w Maandag avond vierde de wWÊf Bond der Katholieke W| tyttp Bekwaamheids-kie- zers onzen zegepraal Jfc van daags te voren. Een fakkeltocht met muziek aan 't hoofd werd nogmaals ingericht. Voor aan werd een wimpel gedragen waar op te lezen stond D© zon der geuzen is ondergegaan en verdwe nen als een dwaallichtje Het afbeeldsel der tronie van den afge- dankten Bokkenrijder op eene verlichte kas zichtbaar,werd ook in den stoet ge dragen. Bijna alle de straten werden doorwan deld en talrijke herbergen bezocht, en of er vreugde en plezier onder deze katho lieke jongelingen was. dat kon men be- oordeelen aan de vrolijke gezangen welke zij lieten hooren. Ditmaal bleef de stoet onaangerand zekere liberale snotneuzen, de Kabas- kensschool geheeten, hadden er wel goesting toe, maar r.e ondervonden wel dra dat alles dusdanig was ingericht dat de minste vijandelijke beweging hen bitter duur zou kunnen te staan komen. Zij staken dus schuit van kant en alles liep rustig af... Zoo moet het zijn niet aanranden maar zich dapper verdedigen wanneer men zonder reden aangerand wordt Maandag avond werden ook twee trans paranten veorde vensters van den Kring L'Union geplaatst, de eene verbeel dende eene eklips met de volgende woor den i Eklips nan de geuzen- zon 282 graden onder de maan Als een bewijs dat onze liberalen het zondag aanst. leelijk mis op hadden, zul len wij doen bemerken dat 924 kiezers voor de volledige katholieke lijst hebben gestemd, 't is te zeggen, het wit punt hebben zwart gemaakt van 't zwart vier kant dat onder sterreken en boven aan den naam der katholieke kandidaten staat. De volstrekte meerderheid was 926 en dus bekwamen onze katholieke gekozenen in zuivere doppen alleen, 8 stemmen meer dan de volstrekte meer derheid. De 6o stemmen gemiddeld welke M. De Moor meer bekwam werden hem op eenige zeer geringe uitzonderingen na door katholieken gegeven, uit dankbaar heid zegtmen. Wij weten niets sedert wanneer deze die aan iemand den pen ning jont, gelijk men zegt, hem nog bo vendien daukbaar moet zijn en dit vooral in de kiezingen Ten ware men gratis bediend wierde, doch in dit geval zou het sterk naar kiesomkooperij rieken Onze liberalen troosten zich du, om dat, zoo zij beweren, de kuip der stad hen de meerderheid heeft gegeven. Laat ons aannemen dat het 5C Bureel Mijlbeek ons eene meerdetheid gaf van 200 stemmen, maar dan moeten de 2° en 4° bureelen ons eene meerderheid hebben gegeven van ongeveer 130 stemmen ten minste. Hoe zouden wij anders onze meerder heid van gemiddeld 233 stemmen beko men hebben Nu men trekke van die 130 stemmen de 70 stemmen meerderheid af die de libe ralen in de 1® en 3e bureelen bekwamen dan blijven wij katholieken nog eene meerderheid behouden in de stad van ongeveer 60 stemmen. Nemen wij nu ook aan dat Schaarbeek ons nog eene meerderheid geeft van 30 stemmen iets waar wij grootelijks aan twijfelen sedert de opkoming der nieuwe kwartieren aldaar, St-Jansstraat, enz. enz. En dan houden wij toch nog eene meerderheid van ongeveer 30 stem men in de eigenlijke kuip van de stad, en dit ondanks het kleine leger Staats bedienden en beambten ten meerderen deele vreemdelingen, die 't Slatiekwar- tier bewonen en bijna allen strijders voor 't liberalismus zijn Gelijk men ziet de liberalen troosten en NOVELLE door HENDRIK W. FRANK. «O» (2® Vervolg.) HET KLOOSTER. Bertha antwoordde nietAlbrechtbezag ze verwachtend, maar kende de oorzaak van haar stilzwijgen, en ging met warmte voort Ja, Berlba, gij zult een gehoorzaam kind zijn en Odo vergelen. Buiten hem zult gij tal rijke, edele en dappere ridders vinden, die met vreugde de erfgename van Windeck tot gade zullen nemen. Gij zult slechts te kiezen heb ben. Maar, onderbrak hem Bertha, beminde vader, waarom staat gij mij nu den keus van mijn bert niet toe Gij spreekt van anderen, waarom verzet gij u tegen Odo 0 vader, en weenend viel zij op hare knieën, heb medelij den met uwe dochter Ja, ik bemin Odo, vurig en innig bemin ik hem ik beb hem mijn woord gegeven, dwing mij niet bet te breken. Nooit zal ik eenen anderen kunnen beminnen. De graaf was opgesprongen. Gij ook dus, Bertha gij wederstaat mij, riep hij wild. Neen vader, aan uweD gerechten wil zal k niet wederstaan Maar heb ik niet het recht die redenen te vragen waarom gij u zoo on- bermhertig legen mijn levensgeluk verzet 1 zich heel gemakkelijk maar 't manken troost Men verzekert ons dat de liberalen eene karikatuur, verbeeldende eene vuige persoonlijkheid tegen twee onzer kandi daten, hebben doen maken, en dat men ze tot hiertoe in 't licht niet heeft dur ven geven, uit vrees van vervolging en ook omdat zekere liberale heeren die zich eerbiedigen luid op hunne afkeuring hebben laten hooren. De persoon welke ons hiervan bericht, verklaart ons deze karikatuur reeds over 10 dagen gezien en in handen gehad te hebben. Men be richt ons verder dat deze karikatuur vooral bestemd was om uitgegeven te wor den naden verhoopten ge deeltelijken zegepraal der liberalen. De draaiorgelbazen hadden toch zulke groote hoop.... maar 't is weer mis gepierd En a zó ze geeren Ber- remeesler zijn 't ls als of er den duivel meê bemoeid ware Hij die zich sedert verscheidene maan den en voornamelijk deze laatste vier weken, bezig hield met de kiezing te be werken Hij die in zijne vuilbladen op de ver waandste wijze, de grofste leugens deed uitkramen om zijne tegenstrevers bij 't volk hatelijk te maken Hij die de gewoonte heeft bij alle de katholieken waarmeê hij in aanraking komt, voor zijn eigen zelve en voor hem alleen een stemmeken af te bedelen Ja, hij, dat nijdig, spijtig en hoogmoe dig «fefke, hij is geklopt door zijnen pnoua doktor De Moor In 1884 bekwam 't nijdige vent je 3 stemmen meer dan zijnen concur rent in populariteit, M. De Moor.... En nu, in 1887, bekomt hij 5£6 stem men min Saper saper saper Jefke, kamerööd uwe aktiën beginnen sterk te dalen Binnen drij jaren hangt gij aan den steert, daar waar nu den bierkan didaat staat te pronken De algemeene uitslag der kiezingen van 16 Oktober mag als goed voor de ka tholieken, als eene versterking voor 't mini sterie aanschouwd worden. Wij verliezen geene enkele belangrijke positie Aalst, Audenaarde, Brugge, Dender- monde, Mechelen, Kortrijk, Lier, Ninove, enz. enz. hebben de liberalen ondanks hunnen razenden aanval achteruitgedre ven, ja, zelfs verpletterd. En men verlieze uit 't oog niet dat de wet van 1883, met boezen opzet tegen ons werd gemaakt. De bekwaamheidskiezers van rechts wege en vooral de meestergasten zijn eene hoogst onrechtveerdige zaak. On der dit laatste opzicht is het een waar kiesbedrog, omdat het aan zekere fabri kant en nijveraars,om zoo te zeggen, toe gelaten is zooveel meestergasten en bij gevolg zooveel kiezers te maken als zij het willen. Wij vragen niet dal men het kiesrecht aan de meestergasten ontneme, maar wij vragen dat het derwijze gere geld worde dat het misbruik waar alge meen over geklaagd wordt, verdwijne. Het is te hopen dat het ministerie hier aan een einde zal brengen. Uitslagen der GemeentekieziD gen in l arrondissement Aalst. In de overgroote meerderheid der ge meenten onzes arrondissements was geen strijd overal werden de katholiekenzon der strijd herkozen. Wij laten hier den uit.lag volgen der gemeenten waar er strijd was tusschen katholieken en liberalen. I%Iinove. De katholieken triom feren met eene meerderheid van 16 stemmen. De strijd was allerhevigst. Herzele. De katholieken zege pralen slechts 2 liberalen waren opge komen. Oordegem. Schitterende ze gepraal der katholieken Ondanks de medewerking der liberale Ratten, ondanks de tusschenkomsl van eenige katholieken die zich door hunne kuiperijen hadden laten misleiden, is de beklagenswaardige zoogezegde onafhan kelijke kandidaat onder de verachting van 't kiezerskorps gevallen. Ziethier den uitslag Bogaert 159slem.; Casteels 142 stem. De Rauw 137 stem. Matthys,143 stem,Verslraeten, geus met katholieken stempel, 89 stemme- kens Meire. Strijd tusschen katholie ken, Baten 96 stem. Liever.s Domien zoon Paul 99 stem. Wynant 104 st, ge kozen. en Van Liedekerke 86 st. niet ge kozen. De Feyter, 89 st. gekozen Maesschalck 84 st. en Vandroogenbroeck 84 st. niet gekozen. Voor de reeks uitgaande in 1890 Lie- vens Domien, zoon Judocus. 89 stem. gekozen De Graeve 76 st. niet gekozen. üloorsel. Onze katholieke vrien den hebben weêr zoo als gewoonelijk den zegepraal behaald. De zoogezegde j onafhankelijke kandidaat heelt op den dag der kiezing getoond dat hij een ware liberaal is ook heeft hij eene buis van 120 stemmen op 517 stemmers bekomen. Te dier gelegenheid heeft het liberaal muziek van den koperen hem met eene doodenmarsch vereerd. Erentbodegem. Zegepraal der katholieken. De twee liberale snullen liggen in 't zand. 8t'Lievens-Hautem. Ge kozen 2 liberalen. Balloteeriug tusschen 2 katholieken en 2 liberalen. De twee gekozen liberalen bekwamen slechts de I volstrekte meerderheid. Verscheidene stembrieven te voordeele der katholieke i kandidaten werden willekeurig vernie- I ligd. I Oultre. 2 liberalen 1 onafhanke- lijke en 1 katholiek gekozen. Ballotee- i ring tusschen 2 katholieken. Denderwindeke. 2 libe- I ralen gekozen. Balloteering lusschen 2 I katholieken en 1 liberaal. Iddergem. Strijd tusschen ka tholieken. De kandidaten der beide partijen bekwamen, allen 41 stemmen. "Voorde. Zegepraal der katho lieken. Een liberaal afgekookt. Overboulaere. 3 liberalen gekozen. Balloteering tusschen 1 ka tholiek en 1 liberaal. Onkerzele. Gekozen 3 libera len. Balloteering tusschen 1 katho liek en 1 liberaal. Xe IVïeuwerkerlien alleen zijn de liberalen zonder strijd gekozen. Haeltert. Volledige zegepraal der katholieken. Zondag aanstaande. Groote Betoo ging door de Katho- ke kiezers van 't 5® Kies- bureel met muziek aan 't hoofd en tentoonstel ling van Adieu Bloemkolen Alle de Katholieke kiezers der Stad en van Schaarbeke worden uitgenoodigd er aan deel te nemen. Vergadering om 6 ure des avonds, aan 't Guldenvlies,Hoveniers- straat. Groote Internationale Prijskamp te Brussel 1888. Het groot Internationaal werk, aan hetwelk eenieder een schitterende bijval verzekert, heeft weeral eene groote schrede vooruit gedaan. Het Uitvoerend Comiteit heeft M. S. Lee Bapty, tegen woordig algemeene bestuurder der ko ninklijke tentoonstelling te Manchester, Mijne redenen wilt gij hooren NeeD, dochter, noch de bedreigingen van Odo, noch uwe IraDeD zullen mij daartoe brengen de oor zaak van mijn bandelen te openbaren. Van u verg ik als een vader gehoorzaamheid aan mijne bevelen. Verzaakt gij aan Odo Bertha sidderende onder den strengen blik van haren vader, zij sloeg de oogen neder, maar hare bleeke lippen murmelden toonloos Ik kan het niot Onheimelijk glinsterde het in de oogen van Albrecbt. Ongelukkige, riep hij uit, en haastig verliet hij de kamer, zonder om te zien naar de knielende gestalte zijner dochter. Daar was iets in den toon van dit laatste woord, dat bet hert van Bertha toeneep van angst en bange voorgevoelens. Wal had haar de» moed g6geveDom dus voor de eerste maal aan haren gevreesden vader te wederstaan was het de liefde voor Odo Zij wist het niet. Voorzeker, hare gevoelen voor den ridder wa ren innig en onvervalscht. Maar daar was iets anders dan gewone liefde in die onweerstaan bare aantrekking die zij voor Odo gevoelde. Ongeiukspellendo voorgevoelens waren erin j gemengd, maar verre van haar terug te stoo- I ten, schenen zij weleer het weerlooze meisje te begoochelen en vooruil te slepen, j Bertha had den tijd niet hare verwarde ge- I dachten in orde lo brengen, want toen zij het hoofd ophield, stond voor baar de oude ltali- aanscbe, die zonder aanmelding binnengeko men was. Medelijdend bezag de grijze het arme meisje. Ten minste meende Bertha bet. Gij zijl wel ongelukkig, eenen zoo 1 wreeden vader te bezitten, zeide zij met zachte tol algemeene Commissaiis benoemd van liet Britisch Keizerijk voor den groolen i Prijskamp van 1888. De bekwame Be- stuurder is concessionnaris verklaard van 20,000 vierkante meters om er de Britische afdeeling van Manchestet "op le j richten. Wij zullen dus in de tuinen van den Grooteri Prijskamp van 1888 de prachtige marktplaatsen e' de centrale koepel zien welke de bewondering uit maken van al de bezoekers der Britische tentoonstelling. De engelsche afdeeling zal een der voornaamste aantrekkelijkheden zijn van die belangrijke onderneming waarover België, len rechte zoo trots is. ALLERHANDE NIEUWS. Aan ons nummer van heden behoort een bijvoegsel, namelijk een prospectus van dc Vlaamselie Illustratie. Groot muziekfeest g ge ven door vier Zangmaatschappijen, op Zondag 23 October, om 2 ure namiddag, ter estaminet van Frans Van Geert, te Aalst-Mijlbeke, Affligemdreef. Wanorders te Meclie- len. (Bijzondere korrespondentie aan het Handelsblad.) Nooit was de kiesstrijd hier zoo hevig als dezen keer. Ondanks de uiterste pogingen van de geuzerij om het stadhuis te bemachtigen, behaalden wij den schoonsten triomf die wij konden verwachten. Het gemeentebestuur, die oploopen willende te keer gaan, die liier bij elke kiezing plaats hebben, en die ditmaal een dreigend karakter schenen te zullen aan nemen, had de gendarmerie door een dertigtal manschajipen doen versterken. Rond half vier was de Groote-Merkt door duizende personen bezet. Eenige onruststokers verzetten zich tegen de bevelen der gendarmerie en werden aan gehouden, voor tegenstand aan de policie. In eene der afzonderlijke worstelingen werd een brigadier omver geworpen, doch hij bekwam geen letsel. Rond 4 ure was de uitslag der kiezing gekend. Een luid gejuich steeg op en overstemde het gejouw der geuzen. Aan burgemeester de Kerchove die op dit oogenblik van het stadhuis kwam, werd eene warme ovatie gebracht. Toen richtte eene bende rusttoorders zich naar den katholieken Kring. Daar werden eenige steenen geworpen en werd wal gedrongen en gestooten, doch daar bleef het bij. Uit vrees dat de zaken erger zouden worden, werd de burgerwacht onder de wapens geroepen. Rond half 11 ontstond er een ernstig gevecht in de Zeelestraat, aan de herberg de Dromadaire. De inspekteur van policie Mertens en twee gendarmen werden er overrompeld door een dertigtal kerels, die de mannen der openbare macht hun ne wapens wilde ontnemen. De degen van M. Mertens werd in stuk ken gebroken. Een man werd aangehouden terwijl een der gendarmen meteen anderen wor stelde, die hem zijn karabijn wilde ont rukken. De gendarm hield zijn wapen vast langs den kolf terwijl de tegenstrever de bajon- net vast had. In eene ongelukkige bewe ging moet deze leste het scherp der bajonnet in de borst gekregen hebben. De gendarm wist niet dat hij den man gekwetst had en hield verder meê bij de aanhouding van dengene, waarvan ik hoogersprak. Toen de inspekteur met de gendarmen terug in de straat kwam vonden zij een persoon in de Bronstraat tegen den muur liggen. Men naderde en bevond zich in tegen woordigheid van een lijk. De dokter Bosman werd geroepen,deze onderzocht den gevallene en hij werd erkend voor dengene, die het wapen aan den gendarm wilde ontrukken. Hij werd herkend voor den genaamden De Buysscher,30 jaren oud,mosselleuder van beroep. Het lijk van den ongelukkige werd weg gebracht, en het scheen dat dit het teeken was voor de oproermakers stil te hou den. Er werden nog eenige ruiten gebroken onder ander bij den pastoor van 't Beg- gijnhof, doch de oploopen werden weldra i stem. Verwonderd staarde Bertha haar vol iD het gelaat. Deze vleiende toon had de Fiammeita 4 nooit tegenover haar gebruikt. Hoe zou het wel kunnen komen dat hij aan Odo zoo vijandig is, na hem altijd met zoo uitnemende vriendelijkheid behandeld te heb- i ben kunt gij niets gissen, i Neen, mijn vader heeft niet hel minste I licht laten vallen over het geheim dat onder j zijne handelwijze schuilt. Maar weet gij niets Indien gij wist hoe deze onzekerheid mij Pijn'gt j De grijze zweeg een oogenblik, en zeide dan fluisterend j lk zou het misschien kunnen raden Maar, o zeg hel mij, smeekte Bertha. 1 Welnu dan, maar vergeef mij dat ik om uwentwil dus van uw vader spreek ik vrees i dat Odo eenige zijner plannen dwarsboomt. Altijd hel) ik Albi echt van Windeck als eer zuchtig en trotsch gekend en het zou niet onmogelijk zijn, indien hij voor zijne eenige dochter hoogere verbindingen zocht dan die van eenr n eenvoudigen graaf van Blankenherg- Uw rijk erfdeel zou zelf de palzgraaf niet ver. smaden. Neen, zoo laag kan ik mijn vader nooit j gelooven, onderbrak haar hel verontweerdigde meisje Ik verwachtte dit antwoord, hernam de oude, de schouders ophalend het doet eer aan uwe kinderlijke liefde, en ik wil u niet tegenspreken. Het is mij genoeg u gewaar- i schuwd te hebben, opdat gij niet tc lichtelijk uwe trouw aan eenen edelen jongeling zoudet a breken. Heb daarvoor geene vrees, antwoordde Bertha vastberaden; zoolang ik de redenen van mijns vaders handelen niet weet, blijf ik Odo beminneo. Een glimlach van bevrediging gleed over het listige gelaat der oude. Haar doel was bereikt, Bertha was in haren tegenstand versterkt. Gij hebt gelijk, zeide zij opstaande, Odo is uwer weerdig, en uw vader bezit het recht niet uw geluk aan zijne eerzucht op te offeren. Goeden nacht lief kind, en minzaam groetend verliet zij liet vertrek. Bange twijfels over de rechtzinnigheid van haar vader waren in Bertha opgestegen. Had hij haar niet van eenen anderen echtgenoot ge sproken Wat kon hij tegen Odo opwerpen Voorzeker, zij mocht wel boonend grimlachen, de valsche italiaansche, toen zij de deur toege sloten had. De kinderen van Albrecbt gingen haro dochter wreken. De zon stond reeds hoog aan den hemel toen Berlha, na eene lange slapeloozen nacht, hare legerstede verliet Graaf Albrecht was reeds vroeg in den morgen ter jacht uitgetrokken, om zijne nijpende smerten te verdooven. Maar vergeefs vermoeid, opgewonden door nutte- looze pogingen, was hij teruggekeerd, en Bertha hoorde zijne toornige slem barsche be velen geven in de koer van het kasteel. Hot duurde niet lang of het geklepper zijnersporen deed zich op den trap hooren De deur werd ruw opengesmelen. en, met ordclooze kleeding en roodgekleurd gelaat, stond graaf Albrecht voor zijne dochter. Nu, riep hij hardop, hebt gij dezen nacht door de patrouilles uiteen gedreven. Maandag avond is alles rustig geble ven. Het verbod van samenscholingen is i opgeheven. Het is dank van deri onvermoeiden iever van policie en gendarmerie, dat men geene grootere wanorders te betreu- ren heeft. De burgerwacht heeft ook goed haren plicht gekweten. Itnliaangche dieven. (Nadere bijzonderheden.) Het onderzoek brengt alle dagen wat nieuws aan den dag. De vrouw, welker aanhouding wij mel den, heeft verklaard Katcliawska Ladis- law te heeten en in Polen geboren te zijn. Dit heeft zij ten minste verklaard iri de gevangenis waar zij opgesloten is, in af wachting harer verschijning voor de raadskamer. In hare ondervraging, waarin zij de waarheid niet schijnt te verbergen, ver klaart zij door Mignone bedrogen te zijn geweest. Toen zij met hem trouwde, meende zij dat hij rijk was en op zijne renten leefde. Hij deed groote reizen, leefde op grooten voet, iu een woord scheen een welhebbend man te zijn. De vrouw ondervroeg hem eens op zeker punt en zijn antwoord was dat het geld welk hij op dat oogenblik in zijn be zit had, voortkwam van een kasteel in Amerika, dat hij verkocht had. Sedert ongeveer 4 1/2 jaar dat hij ge trouwd was, ging hij regelmatig op be paalde tijdstippen naar Amerika. Hij was daar veel meer dan in Europa. Katchawska Ladislaw schijnt zeer op recht in hare verklaringen. Haar doch- terke van 5 jaren vergezelt haar in de ge vangenis. Wat Mignono, haar man, betreft, deze is op dit oogenblik op reis, men denkt naar Engeland dit belet niet dat het on derzoek met iever voortgezet wordt. Verscheidene brieven komen nog in zijne woning aan op naam van Ricardini. De policie bezit nog de stukken niet om zijne indentiteit vast te stellen. HOLLAND. De hollandsche spoorweg en de hond. De Botterd. Nieuwsblad geeft het volgen de geestig artikel Iemand had zijnen hond bij zich in den waggon genomen, doch hoorde dat dit verboden was en dat hel dier tegen be hoorlijke vergoeding in den beestenwa gen meê mocht gaan. Als het stomme beest hierniet kalm onder de bank mag blijven zitten, sprak hij, in den beestenwagen wil ik hem niet hebben. Dan moet hij zijne beenen maar gebruiken. Tot verbazing van liet personeel haalde hij daarop eene koord uit zijnen zak en bond den hond met zijnen halsband aan den lesten wagen van den trein vast. Dat is liet beest zijn dood, sprak de kondukteur. Och wat, zegde de passagier, als het beest deztn trein niet kon bijhouden, verkocht ik hem aan den eerste den beste, dien ik tegenkwam. De kondukteur begreep, dat dit een schimpscheut op den trein was en trach te den machinist en den stoker over te halen om wat harder te rijden dan ge woonlijk. Men reed weg en de conducteur zag van den goedeen wagen telkens uit, om te zien hoe het arme dier het maken zout De hond liep echter vroolijk meê, met zijnen steert kwispelend en zonder het zelfs de moeite weerd te achten om zijne tong uit zijnen muil te laten hangen. Bij de eerste statie had er weêr een on derhoud plaats tusschen den kondukteur en den machinist, en het resultaat was, dat de volgende afstand met meer dan gewonen spoed werd afgelegd. Juist, sprak toen de kondukteur, nu gaat het goed ik ben nieuwsgierig hoe dat leelijke beest het er nu afbrengt. Hij zag eens uit en zag alleen de koord hangen waaraan het beest vast gemaakt was geweest. Arme rakker sprak hij, het was ook al te erg Maar toen de volgen de statie bereikt werd,veranderde hij van kleur. De slimme hond was voor uit geloopen en zat heel kalm op 't perron zijnen baas af te wachten. nagepeisd over do gehoorzaamheid die gij aan uw vader verschuldigd zijl Is uwe trots ge broken Berlha bezag Albrecbt vol in het gezicht. Vader, antwoordde zij met vasle stem, zoo gij mij niet openbaart waarom gij aan Odo mijne hand weigert, kan ik mijne trouw niet breken. De graaf was van eene bevelende eu opvlie gende inborstbuiten dal hadden de opwek kingen der jacht er toe bij gedragen om alle teedero gevoelens in hem uit te dooven. Het antwoord van Bertha ontstak hem dus in hevi- gen toorn. Wat, gij trotseert mij nog lk ben uwe kinderachtig gebaren moede. Ofwel gij ge hoorzaamt mij, ofwel, maak u gereed om mor gen naar het klooster van Scbarz Rheindorf te vertrekken, waar uwe moei Abdis isi Schwarz Rbeindof, dorp schuins tegenover Bonn, bezat lot aan de fransche onwenteling eene vermaarde abba van edele kanunikkessen. Hare schoone kerk, in zuiver romaanschen stijl, bestaat nog en wijst de aardigheid op van uil twee verdiepen te bestaan, waarvan het bovenste tot kerk der nonnen, het andere tot dorpskerk diende Berlha verschrikte. Eiwel kies een anderen echtgenoot dan Odo, of het klooster. Liever het klooster. Gij zult hebben wat gij verkiest, ant woordde Albrecht hard, ziet dat uwe zaken morgen middag in orde zijn, en hij liet zijne dochter alleen. (Wordt voortgezet

De Denderbode | 1887 | | pagina 2