iïciiïüUblWKm^iObW AVIS. Groots Prijskamp op den Bak. J. Breckpol-Wairavens. De Foudroyante Tord-Tripe, Te koop. Aan de ileereii Geestelijken, j Priesterhoeden, Gasgesticht van Aalst. COKE, MET DE BOLLE Te koop of te huren. FKU1TBOOMEN. Uitmuntende fransclie GIST Ook beste inlandsclie Biergist. ZAAILAND. 4ö aren goed Zaailand, VENDITIE BOOMEN, TOEMAAT EEN HUIS en MEUBELEN, EE1T ZHZTTIS, Dal deze molens daarloe bij goeden wind in staat zijn, is lichtelijk te verstaan. De wieken brengen eene dynamo-electrische macbien in beweging, en deze levert dan hellicht. De vraag is maar of er, ©p dagen met harden wind, genoeg electriciteit kan worden opgehoopt,om ook op dagen zon der wind den electrisclien stroom te kunnen onderhouden. Dit zal de onder vinding moeten leeren. De vuurtoren van kaap la Hève wordt nu door windmolens van licht voorzien. Gevaar van uitgaan beslaat er niet, om dat de oorspronkelijke macbien daar nog is, die dadelijk in werking kan worden gesteld, als de molens niet kunnen draaien. Gelukt deze proef, dan zal het elec- trisch licht onsookspoedig komen aan waaien. Volgens de Voltaire zouden MM. Taylor en Goron, overste en onder-over ste van den veiligheidsdienst, hun ontslag indienen, ten gevolge van het incident betrekkelijk de brieventeschen gemaakt met de huid van Pranzini. De Matin beweert dat hunne ontslagen, alsook die van den opzichter Rossiguol, bij den policieprelekt zijn ingediend. ENGELAND. Een zeereus. Dinsdag is in de haven van Portsmouth het grootste engelsche panlserschip van stapel geloopen. De zeereus kreeg den naam van Trafalgar. Den 1 januari 1886 is men met de bou wing begonnen en het totaal der kosten bedraagt 920,000 p. st., zegge ongeveer 25millioen frank. De Trafalgar is 105 meters langs, 23 met. breed en heeft eenen diepgang van 8 met. 50. Nog niet teenemaal voltooid zijnde, had het schip dijnsdag een zwaarte van 5000 ton, welke zal vermeerderd worden tot 6000 ton als de boet zal gewapend zijn de tonnemaat zal 12,000 ton bereiken. De machienen geven 12.000 peerden- kracht, en de snelheid word berekend op 161/2 knoopen per uur. Tot aan de waterliju heeft de Tafalgar een stalen pentser van een halven meter dikte. De stalen platen die de toorntjes bedekken zijn 45 centimeters dik. Deze reus, wiens afmetingen aanzienlijker zijn dan die van den overgrooten Inflexible zal vier kanonstukken dragen, elk van 80 ton, achterladers, waarvan de bommen eene snelheid zullen bekomen van 600 meters per sekonde, en op 1000 meters eene stalen plaat van 70 centimeters dik doorboren kunnen. Buitendien zal het schip nog voorzien zijn van acht kanon- neu 12 1/2, cenlim. dik eu eene menigte stukken van kleineren omvang en minder dracht. Er wordt thans te Pembroke een pant serschip van gelijke afmetingen gebouwd, de Nile. Dit zal echter het leste reusach tige schip zijn dat de admiraliteit maken doet, daar men bevonden heeft dat in den oorlog ter zee, de schepen van klei neren omvang, oneindig doelmatiger zijn en meer dienst bewijzen. Het van stapel loopen van dit reusach tig gevaarte moet een onvergetelijk grootsch schouwspel geweest zijn. Lady Hoop, echtgenoote van admiraal sier A. Hoop was meter. Het was die zwakke vrouw die den lesten hamerslag gaf en het gevaarte van 5 millioen kilogrammen in beweging zette. Eerst schoof het schip langzaam en een oogenblik dacht men aan het mislukken der onderneming, doch weldra kwam het schip terecht in de met olie overdekte golven, midden van de toejuichingen der aanwezigen. RUSLAND Natuurwonderen. Te VVerny, de hoofdplaats van het gebied Semirjet- schensk, in russisch Midden-Azië, duren de aardbevingen nog reeds voort. Als oorzaak der aardschokken aldaar wordt het meer Issikul beschouwd. Dit meer is 3500 voet boven Werny gelegen en van deze stad door twee bergketenen van Ala-tau, een afstand van 150 westen, ge scheiden. Het is bestadigd dat het meer Issikul jaarlijks sterk afneemt, terwijl het toch verscheideneaanvoerbronnen, maar geen afvoerkanalen heeft. Daar zich nu in den Ala tan zeer veel kalk en gips bevindt, wordt aangenomen,dat de bodem van het meer ook dergelijke mineralen bevat. Kalk en gips echter lossen in water op. Daarom onderstelt men, dat het water zich eenen uitweg naar beneden gebaand heeft en in het inwendige der aarde tot stroom overgaat, die, ten leste te sterk gespannen, eenen uitweg zoekt. Dit zou dan de oorzaak zijn der veelvuldige aard bevingen. Het middenpunt der tegen woordige aardbevingen is bij de bron van den Akssaidaar hebben vreeselijke verwoestingen plaats gehad. Geheele bergen zijn in de dalen neêrgeschoven, kolossale spleten en instortingen hebben zich gevormd en de grootste hoornen zijn met wortel en al uit den grond gerukt en tot spaanders verbrijzeld. De veranderin gen in de hooger gelegen rotsstreken moeten geweldig, ongelooflijk, zijn. AFRIKA. O'.znley en Emin-pacha. Gelijk wij onlangs zegden, heelt dr Schnitzler, alias Emin-pacha, die in de binnenlanden van Afrika sinds jaar en dag tusschen de vijandelijke stammen zit ingesloten,reeds kennis van de nadering der reddings expeditie, onder Stanley. Uit Zanzibar waren namelijk door de konsuls bood schappersnaar Emin afgezonden, die hem aangetrokken hebben op den zuidelijken oever van het Albert Nyanza-meer, juist op het oogenblik dat hij terugkwam van zijne expeditie naar Usungora. Emin was zeer verrast, toen men hem vertelde dat Stanley zou komen, en hij besluit naar Wandelai terug te keeren, ten einde zeker te wezen zijnen redder te ontmoe ten. Toen de mannen, die deze bijzonder heden naar Zanzibar overbrachten. Emin verlieten, was hij gezond eu in bezit van voldoende levensmiddelen. De eigen boodschappers der konsuls, die den last hadden onmiddellijk terug te keeren, wilden dit niet meer doen, daar zij zich niet andermaal wilden blootstellen aan de gevaren, welke de tocht heeft opgele verd, en voornamelijk omdat er een oor log was uitgebroken tusschen M'Wanga, koning van Uganda, en het naburige volk van Unyoro. Hierdoor was de weg naar zee nog onveiliger dan gewoonlijk. Emin was dus genoodzaakt anderen mannen te kiezen, om zijn antwoord naar Zanzibar over te brengen. Wanneer men nu deze berichten in verband brengt met de leste tijdingen van M. Stanley, dan is het zeer waar schijnlijk, dat binnenkort de lijding zal komen van de ontmoeting der twee moe dige ontdekkingsreizigers. IERLAND Moorderijen van Mitchelstown. Het onderzoek naar de feiten van Mitchel stown, waar de kogels der policie drij personen doodden en er verschilligen wondden, is sedert drie dagen geopend. Woeste tooneelen doen er zich in voor. Een policie-sergeant Ryder genaamd, verklaarde dat hij in de kazerne buiten het bereik der gemeente was, toen hij op hel volk geschoten heeft, omdat er met stee- nen in de vensters geworpen werd. Ser geant Kirwan en hij, schoten op de menigte zonder bevel te hebben gekregen en zonder voorafgaandelijke waarschu wing. Ryder verklaarde dat hij in geval van verdediging was en hij het nog zou doen indien de gelegenheid zich voor deed. M. T. Harrington, parlementslid,woont als advokaat en getuige het onderzoek bij. Toen hij die getuigenis hoorde kende zijne verontweerdiging geenepalen meer. Hij wierp hem de woorden lage schurk en moordenaar naar het hoofd, wat niet weinig gewoel veroorzaakte. Een dagblad van Dublijn was hevig tegen die woorden uitgevallen en had de policie aangeraden M. Harrington een koud bad te geven. Deze leste heeft dit artikel onderworpen aan den coroner, het hoofd van den jury. Voorzeker, was dezes autwoord, de toon van dit blad isuitdagend. Uwe woor den waren het echter niet minder;in geen enkel land zoudl gij die ongestraft mogen uitspreken En die woorden houd ik staande, ik herhaal die zelf, riep M. Harrington uit. Ik ken slechts een enkel woord om de houding der policie te schandvlekken moordenaars Sergeant Ryder werd een oogenblik later teruggeroepen om het slot zijner getuigenis af te leggen eene nieuwe woordenwisseling ontstonds tusschen hem en M. Harrington. Gij zijt zoowel een leugenaar als een moordenaar, riep deze leste, en, ik zweer het u, als moordenaar zal ik u doen straf fen, want nooit werd iri Ierland zulke mis daad als de uwe volbracht, De coroner heeft bevolen dat er van die woorden geene melding zou gemaakt worden in het procesverbaal. M. Harrington is de advokaat, die Don derdag O'Brien verdedigd zou. ROEMRIJKE EERZUCHT. Zeideneens deSchythische afgezanten tot Alexander: Ware uwe persoon zoo groot als uwe eerzucht, dan zoude de wereld u niet kunneu bevatten! wij hebben nu in ons mid den een veroveraar, wiens eerzucht even grenzeloos is als die van Aleander. Wij heb ben het oog op Professor Holloway, wiens begeerte om den mensch wel te doen, onver zadigd door de tallooze genezingen, welke zijne raedecijnen ton gevolge hebben gehad, nu bezig is, om aan de behandeling der ziekten ia dit land eene andere wending tege- ven. Hij stelt zich ten doel om de verschil lende kwalen, waarmede de mensch te wor stelen heeft, te overwinnen te onderdrukken Overal kunnen de zegeteekens van zijne be kwaamheid gevonden worden, want zijne middelen vermogen alles, en waar zij door drongen, zijn alle kwalen verdwenen voor hunnen invloed op de gezondheid. Hoogst waarschijnlijk bestaan crgeen zestal nieuwsbladen, welke niet vrijwillig getuige nis af gelegd hebben van de wonderlijke heilzaamheid van de Pillen en Zalf van Hollo way. Tot nu toe is de bijna algemeene klagt, zelfs tegen de meest populaire geneesmidde len geweest, die misschien lijdelijk de pijn verdrijven, maar die nimmer de bestanddeelen der ongesteldheden in het bloed materies morbi) bereiken. De pillen van Holloway daarentegen werken in 't bijzonder op de voor naamste aanleiding tot de ziekten, en de vochten van bel lichaam waaruil zij voort komen. bij uitwendige kwalen wordt de Zalf aan de Pillen toegevoegd, en de heil zame uitwerkselen daarvan zijn zeker niet minder te bewonderen. Wij geven deze ver zekeringen hoe stout zij ook schijnen op zeer vaste gronden. Wij hebben de waar borgen er van in de toelating der faculteit, in de berichten van de beste geneeskundige tijdschriften aan weerszijden van den Atlan- tischen Oceaan, in de openbaar gemaakte verklaringen van duizende dankbare herstelden en eindelijk, (uaaronze inzigten voorzeker niet de geringste,) in onze eigene ondervinding en opmerkingen. Aan hem door wiens grondig onderzoek, en practische bekwaamheid op het gebied der genecsheelkundige wetenschappen zulke onvergelijkelijke geneesmiddelen zijn voort gebracht, en door wiens bemoeiing, door- tasling en onderneming zij in elke bewoonde streek tusschen den Evenaar en de polen zijn verspreid, komt de hulde der wereld toe. Deze is hem ten deel gevallen. Overal schenen zijne reizen eene soort van triomftochten te zijn en de hoogste Europeesche aristocratie was cr trotsch op om bij zijne vergaderingen tegenwoordig te zijn. Sunday Courrier. 18 Hollowat's Pillen.— Deze Pillen zijn krach tiger om eene verzwakte gezondheid te ver sterken dan elk ander middel ter wereld. Men- schen van zenuwachtigen aard en alle die aan zwakke verteringsorganen lijden, of wier ge zondheid van streek gebracht is door galaan- doeningen. ongenregeldemaag, of leverkwalen, behoorden geen tijd teverliezen, om deze be wonderenswaardige middelen eens goed op de proef te stellen. Hoesten, verkoudheden, asth ma of kortheid van adem zijn ook binnen het bereik der geneeskundige krachten van dit op merkelijke middel. De genezingen door deze Pillen bewerkt zijn oppervlakkig of tijdelijk, maar volkomen en bestendig; zij zijn even zacht als krachtig, en kunnen gerust aan zwakke vrouwen en jonge kinderen gegeven worden. Hunne werking op lever, maag en darmen is ommiddelijk, verlichtend en bestendig, terwijl zij tevens orde en gezondheid in elk geval her stellen. Burgerlijke stand der Stad A q lef* GEBOORTEN. Mannelijk 12 Vrouwel. 6 HUWELIJKEN. M. Roelandl, diensik. met A. D'Herde, dienstm. Th. De Slrooper,landb. met Schol. Dierickx C. De Doncker, bed. met M. Tem merman, twijnst. A. Depré, bed. met M. Verleysen, z. b. OVERLIJDENS F. De Clippel, m, Gevaert, koopman 61 j. Sch. P, Van Branteghem, m. Brison, rent. 51 j Vrijheidsir. B. De Ryck, advokaat 71 j. overleden to Amberloup. P. De Smet m. Vermoesen 29 j. kaaiw. Hoogevesten. P. Van der Biest, gescheiden man Tankers landb. 74 j Schaarb. - C. De Bruyn, wed9 Van der Poorten 66 j. Schaarb. 9 kinderen onder de 7 jaren. Lustrine om stijfte en glans aan hemden te geven en gemakkelijker te strijken, §,10 c. het pak, 0,25 do doos. Zeep Plienix om zonder nadeel het lijnwaad schoon wit te wasschen. Pakken 0,15 c. en 0,80 c. de kilo. Laclo. Hollandsboterpoeder om meerdere melk en schoone geele boter te bekomen. Pak 0,40 c. fr. 1,50 de kilo. lUiiliiue voor Motten, Schillers, Weekluizen en andere insecten te vernielen. 0,25 c. het pak. Alle Kleuren voor Etleerverf in pakken van 0,10 en 0,25 c Uaasstremscl. Kaaskleur om zelf bol- landsche kaas te maken Boterkleursel. 0,50 c. 75 c. TE BEKOMEN BIJ F. Van der Stappen-Smeesters, DROGIST KAPELLESTRAAT, 15, AALST. La soussignce a l'honneur de porter Ji la connaissance des parents, qu'ii parlir du 20 Septembre prochain, elle ouvrira une école de Demoiselles, rue de l'Etuve N9 1. Le mmerval est de 2 fr. L'Etude du soir fr. 1,50. Harte Van der Uor^lil. IllirPn Schoongelegen en ge- UUICM riefflijk Huis met koets poort magazijn en hof, verscheiden boven en beneden plaatsen, gestaan aan de Molenstraat poort nabij het Slachthuis te Aalstzijnde een goed gekalandeerde kruideniers-winkel bc dienstig voor alle andere bedrijven thans ook vvoond door Mijnheer Isidore De Bruyn zich te bevragen bij den eigenaar Edmond Rumbaut Mertens koopman aan de Vaart alhier. naar 3 schoone Cylinders. Inleg 25 centimen, bij August Kiekens, Veemarkt, In den Zwarten Leeuw. Voor goede Likeuren, Wijnen en ster ke dranken aan zeer geringe prijzen te bekomen bevraagt u aan het huis KERKSTRAAT, N° 37 AALST, de eenigste Likeurstokerij derStad,groo- te vermindering van prijs aan de uitzet ters. Dierenverdelger van Cousseau. Zonder weergade voor het uitroeien van rattenmuizen en mollen, zonder ge vaar voor de huisdieren. Prijs fr. 0,30. 0,50 c. 1,00 de doos. Dépot, te Aalst bij M. Hubert Van Steenwinkel, drogist, Lange zoulstraat N° 39. Een (engelsche) charrette dog«ar,een ponev- voiluur (panier), eeu karreken en tilbury, van occasie, bij de gebroeders VAN VAERENBERGH, rijtuigmakers en rijtuigschilders te Aalst, Gee- raardsbergschestraat, N# 24. Staking van verkoop. Groot6 afslag op Je I P.-J. DE SMET. AALST-KAPELLESTRAAT. Gf.OOTE VOGELSniIETlNG 'I'n li ii pPFi Een schoon RENTENIERS I iC II UI CU, HU1S in de Slalieslraat nevens het Hotel de Flandre. En een HUIS in do Si-Annastraat dienstig j voor bedrijf. 1 Zich te bevragen bij Mijnheer Burny-Burny brouwer op den Dam le Aalst. TTS?, HITRF.IV EeneKoornwindmo- DiJlASMV. ien huis en Landen te Aalst-Mijlbeek. Voor de voorwaardon zich te bevragen ten j Kantoore van den Notaris EEMAN to Erpe. j i 60 centiemen per hectoliter. naar Geldprijzen. VOORUIT 10 FRANKS, gegeven door de MaatschappijDe Ware Vrienden van St. Job, gevestigd ter Estaminet: Het Hof van Regelsbrugge. bij den heer P. SCHOUPPE, te Aalst, St. Job, op Maandag 3 October 1887. De inschrijving zal beginnen van 2 tot 3 ure namiddag om slipt ten 4 ure hel spel aanlovan- gen. De inleg is bepaald op 60 centimen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. Hebt gij Fruilboomen te planten wilt gij goede vruchten plukken, wendt u in de oudbe- faamde boomkweekerij van ilSlohel llellinkx Leopoldslrnatpoort le Aalst. Daar zijn te bekomen schoone Perzik-Abrikoos en pruime- boomen voor den vollen wind en voor leiboo- men schoone gekweekte peerelaars in pyra- miden leiboomen en hoogslammige appelboo- men met welgemaakte kruinen, de schoone verzamelingen van goede nieuwe peeren en- golsche perzikken en brignolen en al andere fruiten. Men kan verscheidene vruchten zien en proeven in de kweekorij alles aan zeer ge ringe prijzen. Al de te koop gestelde boomen, zijn gewaarborgd als echte soort 6n mogen met zekerheid geplant worden. HET OUDGEKEND GISTHUIS, S. Hillaert van Audegem, zal den 20 September een tweede huis openen aan het Statieplein, N° 1, te Aalst. Depot voor Aalst en omliggende Gemeenten. van het huis SPRINGER en C19. Maisons-Alfort bij Parijs. Alle dagen rechtstreeksche aankomst te Aalst van Parijs. Onmiddellijk te buisbe- stelling. GEWAARBORGDE KWALITEIT zich te bevragen bij Hillaert aan de statie, Aalst. Ik gelast mij ook met de verzendin gen van den Gist aan de bakkers van bui ten de stad. De heeren bakkersmogen verzekerd zijn alsdat zij den Gist zuiver zullen ontvangen zooals hij van bet fabriek verzonden wordt. Dus geene mengelingen of vervalschingen. Daar bij alle dagen versch aankomt, waarborg ik hem voor verscheidene dagen bewaring. Deze Gist geeft witter brood en is vrij van allen reuk. De depot gaat open den 20 September aanstaande. Bericht aan de heeren bakkers. De echte franschen Gist SPRINGER en O, van Maisons-Alfortvan Parijs is maar enkelijk verkrijgbaar bij HILLAERT, Stalieplein, N° 1, Aalst. De heeren bakkers moeten het mark Springer en C" eischen. Een schoon huis met boomgaard en aanhan- gende gebouwen, wel gelegen te Erpe. Het staalden Kooper of Huurder vrij lochling en land in pacht le hebben. Voor de voorwaarden zich te bevragen bij deu eigenaar heer dokter Lacompte, Pontstraat te Aalst. OPENBARE VERKOOPING j van 2 perceelen gelegen te Gysegem. De Notaris Eeninu, te Erpe, zal namens wien liet behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Zaailand, gele- i gen te Gysegem. op de oude Smeer, bekend bij kadaster wijk B N" 535 en 575 aldaar, groot 32 aren 10 centiaren, palende ten ooste Jozef Van Cauter, ten zuide den Steenweg van Schoonaarde.len wesle de erven van mijnheer de Graaf De Kerckhove-de Dentergem, en ten noorde het Kerkegoed van Gysegem. Gebruikt door den heer Frans Fransson te Gysegem. Tweede en laatste koop Eene partij Land, gelegen le Gysegem, op don Dries, gekadas treerd wijk A, n9 627 aldaar groot 28 aren 50 centiaren, palende ten ooste mijnheer Dubois, ten zuide Jozef Van Cauter,ten wesle de straat, en ten noorde mijnheer den Baron de Broc- queville. Gebruikt door den heer Benoit D'Haese, te Gysegem. ZITDAGEN Instel, Maandag 26 September .fit7 Verblijf, 10 October 185'- Telkens om 3 ure nanoen, ter herberg ge naamd DEN UIL, gehouden door den heer Angelus Van Belle, te Gysegem, Dorp. Bij dadelijke uitwinning. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen. te Aalst-Mijlbekef tuijk Zomergem, gekend bij kadaster sectie G N® 180 en 180b. Laatst gebruik geweest bij wijlen Joseph Vinck. Ingesteld fr. 1200,00 Instel 20 Verblijf 27 September 1887. Telkens om 3 uren namiddag, ter esta minet De drij Koningen, be d'heer J.-B. Roelant-Van Opdenbosch te Aalst, Keizerlijkeplaats. van schoone Kanadaboomen, eenen zeer schoonen Eik, Mobilaire voorwerpen, Brandhout, Mest en afgebrokene Bouw materialen te Nieuwerkerken Kwalestraat, Restert, Driescb, aan de brouwerij van d'heeren Baeten en aan de Dorpplaats. Op Maandag 10 October 1887, om 9 uren voormiddag door het ambt van den Notaris BRECKPO t te Aalst met tusschen- komst van zijnen ambtgenoot den Nola- ris De Riemaeker te Sotlegem, OPENBARE VERKOOPING van extra schoone te Ravegctn. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal ten verzoeke van het Kerkbestuur van Bave- gem, op MAANDAG 10 OCTOBER aanslaande, om 9 ure voormiddag, openbaar te koop aan bieden 80 extra zuivere en zware Ganadas. 3 Wilgen. 1 Buek en 3 Tronken, gestaan binnen de gemeente Bavegem op Tus- schenbelcen, Malbroeken, Steentje, Stad, Bene den en Kluit Begin op Tusschenbeken. Ongeld komptant. Borgstelling onmiddelijk na de verkooping, ter herberg van den heer Engelbert Kickepoos, te Bavegem, aan de Kerk. VEND1TIE VAN le Erembodegem en Denderleeuw, De Notaris DE S>?ET to Erembodegem, zal op Dijnsdag 27 September 1887, om 2 ure na noen, ten verzoeke van die het behoort en voor zoo veel noodig door bevoegd ambt in 't order hierachter uitgedrukt, openbaarlijk verkoopen, de volgende koopen Toemaat Namens den heer Philemon De Wolf8 koo pen Toemaat rechtover hel huis van den heer doctor Verleysen. Namens madame Do Clercq-De Craeker5 koopen Toemaat aan het gewezen Hof ter Burght. Namens den heer Max Moens H koopen Toemaat daarneven. Namens genoemden Notaris De Smet28 koopen Toemaat, aan de Burghtstrait en op den Craeckenberg. Onmiddelijk daarna zal er nog verkocht wor den ter herberg van de weduwe J.-B. De Co- ninck, te Erembodegem, aan het Dorp Namens Frans Van der Eist3 koopen Toe maat, in den Avaan, 2 koopen op den Craeken- berg en 2 koopen aan den lloogenweg. Namens den heer Hippoliet Le Clercq 5 koopen Toemaat in de Kapellemeerschen. Namens den beer Frans Callebaut 1 koop Toemaat daarneven. Namens den heer doctor Verleysen 4 koo pen Toemaat in de Kapellemeerschen en 1 koop aan de Kleislraat. En namens nog genoemden Notaris De Smet: 8 koopen Toemaat op zijne weide genaamd den Lambaertsmeersch, nabij het nieuw Sas to Den derleeuw. OPENBARE VERKOOPING van te MEI RE. De Notarissen DE GHEEST en EEMAN zullen, don Donderdag 29 September 1887, op gewone konditiën, in het openbaar verkoopen Ten 1 uur nanoen, ter wooing van Amand Ottoy, le Meire, aan den Audenaardscben steen weg Huismeubelen Keukengerief, Landbouwers- alem, Botervat, Horlogie, Wanmolen, Kiekens, droog Vlas, ongedorschen Graan, Aardappelen Hooi, Strooi, Brandhout, Schelfhouten en meer andere voorwerpen En ten 4 ure namiddag ter herberg ge naamd De Vergadering, bij Gustaaf Van Kerkhove, te Meire gehucht Beek Het gezegd Woonhuis van Amand Ottoy, te Meire, aan den Audenaardseheasteenweg, ge kadastreerd wijk A, N°' 915d en 915c, met eene grootte van 4 aren 10 centiaren, palende ten noord-oost aan den weg naar Borsbeek, ten zuide aan den steenweg en ten weste aan Stephanus Van Irnpe. OPENBARE VERKOOPING van le Aalst, E1N ZAAILANDEN, Ie Eretabodegcm. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, in het open baar verkoopen STAD AALST. Eerste koop. Een gerieflijk Winkelhuis met Koer en Achtergebouw gestaan ten voor hoofde in de Korte Zoulstraat, geleekend N9 21 en gekadastreerd wijk A N* 1 13ua met eene oppervlakte grond van eeD aar 50 ceDtiaren, hoildende var. de eene zijde of oostwaarts aan hel huis van den heer Parez en van de andere zijde of westwaarts aan een huis van den heer De Vylder. Bewoond door den heer Petrus De Witte. GEMEENTE EREMBODEGEM. Tweb»e koop. Een perceel Land op den Galgenkauter, aan den steenweg naar Ninove, groot 28 aren 18 centiareu gekadastreerd wijk B N' 911, met eene grootte van 28 aren 33 cen tiaren, palende ten ooste aan den steenweg, ten zuide aan Andreas Verleysen ten weste aan den volgenden koop en ten noorde aan de kin deren van den heer Paul-Joseph De Gheest. In gebruik bij Jufvrouw weduwe Felix De Wolf Derde koop. Een perceel Land ook gele gen op den Galgenkauter aan den steenweg naar Geeraardsbergen; groot 53 aren 24 centi aren, gekadastreerd wijk B Nr 91 Ibis met eene grootte van 53 aren 7ü cenliareD, palende ten ooste aan den voorgaanden koop, eu Andreas Verleysen, ton zuide aan Joannes Van Keer en verscheidene andere, ten wesle aan den steen weg en ten noorde aan de kinderen van den heer Paul-Joseph De Gheest, ook in gebruik bij jufvrouw de woduwe Felix De Wolf. Deze koop is verdeeld en zal opgeroepen worden in zuidhelft en noordhelft, ieder ter groote van 26 aren 62 centiaren. ZITDAGEN INSTEL, VRIJDAG 30 SEPTEMBER VERBLIJF, VRIJDAG 14 OCTOBER "87* Te 4 uie namiddag, ter Estaminet genaamd «Den groote.n Sist- Ivo, bij den heer Jan Verleysen, te Aalst, in de Nieuwstraat. GELD. Aan gematigen intrest mits bezet, te beko men ten kantoore van bovengenoemden Nota ris DE GHEEST, Keizerlijke Plaats, N® 33.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3