1000 FRANK Overjarige Panden. Groote Prijskamp op den Bak. TE HUREN. TE HUREN. BERICHT. Aiui tie lieerai Geestelijken. Priester h oeden, fruitboomen. HUISHOUDING EN LANDBOUW BERICHT Te koop of te huren. Te huren terstond. KALSEIDE WERKEN Verkooping. Vendilie van WOONHUIZEN Bij sterfgeval. VERKOOPING VAN MEURFLS EEN HUIS HOESTEDE, SCHOONE KANADAIIOOMKN, ZElLEHLsT" HITJIS, (twee Woning,) beplante Dreef en perceel Land, ben, het veer over de Maas aldaar ruim -40 jaar bediend. Het minste gedruisch van een nade rend schip wist hij met een verwonder lijk instinct waar te nemen, roeide dan krachtiger, streek de riemen of wendde, naarmate het noodig was. Elke maand verandert het garnizoen te Loevestein toen erkende Blinde Basliaan aan hunne slem de militairen, al kwamen zij na jaren terug, om over gezet te worden. FRANKRIJK. Schandalen. De schoonzoon Wilson. De Patrie meldt dat er een hevige scène heeft plaats gehad in het Elxjsèè tüsschen M. Grévy, president der republiek en M. Wilson, zijn schoonzoon. Het verhaal van het onderhoud moet in de elyseesche kringen niet weinig gerucht veroorzaakt hebben. Ondertusschen zet de Paris op onge nadige manier haren veldtocht voort te gen M. Wilson. Woensdag deelde zij een smeekschrift meê aan den president, waarin zij vraagt, namens alle ordentelij ke burgers, dal M. de schoonzoon aan de deur van het Elyséepaleis worde gezet. (Nadere bijzonderheden.) De Paris deelt thans nadere bijzonder heden meé aangaande de zaak Wilson- Dreyfuss. Ziehier den beknopten inhoud van het verhaal De bankiers Dreyfuss, zoo vertelt het blad, hadden voor het handelsgerecht indertijd twee processen aanhangig, wel ke liepen over millioenen. Het eerste proces eindigde in i879, maar men ver gat de registratiekosten te inkasseeren, hetgeen voor de schatkist een verlies van 75,000 franks uitmaakte. Wilson was toen onder-sekretaris bij het departe ment van financiën en schreef op het dossier der betreffende stukken pas de suite Het tweede proces eindigde in 1883 maar toen werden de registratie-kosten in rekening gebracht. De bankiers Drey fuss eischten echter deze 75,000 fr. terug, daar zij voor het eerste proces ook niets hadden betaald. M. Sadi Carnot, toen minister van financiën, weigerde hieraan te voldoen, hoezeer M. Wilson er ook op aandrong. Toen bemoeide president Gré vy, die ais advokaat voor de firma Drey fuss reeds 200,000 fr. verdiend had, zich met de zaak en ondersteude het verzoek, maar M. Sadi Carnot hield vol dal die teruggave onmogelijk was. M. Dauphin, de opvolger van M. Sadi- Carnot, was echter van een ander gevoe len, en liet par ordre personel van den minister, de teruggave bekrachtigen, zoo dat de bankiers Dreyfuss hunne 75,000 frank terugkregen. De Parts stelt daarom M. Wilson aansprakelijk voor dit verlies, dat de schatkist in strijd met de wet heeft geleden. M. Wilson verdedigt zich tegen deze nieuwe beschuldigingen aldus Hij geelt de redenen op, waarom hij als onder- sekretaris bij het departement van finan ciën, de bankiers Dreyfuss vrijstelde van de registratiekosten voor het door hen gewonnen proces. De tegenpartij moest dit eigenlijk betalen, maar deze was in- tusschen insolvent geworden, zoodat met het niet billijk achtte de 75.000 fr. op MM. Dreyfuss over te brengen, te meer, daar de wet iu dit opzicht voor verschil lende uitleggingen vatbaar was. Eenige jaren later verkeerden MM. Dreyfuss bij een tweede proces in 't zelfde geval, maar inmiddels was de kwestie betreffende de betaling der registratie kosten geregeld en uitgemaakt. Daarom moesten de bankiers nu betalen, maar zij deden dit onder protest en vroegen later teruggave. De .minister Sadi Carnot weigerde dit, maar toen M. Dauphin mi nister van financiën werd. dienden .MM. Dreyfuss hetzelfde verzoek in Inmiddels was er een nieuwe direkteur-generaal gekomen voor de registratie, die den minister aanraadde de teruggave toe te staan. De minister Dauphin gaf toen de betaalde som terug, zonder dat M. Wilson zich verder met de zaak inliet. Ons dunkens zwemt de gansche boel, van hoog tot laag, in een meer van wijn potten Alweer wat nieuws. 't Is eerder iets ouds, eene vernieuwde en verbeterde uitgave van den zeilwagen onzer voor ouders, en die op onze dagen nog in China gebruikt wordt. Een Engelschman en zijne vrouw heb ben den afstand van 72 kilometers, van Honfleur naar Rouaan afgelegd op eenen driewieler, waarop zij aan een sterken bamboestok een zeil vast maakten, dat hen bij gunstigen wind toeliet, te rijden zonder zich met trappen te vermoeien. Keerde de wind of ging hij liggen, dan gebruikten zij hnnne voeten gelijk gewo ne wielrijders. Eene geldverkwisting. Men vertelt dat eene amerikaansche dame te Parijs eenen mantel besteld heeft gemaakt uit de borstjes van paradijsvogels. Die vogeltjes worden verkocht 57 fr. 50. Hun borstje is nauwelijks 12 centimeters breed op 18 lang. Men heeft er 500 noodig, zoodat de eerst noodwendige stof reeds 18^20,000 fr. kost. Er zijn twee jagers naar Nieuwe-Gui- nea gezonden om paradijsvogels te schie ten. De mantel zal 41,000 fr. kosten. Schan dalig Nu, de keizerin van Rusland heeft eenen mantel van pelsen van blauwe vossen, die wel 80,000 fr. kost. Bah als men voor zulke gevulde kas zit... Dramatische redding. De echtge- nooteu L. woonden op de vijfde verdie ping van een huis der rueSambre-et-Meuse te Parijs. De man is 60 en de vrouw 50 jaren oud. Wie zou hel gelooven dat dit huwelijk dag aan dag overhoop staat door de ja loezie van den echtgenoot? Vrouw L. die in een voornaam konfek- tiehuis werkzaam was, moest uit dien hoofde veel uitgaan en wanneer zij dan terug kwam, was zij hel voorwerp van brutale mishandelingen. Dat was onlangs weer het geval. Om 9 ure uitgegaan zijnde, was de vrouw eerst rond 2 ure namiddag teruggekomen. Dat was te erg De jaloezerik begon opnieuw te tempeesten en de arme vrouw, geenen raad meer wetende, sprong uit het open staande venster der vijfde verdieping... Tusschen de derde en vierde verdieping stak eene sterke kram, waaraan vroeger een uithangbord vastgemaakt was hier aan bleven de kleêran van de vrouw ha peren en daar hing zij nu tusschen hemel en aarde. Men riep om hulp, snelde toe met bed den en andere voorwepen om den val te verzachten en twee policieagenlen klom men naar boven, om eene redding te beproeven. Een hunner liet zich aan eene koord van de hooge verdieping neérzakken tot nabij de vrouw, die thans het bewustzijn verloren had. Hij maakte eene andere koord om haar middel vast en eenige mi nuten later kon men het arme slachtoffer der jaloezie behouden binnen brengen. Wat den man betreft, deze is, toen hij zijne vrouw uit het venster zag springen, weggeloopen en men heeft hem niet meer terug gezien. ENGELAND. Lord Mayors day. De wijk Farring- don Without, een der rijke kwartieren van Londen, is in den hoogsten hemel ten gevolge der benoeming van haren oud-alderman l'e Keyser tot het hooge ambt van Lord Mayor der Metropolis. Over 40 jaar werd insgelijks de alderman van de wijk, sir James Duke tot eersen magistraat gekozen, en er hadden alsdan buitengewoon prachtige feestelijkheden plaats. Welnu, Farringdou zal voor M. De Keyser hetzelfde doen. De inwoners van het kwartier hielden verleden zaterdag eene algemeene verga dering, waarin de grootste geestdrift heerschte. De hoedanigheid van den nieuwen lord mayor waren het voorwerp van aller lof. Er werd besloten de stra ten der wijk te versieren en volksfeesten te geven, hij de inhaling van den poor- termeester op 9 november. De versiering der straten zal niet min der kosten dan 75,000 fr. Een komiteit, bestaande uil de voor naamste inwoners werd gevormd. Voorts zullende bewoners van eiken staat afzon derlijk vergaderen om de noodige maat regelen te nemen. Al de kosten zullen bij inschrijvingen gedekt worden. De fabriekraad der kerk van hel H. Graf en de leden der parochie zijn insge lijks bijeengekomen om de inhaling van hunnen worthy alderman zou luisterlijk mogelijk meé ie vieren. Kortom, gansch Londen werkt meê om de plechtigheid der instelling van onzen landgenoot op schitterende manier op te luisteren. Lord Mayor's day zal nog zelden met zulke pracht gevierd geweest zijn als dit maal. De meeste kame^e in liet Royal Hótel zijn reeds voor dien tijd verhuurd aan'Belgen, die met fierheid de feesten zullen komen bijwonen. Holloway's Pillen er. Zalr. Deze opmer kelijke middelen worden met recht in alle we- relddeelen geacht, want er bestaat geene in wendige of uitwendige kwaal, welke ten min ste voor genezing vatbaar is, of een van beiden is een afdoend middel er voor. Doorbrekingen, gezwellen. Scheurbuik, schurft, kanker, atsh- ma, rhumatiek jucbi en waterzucht verdwij nen geheel en al door de vereenigde werking dezer middelen en slechte spijsverelring, mis selijkheid, hoodpijn, gal, zwakheid en andere ongesteldheden, voortkomende uit de inwen dige organen, leveren de Pillen de wonderlijk ste resultaten op Zij maken elk ufiwerpingsor- gaan gezond; zij werken onmiddelijk op het af- zonderingssyslem.op de longen op bet hart en op den bloedsomloop, terwijl zij onverandei- lijk energie, geestkracht, enz, geven aan al de natuurlijke werkingen des levens. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk 5 VnouwEL. 7 10 HUWELIJKEN. G. Schelfhout, koopm. met J Van Severen, z. b. J Rahier, kontroleur der belastingen, met M. Michiels, z. b. E. Schoon, kuiper, met J. Cornand, br. M. De Wolf dagl. met M. Vermoesen, tw C. Bomoo, tw. met B. De Moor, tw. P. Van den Bremt dagl, met M Bauwens, tw. u. Visarl, tw. met Th Bos man, tw, Th. Felix, metser, met M. De Meersman, tw. OVERLIJDENS J De Smet, m. Mouton, voerm. 27 j. overl te Assche, woonende te Aalst. 7 kinderen onder de 7 jaren. Rentree des Classes. Voici Ie moment oü les jeunes élèves s'ap- prêtent a reprendre avec une ardeur nouvelle ieurs études inlerrompes par quelques mois de vacances. Nous ne laisscrons pas passer celte occasion sans recommander aux mères de familie la Nouvelle Méthode de piano de A. Schmoll, méthode qui se trouve aujourd'hui sur lous los pianos, ct dont la tlm' édilion vienl de parattre. Voici les qualilés qui (d'après le compte-rendu de M J. Ghymers, professor de piano au Conservatoire de Liége) distinguent la Méthode Sobmoll de tous les ouvrages du mème genre Simplicité, brièvcté d'exposilion des principescxercies bicn gradués, petils mor- ceaux d'une mélodie facile et d'une bonne harmo nie. destinés a la fois a excrcer les élèves ri l'exé- cution de choses différentes par les deux mains, a former leur oreille et a les rccréer remarques progressives ptacces en notes au commencement de chaque lecon, pour donner aux commencunts I'explication d'une multitude de signes et d'efjets employés dans t'exéculion enfin, remarques éga- lement progressives, oü l'auteur explique les ac cords et les cadences harmonique, l'accent musical et l'usage des pédales. 5 Parlies, chaque 3 Fr. S'adresser chez F. de Aynssa (Deliége), 92. rue de la Montagne a Bruxelles Les prefaces des ceuvres mélhodique» de A. Schmoll sont envoyées franco sur demando. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VEND1TIE VAN op Donderdag 3 November fl$87, om t ure nanoen. Vetkooping van de over hunnen tijd slaande panden der maanden Juli,Augusti en September IRt-6. naar 3schoone Cylinders. (Lotens geval.) Den inleg is bepaald op 25 een timen per man. De loting zal plaats hebben op zondag den 25 October 1887. om 8 ure 's avonds ter herberg In den Zwarten Leeuw. bij August Kiekens, Veemarkt. Een schoon gerieflijk Huis gelegen op de Molenslraatpooit, dienstig voor alle bedrijf, groote Beneden en Bovcuplaatsen met Hof. Zich te bevragen bij Madame weduwe Van Geem, Molenstraalpoort. Een schoon Woonhuis, gelegen te Aalst, aan de Houtmarkt N 3. Zich te bevragen bij M* W* Dc Moor te Schoonaarde. Hel Ruree! der Kerkmeesters van St Marti- nnskerk te Aalst, maakt aan het publiek ken baar dat bij sterfgeval, twee plaatsen van zan ger op de Hoogzaal (tenor en basse-laille opengevallen zijn. Voor de voorwaarden en inlichtingen wende men zich bij den heer Voorzitter of den heer Sekretaris van hel Bureel. Hel Bureel der Kerkmeesters Do Sekretaris, De Voorzitter. F. DE HERT C. VANDERHAEGEN. Slaking van verkoop. Groote afslag op dc P.-J. DE SMET. AALST-KAPELLESTRAAT. BANK EN WISSELKANTOOR. MAYART, DE RUDDEREEN C", *7, Albert-Licnurtflrant, 'i7 Aalst (bij de Statie.) Aankoop en verkoop van publieke fondsen aan I fr. per 1000 commissie. Uitbetaling van inlerestkocpons, Wissels, enz., Koslelooze inlichtingen over alle weerden. Leening op publieke fondsen. Uitwisseling van Belgische en vreemde mun ten. Inschrijving op openbare uitgaven. Ilobt gij Fruitboomen te planten wilt gij goede vruchten plukken, wendt u in de oudbe- faamde boomkweekerij van Michel HellinLx Leopeld*traalpoort te AaLt. Daar zijn le bekomen scboone Perzik-Abrikoos cn prmme- boomen voor den vollen wind en voor leiboo- men schoone gekweekte peerelaars in pyra- miden leiboomen en hoogsiammige appelboo- men met welgemaakte kruinen, de scboone verzamelingen van goede nieuwe peeren en- gelsche perzikken en brignolen en al andere fruiten. Men kan verscheidene vruchten zien en proeven in de kweokerij alles aan zeer ge ringe prijzen. Al dc te koop gestelde boomen, zijn gewaarborgd als echte soort en mogen met zekerheid geplant worden. Lustrine om slijflo en glans aan hemden te geven en gemakkelijker te strijken, 0,t0c. hel pak, 0,25 de doos. Zeep Phcnix om zonder nadeel het lijnwaad scnoon wit te wasschtn. Pakken 0,15 c. en 0,80 c. de kilo. Lncto. Ilollandsboterpoeder om meerdere melk en schoone geele boter te bekomen. Pak 0,40 c. fr. 1,50 de kilo. Alitliine voor Motten, Schitters, Weekluizon cn andere insecten te vernielen. 0,25 c het pak. Alle Kleuren voor Kleerverf in pakken van 0,10 en 0,23 c Raasstremsel. Kaaskleur om zelf hol- landsche kaas temaken. Boterkleursel. 0,50 c. 75 C. TE BEKOMEN BIJ F. Van der Stappen-Smeesters, DROGIST KAPELLESTRAAT, 15, AALST. aan dezen die opnieuw zal tanpdiju hebben na het landvcrsterLende keizerlijke wa ter van Goldmann gebruikt le hebben. S. GOLDMANN en C" DRESDEN eenige ware, tegen fr. 1.00 de llesch bij M V. Meirschaut, apoteker, KortcZoutstraat, te Aalst, te bekomen bij Séverin De Boe, Oostendsche Oesters alsook Zeelandschc. Door de geringe prijzen verhoopt hij de gunst van eenieder. Een schoon huis met boomgaard cn aanhan gende gebouwen, wel gelegen te Erpe. Hel slaat den Kooper of Huurder vrij lor.nling en land in pacht le hebben. Voor de voorwaarden zich te bevragen bij den eigenaar heer dokter Lacompte, Pontstraat te Aalst Een schoen en gerieflijk Huis met drie beneden plaatsen, dienstig voor winkel en herberg, gelegen te Aalst op den hoek van de Maanstraat en Postweg. Zich te bevragen bij d'lieer Louis Burny- Antheunis brouwer te Aalst. Gemeente Wanzele (Oost- Vlaanderen). OPENBARE AANBESTEDING van Het College van Burgemeester en Schepenen der gemeente Wanzele, zal op Donderdag 27 October 1887, om 2 ure namiddag, ten Ge- meenlehuize le Wanzele, onder nadere goed keuring der bevoegde overheid, overgaan tot de openbare aanbesteding van 233 loopende meters Kalseide op 3 meters breedte, op de baan N° 3, met steenen van 10/12 uit de groe ven van Lessen, en Sponden uit die van Lessen of Qucnast. De aanbieding zal plaats hebben bij op zegel geschrevene en gesloiene aanbiedingsbiljetlen door den aanbieder en borg geleekend, bij aanbevolcnc brief vrachtvrij aan 'i Gemeente bestuur van Wanzele toegestuurd, volgens de voorschriften van art 2van hel algemeen last- boek, betrekking hebbende op de onderneming dtr werken, waarvoor hulpgelden door de provincie Oost-Vlaanderen toegestaan worden. Dé buitenste omslag zal het adres dragen van Mr de Burgemeester en voor opschrift dragen Aanbieding voor hel aannemen van openbare werken, en de binnenste Aanbieding voor de onderneming van Kalseidewerhen in de I gemeente Wansele. Deze aanbiedingsbiljetlen zullen het postmerk dragen ten laatsten van 23 October 1887. Het laslboek, de plans en verdere voorwaar den zijn t'elks inzage berustend op het Ge- meente-Sekrelariaat, den Dijnsdag en Zaterdag, van 9 tot 11 ure voormiddag en den Donder- dag, van 2 tot 4 ure namiddag. Wauzele, den 27 September I8S7. Burgemeester en Schepenen, De Gemeente-Sekrelaris, V. BLONDEEL. G. V. BLONDEEL. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 58 aren 69 centiaren Land te Hofstade op de Golliusbosch sectie A deel ten noorden van N° 588. Instel 5, Verblijf 17 November 1887. Telkens om 5 uren namiddag ter zit tingszaal van den heer vrederechter te Aalst Groote Markt. Meubels, herberggerief, verfstoffen, ver- wersgereedschap en schoone ladders, te Aalst, Molendriesch, ten sterfhuize van d'lieer Ferdinand Bande en huisvrouw Clotilde Vanden Nest, op Woensdag 26 October 1887, om 9 uren voormiddag, door hei nmblvan den Notaris BKECKPOT, te Aalst. VERKOOPING van te Aalst. Nazarethstraat en Hoogstraat. De Notaris LIMPENS te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen STAD AALST. I. Een Woonhuis met erve,zijnde de van ouds gekende herberg Au Voyaceur in de Nazarethstraat, geteekend N° 14, groot 1 aar 40 cent. In huur bij de echt genoten P. Van de Velde-Van Cauter, tot 1 Februari 1902,mi'.s Fr. 400 's jaars, betaalbaar per maand zij (r. 55.55 ceut. II. Een Huis met erve, in de Hoog straat, geteekend N' 24, groot 5o centia ren. Bewoond bij Van der Meulen, aan fr. 5.25 ter week. III. Een Huis met erve nevens voor gaande, geleekend Nr 26. groot 30 cent. Bewoond door Van Den Hauwen aan fr. 2.50 ter week. IV. Een Huis met erve, zijnde alsnu eene herberg gekend c Flora, nevens voorgaande, geteekend N° 28 groot 1 aar 20 cent. Bewoond bij de We Strickx aan fr. 4.50 ter week. V. Een Huis met Magazijn en erve, in de Hoogstraat, geteekend N° 43, groot 1 aar 10 cent. Verhuurd aan den heer Gorthals, mits fr. 32.52 cent. per trimes ter. Instel, Maandag 7 Noïember 1887 Verblijf, Maandag 21 n°v™Derl88<. Telkens om 5 uren nanoen, ter herberg A la Carpe, bewoond bij de mede- verkoopers echtgenoten Knauss-Van Nieuwenhove te Aalst, aan de Leopold- straatpoort. De schoone Hoeve De Bijloke te Dender- hautem, Stichelen met circa 27 hectaren aller beste gronden daaraan gelegen is vau heden in huur ot pacht over le nemen aan de voor- deeligste bespreken. Mod wende zich voor alle inlichtingen T zij bij brief of in persoon tot Th Sonck, le Dender- hautem, (Dorpplaats.) Kantoor van Deurwaarder J. DE VOS, Leo- poldstraat, N" 28, te Aalst. Door Sterfgeval. «I» Donderdag 27 October 1217, om 1 uur namiddag, ten Sterfheuze van C. Cor- llials, Peperstraat tV 9 te Aalst OPENBABF, VERKOOPING van XE AALST, in de Keizerstraat. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met ge win van palmslag 6B gelagen, in het openbaar verkoopen Een Huis met erve, te Aalst, ten voorhoofde in ile Keizerstraat, geteekend N* 18, en geka dastreerd wijk A, N. 71, houdende van do eene zijde of zuidwaarts aan een huis van den heer Eduard Boone, van de andere zijde of noord waarts aan een huis van den heer De Coen- Van der Noot, en van achter aan den hof van zelfden heer De Coen-Van der Noot. Bewoond door Jufvrouw dc weduwe Sebas- tiaan Van den Bossche. ZITDAGEN Ten 4 ure namiddag, ter Eslaminet Het- Paviljoen, bij den heer Robert Van de Maele, te Aals, Groote Merkt. OPENBARE VERKOOPING van eene behuiffde TE ERONDEGEM. De Notaris EEMAN te Erpe. zal ingevolge de wel van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP Eene behuisde Hofstede gestaan en gelegen te Erondegem, aan bel Hemelsveld, wijk B, nummers 826a en 827a groot 4 aren 90 centi aren palende ten ooste en ten noorde Paulus Van der Heggen, ten zuide Angelus De Wint en ten weste Charlcs-Louis De Prez Onmidde- lijke ingebruikireding ENKELE ZITDAG ZATERDAG 5 NOVEMBER 1887, om 3 ure nanoen, ter Zittingzaal van hel Vredegerecht te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING VAN te Gijsegem en Mespelaere. De Notaris EEMAN le Erpe, zal op WOENS DAG NOVEMBER 1887 om 1 uur slipt nanoen, in hel openbaar verkoopen Gemeente Gijsegem. 16 koopen hooge en gave Kauadaboomen, hebbende eenen omtrek van 1 meter 50 centi meters tol *2 meiers. Zelfde boomen zijn geslaan in den kleineu meersch, (gescheed van Gijsegem en Mespe laere) op 5o meiers afstand van de Donckslraat en Kalseide. Gemeente Mespelaere. Namens de Erven De Meyer. 11 koopen zware cn zuivere Kanadaboomen, Ier dikte van een 1 meter 50 centimeters lot 2 meters, aan eene partij meersch genaamd Het Rot 4 koopen schoone Kanadeboomen aan eene partij meersch cn geroeide bosch genaamd de Paardenweide. 9 koopen hoogsiammige Kanadaboomen. 1 schoon Abeelboom hebbende eene dikte van omtrent 2 meters en gestaan aan de goe deren op den Hclstkaulcr of rammelaar. Namens Mijnh J. Van Cauter te Gijsegem. 9 koopen zuivere en zware Kanadaboomen, metende in den omtrek 1 meter 50 centimeters tot 2 meters en gestaan aan eeDe partij land op den Helstkauter of rammelaar. Deze boomen allen van buitengewone dikte en gavigheid, zijn geslaan aan en in de nabij heid van goede en groote wogen en der kal seide en bij gevolg van gemakelijken vervoer dienst Men zal vergaderen leGijsegem.in den Kleinen Heersch, aan de Donckslraat, en volgeD voo de verkooping, hel hierboven aangeduid order' De verkooping zal gedaan worden op tijdvao betaling,mits te stellen voor iedere koopen vol doende borge. OPENBARE VERKOOPING VAN gelegen te Aalst Mijlbeek, (Breedestraat.) De Notaris EEMAN, te Erpe, zat namens wien het behoort raon gewin van palmslag en gel3gen openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een HUIS zijnde eene Iwee wooning geslaan en gelegen ie Aalst-Mijlbeek aai de Breedestraat gekadastreerd wijk D nummers 198b en t98c, groot 80 centiaren pa lende ten ooste Augusiinus Van de Velde, ten zuide de Kaisseide,teu weste enten Doorde den volgenden koop. Bewoond door M. Vital Leeman aan fr. 2 bij de week. Boomprijs fr. 50. Tweede koip. Eene met boomen beplan ten Dreef genaamd Antonius Berg gelegen te Aalst-Mijlbeek aan de Breedestraat, bekend bij het kadaster wijk D nummer 19Sa groot aldaar 45 aren 10 centiaren palende oost en oostzuid Augusiinus Van de Velde, en andere, zuid voorgaande koop en de siraat.west Petrus Josephus Van Langenhove en anderen en noord den heer Judocus De Cock en anderen. Onverpacht. Boomprijs fr. 2950. Derde koop. Een perceel LAND gelegen te Aalst-Mijlbeek op bet Wijngaardveld en Breedestraat. groot 15 aren 19 centiaren, ge kadastreerd wijk D nummer 203 met eene grootte van 15 aren, palende ten ooste Mijn beer Frans De Cock-Do Bruyn te zuide de kassei ten weste Mijnheer Jelie en tch noorde voor gaande koop. ZITDAGEN INSTEL MAANDAG 31 OKTOBER JOO, VERBLIJF 14 NOVEMBER 1887" Telkens om 4 ure van den avond ter herberg Den Klokkenbol, gehouden door Mijnheer Lotus FONCÉ te Aalst Molendries.

De Denderbode | 1887 | | pagina 3