ESPLAXADEPLEIX stedelijke lasten niet betaald dan deze van de andere steden onzer provincie. Volgens de tabel der Buitenge- wone Gemeentelasten die jaarlijks door bet Provinciaal Bestuur wordt afgekondigd, beliepen die buiten gewone lasten voor Aalst, in 1866, tot fr. 2,67 per inwoner. Ehwel, in 1886,beloopen zij tot fr. 3,G7 per hoofd,'tzij slechts eene vermeer (lering van 1 Ir ank per hoofd op '<il> jaren. Wilt gij nu weten, geachte Medebur gers, wat er in andere steden en som mige dorpen onzer provincie betaald wordt Luistert!... Zielhier een uiltreksel uit de tabel waarvan hierhooger kwestie is. {Zie verloog over den bestuurlijken toe stand onze Provincie voor 1886 bladz. 12.) Gent betaalt per hoofd fr. 8,33 St-Nicolaas 3,12 Lokeren 4,69 Temsche 3,83 Hamme 3,84 Aalst 3,67 Dus, wij betalen hier te Aalst nog de helft niet voor de Stad, als de inwoners der liberale stad Gent en vijf sleden en gemeenien der provincie betalen meer dan Aalst. Wij zijn uiterst nieuwsgierig te verne men wat .Jefke e«i O"0 hierop zullen antwoorden.... Zeer waarschijnlijk weêr neven ke kwestie, om uit de gewoonte niet te gaan Het Dwaallichtje vraagt waarom de heer doktor Monfils de vernieuwing van zijn mandaat niet meer aanveerdt. Onze antwoord zal kort en duidelijk wezen M. Monfils, welke gedurende 20 jaren, zijnen tijd en kennissen aan 't be stuur zijner geboortestad heelt besteed, verlangt de rust te bekomen tot de welke hij recht en die hij wel verdiend heeft Dit is de eenigste reden en zij is door elkeen goed gekend. Nu mogen wij zeker toch ook eene vraag stellen 't Dwaallichtje, kondigt de namen af van de liberale kandidaten voor de aanslaan de kiezing. Hoe komt het dat de heeren Wauters, Yander Scheuren, Siron, Levion- nois die zich vroeger jaren geslachtofferd hebben met zich als kandidaten der libe rale partij te laten voordragen, ja, hoe komt hel dat zij van kant gelaten zijn Hebben deze heeren misschien gevon den dat elk zijne beurt moet hebben om eene buis te krijgen, en heeft men mis schien, in hunne plaats, geene andere slachtoffers gevonden Of beeft Je/ke die de liberale lijst aaneengeflikt heeft, die heeren verstoo- ten Immers er zijn noglhans nog plaatsen openen op de lijst der liberalekandidaten. Een antwoord, a. u. b. maar geenen armen raas, zulde 't Dwaallichtje Medeburgers Dank aan de inschrij ving in onze kolommen geopend, hebben wij beurtelings 't Keerske van een oordjc 't Vinkmaaike en 't Dwaallichtje zien verschijnen. Indien wij gedurig onder opzicht der verlichtingskrachl daalden, dan klommen wij van den anderen kant onder opzicht van domme en ezelachtige logentaal, al hoewel wij dachten dat het peil door 't Vinkmaaike bereikt niet meer te over treffen was. 't Dwaallichtje nogthans gaat 't peil van t Vinkmaaike te boven. Nog nooit hebben wij dommer en, men vergeve ons de uit drukking, beestigere logens hooren uit kramen. Maar ook de schaterlach die gansch de stad door, zoowel bij katholieken als libe ralen, bij 't verschijnen van t Dwaallich tje, opging, is onbeschrijfelijk. Elkeen wie het las genoot weêr een van die uur tjes van vreugdevolle uitspanning, die goed aan 't hart doen. En wij zijn Het die, geholpen door de de mildadige herten, wcIkc ons door hunne penningen zijn bijgesprongen .dees uurtje vreugde aan onze Medeburgers hebben weten te verschaffen. Heb dank heb duizendmaal dank gij die onze medewerkers zijl geweest Doch onze taak is niet ten einde wij moeten ons werk voortzetten en nog ge- noegelijke of vreugdevolle uurtjes uit spanning aan onze Medeburgers ver schaffen Wie dus wil bijdragen, kome maar af, klein en groot wórdt aanveerd Voor 't Dwaallichtje. Omdat de kandidaten-kazakkeerders 6 gepluimden zijn0,03 M. De Moor is zeker de grootste voorstaander van 't begraven beir- ruimingstelsel Een bovenier van aan de Koozen 0.10 Maar, kandidaat Ferdinandje, jonge, kijk eens in een spiegeltje eer ge zegt dat de keus van een der katholieke kandidaten ongelukkig i30.03 Vijf Keerskens van een oordje.... 0.10 *1 Nijdige Jefke ontmoet aardige avon turen op zijne voyagie bij de kie zers. Voor zes officieren en oud-officieren der Burgerwacht is 't weinig moe dig hunne liberale vaan te verloo chenen. 0.05 Eergevoel bij de liberale willen vin der., is frikadellen in een honden kot gaan zoeken 0.06 Zou die hypokrietenstreek weêr iets van 't nijdige Jefken wezen 0.10 Baymond, jonge, vous éles gras avec pa ge zijt er vet meê 0.03 Zij zijn dan beschaamd van zich libe ralen te noemen O die hypokrie- ten 0.10 Hoe is 't mogelijk, heeren,van zoo tot speelpop aan 't nijdige ventje te willen dienen 0.05 (Verscheidene inschrijvingen worden tot een nader nummer verschoven M. Jan Nieuwsgierig vroeg vrijdag aan zijn buurman Jef, hoe het kwam dat er twee geneeslieeren onder de liberalekan didaten voorkomen. Jef. Weet ge dat nu niet Wel er zijn er drij bij van mijne confrérie. Jan. Hoe van uwe confrérie, wat wilt ge daarmeê zeggen Jef. Wel, nom de patat dal ze, ge lijk ik, te dikwijls van de pootjeskwaal ziju aangedaan. en zuike menschen moeten toch verzorgd worden zeker Jan. Ah ja, ja, ja, ja. t'is waar.... Moesten ze gekozen zijn 't zou van in hun bed zijn dat de stndszaken zouden beridderen... Maar z'en zullen er geene moeite meê hebben, 't zal archkadééééë zijn. Weg met de geuzen Lafheid en Schijnheiligheid. t Dwaallichtje dat donderdag avond verscheen, kondigt aan zijn hoofd de lijst af van de kandidaten der op positie Het zijn dus geene liberale kandiJaten meer Zij hebben dus den moed niet met op geheven visier ten strijde te trekken Zij zijn dus beschaamd zich liberaal te noemen Zij hebben dus den moed niet, die libe rale heeren, zieti te vertoonen, geschaard omlcr de plooien van 't liberale vaan dat ze liever in den zak stoppen Zietdaar de handelwijze der partij die er zich op roemt het monopolie der poli tieke eerlijkheid en zedelijkheid te bezit ten Hebt gij dan uwe kazak gekeerd, ellen dige pochers Over 25 jaren, over 20 jaren, over 13 jaren, over 9 jaren, over 6 jaren over drij jaren, over twee jaren, over een jaar, over eene maand, over vijf dagen nog waart gij liberale kandidaten en nu in eens wordt gij de kandidatenderoppositie en werpt gij uwe liberale kap overd'haag Gij verloochent dan uw gansch verle- dene, armzalige lieden Gij hebt dan den moed uwer liberale overtuiging niet Welke belachelijke comedie Wie poogt gij hiermeê te bedriegen, belachelijke Snoevers die gij zijt Weet gij niet dat de Aalstenaars recht voorde vuist zijn, en alwie met kromme sprongen omgaat door hen veracht wordt Onthoudt het wel, al omhulde gij u nog zoo wel in een schapenvel, uwe liberale wolvenooren zullen er voor de katholieke Aalstenaren altijd in gansch hunne lengte uitsteken Zij zullen aan God geven wal aan God toekomt Welke verachtelijke bypokrieterij toch! Ten andere wat willen, zij, liberalen, door de verklaring dat de vrljzin- nigegerlachten in lien wak kere verdedigers zullen vinden anders beduiden, dan wij zullen de vrijdenkerij in onze stad bevorderen en pogen in te planten Immers de vrijzinnige gedach ten zijn de leerstelsels van 'i macon- nismus van de vrijdenkerij Denkt men nu toch dat de Aalstenaars niet weten dal de overgroote meerder heid der liberale kandidaten, sedert 1866, dus sedert 20 jaren, naar kerk of kluis niet meer hebben omgezien ten zij ter gelegenheid van eeneu lijkdienst En wanneer men dan een lijkdienst bijwoonde, weigerde men nog de patene te kussen En de solidaire begrafenissen, hebben ze aan de Aalstenaars den liberalen gods- haat met zijne aartsdomme verloochenin gen niet leeren kennen Gij zijt reeds gewikt en gewogen, en te licht bevonden, hypokriete kandi daten Ja, uw vonnis is reeds uitge sproken, want de ware Aalstenaars ver achten en veroordeelen de lafheid en de schijnheiligheid 't is gelijk van waar ze komen mag Als we zullen gekozen wezen, zeggen de oêjpaoui liberale kandidaten, zullen wij onze weesjongens en oude lieden beter kleeding, beter voedsel geven. Maar waarom deed ge dat niet in 't be gin der jaren 70, wanneer de liberalen de in meerderheid voor het Bestuur der Godshuizen waren. De pensioenarissen dezer beide ge stichten kregen dan niets te fretten dan boterhammen; 't waren boterhammen in slag en boterhammen seheerdraad, bij zoo verre dat men ze zoo beu was dat velen om er zich van de ontmaken ze in de vuilnisgoot duwden. De goot was verstopt en men haalde er eene gansche wagevracht boterham men uit. En wat de kleedij betreft, meer dan eens liepen de ouderlingen en weeskin deren drij weken zonder verschoon van hemd. Er heerschte daar geen het minste orde 'twas eeneduivenkeet waar jong en oud op alle uren van den dag en nacht uit- en binnenvloog. De ouden vlogen smoordronken binnen en men vondi een ongelukkige des mor- gends dood op den koer liggen De jonge weezen zag men des nachts de straten afdwijlen met eene slawelle aan den arm En zulke liberale model-bestuurders zou mer. weer met 't bestuur onzer Gods huizen moeten gelasten De Aalste naars zijn zoo dom niet Volgens 't Dwaallichtje zijn de liberalen voorstaanders van de persoonlijke dienst plicht... Dat is lang geweten, altijd wer den de militaire lasten door de liberalen verzwaard... Weest gerust de kiezers zul len rekening houden van uwe herinne ringen. Athenaeum. Een der grootste grieven onzer liberalen tegen ons katho liek Bestuur, is voorzeker de afschaffing van 't athenaeum. Volgens hen moest dit onderwijsgesticht blijven bestaan,'t welke duizenden franks varslondt Het athenaeum alhier telde meer lee raars dan leerlingen. Alles begrepen kosste elke leerling jaarlijks meer dan 3000 franks aan de openbare geldkisten. En waarom moest men liet athenmum hier blijven behouden Omdat,en 't Dwaallichtje bekent het, het, hierdoor eenige rijke liberalen hun ne zonen naar geen ueemd pensionnaat moesten zenden. En gij begrijpt, 't is profijtiger in zijne eigene stad te kunnen studeeren. Als een liberale papa zijn zoon naar een vreemd athenaeum moest zenden koste dit ongeveer 1000 franks en als hij te Aalst kou blijven eene bagatel Immers de liberalen hebben een sterk zwak om hunne kinders ten laste der algemeenheid, t'is te zeggen, ten koste van al de burgers te laten onderwijzen Want wie waren tiet anders dan wij, Burgers, die de geldkist moesten vullen, waaruit de onkosten van 't athenaeum betaald wierden 't Is dus maar rechtveerdig dal T alhe- nteum met vijf leerlingen en 7 professors is afgeschaft geworden. 2° Waarom men ook nog 't athenaeum alhier moest behouden, 't was omdat het eene verdokene kweekerij van ongeloof zou worden. Immers een der professers werd na de afschaffing naar Bergen gezonden en stierf er als vrijdenker en wierd als vrijdenker bedolven Zegt dat niet alles, Medeburgers Soldaatjcsscliool. - De in lichtingen welke wij genomen hebben laten ons toe op de stellige wijze te logen straffen dat hei Staatsbestuur zich tot ons Stadsbestuur heeft gewend om dit laatste te gelasten met het onderzoek of T niet mogelijk zou geweest zijn gansch het terrein gedegen tusscheri Kattestraat, Pe perstraat en Esplanadesfraat te koopen. Men inoet hoegenaamd geene bestuur lijke kenissen bezitten om zulke domme leugens te durven uitkramen. Sedert wanneer gelast het ministerie van oorlog de gemeentebesturen met zulke onderzoeken. Zijn er geen bediende genoeg in 't mi nisterie van Oorlog De waarheid is dat wanneer het mini sterie van oorlog zal besloten hebben het lokaal der Pupillenschool alhier te ver- grooten, het rechtstreeks zal handelen zonder ons Stadbestuur over zijne ont werpen te raadplegen. Alleen zouonsStadsbestuur ertussclien te komen hebben voor de volbrenging der formaliteiten te vervullen in zake van onteigening uil hoofde van openbaar nut! 't Dwaallichtje kan nu weer eens bewe ren dat wij niet geantwoord hebben Beirruiming. Zou den heer Karei De Moor, de liberale kandidaat, ons zijne zienwijze over 't nieuw stelsel van beirruiming niet openbaarlijk willen laten kennen Hij die de kandidaat is der verbe tering van den gezonil- licids cnreiniglieidsdienst, mag toch wel zijne inzichten hieromtrent laten kennen Als M. De M. De Moor, zwijgt, zullen wij het aan 't kiezerskorps wel weten uit te leggen 't Dwaallichtje beweert dat wij niet opengegaan zijn over de kwestie der schijfschieting. Wij verzenden den liberalen of beter gezegd deloyalen schrijvelaar naar onze antwoord, afgekondigd in ons nummer van 15 September jl. n° 2188 en waarop noch de groote Argus, noch de feniks uit 't Dwaallichtje tot hiertoe iets hebben weten te antwoorden Onderwijzers. De Moniteur van heden deelt de lijst meê der normalisten, die hunne examen met goed gevolg hebben afgelegd en dus een plaatske van onderwijzer verlangen. Ziehier de opgaaf Onderwijzers Uit de normaalschool van Brugge 20. Gent 22, Lier 24. Bergen 12. Nijvel 14. Verviers 13. Couvin 15. Hoei 29. Virton 16. Antwerpen 8. - Brussel 17. Bonne-Espérar.ce 12 Carlsburg 35. Mechelen 22. Ma- lonne 24. St-Nikolaas 24.Saint-Rocb 8. St Truyen 17. Thorhout 25 Totaal 557. Onderwijzeressen Uit de normaalschool van Gent 33. Luik 28. Doornik 26. Andenne 26. Aarlen 25. Brugge 33. Brussel (Mechelschestraat) 24." Brussel Visi- tandienenstraal) 43. Bastenaken 20. Blegny-Trembleur 3. Brugelette 11. Brugge23. Brussel (Komediantenstraat) 5. Champion 36. Eecloo 4. Gos- selies 16. Gijseghem 5. Hasselt 12. Herenthals 19. Hoei 4. Luik 18. Leuven 9. Namen 31. Nijvel 6. Pesches 14. St-Nikolaas 7. Thielt 6 Virton 3. O.-L.-Vrouw-Waver 19 Totaal 499. Te samen dus 1036. Zal men dan toch niet beginnen eenige Staatsnormaalscholen af te schaffen Stad Aalst. Kampstrijd met den dikken bal, om 10 1/2 ure voormiddig. Eugeen Claus tegen Leopeld Smekens, om 2 ure namiddag, Vande Perre tegen F. Petit, om 4 ure de 2 winnende partijen. allèrhan"i)e1hëuvvs. Denderliautem Be grafenis. Donderdag laast. ten 101/2 ure, beeft te Denderhaulem de plechtige Begrafenis en Uitvaart plaats gehad van den diepbetreurden burge meester, den lieer August-Francies Uyt- tenhove zoo schielijk en zoo vroegtijdig ontrukt aan de liefde zijner bloedverwan ten en de achting zijner medeburgers. De talrijke invyoners bij deze droevige plech tigheid tegenwoordig,toonden ten klaarste hoe zeer de Heer Uyttenhove op korten tijd aller herten had gewonnen door zijne ware christene rondborstigheid, zijne minzaamheid jegens eenieder, en zijnen onvermoeibaren iever voor de lijdelijkeen zedelijke belangen der gemeente. Menig traan vloeidde bij het uitdragen der lijk kist uit het gemeeutenhuis, waar zij van 't sterfhuis (Dries ter Varent) 's morgens ten 9 ure was overgebracht, toen dcHeer Schepenen Alois Brys, in korte en bon dige woorden, in naam des Gemeente raad», den overledene eenen laatsten vaarwel toestuurde. Welke vurige gebeden zijn tijdens den H. Dienst voor zijne ziel gestort door die honderde Xaverianen, vrienden en bloed verwanten die de kerk vervulden.Voorze ker zal God ze verhoord hebben en reeds onzen deugdzamen vriend en burgemees ter in den schoot zijner eeuwige liefde ontvangen hebben. Na de kerkelijke plechtigheid werden aan den boord van het graf twee lijkredenen uitgesproken de eene door den heer August Van Oudenhove, in naam des Kerkenraads, waarvan de heer Uyttenhove vóór het ambt van burgemeester te bekleeden lange jaren een voorbeeldig lid is ge weest de andere door den heer Theo- phiel Sonck, in naam van het Armbe stuur. Zoo als deze Heeren in krachtige en sierlijke taal met recht zegden, was de heer August Uyttenhove een rechtscha pen man, een vroome christen, een ge- getrouwe vriend,een ieverige voorstander van 't katholiek onderwijs, eene wijze en vreedzame bestuurder, een ware vader der armen, een trooster voor weduwe en wees. Lang zal zijne gedachtenis te Dender liautem in zegen blijven. Nog altijd de socialisten, Wij lezen in Vooruil: Vóór de zaak Lootens waren reeds eenige mannen uit de partij gesloten: om haar te hebben bestolen als verkoopers van Vooruit in groote en kleine steden van vlaamsche België; om het huurgeld eener pikno van vreemde partijgenooten te hebben achttergehouden. Anderen waren woedend omdat zij,on bekwaam en ongeschikt, niet aanveerd waren in het schoenmagazijn of in ande re inrichtingen der maatschappij. Al dit a ras had zich bijeengeworpen, gelas terd, gescholden en maakte de anarchis tische groep uit,die dan nog werd aange voerd dooreenen anarchist, wiens privaat leven één schandaal is. Ziedaar wat Vooruit zegt van personen, die over eenige weken nog zijne partijge nooten waren. Dan echter aarzelde Voor uit niette schrijven dat al de socialisten deftige menschen waren, de niet-socia- listen waren al deugenieten. Debrusselsche garde-civique zit leel ijk in nesten. De eeredegen die den generaal Stoefs moet aangeboden worden, ter ge - legenheid van zijn julfeest, zal niet af zijn. Wat nu gezongen Ware het nog het borstbeeld, dan kon men een wassen maken, maar een wassen degen... dat gaan niet. De gemeente-raad van Laeken heeft den begrafenisdienst.... verwereldlijkt. De haan opden toren van Molenbeek draait niet meer sedert twee jaren, zegt de Gazette. Welnu, dan is het zeker geen liberale haan Die venhistorie. (Nadere bijzonderheden.) Ziehier nog eenige staaltjes van be hendigheid van Gasparddien wij in ons vorig nummer deden kennen, en die men met recht den brusselschen Cartouche zou kunnen noemen. Op 29 meert stool hij ten nadeele van de echtgenoten Straetman, herbergiers, eene som van 900 fr. Hij was er niet in gelukt, het deurslot open te wringen, maar brak eenvoudig een gat in den muur en opende zoo de deur langs bin nen. Een kind, dat alleen in de kamer was, zag hem bezig, maar durfde niet schreeuwen, uit vrees voor mishande lingen. Hij had dezen diefstal gepleegd met be hulp van twee meêplichtigen, die zekeren tijd in de herberg van Straetmau hadden doorgebracht, en waarop de herbergier ster dan ook onmiddellijk vermoedens kreeg. i Zij vertelde haar ongeval aan Gaspard die zij als goede jongen en als vriend der twee verdachten kende. Hij beloofde, hen onder handen te nemen, ofschoon hij hen maar oppervlakkig kende, maar hij zou hen niettemin duchtig den bol wasschen. Meestal de diefstallen pleegden zij op gelijke wijze, die zij le vol au bonjour noemden. Ziehier hoe die heeren te werk gaan Zij zijn altijd met verscheidenen. Eerst wordt het terrijn, waarop zij zullen wer ken, onderzocht, dit is te zeggen, men tracht te weten of degenen, die men wil bestelen, geld heeft, en waar deze het bergt. Om dit te weten te komen, gaat een hunner in eenen winkel, eene her berg of iets dergelijks en koopt iets, dat hij met een groot bankbiljet betaalt zoo dat de verkooper verplicht is, naar bin nen of naar boven te gaan om te wisse len. Heeft deze den spaarpot boven, dan loeren zij in welke kamer zij 's avonds, na het sluiten, de huisbewoners zien licht branden. Eens dat ontdekt, komen zij 's ande rendaags terug op het oogenblik dat er veel volk is of verkoopen zelf eenige last, zoo dal den een of den andere gerust naar boven of naar binnen kan gaan en zich van den buit meester maken, iets waarin Gaspard, in zijne hoedanigheid van slotmaker, of liever slotbreker, een meester was. De inbreker ging altijd met orde te werk. Houten kaskens, waarin men som tijds bet geld bewaard, worden openge broken. IJzeren eenvoudig in eenen hand doek gewikkeld en meêgenomen. Vond men niet wat men zocht, dan klom men naar de bovenste verdieping, waar men steeds zeker was iets in de slaapkamers der dienstboden te vinden. Een konkurrent van den czaar. Te Antwerpen wonen menschen, die zoo sterk zijn als de keizer aller Russen. Ze kere G. G., een 26 jarige jongeling, heeft donderdag avond even als Alexander III een spel wliistkaarten in twee helften nogmaals doorgescheurd. Deze leste toer had niet plaats aan het deensche hof, maar eenvoudig in 'l Katten hof waar, zegt een briefschrijver, de alzoo verscheurde kaar ten ten loon gesteld zijn. Borgerhout mag dus zoo fier als... heel Rusland Gelukkig. Een reiziger die woens dag avond, rond 11 ure, van den trein i stapte in de Ooststatie, te Antwerpen, had zich onvoorzichtig tegen de riggels geplaatst onder den hangaar. Op dit oogenblik kwam een trein aangesneld. De onvoorzichtige reiziger was op het punt door den trein vermorzeld te wor den, toen M. Theyskens, onder-statie overste, toesnelde, en met gevaar van zijn eigen leven,den ongelukkige van eene zekere dood redde. Die moedige daad van M. Theyskens verdient allen lof. Dom Pedro II. De keizer van Brazillië.en zijne gemalin reizen in cogni- to onder den titel van graaf en gravin d'Alcantara. Hun gevolg bestaat uit Z. E. den burg graaf de Nioac, kamerheer des keizers, burggraaf de Carapebus, kamerheer der keizerin, de burggravin de Carapebus, eere dame der keizerin en den burggraaf Motlha-Maia. Dom Pedro II is thans 62 jaren oud. Hij volgde zijn vader op den 7 april 1831, en telt dus 56 regeeringsjaren. In 1840 werd zijne meerderjarigheid uitgeroepen, en in 1841 werd de jonge keizer ge kroond. De 9 eerste jaren regeerde hij onder voogdij. In 1843 trouwde hij de prinses There sa-Christina, dochter van wijlen Frans I, j koning der beide Siciliën. De keizerin is thans 55 jaar oud. Uit dit huwelijk sproot de erfprinces Isabella, welke later trouw de met den graaf van Eu, wiens 17 jarige zoon de vorstelijke reizigers vergezelt. Zoo als aangekondigd was, zijn deze lesten woensdag in ons land aangeko men. H. M. de koningin van België had zich in poneychaise en vergezeld van eene eere-dame naar de Noorderstatie begeven om hen te verwelkomen. Daarenboven werd koning Leopold II met denzelfden trein van zijne reis in Duitschland terug verwacht. Te Keulen waren drie rijtuigen van den badenschen spoorweg aan den expres- trein gehecht. Te Verviers heeft geene officieele ont vangst plaats gehad. Enkel werd er een ontbijt genomen en de trein vertrok een uur later naar Brussel, waar hij ten 2 ure aankwam. Toen hij de statie binnenreed ging H. M. de koningin de hooge bezoekers te gemoet, die, even als onze koning, in burgerskleeding waren. De koning heeft hen hartelijk welkom geheeten. "Na de gebruikelijke plichtplegingen verliet de vorstelijke stoet de statie langs den gewonen uitgang, de koningiu aan den arm des keizers, terwijl de koning de keizerin geleidde. Voor eene wedding. Te koop zoo staat er op de vierde bladzijde van een blad dat in Henegauw verschijnt een millioen poslzegels; te bevragen,enz. Wil men weten waar dat millioen van daan komt Van eene wedding, maar niet om eene som geld of andere gewone voorwaar- den, maar om.... eene toekomst. In de salon van eene deftige familie i waren verschillende andere deftige fami- liën vereenigd, en men sprak er over de timbromanie, dat is, den zucht die ver schillende menschen bezielt, om de on mogelijkste verzamelingen van postzegels bijeen te krijgen.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2