Groote Internationale Prijskamp van Wetenschappen en Nijverheid te Brussel 1888. De inrichters van den Grooien Inter nationale Prijskamp in 1888 bestatigen met genoegen dat de dagbladen van alle landen het doel en de talrijke voordeelen der tentoonstelling te Brussel nu begre pen hebben en zij er hunne machtige en kostbare ondersteuning aan verleenen. Alle dagen verschijnen er artikels vol lof welke de aandacht van eenieder op deze grootsche onderneming stelt en de praktische voordeelen erkent, van het nieuw en eigenaardig stelsel der inrich ting en de voordeelen dat in deze wijze van handelen bestaan voor de Handel en de Nijverheid "bij de deelneming aan den Prijskamp. Het is zonder twijfel of den oproep door de dagbladen van gansch de wereld gedaan, gunstig zal beantwoord worden. Verders de bijzondere handels huizen, onder hel bestuur der Handels kamers,richten bijzondere comiteiten in, in de voornaamste nijverheids districten. België is onder dat opzicht niet ten ach- tere gebleven. Den oproep door het Algemeen Commissariaat van den Staal gedaan, is van eene groote inriebtings- beweging gevolgd geweest. In de pro vinciën, zijn er verscheidene belangrijke comiteiten benoemd welke zich aan het werk hebben gesteld en talrijke deelne mingen der grootste Nijveraars bekomen. Dit verzekert nureees eene volmaakte en schitterende vertegenwoordiging van België aan den Grooten Prijskamp te Brussel 1888. Het uitvoerend Comiteit heelt reeds een aanzienlijk getal nieuwe uitvindingen van allen aard ontvangen. Men mag dus verzekeren dat zoowel onder het opzicht der toegepaste wetenschappen als onder dat der vermaken, den Grooten Prijs kamp niet aan aanlokkelijkheden zal ont- keken. Gemeentekiezingen. Bij een- roeping derKieskollegien. Bij koninklijk besluit van den 10 Sep tember worden de kieskollegien van al de gemeenten des lands bijeengeroepen tegen Zondag 16 October aanstaande, ten 9 ure 's morgends, ten einde bij enkele stemming over te gaan tot de hernieu wing der uittredende reeks, en desnoods tot de vervanging der overleden of afge treden raadsleden tot de andere reeks toebehoorende. De kandidaten zullen voor Dijnsdag 11 October aanstaande voorgesteld worden. Iedere voorstellinginde gemeenten van 5000 tot 10,000 inwoners moet ondertee kend worden door minstens 10 kiezers van 3000 lot 5000 door minstens 5 kie zers en van minstens3000 inwoners door drie kiezers. Iu geval van balloteering, zal de her kiezing, zonder nieuwe bijeenroeping der kiezers, op Zondag 25 October aanst. te 9 ure 's morgens, plaats hebben. Inschrijvirg voor De Fakkel. Opbrengst der vorige lijsten fr. 5,11 Omdat Aalst, volgens den vreemden vogel uit 't Verbond, toch zoo diep vervallen is sedert de katholieken 't bestuur in handen hebben. 0,05 ¥it de overmaat van 't kwaad zal er redding komen, want 't volk zal altijd meer en meer zien en gewaar worden wat de liberalen beoogen 0,05 Nog voor een eindje gallon aan den surwarow van den toekomstigen liberalen schepen, 0,10 Opdat de katholieke bekwaamheids kiezers zich zouden herinneren dat De Dendergalm hen voor ramenant, 't is te zeggen, gemeen slecht volk heeft uitgescholden, 0,10 Drij keerskens van een oordje, 0,06 Tien centiemen is niet voldoende voor een lengsel aan de broek yan den koperen, dus nog 0,10 Voor reparatie aan 't lanteerntje waarmee de liberalen naar kandi daten zoeken bij klaren dagen, want 't licht te weinig, 0,10 Om per depêche aan vader Moontje te laten weten dat de katholieken van Aalst in volle rusie liggen en de triomf der liberalen verze kerd is, 0,50 1® Orgelbaas. O dan zal 't een olietje wezen, ja, dan zijn wij mees ter en zal alles van hoog tot laag naar onze pijpen moeten dansen 0.10 2° Orgelbaas. 't Zal een leventje zijn Alle dagen zondag en ker mis in de week 0.10 3° Orgelbaas. Wat raakt het ons, en de liberalen zijn van ons ge dacht, dat de jeugd hier tot in 't merg der beenderen bedorven geraakt als wij maar die schoone lieve kluiten hebben!... 0.10 Voor 'nen coup de fer op den gibus van den koperen, 0,10 Voor vijf keersken van een oordje, 0,10 Opdat de liberale gazetten eens zou den willen uitleggen waarbij het komt dat de liberalen wanneer zij volkomen meester zijn. weigeren dat de katholieke minderheid van 't kiezerskorps in den gemeente raad vertegenwoordigd zij, 0,10 Twee suikerspekken voor Argus, 0,04 Opdat de Fakkelmannen zouden be grijpen hoe belachelijk zij zich ge maakt hebben met hunne logen, namelijk dat door de schuld van ons katholiek stedelijk Bestuur de Pupillenschool des legers in twee afdeelingen is gesplitst en de eer ste afdeeling naar Namen werd ge zonden, 0,10 Wat mag de koperen junior toch zoo in de rue des mécaniciens nabij Brussel gaan doen 0.05 Ter eere van Snullemans uit 't Ver bond die nu uitgevonden heeft dat er procesverbalen tegen de nieuwe wet op de dronkenschap kunnen op gesteld worden, 0.05 Omdat de lij kratten uit Den Dender- galm het niet kunnen verkroppen dat M. De Ryck godvruchtiglijk gestorven is. 0,15 Had ik over mijn hoofd getuimeld ik gaf meer, 0,10 Gedurende een jaar en half, zegt De Dendergalm. hebben wij ons wekelijks beziggehouden met de bestuurakten van onzen gemeenteraad en onderhoorige besturen te onderzoeken. Dien ten gevol ge hebben wij oneindig meer moeten beknibbelen dan goedkeuren. Die beknibbelingen heeft Denderbode stilzwijgend laten voorbijgaan Kan men nu schaamieloozer aan de waarheid le kort blijven Weihoe, wij hebben uwe beknibbelin gen onbeantwoord gelaten De waarheid is. dat, telkenmale dat gij iets wat ernstig is, hebt aangerand wij u op vlucht hebben gedreven, u om genade deden roepen of radikaal den verachte- lijken snater afbouwden. Dat wij vele van uwe domme streken hebben onbesproken gelaten dat beken nen wij. Vooreerst wij zouden over 't ge zond verstand onzer medeburgers moeten wanhopen moest eene wederlegging noodzakelijk geweest zijn ten tweede wij zouden liever lot zes maanden gevan- genzitting dan lot zulk een werk veroor deeld worden. En wij zouden uwe beknibbelingen on beantwoord hebben gelaten Wat ver waandheid toch De conversie onzer stedelijke schuld... Wie heeft bewezen dat hij er zooveel verstand van heeft als een os van eiers te pellen en wie riep er om genade De Dendergalm. Uwe beschuldigingen tegen de ambte naars en bedienden van ons Weldadig heidsbureel.... Wie ging erop de vlucht als een ware lafaard Nogmaals De Dendergalm. Uwe beknibbelingen over 't bestuur onzer godshuizen.... Wie werd den ver- achtelijken snater afgehouwd Weêral De Dendergalm. De openbar» werken.... Wie trok zich den spotlach van gansch de stad op den hals De Dendergalm door zijne uitvin ding van 't kinderhofje op de zate, en zijn ontwerp van verbreeding van alle de straatjes en stegen der stad Is 't waar, g'hebt ook nog, Dendergalm eene uitgebreide verhandeling meege deeld over 't Verslag der bestuurzaken in 1885,doch de schrijvelaar ervan heeft bewezen dat hij zooveel kennis bezit van bestuurlijke zaken als 'nen bok van sa- fraan te keuren. Die liberale feniks kon zelfs de gewone uit de buitengewone ontvangsten of uitgaven niet onderschei den... En 't was zeker toch aan ons niet hem slimmer te maken dan hij het is Voor bet overige hebben alle de Der.- dergalmsche beschuldigingen en beknib belingen zich bepaald bij de eenvoudige verklaring van, bij voorbeeld De katholieken hebben de eene geld verspilling na de andere gepleegd.... De katholieken hebben de belastingen vermeerderd.... De verkoop van 't Collegie is een schandaal.... Maar nooit werd er het minste bewijs van geleverd of iets tot staving aangehaald. Nog iets, Dender galm, gij hebt thans en thans eens eene oude koei uit den gracht gehaald, namelijk, de afbraak der kazern en denverkoop der gronden.de overdekte Botermerkt, het Posthotel, enz. zonder deze zaken grondig te bespreken. Alle de beknibbelingen en beschuldi gingen die De Dendergalm tegen ons ka tholiek Bestuur heeft geuit, kunnen door den domsten koejongen der wereld vooruitgezet worden.... Niets is gemak kelijker dan beschuldigen of beknibbelen maar dè gegrondheid, de rechtmatigheid ervan bewijzen dat is wat anders. En De Dendergalm bleef hier aan nalatig. Gij zegt dat De Fakkel al uwe beknib belingen in 't geheel hernomen en er nog wat bij gevoegd heeft.... Al wat De Fak kel heeft afgegeven waren dus uwe oude zoo dwaze als logenachtige liedjes ver anderd of verbeterd. Is 't dan te verwonderen dat zekere- liberale opperhoofden er heden nog be schaamd over zijn Het wordt tijd, heeren Dendergalmers, en wij dagen u uit een enkele akt van slecht bestuur of van geldverspilling ten laste van onze katholieke regentie, te kunnen vooruitzetten... Weest gerust wij zullen u de antwoord niet schuldig blij ven, kom maar af, De Denderbode zal u andermaal bewijzen hoe hij uwe beknib belingen stilzwijgend laat voorbijgaan Argus, zegt ons, dat de persoon dien wij willen doen verdenken, eigendommen le koopen met de winsten van den Bazar uit de Bierstraat, geen centiem profijt bij deze onderneming heeft. Wij nemen dat aan en betwijfelen het zelfs hoege naamd niet. Ten andere wij hebben hier niemand willen doen verdenken van on- rechtveerdigheid. Maar deze bazar die zoovele kleine winkeliers en kooplieden ten gronde heeft geruïneerd, heeft,zoo men ons verzekert, groote winsten gedaan... wat is er van die winsten tot hiertoe geworden. De eenen zeggen dat er eigendommen zijn meê aangekocht, andere dat men ze iu staatsfondsen heeft verkeerd, en De Dendei galm zegt, nu dat de winsten van dien bazar door de vereenigde werklieden worden gedeeld. Maar als dit zoo is, zou De Dendergalm ons dan niet willen zeggen hoeveel de leden die destijds aan de deur werden gezet omdat zij van hel Genootschap van den H. Franciscus deelmaakten en de erfgenamen der overledene leden uit de algemeene winsten hebben ontvangen Deze menschen waren nogthans leden der vereeniging er. zelfs waren er stich ters onder hen, 't is te zeggen, personen die van hare stichting af er deel van maakten, en er zijn die beweren dat ze geene roode duit ontvingen. Wat is er daarvan Aliens, Argus, laat u niet lang trekken zulde en zeg ons eens gauw wat er van is PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Te Sleidinge is onderpastoor benoemd de E. H. fan Landuyt onderpastoor te Astene, alwaar hij vervangen is door den E H. A. Bracq pries ter in hel seminarie. De F.. H. De Mulder, priester in 'l seminarie, is coadjutor benoemd to Walerland-Oudeman. De Eerw. HH. Bonner prof. van Rhetorics te Eekloo en Gbijs prof. van Rhetorica te Oude naarde verwisselen van plaats. Zijn Professor benoemd te Gyzegem, de E. H Vossaert heden professor lu Zollegera te Eekloo, de E H De Ruyver die zijne studiën te Rome beeft geëindigd le Zottegem. de EE. HH. de Craecker, nu te Oudenaarde, en de Bom- Van Driesscho, ub te Aalst te Ronsse de EE. HH Maes, Wackens en Van den Borghe, waar van de eerste was te Oudenaarde, de tweede te Eekloo en de derde le Zottegem te Oude naarde, de E. H. Bauwens, nu te Ronsse. De volgende Heeren uit bet Seminarie zijn benoemd voor de Colleges te Aalst, M. Van Wassenhove te Oudenaarde M. De Visscber en SI. Rumes te Eekloo M. Schooreus te Dendermonde SI. Van der Donck te Deinzc M. Van der Mensbrugge te Ninove M. Macharis. ALLERHANDE NIEUWS. De aanbesteding der openba re werken op de Hertshage, zijn gister vrijdag door de Bestendige Deputatie goedgekeurd geworden. Akademie v an Schoone Kunsten. Morgen Zondag 23 dezer, om H 1/2 ure, zal ter stedelijke Schouwburgzaal de prijsuitreiking plaats grijpen aan de bekroonde leerlingen dezer nstelling. Okegeni. Men meldt ons dat de heer De Boitselier, Schepene dezer gemeente, welke dijnsdag 11. ter statie van Denderleeuw door eenen trein het rechter been werd vermorseld, bijna onmiddelijk na de afzetting van dees lichaamsdeel is overleden. De Moniteur kondigt de samenstel ling af eener maatschappij in gezament- lijken naam Willem Desmet en C'\ De heeren Willem DesmetenHendrik Cnops, beiden te Gent, hebben eene maatschap pij gesticht voor doel hebbende open baarmakingen te doen in al de belgische en vreemde gazetten, onder firmaAgence ie Publieite, Guillaume Desmet et C'e. Zaak-Keymolen. (Nadere bijzonderheden.) De zaak Keymolen, zegt de Courier, heelt de policie van Brussel in opschud ding gebracht en sommige gevallen doen gelooven, dat men op het spoor is van eene geduchte bende slimme altrugge- laars, die op bewonderensweerdige wijze is ingericht. Dinsdag morgend kwam een heer van 50 tol 35 jaar oud in het bureel van M. Peemans, wisselagent om drie belgische rentetitels te verkoopen. Door M. Peemaus ondervraagd, ver klaarde de man Pierre Franck te heeten, woonachtig in eene herberg der Zeem- touvversstraat. In het opgegeven huis kende men hem nieten de wisselagent vatte kwade ver moedens op tegen den man,die inderdaad niet terugkwam, gelijk afgesproken was. Dit vermoeden werd versterkt,toen 's na middags een jongen kwam met een brief je, waarin de zoogezegde Franck hem verzocht, de weerde der titels aan den brenger te overhandigen. Natuurlijk wachtte M. Peemans zich wel, aan dit verzeek te voldoen. Hij ver wittigde integendeel de policie. Deze begon hare opzoekingen aan het opgegeven adres. In plaats van Franck vond zij een anderen persoon, die nie mand anders dau eenen meêplichtige van hem zou zijn. Men herkende in hem eenen oud-ver oordeelde, woonachtig te Schaarbeek,die op dit oogeublik in dit bezit was van eene sorn van 100 frank. Terwijl hij in 't policie bureel onder vraagd werd, en dat een ander agent naar het bedoeld huis werd gezonden, bemerkte men op den boulevard drie per sonen, die stil en geheimzinnig met el kander stonden te spreken. Een hunner kwam in .kleeding en houding overeen mei dengene, diede titels bij M. Peemans te koop had geboden. Deze personen werden verzoeht naar het policie-bureel te komen, om onder- boord le worden. Intusschen had men de nummers aan M. Keymolen gevraagd, van de titels die hem nog ontbraken. Een nauwkeuriger onderzoek heelt echter be wezen dat de drie titels in kwestie voort komen van een anderen diefstal, namelijk bij M. Verbert. Rentmeesterstraat, en die woensdag bij de policie aangeklaagd werd Een der drie personen had het ont vangstbewijs der titels, door M. Peemans afgeleverd, in zijn bezit, De policie meende woensdag op liet spoor te zijn van de twee mannen, die Keymolen naar Londen lokten. Zij wer den in een hotel en op weg naar den konsul van Italië aangetroffen. Keymolen, in hunne tegenwoordigheid gebracht, verklaarde hen niet te herken nen. De populariteit, die de man met deze aak verworven heelt grenst waarlijk aan iiet belachelijke. Nog altijd wordt de her- •erg, die hij bezoekt, door nieuwsgieri- ren bestormd en deputatien vrouwen brengen hem zelfs bloemtuilen. Dijnsdag avond was zijne geheele buurt verlicht, terwijl een muziekkorps hem serenades bracht. En dit alles omdat men hem 6000 Irank ontstolen heelt en de man voor vermoord gehouden werd Volgens het Journal de Bruxellet biedt een herbergier Keymolen 25 fr. per avond aan, als hij acht avonden van 8 tot 12 ure in zijne herberg wil komen zitten pintjes drinken. De policie heeft het goede spoor gevon den van de dievenbende, die M. Keymo len zoo behendig wist uit te schudden. Men had een huis ontdekt waar, op den dag dat Savio in handen der policie viel, een ilaliaansch huisgezin de plaat had gepoetst. Dit huis, eene herberg, was sedert eenigen tijd de verzamelplaats van eene bende Italianen, waaronder Savio en de genen, die Keymolen bestolen. Savio was zelfs het hoofd der bende. Hij had gedurende de leste dagen ver teld dat hij 12,000 fr. geërfd had. De bende moet een tiental kerels sterk zijn, waaronder zich ook degenen bevin den, die onlangs eenen diefstal van 40,000 fr. te Charleroi pleegden. liet is ook zeker dat het dezelfde man nen waren, die Mad. W., waarvan wij reeds spraken, meenden te bedriegen op dezelfde wijze als zij Keymolen wisten beet te nemen. Dat die zaak, zooals wij reeds zegden de brusseleers stapelzot maakt, blijkt uit het volgende geval Een persoon die tamelijk zwaarlijvig is en een zekeren ouderdom heeft, kor tom die eenige gelijkenis heeft met Key molen, trad eene herberg binnen waar beiden niet persoonlijk bekend waren Een ander diedaar zat, zegde: Zie dan, daar is Keymolen Men ziet van hier welk uitwerksel dit woord op de aanwezigen maakte. De oude man, die schertsen kan, liet zich gedweé proficiat wenschen, op zijne ge zondheid drinken en toen de herberg vol nieuwsgierigen was, begon hij het gehee le verhaal over zijne lotgevallen en zijne reis, dat door de toehoorders met open mond werd aanhoord. Zelfs ontbraken de noodige toejuichingen niet, alsof men naar eene wetenschappelijke voordracht geluisterd had. Ten slotte werden de nieuwsgierigen door den verteller dapper uitgelachen. Men herinnert zich de overwinning, door de gentsche socialisten behaald bij de kiezing voor den vverkrechtersraad hunne kandidaten overwonnen-met eene meerderheid van 150 stemmen. Die kie zing zal hoogst waarschijnlijk vernietigd worden verscheidene reden werden ingeroepen en zie er hier eenige de uit slag der stemmen maakt dit in den raad twee naaste bloedverwanten zetelen omtrent vijftig kiezers,die hetzelfde voor- geburght bewonen, werden niet gedag- veerd in eene der stembussen vond men twee briefjes meer dan er kiezers waren de leden gekozen als afgeveerdigden van zekeren nijverheidstak, zijn nooit in die nijverheid werkzaam geweest. Slimme diefegge. De vrouw X., die eenen kleergoedwinkel op het Vleminckxveld te Antwerpen houdt, zag dikwijls 's morgends, rond half zeven, eene bezoekster in haren winkel verschij nen, die haar allerlei stukken, stalen, enz. vroeg, haar van het eene schab naar het andere zond, de leer deed opklimmen en telkens vertrok, zonder iets gekocht te hebben. Vrijdag had zij haar weêr een bezoek gebracht en alweer dezelfde komedie ge speeld, iets wat de winkelierster heel wonderlijk vond, zoodat zij achterdocht krijgende, een nader onderzoek in haren winkel instelde. De vrouw mist acht jerseys, die door de bezoekster waarschijnlijk in verschil lende keeren meêgenomen waren. Zij had dit zoo veel gemakkelijker kunnen doen, daar zij steeds eenen kapmantel en daar onder een kabas of eemer aan haren arm droeg. De winkelierster verwittigde de policie, en deze gaf haar den raad, te trachten de dielegge op heeter daad te betrappen. Zij plaatste dus eene vriendin achter de gordijn der binnenkamer, toen woens dag de bezoekster terugkwam. Deze had echter het verraad ontdekt en hield zich dezen keer stil doch de winkelierster haar ongeduld niet kunnende bedwingen sloot de deur en deed de policie verwit tigen. Deze kwam aanstonds en nam de ver dachte meê naar het policiebureel, waar zij ondervraagd werd. Natuurlijk was zij onnoozel als een lam. Zij was, volgens haar zeggen, eene door en door eerlijke vrouw, wier man met aan de dokken te werken den kost moet verdienen. De policie legde een bezoek af in hare woning, Amsterdamscheslraat, te Bor- gerhoutdat bezoek bleef insgelijks zon der uitslag. Men vond er niets dan eene som van 238 franks. Dit wekte bij de policie vermoedens op, daar het gekend is dat de man weinig of niet werkte. Aan een der vier kinderen werd ge vraagd of moeder geene gebreide jakken had. Neen, was het antwoord, maar zij heeft erin 't kort nog een aan onze tante verkocht. Daarop werd de tante onderv raagd, die even als de andere, alles loochende. Na de gevonden geldsom in beslag ge nomen te hebben, werd de vrouw in het bureel opnieuw ondervraagd en eindelijk bekende ze slechts één enkelen jersey gestolen te hebben. Waarschijnlijk zal het hier niet bij blij- ven. daar de vrouw reeds vroeger met de justicie al te rekenen had. Zij werd name lijk reeds driemaal veroordeeld. Natuurlijk werd er tegen haar proces verbaal opgemaakt. Anarchisten. Men schrijft aan la Meuse De anarchisten van Ougrée, die geluk kig niet talrijk zijn, werden verledenzon dag door twee van hunne aanleiders be- zochtde eerste kwam van Brussel, de andere van Luik. De twee mannen hielden redevoerin gen, waarin gezegd werd dat men met den revolver in de hand al degenen moest aanvallen, die de wet maken, alsook dengene die ons regeert dat men de huizen moet afbranden en de goederen verdeelen. Deze heeren hadden niet opgemerkt dat twee gendarmen in burgerskleeren zieh in de zaal bevonden, waarbij zich de policie van Ougrée had gevoegd. Bij hun buitentredeu werden de twee anarchisten bij den kreeg gevat en naar het gemeente huis gevoerd. Proces-verbaal werd opgesteld voor aanhitsing tot oproer. Bij nader onderzoek vond men in'l be zit van een hunner een schoenmakers mes, dat tusschen de voêring van zijne broek verborgen was. Dit wapen werd in beslag genomen. Ten slotte ontdekte men dat beiden zonder middelen van bestaan waren, waarvoor zij reeds eene veroordeeling hadden ondergaan. Zonderlinge zaak. Uit Courcelles (Charleroi) wordt het volgende gemeld: Een zonderling feit houdt de gemeente in opschudding. Nabij de statie woont de weduwe Haghe, met haren broêr, Adolf Bosquet, kuiper. Terwijl de vrouw naar de kermis en de broêr naar zijn werk was, had het huis eenig tijd leég gestaan. Toert de leste dinsdag avond thuis kwam, werd hem, bij het openen der deur, eenen hevigen slag toegebracht. Terzelver tijd werd de lamp, die de aanrander in de hand droeg, uitgedoofd. Bosquet gaf hem echter bij middel van een kuipershamer een hevigen slag, zoo dat de aanrander, zonder nog teeken van leven te geven, op den grond viel, Daar na sloot M. Bosquet de deur en ging in j alle haast de policie verwittigen, De commicaris vergezelde hem naar de woning, maar toer. de deur opnieuw werd geopend, zag men niets meer dan een grooten bloedplas op den grond, en eene menigte sprenkels op den muur. Verder kon men een bloedspoor vol gen, dat door het geheele huis naar een achtervenster liep. Men veronderstelt dat de man, die door M. Bosquet gewond werd. was bin nengekomen om te stelen; doch dat hij, niet alleen zijnde, door degenen die ver der in het huis wachtten werd opgeno- men en weggedragen. Men heeftin de woning eene klak, een knuppel en een paar schoenen gevonden. Hel parket van Charleroi heeft het on- derzoek der zaak in handen genomen. De wereld en zijne vorsten. Vol gens de laatste becijferingen, heeft onze aardbol 53 miljoen vierkante mijlen en 140# miljoen bewoners. Een engelsch blad wijst er op, dat naar alle waarschijnlijkheid binnen wei- nig jaren, bijna éen derde van de opper vlakte onzeraarde en raeerdan éen vierde van de bevolking der geheele wereld, j geregeerd zullen worden doorderecht- streeksche alstammelingen van het ko ninklijke echtpaar te Kopenhagen. Koning Christiaan van Denemarken is souverein over een gebied van ongeveer 90,000 vierkante mijlen, met meer dan twee miljoen inwoners. De schoonmoe der van zijne oudste dochter, koningin Victoria, heeft een rijk van 8 1/2 miljoen vierkante mijlen, met ongeveer 505 mil joen zielen. Zijn schoonzoon, de Czar, gebiedt over 8 miljoen vierkante mijlen en 108 miljoen zielen, en zijn zoon, de koning van Griekenland, voert het bewind over 25,000 vierkante mijlen en 2 mil- joen inwoners. Als koning Albert-Victor over Groot- Britannië regeert, zal Nicolaas Czar van Rusland, Fredenk koning van Denemar ken en Con8tantin koning van Grieken land zijn, want de prinsen van dezen j naam, kleinkinderen van koning Christi aan IV, zullen rechtstreeks of zijdelings de souvereinen opvolgen, die nu de vier bovengenoemde tronen van Europa be zetten. HOLLAND. Door een stier vervolgd.— Een landbou wer had onder de gemeente Eibergen dezer dagen eene zonderlinge gebeurte nis. Wandelende over een weiland met runderen, zag hij zich plotseling achter volgd door een stier. Hij zette het op een loopen, maar merkende, dat hij het 1 niet kon volhouden, maakte hij van de gelegenheid gebruik om, toen hij een mestput voorbijging, daarin te springen, i Zij vervolger wilde blijkbaar niet de .ge fopte zijner driften worden en sprong hem dan ook wijselijk niet na, maar ons arm boertje heelt ongeveer 2 1/2 ure in dezen toestand, onder toezicht van den viervoeter, moeten doorbrengen, na welk tijdverloop de slier zich langzamerhand terugtrok en de belegering opgaf, zoodat de man zijn tocht kon voortzetten, juist tot aan zijne kin met slijk en vuiligheid bedekt. FRANKRIJK. Electriciteit malen. De proeven die nu bij den franschen kaap la Hève,aan de monding der Seine gedaan worden, zijn van groot belang. Men wil namelijk windmolens gebrui ken voor het leveren van electrisch licht.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2