w— 1000 FRANK DE GEZONDHEID AAN ALLEN HUISHOUDING EN LANDBOUW BERICHT. BERICHT BERICHT. BankLeciercq &Cie, Aiili iic Hoeren .1. Breck|iol-lVairavens. FRUITBOOMEN. Uiiniiiiiiiïiidi' iïaiische GIST SCHOONE MEUBELS V EMOTIE MEUBELS, EE1T ZECTTIS- De eerste is diegene der vrouw Katazzi die reeds over een paar jaren tijdens de zaak-Michelen vervolgd werd. De tweede is die van eenen zaakwaar nemer van Levullois-Perret, zekere Bayle, die zicli niet aan 't bezoek der policie ver wachtte en onvoorziens van zijne boeken en papieren werd weggerukt. Deze twee personen werden naar de gevangenis gebracht, en onmiddelijk op gesloten. Na deze aanhoudingen beeft men be- slaggelegd op de geheelekorrespondeucie van verschillige personen. Al üeze brie ven zullen door het gerecht onderzocht worden, ofschoon de beschuldigden al den tijd hebben gehad om al de gevaar lijke stukken te doen verdwijnen. Eenige dagbladen,zegtle Temps,hebben meegedeeld dat er ergerlijke tooneelen zouden plaats gehad hebben tusschen MM. Rouvier, Ferron en Caffarel. Ziehier, zegt het blad, water gebeurd is M. Goron, overste der veiligheidspoli- cie, had zich naar het ministerie van oor log begeven. Na M. Grognog gehoord te hebben, deed generaal Ferron generaal GaÖerel ontbieden. Deze trachtte zich te verontschuldigen en begal zich driemaal naar zijne bureelen om er dokumenten te halen, die zijne woorden moesten beves tigen. Toen generaal Caffarel voor de derde maal terugkwam, legde de minister van oorlog hem stukken voor die verplette rend waren. Caffarel deed alsdan beken tenissen. Generaal Ferron kon zijne verontweer- diging niet bedwingen, en ging zonder verdere plichtplegingen weg. Een feil dat te beslatigen valt, is de verwaandheid, waarmee de schuldigen de hun gestelde vragen beantwoorden. Allen schijnen zich le willen verschuilen achter den naam van M. Wilson, met het doel om de schuld van zich af te werpen en de zaak verdoofd te zien worden. Wat Caffarel betreft, deze is zeer ter neêrgeslagen. Op al de vragen die men hem stelt, antwoordt hij dat hij onschul dig is. Hij beweert gekomprommiteerd te zijn door personen, welke gebruik hebben gemaakt van zijnen naam en zijne hand- leekening. De talrijke brieven bij hem gevonden, bewijzen echter ten stelligste zijne deel neming in den handel van dekoratiën. Baron de MackauenM. Delattre loo chenen ten stelligste ooit in betrekking te hebben geweest met de vrouw Limou zin. Generaal d'Andlau loochent insgelijks betrokken te zijn in de zaak van den juweelier Fargues en Mad. deCourteuil. De generaal Tibaudin heeft naar alle dagbladen geschreven dat hij nooit intie me betrekkingen heeft gehad met de vrouw Limouzin. Volgens Lyon Republicain is Caffarel een hatelijke Bonapartist Nu dat men weet dal hij een misdadi ger is, werpt men het schurftig schaap uil den republiekeinschen stal en dringt men het eed amder op. Caffarel een Bonapartist en de Limou zin eene Prussienne 't is gevonden. De National deelt in zijne leste tijdin gen meé dat de generaal-senateur graaf d'Andlau is aangehouden. De seriateur zou beschuldigd worden met de vrouw Ratazri in betrekking te staan; hij zou aan iemand eene dekoratie beloofd en uit dien hoofde eene aanzien lijke som getrokken hebben. Toen de kruiszuchtige inkwestiegeene dekoratie bekwam eischte hij zijn geld terug. Het schijnt dat het onnauwkeurig is dat men ten huize der vrouw Limouzin 200 brieven van M. Wilson zou gevonden hebben. De hoogere raad van het eere-legioen heeft besloten het kruis te ontnemen aan 22 leden, wegens onweerdigheid Twee gevallen van vergiftiging door het eten van mosselen hebben zich te Rijssel voorgedaan. Een 54 jarig man at donderdag avond vier mosselen en twee uren later was hij aan de vreeselijkste pijnen ten prooi. Alle zorgen waren te vergeefs in den volgenden nacht gaf de man na de vreeselijkste pijnen den geest. Een zelfde geval heeft zich voorgedaan met eene 34 jarige vrouw, die eveneens aan de gevolgen overleed. en NOVELLE door HENDRIK VV. FRANK. «O»— (2® Vervolg.) HET KLOOSTER. Nauwelijks had de portier de poort openge zet en de valbrug neergelaten, toen het bleeke gelaat vau Bertha aan eene vensteropening verscheen. Het zoekende oog van Odo ont waarde ze hoog richtte de jongeling zijne ridderlijke gestalte in de steigbeugels op, en met fiere stem riep bij uit Bertha uw vader weigert mij uwe hand, maar op mijne eer van ridder zweer ik, dat gij mijn zult worden, al moest ik u gewapender hand uit dit kasteel komen halen. Dit zeggende trok hij de zware ijzeren hand schoen van zijne rechte hand, en wierp ze in het midden van den koer. Hij stuurde nog een iunigen groot naar Bertha, en verliet langzaam en uitdagend het kasteel van Windeck. De onngelukkigo had hij kunnen zien hoe graaf Albrecht met bleek gelaat en tranende oogen zijne bewegingen gadesloeg, nadat de stoet de valbrug overgetrokken was, de armen uitstrekte, hertscheurend uitgalmde Mijn zoon mijn zoon en bewustloos nederslortte op den steenen vloer, hij ware teruggekeerd, zonder Medicijnen en zonder kosten, door de smakelijke gezondheids- bloem, gezegd Revalenla Arabica. Veertig jaar van een onbetwistbaar succes, in de genezing, slechte spijsverteringen, long ziekten, maag en buikpijn,verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwolleubcid, hartklopipng, afgang, koliek, gezwel, Verbijstering, ruis- ching in de ooren, zuur, wrangheid, slijmerig heid, hoofdpijn, migraine, doofneid, walging, braking na hel eten of in zwangerschap,pijnen, opdrang, ontsteking der ingewanden en der blaas, krampen on sluipen, slapeloosheid, tering, huiduitslag, abcessen, zweren, droef geestigheid, zenuwkwalen, uitputting, verval ling, rhumatisme, jicht, koorts, croep, keel- verkoudheden, zcnuwprikkeling, hysterie, val lende ziekte, lamheid, de kwalen van den kcerlijd des ouderdoms, scheurbuik, bleek zucht, bloedgebrek en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij het opslaan, of na zekere spijzen,ajuin, look, enz., of sterko dranken, zelfs na gebruik van tabak Insge lijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorte af, is zij verkiesbaar boven alle ande re spijs. Honderd duizend genezingen, waaronder deze van Zijne Majesteit den keizer Nieolaas, van zijne heiligheid den paus Piux IX, van madame de hertogin de Castlesiuarl.den hertog van Pluskow, madame de markiezin de Bréhan, lord Stuart de Decies, pair van Engeland,M. de Dr Pr Wurzer, enz. N' 03,476 .- Mijnheer de pastoor Compare!, van f8 jaren durende maag-en zenuwpijnen, zwakte en nachtelijk zweelen. N' 99,623. Avignon, 18 April 1876. De REVALENTA Dl' BARRY heeft mij gene zen op 4C> jarigen leeftijd, van verschrikkelijk lijden. Ik leed aan zwaarmoedigheid zoo erg dat ik geene beweging meer kon maken, noch mij aan noch uilkleeden, vergezeld van maag pijn dag en nacht en volledige slapeloosheid. Al dit lijden waren alle andero geneesmidde len onmachtig de Revalenla heeft er mij geheel van verlost. Borrel, geboren Car- bonnetty, rue du Balai. 11. Genezing nr 98,614: Sedert jaren, leed ik aan gebrek van eetlust, slechte spijsvertering, harlaandoeningen, lenden- en blaaskwalen, zenuwprikkeliDg en zwaarmoedigheid al die kwalen zijn verdwenen onder den gelukkigen invloed uwer goddelijke Revalenta. Leon Peyclet. onderwijzer, to Eynancas (Haule- Vienne.) Nr 49,812: Madame Marie Joly, vau 50 jaar verstoptheid, slechlo spijsvertering, zenuw- prikkeling, slapeloosheid, Asthma, hoest, kramp en braaklust. Nr 46/270 M Roberts, van eene longlering met brakingen, verstopt heid en doofheid gedurende 25 j3ron N'49522 M. Baldwin, van volledige uitgeputheid, lam heid der blaas en der lenden ten gevolge van overdaal in de jonkheid begaan. Genezing nr 85,411. Brussel, -23 Juni 1874 Mijn jongste zoon, op den ouderdom van 5 maanden door de geneesheeren verlaten,wilde met het minste voedsel nemen en kon het ook niet verleren.Hij viel bijgevolg m eene flauwte die zijn leven in gevaar stelde. Het is dan dal ik mijne toevlucht genomen hebtotde Revalen ta, die hij gretig nam, en ik heb hem hiermede gedurende verschillige maanden uilsluilelijk gevoed. Nu, 14 jaar oud, is hij gezond Des- wart, leeraar bij de muziekschool, Vonk- slraat, 61. Vier maal voedzamer dan bet vleesch spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. De REVA LENLA ARABICA in óoozen 1/4 kilo fr. 2/25 1/2 kilo 4 fr. 1 kilo 7 fr. 12 kilos 70 fr. Verzending tegen poslbon franco. Dépot bij de goede apothekers en kruideniers. Dl BARRY en C", LIMITED. Algemeens Agent voor Bel- cie M. Einile Timmermans, 6 en 8, Rouppestraat, te Brussel. Lustrine om slijfle en glans aan hemden te geven en gemakkelijker te strijken, 0,10 c. hel pak, 0,25 de doos. Zeep Phenix om zonder nadeel het lijnwaad schoon wit te wasschtn. Pakken 0,15 c. en 0,80 c. de kilo. Laclo. Ilollandsbotorpoeder om meerdere melk en schoone geele boter to bekomen. Pak 0,40 c. fr. 1,50 dc kilo. llltliiHc voor Mollen, Schitters, Weekluizen en andere insecten te vernielen. 0,25 c. het pak. Allo Kleuren voor I41eerverf in pakken van 0,10 en 0,25 c. üaasstrcmscl. Kaaskleur om zelf hol- landscbe kaas te maken Boterkleursel. 0,50 c. 75 c. TE BEKOMEN BIJ F. Van der Stappen-Smeesters, DROGIST KAPELLESTRAAT, 15, AALST. hadde vergiffenis gevraagd over zijnen onbe- zonen hoogmoed. Nu doorwoelden bittere ge voelens vangewor.de liefde, gekrenkte trotsch- heid en teleurgestelde hoop zijn opgewonden hert. In sombere stilzwijgendheid draafde hij laDgs de schilderachtige oeveis der Sieg, hel brandend hoofd vol wraakplannen. Het was middag toen de hooge vesten van Blankenberg voor hem lagen. Zonder eenig antwoord aan de eerbiedige vragen zijner toe snellende leenmannen te geven, sloot hij zich op in zijne vertrekken. Des avonds reden boden naar al de vrienden en wapenmakkers vac Odo, en de krijgslieden van Blankenberg waren ieverig bezig met hunne wapens en toe rustingen iu orde te brengen. Een weinig afgelegen van den weg, en half verdoken tusschen het weelderige groen van het bosch, bevond zich een kleine hul, aan den voet van den heuvel waarop het kasteel lag. Zij was samengelimmera uil ongeschaafde zware balken, wier lusschenruimten met leem aangevuld waren en met mosbewassen strooi gedekt. Eene leege deur veroorloofde gebukt binnen te treden. Een vroolijk vuur brandt in bet midden op eenen grooten steen, en kleurt met rooden glas en groot kruisbeeld, eenige ruwe meubelen en een leger van mos en bla deren. Twee personen zijn er tegenwoordig, in den eenen herkennen wij den graaf van Windeck. Tegenover hem zit een eerbiedwaar dige grijsaard. Een statige witte baard daalt op zijn ruw bruin kleed, diepe rimpels op zijn boog voorhoofd getuigen van strenge boetple- gingen, en meedoogond rusten zijne heldere oogen, door hemeUcho zielrust verklaard, op Extrail. II appert d'un arrêt rendu par le Cour d'appel do Gand, chambre des vacations, en date 27 Septembre 1887, düment en- registré et signifié, que la dite Cour a prononcé l'iriterdiction de sieur Benott Van Cutsem, particulier, domicilé a Alost et ordonné que.conformément k la loi, il sera pourvu d'uu tuteur et d'uit subrogé luleur. Pour extrait certifié sincère et verita ble par l'avoué soussigné, occupant pour le demandeur en interdiction, appelant devant la Cour. Gand, le cinq Octobre 1887. (Signé) VANDEROSTYNE Het Bureel der Kerkmeesters van Sl Marli- nuskerk te Aalst, maakt aan het publiek ken baar dat bij sterfgeval, twee plaatsen van zan ger op do Hoogzaal (tenor en basse-laille) opengevallen zijn. Voor de voorwaarden en inlichtingen wende men zich bij den heer Voorzitter of den heer Sokretaris van het Bureel. Hel Bureel der Kerkmeesters De Sekrelaris, De Voorzitter, F. DE HERT. C. VANDERHAEGEN. aan dezen die opnieuw zal lanpdiju hebben na het Inndvcrsterliendc keizerlijke wa ter van Goldinann gebruikt te hebben. S. GOLDMANN en C° DRESDEN eenige ware, tegen fr. l.Oüdeflcsch bij M. V Meirschaüt, apoteker, Korte-Zoutstraat, te Aalst, te bekomen bij Séverio De Boe, Oostendsche Oesters alsook Zeelandsche. Door de geringe prijzen verhoopt hij de gunst van eenieder. Tc koop. Een (engelsche) charrelte dogcar,een poney- voiluur (pauier), een karreken en tilbury, van occasie, bij de gebroeders VAN VAERENBERGH, rijtuigmakers en rijtuigschilders te Aalst, Gee- raardsbergschestraat, N° 24. De Bestuurder der Staatsmiddelbare jongensschool van Aalst bericht de land bouwers, dat er in dit geslicht, te begin nen van den 15e0 October aanstaande, een openbare leergang van landbouwkunde en gezondheidsleer zal gegeven worden des zaterdags, van 11 tot 12 ure voormiddag. P.-J. MARCHANDISE. te Aalst, Nieuvvstraat, 15. Algemeen agentschap der Antwerpsche hijpotheekkas. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ. Kapitaal vijf millioenen franks. Geldleeningen en openingvan kredieten op hijpotheek of op waarden aflosbaar met jaarlijksche kortingen of in eenmaal op gestelden lijd. De maatschappij geeft obligatiën uit aan drager, uilkeerbaar aan pari en voor zien van halfjarige coupons, aan den intrest van 4 ten honderd 's jaars. Men vraagt agenten voor den buiten. Te bekomen Ist* kwaliteit van Zaaitarwe, kweek, van engel- schen Goldendrop een jaar gezaaid fijn graan, buuengewoono opbrengst en bevrijd van zwart aan fr. 23 de 400 kilogr. bij J. J. VAN BOXSTAEL, landbouwer le Okegem. Kwaartier te huren bestaande uit een beneden en twee boven- plaatsen ten huize bewoond door den heer Van Vaerenberg-Coppens, Koopman in Kolen, Brabantstraal Aalst. TV hm>£*n Een schoon RENTENIERS 1C «UI CU, HÜ|Sj in de statiestraat nevens het Hötel de Flandre. En eeD HllS in do Si-Annaslraat dienstig voor bedrijf. Zich te bevragen bij Mijnheer Burny-Bumy brouwer op den Dam te Aalst. den graaf over wiens hard gelaat smartelijke tranen rollen. Maar graaf van Windeck, vroeg de kluize naar, hoe komt het dat uw zoon graaf van Blankenberg ls. Herman, de laatste graaf van Blankenberg was mijn oude krijgsmakker. Toen, na die heiligschendende inname van Rome tegen Paus Alexander, de pest en het zweerd der Lombar den de bloem van bet duitsche ridderschap wegmaaiden, en de keizer Barbarossa tot de rampzalige vlucht over Susa gedwongen was, redde ik hem meermalen het leven, en uit dankbaarheid deed de kinderlooze graaf, Odo voor zijnen zoon daargaan. Graaf vaD Windeck, hernam ernstig de kluizenaar, hier is ontegensprekelijk do vinger van de goddelijke rechtvaardigheid. Gij hebt vreeselijk met de eer en het leven van een arm kind gespeeld, uw veinzen tegenover de we reld en uw zoon berokkenen u nu kwellende smerten. Verwaarloos deze goddelijke waar schuwing niet, voorkom verdere onheilen en erken Odo als uw zoon. Maar dit zou Odoonteeren. Wijd dit aan u zeiven, aan uwe overgroo- tc schuld, en smeek God dat hij zich uwer ont- ferme. Neen kluizenaar, dat kan ik met, dat mag ik niet. Zoo gij mij niets anders le zeggen hebt.... Ik heb u niets anders te zeggen, graaf Al brecht. Moge God.... Genoeg, kluizenaar, ik moet niets meer hooren. Koortsig wierp de graaf zijnen mantel over de schouders, zuchtende dat er van Staking van verkoop. Groote afslag op de Priesterhoeden, P.-J. DE SMET. AALST-KAPELLESTRAAT Te koop of te huren. Een schoon huis met boomgaard cn aanhan gende gebouwen, wel gelegen te Erpe. Itet staal den Kooper of Huurder vrij lochling en land in pacht te hebben. Voor de voorwaarden zich le bevragen bij den eigenadr heer dokter Lacomple, Pontstraat te Aalst. Tï^ ¥¥¥TII EeneKoornwindmo- U ien huis on Landen le Aalst-Mijlbeek. Voor de voorwaarden zich te bevragen ten Kantoore van den Notaris EEMAN ie Erpe. Voor goede Likeuren, Wijnen en sler- ke dranken aan zeer geringe prijzen te bekomen bevraagt u aan het buis KERKSTRAAT, N° 37 AALST, de eenigste Likeurstokerij derStad, groo te vermindering van prijs aan de uitzet ters. Hebt gij Fruilboomen te planten wilt gij goede vruchten plukken, wendt u in de oudbe- faamde boomkweekerij van Michel llellinkx Leopoldslraatpoort te Aalst. Daar zijn le bekomen schoone Perzik-Abrikoos en pruime- boomen voor den vollen wind en voor leiboo- men schoone gekwoekte peerelaars in pyra- miden leiboomen en hoogstammige appeldoo rnen met welgemaakte kruinen, do schoone verzamelingen van goede nieuwe peeren en gelsche perzikken en brignolen en al andere fruiten. Men kan verscheidene vruchten zien en proeven in de kweokcrij alles aan zeer ge ringe prijzen. Al de le koop gestelde boomen, zijn gewaarborgd als echte soort eu mogen met zekerheid geplant worden. HET OUDGEKEND GISTHUIS, S. Hillaert van Audegem, zal den 20 September een Iweede huis openen aan het Stalieplein, N° 1, te Aalst. Depot voor Aalsten omliggende Gemeenten. van het huis SPRINGER en C®. Maisons-Alfort bij Parijs. Alle dagen rechtstreeksche aankomst te Aalst van Parijs. Onmiddellijk le huisbe stelling. GEWAARBORGDE KWALITEIT zich te bevragen bij Hillaert aan de statie, Aalst. Ik gelast mij ook met de verzendin gen van den Gist aan de bakkers van bui ten de stad. De heeren bakkers mogen verzekerd zijn alsdat zij den Gist zuiver zullen ontvangen zooals hij van het fabriek verzonden wordt. Dus geene mengelingen of vervalschingen. Daar hij alle dagen versch aankomt, waarborg ik hem voor verscheidene dagen bewaring. Deze Gist geeft witter brood en is vrij van allen reuk. De depot gaat open den 20 September aanstaande. Bericht aan de heeren bakkers. De echte franschen Gist SPRINGER en C'c, van Maisons-Alfort, van Pai ijs is maar enkelijk verkrijgbaar bij HILLAERT, Stalieplein, N° 1, Aalst. Dc heeren bakkers moeten het mark Springer en C'e eisehen. Ook beste inlandache Biergist. Groote Prijskamp op den Bak. naar 3 schoone Cylinders. Inleg '25 centime», bij August Kiekens, Veemarkt, In den Zwarten Leeuw. Te bureu terstond. Een schoon en gerieflijk HllS met HOF ge legen in de Maanstraal. Zich te bevragen bij den heer BlSNY AN- THEINIS, brouwer le Aalst Eene Tilbury te koop, dienende voor bakkers of beenhouwerskarre Zich te bovragen ten bureele dezer. Lome wat wil,en hij stormde buiten de kluis. Engelberl stond met twee peerden aan den zoom van het woud Zonder een woord te zeg en, besteeg Albrecht bel zijne, en vloog naar het kasteel. Droef en traag vei liep de dag voor de inwo ners der burcht. Odo's ridderlijke maniereB en opene band hadden heni de herten aller wa penknechten gewonnen, en menige bitsige be merkingen werden erop den graaf gemaakt, in de wachtzaal nevens de poort. Juist was een stevige lansknecht bezig hevig tegen Albrecht uit te vallen, toen de horen van Engelberl bui len de poort weergalmde. Op eens heerschte er ecno doodsche stilte, en stom slopen allen naar hunne posten. Somber en zonder op den eerbiedigen groet van een portier te letten, reed de graaf binnen. Bertha zat voor haar spinnewiel, maar hare handen rustten in haren schoot, en mijmerend staarde zij voor zich. Zij had veel geweend, want hare oogen waren rood, maar stille ge latenheid stond op bare bleeke trekken te lezen. Een zacht kloppen aan de deur stoorde den loop hnrer gedachten, zij beurde het hoofd op, Engelberl stond eerbiedig voor haar Edele juffer, zeide hij, uw vader doet u zijn bezoek aankondigen tiet meisje verschrikte, maar bedwong zich. eu antwoordde bedaard -. Zeg hem, goede Engelberl, dal ik hem verwacht. Wat zou haar vader willen Voorzeker zou hij verlangen dat zij zich aan Odo ontzegde, en zoo tusschen liefde cn eed, kinderlijke ver- VENDIT1E VAN Goud en Zilverwerk, ten ster/huize van wijlen den heer Ignace Cammaert, te Aalst, Brabantstraat. Op Donderdag 13 October 1887, om 9 uren voormiddag en desnoods den volgen den dag, door het ambt van de Notarissen BRECKI'OT en LIMPENS, te Aalst, alles breeder bij plakbrieven aangeduid. van schoone Kanadaboomen, eenen zeer schoonen Eik, Mobilaire voorwerpen, Brandhout, Mest en afgebrokene Bouw materialen te Nieuwerkerken Kwalestraal, Resterl, Driesch, aan de brouwerij van d'heeren Baetcn en aan de Dorpplaats. Kantoor van Deurwaarder J. DE VOS, Leopold- straal N' 28, te Aatst. lit reden van vertrek, OPENBARE VERK00P1NG VAN Laurierboomen Hofplanten enz, Ie Aalst, Vrijheidstraat, ,1° 71. Deurwaarder JOZEF DE VOS te Aalst, zal ten verzoeke en ter woonst van den heer Jacques Boone, handelaar te Aalst, Vrijheidstraat N® 71 nabij de Stadsjongensschool, op MAANDAG 17 OKTOBER 1887, om 2 ure namiddag, open baarlijk verkoopen Eene schoone Kleerkas, Speeltafel, Kinder bedden en Muziek-étagére in acajou, Tafels Stoelen, kleine Zetels, Klcer-en andere Kassen, Ledekanten. Nachttafels, Matrassen, Lessenaar, Pendule, Schouwgarnituur, Bloemvazen, Tapij ten, Gasluslers en andere, gekleurde eu rieten Rolgordijnen, Persiennes van lm 95 op lm 07, ijzeren Kapstok, koperen Traproeden, Kachels, Stoven, Jachtconfooren, h'eukengerief, Baro meter, Landkaarten, Globe, Glacière, Wasch- kuipen, Ladders, Hondenkoten. Vogelmuilen, Handkarreken, ijzeren Hekkens Bloemenstel- ling, 2 Laurierboomen, verscheidene Hofplan ten, ledige Flesscben, Brandhout, enz. enz. De verkooping geschiedt op gewone voor waarden. Koopen onder de 15 franken moeten met gereed geld betaald wordeD. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, 7 EM ZAAILANDEN, te Erembodegcm. De. Notaris DS GHEEST, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, in hel open baar verkoopen STAD AALST. Eerste Koor. Een gerieflijk Winkelhuis met Koer en Achtergebouw gestaan ten voor hoofde in de Korte Zouistraat, geteekend Nu 21 en gekadastreerd wijk A N° H3ua met eene oppervlakte grond vaneen aar 50centiaien, houdende var. de eene zijde of oostwaarts aan het huis van den heer Parez en van de andere zijde #f westwaarts aan een huis van den heer Do Vylder. Bewoond door den heer Petrus De Witte. GEMEENTE EREMBODEGEM. Tweede koop Een perceel Land op den Galgenkaulor, aan den steenweg naar Ninove, groot 28 aren 18 centiaren gekadastreerd wijk B N' 9U, met eene grootte vau 28 aren 39 cen tiaren, palende ten ooste aan den steenweg, ten zuide aan Andreas Verleysen ten weslo aan den volgenden koop eu ten noorde aan de kin deren van den heer Paul-Joseph De Gbeest. In gebruik bij Jufvrouw weduwe Felix De Wolf. Derde koop. Een perceel Land ook gele gen op den Galgenkauter aan den steenweg naar Geeraardsbergen; groot 53 aren 24 centi aren, gekadastreerd wijk B Nr 91 Ibis met eene grootte van 53 aren 7ü centiaren, palende ten ooste aan den voorgaanden koop, eu Andreas Verleysen, ten zuideaan Joannes Van Keer en verscheidene andere, ten weste aan den steen weg en ten noorde aan de kinderen van den heer Paoil-Josepb De Gbeest, ook in gebruik bij jufvrouw de weduwe Felix De Wolf. Deze koop is verdeeld en zal opgeroepen worden in zuidhelft en noordhelft, ieder ter groote van 26 aren 62 centiaren. ZITDAGEN INSTEL, VRIJDAG 3D SEPTEMBER llinw VERBLIJF, VRIJDAG 14 OCTOBER 1887, Te 4 ure namiddag, ter Estaminet genaamd Den grooten Sint Ivo, bij den heer Jan Verleysen, te Aalst, in de Nieuwstraat. GELD. Aan gematigen intrest mits bezet, te beko men ten kantoore van boveugenoemden Nota ris DE GHEEST, Keizerlijke Plaats, N"33. kleefdheid en eerbied geplaatst, wat ging zij doen Zij wist hel niet, zij was onmachtig iets te verkiezen, en toch, zij zou den tijd niet gehad hebber,, want graaf Albrecht tradt met zvvaren stap het vertrek binnen. Bertha stond op en kwam haren vader te gemoel. Deze naderde sprakeloos en wees zijne dochter eenen stoel aan tegenover hem. Een pijnlijk stilzwijgen volgde. De oude ridder bezag starlings den ingelegden vloer, als ver loren in bittere herinneringen, en zijne dochter eerbiedigde zijne zienbare, alhoewel onuitleg bare smerl. Eeno halve duisternis heerschte in de plaats en verleende aan ditoogenblik eene zonderlinge plechtigheid- Eindelijk nam Albrecht het woord, de han den zijr.er dochter vastgrijpende Bertha, gij bemint Odo Het meisje zuchtte. Ik kon hei denken, maar ik beklaag u en Odo over uwe ongelukkige liefde. Bertha, mijn kind, gij weet dat ik u bemin, dat niet mij meer ter herle gaat dan uw geluk. Door alles wat ik voor u gedaan heb, door mijne grijze haren, on de liefde die gij mij als kind verschuldigd zijl, bezweer ik u, mijne dochter, leg uwe ho- pelooze neiging af, vergeet Odo. Ik moet u niet zeggen dat ik Odo ook bemin, dat ik hein be handelde gelijk een zoon, (hier beefde de stem van den vader) dat ik dus niet zonder rede scheidend tusschen u beiden trede. In toorn hotfi mij de ongelukkige verlaten. Bertha, volg zijne verwaandheid niet, luister naar uwen vader en scheur zijne herinnering uit uw hert. (Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3