Nu, gaan wij eens de feiten na. De Nationale Maatschappij der buurt spoorwegen is voorgezeten door den zoo ieverigen als bekwamen heer Leo De Bruyn, klerikale burgemeester en volks vertegenwoordiger van Dendermonde. En zijne medewerkers zijn meest allen kleri- kalen. Men weet immers dat, in f884, het liberaal bestuur dezer maatschappij de zaken aan de klerikalen heeft moeten over laten omdat het, ondanks al zijn liberaal verstand, niets had kunnen tot stand brengen En wat werd er, sedert 1884, niet al verricht in 't land en bezonderlijk in Oost-Vlaanderen Volgens Den Dendergalmis erin Vlaan deren nog niets verricht. Ziehier eenige inlichtingen gelrokken uit het laatste verslag van de Nationale Maatschappij der buurtspoorwegen De liniën van Thiell-Aellre en Gent- Somergem zijn, sedert een jaar, in volle exploitatie. Deliniënvan Gent-Salfelaereen Deijnze- Cruijshautem-Audenaarde zijn aanbesteed en zullen weldra voltrokken wezen. De linie Gent-Wetteren-Zele-Hamme- Lokeren, die van Ninove-Hal en deze van Gent-Meirelbeke zullen kortelings uitgevoerd worden. De Staat en de Pro vincie hebben reeds hunne bijlagen ge stort en zoodra de belanghebbende ge meenten haar aandeel in de kosten zullen stemmen,zal de hand aan 't werk geslagen worden. Nog meer, reeds in zitting van 21 Juli 1886, heeft de Raad onzer provincie be sloten tusschen te komen in het stichten der linien St-Nicolaas-Kieldrechten Aalst- Oordegemindien de belanghebbende gemeenten haar door de wet bepaalde aandeel in de kosten willen dragen. Men ziet hoe de katholieken vijandig zijn aan de buurtspoorwegen in Vlaan deren Het klerikaal Ministerie, de klerikale Raad onzer provincie, de klerikale Ge meentebesturen, allen wedijveren om nieuwe liniën te slichten En de liberalen wat doen zij Een enkel liberaal bestuur is in zekere der hier hooger aangeduide werken moe ten tusschenkomen dat der stad Gent. Elnvel, het is telkenmale tusschenge- komen omden stok in 't wiel te ste ken Ten einde zijne liberale genegenheid voor het klerikaal werk der buurtspoor wegen te toonen, heeft het Gemeentebe stuur van Gent geweigerd dat de linie van Somergem in de kuip der stad zou aanlanden, zooals het opgemaakte plan liet voorzag En nu ten slotte. De fameuze ingenieur ofte commis-voyageur van Den Dender galm zegt dat het daarstellen van buurt spoorwegen tot uitwerksel zal hebben dat het verarmde bloed van het stede volk zich zal gaan ouerputten wif het kloeke bruizende gezonde bloed van den dorpe ling. Oef !?f!?... Ehwel, het is te verhopen dat de buurt spoorwegen ook nog zullen te wege brengen dat het verarmd verstand van den knoeier uit Den Dendergalm zich zal gaan overpuiteu uit het kloeke bruizende gezond verstand van den dorpeling. Dan ten minste zullen de twee dozijn geabonneerden van Den Dendergalm zulke dommigheden niet meer te lezen krijgen Inschrijving voor De Fakkel. De Fakkel verscheen niet zaterdag lest en zoo wij het hebben aangekondigd ope nen wij dus heden eene inschrijving ten voordeele van 't Keerske van een oordje, opdat het, ten minste eens alle veertien dagen, onze medeburgers door zijne poli tieke hansworsterijen, snullenstreken en domme leugens zou verlustigen. Wij herhalen het, indien de liberale Fakkel mannen onze centen weigeren, wij weten er goed weg meê, want er zijn noodlij denden genoeg die er dankbaar zullen over wezen. Dus vrienden kom maar afgroot en klein alles wordt aanveerd De Denderbode, 0,50 Opdat 't Keerske opnieuw zou bran den, 0,10 Drij Keerskens van een oordje, 0,06 Opdat Jelke nog wat lucht aan zijne nijdige gal kunne geven... 0,05 Voor een lengsel aan de broek van den koperen junior, 0,10 Om nen beteren bril te koopen voor Argus. 0,10 Voor den leugenzak van Fransken. 0,05 Een keerske van een oordje, 0,02 Voor 't gat te stoppen in de kas der liberale associatie, 0,10 Omdat de zaken der katholieke toch zoo slecht staan 0,05 Voor de lijkratten uit den Den Den dergalm, 0,04 Opdat de kiezers door de lezing der Fakkel zouden de oogen openen en begrijpen waar de lilberale gods- en religiehaters naar toe willen, 0,07 Om 'nen grooten spek te koopen voor den liberalen plannentrekker die 'l kinderhofje op de Zate heeft uit gevonden, 0,02 Een smoutenbol voor den koperen, 0,05 Een stamper voor tistje uit'f Verbond 0,02 Wij zouden op de solidaire begrafenis van wijlen advokaat Janssens niet terug- komen ware het niet dat de lijkratten uit Den Dendergalm er ons toe verplichten. Wij begrijpen het goed, onze zweep slagen hebben op haarvel een effect ge maakt dat zij heden nog maar al te wel gevoelen. Wat wij bij 't overlijden van advokaat Janssens zegden, herhalen wij, namelijk, dat dezen die het vrijdenkerstestameut onderleekenen, 't is te zeggen, dat deze die hunne vrijheid afteekenen van te ster ven gelijk zij het op hunne laatste oogen- blikken willen, domkoppen zijn die niet wel weten wat zij deden. M. de advokaat De Ryck, welken men heden naar zijne laatste rustplaats komt over te brengen, was onbetwistbaar een overtuigde liberaal en wij denken niet dat advokaat Janssens hem onder dit opzicht heeft overtroffen. Doch M. De Ryck was een man met kennissen en verstand be gaafd en was dus, volgens ons, wel hon derd maal te slim om het vrijdenkers- testament te onderleekenen, in andere woorden, om 2ijne vrijheid te verpanden van te sterver, gelijk hij het op zijn laat ste oogenblikken zou begeeren. M. De Ryck gelijk zijn doodbrief het ons meldt, zwoer zijne liberale dwalin gen af, verzoende zich met God en voor- alleer vóór zijnen rechterstoel te ver schijnen, werd hij versterkt door de HH. Sacramenten der stervenden, door die troostmiddelen bij uitmuntendheid onzer Moederde II. Kerk... Men vertelt in de stad dat M. De Ryck, slechts naar Amberloup.in de Ardennen, is vertrokken om in vrijheid over zijne laatste uren te konnen beschikken en zich aan den last der Aalstersche lijk ratten te ontrukken... Indien dit waar is, mogen wij in hem eene engemeene vastberadenheid van karakter vereeren. Advokaat De Ryck behoorde lot het liberalismus, doch, dank aan zijne gods dienstige opvoeding, was hij ten minste geen domme godverloochenaar gelijk deze die heden aan 't hoofd der Aalstersche li berale beweging staan en die wekelijks bunnen lielsclien droesem in Den Dender galm uitbraken. Onze geëerde medeburgers kunnen nu oordeelen over 'l gedrag der oude libera len of doctrinairen die machteloos ge worden zijn, en het deze der jongere li beralen of vrijdenkers die hier heden het strijdend leger van 't liberalismus uitma ken en over de lotsbestemming onzer katholieke stad zouden willen meester worden. En nu nog iets ten slotte. Wij verkla ren andermaal dat wij ons bitter weinig bekreunen met hetgeen de zonderlinge katholieken die hunne gedachten bij Den Dendergalm gaan uitstorten, denken over ons schrijven. Niet alleen katholieken, maar ook gematigde liberalen zeggen met ons dat h.et vrijdenkerstestament onder teekenen eene uitstekende dwaasheid is die slechts kan bedreven worden door lieden die niet wel welen wat ze doen Moeten wij het nogmaals herhalen dat het ons onmogelijk is of soms walgt alle de persoonlijkheden, dwaasheden ei; logens van de jannen uit Den Dendergalm te wederleggen of te behandelen. De liberale jannen doen nu zondag 11. opmerken dat wij hen eene antwoord schuldig zijn gebleven over hunne bewee ringen betrekkelijk de schijfschieling voor vreemde garde-civieken. Ehwel, vermits zij eene antwoord ver langen, ze zullen er eene hebben. Wat beweren de liberale jannen Dat er door 't gouvernement voetstap pen werden aangewend om de nationale schijfschieting hier te Aalst te vestigen en dat onze kopstukken (natuurlijk onze Stedelijke Raad) dit voorstel van de hand wezen omdat de stad drie of vier schij ven op grooten afstand zou moeten plaat sen hebben. Wij hebben inlichtingen genomen en niemand van ons Stedelijk Bestuur heeft ooit gehoord noch gezien dat door 't gouvernement dergelijk voorstel werd gedaan.Nogthans, zoo men ons verzekert, zou de voorzitter onzer liberale schijf- schieters eens toevalliglijk over dergelijk ontwerp met eenige gemeenteraadsleden gesproken hebben. Dat is verre van eene officieele aan vraag door 't gouvernement. Wat ons betreft, wij verklaren vlakaf dat wij de oprichting van een nieuw schietlo- lcaal door de stad zouden afkeuren,omdat die kampstrijd slechts dees jaar, hier te Aalst, zou gehouden zijn geweest, en de voordeelen die de neeringdoeners er zou den door genieten niet ia verhouding zouden wezen van de zware uitgaven waartoe de stadskas zou verplicht zijn. De liberale jannen hebben goed te zeg gen dat de schijfschieters der garde ci- viek meest al begoede menschen zijn, die op geen vijffrankstuk zien, maar de on dervinding is de beste leermeester, want velen stinken naar 't geld gelijk gepensi oneerde onderofficieren. In 1876, met onze Kermis, had alhier die groote Tii* international poui* les gardes civiques du royaume plaats, en dan is er op voorhand zoo geboft geweest over alle de voordeelen en winsten die onze nee ringdoeners er door zouden genieten. Er zou geëten en gedronken worden tegen de sterren op. En wat gebeurde er... Verscheidene onzer medeburgers door de liberale voorzeggingen begoocheld deden eenen grooten voorraad op van eetwaren en dranken. Er waren zelfs lieden die, in de nabijheid der schietbaan, een plekje grond huurden, er een barak opsloegen en zich voorzagen van alles wat in dergelijke gevallen te verventen is.En zie de menschen waren bedrogen de brusselaars en gentenaars die 't groot ste contigent opleverden, kwamen naar Aalst, en tusschen twee treinen, schoten zij hunne seriën.... en niet zoodra zij ge daan hadden,liepen zij naar den trein.voor alle verteerecn pint bieroftweegedronken hebbende. Ware het niet dat eenige artil- leurs van Alh hier aan het estaminet La Concordehunnen geuschen duivel hebben uilgelaten, wel men zou alleenlijk in de kuip der stad bijna niet geweten hebben dat hier een kampstrijd van schijf schieling werd gegeven.... En wat was de bekrooning van't spel?., 't Was dat de personen die zich door de liberale voorzeggingen hadden laten fop pen, ernstige verliezen ondergingen en sommige er half door geruïneerd zijn ge weest. Wij zouden desnoods eigennamen kunnen aanhalen. Maar nu genoeg, de liberale jannen zullen nu toch zeker te vrede wezen ALLERHANDE NIEUWS. Her. Kantoor van den Deurwaar der Alfred Maliieu is gevestigd Veldstraat, N° 7, (Statiekwartier) te Aalst. Heden woensdag is te Ninove het huwelijk ingezegend van den heer Achil les Eeman onzer stad met Juffer Emma Haegeman, dochter van den heere Frans Haegeman-Wauters. Programma van 't openbaar Concert 't welk zal gegeven worden ten kioske Groote Merkt, Donderdag 15 Sep tember, om 8 ure des avonds, door de Koninklijke Harmonie onder de leiding van M. F.-L Vanden Bogaerde. 1. Hommage a Schiller. Myerbeer. 2. Spandjilja, (Fètc Indienne,) fan- taisie. Yanden Bogaerde. 3. Le Départ, polka dc concert pour cornet a pistons exécute par M. V. De Gheest. Hegman, i. 2° Concertino pour clarincttc solo en Si B, exécuté par SI. L. Walpot. Yanden Bogaerde. 1 5. Grande fantaisie sur l'opéra rigo- letto, arrangéc par Panne. Yerdi. 6. Introduction et grande valse sur l'opéra Faust arrangées par Van den Bogaerde. Gounod. Een omzendbrief van den majoor Jacmart heeft bekend gemaakt dat de ex peditie van een peloton belgische burger wachten naar Chicago geen plaats zal hebben,daar de voorwaarden van over vaart niet aannemelijk waren. De simpel gardes zouden namelijk verplicht zijn ge weest in derde klas te reizen in eene stoomboot, waarmeé gewoonlijk landver huizers vervoerd worden. Daarbij was men reeds ontevreden omdat de over tocht moest plaats hebben langs Rotter dam, in eene boot van slechts 3/4 eerste klas, terwijl iri de haven van Antwerpen gelegenheid is vaartuigen van allereerste klas te bekomen. Zonderlinge proefneming. Zij is niet van gisteren, maar werd gedaan eenige tijd na den brand van den Ring- schouwburg te Weenen. Er was namelijk kwestie, te weten in hoeveel tijd de Munt schouwburg van Brussel, in geval van brand, zou kunnen ontruimd zijn. De scbouwburgkommissie nam plaats op het tooneel en de manschappen van het regiment grenadiers en die van het regiment karabiniers namen plaats in de zaal. Op een teeken, bij voorbeeld drie klop pen, moesten allen opstaan en zonder zich te haasten maar ook zonder onder weg stil te houden, de zaal en het gebouw verlaten. De ontruiming gebeurde in vier minu ten. Toen werden de soldaten teruggeroe pen en verzocht, op het zelfde teeken zoohaast mogelijk weg te gaan. Thans had men maar twee minuten noodig. Nogmaals werden de mannen terug geroepen en ditmaal in groepen verdeeld. De grenadiers werden aan den eenen en de karabiniers aan den anderen kant der zaal geplaatst. Thans zegde een lid der kommis sie, zullen wij zien wie van de twee korpsen het vlugste is de karabiniers of de grenadiers. Het teeken werd gegeven en in onbe schrijfelijk gewoel liep, kroop en sprong men over stoelen, leuningen eu banken en in eenen oogwenk was de zaal leêg. Zulke proefneming kan inderdaad zeer praktisch zijn maar h.et bijzonderste was er bij vergeten de dames en hare toi letten. Inhuldiging van een vaandel. De Jonge Katholieke Wacht van Schaerbeek (Brussel) heeft zondag luisterrijk haar nieuw vaandel ingehuldigd. Het werd in de St-Servaaskerk ingewijd. De Gazettehet feest vermeldende, zegt dal de stoet door de brusselsche voyous uitgejouwd en op gefluit onthaal werd. De policie, zegt het blad, deed haar best en zelfs was de burgerwacht van Schaarbeek onder de wapens. Er had geene eigenlijke botsing plaats; het schijnt zelfs dat de fluiters zich eenigzins op afstand hielden uit vrees van op klinkende wijs beantwoord te worden. De kiezing var. Bergen heeft een verblijdenden uitslag voor de katholieke partij in die stad opgeleverd. M. Gorbisier, de katholieke kandidaat, bekwam bet hoogste getal stemmen, 1530, terwijl de meest begunstigde libe raal er nog 44 minder had- De andere liberale kandidaten komen aan den steert met 365 en 257 stemmen. Per ballon in den storm. Uit La Louvière wordt het verhaal gemeld van eene min of meer dramatische luchtreis, die als bij mirakel geene rampspoedige gevolgen heeft gehad. M. Carton, luchtreiziger, en M. Trim- pont, drukker, beiden van Parijs, moes ten te La Louvière eene opstijging doen, met den ballon Fegitif. De wind had onophoudelijk hel vullen van den ballon tegengewerkt, zoodat de hulp van een groot getal mannen van goeden wil noodig was. om dit werk te verrichten. Eindelijk, ten 5 1/4 ure, had het vertrek plaats. De ballon steeg slechts tot eene hoog te van 300 meters en werd door den storm met geweldige kracht naar het noord-oosten gedreven. Boven de gemeenten Longtain ver dween hij in eene dichte wolk, en werd door eene zoo overgrooile massa water overgoten, dat de ballon omtrent 50 tot 40 kilos zwaarder werd, en hij met snel heid door den storm voortgezweept, begon te dalen. Men wierp ballast uit, maar 't hielp nietmen daalde steeds voort,terwijl de reizigers dol, en schier half bedwelmd, met hunne schuit ronddraaiden. Te Longsart raakte men den grond en de ballon dreet altijd bliksemsnel voort, brak boomen, rukte hagen en palen om ver, tot dat het gevaarte eindelijk legen de telegraafdraden haperde en berstte. Dit was de redding, want zonder dat werden de luchtreizigers steeds verder voortgezweept, en God weet of de twee Parijzenaars nog wel levend voor den dag zouden gekomen zijn. Om een gedacht te geven van de snel heid, waarmee de ballon werd voortge dreven, zij gezegd dat hij in nauwelijks zes minuten den afstand van La Louvière naar Longsart aflegde. Men mag dus de snelheid berekenen op 16 tot 1800 meters per minuut, of 100 kilometers per uur. De twee luchtreizigers zijn gekwetst, doch gelukkig niet gevaarlijk. De mislukte expeditie naar Chicago wordt nog altijd druk besproken en na tuurlijk wordt er fel meê gelachen. De oorzaak van het misverstaan wordt hier aan toegeschreven dat de manschappen, die toch over het algemeen gentlemen zijn, door het stadsbestuur van Chicago voor soldaten en niet voor burgerwachten aan zien werden. Dit blijkt uit een telegram, waarin gemeld werd dat men vooral op een bezoek van generaal Vander Smissen rekende. Tusschen ingeschreven gentle men was een heer (zoo zegt een liberaal i blad van Brussel) een beambte van een der ministeriën en goed liberaal, die voor deze reis twee maanden verlof gevraagd bad met behoud van traktement. HOLLAND. Op de koninklijke tapijtfabriek te De venter is de bestelling ontvangen, en wordt reeds uitgevoerd, om een Smyrna- tapijt te verveerdigen, hetwelk aan Z. H. den Paus zal worden aangeboden en zal dienen voor de bijzondere kapel van Z.H. Verveerdigd naar de tcekeningen van M. Magry, te Rotterdam, beloclt de bekende fabriek een prachtstuk te zullen leveren. Eenige zeilliefhebbers onderhandel- den deze week aan den Zaankant over den aankoop van een pleziervaartuig. De eige naar vroeg zes honderd gulden, doch dit aanbod werd afgeslagen. Na lang over- en weêrpraten bood een der aanwezigen, zijn voordeel meenende te doen... een mud (nederlandsche maal) centen, welk zonderling bod werd aangenomen. Vol gens nadere berekening zou een mud centen ongeveer vijftienhonderd gulden zijn, hetwelk dus het vaartuig negenhon derd gulden duurder maakt en den kooper tevens den last bezorgt zooveel bronzen munt bijeen te brengen. Onlusten te Utrecht. (Nadere bijzonderheden.) Zondag morgend kwamen voor het huis waar de socialisten zouden vergaderen, honderden personen bijeen, doch tot half twaalf bleven allen in een rustige stem ming. Enkelen gingen het bierhuis in en verlieten het vveêr, tot ten slotte een be zoeker binnen trad, die geen bier drinken wilde, maar een glas oranjebitter ver langde. Dit kon hem niet bediend wor den, en nu volgde 't eerste tooneeltje van verwarring, waarna een bewoner der Oranjewijk binnen kwam en met stevige vuist allen uitdreef die binnen waren, zoodat het lokaal toen zonder meester was. Een gevolg hiervan was, dat onophou delijk werd in-en uitgeloopen, doch te vens dat telkens iets van binnen werd uilgedragen gevulde en leege vaatjes, glazen, spuitflesschen, planken enz., ter wijl binnen 't lokaal stoelen, talels enz. werden vernield. Dat geschiedde van half twaalf tol half een. Alles droeg echter meer het bewijs van baldadigheid dan van bepaalde vijandelijkheid, en het waren ook voornamelijk groote jongens, die er zich meê bezighielden. Ten kwart na twaalven vielen de eerste slagen. De vrouw van den bierhuishou der was met een kindje op den arm de woning ingegaan, en toen nu een uit den hoop voor haar partij troK, en haar tegen de anderen beschermen wilde, kwam bet in de deur tot eene botsing. De vrouw verliet weldra de woning weer, alles-aan den willekeur van het volk overlatende. In een kas vond men socialistische ge schriften. Ten half een verscheen de policie.Deze maakte schoon weêr in het lokaal en zette dit af, zoodat verder alles betrekkelijk i rustig bleef, en velen zelfs aftrokken. Ten 2 ure echter groeide de menigte weêr aan, en ten 5 ure stonden in een wijden omtrek van het bierhuis alle stra- - ten vol volk. flier werd gezongen, daar gepraat, tot eindelijk in de Kerksteeg, een straatje tusschen den Krommen Rijn en de Ganssteeg, even ter zij het bierhuis, een kreet van Oranje boven onderdrukt werd door een stevig uilzienden kerel, die van onder zijn jas een mes trok.Maar nog vóór hij hiermeê iets had kunnen uitrichten, werd hij vastgegrepen door burgers en agenten, evenals een tweede, die hem wilde bijspringen. Beiden werden naar de policieposl aan de Tolsteegpoort overgebracht, waar zij deerlijk gehavend aankwamen. Talrijk was de massa volks, die zich op 't plein, voor den policiepost verzameld had, doch van rumoer was geen spraak. Men bleef afwachten wat er verder gebeuren zou, en die spanning nam toe naarmate de avond begon te vallen. Ten zes ure, be weerde men, zou de vergadering gehou den worden, doch de meening derpolicie was geheel anders. Na 7 ure is niets meer gebeurd. In den namiddag heeft de policie op de Mariaplaats nog bescherming moeten verleenen aan een paar socialisten, en hetzellde was aan den Krommen Rijn het geval. In de Elizabetstraat zijn bij een herbergier de ruilen ingegoeid, omdat daar een socialist in huis was. FRANKRIJK. Gevolgen der dronkenschap. Op den Boulevard Pereire, n. 244, woont sinds ongeveer zes maanden een werkmans- 1 huisgezin. De vader, zekere Morellet, is aannemer van verhuizingen. Hij heeft drie kinderen, waarvan het oudste vijf jaar oud is. Deze persoon had de onge lukkige gewoonte zich aan den drank over te leveren. Maandag avond rond half 9, kwam Mo rellet zeer dronken naar huis, gewapend met een houten hamer. Hij ging bij zijne vrouw, die de kinderen te bed bad gelegd en op het punt was zich insgelijks ter rust te begeven de ontaarde echtgenoot greep haar hij den hals en sloeg haar met den hamer tot dat haar hoofd geheel en al bebloed was en de arme vrouw in be zwijming ten gronde viel. Hetzelfde lot ware den kinderen over komen. indien de geburen,door de nood- i kreten dier arme schepsels uitgelokt.niet - ter hulp waren gesneld, en den onmen- schelijken vader niet in bedwang hadden gehouden Morellet werd aan de policie overgeleverd, en naar het naastgelegen kommissariaat gebracht. De policie-kommissaris ondervroeg hem.maarde kerel betuigde niet de min ste leedwezensvoor hetbedreven schelm stuk, en ziende dat zijne vrouw in het j bureel van den kommissaris kwam, ten einde hare verklaring te doen, wilde hij j nogmaals op haar toespringen,zeggende i Spreek als ge durft, en bij mijne vrij- stelling zal ik u leeren. Ondanks deze bedreiging, vertelde vrouw Morellet aan den kommissaris al j de bijzonderheden van de moordpoging, door haren echtgenoot gepleegd, en ver- klaarde dat hij haar dagelijks mishandel- j de reeds herhaalde malen had hij haar willen dooden. Fjen poortier vermoord. Zekere Véguillier, werkman-juweelier, was in betrekking met eene vrouw, Faunij M... j Eenigen tijd geleden, ontving Véguillier j een zijner vrienden, zekere B... die hem dikwijls uitnoodigde, het noenmaal met 1 hem in zijne woning le komen nemen. B... nam altijd deze gelegenheid te baat om zicli in de vriendschap van Fanny M... te doen aannemen. Weldra werd er eene huwelijksbelofte gedaan tusschen beiden. De werkman-juwelier bemerkte deze i handelingen en berispte hevig zijne vrien- j din, die daarop de gemeenzame woning verliet. Woedend over dit vertrek, ging Vé- guillier naar de woning van B..., gelegen op den Boulevard de la Vilette, waar hij meende dat Fanny was gevlucht. Hij ging het huis binnen met het vast voornemen zijn medeminnaar te dooden. De portier wilde hem den toegang be letten, zeggende dat B. sinds vele da- f gen was verhuisd. Véguillier antwoordde dat hij licht had gezien in de kamer van B..., en dat hij zelfs zijne scbaduwe had bemerkt. Eene schrikkelijke worsteliug greep plaats; de beide mannen waren zeer sterk en van gelijke macht. Op zeker oogen blik rolden zij ten gron- de, maar Valat, de portier, slaakte een verdoofden kreet. De werkman-juwelier was er in ge- 1 slaagd zijn mes'vast te grijpen, en zijn te- genstrever in de linkerzij te treffen. Véguillier meenende dat hij dood was, nam in allerijl de vlucht. Door de huurders opgenomen, werd s Valat. na de eerste zorgen in eene apo-1 theek ontvangen te hebben, werd hij naar het gasthuis Lariboisière gedragen. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Een onderzoek werd geopend, door den policie kommissaris der wijk. Véguillier wordt neerstig opgezocht. Een slachtoffer der ellende. Sinds I eenigen tijd bemerkte een melkverkooper der rue de Vances te Parijs, dat men hem alle dagen eene kruik melk ontstook Zaterdag betrapte men een persoon op heeter daad. Men leidde hem bij den policiekommis- saris der wijk van Vaugirard, die den be- - lichte ondervroeg. Hij verklaarde Julien T... te heeten, rekenplichtige, oud-luite- i nam van huzaren. De kommissaris was verwonderd, en stelde dadelijk een on- j derzoek in. Men bevond dat de verklaring van M. Julien T... juist was. Deze ongelukkige, die in 1886, eene schoone plaats bekleedde en een der bes te officieren van zijn regiment was, gaf zijn ontslag ten einde een meisje te kun nen trouwen, dat ongelukkig den regle- menteelen bruidschat niet bezat. Hij kwam zich te Parijs vestigen en verkreeg dank aan zijne betrekkingen, 1 eene plaats van rekenplichtige bij een 1 koopman de Avenue de Breteuil. Hij won 150 fr. per maand. Zijne vrouw, werd door de tering aan getast. De toestand der ongelukkige kos-

De Denderbode | 1887 | | pagina 2