welk bestuur dau ook indien zij 1500 fr. trekken, is eene schikking, die niet kan verdedigd worden. Ziedaar eene heel juiste opmerking. Het is niet te verdedigen dat die amb tenaar het recht heeft van kiezer te zijn omdat hij geld trekt van een stadhuis, van hetwelk hij dus de ondergeschikte is. Men moest integendeel hem precies daarom uit het kiezerskorps weeren, in dien men inderdaad blijken wilde geven van recht door zee te gaan. Maar waarom, als die ambtenaar kiezer moet zijn, doet hij zijn exaam niet Kan hij dit niet, dan vragen wij of hij doorgaans wel een goed ambtenaar zijn zal Wat wonderlijke tegenstrijdigheid Men eischt van mij dat ik een exaam afiegge dat ik bewijzen geve van kennis en bekwaamheid maar hij aan wie het stadhuis 1500 fr. betaalt is kiezer, omdat hij die 1500 fr. trekt. Wij vragen dat iedereen het exaam doe, de ambtenaars zooals wij. Nog is het stootend dat de meestergas ten, porions enz., ten minste twee jaar in dienst en 25 werkliê onder zich hebben de, van rechtswege kiezer zijn. Welnu, zegt de Patrie, dat doel een aantal personen kiezers zijn, die dikwijls hunnen naam niet kunnen spellen. Dat is nogmaals waar. Wij hebben zegt Handelsblad,hier te Antwerpen overi gens meer dan eens gezien hoe men de wet toepaste. Tegen de meestergasten der liberale werkhuizen mocht zoo veel geprotesteerd worden als men wilde, zij werden toch kiezers. 't Kan zijn dat wij den slag van de zweep niet kennen, of dat wij den goe den draai niet weten te geven aan onze verklaringen voor de enk westen. Kiesexaam. Aan de katholieke jongelingen Nog eenige maanden en April staat weêr voor de deur.... Waarom ons dat herinneren, hooren wij vragen, denkt-gij dat wij het niet weten Goed! maar hebt gij er al aan gedacht dat het in de aanst. maand April de laaste maal zal wezen dat het aan elkeen zal toe gelaten zijn het kiesexaam te kunnen af leggen, zonder voorzien te zijn van een studie-certificaat. Na April 1888, kan niemand het kies exaam ondergaan dan zij die voorzien zijn van een studie-certificaat afgeleverd door den Bestierder eener school die hiertoe gemachtigd is geworden. Geen andere Bestierders konnen ge machtigd worden dan deze in wier school het officieel programma van onderwijs wordt gevolgd. Deze maatregel werd door de liberalen genomen uit haat tegen 't katholiek on derwijs. Waarom anders zulke onrechtveer- digheid door eene wet bekrachtigen Want wat zou het er toe geven, de leerlingen eener zulkeschoolaan 'texaam toe te laten Immers zoo ze niet be kwaam zijn, ze zullen gebuisd worden Nog onrechtveerdiger is de wet tegen over al deze die 't geluk niet hebben van den voldoenden tijd ter school te gaan en welke dankzij moed, volhardingen soms bovenmatige krachtinspanningen,er door zelfs onderricht, in geslaagd zijn eenen zekeren graad van geleerdheid te verkrij gen. En nogthans deze lieden die meer verdiensten hebben dan deze die den vollen tijd ter school gingen, mogen zich na April 1888, niet meer aanbieden om het kiesexaam te ondergaan Wie durft houden staan dat zulk een stelsel rechtveerdig is ?..- Katholieke jongelingen in April dus is het de laatste maal dat gij u voor hel kiesexaam kunt aanbieden en laat deze laatste gelegenheid niet ontsnappen, wilt gij het u later niet beklagen. Dus katholieke jongelingen, allen in zoo groot getal mogelijk de voorberei dende leergangen gevolgd Herinnert u dat het katholieke leger nooit te sterk kan wezen en dat uwe plicht van ware katholiek u gebiedt er u als strijdende soldaat te laten bij inlijven Dus geen schuldig plichtverzuim STERFGEVAL. Men meldt ons uit Ninove het schielijk overlijden in den ouderdom van74 jaren, van den heer Dumonl-V an Nerom, Sche pen dezer stad. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De Eerw. Heer Lemmens, onderpas toor te Denderbelle, is onderpastoor be noemd te Erembodegem, en wordt te Denderbelle vervangen door den lerw. Heer Lippens, onderpastoor te Ooike, aldaar opgevolgd door den Eerw. Heer De Mulder, coadjutor te Waterland-Oude man. De EE. HH. De Schenkel, professor te Sottegem, en Bouckaert, professor te Lokeren, verwisselen van plaats. ALLERHANDE NIEUWS. Jaarmarkt van St. Mar- tinna. Onze Jaarmerkt, heden Za terdag gehouden en dus met onze weke- lijksche merkt is samen gevallen, heeft tamelijk veel volk naar onze Stad gelokt. De verschillige merkten waren beter voorzien dan naar gewoonte. De Hoorn- veemerkt was buitengewoon wel voorzien doch de Paardenmarkt, had om zoo te zeggen, bijna geen plaats, er waren in 't heel eu al 5 peerden te koop gesteld. In alle geval men heeft heden eens te meer kunnen bestatigen dat onze Novem- ber-Jaarmarkt toch iets beteekenl als ze op eenen zaterdag gehouden wordt en een waar armoedje is wanneer zij op eenen anderen dag gesteld wordt. Wij blijven altijd bij ons gedacht dat het eenige middel om onze St-Martens- jaarmerkt eroptebeuren, deze is van ze altijd op eenen zaterdag, 't zij vóór 't zij na den feestdag van onzen Stadspatroon te houden. Eenige kooplieden in vee vragen dat hier wekelijks eene Veemerkt zou gehou den worden wij denken dat ons Ste delijk Bestuur die vraag zou dienen te onderzoeken. Later komen wij hierop terug Oproeping van Erfgenamen De heer Commissaris van policie onzer stad Aalst, komt de volgende briefkaart te ontvangen, waarvan wij op zijn ver zoek de letterlijke vertaling laten volgen Mijnheer de Commissaris. Gelief, ik bid u, den heer Van den Brumpt vader te berichten dal zijne doch ter juffer Van den Brumpt Angelica ten mijnen huize, te Brussel, overleden is den 30 September lest, dat zij aan hare erfgenamen nalaat een schoon mobilair en eenige duizenden franks. Dat hij zich rechtstreeks tot mij wende die onwetend was dat zij nog familie had, dat hij slechts tot mij-zelf spreke. Aanvaard, M. de Commissaris, mijne groelenis, (Get.) J. COLL1GNON. Adres M. Jan COLLIGNON, 178, Nieuwland, (rue Terre Neuvej BRUSSEL. N. der R. Wij denken dat de heer Collignon den naam der overledene mis opgeeft, dat zij niet Van den Brumpt, maar wel Van den Brempt, heet. Opzoekingen ten Bureele van den Bur gerstand onzer stad hebben bewezen dat gedurende deze leste 40 jaren geene An gelica Van den Brempt te Aalst geboren werd. Ongetwijfeld werd zij geboren in een onzer omliggende gemeenten en kwam zich met hare ouders te Aalst ves tigen. Nieuw drama. Gewapen de diefstal. De tijding over de misdaad, die in de Jolystraat te Shaarbeek heeft plaats ge had, wordt door de brusselsche bladen bevestigd, Ziehier de breedvoerige inlichtingen, die zij over bet drama meédeelen. In het nummer 121 der Jolystraat te Schaarbeek, bij op de hoogte der Gauehe- retsplaats, wonen de echtgenooten Kam- steek, een huisgezin zonder kindereu, De man gaat 's avonds naar zijne kring ter wijl de vrouw zich ter ruste begeeft. Die bijzonderheid was opgemerkt door eenen huisschilder, die aan den gevel der woning werkte. De dame gaat vroeg te bed, namelijk rond 7 ure 's avonds. Woensdag, toen zij omtrent een uur sliep, hoorde zij een vreemd gerucht in huis, over den aard waarvan zij niet zeer gerust was. Een dief moest ongetwijfeld in huis gebroken zijn. Het grootste gedeelte der huizen van de Jolystraat komen op de Senne uit. De afsluitingen laten langs de rivier veel te wenschen over. Wanneer het water laag is, valt er niets zoo gemakkelijk, dan de rivier over te stappen en de schutsels der woningen te beklimmen. Dit was nu het geval geweest. Een man was langs dien weg op de binnen plaats gekomen, had eene ruit van de kelderkeuken verbrijzeld en was zoo in huis gedrongen. Daar vond hij niets dan een pak poeiersuiker en een burgerkruis van 2* klas. Met een nachtlicht in dë hand klom hij toen op zijne zokken naar boven en vond de deur der slaapkamer open staan. De vrouw liet een angstschreeuw toen zijn den kerel met zwart gemaakt gezicht zag binnen treden. Wie is daar riep zij. Hij greep de verschrikte vrouw bij de keel en zegde Ik weet dat gij alleen zijt. Gauw, geef mij 200 franks... Spoedigwant zoo gij het niet doet zijt ge dood. Wij zijn gedrieën Vrouw Kamsteek, vreezende dat zij, door weêrstand te bieden, de zaak 20u verergeren.zocht een middel om den dief tot bedaren te brengen. Vriend, zegde zij, mijn geld is niet hier. Kom met mij naar de keuken, daar zal ik er u 500 geven. De booswicht was haastig. Daar deon- gelukkigen niet snel genoeg naar bene den ging, sleepte hij haar met de haren van de trappen af tot in de kelderkeuken, waar geen geld was. De dief werd ongeduldiger en bedreig de haar te dooden met een grooten schroefdraaier. Men ging terug naar boven. Terwijl beiden de trappen beklommen, hield de dief niet op de arme vrouw met zijnen schoefdraaier te mishandelen. Boveü ge- kemen smeekte de vrouw hem dat hij haar een glas water zou geven. Onder aanbeveling van zich niet te verroeren, ging hij naar beneden om aan haar verzoek te voldoen en met de weini ge krachten, die haar overbleven, snelde de vrouw toen naar de straatdeur, die gelukkig niet in 't nachtslot was. Zij opende die en bloedend snelde zij naar eenige voorbijgangers, roepende Moord dieven Bijna op hetzelfde oogenblik kwam de dief haar achternageloopen. Door een bijzonder toeval was juist M. de substituut De Roo in de straat. Deze eischte in allerhaast eenen policie- agent op met behulp waarvan hij den deugniet aanhield. Vrouw Kamsteek is ernstig gekwest ofschoon men niet denkt dat hare won den doodelijk zijn. Zij heelt bewijzen gegeven van boven- menschelijken moed. De worsteling had twee uren en half geduurd l)e huiszoeking heeft niet doen besta tigen of er meêplichtigen waren, gelijk de indringer beweerde. Hij had zijn gezicht met slijk zwart gemaakt. Toen hij in de kamer drong heeft hij zijn slachtoffer eerst aangevallen met eene kleine kolomdie hij uit de trap leuning had gebroken. In de cel waar hij thans opgesloten is, weigert hij volstrekt eenig voedsel te ne men. Het is een jongeling met gemeen, ondeugend gezicht. Het slachtoffer heeft meer dan dertig wonden (een blad zegt vier-en-tachtig wonden en kneuzingen) aan hel hoofd en de beenen. Vrijdag morgend werd de misdadiger naar hel parket gebracht, waar hij door den prokureur des konings ondervraagd werd. Hij heeft eindelijk, door vragen ge dwongen, bekend August Van Overmeire te heeten. wonende met zijne moeder, Droosbeekstraat, te Laken. Hel is een oud-veroordeelde van de gevaarlijkste soort. Volgens wij uit andere bladen verne men, is het niet de vrouw, maar de huis houdster van M. Kamsteek, die het slacht offer van den aanval was. Toen de booswicht weggebracht werd, kostte het de gendarmen en policie veel moeite, hem tegen de volkswoede te be schermen. Toch hebben eenige slompen en stam pen van het volk hun doel getroffen. Bloedig drama te Brussel. (Nadere bijzonderheden.) De aanrander is maandag nacht in han den der policie gevallen. Gelijk reeds gemeld werd had de pa troon van den schildersgast geene aan duidingen over hem kunnen geven, dan dat hij Jan heette en met zijne ouders in den Duivelshoek woonde. De policie, daar ter plaatse een onder zoek iustellende, vernam weldra dat hier spraak was van zekere Huylebroeck, 19 jaar oud. Er werden maatregels genomen om den Duivelshoek, die eenen doelhof van straatjes en gangen vormt, af te sluiten en tot half twee bleef men op post. Toen zag men den verdachten aanko men. Hij stapte voorzichtig voort, trach tende de plaatsen te volgen waar men hem het minst kon zien. Óogenblikkelijk werd hij aangehouden, zonder dat hij den minsten tegenstand bood. Hij zocht zijne tegenwoordigheid in het huis der Sleepersstraat te rechtveerdigen. Op zijne kleéren warende bloedvlekken moeielijk zichtbaar, daar zij met verf ge mengd zijn. Wat de weduwe Dethuin betreft, haar toestand laat weinig hoop tot redding over. Zij werd door niet minder dat dan drie-en-veerlig messteken getroffen. Ver scheidene hareL tanden werden met het mes verbrijzela: Het linkeroog is door boord en de huid van den hoofdschedel draagt niet minder dan twaalf wonden. Daarenboven heeft het slachtoffer nog zeven wonden aan de rechterhand, twee aan den rechter arm en twee aan de linkerhand. Het driejarig kind van de vrouw was bij dit bloedtooneel tegenwoordig. Het arme jongske zat als versteend van schrik in eenen hoekweggekropen.Men beproef de het te doen spreken, maar dit gelukte niet. Hot was M. Hamesse. de schilder die in n. 11 derzelfde straat woont, welke het eerst de hulpkreten van het slachtoffer hoorde. Toen belde hij aan het huis waar de misdaad gepleegd werd, en het is waarschijnlijk dank hieraan, dat de moor denaar zijn slachtoffer niet geheel heeft afgewerkt* en waarschijnlijk dat hij op het hooren der bel over den hofmuur is weggevlucht. In den loop van den dag heeft Huyle broeck, die alle plichtigheid loochent, de magistraten in hun onderzoek vergezeld naar het huis der misdaad, en vervolgens naar de woning der vrouw Dethuin. De ongelukkige liet een luiden kreet hooren, zegt men, toen de verdachte in hare kamer gebracht werd- Breng hem weg riep zij, breng hem weg, den moordenaar. Huylebroeck liet niet de minste ont roering blijken. Welnu, vroeg hem de onderzoeks rechter, zult ge nu nog loochenen Ja, mijnheer, antwoordde hij, ik hou staande dal ik van niets weet. Toen werd hij opnieuw in eene andere kamer ondervraagd.eu nog altijd volhardt hij in zijne loochening. Doch de konfrontatie met het driejarig kind was verpletterend voor hem. Dat is de leelijke man, zegde de kleine, die mama geslagen heeft Het onderzoek in de woning van het slachtoffer duurde meer dan een uur. Vervolgens werd Huylebroeck naar de gevangenis gebracht. Eenige dagen voor zijn aftreden heeft M. Thonissen nog eenen omzend brief naar de gouverneurs gestuurd, waarin hij hen doet opmerken dal ver schillige gemeenten voortgaan met eenen taks te heffen op de verzekeringspolis sen, iets wat rechtstreeks strijdt met de wet. De omzendbrief dreigt de gemeenten zelfs, dat hunne begrootingf niet meer goedgekeurd zal worden, indien die taks niet geheel verdwijnt. Men melt, zegt de Court ier dat de regeering een krediet aan de Kamers zal vragen, voor verbetering van buurtwe gen en vvaterloopen. HOLLAND. Uit Nijmegem Sedert eenige weken is alhier een Maison Duval geopend, eene vleeschhouwerij met restauratie, deeerste inrichting van dien aard in ons land. De openstelling van genoemd huisdeed veel huisvaders alhier eenen zucht van verlichting slaken, doch menige slachter uitte eene verwerisching. Immers, Maison Duval bood het rund- en kalfsvleesch merkelijk leeger ten verkoop aan dan de slachters, waardoor dezen genoodzaakt waren ook hunne vleeschprijzen af te slaan. De voornaamste vleeschhouwers ver- leegden dan ook reeds dadelijk den prijs van 't vleesch met 1Ü centen per kilo, en nu volgen de mindere collegas dat voor beeld. door het vleesch 5 centen per kilo af te slaan. Dakhazen. Dezer dagen kwam een broodjager met zijne vangst het IJ te Amsterdam over. De man klaagde. Er was bijna geen wild en wat er nog was, werd door de kruitvermorsende heerkens uit de stad zóó bang gemaakt, dat het niet te benaderen was. Maar gelukkig zijn er nog schoone, vettedakhaze i bij ons in de buurt, mompelde de man. Dakhazen, zegde een jongeheer,nieuws gierig misschien omdat hij, wel eens een jachtgeweer in de hand had die ken ik niet. De broodjager antwoordde niets en lachte geheimzinnig. Maar een van de omstanders zegde lachend dat zijn van die hazen, welke een poelier altijd ge stroopt in ontvangst neemt, waardoor de nieuwsgierige nog altijd even wijs bleef. Wat wel die dakhazen zijn Vlak in de nabijheid van het tentoon stellingsterrein van 1883, had zich een fransche kok gevestigd, wiens restaura tie, of laten we liever zeggen, wiens keu ken beroemd was bij elk, die van haas of hazenpeper hield. En 't schoone van 't geval wes dal de kerel al was begon nen met dit gerecht op te dienen lang voor dal de jachttijd was geopend, en daarmee voortging toen het wild peper duur werd. Toen er geen hazen meer te koop wa ren, had die fransche kok nabij de ten toonstelling ze toch nog lekker in zijne restauratie. De konkureuten haalden de schouders op, probeerden of zijn knecht ook klappen wilde, maar waar de kerel zijn wild vandaan haalde, daar kwamen ze niet achter. Alleen zijn huisbaas ontdekte het ge heim, nadat de bekwame kok zijne voor- deelige zaak had verlaten eu toen het ten toonstellingsterrein ook eenzaam en ver laten was geworden. Op den zolder achter een beschot ontdekte de verbaasde eige naar namelijk eene overgroote hoeveel heid kattenvellen door den behendigen kok in het ledige huis achtergelaten. Dat waren misschien wel vellen van de lekkere dakhazen welke die kok of zijn medehelpers dagelijks aan de ver lekkerde bezoekers van zijn café had ver schaft. Hoeveeldakhazen worden niet voor echte hazen opgediend FRANRKIIK. De onvoorzichtigheid. Een Belg, de genaamde Van S..., schrijnwerker, was maandag avond ten eten gegaan bijeenen zijner landgenoten,wonende in de Aveuue du Maine te Parijs. Daar waren nog eenige Belgen, en een der aanwezigen stelde voor pannekoeken te bakken, zoo als dit in Vlaanderen, den avond vóór Allerheiligen,veel het gebruik is. Aangenomen. Weldra was men bezig, toen Van S.... eensklaps het ongelukkig gedacht kreeg eene van die zotte weddin gen voor te stellen, die reeds zooveel slachtoffers hebben gemaakt. Hij beweer de een zeker getal pannekoeken te zullen opeten zonder die te knauwen. Van S.... had er reeds eenige ingeslikt toen do voorteekens eener verstikking zichtbaar werden. Het gelaat van denon- voorzichtihen werd paardsch, zijneoogen scholen vol bloed, en vooraleer een ge neesheer ter plaats was, had de onge lukkige reeds den laatsten snik gegeven. De EiffeltorenDe toren van Ba- bel veroorzaakte zulke spraakverwarring, dat er tusschen de menschen overal twist en tweedracht ontstond en de samenle ving uiteenviel. Thans is het te Parijs juist het tegen overgestelde. Spraakverwarring heerscht er sedert langtwist en tweedracht hebben de bovenhand, en daarom wordt er een toren gebouwd, wiens top in de wolken zal onzichtbaar zijn de toren Eiffel. Wij zijn nu, schreef een parijzer kor- respondeut,in het tijdperk van den bouw van liet drie honderd meters hooge ge- denkteeken der derde republiek, dat misschien zal moeten werken als een homeopatische middel tegen de spraak verwarring; maar dat overigens van heel twijfelachtige nuttigheid zal zijn. Op het veld van Mars is het belangwekkend de werken daarvan te gaan zien, die zich reeds dertig meters hoog verheffen. Zoo als algemeen bekend is, bestaat de toren uit een geraamte van geslagen ijzer, dat spits omhoog gaat en dat steunt op vier voeten, die op den beganen grond de hoekpunten zijn van een vierkant.welks zijden honderd meters lang zijn. Het geraamte bestaat uit vier geslagen ijzeren staanders,die volgens eene krom me lijn schuins omhoog gaan, en hoe langer hoe meer tot elkaar naderen, tot dat zij op twee derde der hoogte als het ware een geheel vormen. Op verschillende hoogten zijn zij ver bonden door vloeren of verdiepingen,die bereikbaar zullen zijn door ophalers, om voor het publiek het beklimmen van den toren mogelijk te maken. Ieder van de vier staanders op zich- zelven genomen, bestaat riiel uit eenen koker van plaatijzer.maar is geheel door zichtig, en samengesteld uit vier balken, die twee te samen zijn gekoppeld door ijzeren kruisen. Men is met den bouw thans nog niet gevorderd tot de eerste verdieping, zoo dat men thans op het veld van Mars het eigenaardig schouwspel heeft van vier reusachtige ijzeren geraamten, die onge veer dertig meters hoog in schuinsche richting tot elkaar hellende, zich uit den grond verheffenen. Wat er op het veld van Mars aan den bouw wordt gedaan, is niet anders dan het vastschroeven der onderdeden, die kant en klaar uit de werkplaats van den fabrikant komen. Men is thans bezig tusschen de vier poolen, welke dezen modernen viervoe ter moeten dragen, houten stellingen op te zetten, waarop men de eerste dwars verbindingen zal leggen. Het is mogelijk, dat als alle stellingen verdwenen zullen zijn. de geheele konstruktie een kenmerk van groote lichtheid zal hebben, die men echter voor een goed deel bederven zal door het aanbrengen van alleilei gegoten ijzeren versieringen, welken den waren aard der konstruktie verbergen en ver- valschen zullen, en het geheel daarom niet schooner maken. Op het overige gedeelte van het veld van Mars is men tegenwoordig druk be zig met de ijzeren loodsen op te zetten voor de eigenlijke tentoonstelling, die volmaakt zal gelijken op alle voorgaande tentoonstellingen. Dat men in het voor jaar van 1889 met dit alles gereed zal komen, is niet twijfelachtig. Men heeft immers nog anderhalf jaar tijd.en daarin kan veel gedaan worden. De gehele ten toonstelling is in de opvatting van vele lieden echter slechts bij werk geworden bij den toren van drie honderd meters, la Tour-Eiffel, zooals hij tot nu toe heet, naar den naam van den ontwerper en den fabriekant, die voor zeven millioen frank de zaak heeft aangenomen, met inbegrip van de anderhalf millioen toelage, die de Staat daarvoor geschonken heeft ENGELAND. Mijnen in brand. Uit Edimburg wordt gemeld dat de mijnen Burghlee van Loanhead, toehoorende aan de Scott's Iron Company in brand staan. Het is niet mogelijk de oorzaak van den brand te kennen, maar het vuur zette zich op 250 voet diepte met schrik kelijke snelheid voort. Er werden honderden werklié in de mijn gebezigd, maar zij konden zonder ernstig onheil opgehaald worden. Al de peerden zijn gestikt. Bij het verzenden dezer tijding, woedde het vuur nog voort,doch er wordt krach tige hulp ingericht. VEREENIGDE-STATEN Slangen. Bij Galton, in den Staat Illinois, ligt eene boerderij, die geheel en al gebruikt wordt voor de teelt van ratel slangen. De boerderij is veertig acres groot en het eigendom van M. Dan Sto ver. 't Is eene zonderlinge teelt, die van venijnige serpenten, maar zij brengt den eigenaar beter rente op, dan van eene gelijke oppervlakte tarwe, koorn of aard appelen of van vee verwacht kan wor den. Op verschillende punten, gelijken afstand, over de plaats verspreid, zijn "f heuveltjes aangebracht, en in eue hoe4 .0 bevinden zich tieq of twaalf slangenn.es- ten. Elk nest levert ongeveer een doiijp jonge ratelslangen per jaar, zoodat de stapel van den eigenaar gauw vermenig vuldigt'. Hij heeft een kontrakt me' --.o. patent-medecijneu-firma in pëtóylvani voor de levering van 250 slangen pe jaar voor 2,25 dollar (iifr. 25) per stak De slangen worden geheel of gedeelteü- gebruikt en voorgeschreven a!s een e- neesmiddel tegen rheumatiek.Geen sla korter dan vier voet wordt door dit h aangenomen. Verleden jaar werden do r M. Stover 768 ratelslangen naar de ve schillende Staten verzonden. Dat hij zijne afzichtelijke kudde met evenveel zorg beheert als een schaapboer i zijne lammeren, is dus begrijpelijk. In- I dien de jong uitgekomen slangen somtijd niet behoorlijk door hunne moeder ve zorgd worden, neemt de eigenaar zorgvuldig meè naar huis, waar ze opf voed worden door zijne kinderen, daartoe vliegen en andere insekten v^, r gen. Ook worden de eieren dikwijls j onder de stoof in de huiskamer uitge broeid. Een half dozijn groote ratelslangen, v welke de vergiftige tanden uitgetrokken zijn. kruipen in en om het huis en wor den door M. Stover gehouden als katten. Hij beweert dat ze als muizenvangers onovertreffelijk zijn. De slangenboer doet dagelijkg de ronde op zijne hoeveen loopt heel kalm tusschen de ratelende eu sis- I sende serpenten door, alleen met een paar hooge, dikke kapleerzen aan. Van zijne buren heeft hij weinig last, en ook zijne vrouw ontvangt van de dames weinig bezoek. Een reporter, die bij M. Stover een bezoek bracht, rezen de haren te berge, toen hij in de huiskamer zijnde, eene dikke ratelslang op hem zag

De Denderbode | 1887 | | pagina 2