Zekere geus Oiiin van Parijs stelde Voor de Dendergalmsclie advokaten verder de vraag of't wereldlijk onderwijs j der draaiorgelbazen 0.07 onverschillig of vijandig moet zijn aan - Keerskens van een oordje 0.04 de godsdienstige denkbeelden. En tot °<>k een knop aan de kazak van den antwoord deelde hij 't verslag meê van 5 toekomstigen liberalen schepen 0.05 den bond der socialistische groepen van b Om den koperen gansch uitden nieu de vrijdenkerij in Frankrijk, 't welk de vijandschap aan de godsdienstige denk beelden uitroept daar zij noodlottig zijn aan de ontwikkeling van 't menschelijk geslacht Een parijsische geusche heks, zekere Rocher, vroeg de herziening van den almanak en verklaarde dat het we reldlijk onderwijs niet onverschillig maar vijandig aan de godsdienstige leerstelsels moet wezen. Vrijdenker Robertius van Londen zeg de De opvoeding in den familiekring meet ongodsdienstig zijn. De opvoeding door den Staat moet onzijdig wezen. Een solidair van Antwerpen met naam Callewaert voegde er bij Hel beste middel om eenen vijand te bestrijden is, zich ten zijnen opzichte onverschillig te toonen. Andere sprekers zijn van gevoelen, en namelijk geus Terwagne van Dinant, dat daar het onderwijs moet wetenschappe lijk zijn, het door dit feit zelve vijandig zal wezen aan alle eerediensten. De on zijdigheid is eene stoffelijke onmogelijkheid, riep hij uit. Eindelijk heeft het kongres met groote meerderheid gestemd dat het onderwijs, in 't belang der vrijdenkerij, onverschillig moet blijven tegenover alle godsdiensten. Hieruit blijkt dus dat volgens het woordenboek der vrijdenkers onverschil ligheid en vijandschap de zelfde beteeke- nis hebben. Deze bekentenis is aller gewichtigst Zullen de liberale schrijvelaars ons voortaan nog als lasteraars uitroepen wanneer wij andermaal zullen beweren dat het onzijdig onderwijs door de onge lukswet van 1879 tot stand gebracht werd. geen ander doel had dan de opko mende geslachten aan den heilzamen in vloed der religie te ontrukken om des te beter, de heerschappij van 't liberalismus te kunnen vestigen wen te wasschen 0.25 3 Keerkskens van een oordje 0.06 Opdat de vijanden van ons Aalst zich nog meer zouden ontmaskeren 0.40 Om de pen van 't Verbond te vernieu wen en zijnen inktpot te vullen 0.07 Zoo de liberalen strijden, Dat zal mij grootelijks verblijden, En uit vreugde verlicht ik mijn poortje Riet zeven keerskens van een oordje! 0 14 Vijf cents olie voor't lanteernkenom liberale kandidaten te zoeken bij klaren dage 0.10 Veor de iöyijop schrijvelaars uit Den üendergalm die, z'en zouden niet durven,zich nooit met persoonlijk heden inlaten 0 05 Opdat Jefke aan zijne nijdige gal nog wat lucht kunne geven niet alleen in Den Dendergalm maar ook in De Fakkel 0.05 Zie, hebt ge nog niet genoeg om uwe Fakkel te laten branden daai; is nog 0.40 Vervalsching. Men heeft eene wet gestemd tot beteu geling der openbare dronkenschap in het belang der openbare gezondheid en zede lijkheid. Nu heeft minister Thonissen eene commissie bijeengeroepen ten einde te onderzoeken, hoe, waarmede en waar de sterke drank, bijzonderlijk de jenever, vervalscht wordt. Dezen keer is men praktisch geweest elk lid der kommissie heeft bij zijne tehuiskomst in verschillende herbergen eene halve pint jenever doen koopen. Alzoo bezit men omtrent de 50 stalen, die men zal onderzoeken. De uitslag zal natuurlijk de maatregelen aanwijzen, die moeten genomen worden. Het is zeer loffelijk dat men tracht de vervalsehing van den jenever tegen te gaan en de vergiftiging der kwakliefheb- bers. Maar zou het niet even loffelijk zijn dat die gezondheids-commissie een ge lijksoortig onderzoek instelde voor het brood Immers, het brood, dat voor elk on misbaar en voor velen het hoofdvoedsel is, wordt maar al te veel vervalscht. Jenever kan elk missen, brood nie mand, waarom zou men dan dit laatste laten vervalschen en het eerste niet N. B. Onze lezers mogen zich niet ver gissen wij beschuldigen de bakkers niet. De vervalsehing der bloem, waar het brood van gebakkeu wordt, gebeurt eer de bakkers die in handen krijgen. Balloteering te Bergen. Zaterdag heeft de balloteering te Ber gen plaats gehad tot het kiezen van eenen volksvertegenwoordiger. Zooals het te voorzien was is het den liberalen kandidaat die zegeviert. Ziehier den officieelen uitslag Getal stemmers 3675 Nietige briefkes 42 Volstrekte meerderheid 1817 RI. Corbisier, katholiek 1674 M. Steurs, liberaal 1959 M. Steurs heeft dus eene meerderheid van 285 stemmen. In de balloteering van 1886 was de liberale meerderheid 465 stemmen, in een jaar dus hebben onze katholieke vrienden van Bergen eene winst van 180 stemmen gedaan. Met nog wat couragie en ze zullen geraken waar zij zijn wil len. InschrijviDg voor De Fakkel. Opbrengst der vorige lijsten. fr. 2.96 Een pint bier van zes cents in den Werkmanskring voor Louietje uit Den Dendergalm 0,12 Zander heeft gaten in zijn liberale leerzen 0.10 Voor 't half hemdje te strijken van den koperen 0,05 Een klatei'keri voor Argus 0.05 Nog om 't gat te stoppen in de geld kas der liberale associatie 0.15 Eenige pillekens om de razende woe de te stillen vandeDendergalmers 0.20 Ter eere van Jefke den bewonderens- weerdigen verdiger van weduwen en weezen 0.10 Om den vuilen neusdoek der korle zoutstraal uit den nieuwen te was schen 0.25 Ter nagedachtenis van de gesneuvel de liberale kiezers door de domme streken der liberale firma 0.05 Volgens Den Dendergalm verslaat De j Denderbode door de heuige polemiek waaraan wij ons tot hiertoe te vergeefs verwacht hebben, niets anders dan bit- 1 tere en onbetamelijke persoonlijkheden en die polemiek, voegt 'tliberaal blad er bij, is de zijne niet... Wij vragen ons af, of Argus die dat heeft neergeschreven wel de beteekenis der woorden kent.... Wij twijfelen er grootelijks aan, want anders hebben wij 't recht te zeggen dat de persoon die zich achter den naam van Argus verschuilt een zoo onbeschofte als verachtelijke hypokriet is. Hij houdt zich met geene persoonlijk heden onledig daarvoor is hij te deftig, zegt hij, en twee regelen verder slingert hij de grofste beleedigingen, de lafste zinspelingen naar 't hoofd van een per- 1 soon die. zoo hij denkt, de opvolger zou kunnen wezen van zijn vader welke de i begeerte heelt geuit van uit hoofde van ziekelijkheid, af te zien van zijn mandaat j van gemeenteraadslid. En in een volgend artikel braakt die zelfde lafaard die zich altijd achter den naam van Argus schuilhoudt, de walge- i lijksche verwijtingen uit tegen een ander persoon, en dit ook al omdat hij denkt i dal deze laatste, door zijne vrienden als kandidaat voor de aanst. gemeeutekie- zing zou kunnen aangewezen worden. Het doel, het japa doel van 't liberaal smaadblad is klaarblijkend zoodra het oordeelt dal deze of gene tegenstrever in 't openbaar leven zou kunnen treden, hem onmiddelijk trachten te onleeren en hem verwijtingen naar 't hoofd slingeren betrekkelijk zijn bijzonder of huiselijk leven van aard om hem hatelijk en ver achtelijk te maken in de oogen zijner medeburgers. Deze handelwijze verwondert ons geenszinssedert zijn bestaan, ging De Dendergalm nooit anders te werk de personen door hem beleedigd, belasterd en belogen telt men bij dozijnen. Maar iets wat elk rechtschapen ge moed diep moet verontweerdigen, 't is van te zien dat deze die zulke verachte lijke handelwijze ten toonspreidt. dan nog schijnheilige snoodheid genoeg bezit om stoutweg te komen beweren dat hij 't bezonder leven zijner tegenstrevers eer biedigt.... en.... o lafaard dat gij zijt afkeer gevoelt voor persoonlijkheden.... Waarlijk dat doet de maat overloopen De sektie ter estaminet Het Gulden Vlies gehouden was voor al de kiezers van Rlijlbeke, zoo schrijft het Den Den dergalm. Vooreerst zullen wij Den Dendergalm bekend maken dat het belangrijk gehucht Rlijlbeke in vier onderafdéelingen is ver deelt en dat het slechts een dezer afdee- lingen was. gekend onder den naam van Sektie van den Molendries die zich in hooger gemeld estaminet vergaderde. Het getal van 49 aanwezige kiezers is dus zeer aanzienlijk, vermits het getal kiezers dezer sektie slechts beloopt tot ongeveer honderd. En nu een vraagske Zou De Dender galm durven verzekeren dat wanneer zijne vrienden eene algemeene vergade ring zullen houden van alle de liberale kiezers der stad, het getal der aanwezi gen tot 49 zal beloopeu Wij twijfelen er sterk aan, want onlangs waren er diep in de 38 opgekomen. o De bokken, schrijft De Dendergalm, houden reeds overal sektien, en dat be wijst dat zij zoo gerust niet zijn nopens den uitslag der aanst. kiezing als zij het wel uitgeven. Verontrust u niet, Dendergalm... indien de elf katholieke sektiën en onderafdee- lingen der stad zich vergaderd hebben, 't was slechts om de 85 afgeveerdigden te kiezen die, naar luid van 't reglement, de lijst der kandidaten voor de aanst. kiezirig moeten vaststellen. Dat wist el keen in de stad uitgenomen De Dender galm. Eene opmerking volgens Den Dender galm wanneer eene partij eene uiterste poging doet om boven te geraken, moet zij overal sektie houden en zich om den dui vel veel moeite geven. Ehwel, indien De Dendergalm rechtzin nig van dit gevoelen is, moet hij met ons bekennen dal de liberalen bier te Aalst de pijp aan Merten hebben gegeven. Argus, Argus jonge, als men te veel klapt, klapt men zijnen neus voorbij Botermerkt. In ons nummer van Zaterdag jl. hebben wij aangekondigd dat onze Stedelijke Politie twee klonten boter had aangeslagen als verdacht van met margarine vervalscht te wezen. De scheidkundige ontleding werd onmidde lijk gedaan door den heer Bogaerts, apotheker onzer Weldadigheidsgesiichien en leverde tot uitslag op, dat de aange slagene boter van de beste hoedanigheid is die ooit kan gevonden ivorden. Deze boter werd, zoo men ons verzekert, aangesla gen op aanklacht gedaan door kooplieden in boter. Onzes dunkens zou ons Bestuur wijselijk handelen indien het twee exper- ten aanstelde voor het keuren der boter. Gelijk het tegenwoordig gaat, zijn de eer lijkste en deftigste landbouwers aan af fronten blootgesteld. Een koopman met hen in overschil. wijst hunne boter als verdacht aan en de agenten van politie die er geene kennis van hebben slaan de boter maar oogenblikkelijk aan. Het is de opperste plicht onzes Be- stuurs te zorgen dal onze Botermerkt hare oude goede faam niet verlieze, want 'tis zij bijna alleen nog die den landbou wer des zaterdags naar onze merkt Jokt. ALLERHANDE NIEUWS. Onlangs waren alhier ter estaminet St-Anlonius vier personen aan 't kaart spelen toen het eindelijk van den ouder dom te pas kwam. Elkeen verklaarde zij nen ouderdom en deze 4 personen telden te samen 354 jaren. Een der spelers, een oud-onderwijzer, maakte te dezer gele genheid 't volgende dicht Te Aalst in de Molenstraat Daar een wel gekende herberg staat En den naam van St-Antonius draagt Den Zondag avond kwam daar een vent Die er wonder wel was bekend. Hij zag rond langs alle kanten En vondt ook nog drij klanten Die spraken sameu met der daad Om eens te spelen met de kaart. Klaverenjasscn was bun spel En dit verstonden zij wonderwel. Doch vooreerst wilden zjj hunnen ouderdom vergaren En vonden te samen drij honderdvier en vijftig jaren. Nog iets dat ik u zeggen wil Dat zij allen speelden zonder bril. Nu om dit verder uit te leggen Kom bij mij ik zal 't zeggen Mijn naam is Rednaxela En Rettup ed is mijn familienaam. Kont gij hieraan nog niet verstaan U heeft maar gauw te leeren j En dat links is rechts doen keeren. Ringsteking te paard i te Mespelaere, om 3 ure namiddag, op j Zondag25 September 1887. Vooruit 30 Ir. De inhaling van R1M. Heckers en I Lebrun van Gent, laureaten in den mu- I ziekprijskamp van Rome, heelt maandag, met veel luister plaats gehad. De stoet was zeer groot eu schoon. Een peloton gendarmen reed voorop, dan volgden de pompiers, de burgerwacht, eene menigte maatschappijen en volk, de overheden, enz. Er heerschte veel geestdrift. In eene danszaal te Houthem bij i Vilvoorde is een brand uitgeborsten, die in korten tijd zulke vorderingen maakte, dat men don tijd niet had, een man die daar in den kost was, te redden. De on gelukkige, een wagenmaker, is levend verbrand. De kermisfeesten die juist op dit oogenblik gevierd werden, zijn door die ramp op treurige wijze gestoord. Geheim. RIen heeft zich dezer dagen te Brussel veel bezig gehouden met de geheimzinnige verdwijning van een ouden rentenier, RL K. die sedert eenige dagen niet meer werd gezien en wiens geldkoffer men bij rechterlijk on derzoek leeg heeft gevonden. Ziehier wat men over die zonderlinge zaak vertelt M. K. was donderdag rond 2 ure uit gegaan en een uur later, in gezelschap van twee vreemdelingen, een Duitscher en een Amerikaan, teruggekomen, zoo zegt ten minste mej. D., eene nicht, met welke hij woonde en die de zaak aan de policie bekend maakte. Deze nicht zegt ook dat, gedurende het half uur dat deze vreemdelingen mei K. doorbrachten,zij in de salon komende,het geldkofter geopend zag en haar oom be zig vond zijne weerden te toonen. RoBd half vier ging hij mei de twee vreemdelingen uit en werd sinds dien niet meer terug gezien. Vrijdag kwam er voor de nicht eenen brief aan,die K. moet hebben doen schrij ven, d3ar hij zelf ongeletterd is, en die de volgende woorden inhield Antwerpen, 16 september 1887. Waarde nicht, Ik verzoek u geen kwaad bloed te maken [pas fairemauvies sang). Ik ben vpor eenige dagen te Antwerpen opge houden door zaken van belang. Zoodra deze gedaan zijn, zal ik terug- keeren. Ik hoop toch dat gij niet ziek zult zijn, daar gij geene hinderpalen hebt te over komen. Ik groet u. Uw oom, K. Alles doet gelooven dat de vrees voor ongeluk of misdaad, die diefamillie koes tert, niet ongegrond is. Volgens andere inlichtingen zou K... bij het verlaten zijner woning aan zijne nicht hebben gezegd lk vertrek vandaag nog naar Engeland. Een der vreemdelingen zou hierop ge antwoord hebben Neen, gij zult vandaag nog te Brussel slapen. Zij spraken verder eene taal, die de meid niet verstond. Op hetzelfde oogenblik zag zij twee personen uit eene tegenovergelegen her berg komen en het gezelschap volgen. De personen die K... vergezelden sche nen, de eene 45 tot 50 jaren en de andere 35 tot 40 jaren oud. Mej. D... beweert eenen hunner reeds over een week of drie met haren eora gezien te hebben. In de Noorderslatie, waar de policie inlichtingen heeft genomen, heeft nie mand de drie bewuste personen, ge zien. De Indcpendance bevat nog de volgende inlichtingen Terwijl het parket zijne opzoekingen in het woonhuis van M. K... deed, zette de policieoflicier Gilta de zijne voort om den koetsier te ontdekken, die K... ge voerd had. Die opzoekingen gelukten en hij vond den koetsier Haemen, eigenaar van het rijtuig45, stand houdendeopde deBrouc- kereplaats. Hij en zijne andere koetsiers zouden K... en zijne gezellen zelfs meer dan eens Keymolen verbleekte. Aan dit nieuws verwachtte hij zich niet. Doch de tijd om verdere uitleggingen te geven ontbrak. De geestdrift, de vreug de hunnen vriend weêr te zien was te groot, om die tijding niet oogenblikkelijk rond te brieven. Meer dan honderd men- schen stonden in eenen omzien aan de deur, en dit getal was in eenige oogen- blikken lot duizend aangegroeid. Keymolen werd in triomf naar huis ge dragen en later door den kommissaris ondervraagd. Ziehier wat Keymolen aan de policie heeft verklaard. Over drie weken werd hij door eenen naar de statie van Schaarbeek gevoerd vreemdeling bezocht, die beweerde En- llühhnn I lo nn nr. r. hebben.'t Is ook op zijne aanwijzingen dat het parket de signalementen van de twee vreemdelingenis machtig geworden. De brief uit Antwerpen is gebleken valsch te zijn. Hel handteeken is vergele ken met een ander van den vermiste, op een huurceel van een zijner huurders. De koetsier heeft ook nog verklaard dat de gezellen van K. op eene tabel de i korrespondeerende vertrekuren van den exprestrein met de paketbooten van Lon den opzochten. Zij wilden hem naar eene plaats 7 kilometers verder dan Schaar beek doen rijden,maar Haemen weigerdo, onder voorwendsel dat zijn peerd te ver moeid was. Opzoekingen in Antwerpen hebber, nog tot geenen uitslag geleid. Zooals wij hooger meldden had M. de kommissaris Gilta den koetsier gevonden, die M. Keymolen en zijne gezellen naar de statie van Schaarbeek had gevoerd. De verklaring, die deze aflegde, was van aard om eene misdaad, een helsch komplot te doen vermoeden, en niemand dacht anders of de ouderling moest in een val gelokt en bestolen, waarschijnlijk wel vermoord zijn. Natuurlijk werden de opzoekiogeu langs alle kanten voortgezet. Intusschen kwam verleden zaterdag een man, die een iet of wat italiaansch voorkomen had, bij den wisselaar Leon Dubois. Nieuwe-Graanmarkt, om een aantal titels te verkoopen, of ten minste die denzelfden dag ter beurze te doen verkoopen. Hij zegde Giuseppo Savio te heeten, in het HOtel de Bordeaux afgestapt en door den eigenaar van het iiotel naar dat huis gezonden te zijn. RI. Dubois en zijn geassocieerde ver zochten den vreemdeling 's anderendags terug te komeu, nadat zij de titels zouden verhandeld hebben. Dat is recht zonderling, zegde hij. In mijn land kan men. wanneer men weerden bij den wisselaar aanbiedt, oogenblikkelijk geld ontvangen. - Savio liet de titels daar en kwam maandag terug. Maar de wisselagent, tusschen zijne brieven en in de dagbladen hel signale ment van den verdwenen Keymolen en de nummers der gestolen titels ziende, bestatigde dat die nummers overeenkwa men met die van de weerden welke de vreemdeling hem aanbood. Hij verzocht dus Savio te wachten en verwittigde de policie. Die snelde toe en hield den vreemdeling aan. Door den kommissaris Rlinet onder vraagd loochende hij in den beginne den diefstal, maar men vond in zijne zakken briefomslagen met postzegels die te Ant werpen gestempeld waren en dit bracht hem tot de bekentenis dat zijn vader te Antwerpen woonachtig was en dat deze hem bevolen had, de weerden te verhan delen. Later veranderde hij weêr van verkla ring en beweerde hij dat zijn vader en hij zelf gelast waren door eenen onbeken de met bet verkoopen der stukken. Ook zegde hij wijnkoopman te zijn. Zoo vervorderde het onderzoek dat het parket tot de overtuiging kwam, de hand gelegd te hebben op een lid van eene bende, die over eene maand gepoogd had, eene dame van 150,000 fr. te ontlas ten Men kwam dus hoe langer hoe meer tot het vermoeden dat Keymolen ver moord, en dat men hier eenen der dieven in handen had. De Havas had zijn lijk reeds gevonden, misschien wel in stuk ken gesneden. Men sprak er over in de herbergen en vooral in het Café du la- boureur, waar mijnheer Keymolen ge woon was te komen. En eensklaps ging de deur open en Keymolen viel te midden van zijne vrien den. Ware een geest in de herberg ver- sehenen, men zou niet meer verslagen hebben gestaanmaar hij had een hoogen hoed op, een zwarte frak aan. Het was dus Keymolen zelf, in eigen persoon... en geen geest. De eerste verbazing voorbij zijnde, werd de man met luide toejuichingen ontvan gen en hij stond niet weinig versteld toen hij vernam hoe hij vermoord, en zijn lijk gevonden was. Ik was voor een paar dagen naar Londen vertrokken met twee nieuwe vrienden, zegde hij. Ha riep men... Ik heb mij daar goed geamuseerd, maar te Londen hebben zij mij losgela ten. En lachende verhaalt hij hoe hij ver plicht was naar huis te komen, nadat zij hem, zoo als hij zegde, fi/n op flesschen hadden getrokken. Zij hebben mij, zegde hij, nauwelijks 50 frank overgelaten om terug naar Brussel te keeren. Maar, vroeg men dan, weet gij dan reeds dat men uw heel fortuin gestolen heelt gelsman te zijn. Deze kwam dikwijls ten zijneut en kocht zelfs eens eene pijp van hem, daar Keymolen eene soort van oud- heidkooper is. Donderdag outmoelte hij den man weêr Zij spraken op straat te samen en werden te zei ver tijd door een derden persoon aangesproken, die den andere scheen te kennen. De twee vreemdelingen vertelden nu dat zij miljonnairs waren, en in België waren gekomen om hunne eigendommen te verkoopen. Zoo kregen zij Keymolen ook over zijne fortuin aan 't klappen en vernamen zij dat hij voor 25,000 frank titels in zijn koffer had. Zij boden den man aan, met dit geld in eens 5000 fr. te winnen. De man dineerde met zijne nieuwe vrienden, nam hen meê naar huis toonde hen zijne titels en de vrienden bestatigden zelfs dat het zeer goede titels waren, zij wisten het pak dat terug opgerold werd behendig weg te foefelen en legde in de zelfde plaats een pak... bitterpeën en een zak centiemen. Onbegrijpelijk is het hoe Keymolen die kerels zoo maar liet baas spelen in zijne kas. Ten 3 ure vertrokken zij aan de statie van Schaarbeek naar Rotterdam, en 's an derendaags naar Antwerpen. Zaterdag en zondag brachten de drie vrienden in Lon den door en gaven aan Keymolen, die op het oogenblik van het vertrek slechts 15 frank op zak had, elk een pond sterling. Rlaandag morgend waren de twee vrienden verdwenen en Keymolen, die meende dat hij despeelbalvan twee grap penmakers was geweest, trok zoo spoe dig mogelijk naar Brussel terug, waar hij maandag avond aan kwam. Dit verhaal, hoe ongelooflijk het ook schijnen mogen, wordt door RI. Keymo len stellig bevestigd. Hij werd in tegenwoordigheid gebracht van den aangehoudene Savio, dien hij niet kende. Rlen oordeele over 's mans verwonde- ring, toen hij zijn geld door bitlerpeëen i vervangen vond. Savio is natuurlijk in hechtenis gehou den. De policie der tweede afdeeling heeft vernomen dat een Italiaan en zijne vrouw sedert 14 dagen in de Musschestraat wo nen en dat het signalement van den man tamelijk wel overeenkomt met dat van dengene, die met Savio 't vertrek van Keymolen, in de herberg over zijn deur, moet afgewacht hebben. De poiicieraannen zijn er naartoe ge gaan en vernamen daar dat de man en zijne vrouw sedert 5 ure 's morgends naar Parijs vertrokken waren. Zij hadden hunne kamerhuur betaald en zijn zonder voorafgaande verwittiging vertrokken, 't Is dus een recht zonderling avontuur dat de policie bezighoudt. M. Keymolen heelt 4 frank uitgegeven om Londen te zien, daar hij met 15 fr. vertrok en met 11 fr. terugkeerde. Het overige had hij aan de mildheid van zijne gezellen te danken. HOLLAND. Haar zo»n, een dief. Een jong Neder lander zoo meldt het Frankf. Journ. die te Berlijn op een kantoor werkzaam was, kwam dezer dagen bij zijne moeder, die te Frankfort a/M. woonde, en vroeg haar een paar honderd mark reisgeld, daar hij voor zaken naar Parijs moest en waarschijnlijk te weinig geld bij zich had gestoken. De moeder gaf hem het geld, hetwelk hij haar beloofde door het kantoor te zul len doen teruggeven,en bracht hem zelve naar de spoorhalle. Kort nadat hij weg was, ontving zij een telegram van den overste der firma, met de vraag waar haar zoon was. Zij antwoordde terstond telegraphisch, dat de jongman juist met den sneltrein naar Parijs was vertrok ken. Den volgeuden dag vernam zij dat dit letste telegram de policie in de mogelijk heid had gesteld om haar zoon nog vóór het bereiken der fransche grenzen,aan te houden. Hij had namelijk vele duizenden mark gestolen, en was daarmee ge vlucht. De ongelukkige vrouw was zoo hevig ontsteld bij het ontvangen van dit bericht, dat zij thans ernstig ziek is. Dezer dagen kwam te Terneuzrn een eenvoudig boerenvrouw bij eenen dokter om raad voor bare oogen, die in zieke- 1 ijketi toestand waren. De doktor schrijft haar een recept voor, zegt haar dit er op te leggen en goed nat te houden. Daags daarna komt de doktor bij zijn patiente en vraagt hoe het er mêe is. 'k Heb er niet veel bate bij gehad, antwoordt het vrouwke. De doktor wil den toestand kennen, doet den doek van het oog en ziet.... zijn recept een stukje papier op het oog liggen. Deze ongelooflijke geschiedenis, zegt de Zirickz Nwsb., is in genoemde gemeen te gebeurd.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2