Tegenwoordig Frankrijk, ESPLANAUEPf EtN Groote Optocht taal gevoerd wordt, wij vragen wat er komt van al deze voordeelen en rechten van den beschuldigde Moest men bij ons een waal belichten en oordeelen in het vlasmach, wij zouden de eersten zijn om daartegen op te komen, maar wij meenen tevens te mogen vereischen dat de Vlamingen niet slechter zouden be handeld worden in hun eigen Vlaanderen dan de Walen 't is te zeggen dat men voor hunne taal maar niet eene vreemde zou verkiezen. Wij weten, Hooggeachte Heer Minister, dat die ongelukkige en onnatuurlijke toe stand nog eens ten laste moet gelegd worden van het onderwijs. Ook durven wij vragen van uwe vaderlandsliefde het geneesmiddel al dien kant aan hooger beduide maatschappelijke ziekte toe te passen. Zoo rechters en advokaten geen of toch maar weinig vlaamsch gebruiken, is dit bijna altijd omdat zij het teenemaal onmachtig zijn. Waar zouden zij over rechten in de moedertaal leeren spreken hebben Ja, waar is in België de hooge- school waar aan de toekomende verde digers der vl. beschuldigden een enkel vl. vakwoord wordt aangeleerd? Waarom wordt op zulk een pratiek gebied de spraak der meerderheid verstooten door deze der minderheid Waar is de ge lijkheid Is dat onderwijs ook met 't geld der Vlamingen niet betaald Wij meen den zooveel rechten te hebben als onze landgenooten de Walen, wij meenden dat Belgie uit twee deilen bestond, dat ieder deel eeue taal bezat, en dat ieder deel en ieder taal dezelfde rechten hadden. Gij ziet H. II. M., op welke ongelijke manier wij tot nu toe behandeld wierden. Wij durven verhopen dat gij niet van zin zijtdien toestand te laten gelijk gij hem gevonden hebt. Wij zouden als eene eerste reclitsherstelling aanzien en dat is het doel van onzen brief het stichten van eenen vlaamschen leergang van strafrecht in onze Hoogescholen. Wij zijn overtuigd dat onze rechtsgeleerden eens in staat gesteld, naar de begeerte van ons volk te handelen, niet zullen aar zelen het te doen. Daarbij wij vinden bet gansch nutte loos dat onze wetgeveude kamers wetten stemmen over het Vlaamsch, indien men deze die ze moeten uitvoeren daartoe niet bekwaam zou maken. Indien de wet Coremans alles liet gelijk het was, is het zoovere de schuld niet van de advokaten als van het onderwijs. Had het onderwijs nooit verbasterd geweest gelijk het is, nooit ook had eene wet Coremans noodig geworden. Vast betrouwende dat gij onze vraag met welwillendheid zult aauveerden bie den wij UE. hooggeachte heer minister, de verzekering onzer meest eerbiedige gevoelens. Namens de Kring de Vrije Vlamingen, de d. d. schrijver. Vrijwilligers met premie. Een koninklijk besluit van 1 october bepaalt de vergoeding, aan de vrijwilli gers met premie, voor het dienstjaar 1887-1888 op 1600 fr. Degenen die de plaats van ande ren vervangen voor de ie lichting (de leste) fr. 1600. 2' 1400. Z' 1200. 4* 1000. 5° 800. 6* 600. 1' 400. 8' 300. Deze vergoeding wordt als volgt be taald 1=1 Sl" a c e; ca ja .2 -ë e vtrgoeding. z -ë 1600 300 500 550 250 1400 200 400 550 250 1200 200 300 450 250 1000 150 300 300 250 800 150 150 250 250 600 100 250 250 400 100 150 150 500 100 100 100 Behalve deze premie genieten de rij- willigers nog eenehooge solde en andere voordeelen, die hen echter, in geval van slecht gedrag, kunnen ontrokken wor den. Van alle landen uit Europa is Frankrijk vooral in de leste tien, vijftien jaren, het meest achteruit gegaan. Het pleeg nochthans een schoon land te zijn Uitermate begunstigd door de natuur en hebbende eene bevolking, die niet van geestvermogens beroofd is, kwam het tot eene buitengewone hoogte. Edoch, het gaat met de volkeren juist gelijk met de personen, zij die hunne voordeelen niet weten ten nutte te ma ken en hunne begaafdheden in nietighe den versnipperen, moeten ten laatsten den berg af. De weelde begon te steken, men werd genotziek en verloor den godsdienstzin. Te fier om te werken, zocht men, gelijk, boe, middel om ten koste van een ander te leven. De vaste zinnen gingen weg tot zoover dat het fransche volk thans als het veran- derlijksle en grilligste volk der wereld te boek staat. In de leste vijftig jaren heeft het, bui ten de maatschappelijke droomen die het koesterde, tien verschillende gouverne- mentsvormen beleefd en versleten. Dat alle veranderingen geene verbete ringen zijn daarvan zullen de volgende cijfers den lezer overtuigen. De sterfte is met met 12 0/0 verhoogd en de geboorte met 15 0/0 gedaald De onwettelijke geboorten beliepen in 1840, honderd per duizend, en zijn nu tot een honderd vijftig geklommen De echtscheidingen zijn per jaar 10 0/0 vermeerderd Frankrijk's huishouden kostte onder het koningdom 50 millioen 's jaars min der dan nu Het praal- en verkwistzieke keizerrijk verslond minder millioenen 's jaars dan de tegenwoordige, zoo gezegde volks heerschappij. Te gelijker tijd met het zedelijk verval van Frankrijk is dezes staatsschuld met een millard vermeerdert. Er is bovendien nog iets dat aan geen enkel opmerkzaam oog kan ontsnappen, namelijk dat het groote Frankrijk van voorheeu, dat eens de eerste plaats in den hoogen raad der volkeren bekleedde, thans ternauwer nood in tel komt als er spraak is over den vrede of den oorlog, over het bestaan of niet bestaan der vol keren te beslissen. Zelfs den naam van Franschman, die eertijds eeu eeretitel was, staat omtrent gelijk met de benamingen van windbuil of kwakzalver. En toch zijn er nog menschen, die gedurig hunne oogen naar het zuiden ge richt houden en redding en eer van Fran krijk verwachten. In ons land ondergaat het Walenland rechtstreeksch den franschen invloed, en het is er het broeinest van misnoegdheid en opstand. De vlaamsche steden, door den fran- scher. kanker aangetast, verkeeren in deernisweerdigen toestand. De parijsche print, die men Brussel noemt, zegt afdoende welke noodlottige gevolgen den franschen invloed uitoe fent. Het peil der verstandelijkheid van eenen Brusselaar staat nog iets wat boven zero, maar.... voor wal het stoffelijk betrefl.de onwettige geboorten zoowel als de zelf moorden. de echtscheidingen zoowel als de geprotesteerde wissels zijn volkomen op de hoogte der fransche verrotting. Godloftot nog toe staat zedelijk en stoffelijk Antwerpen nog zoo verheven boven de zoogezegde hoofstad, als Ons- Lieve-Vrouwentoren boven het keizers- kapelleken maar... Groote maar i zoo nog eenige jaren geuzenbestuur, gelijk wij sinds 15 jaren ondergaan, en het is gedaan met het deftig Antwerpen want het zal niets meer dan eene brusselsche cocotte geworden zijn, (Handelsblad.) Zeer te pas komt hier het artikel van Paul de Cassagnac t De verrotting bestaat iu de republiek van onder tot boven. Het algemeen stemrecht, schandelijk toegepast, onderhoudt en verlevendigt dat bederf. 't Is om dat de politiek geene weten schap meer is, en nog minder eene over tuiging. Van den minsten kiezer af tot de schoonzoon van den president der repu bliek toe, gebruikt iedereen zijnen invloed om er profijt uit te trekken. Hoe goed wij ook zoeken, wij vinden geene oude trouw meer, geene aloude verkleefdheid meer voor eene zaak. Waar is Carrel.waar is Marrast.waar fs Proiidhon, om slechts te spreken van die, welke eerlijk voor de republiek op traden De politiek is eene broodwinning ge worden. j> Van 's avonds tot 's morgends zonder voorloopige studie, zonder zelfs een bewijs schrift van zedelijkheid, zooals men er een noodig heeft om kamerknecht te worden, hermaakt zich de herbergpilaar in wetgever, en denkt aan niets meer dan fortuin te ma ken. En alles is goed indien hij maar ge lukken kan. Hij gaat van den uitersten linkerkant, naar de Union des Gauches, van het on toegeeflijke naar het gematigde en vice- versa, al waar zijn eigenbelang bet ge biedt. Ik vrees niet gelogenstraft te worden als ik zeg, dat de helft der republikaan- sche leden hun mandaat gebruiken om geld te winnen. Er is geene enkele zaak, propere of vuile, of gij zult er een lid der fransche Kamer in vinden, en dien men enkel en alleen daarin genomen heelt, omdat men denkt dat hij invloed heeft. Een republikaansch blad Paris ver telt hoe M. Wilson zijnen bouwmeester, zijnen marmerwerker en zijnen slootma- ker deed dekoreeren, zonder twijfel om de nota lichter te maken. (Dit gezegde is tegensproken. Hier overigens haalt de Cassagnac al de beschuldigingen aan, die tegen M. Wilson worden uitgebracht.) Ik spreek niet van de tabaksbureelen, waarin eene uitgestrekte knoeierij wordt uitgeoefend, zoowel van den eenen als van den anderen kant. Ik zeg niets van de bankiers, die het Legioen van Eer krijgen, omdat zij dit of dat gouvernementsblad hebben gesubsidieerd dat anders van honger zou vergaan. Ook werden er veler, van die knoei ers, schandelijk uitgedreven Hier is het de radikaal Castelnau, die bedrog pleegt met lijken daar is het de dagbladschrijver Crouzet, die met de kas doorgaat. Dan zijn het de municipaleradeu van Marseille of Parijs, die in de wijnpotten zwemmen. Overal waarheen men ziet, strekt zich eene zee van slijk uit, wier vuile en stinkende golven door de bureelen der dagbladen slaan, door de Kamers, door de ministeries en tot door het president schap der republiek. De wet weet niet meer langs welken kant zich wenden, en is verplicht te kie zen tusschen de schurken, die zich door onvoorzichtigheid verraden. Natuurlijk houdt men de kleine dieven vast en laat men de groote loopen... En dat land is het toonbeeld van onze liberalen, van onze parti de la France! Waar ge meê verkeert, wordt ge meê vereerd. HANDEL EN NIJVERHEID. Tabak. Binnen kort worden in Duitschland de eerste stalen verwacht van tabak, die op de Nieuwe Jlebriden geteeld is. Naar men meldt moet de tabak van eerste kwaliteit zijn en koestert men de hoop, dat hij zal kuDnen dienen als plaats vervanger voor die uit de spaansche ko loniën. Nieuwe petrool. Uit Londen wordt aan de Fr. Zlg. getelegrafeerd, dat te Baku nieuwe petroolbronnen ontdekt zijn van zulk eeri rijkdom dat het onmogelijk is de olie te bergen of te verzenden. Het londensche huis Rothschild heeft groote hoeveelheden voor uitvoer naar Indië verkocht en levert de petrool te Bombay voor den halven prijs van den ameri- kaauschen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De E. A Fobe, S. T. B. onderpastoor van Sint Jacobs te Gent, is tweede secretaris des Bisdoms benoemd, en als onderpastoor vervan gen door den E. H. Hanssens, onderp. le Zei- zate, aldaar opgevolgd door den E. H. Blyau prof. te Lokeren. Op De Klinge is onderpastoor benoemd de E. H. Van Damme, die als professor in TCollege te Ninove vervangen wordt door den E. II. Regibo student bij de Hoogeschool te Leuven. K1ESKRONIJK LOKEREN. De katholieke partij heeft besloten zich bij de balloteering van morgen zondag te onthouden. Wetten. De Moniteur deelt den franschen en vlaamschen tekst meê, van de wet waar door den nijverheids - en werkraad wordt ingesteld, alsook den wetstekst op het betalen van het loon aan de werkliè. Stad Aalst. Kampstrijd met den dikken bal, OP ZONDAG 25 OCTOBER 1887. om 10 1/2 ure voormiddig. Pr. Van Braekel legen De Witte. Om 2 ure namiddag. Gobssens tegen Van Sinay. Om 4 ure namiddag. De twee winnende partijen. ALLERHANDE NIEUWS. Plak-Alma- nak voor 't jaar 1888. Morgen zondag ver schijnt ten bureele van Den Dender bode, De Kluchtige Kies- kloerïngAdieu Bloem- koolen. Prijs 10 centiemen. Katholieke Vereeniging. deren na. Zij vrouw was op zoek naar hem, daar zij door zijn lang uitblijven ongerust was geworden zij kwam ter plaatse juist op het oogenblik dat men liet lijk van haren man uit het water haalde. Het gereeht heeft een onderzoek ingesteld. Aftruggelaar in 't groot. Zekere M. stichtte den 15 september lestleden te Brussel op de eerste verdieping van een huis der Koninklijkeslraat een bureel met vijf klerken. Hij gaf dit voor titelAgente de la com pagnie manufaturière d'horlogerie four- nisseur de la reine d'Angleterre, enz. M... meldde bij middel van aankondi gingen in dagbladen dal hij agenten zocht voor de maatschappij, die hij vertegen woordigde en die eene bijzondere soort van horlogiën verveerdigde. Op zijnen omzendbrief deed hij zelfs kennen dat men voor de briefwisseling alle talen van Europa kon gebruiken. Hij vroeg dal de agenten, die zich aan boden, eene waarborg zouden storten van 250 fr., waarvoor zij echter vijf hor logiën als models van fabrikaat zouden bekomen. Eene menigte personen uit Duitsch land, Zwitserland en Oostenrijk zonden hem de gevraagde som, maar wachtten vruchteloos naar de horlogiën. Zij zonden klachten naar de konsuls hunner respec tieve landen en een onderzoek werd in- Muziek en Fakkellicht OP ZONDAG 25 OCTOBER 1887. om 6 's avonds, door de Katholieke Kie zers van Aalst-Mijlbeke, 5e Bureel. De stoet zal zich vormen aan de Molen straatpoort en de volgende straten door trekken Molendries, Molenstraat, Merkt, Nieuwstraat. Keizerlijkc-Plaats rechts, (halte aan de oude Aardappel merkt) Zon- nestraat. Houtmerkt, Brusselschestraat, Kerkstraat, beide Zoutstraten, Keizerlij- ke-Plaats links, Korte Nieuwstraat, Vee- merkt, Merkt, (halte) Leopoldstraat, Sta tiestraat, Albert-Liénartstraat, Kappelle- slraat, Molenstraat en Molenstraatpoort. Alle de Katholieke Kiezers der stad worden tot dezen Optocht uitgenoodigd. De Yankee is een geestige Barnum Het schijnt dat heel datinternationaal militair kamp van Chicago, niet anders was dan eene soort van cirk, waar de amerikaansche Barnums voor geld onze garde-civique, als curieuse beesten wilden laten zien. De slimme vogels zijn er in gelukt het amerikaansch gouvernement in die zaak te betrekken. We wenschen onze landgenooten geluk dat zij aan die kwassterij ontsnapt zijn. Handelsblad 't Is recht aardig te zien hoe de so cialistische broeders elkander ver staan, als kal en hond. Zij noemen elkan der kwakzalvers, die duitsche werkliê aannamen in de ateliers van Vooruit ter- l wijl de leden honger lijden de Opstand J verwijt Anseele geen demokraat meer te zijn. nu hij zijne schaapkens op 't droog heeft, enz. Recht broederlijk inderdaad. Men heeft uit een der kanalen van Gent het lijk van eenen nachtwaker op- I gevischt, die men denkt in het water i geworpen te zijn. De ongelukkige laat eene weduwe met vijf minderjarige kin- M. ontving somwijlen tot tachtig brie ven per dag en hij had dagen dat hem tot 7000 fr. werden toegezonden. Zoodra hij uit de buitenlandsche bla den vernam dat men zich met hem bezig hield, rolde hij zijne matten of liever zijne bankbiljetten bijeen en koos het hazen pad. Toen de policie in zijne bureelen kwam, vond zij er niets dan de vijf kler ken en eene heele karrevracht brieven, die in beslag werden genomen. Er zijn er meer dan 10,000. De ontvangst van den lesten dag be droog nog 2500 franks. Het schijnt dat de slimmerik te Aken aangehouden is. Ziehier hoe de aftruggelaar, Masson geheeten, te weten kwam dat de policie hem op de hielen zat. De bladen van Berlijn hadden zich met de zaak bezig gehouden en de lichtgeloo- vigen gewaarschuwd legen den slimmeu aftruggelaar. Masson was juist te Aken. Een zijner klerken had die waarschu wing in de duitsche bladen gelezen en denkende dat die enkel voortkwam uit broodnijd van konkurrenten, verwittigde hij zijn patroon, opdat deze een proces voor laster zou inspannen. Masson verliet Aken, snelden met 'den eersten trein den beste naar Brussel en ging.... naar zijne bureelen Bijlange niet: naar de bank, waar hij de leste 10,000 fr. ging lichten, die hij er slaan had. Maar vooraleer Aken le verlaten had hij naar den verhuurder zijner bureelen geschreven om hem de buur op te zeggen, en ter zelfdertijd zond hij de klerken hun ontslag met het nog verschuldigde van hun loon. In het postbureel heeft men donderdag nog eene menigte brieven in beslag ge nomen, die aan zijne firma gericht waren. En men denke niet dat zijne korrespon- denten arme duivels waren, die een plaatske zochten om hunnen mond open te houden neen, de meeste zijn welge stelde. ernstige handelaars, die meen den goede zaken te zullen doen. Wat de kroon op alles zet is dat Mas son, die aan elk zijner duizende borgstel- Iers vijf modeluurwerken beloolde, er zelfs nooit meer dan twaalf in zijn bezit heeft gehad. Men heeft de leege dooskenx in zijne bureelen gevonden. De horlogiën zelf lagen..., in den Berg van Bermhartigheid, waar hij ze verpand had, om de inrichting zijner bureelen te bekostigen. Masson had naar het postbureel ge schreven dat hij naar Amerika vertrok. Hetzelfde meldde hij aan zijne klerken. Hij gaf hun aanduidingen over geld dat zij in eene schuit zouden vinden en waar- meê zij zichzelven konden betalen. De brief aan 't postbestuur was uit Havre verzonden. Ongetwijfeld zal hij bij zijne ontscheping te New-York aange houden worden. De policie schijnt zoo goed als 2eker te zijn dat Masson langs Havre naar Ameri ka vertrokke i is. Hij zou op den passa gierslijst ingeschreven zijn onder den naam Dacosta. Een aanhoudingsmandaat is uitgeveer- digd. Een der bedienden van Masson heeft Woensdag naar de policie geschreven, om haar te verwittigen dat hij nog brie ven bezat, door zijnen patroon gezonden, tijdens zijn verblijf te Aken. Een duizendtal brieven zijn nog bij de zen persoon in beslag genomen. Ziehier hoe die brieven iri zijn bezit kwamen Masson deed ook brieven adresseeren naar verschillende groote steden van Duitschland. Terwijl hij te Aker. was, zond hij dan die brieven in eene baal ge pakt als koopwaar naar Brussel, aan het adres van zijnen klerk. Men rekent dat Masson in eene maand tijd voor omtrent 200,000 frank aftrogge- larijen heeft gepleegd. Kiesanekdoot. Er gaat geene kie zing voorbij, of men hoort iets dat den lachlust opwekt. Ziehier wat te C. gebeurde Een kiezer kwam, in de volste zeker heid dal hij zijnen burgerplicht gewetens vol vervuld had, uit het bureel, stapte eene naastgelegen herberg binnen en ont moette daar eenen kandidaat M. X. Handdrukken werden gewisseld, er werd over de kiezing gesproken en de kiezer vertelde met de beste overtuiging dat hij voor M. X. gestemd had. De kandidaat lachte ongeloovig. Wilt ge 't zien vroeg de kiezer. En eer de kandidaat kon antwoorden haalde de man zijn gestempeld kiesbrief- je uit den zak en toonde het aan M. X. die zich nu kon overtuigen dat de kiezer inderdaad voor hem had gestemd. Alleen had bij het briefje, in plaats van in de kiesbus, in zijnen zak gestoken. Het kostte den kandidaat eenige moeite om den man te doen verstaan dat de zaak niet in den haak was en het gelukte hem den voorzitter van het kiesbureel over te halen hem opnieuw te doen stemmen. 't Is te bezien of die stemming geldig is. Nog de ilaliaansche bende. De vrouw Ricardini, zegt een blad, die ver leden week aangehouden werd, is maan dag in vrijheid gesteld. Zij was reeds "te bed toen men haar kwam aankondigen dat men niets len haren laste vond en zij de vrijheid herkreeg. Gedurende haar verblijf in de gevange nis zegt hetzelfde blad, werd haar door eene ongekende hand lekkernijen be zorgd, waar tusschen eens een briefke stak, luidende als volgtHoud moed en geduld, gij zijt onschuldig en zult weldra in vrijheid zijn. Toen de vrouw met haar kind thuis kwam, kon zij niet binnen, daar de sleu tels van hare woning in handen van het parket waren. Door tusschenkomst van eenen pelicie-agent kon zij in een hotel den nacht gaan overbrengen. Wat haar echtgenoot betrefi, die is nog altijd afwezig. In de stad Bergen zal door het ont slag van den burgemeester en schepenen eene bijna volledige kiezing moeten plaats hebben. Er zijn thans nog 5 plaatsen aan te vullen. Niettemin zal de ballotteering zondag toch plaats hebben. Twee kandi daten zullen dus tegen goesting gekozen worden. Verloren voorwerpen. Meer dan eens zal onze lezer reeds onverschillig hel wekelijksche lijstjeder verloren voor werpen ter loops overzien hebben en meelijdend geglimlacht over de onbedui dendheid der voorwerpen, die ter terug gave aangeboden worden. Wekelijks treft men iu de brusselsche dagbladen de lijst aan vart de verloren voorwerpen. Dat is echter nog maar kinderspel, bij de bewaarplaats der voorwerpen, die in de waggons en gebouwen van de Staats spoorwegen worden gevonden en die men bij gebreke aan lerugeisching, alle zes maanden in openbare veiling ver koopt. Laat ons eens een bezoek afleggen in het magazijn, waar al die rommeling be waard wordt. Men verliest of vergeel het eene jaar door het andere 12 tot 1500 paraplues. Op dit oogenblik zijn ruim 500 in 't maga zijn, met evenveel wandelstokken en parasols. Daar naast ligt eene onnoemlijke massa handschoenen in alle kleur en stof, hoe den in alle vormen, waaronder defr. 3.60 het grootste getal uitmaken, verder kin- dersspeelgoed, kinderschoentjes, hengel roeden, een cornet-d piston en zelfs trom melstokken. Verder boeken, platen en tijdschriften, waaronder het meest engelsche en duit sche, reisgidsen in menigte, boekdeele» van de verzameling der British authors, de Confession d'un libre penseur, van Leo Taxil, een Breviarium llomanum uit de drukkerij Plantijn van Antwerpen, met het jaartal 1871, een boekdeel der ge dichten van Horatius, uitgave van 1852 Verder reiszakken in alle mogelijke variëteiten, rook- en toilet-artikelen, porte-monnaies, juweelen, brieven, kerk boeken, horlogiën, portretten. Dan komen de kleedingstukken, water dichte frakken voor vrouwen en mannen, andere kleedigstukkeu in onnoemelijke menigte, waaronder de tournures eene belangrijke plaats bekleeden en waaraan men de vrouwelijke ijdelbeid in de meest verschillende vormen kan waarnemen, geld en valsche juweelen. Al die voorwerpen zijn van briefjes en stempels voorzien,om op gegeven oogen blik in 't openbaar verkocht te worden, wanneer zij door de eigenaars niet wor den opgeëischt. De opbrengst is ten voordeele der Staatskas, doch er bestaat een reserve fonds, waaruit de eerlijke beambten, die de gevonden voorwerpen aanbrengen, huune belooningen genieten. Het gebeurt soms ook dat de politie in deze voorwerpen komt snuffelen, zoo vond zij den ulster en de parapluie, die Leon Peltzer in de Zuiderstatie had ach tergelaten, na de moord op Bernays. Verleden jaar vond men in eenen trein van Antwerpen zells een stel Miskleeren. Zij werden niet teruggeëischt en de ver koop bracht 300 frank op. HOLLAND. Blinde Bastiaan. Te Woudrichem is de veerman Bastiaan Pippeling, alge meen gekend onder den naam van Blin de Bastiaan, in den ouderdom van 57 jaren overleden. In zijne teerste jeugd verloor deze man het gezichttoch wist hij zich als schip per te bekwamen, en met die begaafd heid heeft hij zonder hulp, en zonder ooit ongelukken of avarie bekomen te heb-

De Denderbode | 1887 | | pagina 2