B E R I C H T. biTrïcht liüisnoüiiwIiiTil^i^ A;m de Heeren Geestelijken. MET DE BOLLE FKUITBOOME.Y. CORE, Uitmuntende fransche GIST De Foitdroyaiilc Tord-Tripc, SCHOONE MEUBELS MEUBELS, ZAAILAND. Afgebroken Bouwmaterialen, BOOMEN, IEEUsT XXTTXS, m FRANKRIJK. Een liberale grootheid. Reeds meer dan eens werd er gesproken, van zekeren Lucien Aubanel, die het geheim der mo bilisatie inpalmde en dit aan een parijzer blad leverde. M. Aubanel is een vriend van onze li beralen, die hem hier op een voetstuk gezet hebben. Volgens de Lanterne was die mijnheer tweemaal deserteur. Dank zij de hooge bescherming, welke bij genoot, werd hij den eersten keer zonder dienst te moeten doen, in het leger terug aangenomen Uit St Germain ging hij voor de tweede maal loopen. En het was die mijnheer, zegt de Lanternedie vrij binnen en uit ging, in het ministerie van oorlog Diezelfde M. Aubanel kwam in België, werd door de liberalen ontvangen, gewis dank zij geheime aanbevelingen. Men liet hem te Oostende de Echo op stellen en later de Tribune te Bergen, en daar leverde hij de dokumenten over de droevige bisschoppelijke zaak, aan M Frére, die den moed had er gebruik van te maken Zelfs de lndépendauce nam dien Franschman gastvrij op, die nadien weer uit België verdween, en nu te Parijs an dermaal van zich spreken doet. Aanzienlijke aftroggelarij. De zaak van de aftroggelarijen, gepleegd ten na- deele van M. Alfasso, wordt meer en meer duister. Een der aangehouden per sonen, zekere R..., was kassier in een belangrijk handelshuis der wijk Gaillon, te Parijs. Zijn meester, M. D... een zeer eerlijk koopman, had een vol vertrouwen in zijn bediende. Toen hij de aanhouding van R... vernam, ging hij bij den policie- kommissaris, gelast met het onderzoek, ten einde de vrijstelling van zijnen bedien den te eischen, zeggende dat hij borg stond voor dezes eerlijkheid. Sinds talrijke jaren, zegde D., be schikt hij alleen over de kas ik teeken wissels, en nooit was er eene onregel matigheid in zijne rekeningen. Geef hem mij terug, wij hebben hem volstrekt noo- dig voor onze likwidatie op het einde der maand. De kommissaris M. Touny, die waar schijnlijk omtrent de eerlijkheid van R. dezelfde meening niet had, weigerde on verbiddelijk de vrijstelling te schenken aan den gevangene, en de koopman ging woedend weg. 's Anderdaags kwam hij ontmoedigd in het kommissariaat terug. Ik was eenvoudig genoeg zegde hij, de vrijstelling van R. te eischen, maar wij hebben zijne kas onderzocht en bestatigd dat hij 35,000 Ir. te mijnen nadeele had ontvreemd. De ongelukkige koopman diende eene klacht in tegen zijn ontrou wen bediende. M. Espierre, onderzoeksrechter, gelast met de zaak Alfasso tegen Mayer, heeft deze beschuldiging gevoegd bij de andere, die reeds tegen ff.... waren ingebracht. Deze leste was eerst koffiehuisbediende. daarna koopmansklerk en handelde sinds eenigen tijd in allerlei wonderlijke zaken, soms met het geld vaH zijnen meester, iets waarvan deze hoegenaamd niet wist. Eene erge misgreep.Een bloedig gevecht heeft ten gevolge eener misgreep plaats gehad, tusschen bedienden der onrechtstreeksche belastingen, te Feu- quières (Somme.) Zondag lestleden waren er twee wag gons met mutsaard geladen aan den trein vastgemaakt, die uit Abbeville ten 4 ure namiddag te Feuquières aankwam. Als naar gewoonte werden de twee waggons losgemaakt die uit België naar Abbeville werden gezonden maar de tolbeambten lieten zich niet foppen. Men zendt geene takkebossen uit België voor de bakkers van Abbeville De brigade van het noorden had eenen kapitein en eenen brigadier afgezonden, die op den trein waren gestapt. In Abbe ville vroegen die agenten versterking. De douanen voegden er luitenant Laine bij maar de tolbeambten van Saint-Blimont, MM. Payeu en Dulilloy, die over deze zaak waren ingelicht, kwamen te Feu quières, terzelfder tijd aan, als M. Martel, van Escarbotin het was 9 ure 24. Men begon opzoekingen te doen in de aangeduide waggons. In eiken mutsaard vond men talrijke pakken tabak. M. Du- tilloy, die op den waggon gekropen was. werd eensklaps bij de keel gegrepen. Hij riep om hulp. Op hetzelfde oogenblik loste men revolverschoten, van den kant der aanvallers, namenlijk de agenten der brigaden van het noorden, die meenden met smokkelaars te doen te hebben. De tolbedienden van Saint-Blimont en Escarbotin scholen terug en 24 gevolver- schoten werden gewisseld. M. Dutilloy verliet weldra in zeer bedenkelijken toe stand het gevecht. Zijn linker kaakbeen was gewond door een kogel het bloed stroomde overvloedig uit de wonde. In dit revolvergevecht waren nog an dere gekwetsten. M. Lainé, luitenant te Abbeville, kreeg een kogel in den arm M. Forceville, brigadier van Hazebrouck had verscheidene wonden in den linker arm. Dit bloedig tooneel was zoo gauw afge- loopen dat de bedienden der statie den tijd niet hadden ter hulp te komen, tenzij toen de gekwetsten het bureel van den statieoverste binnentraden. Dèèr erkende men eerst de misgreep. De wonden van M. Lainé en M. For ceville zijn niet erg. Alleen M. Dutilloy is zwaar gekwetst. DUITSCHLAND. Een dikke jager. Aan de Magd. Ztgt wordt uit Keulen het volgende gemeld Zes Jagerszonen gingen dezer dagen op jacht. Een hunner, een man van bij zondere zwaarlijvigheid, komt op den weg naar de statie altijd hijgend achter aan bij zijne dikte pleegt hij steeds wat achter te blijven, vooral wanneer de por- temonnaie moet worden voer den dag gehaald. Hoestend en blazend voegt hij zich in de statie bij zijne jachtgenooten (een hunner had natuurlijk reeds de kaartjes genomen,) en in de coupé neemt de dikke twee plaatsen voor zich in. De trein fluit en zet zich in beweging. Wie heeft onze kaartjes? vroeg dedikke. Onze is het verwonderd antwoord, ik heb er maar vijfik dacht dat ge er al een voor u zelf genomen hadt. Daar zat de goede man het werd hem nog warmer en benauwder dan te voren. Het liefst zou hij zich voor den kondukteur verbergen en zoekend laat hij zijne oogen door het rijtuig gaan. Er helpt niets aan, meenen de deel nemende vrienden, ge moet onder de bank. En door de vijf anderen geschoven, ge douwd en gestomd, lag de kolosus in de volgende minuut op den grond, opgerold als een egel. Het was een verschrikkelijk kwartier, dat nu volgde. Elk oogenblik kwamen de voeten van zijne vrienden heel onzacht op zijne ledematen néér, en daarbij was het dan telkens Hou u goed, de kondukteur komt Trekt uwe beenen meer in, anders ziet hij u nog Ge ronkt nog harder dan de lokomotiel enz. En onder de bank klonk het in klagende jammertonen Dat houd ik niet langer uit, dat is mijn dood. Stil, de kondukteur De kaartjos als 't u blieft, heeren en den ongelukkige onder de bank klinkt deze stem als het bazuingeschal op hel leste oordeel. Eene poos waarindedikzak onwillekeurig het knippen van de kaartjes telt. Wathij heeft zes maal geknipt.... en de kondukteur zegt Dat zijn zes kaartjes, waar is de zesde man Die voelt zich niet al te best, is het antwoord, hij heeft zich daaronder wat ter ruste gelegd. Daar berstten de vijf reizigers uit in een schaterend gelach, dat waar niet wilde ophouden. Langzaam kwam nu de dikke uit zijne schuilplaats te voorschijn, maar in welken eenen toe stand Moord te Berlijn. Berlijn is door een vreeselijke moord in «pschudding ge bracht De dagbladen van dijnsdag avond doelen daaromtrent volledige bijzonder heden meê. Op het Elizabethkerkhof vond men dijnsdag morgend het lijk van den nacht waker der Invaliden- en Ackerstrasse, den genaamden Braun.Naar vermeend wordt, moeten in den nacht eenig dieven over het ijzeren hekken van 't kerkhof geklom men zijn, om in de sakristij der kerk te geraken. Braun moet de kerels opgevolgd heb ben, en hun willen aanpakken, toen hem een pak snuif in het aangezicht werd ge worpen. Men kon hem daarna gemakke lijk op den grond werpen, waarna men hem een diepen messteek in de keel heeft toegebracht. Daarna hebben de schurken den onge lukkige eene koord rond den hals gedaan en hem aan eenen boom opgehangen. Er moet in alle geval eene hevige wor steling hebben plaats gehad, te oordeelen naar de diepe voetsporen in de grond. Het met bleed bevlekte geweer van den waker op het kerkhof teruggevonden. ENGELAND. Levend verbrand. Te Wingham, bij Sandwich, had zondag avond eene nood lottige brandramp plaats. Eene geheele pachthoeve en eene groot* hoeveelheid oogst werden vernield. Het vuur werd veroorzaakt door drie landloopers, die zich in eene schuur had den te slapen gelegd en eene pijp hebben aangestoken. Zij zijn onder 't rooken in slaap gevallen. Hunne verkoolde lijken werden terug gevonden. CHINA. Berichten uit Tongkin. Jammerlijke tijdingen komen uitTongkin. De fransche soldaten sterven daar letterlijk bij gebrek van geneesmiddels en zorgen. Sedert veertien dagen regent het stort- loed, en door de plotselinge verkoeling der luoht, is de ziektetoestand veel verer gerd. De ongelukkige soldaten betalen het met de dood. Ook werden zij hier ge zonden in het slechts mogelijk saizoen. Een twintigtal zijn reeds aan de hevigste cholera bezweken. Maar ook, welke geneeskundige dienst! Op «ene uitgestrektheid van 18,000 kilo meters vierkante, zijn er maar drie dok tors, waarvan 2 voor de hospitalen en 1 voor de troepen. In de posten dezer streek zijn het offi ciers of sergeanten, die zoo wat doktor spelen. Geneesmiddels zijn er niet te vin den. Later verneemt de Palrie, dat er op de 300 manschappen, die uit Algiers geko men zijn, er geene 30 meer in leven zijn. Allen zijn gestorven van de cholera. Er was spraak geweest de soldaten naar hun vaderland terug te zenden doch iedere soldaat zou dan 500 frank hebben gekost! Hollowat's Pillen Deze Pillen zijn krach tiger om eene verzwakte gezondheid te ver sterken dan elk ander middel ter wereld. Men- scheu van zenuwachtigen aard en alle die aan zwakke verteringsorganen lijdeu, of wier ge zondheid van streek gebracht is door galaan- dooningen. ongenregeldemaag, of leverkwalen, behoorden geen lijd teverliczen, om deze be wonderenswaardige middelen eens goed op de proef te stellen. Hoesten, verkoudheden, asth ma of kortheid van adem zijn ook binnen het bereik der geneeskundige krachten van dit op merkelijke middei. De genezingen door deze Pillen bewerkt zijn oppervlakkig of tijdelijk, maar volkomen en bestendig; zij zijn evenzaeht als krachtig, en kunnen gerust aan zwakke vrouwen en jonge kinderen gegeven worden. Hunne werking op lever, maag en darmen is ommiddelijk, verlichtend en beslendig, terwijl zij tevens orde en gezondheid in elk geval her stellen. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk 10 Vhouwkl. 10 HUWELIJKEN. J. Voorhaen, werkm. met M. DeConinck, dag). 0VERL1JDENS C. Spaens, m. Lenoir sehoenm. 39 j. St-Jo- ristr. C. Van den Broek, m. Semey, z. b. 66 j. Sch. M. Maris, religieuse, 75 j. Hoog straat. 4 kinderen onder de 7 jaren. 20 Kies-Kollegie van Aalst. Kiezingen voor den Gemeenteraad van den 16 Oktober 1887. De Voorzitter van het lloofdbureel, Gezien bet koninklijk besluit van dcu 16 Sep tember 1887 en de artikels 131, 13*2, 140 en 170 van de samengevoegde kieswetten van 1881. Brengt ter kennis van de hoeren Kiezers, dat hij de voorstellingen der Kandidaten, hunne aanvaarding en de lijsten der getuigen die zij zullen aangewezen hebben, zal ontvangen den ZONDAG 9 en den MAANDAG 10 OCTOBER aan staande, van t tot 4 ure namiddag ie zijnen huize, Keizerlijkeplaals. Eens dit tijdstip verloopen, zal geene voor stelling of aanvaarding van kandidatuur, noch aanduiding van getuigen meer ontvankelijk zijn. De officiecle lijst der kandidaturen zal ter inzage liggen van de Kandidaten en van de Kiezers, te rekenen van deD 12 Oktober aan slaande, ter zelfde plaats en uren. Gedaan te Aalst, den 27 September 1887. De Voorzitter, V. VANWAMBEKE. Te huren terstond. Een schoon en gerieflijk IIUIS met HOF ge legen in de Maanstraat. Zich te bevragen bij den heer bURNY-AN- THEUNIS, brouwer te Aalst te bekomen bij Séverin De Boe, Oostendsche Oesters alsook Zeelandsche. Door de geringe prijzen verhoopt hij de gunst van eenieder. Te bekomen kwaliteit van Zaailarwe, kweek van engel- scben Goldendrop een jaar gezaaid fijn graan, buitengewoonc opbrengst en bevrijd van zwart aan fr. 23 de 100 kilogr. bij J. J VAN BOXSTAEL, landbouwer te Okegem Wordt gevraagd voor een handelhuis dezer Stad, eon Klerk- beginneling de vlaamsche en fransche taaien machtig kunnende ook cijferen. Zich schriftelijk ten bureelc van Den Den dei bode to wenden. K waarlier te huren beslaande uit een beneden en twee boven- plaatsen ten huize bewoond door den heer Van Vaerenberg-Coppens, Koopman in Kolen, Brabantstraat Aalst. Luslrine om slijfle en glans aan hemden te geven cn gemakkelijker te strijken, 0,10 c. het pak, 0,25 de doos. Zeep Phcui.v om zonder nadeel het lijnwaad schoon wit te wasschen. Pakken 0,15 c. en 0,80 c. de kilo. Laato. Hollandsbotcrpoetlor om meerdere melk en schoonc geele boter te bekomen. Pak 0,40 c. fr. 1,50 de kilo. lUithiue voor Molton, Schitters, Weekluizen en andere insecten te vernielen. 0,35 c hot pak. Alle Kleuren voor Klecrverf in pakken van 0,10 en 0,25 c MnasstrcniKel. Kaaskleur om zelf liol- landsehe kaas te maken Boterkleursel 0,50 c. 75 c. TE BEKOMEN BIJ F. Van der Stappen-Smeesters, DROGIST KAPELLESTRAAT, 15, AALST. Staking van verkoop. Groot& afslag op de Priester hoeden, P.-J. DE SMET. AALST-KAPELLESTRAAT. Te koop of te huren. Een schoon huis met boomgaard en aanhan gende gebouwen, wel gelegen te Erpe. Het staat den Kooper of Huurder vrij lochling en land in pacht te hebben. Voor de voorwaarden zich te bevragen bij den eigenaar hear dokter Lacompte, Pontstraat te Aalst. Tiy limit» Een schoon RENTENIERS lO 11 UI Gil, HUIS, in de Statiestraat nevens het HGtel de Flandre. En een HUIS in de Sl-Aunastraat dienstig voor bedrijf. Zich te bevragen bij Mijnheer Burny-Burny brouwer op den Dam te Aalst. len huis on Landen te Aalst-Mijlbeek. Voor de voorwaarden zich te bevragen ten Kantoore van den Notaris EEMAN te Erpe. GR00TE VOGELSCHIETING naar Geldprijzen. VOORUIT 10 FRANKS, gegeven door do Maatschappij De Wart Vrienden van St. Jobgevestigd lor Estamiuet: Het Hof van Regklsbrucce. bij den heer P. SCHOUPPE, te Aalst, St. Job, op Maandag 3 October 1887. De inschrijving zal beginnen van 2 tot 3 ure Danuddag om slipt len 4 ure het spel aantevan- gen. j De inleg is bepaald op 60 cenlimen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. Hebt gij Fruitboomon te planten wilt gij goede vruchten plukken, wendt u in de oudbe- faamde boomkweekerij va» lliehel llellinkx Leopeldelrnntponrt te Aalsl. Daar zijn te bekomen sehoone Perzik-Abrikoos en pruime- boomen voor den vollen wind en voor leiboo- men sehoone gekweekte pecrelaara in pyra- miden leiboomen en boogstammige appelboo- man met welgemaakte kruinen, de sehoone verzamelingen van goede nieuwe peeren en- gclsche perzikken en brignolen en al andere fruiten. Men kan verscheidene vruchten zien en proeven in de kweokerij alles aan zeer ge ringe prijzen. Al de te koop gestelde boomen, zijn gewaarborgd als echte soort cn mogen met zekerheid geplant worden. Gasgesticht van Aalst. 60 centiemen per hectoliter. HET OUDGEKEND GISTHUIS, S. Hillaert van Audegem, zal den 21) September een tweede buis openen aan het Stalieplein, N° 1, te Aalst. Depot voor Aalsten omliggende Gemeenten. van het huis SPRINGER en C Maisons-Alfort bij Parijs. Alle dagen rechtstreeksche aankomst te Aalst van Parijs. Onmiddellijk te huisbe stelling. GEWAARBORGDE KWALITEIT zich te bevragen bij Hillaert aan de statie, Aalst. Ik gelast mij ook met de verzendin gen van den Gist aan de bakkers van bui ten de stad. De heeren bakkers mogen verzekerd zijn alsdat zij den Gist zuiver zullen ontvangen zooals hij van het fabriek verzonden wordt. Dus geene mengelingen of vervalschingen. Daar hij alle dagen verscb aankomt, waarborg ik hem voor verscheidene dagen bewaring. Deze Gist geeft witter brood en is vrij van allen reuk. De depot gaat open den 20 September aanstaande. Bericht aan de heeren bakkers. De echte franschen Gist SPRINGER en Ci#, van Maisons-Alfort, van Parijs is maar enkelijk verkrijgbaar bij HILLAERT, Stalieplein, N° 1, Aalst. De heeren bakkers moeten het mark Springer en Ceischen. Ook beste inlandsche Biergist. TV hiirpn Schoongelegen en ge- b u t_.ii rieffljjk Huis met koets poort magazijn en bof, verscheiden boven en beneden plaatsen, gestaan aan de Molenstraat poort nabij hel Slachthuis te Aalstzijnde een goed gekalandeerde kruideniers-winkel be dienstig voor alle andere bedrijven thans ook woond door Mijnheer Isidore De Bruyn zich te bevragen bij den eigenaar Edmond Rumbaut Mertens koopman aan de Vaart alhier. Groote Prijskamp op den Bak. naar 3 sehoone Cylinders. Inleg 25 centimen, bij August Kiekens, Veemarkt, In den Zwarten Leeuw. Dierenverdelger van Cousseau. Zonder weergade voor het uitroeien van ratten, muizen en mollen, zonder ge vaar voor de huisdieren. Prijs Ir. 0,30. 0,50 c. 1.00 de doos. Dépot, te Aalst bij M. Hubert Van Steenwinkel, drogist, Lange zoutstraat N° 39. Te koop. Een (ongelsche) charrette dogaar,een ponev- voiluur (panier), eèn karreken 6n tilbury, van occasie, hij de gebroeders VAN VAERENBERGH, rijtuigmakers en rijtuigschilders te Aalst, Gee- raardsbergschestraat, N# 24. VENDIT1E VAN Goud en Zilverwerk, ten sterf huize van wijlen den heer Ignace Cammaert, te Aalst, Brabantstraat. Op Donderdag 43 October 1887, om 9 ureu voormiddag en desnoods den volgen- den dag, door het ambt van de Notarissen BRECKPOT en LIVIPENS, te Aalst, alles breeder bij plakbrieven aangeduid. van sehoone Kanadahoornen, eenen zeer scboonen Eik, Mobilaire voorwerpen, Brandhout, Mest en afgebrokene Bouw materialen te Nieuwerkerken Kwalestraal, Resterl, Driesch, aan de brouwerij van d'heeren Baeten en aan de Dorpplaats. Op Maandag 10 October 1887, om 9 uren voormiddag door het ambt van den Notaris BRECKPOT te Aalst met tusschen- korast van zijnen ambtgenoot den Nota ris De Riemaeker te Sottegem, Kantoor van Deurwaarder J. DE VOSLeopold- straal N' 28, le Aalst. Uit reden van vertrek, OPENBARE VERK00PING VAN Laurierboomen Hofplanten enz, tc Aalst, Vrijheidstraat, IV 71. Deurwaarder JOZEF DE VOS te Aalst, zal ten verzoeke en ter woonst van den heer Jacques Boone, handelaar te Aalst, Vrijheidstraat N# 71 nabij de Stadsjongensscbool, op MAANDAG 17 OKTOBER I8&7, om 2 ure namiddag, open baarlijk verkoopen Eene schoon6 Kleerkas, Speeltafel, Kinder bedden en Muziek-étagére in acajou, Tafels Stoelen, kleine Zetels, Kleer-on andere Kassen, Ledekanten. Nachttafels, Matrassen, Lessenaar, Pendule, Schouwgarnituur, Bloemvazen, Tapij ten, Gasluslers en andere, gekleurde en rieten Rolgordijnen, 5 Persiennes van !m 95 op lm 07, ijzeren Kapstok, koperen Traproeden, Kachels, Stoven, Jacbtconfooreu, Keukengerief, Baro meter, Landkaarten, Globe, Glacière, Wasch- kuipen, Ladders, Hondenkolen, Vogelmuilen, Handkarreken, ijzeren Hekkens Bloemenslel- ling, 2 Laurierboomen, verscheidene Hofplan ten, ledige Flesschen, Brandhout, enz. enz. De verkooping gesehiedt op gewone voor waarden. Koopen onder de t5 franken moeion met gereed geld betaald worden. OPENBARE VERKOOPING van 2 perceelen gelegen te Gysegem. De Notaris EentnB, te Erpe, zal namens wien het behoort met gewiu van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Zaailand, gele gen te Gysegem. op de oude Smeer, bekend bij kadaster wijk B N" 535 en 575 aldaar, groot 32 aren 10 ceutiaren, palende ten ooste Jozef Van Cauter, ten zuide den Steenweg van Schoonaarde.ten weste da erven van mijnheer de Graaf De Kerckhova-de Dentergem, en ten noorde het Kerkegoed van Gysegem. Gebruikt door den heer Frans Franssan te Gysegem. Tweede en laatste koop Eene partij Land, gelegen te Gysegom, op den Dries, gekadas treerd wijk A, n" 627 aldaar groot 28 aren 50 centiaren, palende ten ooste mijnheer Dubois, ten zuide Jozef Van Cauter, ten weste de straat, en ten Doorde mijnheer den Baron de Broc- queville. Gebruikt door den heer Benoit D'Haese, te Gysegem. ZITDAGEN Instel, Maandag 26 September i0,_ Verblijf, to October Telkens om 3 ure nanoen, ter herberg ge naamd DEN UIL, gehouden door den beer Angelus Van Belle, te Gysegem, Dorp. VERKOOPING VAN Meubels en Brandhout te Aalst, Brusselsche-Steenweg aan het fabriek van den heer Jan DTIaese- Blommaert, op Maandag 3 Oktober 1887, om een uur slipt namiddag. Door bet ambt van Deurwaarder JOZEF DE VOS le Aalst. OPENBARE VERKOOPING van extra sehoone te llavcgem De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal ten verzoeke van het Kerkbestuur van Bave- gem, op MAANDAG 10 OCTOBER aanstaande, om 9 ure voormiddag, openbaar te koop aan bieden 80 extra zuivere en zware Eanadas. 3 Wilgen. 1 Buck en 3 Tronken, gestaan binnen de gemeente Bavegem op Tus- schenbeken. Malbroeken, Steentje, Stad, Bene den en Kluit. Begin op Tusschenbeken. Ongeld komplant. Borgstelling onmiddelijk na de verkooping, ter herberg van den beer Engelberl Kiekepoos, te Bavegem, aan de Kerk. OPENBARE VERKOOPING van le Aalst, EIN ZAAILANDEN, te Erembodegem. De Notaris DE GUEEST, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, in het open baar verkoopen STAD AALST. Eerste koop. Een gerieflijk Winkelhuis met Koer en Achtergebouw gestaan ten voor hoofde in de Korte Zout3traat, geteekend N" 21 en gekadastreerd wijk A N° 1130a met eene oppervlakte groad van een aar 50 centiaren, houdende vac de eene zijde of oostwaarts aan het huis van den heer Parez ea van de andere zijde ef westwaarts aan een huis van den beer De Vylder. Bewoond doer den heer Petrus De Witte. GEMEENTE KREMBODEGEM. Twebbe xoop Een perceel Land op dea Galgenkauter, aaa den steenweg naar Ninove, groot "28 aren 18 centiaren gekadastreerd wijk B N' SU, met eene grootte van 28 aren 31) cen tiaren, palende ten ooste aan den steenweg, ten zuide aan Andreas Vcrleysen ten weste aaa den volgenden koop en ten noorde aan de kin deren van den beer Paul-Joseph DeGheest. In gebruik bij Jufvrouw weduwe Felix ie Wolf Derde koop. Een perceel Land ook gele- geD op den Galgenkauter aan den steenweg naar Geeraardsbergen; groot 53 aren 24 centi aren, gekadastreerd wijk B Nr 91lni»met eene grootte van 53 arcD 7o centiaren, palende ten ooste aan den voorgaanden koop, en Andreas Verleysen, ten zuide aan Joannes Van Keer en verscheidene andere, ten weste aao den steen weg cn ten noorde aan de kinderen van den heer Paul-Joseph De Gheest, ook in gebruik bij jufvrouw do weduwe Felix De Wolf. Deze koop is verdeeld en zal opgeroepen worden in zuidhelft en noordhelft, ieder ter groote van 26 aren 62 centiaren. ZITDAGEN INSTEL, VRIJDAG 30 SEPTEMBER ,00- VERBLIJF, VRIJDAG 14 OCTOBER Te 4 uie namiddag, ter Estaminet genaamd Den groote;* Sint Ivo, bij den beer Jan Verleysen, te Aalst, in de Nieuwstraat. GELD. Aan gematigen intrest mits bezet, te beko men ten kantoore van bovengeuoemden Nota ris DE GHEEST, Keizerlijke Plaats, N* 33.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3