UE GEZONDHEID AAM ALLEN Revalenta Arabica. All VRAAGT FRUITBOOM EN. AVIS. UiloiDRteiide l'ransche GIST Ook beste inlandsche Biergist. BankLeclercq &Cie, Kapitaal vijf millioenen franks. Uit der hand te koop. TE KOOP. Groots Prijskamp op den Bak. Breckpol-Walravcns. TUBFSTROOISEL. MEN VRAAGT De Foudrojaiile Tord-Tripe, Tc koop. Huis B. VAN HYFTE Gasgesticht van Aalst. COKE, 46 aren goed Zaailand, BOOMEN, TO EM A AT Te koop of te huren. ZAAILAND. EE1T lEITTXS, DUITSCHLAND. VerdUitsching iv Elzas. Groot opzien verwekt overal in Elzas Lotharingen het bericht uil Ilülhausen, dat de Cercle Mülhousien is ontbonden. Daarmede ver liest de franschgezinde bevolking een harer vaste steunpilaren. De reden der ontbinding bestaat hierin dat er van wege de overheid eenigé wijzigingen in de statuten werden verlangd, waartegen het hoofdbestuur van den Cercle zooveel bezwaar had, dat het liever de geheele vereeniging wilde zien verdwijnen dan aan dat verlangen toe te geven. Daarom werd in eene vergadering van 10 dezer besloten over te gaan tot ontbinding. Dientengevolge zijn nu ook negen tot haar behoorende instellingen vervallen verklaardzijnde de marmenzangver- eeniging Orphéon, de dameszangvereeni- ging Chceur des Demoiselles, de muziek verenigingen Union Musicals en Fanfare de gymnastiek- en sehermvereeniging Espérance, de muziekschool, de zoölo gische, de botanische en de dramatische vereenigingan. Zonderlinge oproer. De stad Neu renberg was dezer dagen het tooneel van een zonderlingen oproer. Een welgekleed persoon was in een slecht befaamd huis getreden. Hij beweerde dat zijne dochter, welke hij sedert jaren zocht, aldaar ver borgen was. Indien men hem haar niet gaf, dreigde hij heel het huis te verwoes ten. Daar demangeen reden wilde verstaan, liep men naar de policie. Ondertusschen had echter de onbekende, door het venster eene overgroote menigte bijeen geroepen, Iedereen nam partij voor den vader men drong het huis binnen en wilde alles kort en klein slaan, toen twee kompagnies voetvolk kwamen toegesneld. Er ontstond eene verschrikkelijke bot sing. Meer dan 20 personen werden ge wond en een 60tal werden aangehouden wegens beleedigingen aan het leger. Toen men den aanleider van al dit ru moer naar het policie-bureel bracht be vond men dat het een... zinnelooze was. ENGELAND. Groote spoorwegramp. 100 slachtof fers. Een trein der Midland Railway Company begaf zich van Sheffield naar Doncaster, met eene menigte reizigers, die in deze leste stad de peerdenkoersen kwamen bijwonen. Te Hexihorpe, nabij Doncaster,bleef de trein stoppen, om den treinwachter toe te laten de kaartjes af te halen. Op dit oogenblik kwam de express van Liver pool in volle vaart afgereden. Eene vree- selijke botsing had plaats. Twee rijtuigen van den trein naar Don caster werden letterlijk vermorzeld. Men heeft onder de puinen 25 lijken opgehaald en meer dan 60 gewonden. Talrijke slachtoffers bevinden zich in eenen deernisweerdigen toestand. Dezen zijn de beenen, genen de beide armen gebroken anderen liggen met openge reten buik. Men heeft een lijk gevonden zonder hoofd. Het stoppen van den trein van Doncas ter te 11 exthorpe was op reglementaire wijze aangekondigd. Men kan dus slechts twee redens aanhalen, waardoor deze vreeselijke ramp werd veroorzaaktofwel heeft demachinist van den Liverpooltrein geen rekenschap gehouden van de signa len ofwel heeft hij bij den draai der lijn bij Hexthorpe den stoom niet kunnen laten ontsnappen om langzamer te rijden en zou hij dus, onwillens op den Doncas- tertrein gebotst zijn. iDeze ramp, die zoo kortelings volgt op die van Exeter, veroorzaakt de grootste opschudding. (Nadere bijzonderheden.) De nadere bijzonderheden over de ramp van Hexihorpe, bewijzen dat de eerste inlichtingen niet overdreven wa ren. Niet alleen zijn er een 30tal dooden te betreuren, maartusschen de talrijke gewonden die in het gasthuis'liggen, zijn er velen die, ofwel voor hun gansch leven ongelukkig zijn, ofwel de ramp met de dood zullen bekoopen. Van de 21 gewonden die in Doncaster Infirmary liggen, hebben er 12 de beide beenen gebroken, terwijl er 5 één been gebroken hebben. De schok der botsing slaagt de twee zitplaatsen van beider zijden tegen elkander en de beenen wor den er letterlijk tusschen gepletterd. Zonderlinge feiten hebben zich voorge daan. Een kind werd ongedeerd gevon den in de armen zijner gedoode moeder. Een agent van politie werd door den schok uit het venster geworpen en kwam ongekneusd op de baan te recht. Aide slachtoffers der derde klas-rei zigers, daar de ramp zich beperkt heeft bij de 3 leste waggons. Hel ongeluk te Doncaster bekrachtigd eens te meer de denkwijze diergenen, welke beweeren dat het midden van den trein de veiligste plaats is. En juist in het middeu der trei nen vindt men steeds de eerste-klasrij- tuigen. Waarom, vraagt de Daily Newsniet steeds de rijtuigen gelijk verdeeld. Een rijtuig eerste, dan een tweede, dan een derde klas, enz., den ganschen trein. Dan is niemand bevoordeeld en dan zal de rijke evenveel gevaar loopen als de arme sukkelaar Het schijnt dat de machinist Taylor, die den trein van Liverpool bestuurde de man bleef ongedeerd doch hij is zin neloos geworden de signalen niet had opgemerkt van den Sheffieldtrein. VEREENIGDE-STATEN. Invloed der muziek. De invloed der muziek op de dieren is bewezen door de verhalen der oudste tijden. De ouden leeren ons dat Orpheus, door de aanlok kende tonen zijner lier de woeste dieren tot bedaren bracht, die geheel kalm en stil zich aan zijne voeten kwamen liggen. Ten huidigen dage, gebruiken de dieren temmers andere middelen om den wilden aard hunner gevaarlijke leerlingen te tem men zijn zij wellicht zoo doelmatig niet. De zeehonden, deze verstandelijke dieren, kunnen zekere muziekale onder richting ontvangen. Men heeft er reeds gezien die in het water dansten en min of meer de maat volgden eener wals, die men te dien einde speelde. De faam der vogels als muziekanten, is van ouds gemaakt. De kruipdieren, zoo onverschillig in den schijn, zijn zeer gevoelig aan de mu ziek, en de schrikkelijkste slangen, kun nen door dit middel worden getemd. De ratelslang, wier beet altijd doodelijk is, wordt zachtmoedigonder den invloed der muziek. De Amerikanen kennen goed deze bijzonderheid, en nemen ze te baat om deze vreeselijke dieren van hunne woning te verwijderen. Een fluitspeler gaat zich voor de slang plaatsen deze is eerst vertoornd bij dit zicht, en richt zich dreigend op maar naarmate de tonen van het speeltuig zich laten hooien, wordt het dier tammer, en geeft allerlei blijken van voldoening het wordt bedaard en kruipt stillekensden muziekant achterna, volgt zijne stappenen blijft stil wanneer hij staat. Op die wijze kan men dit ge vaarlijk beest verre verwijderen van de plaatsen welke men wil beschermen. Het is door middel der muziek dat de slarigentemmers er in slagen de gevaar lijkste soorten te overmeesteren, zooals bij voorbeeld, de naja-aspic. Meteenige voorzorgen bij te brengen, kan men een krekel tam maken door de muziek. Men nadert heel slillekens ter wijl zij aan T zingen is, en men schuifelt al bévende, gelijk om zijn geluid na te volgen. Verscheidene feiten bewijzen dat de spinnekoppeu eene ware voorliefde heb ben voor de muziek. Men vertelt over deze dieren echt zonderlinge dingen. Wij zullen slechts een voorbeeld aanhalen Een meisje van tien jaar. had eene zwarte spinnekop gevangen. Deze stak zij uit vermaak, in eeue flesch, en om zich van dit nieuwe speelgoed niet af te schei den, plaatste zij het nevens haar, op eene piano, gedurende hare les van muziek. De spinnekop toonde dan door allerlei bewegingen dat zij begeerde uil de flesch te komen het kind opende de flesch, en het blijde beestje kwam er uit, bleef ep de piano om te luisteren, en verplaatste zich niet vooraleer het muziekstuk ten einde was. Zoodra de akkoorden ten ein de waren, ging de spinnekop van zelf in hare woning. Men beweert dat de toondichter Grétry ook eene lamme spinnekop had, die op muziek verzot was en die allerlei kun stige bewegingen kon doen. EGYPTE. Uit Cairo meldt men aan den Daily Chronicle, dat de rijzing van den Nijl voort durend aanhoudt. In Opper-Egypte wer den reeds 800 families van alles ontbloot door de overstrooming. De schaê aan ver woeste eigendommen bedraagt reeds 12 1/2 millioen franks. Men denkt dat de stroom vóór 30 sep tember zijn hoogste punt niet zal berei ken. De gevangenen werpen overal dijken op. zonder Medccijncn en zonder kosten, door de smakelijke gezondheids- bloem, gezegd Veertig jaar van een onbetwistbaar succes, in de genazing, slechto spijsverteringen, long ziekten, maag en buikpijn,verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollenbcid, hartklopipng, fagang, koliek, gezwel, Verbijstering, Tuis- cbing in de ooren, zuur, wrangheid, slijmerig heid, hoofdpijn, migraine, doofheid, walging, braking na het eten of in zwangerschap,pijnen, opdrang, ontsteking der ingewanden eu der blaas, krampen cn stuipen, slapeloosheid, lering, huiduitslag, abcessen, zweren, droef geestigheid, zenuwkwalen, uilputting, verval ling, rhumatisme, jicht, koorts, croep, keel- verkoudheden, zenuwprikkeling, hysterie, val lende ziekte, lamheid, de kwalen van den kcertijd des ouderdoms, scheurbuik, bleek zucht, bloedgebrek en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij het opslaan, of na zekere spijzen,ajuin, look, enz., of sterko dranken, zells na gebruik van tabak Insge lijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorte af, is zij verkiesbaar boven alle ande- re spijs. Honderd duizend genezingen, waaronder deze van Zijne Majesteit den keizer Nicolaas, van zijne heiligheid den paus Piux IX, van madame de hertogin de Castlestiiarl.don Lertog van Pluskow, madame de markiozin de Bréban, lord Stuart do Decies, pair van Engeland,M. de Dr Pr Wurzer, enz. N' 63,476 .- Mijnheer do pastoor Compare!, van 18 jaren durende maag-en zenuwpijnen, zwakte en nachtelijk zweeten. •Vr 99,625. Avignon, 48 April 1876. De REVALENTA DU BARRY beeft mij gene zen op 46 jarigen leeftijd, van verschrikkelijk lijden. Ik leed aan zwaarmoedigheid zoo erg dat ik geene beweging meer kon maken, noch mij aan noch uitkleeden, vergezeld van maag pijn dag en nacht en volledige slapeloosheid. Al dit lijden waren alle andere geneesmidde len onmachtig de Revalenta heeft er mij geheel van verlost. Borrel, geboren Car- bonnelty. rue du Balai. tl. Genezing n' 98,644 Sedert jaren, leed ik aan gebrek van eetlust, slechte spijsvertering, lïartaandoeoingen, lenden- en blaaskwalcn, zenuwprikkeling en zwaarmoedigheid al die kwalen zijn verdwenen onder den gelukkigen invloed uwer goddelijke Revalenta. Leon Peyclet. onderwijzer, te Eynancas (Haute- Vienne.) Nr 49,81 '2 Madame Marie Joly, van 30 jaar verstoptheid, slechto spijsvertering, zenuw- prikkeling, slapeloosheid, Asthma, hoest, kramp cn hraaklust. Nr 46,270 M Roberts, van oene longtering met brakingen, verstopt heid en dooiheid gedurende 25 jaren Nr49522 M. Baldwin, van volledige uitgeputheid, lam heid der blaas en der lenden ien gevolge van overdaal in dc jonkheid begaan. Genezing nr 85,414. Brussel, -23 Juni 1874. Mijn jongste zoon, op den ouderdom van 5 maanden door de geneesheeren verlaten,wilde niet het minste voedsel nemen en kon het ook niet verleren.Hij viel bijgevolg in eene dauwte die zijn leven in gevaar stelde. Het is dan dat ik mijne toevlucht genomen hebtotde Revalen ta, die hij gretig nam, en ik heb hem hiermede gedurende versclullige maanden uitsluilelijk gevoed. Nu, 44 jaar oud, is bij gezond Des- wart, lecraar bij de muziekschool, Vonk- straat, 61. Vier maal voedzamer dan het vleescb spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. De REVA- LENLA ARABICA in dooze.n 4/4 kilo fr. 2,25 4/2 kilo 4 fr. 4 kilo 7 fr 12 kilos 7n fr. Verzending tegen poslbon franco. Dépot bij do goede apothekers en kruideniers. DU BARRY cn O®, LIMITED. Algemeene Agent voor Bel- cib M. Liuile Timmermans, 6 en 8 Rouppestraalte Brussel. voor eene Fabriek dezer Stad een jongeling van goed gedrag hebbende eene goede vlaam- sche geleerdheid. Zich te bevragen ten bureele van dces blad. Hebt gij Fruitboomen te planten wilt gij goede vruchten plukken, wondt u in de oudbe- faamde boomkweekerij van Michel llellinkx Leopold si rautpouri te Aalst. Daar zijn te bekomen schoone Perzik-Abrikoos en pruime- boomen voor den vollen wind en voor leiboo- men schoonc gekweekte peerelaars in pyra- nuden leiboomen en hoogstammigo appelboo- men met welgemaakte kruinen, de schoone verzamelingen van goede nieuwe peeren en- golsche perzikken en brignolen en al andere fruiten. Men kan verscheidene vruchten zion en proeven in de kweokerij alles aan zeer ge ringe prijzen. Al de te koop gestelde boomen, zijn gewaarborgd als echte soort 6n mogen met zokerheid geplant worden. La soussignée a l'honneur de porter ft la connaissance des parents, qu'it partir du 20 Seplembre prochain, elle ouvrira une ëcole do Demoiselles, rue de l'Etuve N® t. Le minerval est de 2 fr. L'Elude du soir fr. 4,54». Itlaric Va it der Borght. H ET OU DG EKEN D GISTHUIS, S. Hillaert van Audegem, zal den 20 September een tweede huis openen aan het Statieplein, N° 1, te Aaisl. Depot voor Aalsten omliggende Gemeenten. van het liuis SPRINGER en O. Maisons-Alfort bij Parijs. Alle dagen rechtslreeksche aankomst te Aalst van Parijs. Onmiddellijk te huisbe- steiling. GEWAARBORGDE KWALITEIT zich te bevragen bij Hillaert aan de statie, Aalst. Ik gelast mij ook met de verzendin gen van den Gist aan de bakkers van bui ten de stad. De heeren bakkers mogen verzekerd zijn alsdat zij den Gist zuiver zullen ontvangen zooals hij van het fabriek verzonden wordt. Dus geene mengelingen of vervalschingen. Daar hij alle dagen versch aankomt, waarborg ik hem voor verscheidene dagen bewaring. Deze Gist geeft witter brood en is vrij van allen reuk. De depot gaat open den 20 September aanstaande. Bericht aan de heeren bakkers. De echte franscben Gist SPRINGER en C1*, van Maisons-Alfort, van Parijs is maar enkelijk verkrijgbaar bij HILLAERT, Statieplein, N° 1, Aalst. De heeren bakkers moeten bet mark Springer en C" eischen. te Aalst, Nieuwstraat, 15. Algemeen agentschap derAntwerpsche hijpotheekkas. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ. Geldleeningen en openingvan kredieten op hijpol heek of op waarden aflosbaar met jaarlijksche kortingen of in eenmaal op gestelden lijd. De maatschappij geeft obligatiën uit aan drager, uitkeerbaar aan pari en voor zien van halfjarige coupons, aan den intrest van 4 ten honderd 's jaars. Men vraagt agenten voor den buiten. Eene goede en schoone Voituur, Claren ce, voordeelige prijs. Te bevragen in ons Bureel. Een allerschoonsten Wagon voor twee Koeien of een Paard. Zich te bevragen bij Seraphien HERREWEG Leopoldstraat. 1 4* li li PP ik Schoongelegen en ge il c iiuicu o rieffljjk Huis met koets poort magazijn en hof, verscheiden boven en beneden plaalseD, gestaan aan de Molenstraat poort nabij hel Slachthuis te Aalstzijnde een goed gekalandecrde kruideniers-winkel be dienstig voor alle andere bedrijven thans ook wooud door Mijnheer Isidore De Bruyn zich te bevragen bij den eigenaar Edraond Rumbaut ftlertens koopman aan de Vaart alhier. BANK EN WISSELKANTOOR. MAYART, DE p7uDDERE EN C", 27, Albert-Liënarftraat, 27, Aalst (bij de Statie.) Aankoop en verkoop van publieke fondsen aan t fr. per 1000 commissie. Uitbetaling van inlerestkocpons, Wissels, enz., Kostelooze inlichtingen over alle weerden. Leoning op publieke fondsen. Uitwisseling van Belgische en vroemde mun ten. Inschrijving op openbare uitgaven. naar 3 schoone Celinders. Inleg 25 centimen, bij August Kiekens, Veemarkt, In den Zwarten Leeuw. Voor goede Likeuren, Wijnen en ster ke dranken aan zeer geringe prijzen te bekomen bevraagt u aan hel huis KERKSTRAAT, N° 37 AALST, de eenigste Likeurstokerij derStad, groo te vermindering van prijs aan de uitzet ters. HOLLANDSCHE Spaarzaamheid Rciulield Wordt gebruikt in de stallen der Tram-Maat schappijen van Brussel en Luik. als ook in die van de algemeene Maatschappijen der Om nibussen te Brussel en Parijs. Het Turfstrooisel wordt geleverd vrachtvrij ten huize te Aalst aan den prijs van fr. 3,50 de honderd kilos. VOORDEELEN 4° Het is beter koop als het strooi 2° Zachter om do paarden op te liggon 3° Daar het altijd droog i3, do paarden zijn zuiverder4° Men heeft geene slechte geuren meer in do stallen 5° Geene vliegen meer in de stallen 6° Moet maar ten hoogste alle veer tien dagen vernieuwd worden. Voor de bestellingen en inlichtingen vervoe- ge men zich ten kantoor van M. C. De Coninck-De Windt. Ingang Koizerstraat, te Aalst. EEN BEKWAAM KOETSIER, dienst voor twee Paarden kunnende ook de tafel dienen heb bende eene goede huur. Zich te bevragen ten bureele van dit blad. Dierenverdelger van Cousseau. Zonder weergade voor het uitroeien van ratten, muizen en mollen, zonder ge vaar voor de huisdieren. Prijs Ir. 0,30. 0,50 c. 1,00 de doos. Dépot, te Aalst bij M. Hubert Van Steenwinkel, drogist, Lange zoulstraat N° 39. Een (engelsche) charrette dogear,een poney- voiluur (panier), een karreken en tilbury, van occasie, bij de gebroeders VAN VAERENBERGH, rijtuigmakers en rijtuigschilders te Aalst, Gee- raardsbergschestraat, N° 24. Fabriek van Pianos NEDERKOUTER, 32, GENT. Rechte pianos en pianos-ct-qeuen van een nieuw gebreveteerd stelsel met ijzeren raam, met rechte, schuinsche en gekruis te snaren. Deze pianos onderscheiden zich door hunne buitengewone wlluidend- heid. Pianos van occasie aan zeer gematige prijzen. Onderteekende waarborg voor vijf jaren. Goudenkruis en medaliën op alle tentoonstellingen. Ta h i'pn Een schoon RENTENIERS 1C «ui CU, HU1S> in de Statiestraat nevoos het Hótel de Flandrb. En een HUIS in de Si-Aunastraat dienstig voor bedrijf. Zich te bevragen bij Mijnheer Burny-Buroy brouwer op den Dam te Aalst. Ien huis en Landen to Aalst-Mijlbeek. Voor de voorwaarden zich te bevragen ten Kantoore van den Notaris EEMAN le Erpe. 60 centiemen per hectoliter. Tweede en laatsto koop Eene partij Land, gelogen te Gysegem, op den Dries, gekadas treerd wijk A, n° 627 aldaar groot 28 aren 50 centiaren, palende ten oosle mijnbeer Dubois, ten znide Jozef Van Cauter,lcn weste de straat, en ten noordc mijnheer den Baron de Brec- queville. Gebruikt door den heer Benoil D'Haese, te Gysegem. ZITDAGEN Instel, Maandag 26 September Verblijf, 4 0 October 1ö5i' Telkens om 3 ure nanoen, ter herberg ge naamd DEN UIL, gehouden door den heer Angelus Van Belle, le Gysegem, Dorp. Bij dadelijkeuitwinning. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen. te Aalst-Mijlbeke, wijk Zomer gem, gekend bij kadaster sectie G N° 180 en 180b. Laatst gebruik geweest bij wijlen Joseph Vinck. Instel 20 Verblijf 27 September 1887. Telkens om 3 uren namiddag, ter esta- minet De drij Koningen, be d'heer J.-B. Roelant-Van Opdenboscb te Aalst, Keizerlijkeplaats. OPENBARE VERKOOPING van txlra schoone te Bavegem. De Notaris SCHELFHOUT, le Oordegem, zal ten verzoeke van het Kerkbestuur van Bave- gem, op MAtNDAG 40 OCTOBER aanslaande, om 9 ure voormiddag, openbaar te koop aan bieden 80 extra zuivere en zware Canadas. 3 Wilgen. 4 Buek en 3 Tronken, gestaan binnen de gemeente Bavegem op Tus- schenbeken, Malbroeken, Steentje, Stad, Bene den en Kluit Begin op Tusschenbeken. Ongeld komptant. Borgstelling onmiddelijk na de verkooping, ter herberg van den heer Engelbert Kiekepoos te Bavegem, aan de Kerk. VEND1TIE VAN te Erembodegem en Denderleeuw, De Notaris DE S-iET le Erembodegem, zal op Dijnsdag 27 September 4887, om 2 ure na noen, ten verzoeke van die het behoort cn voor zoo veel noodig door bevoegd ambt in 't order hierachter uitgedrukt, openbaarlijk verkoopen, de volgende koopen Toemaat Namens den heer Philemon De Wolf8 koo pen Toemaat rechtover het huis van den heer doctor Verleysen. Namens madame De Clercq-De Craeker5 koopen Toemaat aan hel gewezen Hof ter Burght. Namens den heer Max Moens 44 koopen Toemaat daarneven. Namens genoemden Notaris De Smet28 koopen Toemaat, aan de Burghlstraat en op den Craeckenberg. Onmiddelijk daarna zal er nog verkocht wor den ter herberg van de weduwe J.-B. De Co- ninck, te Erembodegem, aan hel Dorp Namens Frans Van der Eist3 koopen Toe maat, in den Avaan, 2 koopen op den Craeken- berg en 2 koopen aan den Hoogenweg. Namens den heer Hippoliet Le Clercq 3 koopen Toemaat in de Kapellemeerschen. Namens den heer Frans Callebaut 4 koop Toemaat daarneven. Namens den heer doctor Verleysen 4 koo pen Toemaat in de Kapellemeerschen en 1 koop aan de Kleistraat. En namens nog genoemden Notaris De Smet 8 koopen Toemaat op zijne weide genaamd den Lambaertsmeersch, nabij het nieuw Sas te Den derleeuw. Een schoon huis met boomgaard en aanhan gende gebouwen, wel gelegen te Erpe. Hel staat den Kooper of Huurder vrij lochting en land in pacht te bebben. Voor do voorwaardon zich tc bevragen.bij den eigenaar heer dokter Lacompte, Pontstraat te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van 2 perceelen gelegen te Gysegem. 'De Notaris Ecmnn, te Erpe, zal namens wien het behoort met gewiu van palmslag cn gelagen in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Zaailand, gele gen ie Gysegem. op de oude Smeer, bekeud bij kadaster wijk B N" 535 en 575 aldaar, groot 32 aren 4ü ceutiaren, palende ten ooste Jozef Van Cauter, ten zuide den Steenweg van Schoonaarde.ten weste de erven van mijnheer de Graaf De Kerckhove-de Dentergem, en ten noorde het Kerkegoed van Gysegem. Gebruikt door den heer Frans Franssen to Gysegem. OPENBARE VERKOOPING van le Aalst, EIN ZAYILAIVDE^, le Lreiultodegeiu. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, in het open baar verkoopen STAD AALST. Eerste koop. Een gerieflijk Winkelhuis met Koer en Achtergebouw geslaan ten voor hoofde in de Korte-Zoutstraat, geteekend N® 21 en gekadastreerd wijk A N® 4 43ua met eene oppervlakte grond van een aar 50 centiaren, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan het huis van den beer Parez en van de andere zijde of westwaarts aau een huis van den beer De Vyldor. Bewoond door den heer Petrus Da Witte. GEMEENTE EREMBODEGEM Tweede koop Een pereeel Land op den Galgenkauter, aan den steenweg naar Ninove, groot 28 aren 48 centiaren gekadastreerd wijk B N' 911, met eene grootte van 28 aren 3) can- tiaren, palende ten oosle aan den steenweg, teu zuide aan Andreas Verleysen ten weste aan den volgenden koop en ten noorde aan de kin deren van den heer Paul-Joseph De Gheest. In gebruik bij Jufvrouw weduwe Felix De Wolf Derde koop. Een perceel Land ook gele gen op den G3lgenkanter aan den steenweg naar Geeraardsbergen; groot S3 aren 24 centi aren, gekadastreerd wijk B Nr 94 Ibis met eene grootte van 53 aren 7u centiaren, palende ten ooste aau den voorgaanden koop, en Andreas Verleysen, ten zuide aan Joannas Van Kear en verscheidene andero, ten weste aan den steen weg en ten noorde aan de kinderen van den heer Paul-Joseph De Gheest, ook in gebruik bij jufvrouw do weduwe Fclix De Wolf. Deze koop is verdeeld en zal opgeroepen worden in zuidhelft en noordhelft, ieder ter groote van 26 aren 62 centiaren. ZITDAGEN INSTEL, VRIJDAG 30 SEPTEMBER ,0o, VERBLIJF, VRIJDAG 44 OCTOBER 1887' Te 4 uie Damiddag, ter Eslammet genaamd «Dek crooten Sint Ivo, bij den heer Jan Verleysen, te Aalst, in de Nieuwstraat. GELD. Aan gematigen intrest mits bezet, te beko men ten kantoore van bovengeuoemden Nota ris DE GHEEST, Keizerlijke Plaats, N® 33.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3