Niet langer zult gij gedoogen dat men uwe heiligste rechten onder den vof-t trede gij vergt dat men Coremans' voor stel stemme in ziin geheel, dat men er geene wijzigingen aan toebrenge, noch er bepalingen inschuive, die de wet zouden verlammen en zonder uitwerksel laten. Geene woorden maar daden, vraagt gij van uwe gekozenen. De toestand van Vlaanderen, die elk ander beschaafd volk tot oneer zoude strekken, zal en moet veranderd worden. Coremans' voorstel zal ons op een punt voldoening geven Vlamingen, schaart u bijeen band in band gestreden, en onze tegenstrevers zullen buigen voor ons getal en onze krachtdadigheid. Doet in uwe vergaderingen uwen wil kennen aan uwe afgeveerdigden. Eischt dat zij eerlijk en openhertig, en recht voor de vuist, Coremens' ontwerp zouden verdedigen en stemmen. Vlamingen toont dat gij den moed hebt om op de bres le springen, en de zege is aan ons Men verzekert dat de regeering in den loop der toekomende week verscheidene belangrijke wetsontwerpen zal voordra gen, onder andere eene wet op de open bare gezondheid en de gezondmaking der werkmanswijken en eene andere op de hervorming der Goedemannenraden, in den demokratischen zin, door de NVerk- kommissie aangeduid. De wetten op de vakvereenigiDgen (Trade's Unions) en eene op de verzeke ring tegen ongelukken op het werk wor den voorbereid. (Journal de Bruxelles). RECHTERLIJKE KRONIJK De rechtbank heeft den genaamden Charles Brandt, die zijne artikels in een gemeen bladje van Brussel onderteeken- de Ivan Ivanowich, voor grove beleedi- ging van ee/ien priester, tot 15 dagen gevangenis en 100 fr. boete veroordeeld. De kerel heeft het echter voorzichtig geoordeeld de fransche grens over te trekken. Twee boodschappers die met eene plakkaart leurden en het bewuste bladje verkochten, zijn elk lot 25 fr. boete ver oordeeld. De amarchist Zoethoudt. Onze lezers zullen zich herinneren dat in '1 begin der maand september een policieagent van Brussel gelast was zekeren Zoethoudt in hechtenis te nemen, krachtens een man daat van aanhonding. De agent begaf zich naar eene herberg der Vischverkoopersstraat, om de opge legde zending te volbrengen doch hij werd er door den anarchist op zoo bru tale wijze op messteken onthaald, dat hij in beklagensweerdigen toestand naar het gasthuis gedragen werd. Thans heeft hij, hoewel nog niet geheel hersteld, dit ge sticht verlaten. Zoethoudt verscheen woensdag voor de rechtbank en werd voor dit feit tot 2 jaren gevangenis en 500 fr. boete en voor banbreuk tot 6 maanden gevangenis ver oordeeld. De anarchist Jahn. De beruchte woel- maker, die de oorzaak was dat tijdens de onlusten in het Walenland eene dyna- mietbom ontplofte, werd voor de assisen van Henegouw geroepen voor aanhitsing tot oproer. Hij werd door den jury plichtig ver klaard en tot 2 jaar gevangenis veroor deeld. De uitspraak van het vonnis heeft hij beantwoord met den kreet Moed, gezellen en leve de anarchie Doktor Jozef De Windt schijnt ons van zeer kitteloorigen aard te wezen. Wij willen nu wel aannemen dat De Denderbode, in de hevigheid der kiespole- miek, min of' meer harde uitdrukkingen heeft laten hooren, die op meer zachteren toon gezegd toch de zelfde beteekenis zouden hebben blijven behouden. Doch van daar tot de lastering, enz. is 't verschil oneindig, en, om er uit af te lei den gelijk M. De Windt, dat men er door gelasterd, beleedigd in zijne eer; en waar digheid is te kort gedaan, moet men voor waar hoogst kitteloorig van aard wezen Overigens, wij herhalen het, wij wach ten den heer De Windt af om hem le zien bewijzen hoe en wanneer en ook door 't welk en op welke wijze wij hem gelas terd en in zijne eer en waardigheid heb ben te kort gedaan. Maar is de zoo kitteloorige heer De Windt dan toch zoo delikaat ten opzichte zijner tegenstrevers Men raadplege de manifesten der libera le kandidaten, de affichen die de gansche stad door op alle hoeken werden aangeplakt. Wij willen de liberale drukpers voor 't oogenblik ter zijde laten en heden slechts de aandacht in roepen op een enkel der liberale manifesten. Immers de overige drukpers-artikels, manifesten, en affichen zullen op lijd en stond vertoond en ont leed worden waar 't behoort. Wij willen dus alleenlijk spreken van het manifest Aan de Gemeen te-kiezers van Aalstuitgeven zonder naam van den drukker en onder teekend door de zes liberale kandidaten. In 't bedoeld manifest worden de grof ste leugens gepaard aan de snoodste las teringen onze Stedelijke Regeering toe geworpen. Wij treffen er onder anderen de vol gende zinsnede in aan d Wij zullen in 't bestuur alles kontro- leeren en maken dat er geen konkel- foes meer bestaat Le affichen zijn nog uitdrukkelijker onder opzicht, der beschuldiging van kolkelfoes tegen onze Stedelijke Raads- heeren. Dus, de zes onderteekenaars beschul digen onze Stedelijke Raadsheeren van te konkelfoezen ten stadhuize. Nu, wat beteekent konkelfoes Men raadplege alle woordenboeken en men zal ondervinden dat het beteekent 't geen men in 't fransch tripotagje noemt in den zin van schuldige handelin gen en hoogst afkeurlijke en strafbare misbruiken. De zes liberale onderteekenaars van '1 bedoeld manifest beschuldigen dus onze Stedelijke Raadsheeren van eene misdaad die moesten zij er zich plichtig hebben aangemaakt door 't strafwetboek zou gestraft worden. Wij roepen hierop de aandacht in on zer vrienden. En een der onderleekenaars van dit manifest, de zoo delikate doktor J. De Windt, durft ons rekening komen vragen, bewerende dat wij hem door eene min of meer harde bewoording, die de liberale leugens en lasteringen in de hevigheid van den kiesstrijd uitgelokteu, hebben ge lasterd en in zijne eer en waardigheid hebben te kort gedaan Zieldaar de man Nog iets ten slotte. Indien men zich zoo kitteloorig ten onze opzichte toont, is het ons dan toegelaten min of meer toe gevend le zijn, jegens deze die ons in hun blad gelasterd hebben?...Voorwaar neen, op onze beurt, denken wij .moeten wij er rekening over vragen en dit zal dan ook gebeuren Landbouw. In de nederlaodsche gemeente Opster- land, heeft men het stelsel van inkuilen toegepast om kool te bewaren. Men graaft eenen kuil in den grond, legt daarin de roode en witte kool, dekt ze met eerie lage droog stroo en daarover een dikke laag zand. In 't vorig jaar werd op die wijze door eenige landbouwers gehandeld, en de kool bleef vaster dan in de kelders. De Volkskamer iieeft zich vrij dag onledig gehouden met de bespreking van 't Wetsvoorstel door M. Bara voorge steld na de kiezing van M. de Malander. Na eene korte bespreking werd het ver worpen met 71 stemmen tegen 27 en l onthouding. Bond der Katholieke Bekwaam- heidskiezers. 4- SEKTIE. AALST SCIIAARBEKE. Luisterrijke prijskamp, op Maandag 21 November 1887, om 8 ure 's avonds, ter herberg Iwein van Aalst, bij M. Pieter COPPENS, Nieuwstraatpoort. ALLERHANDE nieuws. Feestdag dei* H. Cecilia. Morgen Zondag viert onze Koninklijke Harmonie Algroeiend' Bloeiend' de feestdag haren patroonheilige. Te dezer gelegenheid zal ons Konink lijk Muziekkorps, ter hoofdkerk van Sint- Martinus de volgende stukken uitvoeren: 1° Ouverture Triomphale. Leutner. 2° Un jour d'Eté enNorwège. Willmers. Des avonds om 5 1/2 ure het jaarlijks Banket, aan 't welk de eere- en werken deleden in grooter getal dan ooit zullen deelnemen. Vertooning van "t Land van Riem. Zondag aanst. 27 dezer maand, zal ons alom zoo gunstig gekend Zang- en Tooneelkundig gezel schap 't Land van Riem zijne eerste Avondfeest den lieeren leden en 't publiek aanbieden. Wij roepen de bijzonder aan dacht onzer geachte lezers op 't program ma dezer luisterrijke vertooning 'i welk wij op ons derde bladzijde meêdeelen. Onze Beiaard. Thans is onze befaamde beiardist, den heer Ro brecht Van de Maele bij zooverre her steld van 't ongeval, 't welk hem in onze Statie overkwam, dat hij korleliugs het beiaai'dgespel zal kunnen hernemen. Vrijdag namiddag liet hij ons reeds eenige korte motetten hooren. Nog een tiental dagen en onze Beiaard zal weêr zijne vroolijke tonen over onze stad laten héén vliegen Dus nog weinige dagen geduld Hert en brein. Te Brussel volgen de misdaden opelkander op eene gevaar lijke wijze. Maandag namiddag moordpoging op mad. Dethuin. Woensdag avond, inbraak, en poging tot stelen en moordpoging in de Jolly- straat. Nog Woensdag drinkt een meisje zur- kelzuur an sterft. Denzelfden Woensdag verhing zich zekere P..., op zijnen zol der en Donderdag poogde een bakker van Elsene zich door den kop te schie ten. Ziedaar voor éétie week en zij is niet ten einde zonder de dagelijksche zonden,kleinere dieften, vechtpartijen en mishandelingen te rekenen. Brussel heeft een dozijn schouwbur gen, middels van beschaving zeggen de geuzenbladen. onzijdige scholen, ongeloovige meesters en professors, god- delooze dagbladen, om den godsdienst en zijne dienaars te bespotten ert te vergui zen en... Brussel zinkt dieper en dieper in den poel der zedeloosheid Het voorgaande ministerie had niets dan schoone woorden voorde militaire gepensioenneerden volgens eene libe rale gazette wordt er nu eene verhooging van pensioenen bewerkt in het ministe rie. Ziehier de oorzaak van het begin van brand, dat dinsdag in 't ministerie van binnenland sche zaken uitberstte. In het fotografisch werkhuis van het be stuur van bruggen en wegen, hadden de smeders eene stoof geplaatst en deze werd voor den eersten keer aangestoken. Maar ongelukkiglijk hadden zij de buis in plaats van in de rookschouw,in de lucht- j schouw geleid en de vonken deelden zich waarschijnlijk meê aan het houten bin- nenbekleedsel, zoodat eon brand onver mijdelijk werd. Zonder de spoedige hulp van den pompierspost der Hertoge- lijkestraat hadde men eene nieuwe groote ramp te betreuren gehad. Vervallen grootheid. De brussel- sche korrespondencie vaneen blad maakt de volgende treffende opmerking, ter gelegenheid van het bezoek van de gewe zen keizerin der Franschen te Brussel Over twintig jaren zag ik dezelfde Eugenie, te Parijs, stralend van schoon heid. schitterend van goud en diamanten, in de rijke praalkoets naast Napoleon III en keizer Alexander van Rusland naar 't bal rijden, ter gelegenheid der Wereld tentoonstelling, in het stadhuis gegeven. Met opgeheven hoofd en fleren blik, geleek zij meer aan eene toovergodin dan aan eene vorstin. O Hoe vele vrouwen benijdden toen haar lot Hoe vele mannen dat van Alex ander en Napoleon En de tijd heeft zijnen machtigen adem over al die grootheid laten gaan. Keizer Alexander werd door etne dynamietbom in stukken geslagen Na poleon stierf, met de schande van Metz eu Sedan beladen, in ballingschap en de toovergodin dwaalt verlaten, van haren zoon, hare schatten en zelfs baar aange nomen vaderland beroofd, doorEuropa Inderdaad, wij zagen haar dezer dagen door Brussel wandelen, lijdend, gebroken, met parkametachtig gelaat, steunend op den arm van hare nicht, en... een stokske. Sic transit gloria Alweer Een geldmakelaar van Brussel. H. genaamd, had in de duitsche dagbladen aangekondigd, dat hij in zijne bureelen plaatsen verleende aan jonge lingen van goede familie, de verlangden de fransche taal te leeren. Alleen ver zocht hij degenen, die zich aanboden eene borg te storten van 10,000 fr., daar zij onophoudelijk geld en weerden te ver handelen hadden. Verscheidene personen uit Duitschland vroegen inlichtingen aan den duitschen konsul en deze maakte,op zijne beurt.de policie der 4e afdeeling met de zaak be kend. Men ontdekte dat de man in kwes tie een makelaarke was, dat handelseffek- ten eskompteerde. Het parket, dat van de zaak werd ver wittigd stelde ten 4 uren eene huiszoe king; in deze duurde tot half 10 's avonds. De klanten, die zich aanboden voor de dagelijksche zaken, werden meê- binnen gehouden tot H,, die afwezig was, thuis kwam. H. is aangehouden en naar de gevange nis gebracht. Onze lezers zullen zich de beruchte bende Hagerbaum herinneren, die zoo veel slachtoffers van hare aftroggelarijen maakte. Van die bende maakte ook een persoon van St-Jans Molenbeak deel, die echter vóór de veroordeeling de vlucht kon nemen en bij verstek veroordeeld werd. Hij had zich te Aken schuil gehou den, maar in die stad pleegde hij weêr zooveel bedriegerijen, dat hij verplicht was ook daar de hielen te lichten. Hij zocht toevlucht in zijne geboorteplaats doch het bekwam hem slecht. Woensdag werd hij in de woning zijns vaders, te Berchem-Ste-Agalha, bij den kraag ge pakt. Waar is de vader Dinsdag ont ving de prokureur des konings van Char leroi verschillende depechen en brieven uit St-Joost-ten Noode, waarvan de on derteekenaar tijdingen verzocht aangaan de vervolgingen. ingespannen tegen zijnen vader, zekeren P... Niets van de zaak wetende, zond de prokureur eenen der brieven naar den kommissaris van policie te St-Joost-ten- Noode, met verzoek aan P... meê te dee- len wat er gebeurde. Een politieofficier, door den kommis saris afgeveerdigd, begaf zich naar het opgegeven adres, maar daar woonde geen P doch men ontving er zijne brieven. Men kon er evenwel aan den policiebe- ambte meêdeelen dat een vriend van P., zekere K., in de Twee-Kerkenstraat woonde. Toen de officier dezen het telegram toonde van den prokureur te Charleroi, scheen hij erg aangedaan en zegde Weihoe, de prokureur kent M. P. nietMaar hij heeft zelf eene klacht ont vangen tegen zijnen vader, voor diefstal van fr. 10,000. Toen de policieraan verzocht verdere ophelderingen te geven, vertelde K. dat P. gedurende 5 mai nden P. gehuisvest en gevoed had. In het begin zijner be trekking zegde deze onophoudelijk dat hij eene som van 10,700 Ir. te ontvangen had, welke hem door eene oude dame als erfgift was nagelaten. Wat meer is, op eene reis van Charle roi had P. hem de eigendommen getoond, die moesten verkocht worden. Vervolgens gingen zij bij eenen bloed verwant van P., die de beste inlichtingen over diens vader gaf. Eenige dagen later ontving K... eenen brief van notaris De Wandre, van Char leroi, waarin hij in warme bewoordingen bedankt werd voor hetgeen hij gedaan had voor zijnen vriend, eenen jongen van goede familie,schreef de notaris aan wel ken hij zelfs een uitgebreid krediet kon toe staan, daar hij binnen kort 10,000 fr. zou ontvangen. JU. K..., zich in de onmogelijkheid be vindende aan P.. nog geld te verschaffen, ontleende 1200 fr. aan eene gouvernante, en stelde ze hem ter hand. Maar ondertusschen kwamen de 10,000 fr. maar niet opdagen en K. spoorde zij nen vriend aan, het geld zelf te gaan ont vangen- Toen P. terugkwam was hij nog even rijk. Daar heb ik een zonderling avon tuur gehad, zegde hij. M. De Wandre had mij in een lokaal van Charleroi doen ko men Ik ga er naar toe en wie vind ik daar Mijn vader, met welken ik in geene goede betrekkingen sta. M. De Wandre telt het geld op de tafel, maar nauwelijks lag hot leste bank- briefke er neer ofmijn vader scharde alles bijeen en weg was hij Ik stondt zoo verbluft over die onbe schaamdheid dal ik zelfs het besef niet had hem achterna te loopen, voor dat hij reeds ver weg was. Natuurlijk ben ik seffens naar de policie geloopen ei: heb terzelver tijd eene klacht bij den prokureur des konings j ingediend. Die historie was K... stellig heel vreemd voorgekomen. Om dezen te doen geloo- ven, wat hij hem had wijs gemaakt.zond P. de telegrammen en brieven naar den prokureur, welke het eerste woord van de geschiedenis niet kende. Deze brieven deden dus heel die slimme bedriegerij ontdekken. M. K..., thans gewaar wordende op welke brutale wijze hij op stoopen ge trokken was, maakte onmiddellijk aan de policie de plaatsen bekend, waar P... zich gewoonlijk ophield en een uur latei- was de slimmerik aangehouden. P... heeft alles bekend. Hij was het zelf die den brief van notaris De Wandre te Charleroi geschreven en verzonden had. Volgens het Weener Vaterland zal Mgr Goossens, aartsbisschop van Meche- len, in het aanstaande Consistorie tot kardinaal verheven worden. Een nieuw bewijs wat er van Frank- krijk, voor de rust van Europa, te ver wachten is. Op dezen oogenblik worden te Parijs, in ieder arrondissement, revolutionaire komiteiten gevormd, uil vier personen beslaande. Die komiteiten moeten gereed zijn om de barrikaden te kunnen oprichten, den dag dat M. Ferry zijne kandidatuur zal stellen in vervanging van M. Grévy. Na de wallebakkerijen van allen aard, eindelijke de bloedige wallebakkerij Handelsblad Schrikkelijk ongeluk te Antwerpen. Een schrikkelijk feit. dat geheel de volk rijke vierde wijk in opschudding heeft gebracht, is in de meisjesgemeenteschool der Bogaerdestraat voorgevallen. Woensdag ten half twaalf, toen de school uit was, waren twee meisjes na de katechismusles zonder bewaking in de klas gebleven en de stoof genaderd. De stoven der scholen zijn omringd van eene ijzeren afsluiting, die echter van voor open is, zoo dat de kinderen er aan kunnen. De kleine Joanna Everaerts die op hare hukken voor het vuur was gaan zitten, hadden sloothaak genomen om het vuur op te rakelen, terwijl het andere meisje den sleutel toedraaide en zoo doende sloeg de vlam langs onder uit en waren er kooltjes in haren schoot gevallen. Oogenblikkelijk vatten hare kleêren vuur en het andere kind liep schreeuwend en huilend naar buiten, roepende Brand Everaerts staat in brand Verschrikt hwamen de onderwijzeres sen toegeloopen en vonden de arme klei- ue in volle vlam staan. Men goot haar eenen emmer water over het lichaam en, door 't gerucht opgewekt, kwamen twee voorbijgangers binnengeloopen, die de kleine in een deken wikkelden en naar het gasthuis brachten. Het arme kind is op schrikkelijke wijze verbrand over geheel bet lichaam. Alleen het hoofd en aangezicht zijn ongedeerd gebleven. Oogenblikkelijk werd de zaak ruchtbaar gemaakt, een bestnurlijk onderzoek in gesteld en de schoolopziener, M. Van Hoof, legde zelfs een bezoek in't gasthuis af en gal onmiddellijk bevel de stoven der scholen voortaan met eene rondom geslotene plaat te omringen. Zooals te denken is wordt dit feit veel besproken in de vierde wijk. Wat er van zij, de kleine is deerlijk verbrand en lijdt verschrikkelijk, zoo dat men voor haar leven vreest. Dezer dagen werd er een nachtelijke diefstal gepleegd, bij middel van braak en beklimming in eene herberg der Leu- venschestraat te Antwerpen, gehouden door de weduwe R... Er werd voor eene weerde van 2000 fr. in goud, zilver en juweelen gestolen, üe eerste vermoedens vielen op drie Duitschers, die in de her berg bekend waren en waarvan een 's avonds de vrouw des huiszes was ko men halen om haar naar den Eldorado te geleiden. De drie betichten waren 's an derendaags vertrokken, doch een hunner had een koffer achtergelaten in een loge ment aan de statie. Toen hij dat woens dag meende te komen afhalen, werd hij aangehouden en naar het bureel der 8° wijk gebracht. Hij bood hevigen tegen stand en beet zelfs eenen der agenten in de hand. Op het policie-bureel werd hij gekonlronteerd met de bestolene wedu we, die in bezwijming viel, toen de kerel binnenkwam. Na de ondervraging vond men onder den stoel waarop hij gezeten had 6 fransche goudstukken van 10 fr. 1868, die; valsch waren. Winter. Drommels zegt Het Handelsblad is me dat vriezen roept iedereen. Nog maar half november en reeds een schaal ijs over den vijver van 't Park Dal is te vet. Nij wij mogen hier nog van geluk spreken 't is schoon, helder, gezond weêr, maar elders is het zoo nietUit Vlissingen meldt men dat de mailboot Duitschlandniet uit Queens- boro is kunnen vertrekken, ter oorzake van een hevigen sneeuwstorm. Een trein van verscheidene waggons, uit den Elzas komende, met ijzer geladen, die woens dag aan onze kaai gelost werdt, was met een halven voet sneeuw bedekt Onder de hangars aan de Werf, lagen gansche hoo- pen sneeuw, die men er moest afkeereu eer men kon beginnen te lossen Eene lionderjarige te Thielt. Don derdag 17 November, vierde Prudence Ooghe, weduwe van Ivo Devolder en nu echtgenoote van Karei Decock. in den wandel Karei Mahieu, haren jubilé van 100 jaar. Zij werd geboren te Woumen in 1787. Zij past nog zelf alle hare huis zaken op en zorgt voor hare boerderij gehoor en gezichte zijn nog in goeden staat, alsook de beenen hare tong is nog rap en verstandig zij is eene vrouw allerberst bewaard voor haren ouderdom en algemeen geacht. Wilde konijnen. Men meldt ons uil St-Nikolaas, dat verleden maandag de tweede fretpartij werd gehouden door de koning der fretlers,Constant de Burgh- rave en zijne ministers Victor de Merlier, de Potter-Van den Borre, Joseph Van Haelst Ue klopjacht met slechts twee fretten, in de voorgaande bosschen te Kemseke, gaven in opbrengst dertigvetle konijnen. De pachters, die veel van die knagers, te lijden hebben, zullen eenluid hoerah aanheffen, nu zij van die kleine stroopers verlost worden. Geheimzinnig. Sedert eenige dagen, zegt de Gazette van Charleroi is er in de stad van niets anders spraak dan van eene geheimzinnige verdwijning. M. J. C.... van Dampremy was onlangs hetslachtofiervaneenen dielstal, gepleegd door eenen neef, dieeenige dagen bij hem had overgebracht. Ziehier in welke omstandigheden Eenige dagen na Allerheiligen ontving Mad. B..., schoonmoeder van M. J. C..., van eenen barer broers, door lusschen- komst van den notaris Darbaix van Merbes-le-Chateau eene leening van 30,000 frank. Deze som, op verzoek van M. C... ter leen gevraagd, moest dienen om in de banken van Charleroi eenige vervallen rekeningen te voldoen. Maar, daar M. B... en hare dochter, de betalingen zelf widen doen, verzette M. C...zich d nar tegen. Hieruit ontstond een heftig huiselijk tooneel, wat voor gevolg had, dat de echtgenoote het geld in be waring hield eu het in eene marmiet in de keuken verborg, denkende dat het daar toch door niemand zou gevonden worden. Gedurende dien tijd was een neef van Mad. C... aangekomen, een jongeling van 19 jaar, wiens vader, een achtbaar nij- verheidsageut te Parijs is, waar hij eene belangrijke belgische fabriek vertegen woordigt. De jonge neef, 's zondags aangekomen, wist weldra wat er gaande was en gelukte er in, te welen te komen, waar het geld verborgen was. Dinsdag verdween hij plotselings en korts nadien ontdekte Mad. C... dat het geld uit deszelfs schuilhoek verdwenen was. De vrouw deed het geval aan haren man bekend maken, terwijl hij in een koffiehuis zat. Deze wilde het eerst niet gelooven, maar weldra was er geen twij fel meer. Het geld was wel degelijk ver dwenen. Men zond depechen naar zijne ouders, naar Brussel, Antwerpen, Amsterdam, enz.. M. C... vertrok zelf naar die leste stad, doch de dief was niet te vinden. Te Antwerpen ontmoette hij de ouders van den neef. die als zinneloos van ver driet uit Parijs waren toegesneld.Nieuwe opzoekingen werden in 't werk gesteld, doch alles bleef vruchteloos. Men vond den oneerlijken neef niet meer. Zijne ongelukkige ouders, die zeer welhebbend zijn. zullen hunne opzoekin gen tot in Engeland, en des noods tot in Amerika voortzetten. Zij zijn ook bereid de geledene schaê te vergoeden. Men wist dat de jongeling te Amster dam schuldige betrekkingen onderhield. Men verwacht zich dus aan eene zeer romantische ontknooping. VEREENIGDE-STATEN Te Chicago. Ziehier nog eenige bij zonderheden over de doodstraf der vier anarchisten. Daags voorde strafuitvoering had Engel niet opgehouden met de gevangenbe waarders te schertsen en hen alle soorten van kluchtige historiën te vertellen. Nooit zag men een veroordeelde zoo onverschillig de dood te gemoet gaan. Eischer drukte zijn spijt uil dat hij zich niet had kunnen zelfmoorden gelijk Lingg. Hij verklaarde, van zijne vrouw een flescl.je vergif ontvangen te hebben,maar toen hij er gebruik wilde van maken was de kracht er van vervlogen. Spiess en Parsons waren zeer zenuw achtig en opgewonden. De eerste wees de hulp van den aalmoesenier af.zeggeu- de Bid voor u zeiven. Gij hebt het meer noodig dan ik. Parsons trachte zijne gemoedsaandoe ning te doen verdwijnen, door gedurende den nacht een volksliedje te zingen. Hij viel tegen den morgend in slaap, Kort vóór de doodstraf vroegen allen schrijfgerief. Men kent echter den inhoud nog niet, der brieven, welke zij geschre ven hebben. Engel en Spiess dronken met gretig heid eene groote hoeveelheid rijnwijn. Teu 11 uren 's morgends zongen de veroordeelden de Marseillaise... Rampza lige zwanenzang De stemmen van Spiess en Parsons beefden. De gouverneur van Illinois liet hen nog weten, dat hij hunne straf zou veranderd hebben, hadden zij geene onvoorwaarde lijke en volledige vrijstelling geëischt. De maire van Chicago heeft toegelaten dat de socialisten de lijken der gehange nen naar het graf vergezellen, op voor waarde dat zij alle roode vlaggen en be« toogingen achterwege laten.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2