BERICHT. ItEIUClII. BankLeclercq &Cie, Aan de lleeren Geestelijken. J. BiTClipol-Wairaveiis. FR UI TBO0:UEi\f. Uitmuntende l'ransclie GIST Te koop. SCHOONE MEUBELS VENDITIE MEUBELS, ZAAILAND. BOOMEN, ZEEÜST EETTIS, Ik wed, zegde eene jonge juffer dat ik in (zij bepaalde eenen tijd) een miljoen postzegels bijeen heb. Onmogelijk zegde een jonge heer. Durft gij.de wedding aan te nemen Ja. Uwe voorwaarden Een huwelijk tussolien ons beiden. De juffer bloosde, de toehoorders von den het aardig, de ouders oordeelden dat de grap nog al geestig was, en men hoorde de beide jongelieden top zeggen. Voor het bepaalde tijdstip was het millioen postzegels verzameld. Zij had dus hare wedding gewonnen, en trouwde met den jongeling. Hadde zij de wedding verloren, dan.... zou hij met haar getrouwd zijn. Dat hadden beiden vooraf berekend en de ouders dachten er niet aan dal twee joden weten wat een bril kost. En het millioen postzegels is nu te koop. Bericht aan de wedders FRANKRIJK. Eene schoone oproep. De aartsbis schop van Parijs heeft eenen brief uitge geven aan de geloovigen zijns bisdoms, in welke het vraagpunt der verwereldlijking van de gasthuizen besproken wordt, en hoofdzakelijk de uitdrijving der Zusters uit het Hótel-Dieu het Godshuis. Dit Godshuis werd geslicht in de 7* eeuw door den bisschop Landi. Sedert 1200 jaren waren de edele Zusters daar om het lijdende menschdom bij te staan. Dèitr treden zij binnen, dè&r sterven zij. Dienstmaagden van den arme, in den vollen zin des woords hebben zij eene vergoeding, waarmee de nederigste meid niet zou tevreden zijn. Wal geeft het haar Zij leerden van den H. Vincentius-k Paulo dat het genoeg was als zij te eten en kleeren hadden. Zij woonden in het Hotel-Dieu en zij stierven er. Die weldoende vrouwen heeft de dol zinnige republiek uitgedreven, als zij nog niet genoeg geleerd had wat ramp en na deel zij hierdooraan den zieken werkman toebracht. Wat moet er gedaan worden, vraagt de aartbisschop En hij antwoordt op die vraag met te zeggen dat even als de school, het huis van liefdadigheid paro chiaal worden zal. Het kind vond er on derwijs, de armen en zieken moeten er hulp en troost vinden. Wij,katholieken, wij moeten onze gast huizen hebben. Het katholieke Frankrijk zal aan die stem gehoor geven. Reeds zijn er drie gestichten om aan den zieken werkman onderstand te geven. Hel derde was door een nederig priester van St- Pierre de Monlrouge gestichtde dood heeft hem weggerukt en de aartsbisschop heeft het gesticht overgenomen en zal, met de hulp der geloovigen, het werk voortzetten en zooveel mogelijk uitbrei den. Ziedaar een schoon antwoord op de misdaden van die vorwereldlijkers, van die bonadeelers van den minderen man. Men denkt den godsdienst te verpletten door hem onrechtveerdig te vervolgen Hij zal integendeel toonen dat hij onver moeibaar is in het weldoen. Schaêvergoeding. De Figaro meent te weten dat de schaêvergoeding door Duitschland aan de wedewe Brignon toe gestaan, 30,000 mark zal beloopen. De moordenaar zal vervolgd worden maar zijne vrijspraak is mogelijk, zoo niet waarschijnlijk. PAUSELIJKE-STATEN. Verzoening De reis van M. Crispi naar Friedrichsrulie heeft te Rome aan leiding gegeven tot eene nieuwe beleedi- ging tegen de H. Vader. De geruchten over von Bismark's aandrang op verzoe ning tusschen Italië en den Paus en de vrees dat misschien M. Crispi dienaan gaande in ernstige bespreking zou treden hadden bij de vijanden der Kerk den ou den haat geprikkelk. Aangemoedigd door de straffeloosheid, waarmeê zij op 20 september een viertal bommen mochten werpen tegen de poorten der basseliek van St-Pieter, besloten zij nogmaals een anti-verzoeningsbelooging te onderne men. Zondag avond toen op het Colonna- plein het openbaar koncert was geëindigd begon eene bende, welke gaandeweg door hel schuim der bevolking versterkt werd, onder een woest gebrul, waartusschen herhaaldelijk de kreten Weg met de ver zoening Weg met het Vatikaan Weg met den Paus .'gehoord werden.de voornaam ste stralen van Rome door te loopen. De manifestanten namen hun weg over de Piazza Navone langs hel paleis Braschi, waar liet ministerie van binnenlandsche zaken is gevestigd, Hoewel M. Crispi hier niet was en juist op dat, oogenblik te Friedrichsruhe met prins Bismark zat te onderhandelen, zouden toch de manifes tanten geerne op dit punt hunne longen nog eenigen tijd geoefend hebben, ware niet de policie eindelijk tusschen beide gekomen om heel beleefd en voorzich tig en toegevend en geduldig, want het gold immers slechts eene betooging tegen den Paus het rumoer makende ge spuis uiteen te drijven. In het geheel had slecht éene aanhou ding plaats, en nog zou die niet geschied zijn, als de schuldige zelf het er niet zoo hardnekkig op gezet hadden om aanhou den te willen worden. ENGELAND. Vloekweerdigevervolging.— De Standard geeft eene beschrijving van den toestand der eigendommen van lord Ponsonbij Sedert weken hebben de huurders in de valei, die zich van Killeagh uitstrekt tot aan de zee, in gedurige onrust geleefd; zij zagen ieder oogenblik de komst der uitdrijvers te gemoet. Door die onrust bleef het werk op het akkerland achterwege al de huisdie ren, zelfs de varkens, waren verborgen om ze niet door den eigenaar te zien aan geslagen worden. Het distrikt dat aan lord Ponsonby toehoort, scheen een woest land te zijn. In de weiden, langs de wegen, zag men koei noch schaap. Als er hier of daar eenig stuk vee graasde, had de kleine herder altijd het oog open, om te zien of de deurwaarders niet kwamen. Bijna al de huurders zitten vol schul den. Men zegt dat de pachters van lord Ponsonby alleen 100,00ü pond sterling schuld hebben; zij konden zelfs hel brood niet betalen dat zij gebruikten. En nu komt die ongenadige djek de menschen noguit hun erf jagen! En ergaatin Europa een kreet van afgrijzen, geen vloek op tegen zooveel onmenschelijkheid Maar 't is waar ook, de Ieren zijn katholieken, en katholieken mag men on recht aandoen, mishandelen MEXICO. Smokkelarij. Smokkelen met behulp van de tournure is aan de mexicaansche- texasche grens onder de dames zeer in voege wel een bewijs, dat deze dwaze opschik toch nog ergens goed voor is. Een welvarende en welgezeten Ameri- kaansche begaf zich onlangs over Rio- Grande naar El Paso, en kocht er onder anderen eene penduul met wekker. Dit uurwerk, waarvoor in Mexico een hoog inkomend recht moet betaald worden, verborg de dame in hare tournure, om ze binnen te smokkelen. Alles ging goed tot aan de grens maar toen de smokkelaar- ster op mexikaansch grondgebied in een peerdentram wilde gaan, begon eensklaps het alarmtoestel in de tournure te ratelen, en wel zoo krachtig en luid, dat al de tol beambten op het verdachte lichaamsdeel van de zondares toesnelden. Tableau Keizer Maximiltaan. De dagbla den hebben dezer dagen de zoogezegde rechtveerdiging meégedeeld van Lopez en Escobedo, die altijd als de verraders wer den aangeziee van keizer Maxiliaan. De protestation zijn niet uitgebleven. Een ooggetuige van het drama, M. Clarke, die in 1867 bijzonder sekretaris was van den gezant der Vereenigde-Sta- ten in Mexiko, protesteert op geduchte wijze. In de leste dagen van het beleg van Queretaro kon keizer Maximiliaan zich overtuigen dat er voor hem en de zijnen geene redding mogelijk was. Hij wilde eerst zijn afstand van den troon in de handen geven van M. Campbell, gezant van de Vereenigdo-Staten doch deze weigerde de zending aan te nemen. Dan had de keizer een ontwerp om een kon- gres bijeen te roepen, en voor te stellen te kiezen tusschen hem en Juarez. Indien zin schreef de keizer een bulle tin hij verklaarde andermaal dal hij zich aan de uitspraak der meerderheid zou onderwerpen. Het is enkel op dit voorstel dat de brief betrekking kan hebben, op welken het officieele blad van Mexico doelt en over welke de keizer aan Lopez het geheim zou hebben gevraagd doch die brief is blijkbaar kalm. Gedurende heel het beleg van Quereta ro, van 17 meert tot 15 mei, kon de kei zer ieder dag met heel zijn gevolg Quere taro verlaten en had hij, onder het gelei de van Mejia, in de bergen kunnen vluchten. Dikwijls stolde men het hem voormaar hij weigerde het garnizoen aan de genade des vijands over te laten. Wat Escobedo betreft, M. Campbell schildert hem in twee trekken af«Toen de princes van Salm-Salm, vrouw van den keizerlijken officier hem opzocht, om de genade voor den keizer en voor haren mau te vragen, antwoordde Escobedo haaronmogelijk morgen zal ik ze alle twee doen doodschieten dan zult gij vrij en liet liefste weduwke zijn dat er kan bedacht worden. Zie, ik bied u alles aan wat gij vraagt, als gij met mij naar Parijs of naar Londen, of overal waar gij wilt, gaan zult. Op hetzelfde oogenblik dat meri Maxi miliaan doodschoot,deed Eccobedo, Mejia fusilleeren, alhoewel deze hem eens het leven redde en zij tot'vóór den dag dat de burgeroorlog uitberstte, groote vrien den waren. Ziedaar de eer van dien Mexikaan zegt M. Campbell. VEREENIGDE-STATEN. Dynamielkanon. Men heeft in Ame rika een nieuw kanon uitgevonden. Het is een kanon dat doorsaêmgeperste lucht werkt en dynamiet spuwen moet. Oefe ningen werden er meê gedaan door den Staatssekrelaris voor marine, op een ver laten punt der haven van New-York. Het schip, dat lot doelwit diende, werd in de lucht geslingerd en tot morzelingen ver brijzeld. Het verslag van den Staatssekrelaris is zoo doorslaande mogelijk. Het nieuwe oorlogstuig is dus terecht.... vreeselijk DENEMARKEN. Een straffe loer. De czaar aller Rus sen is, zooals men weet, een echte reus, die eene ongelooflijke lichaamskracht be zit. Daarvan heeft hij onlangs te Fredens- borg, waar hij thans bij zijne schoonou ders verblijkt, een klinkend bewijs gege ven. Een duitsche goochelaar, Löwe ge naamd, had voorde koninklijke familie van Denemark eene schoone voorstelling gegeven en zich vooral behendig getoond in kuusttoeren met de kaart. Toen men den man had toegejuicht, stond keizer Alexander recht en zegde dat hij ook een toer kon doen,die Löwe mis skien niet eens kende of nog nooit ge zien had. Groote opschudding, zooals men wel denken kan. Toen nam de czaar een nieuw kaart spel. 52 kaarten dik, greep hel in beide handen en scheurde het, met één enkelen ruk, in tweëen door. Löwe kon het niet nadoen. Ook zullen er weinigen ter wereld den czaar kunnen navolgen. Holloway's Zalfen Pillen. Verkoudhe den. Hoestbui). Diphetria, Bronchitis Deze geneesmiddelen zijn onfeilbaar voor de gene zing dezer borstkwalen, die, wanneer men ze verwaarloost, dikwijls op bepaalde asthma of lering uilloopen. Indien de Zalf goed op de borst en den rug gewreven wordt, dringt door de huid, en wordt zij dagelijks naar de longen overgebracht, waar zij alle onzuiverheden ver drijft. Al het bloed van nel lichaam gaat voort durend door de longen en kunnen alle schade lijke beslauddeelen, die eene kwaal kunnen voortbrengen, spoedig, door en door, en be stendig, geneutraliseerd, onschadelijk gemaakt of uil het stelsel verbanden worden. Hollo- way's Zalf en Pillen volbrengen volkomen deze zuivering, en door hot aldus gezuiverde bloed bereikt de invloed deze wonder midde len de verwijderJste doelen van net mensche- lijke lichaam, en geneest aldus allo schade lijke werking, het zij in of uitwendig. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk o Vrouwel. 12 huwelijken! J. Boulcmbercq, Kleerm. met A. Raeyens, z. ber. G. Van Malderon, Borstelm. met S. Beckers, kleerm. D. De Neef, wever, metA. Troch, br. Fr Petit, schoenm. met M. Cop- pens Strijkster. L. De Cock, Bliksl. met M. Van Muchem, dienslm. OVERLIJDENS J. Liebaut, wed Van der Eist, Kopersl 74 j. pontstr. F. Baude wed. Van den Nest. verv. 43 j. Ilijlb. V. Baeyens, vr. DeSmet, z. b. 38 j. Mijlb. - J. DeSmet, Landb. 75 j.Mijlb. N Vinck, vr. Callebaut, z ber 68 j.Mijlb. A. Gillade, wed. Goemaerc, gepens. 84 j. Sch. C. Eeman, m. Foucart. Lijnwaadbl. 44 j. Vaart. 5 kinderen onder de 7 jaren. Extrail. II appert d'un arrèt rendu par le Cour d'appel de Gand, chambre des vacations, en date 27 Septembre 1887, düment en- registré et signifié, que Ja dite Cour a prononcé l'interdiction de sieur Benott Van Cutsem, particulier, domicilé ft Alost et ordoriné que.conformément h la loi, il sera pourvu d'uu tuteur et d'un subrogé tuteur. Pourextrait certifié sincère et verita ble par l'avoué soussigné, occupant pour le demandeur en interdiction, appelant devant la Cour. Gand, le cinq Octobre 1887. (Signé) VANDEROSTYNE. Hel Bureel der Kerkmeesters van Sl-Marti- nuskerk te Aalst, maakt aan het publiek ken baar dat bij sterfgeval, twee plaatsen van zan ger op do Hoogzaal (tenor ca basse-taille) opengevallen zijn. Voor de voorvvaardeu en inlichtingen wende men zich bij den heer Voorzitter of den heer Sekretaris van het Bureel. Het Bureel der Kerkmeesters De Sekretaris, De Voorzitter, F. DE HERT. C. VANDERHAEGEN. De Bestuurder der Staatsmiddelbare jongensschool van Aalst bericht de land bouwers, dat er in dit gesticht, te begin nen van den 15" October aanstaande, een openbare leergang van landbouwkunde en gezondheidsleer zal gegeven worden des zaterdags, van II lot 12 ure voormiddag. P.-J. MARCHANDISE. te Aalst, Nieuwstraat, 15. Algemeen agentschap der Antwerpsche hijpotheekkas. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ. Kapitaal vijf millioeneii franks. Geldleeningen en openingvan kredieten op hijpotheek of op waarden aflosbaar met jaarlijksche kortingen of in eenmaal op gestelden tijd. De maatschappij geeft obligatiën uit aan drager, uitkeerbaar aan pari en voor zien van halfjarige coupons, aan den intrest van 4 ten honderd 's jaars. Men vraagt agenten voor den buiten. Te bekomen 1,t# kwaliteit van Zaaitarwe, kweek van engel- schen Goidendrop een jaar gezaaid fijn graan, buuengewoono opbrengst en bevrijd van zwart aan fr. 23 de 100 kilogr. bij J. J. VAN BOXSTAEL, landbouwer te Okegem. Wordt gevraagd voor een handelhuis dezer Stad, eon Klerk beginneling de vlaamsche en franscbe taalon machtig kunnende ook cijferen. Zich schriftelijk ten bureele van Den Den- detbode te wenden. Kwaartier te huren bestaande uit een benedeu en twee boven- plaalsen ten huize bewoond door den heer Van Vaerenberg-Coppens, Koopman in Kolen, Brabantstraat Aalst. To h ii non Een schoon RENTENIERS J. C IIUIClIj HUIS, in de Statiestraat nevens het Hótel de Flandre. En een HUIS in de Sl-Aunastraai dienstig voor bedrijf. Zich te bevragen bij Mijnheer Burny-Burny brouwer op den Dam te Aalst. Staking van verkoop. Groot6 afslag op de Priesterhoeden, P.-J. DE SMET. AALST-KAPELLESTRAAT. Te koop of te huren. Een schoon huis met boomgaard en aanhan gende gebouwen, wel gelegen te Erpu. Het staat den Kooper of Huurder vrij lochting on land in pacht le hebbeB. Voor de voorwaarden zich te bevragen bij den eigenaar heer dokter Lacomple, Pontstraat le Aalst. len huis en Landen te Aalst-Mijlbeek. Voor de voorwaarden zich te bevragen ten Kantoore van den Notaris EEMAN te Erpe. Voor goede Likeuren, Wijnen en ster ke dranken aan zeer geringe prijzen te bekomen bevraagt u aan het huis KERKSTRAAT, N« 37 AALST, de eenigste Likeurstokerij derStad, groo te vermindering van prijs aan de uitzet ters. Hebt gij Fruitboomen te planten wilt gij goede vruchten plukken, wendt u in de oudbe- faamde boomkweekerij van Michel llelliokx L?opold*(rnntpoort te Aalst. Daar zijn te bekomen schoone Perzik-Abrikoos en pruime- boomen voor den vollen wind en voor leiboo- men schoone gekweekte peerelaars in pyra- miden leiboomen en boogstammige appelboo- man met welgemaakte kruinen, de schoone verzamelingen van goede nieuwe peeren en- gclsche perzikken en brignolen en al andere fruiten. Men kan verscheidene vruchten zien en proeven in de kweokerij alles aan zeer ge ringe prijzen. Al de to koop gestelde boomen, zijn gewaarborgd als echte soort 6n mogen met zekerheid geplant worden. HET OUDGEKEND GISTHUIS/ S. Hillaert van Audegem, zal den 20 September een tweede huis openen aan het Stalieplein, N° 1, te Aalst. Depot voor Aalsten omliggende Gemeenten. van het huis SPRINGER en Cie. Maisons-Alfort bij Parijs. Alle dagen rechlstreeksche aankomst te Aalst van Parijs. Onmiddellijk le huisbe stelling. GEWAARBORGDE KWALITEIT zich te bevragen bij Hillaert aan de statie, Aalst. Ik gelast mij ook met de verzendin gen van den Gist aan de bakkers van bui ten de stad. De lieeren bakkers mogen verzekerd zijn alsdal zij den Gist zuiver zullen ontvangen zooals hij van het fabriek verzonden wordt. Dus geene mengelingen of vervalschingen. Daar hij alle dagen versch aankomt, waarborg ik hem voor verscheidene dagen bewaring. Deze Gist geeft witter brood en is vrij van allen reuk. De depot gaat open den 20 September aanstaande. Bericht aan de heeren bakkers. De echte franschen Gist SPRINGER en C'e, van Maisons-Alfort, van Parijs is maar enkelijk verkrijgbaar bij HILLAERT, Statieplein, N° I, Aalst. De heeren bakkers moeten het mark Springer en C,e eiscben. Ook beste inlandsche Biergist. Groote Prijskamp op den Bak. naar 3 schoone Cylinders. Inleg 25 centime», bij August Kiekens, Veemarkt, In den Zwarten Leeuw. Te huren terstond. Een schoon en gerieflijk HUIS met HOF ge legen in de Maanstraal. Zich te bevragen bij den heer bURNY-AN- THEUNIS, brouwer le Aalst te bekomen bij Séverin De Boe, Ooslendsche Oesters alsook Zeelandsche. Door de geringe prijzen verhoopt hij de gunst van eenieder. Een (engelsche) charrette dogcar.een poney- voituur (panier), een karreken en tilbury, van occasie, bij de gebroedersVAN VAERENBERGII, rijtuigmakers en rijtuigschilders te Aalst, Gee- raardsbergschestraat, N° 24. VENDITIE VAN Goud en Zilverwerk, ten sterfhuize van wijlen den heer Ignace Cammaert, te Aalst, Brabantstraat. Op Donderdag 13 October 1887, om 9 uren voormiddag en desnoods den volgen den dag, door het ambt van de Notarissen BREGKPOT en LIMPENS, te Aalst, alles breeder bij plakbrieven aangeduid. vaa schoone Kanadaboomen, eenen zeer schoonen Eik, Mobilaire voorwerpen, Brandhout, Mest en afgebrokene Bouw materialen te Nieuwerkerken Kwalestraat, Restert, Driescb, aan de brouwerij van d'heeren Baeten en aan de Dorpplaats. Op Maandag 10 October 1887, om 9 uren voormiddag door hel ambt van den Notaris BRECKPOi' te Aalst met lusschen- komsl van zijnen ambtgenoot den Nota ris De Riemaeker le Soltegem, Kantoor van Deurwaarder J. DE VOS, Leopold- straal N' 28, te Aalst. Uit reden van vertrek, OPENBARE VERKOOPING VAN Laurierboomen Hofplanten enz, (c Aal*!, Vrijheidstraat, H° 71. Deurwaarder JOZEF DE VOS te Aalst, zal ten verzoeke en ter woonst van den heer Jacques Boone, handelaar te Aalst, Vrijheidstraat N° 71 nabij d6 Siadsjongeosschool, op MAANDAG 17 OKTOBER i8s7, om 2 ure namiddag, open baarlijk verkoopen Eene schoon6 Kleerkas, Speeltafel, Kinder bedden en Muziek-élagére in acajou, tafels Stoelen, kleine Zetels, Kleer-en andere Kassen, Ledekanten, Nachttafels, Matrassen, Lessenaar, Pendule, Schouwgarniluur, Bloemvazen, Tapij ten, Gasluslers en andere, gekleurde eu neten Rolgordijnen, 5 Persiennes van lm 95 op lm 07, ijzeren hapstok, koperen Traproeden, Kachels, Stoven, Jachtconfooren, Keukeö'gerief, Baro meter, Landkaarten, Globe, Glacière, Wasch- kuipen, Ladders, Hondenkotcn. Vogelmuilen, Handkarreken, ijzeren Hekkens Bloemenstel- ling, 2 Laurierboomen, verscheidene Hofplan ten, ledige Flesschen, Brandhout, enz enz. De verkooping geschiedl op gewone voor waarden. Koopen onder de 15 franken moeten met gereed geld betaald worden. OPENBARE VERKOOPING van 2 perceelen gelegen te Gysegem. De Notaris Eemno, te Erpe, zal namens wieu het behoort met gewin van palmslag en gelagen in hel openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Zaailand, gele gen te Gysegem. op de oude Smeer, bekend bij kadaster wijk B N" 535 en 575 aldaar, groot 32 aren 10 centiaren, palende ten ooste jozef Van Cauter, ten zuide den Steenweg van Schoonaarde,ten wesle de erven van mijnbeer de Graaf De Kerckbove-de Dentergem, en ten noordc het Kerkegoed van Gysegem. Gebruikt door den heer Frans Fransscn te Gysegem. Tweede en laatste koop Eene partij Land, gelegen le Gysegem, op den Dries, gekadas treerd wijk A, n° 647 aldaar groot 28 aren 50 centiaren, palende ten ooste mijnbeer Dubois, ten zuide Jozef Van Cauter,ten wesle de straat, en ten noorde mijnheer den Baron de Brac- queville. Gebruikt door den heer Benoit D'Haese, te Gysegem. ZITDAGEN Instel, Maandag 26 September iB0_ Verblijf, 10 October iö87' Telkens om 3 ure nanoen, ter herberg ge naamd DEN UIL, gehouden door den heer Angelus Van Belle, te Gysegem, Dorp OPENBARE VERKOOPING van extra schoone Ie Bnvegem. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal ten verzoeke van het Kerkbestuur van Bave- gem, op MAaNDAG 10 OCTOBER aanstaande, om 9 ure voormiddag, openbaar te koop aan bieden 80 extra zuivere en zware Canadas. 3 Wilgen. 1 Buek en 3 Tronken, geslaan binnen de gemeente Bavegem op Tus- schenbeken, Malbroeken, Steentje, Stad, Bene den en Kluit Begin op Tusscbenbeken. Ongeld kompiant. Borgstelling onmiddelijk na de verkooping, ter herberg van den beer Engelbert Kiekepoos, le Bavegem, aan de Kerk. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, EN ZAAILANDEN, (e Erena hodegem. De Notaris DS GHEEST, le Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, in het open baar verkoopen STAD AALST. Eerste koop. Een gerieflijk Winkelhuis met Koer en Achtergebouw gestaan ten voor hoofde in de Korte Zouistraat, geteekend N* 21 en gekadastreerd wijk A N° 1 13ua met eene oppervlakte grond van een aar 50 centiaien, houdende van de eeDe zijde of oostwaarts aan hel huis vaa den heer Parez en van de andere zijde of westwaarts aan een huis van d^-n heer De Vylder. Bewoond door den heer Petrus De Witte. GEMEENTE EREMBODEGEM. Twebde koop Een perceel Land op den Galgenkauter, aan den steenweg naar Ninove, groot 28 aren 18 centiaren gekadastreerd wijk B Nr 911met eene grootte van 28 aren 39 cen tiaren, palende ten ooste aan den steenweg, ten zuide aan Andreas Verleysen ten vveste aan den volgenden koop en ten noorde aan de kin deren van den beer Paul-Joseph De Gbeesl. In gebruik bij Jufvrouw weduwe Felix De Wolf. Derde koop. Een perceel Land ook gele gen op den Galgenkauter aan den steenweg naar Geeraardsbergen; groot 53 aren 24 centi aren, gekadastreerd wijk B Nr 91 ibis mei eene grootte van 53 aren 7u centiaren, palende ten ooste aaa den voorgaanden koop, en Andreas Verleysen, ten zuide aaa Joannes Van lieer en verscheidene andere, ten wesle aan den steen weg en ten noorde aau de kinderen van dea heer Paul-Joseph De Gheest, ook in gebruik bij jufvrouw do weduwe Felix De Wolf. Deze koop is verdeeld en zal opgeroepen worden in zuidhelft en noordhelft, ieder ter groote van 26 aren b2 centiaren. ZITDAGEN INSTEL, VRIJDAG 30 SEPTEMBER Jö0_ VERBLIJF, VRIJDAG 14 OCTOBER 1881* Te 4 uie namiddag, ter Eslammet genaamd «Den grootbn Sint Ivo, bij den heer Jan Verleysen, te Aalst, in de Nieuwstraat. GELD. Aan gematigen intrest mits bezet, te beko men ten kantoore van bovengenoemden Nota- ris DE GHEEST, Keizerlijke Plaats, N° 33.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3