds, groote prijskamp op den Bak, ter herberg Den Destel. Moorselsche- baan, bij den heer Van Varenberg. ALLERHANDE NIEUWS. Het Kantoor van den Deurwaar der Alfred Mahieu is gevestigd Veldstraat, N° 7, (Statiekwartier) te Aalst. lïoppegewas 1881. De hevige wind die vrijdag en maandag 11. over onze streek blies heeft ernstige schade aan onze hoppevelden en boom gaarden toegebracht. Men berekent de schade aan de hoppevelden ten minste op 15 ten honderd. 't Gaat reeds slecht met de hop voor den landbouwer en als Eolus dan nog de hoppestake» komt om- verre blazen moet er verlies in plaats van winst bij de hoppeteelt wezen. Brandramp te Dender- leeuvv-IIuysegem. Dc ge meente Denderleeuw komt opnieuw door eene brandramp geteisterd te worden. Men zou waarlijk zeggen dat er een on geluksvogel boven deze streek zweeft brandramp te Liedekerke, brandramp te Denderleeuw gevolgd door een tweede aldaar nog akeliger dan de eerste. Zondag 11. op 't einde der Hoogmis, hoorde men op eens den ontzettenden noodkreet: Brand! Brand!... weergal men, welken onmiddelijk. door 't klep der noodklok werd opgevolgd...Op 't eer ste oogenblik stond elkeen als aan den grond genageld van verbazing. Weldra vernam mei: dat het vuur was uitgebor sten, in eene schuur op 'teinde der Boter- melkstraat. Onmiddelijk stelde men zich aan 't blusschen doch uit oorzake van den rook en de hevige hitte van den vuur gloed moesten de dappersten weldra achteruitwijken. Het verslindend element zette zijne verwoesting mei eene onbe schrijfelijke snelheid voort, ondanks den heldenmoed van alle de aanwezigen en vooral van de bewoners der naburige woningen welke alles in 'l werk stelden om 't vuur te bestrijden. Doch vergeef- sche moeite, de strooien daken stonden uit hoofde der droogte des zomers peper droog, en voor alle bestrijdingswapen bezat men slechts eene oude versletene brandspuit, En nog tot overmaat van on geluk ontbrak er water, want de steen- en aalputten waren weldra ledig en de Dender was te ver afgelegen om zich, op weinigen tijd, 't noedige water te bezor gen. Rond den middag waren reed3 13 wo ningen de prooi der vlammen geworden en bevonden er zicli 56 personen zonder schuilplaats. Verscheidene der naburige huizen wer den van eene gewisse vernieling bevrijd door ze met hoppestaken te bedekken. Het tooneel der ramp levert «sen ha.tver- scheurend schouwspel op overal rond de huizen is het eene echte verwoesting: kassen, tafels, stoelen, slaapgerief, land- bouwalem, veldvruchten, met een woord al wat men heeft kunnen redden, ligt ge broken of erg besehadigd overhoop ge worpen. Verscheidene geiten en verkens zijn ook in den brand omgekomen en hunne verkoolde rompen verspreiden eenen geur van verbrand vleesch. De schade is zeer aanzienlijk en kan, naar men ons verzekert, moeielijk geschat worden. Verscheidene familiën hebben, ter wo ning van den heer doktor De Boom, een onderkomen gevonden, dank aan zijne menschlievendheid. Zondag namiddag en maandag gansch den dag werd het tooneel der brandramp door eene talrijke menigte bezocht. Het parket van Audenaarde kwam ter plaatse en stelde een onderzoek in. De oorzaak schijnt tot nu toe onbekend te wezen. Een soldaat, in garnizoen te Dender- monde, een wees, plaatsvervanger bij het 4° linieregement, heeft een erfdeel ontvangen van 150,000 frank. Wat zal ziju ransel een eind weggevlogen zijn Er zijn op dit oogenblik te Brussel valsche geldstukken van 10 fr-in omloop. Zij dragen de beeltenis van Napoleon 111, en het jaartal 1868. De kleur van het goud is matter dan bij de echte. O. negentiende eeuw Zou men nog gelooven, vraagt de Courrier de Bru- xelles, in de negentiende eeuw te leven, als men nadenkt dat er te St-Joost-ten- Noode, bijna in het cceur et cerveau, nog zoogezegde tooveressen of tooverheksen bestaan Aan mirakelen gelooven, foeidat is goed voor een calottin, maar spreekt van oude kaartlegsters, die de toekomst lezen in het koffiedik, een stinkend hol bewo nen en hare nijverheid in de kolommen van zekere liberale bladen aankondigen Het schijnt dat zekere dames van de hooge wereld en vooral van de demi mon de, welker rijtuigen somtijds tegenover bet huis n. 47 der St-Franciscusstraat stilhouden, de vaste klanten zijn van een dezer schepsels. Zij is genaamd de Blonde Paulien. Hare wijze van handelen was waarlijk zeer slim zij wist de dienstboden der groote huizen op haar handje te krijgen en beloofde haar kommissieloon, indien deze haar klanten bezorgden, bij voor beeld, meesteressen die een geheim ver driet hadden, «n die zij wisten over te halen, Blonde Paulien te raadplegen. Deze dames waren dan verwonderd dat de waarzegster, die reeds op voorhand door de meid verwittigd was, zoo goed haren toestand kende en betaalden geer- ii0 de 20 frank welke de raadpleging kostte. Maar de waarzegster, hare winsten willende vevgrooten was er in gelukt eenen student in geneeskunde en eenen koopman (een ultra-liberaal) wijs te ma ken dat er in den grond van het slagveld van Waterloo, een overgrooten schat, reeds sedert Napoleon I, verborgen was. Deze heeren, aartsvijanden van het bijgeloof der katholieken zochten en her- zochten, betaalden aan Blonde Paulien zooveel zij maar wilde voor de inlichtin gen maar alles liep op niemendalle uit. In hunne hoop om plotseling rijk te worden zoo leelijk bedrogenzijnde.dien- den zij eene klacht bij de policie in, en Blonde Paulien werd met haren man ach ter de tralies gezet. Het schijnt dat deze leste meê in nijverheid betrokken was, door de waarzegster te hijpnotiseeren. Ilij deed dit door met zijnen duim in hare linkerhand te wrijven. Het weerdige koppel zal dus weldra voor de korrektioneele rechtbank ver schijnen. Het verhoor der getuigen zal zeer belangwekkend zijn. O. negentiende eeuw, waar wilt gij met ons naartoe Or de Kermis. Zondag avond werd te St-Amandsberg een vuurwerk afge stoken. Een vuvrsprankel was op eene graanmijt gevallen en had deze in brand gestoken. Op een oogenblik was de graan mijt door het vuur vernield. Aan blus schen was er zelfs niet te denken. Men meende dat alles zich bij dit wei nig aanzienlijk verlies zou bepalen, toen opeens het strooien dak eener stalling iu de nabijheid en toebelioorende aan den landbouwer Dom. Van Acker in brand geraakte. Ditmaal was er ernstig gevaar, omdat die stalling zich tusschen andere gebouwen bevond. In min dan 10 minu ten waren de gentsche pompiers ter plaatse,maar het blusschen was moeilijk, omdat het water ontbrak. De geburen werden verzocht hunne pompen ter beschikking van de pompiers testellen, maar, ongehoord is het, dat sommige inwoners weigerden water ie leveren. In eene herberg is, om die reden eene vrij erge botsing ontstaan tusschen den haas, de bezoekers der herberg, die met hem samen spanden en de policie- kommissaris Lodriguez en de gendarme rie, diezich ter plaats bevond. Het schijnt zelfs dat de policie-kommissaris in de uitoefening van zijnen dienst mishandeld werd. Intusschen zette de brand zijn ver nielend werk voort en het dak der aan- gestaste stalling en geheel de inhoud ervan, werden door de vlammen ver slonden. Misdaden. (Nadere bijzenderheden.) De vermoedelijke moordenaar van Ma rie Verhagen, te Chatelineau, is aange houden. Het is, zooals wij reeds zegden een kostgast van hare ouders, die jaloers was op Jules Delière. Hij kende de betrekking diecrtussclien de beide jonge lieden bestond en hield zelfs hunne briefwisseling. Daardoor wekte het geen argwaan bij het meisje, toen zij door eenen brief op eene aange duide plaats geroepen werd. De persoon in kwestie, Germine ge naamd, had dezen brief in eene herberg geschreven en den baas verzocht, niet te zeggen dat hij daar was geweest. Toen de misdaad gekend was, werd de aandacht des herbergiers op dit feit ge trokken en het wekte natuurlijk ook arg waan bij anderen. Het nieuws der aanhouding werd blik semsnel door de gansche streek verspreid en meerden twee duizend personen ston den in eeneri oogwenk op het plein ver zameld. Een oorverdoovend geroep en getier steeg uit de menigte op en liadde men haar meester gelaten, het ware met den verdachte slecht afgeloopen. Het rijtuig dat hem naar de statie voer de werd met de grootste moeite door de gendarmen beschermd en de statie werd letterlijk bestormd, zoodat de statieover ste den trein op zekeren afstand deed stil houden om daar den verdachte te doen instappen. De begrafenis van het slachtoffer beeft onder een overgrooten v®lkstoeloop plaats gehad. De zaak van St-Pietersleeuw blijft met geheim omgeven. Hetlijk der verdronkene of vermoorde vrouw is nog niet herkend, zoodat hetparketnoodig heeft geoordeeld haar signalement rond te zenden. De policie heeft eene belangrijke aan houding gedaan. De bestuurder van eene parijzer bank, Charles M. verliet in mei de fransche hoofdstad, na, volgens het fschijnt, voor meer dan twee miljoen ontvreemdingen gepleegd te hebben. Sinds dien werd hij overal opgezocht, en daar men niet twijfelde of de dief had België als toevluchtsoord verkozen, werd M. Soudais, brigadier van de veiligheids dienst, afgeveerdigd om hem op te zoe ken. Lang bleven zijnepogingen vruchteloos, zoo in België als in Duitschland, maar verleden week heeft hij eindelijk zijne opzoekingen met goeden uitslag gekroond gezien. Dank aan familiebetrekkingen wist hij den plichtige te ontdekken. Hij werd echter niet aangehouden. De Broeckstraal, te Anderlecht is het tooneel geweest van een bloedig drama. Twee geburen D. en V. hadden twist gekregen, gedurende welke een hunner zoo woedend werd, dat hij deri andere met een schup het hoofd insloeg. De getroffene zal waarschijnlijk op dit oogenblik reeds gestorven zijn. Te Nafraifure heeft een achttienjarige jongeling een kind, dal naar hij zegde, in verboden water vischte, gewurgd en het lijk in de rivier geworpen. Demoordenaar heeft zichzelven in handenvanhet gerecht gesteld. Mog al misdaden. De rij der bloedige dramas is nog niet uitge put. Ditmaal is de gemeente Dilbeek het tooneel eener misdaad geweest en de oorzaak was eenen jarenlangen haat tus schen de inwoners en jachtwachters van de verschillende eigenaars. Zondag werd er ter gelegenheid van 't huwelijk van eenen grondeigenaar feest gevierd. Alles ging goed, tot tegen den avond, toeu er eensklaps twist ontstond tusschen twee jachtwachters en eenige landlieden. In 't begin meende men dat de twist op hel gewone vuistgevecht zou uitloopen en iedereen ging naar huis, doch rond half twaalf, toen een der twisters. Van Droo- genbroeck, insgelijks naar zijne woning ging werd hij onverwachts getroffen door een schot, dat hem aan den pols, in den buik en in de borst wondde. De ongelukkige, die zich juist op het gemeentekerkhof bevond, viel tusschen twee grafzerken neêr en riep om hulp. Toen de geburen toesnelden vond men hem zwaar gewond ten gronde liggen, zoodat bij oogenblikkelijk verzorgd moest worden. 2ijn toestand werd zeer erg bevonden. Hij kon echter den naam van zijnen aanrander opgeven hij noemde hem zekeren K. jachtwachter. Deze werd daags nadien door de gen darmerie van Molenbeek aangehouden. Getuigen verklaren dat zij K. in de nabij heid van het kerkhof op wachtzagen staan en dat zij zelfs niet durfden voortgaan. Daarop zou hij gezegd hebben O, ga onbevreesd door, 't is u niet, die ik heb ben moet. De aangehoudene is naar de gevangenis van Sint-Gilles gebracht. Te Noville lez-Bois (Namen) heeft een jongeling een revolverschot op een jong meisje gelost. Hij miste zijn doel, doch toen sprong hij op haar toe en wurgde haar. Vervol gens heeft hij zich door den kop geschoten. Ook de stad Luik heeft haar drama ge had. Zondag avond hoorde raen pistoolscho ten in de me Lulay galmen en een man kwam snel door de straat geloopen, van zeer dichtbij door eenen nachtwaker ge volgd, Ziende dat hij niet meer kon ontsnap pen bleef hij eensklaps staan, keerde zich om en loste een schol op zijnen ver volger. Een weinig verder loopende, loste hij een tweede schot, ditmaal op zichzel ven. Hij viel dood neêr. Het onderzoek dat werd ingesteld, bracht aan den dag dat de moordenaar een weduwenaar van Namen was, die twee kinderen had. Hij was naar Luik gekomen om zich te wreken op eene vrouw, die zijne voorstellen niet wilde aanhooren. Hij had haar insgelijks gekwetst, zoo dat zij naar het gasthuis moest gedragen worden. Zondag nacht zijn stoutmoedige dieven in de kerk van Melsele gedrongen, en hebben de juweelen van het miraku- leus beeld van O.-L.-V. vsr Gaverland en van een ander O.-L.-Vrouwebeeld ge stolen. Zij zijn langs eene der vensters van de zijbeuken, ingebroken, zich be dienende van een leer, welke zij gingen halen op de houtkaai ran M. Fr. Van Broeck. In de nieuwe sakrislij hebben de die ven de kassen opengebroken doch er niets dan keersen en kerkornementen gevonden, welke zij onaangeroerd heb ben gelaten. De mantel van het beeld van O.-L.-V. was op twee plaatsen verbrand door de aanraking der keers, waarvan zich de misdadiger bediend had. De offerblokken zijn ongeschonden en in het oud sakristijn hebben de dieven niet gepoogd binnen te dringen in de kerk beeft men eenen beitel gevonden. Dit alles zou doen gelooven dat de dieven verrast werden en de vlucht hebben ge nomen vooraleer zij hunne misdaad ten volle hebben kunnen ten uitvoer bren gen. De gestolene voorwerpen bestaan na melijk uit een zilveren roozenkrans, twee diamanten harten, eene gouden speld, eene gouden halssnoer, enz., dit alles heeft eene weerde van ongeveer 600 Ir. Maandag naeht zijn er ook in de kerk van Zwijndrecht dieven ingebroken, wel ke de offerblokken hebben gelieht. Alles doet vermoeden dat het dezelfde zijn, welke in de kerk te Melsele hebben ge stolen. De burgemeester van Oostende. M. Janssens, is zaterdag overleden. Men meldt dat de luiksche volks vertegenwoordiger M. Hansseus ernstig ziek is. HOLLAND. Men leest in de Bolterd. CourantAls eerste vrucht van de genade door Z. M. verleend aan den socialist Domela Nieu- wenhuis, werd zondag avond in Walhal la te 's Gravenhage eene bijeenkomst gehouden van socialisten, die weldra op nieuwe baldadigheden uitliep. De policie was bezadigd opgetreden, ofschoon uit een poortje een steen was geworpen en een persoon getracht had een huzaren- peerd met een mes te verwonden, wat door een sabelslag werd belet. Na het inrukken van de ruiterij en het hoofd der policie, poogde op de Voerkade een troep eenen aangehoudene te ontzetten, door een regen van steeneri op de policieagent te werpen. De hoofdagent Biegel kreeg eene bloedende hoofdwond. Op een alarmsein chargeerde de policie met stek en sabelen behield den aangehoudene. Bij deze gelegenheid werden er nog twee personen aangehouden. De steenwerpers zijn bekend. FRANKRIJK. Moord op een spoortrein. Men meldt uit Saintes in datum van 31 augusti f Dezen morgend ten 10 ure, ontving de statieoverste van Saintes een telegram van zijnen ambtgenoot vau Montils-Co- lombiers, meldende dat eene jonge vrouw vermoord was in den trein van Royan, die zou aankomen. Ziehier wat er was voorgevallen. Zekere Pillain, behanger te Cognac, 26 jaren oud,was sinds vier jaar getrouwd met eene juffer Delion, thans nauwelijks 19 jaren oud. De beide echtgenooten waren ge scheiden. De jouge vrouw woonde fe Chateauneuf waar zij een koopman van Cognac,als vriend had aangenomen. Daar was de echtgenoot haar gaan verzoeken onder het gemeenzame dak terug te kee- ren. Zij brachten den nacht door te Pons, en vertrokken samen met den trein. Zij waren alleen in hun kompartiment. Op weg zijnde, veranderde de vrouw van gevoelen en verklaarde aan haren man dat zij hem niet meer volgen wilde. Daar op schoot hij haar drie kogels in het hoofd. Bij de aankomst te Saintes, werd de ongelukkige naar het gasthuis overge bracht, in een wanhopigen toestand. Pillain werd aangehouden. Men beweert dat zijn gedrag niet voldoender was dan dit zijner vrouw. M. Chevreul. die Woensdag zijn 102 jaar bereikte, woonde ten 3 ure namid dag de zitting der Landbouwmaatsehappij bij, die alle woensdagen plaats heeft. Na voorlezing van het verslag der vorige zitting, en het onderzoek der briefwisse ling, heeft M. Leceuteux, die dit jaar voorzitter der maatschappij is, hulde ge bracht in haren naam aan den eerbied- weerdigen bestendigen voorzitter M. Che vreuL Daarna, onder de algemeene toe juichingen der leden, heeft M. Louis Passy, bestendige sekretaris, een pracb- tigen bloemtuil aangeboden aan den ouderling die sinds 46 jaar onze raads man en onze geleider is. M. Chevreul heeft eenige woorden van dankzegging uitgesproken, die algemeen werden toe gejuicht, en de zitting bleef voortduren. Zola en zijne navolgers. EmileZola de fransche schrijver, die gelijk het var ken het liefst in de modderige vuiligheid wentelt, heeft een boek uitgegeven,waar tegen eindelijk zijn eigene vrienden in opstand gekomen zijn. Er is dan nog een overschot van eerbaarheid in Frankrijk Verwonderlijk is het dat die walg, die opstand niet eerder gekomen is, want Emile Zola heeft sedert jaren niet anders geschreven dan walgelijkheden, die een eerlijk man niet lezen kan. Maandag was het echter zoo schandalig dat de Gil Bias, een blad dat al heel stout is in de vuiligheid, de uitgaaf van het boek staakt, omdat zijne abonnenten zich den neus toestoppen. Zola beschrijft dezen keer het dorps teven ofliever een dorpsleven, volgens zijne bedorven inbeelding, volgens zijne driften want er hebben nooit boeren bestaan zooals hij er voorstelt. Indien er monsters bestonden zoo als hij ze beschrijft, zou het beter zijn bet dorp en al wat het inhoudt, als een Go- morha uit te branden. En die school, welke niets eerbiedigt, zoo min het kind als de vrouw, zoo min den huwelijksband als den eerbaren om gang, heeft in België navolgers gevonden en zelfs in de vlaamsch letterkunde zijn er, die flauwtjes gepoogd hebben den lezer dergelijke vuiligheid te doen slik ken. Ons publiek is echter te eerzaam, te fatsoenlijk om het werk van vuilerikken te lezenzij hebben hier niemand ge schandvlekt dan hun eigen. De letterkunde van Zola is eene letter kunde van den hondenstaldoch' waar menschen bijeen zijn, die voor 'nen cen tiem eergevoel in het lijf hebben, kan deze niet toegelaten worden, en de vrouw die dergelijke boeken leest, is onherroe pelijk een verloren schepsel. Men neemt maatregels tegen de besmet ting der cholera, zou het niet noodig zijn dat men maatregels name legen het druk ken van boeken, waarin men de wereld voorstelt erger dan een beestenhok Is het geoorlootd de samenleving door die wanprodukten te bederven De eerlijke bevolking zegt neen maar anderen roepen a de vrijheid van drukpers, de vrijheid van denkwijze moet geëerbiedigd worden. Wel is waar keu ren zij de onzedelijkheid afmaar afkeu ren is ook een middel van.... aanbeveling en van propaganda. Er zijn altijd men schen, die nieuwsgierig als Eva zullen blijveji en het eerst naar de verboden vrucht grijpen.) Hierop rekenen dan ook dergelijke dag bladen, die als zij wezenlijk de propagan da niet wilden, de boeken der naturalis-' tische school zouden doodzwijgen en alzoo bijdragen ze te doen vergeten 't geen liet eenige is wat zij verdienen. DUITSCHLAND. Een telegram meldt dat de oude en belangwekkende stad Boppard, bij Keu- len, bijna geheel en al door een brand werd vernield. Deze stad, van romein- sclien oorsprong, en die aanzienlijke overblijfsels van eene romeinsehe ves ting heelt behouden, maakte eene det schilderachtigste plaatsen uit van den linkeroever van den Rijn. In dc middel eeuwen was er te Boppard, een klooster van Tempeliers, die met de kruisvaar ders het beleg van Ptolemea hebben ge daan. Per extra trein. De volgende vroolijke geschiedenis wordt uit de Schwalmstreek gemeld. De bewoners uit de Schalmslreek zijn een spaarzaam, zuinig volk en houden de centen bijeen gaat de zak echter open, dan doet de Schwalmer een buitenspo righeid. Een reeds bejaarde boer uit Schrechs- bach won onlangs een proces in eerste beroep voor de rechtbank te Kassei en met een inzicht, stralend van vreugde, komt hij te Kassei aan de slatie, om zooj spoedig mogelijk dit heugelijk, nieuws aan zijne huisgenooten meê te deelen. 0, schrik! daar verneemt ons pachterke dal de trein juist weg is en hij drie uren moet wachtenopden volgende. Dit duurt hem te lang en hij wendt zich tot den statie-overste met de woorden Wat, kost een extra trein. Nu, zegt de over ste, zoowat 150 mark. Maak er dan maar spoedig een gereed, antwoordt enze boer tot groote verbazing van den be ambte. De extra-trein komt, onze vriend stijgt in en reist naar Treysa. Ondertusschen was echter het telegrahisch bericht van een extra-trein te Treysa ontvangen en spoedig had zich eene groote menigte aan de statie verzameld, zeer nieuwsgie rig welke hooggeplaatste persoon (som migen spraken van Bismark, anderen van de keizerin in persoon) zou aangekomen. De nieuwsgierigheid had haar hoogste toppunt bereikt, toeu de trein binnenreed en ons boerken in zijn blauwen kiel en met zijnen reiszak op den rug, zeer be daard uitstapte. Zeer in zijn schik ever de vorstelijke ontvangst ging hij huiswaarts, en kon maar niet begrijpen, waarover al die menschen toch zoo verwonderd waren. ENGELAND. Een woord over Maria Stuart. Zoualj wij onlangs melden, is ter gelegenheid van de 300c verjaardag van den sterfdag van Maria Stuart te Peterborough eene tentoonstelling ingericht van voorwer pen, welke eenmaal aan de ongelukkige vorstin behoorden. Het grootste gedeelte dier voorwerpen herinnert aan de lange jaren van smart en lijden, die Maria Stu art in de gevangenis heeft doorgebracht. Een gouden kruis aan een gouden rozen-! krans trekt vooral de aandacht. Dit kruiske,tijdelijk afgestaan door den hertog van Norfolk, is niet zoozeer merk- weerdig als proeve van kunstigen arbeid, maar 't legt een kostbaar getuigenis af van de godsvrucht der vorstin. Hare lip pen schijnen inderdaad het metaal door liet kussen te hebben afgesleten. Dit kruis behield zij tot aan het oogenblik van hare dood. Toen zij haar hoofd op den blok legde, nam zij het juweel van haren hals,! hare kamenier verzoekende het te over handigen aan den graaf van Arundel, een/ der voorzalen der tegenwoordige herto gen van Norfolk. Bij het aanschouwen van die weemoe dige verzameling staat men verbaasd over het groote getal portretten der vor stin in eiken leeftijd, in elk kostuum en in verschillende omstandigheden van haar leven. Onder de kostbare relikwieën worden verder genoemd de gazen sluier, welken Maria op den morgen van hare terecht- .stelling droegde groote leuningstoel, waaruit zij opstond, om naar de plek der «strafuitvoering te gaan de handschoen, welke zij liet vallen en die werd opge raapt door barrel, en eindelijk een brief geheel en al van hare hand. Het leste bedrijf. In het leste be drijf vau een drama, zegepraalt de on schuld en trouwen de helden... en ieder een gaat tevreden naar huis. In het wezenlijke leven valt dat ook wel eens voor. Oordeelt liever Niemand heeft de zaak Cass vergeten. Zekeren avond, dal miss Cass een luchtje schepte in Regentstreet werd zij onvoor ziens door den konstabel Endacott vast gegrepen. Deze achtbare gerechtsdienaar beschuldigde haar van het uitoefenen van een onzedelijk ambt hij had haar de voorbijgangers zien aanspreken, enz. De arme miss werd als de verachtelijkste vrouw meegesleurd.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2