II voor de walerloopen en de buurtwegen, om reden dal de zolte schooluitgaven al liet beschikbare geld opslurpten. Terwijl do schoolmeesters in paleizen woonden en honderden opstreken zon der iets te doen, mocht de landbouwer met zijn gespan door het slijk plonsen en zijnen oogst door de overstrooming zien vernielen, uit gebrek aan de noodige gel den om de buurtwegen te herstellen en de waterkopen te onderhouden. En toch zullen de geuzen nog beweren dat het gouvernement niets doet, en zich enkel bezighoudt met kerken en kloosters te verrijken. Hoe is 't mogelijk zoo aanhoudend, zoo schaamteloos te liegen De beraadslaging over't wetsontwerp 't welk onder anderen de benoeming der schepenen aan den gemeenteraad toe kent, heeft andermaal bewezen dat de onze liberalen slechts de vrijheid aanbid den dan wanneer zij ben uilsluitelijk voordeelig is. Veel is er reeds over dit punt gezegd en geschreven geweest, doch al wat er tot hiertoe ovei gehoord werd, kan niet opwegen tegen de verontweerdigde pro testation die de brusselsche Ré forme bet gekende orgaan der radikalen, ten dezen opzichte uitbrengt. Luistert De linkerzijde, zegt de Réforme onder- steunt een anti-liberaal, een anli-demo- kralisón, cm anli-belgische stelsel als hel voor 't. gouvernement hel recht eischt de de schepenen te benoemen. Het zijn integendeel de katholieken, die aan de gemeenten hare oude vrij- lieden teruggeven, die eene nationale i> overlevering heropwekken, terwijl zij daarenboven een waren vooruitgang i> doen ontstaan. Deze verklaringen zijn verpletterend voor de liberale linkerzijde destemeer dal zij door een liberaal orgaan worden ge daan. Maar wal is 'iLang is bet ge weten dat de doelriuairen maar voor staanders der ware vrijheid zijn in den schijn en dat zij inderdaad geene grootere vijanden te duchten heelt RECHTERLIJKE KRONIJK De krijgsraad van Luik-Limburg beeft de twee soldaten, die de moord in 't Kamp bedreven hebben, waarvan wij verleden week spraken, tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Het assisenhof van Henegauw heeft den genaamden Klimport ter dood ver oordeeld voor vergiftiging der eebtge- nooten Manclie-Relvaux en hunne dienst meid. De leste alleen bleef in 't leven. Albin De Schampheleere, die vrijdag en zaterdag voor bet assisenhof van Oost- Vlaanderen verscheen, onder beschuldi ging van schriflvervalscbing, is zaterdag avond door de jury pliclitig verklaard en door bet hof veroordeeld tot 10 jaren op sluiting. Dijnsdag werdtvoor betzelfde assisen- hof de zaak opgeroepen te laste van den socialist Lootens, van Cent, beschuldigd van moordpoging. "VolUsttamen*. De vergadering zette de beraadslaging voort over 't wets ontwerp wijzigingen toebrengende aan de provinciale- en gemeentewetten. Sluittn der jacht. DeMoniteur deeltden minisiereelen om zendbrief meê, volgens welke de volgende bepalingen herinnerd worden De verkoop, aankoop en vervoer is verboden van 1" Na 5 december: grauwe patrijzen en alle andere vogels, in wilden staat, behalve fezanten, kwakkels en andere vo gels, aangeduid in paragraaf I. art. 9 van liet reglement van 1 meert 1882. 2C Na o januarivan hazen, boheernsche fezanten, kwakkels, korhoenders, kwak kelkoningen, korhanen. 3*' Na 5 februari van reebokken, her ten en damherten. 4® Na 18 april van watervogels, als wilde eenden, kievilteri, watersneppen, enz. Tusschen de uitheemseiio vogels, waarvan de verkoop ten allen tijde toe gelaten is, raag men ook begrijpen de verschillende wildsoorten, die in ons land niet vöortleeleti. StERFGEvXL. Dood van Louis Gallait. De nationale schilderschool heeft een onherstelbaar verlies ondergaan in den dood van Louis Gallait, een onzer uitste- kendste schilders. In den nacht van zaterdag op zondag is de kunstenaar, na eene lange ziekte, overleden, omringd van zijne kinderen en kindskinderen. Gallait was geboren te Doornik in 1810. Ilij behaalde in de tentoonstellingen van Antwerpen en Gunt zijne eerste lauwe ren. Zijne vermnardste stukken zijn, de Troonsafstand van keizer Karei, Christus, den blinde genezende. Laatste oogenblikken van Egmonl, Kunst en Vrijheid, Vrede en oorlog. Bekoring van St-Antonins. Gallait, zegt een blad, heeft geen mo nument noodig: zijn werk is zijn gedenk- teelten. Groote wedstrijd voor wetenschap pen en nijverheden te Brussel in 1888. De verlichting van den Grooten Prijskamp. Het uitvoerend Coraiteit heeft aan al oe Eelgiscbe electriciens een omzend brief gezonden om- hunne medewerking te bekomen, voor wat de elektrische ver lichting van de tuinen der tentoonstelling betreft. Zij worden verzocht hunne men uit den slaapt gewekt werd. vooi waarden te doen kennen, aan dewel- j M. Wynant verwittigde den eigenaar ke zij elektrische lampen zouden kunnen M. De Genst. terwijl andere personen de policie riepen Het vuur woedde lievig. Het werd ge voed door eene menigte tonnen, die op de eerste verdieping lagen. De zolders waren met eene gtoole hoeveelheid hop en gerst opgevuld, wat eveneens veel bijbracht om de hevigheid van den brand te be vorderen. Het water moest op 500 meters afstand gebaald worden. Gedurende den brand moet eene vrouw plaatsen, met dewelke zij aan de onder neming deel zouden nemen, volgens voor waarden van het algemeen of in bijzon derheden, welke zij aan bet Uitvoerend Comiteit moeten doen geworden. Een plaatselijk Comiteit is te Aalst in gericht om de bijtredingen te ontvangen, hel zal zich vereenigen in liet Stadhuis, Maandag toekomende 28 November, om 3 ure namiddag, ten einde aan bet pu- bliek de noodige inlichtingen te ver- van sc|irik gestorven zijn schaffen. 1 Dal is een stellig bewijs van hel belang welk den Grooten Prijskamp in de uit breiding van onze Nijverheid stelt en bijzonderlijk aan het vak waarvan de bevorderaar 51. den ingenieur Leo Somzée, zich eene ontegensprekelijke roem en befaamdheid beeft welen te verwerven. Wij nemen deze gelegenheid te baat om aan iedereen te herinneren dat de bijtredingen na den eersten December niet meer zullen aangenömeh worden. Namens bet Comiteit De Sekretai is, - De Voorzitter, B" Fèüx Betiilxk. Lêirens-Eljaekt. Bond dei' Katholieke Bekwaam heidskiezers. Zondag aausl. 27 dezer, algeme&ne Vergadering in den Kring De Vriend schap Korte-Zoulstraat. DAGORDE Gedeeltelijke vernieuwing van 't Bestuur. ALLERHANDE NIEUWS. Zaterdag avond rond 9 uren, kwam, volgens verklaring van vrouw Louis De Keef, stedelijke veldwachter te Mijlheke alhier, terwijl zij de stoof aan 't kuischen was, een manskerel mei zwart gemaakt aangezicht ter barer woning binnen, baai- zeggende uw gehl of uw leven Zonder echter eenig geschreeuw te laten hooren, 't gene hoogst te verwonderen is, zegde zij tot den indringer naar de kamer wij zende Ziedaar ligt mijn kind en mijn geld...De booswicht trok dekamerbinnen en stool er 8 stukken van 5 franks die door haar iu 't schuif der comode te be waren waren gelegd en trok er van door. Nauwelijks was hij vertrokken of vrouw De Neef vluchtte bij een der geburen, al waar zij inderdaad in onmacht viel. De veldwachter De Neef was op dienst en dus afwezigbij verklaarde niet te weten dal zijne vrouw in de bedoelde schuit 40 franks bad te bewaren gelegd. Wat er dan ook van zij, onze beer Commissaris van policie heeft dadelijk een streng on derzoek ingespannen en tot hiertoe is men er niet ingelukt eenig spoor van dien zwail gemaakten slroopcr ie ont dekken. St-Ceeilitt-4eest. Gelijk wij bet hebben aangekondigd, vierde zondag II. onze Koninklijke Harmonie den feestdag barer Patroonheilige. De uitvoering der beide muziekstukken ter St-Martinuskerk getuigt van den gedu- rigen vooruitgang welken ons Koninklijk Muziekkorps doet onder de ervarene en kundige leiding van den beer Vauden Bogaerde. Het banket aan 't welk 103 leden deel namen, liet niets te wenscben over; alles was puik, eerste klas. Het concert waar van de verschillige nummers uitgevoerd werden gedurende de pozentusschen de bediening der verschillige gerechten, bracht veel bij lot de verluistering der feest. Kortom 't was eene echte katholie ke familiefeest waar broederlijkheid en i vrolijkheid onafgebroken heerschteu en i waarvan de deelnemende ledeneenaltijd- i durend geheugen zullen blijven bewaren i Maandag avond boodt zich alhier ten bureele van policie een landlooper aan en vertoonde den heer Commissa ris een stukje ellegoed hem zeggende ziedaar, 51. do commissaris, een stuk goed dat ik in een der winkels dezer stad heb gestolen, ten einde in '1 gevang te geraken en aldus aan den kost to komen. Bij nader onderzoek bleek het de waar heid te wezen, want korten tijd nadien kwam de meid van juffer Constance Van de Voorde, dochter van den oud-commis saris van policie, woonende Leopold- slraat, t< n bureele aanklagen dat ten nadeele barer meesteresse een stukje ellegoed kwam gestolen te worden. De dader werd onmiddellijk,-als landlooper, in verzekerde bewaring gebracht en ter beschikking van den beer Procureur des konings van Uendermondegesteld. Brand. Heden woensdag om kwaart voor 2 uren is, alhier in de Leo pokistraat, een begin van brand ontstaan op den zolder der stallingen van het huis bewoond door sieur Edmond De Laltre, vleescljhouwer. Dank zij allerspoedigste hulp, werd 't vuur bijna in zijnen oor sprong uitgedoofd. Ons Vrijwillig Pom pierskorps was weer spoedig ter plaats. De schade is onbeduidend. Aangaande de .oorzaak is ons niets bekend. ¥erilooiiiug van 't Land van Kiem. Zondag aanst. 27 dezer maand, zal ons alom zoo gunstig gekend Zang- en Tooneelkundig gezel schap 't Land van Riem zijne eerste Avondfeest den lieeren ledenen 'tpubliek aanbieden. Wij roepen de bijzonder aan dacht onzer geachte lezers op 'tprogram- ma dezer luisterrijke verlooning T welk wij op ons derde bladzijde meèdeelen. Brand te St-Gilles. In de Metaal- straat te St Gilles (Brussel) bestond een s overgroot biermagazijn, waarin op dit oogenblik omtrent 3000 tonnen van l dezen drank geborgen waren, Daar berste zaterdag morgend rond J 'i half 5 een hevigen brandt uit. f let vuur werd het eerst opgemerkt Ook leverde het schouwspel een schrikkelijke', aan blik op. En de vrees voor verdere uit breiding was niet ongegrond, daar bet magazijn omringd is van boutmagazijnen. De brand woedde tot 7 uren 's mor- gends, docii gedurende den dag en zelfs nog tegen den avond flikkerden er nog altijd vlammen in de puinen, zoodat de pompiers gedurig op bunnen post moes ten blijven. De scbaê bedraagt 200,000 fr. Men is nog altijd zonder tijdingen over den verdwenen schapenkoopman, Waulers, van Maaseyck. Daar men niet het minste spoor van den man gevonden heelt, vreest men algemeen dat bij bet slachtoffer van eene misdaad is gewor den. Op het grondgebied van Moleuheeck heelt men opzoekingen in tfe vaart ge daan, doch deze zijn zonder uitslag ge bleven. De brusselsche bladen deelen bijzonderheden meê over de houding van den knecht, die argwaan zouden kunnen doen opwekken. Bloedig gevecht. Uit Borgerhout wordt ons bet volgende gemeld Zater dag avond ontstond er twist tusschen eenen burger en eenen sergeant der mineurs. De eerste, die door den ser geant bedreigd werd, was dezen \óór. Hij trok een mes, waarmeé bij den ser geant eenen sleek in den buik toebracht. Dc wonde is gevaarlijk. De dader werd door de policie aangehouden, en zondag morgen liep liet gerucht dat de soldaten revanche zouden komen nemen. De poli cie vroeg hulp aan de gendarmerie, en deze werd toegestaan. De twist was be gonnen in eene herberg der Brouwerij straat, te Borgerhout. Zooals verwacht was, kwamen er inderdaad eene groep soldalen, ora gemelde herberg in gruis te slaan. Er weiden glazen gebroken en tafels omgeworpen, en weldra ontstond er een gevecht inregel, tusschen burgers en soldaten, waariu liet stompen en sla gen regende. De vechters werden door de policie en de gendarmen uiteengedre ven. Verscheiden hunner werden aange houden. Er is een streng onderzoek iu gesteld. De begrafenis van het ongelukkige m<-isje Johanna Geeraerts, die iu de ge meenteschool der Bogaerdestraat zoo deerlijk verbrand werd, heeft gelijk wij hebben aangekondigd, zaterdag plaats gehad.Eene overgroote volksmenigte was bij die treurige plechtigheid aanwezig. Ook bemerkte men 51. de burgemeester met eenige raadsleden, de schoolkomi teilen, en een groot getal gezellinekens van het arme kind. Zes rouwkrouen, werd op het graf neergelegd. Ongeluk op den stoomtram. Eene ramp, die vreeselijke gevolgen bad kun nen hebben, viel zaterdag morgend voor op den buurtspoorweg Antwerpen-Hoog- straten. De stoomtram naderde met vol len spoed de brug van Wijnegliem, welke men juist aan 't open draaien was. Is er geen signaal gegeven, heeft men niet ge zien dat de brug openstond Wat er ook van zij de tram moest de vaart in. Ge- lukkiglijk stortte de lokomotiet op de as, waarop de brug draait, zoodat de wagens op de baan bleven staan en dc verschrikte reizigers uit de rijtuigen konden sprin gen. Welke vreeselijke ramp bad anders plaats gevonden Dit ongeval heelt te Wijnegliem en in de omstreken groote ontroering verwekt. Al wat smeerig en walgelijk is in letterkunde wordt uit Parijs naar Brussel gezonden, en daar.... met gretigheid ver bocht. La Terre van Zola, een boek zoo slin kend vuil, dat een parij/.er blad het niet in mengelwerk ineêdeelen .wilde, wordt nu te Brussel gedebiteerd. Is Brussel dan dieper gezonken dan Parijs 'i Een schrikkelijk ongeluk heeft te Enghien plaats gehad, tengevolge eener petrooloniploffing. Een barbier ontstak zijne lamp en zette ze op de schouw. De vlam sloeg naar binnen, de lamp sprong en lu t brandende vocht verspreidde zich over de sloof, over de kleeren van den barbier en van zijne zes kinderen, die ror.d de stoof zaten. Twee der kinderen bekochten liet met de dood, de vader zal insgelijks zijne wonden niet overleveu en de andere kinderen zijn in ge\aarlijk en toestand naar het gasthuis overge bracht. F Sï AN KR UK. Luchtreizigers. Over eenige dagen meldden wijde zonderlinge avonturen van de twee luchtreizigers Lliosle en Mangot, van welke gedurende verscheidene dagen lang geene tijdingen ontvangen werden. Zij waren gelukkig gered eu waagden verleden week eene nieuwe reis. Hun inzicht was het kanaal over te ste ken. Heelt nu een tegenwind de stoute reizigers naar den Oceaan gedreven Zijn zij door een schip opgenomen of zijn zij iu de golven omgekomen Hel zal minstens nog lang duren eer men volledige inlichtingen over hen kan meèdeelen. ENGELAND. Verschrikkelijke zeeramp 140 slacht offers. vember 's morgeuds ten 7 ure, van Rot- terdam naar New-York vertrokken met 160 passagiers en 34 man ekwipagie, is, volgens bijdeNoord Amcrik.Stoomvaart maatschappij ontvangen telegram, 20 no vember, zaterdag avond bij Dover gezon ken, door aanvaring van een onbekend gebleven stoomschip. Ongeveer vijftig Opvarenden van de W. .4. Schotten zijn gered door het Eng. stoomschip. Ebro. Onder deze zijn M Geuken de bestierder, de dokier, dc eerste en tweede machinist en de tweede stuurman. Volgens l iter ontvangen bericht zou den er in bet geheel omstreeks tachtig der opvarenden van de IV'. A. Scholten zijn gered. Reuter seint over deze ramp uit Dover vrijdag avond, ten 11 ure had er eene botsing plaats tusschen de stoomboot W .4. Schollen, van Rotterdam, en eene on bekende stoomboot. De H'. A. Scholten zonk. De door den Stoomboot Ebro gered de personen zijn hieraan land gebracht. (In dit bericht wordt bet getal der gered de schipbreukelingen op 50 gesteld). Volgens nader bij de Nederlaudsclie Amerikaansclit' Stoomvaartmaatschappij ingekomen bericht uil Dover, is aldaar binnengekomen liet stoomschip Bosa Mary, hetwelk bericht in aanvaring te zijn geweest met een onbekend ten anker liggend stoomschip. De masten van de W. A. Schollen zijn zichtbaar met laag water, zuid-oost \an den Admiralty pier van Dover. De lijken van den tweeden Stewart en van een kind der familie Scliatsneider zijn te Dover aangebracht. Latere berichten). Het was omstreeks 11 ure, zaterdag avonu, in een zwaren mist, dat de aau- zeiling tusschen de nederlandsche stoom boot A. W. Sshollen en de Bosa Mary varende uil de haven van Hartlepool plaats had. De meeste passagiers der A. W. Schol len sliepen. Op liet oogenblik der botsing onstond een onbeschrijflijke schrik, iedereen scheen bet hoold verloren te hebben. Met moeite konden de matrozen twee reddingsbooten uitwerpen, toen de stoomboot langzamerhand naar de diepte zonk. Edoch, de matrozen hadden den lijd niet meer diegenen te redden, welke nog beneden waren. Het aantal passagiers en matrozen welke door de reddingsboolen, alsook door de Ebro, die ter hulp kwam. aan land werden gebracht beloopt ongeveer 83. De overlevende matrozen houden staan de dat op het oogenblik der aanzi iling, de A. W. Scholten voor anker lag en de ka pitein der Rosa Mary dus al verantwoor delijkheid draagt. De meeste passagiers waren Hollanders en Duitschers. Zooals bij dergelijke rampen altijd het geval is, moeten zicli vreeselijke dramas op liet oogenblik der botsing voorgedaan hebben. Hier eene moeder die hare kinderen aan de borst gedrukt hield gi.ider vrou wen, die op het dek zaten te bidden.... De raatroozen deelden zooveel mogelijk reddingsvesten uit, waardoor er talrijke door de toegesnelde booten korideu gered worden. Treffende bijzonderheid zater dag morgend bad men zich vermaakt met deze vesten te passen niemand dacht er aan dat zij weldra dienst zouden doen. De kapitein van den A. IF. Schollen de ongelukkige is meê gezonken, daar bij zijn schip niet wilde verlaten stak orimiddelijk vuurpijlen af, toen hij 'i ge vaar bemerkte. Dc Ebro kwam onmidde- lijk ter hulp en bleef lot 4 ure 's morgens op de plaats der ramp. Het schip is in minder dan 2 minuten gezonken. Straalbetoogingen te Londen. De dag van zondag is Gode zij dank zonder onlusten afgeloopen. Wat men zaterdag uitstrooide aan sen- saliebericlilen, is ongelooflijk. Men sprak van eenen geregelden aanval op Trafal gar, dynamietboinmen zouden geworden worden, heel de bevolking van West-End zou de special constables op den rug val len, enz. Niets van dit alles; de beloogingma- kers zijn naar Ilyde Park gegaan. Zij wa ren ten getalle van ongeveer 13,000. Tal rijke redevoeringen werden uitgesproken ten gunste van O'Brien en tegen de re geeringspoliliek. Geen enkele roode vlag; de socialisten deden geen de minste be looging. Trafalgar Square was bezet door eene reusachtige werkelijke en vrijwillige policiemacht. Tot 5 ure werd de rust niet verstoord en men was alsdan zonder vrees voor den avond. De dienst der vrijwillige konslabels was voortreffelijk ingericht. Tusschen de buitengewone konstabels bevinden, zich een aantal graven en ba rons, leden der Lordskamer, talrijke par lementsleden, generaals en hoogere offi ciers bankiers, koopliê, nijveraars en bijna aide bedienden, der groote Londe- ner magazijnen. Deze hebben er ook het meeste belang bij dat de rust behouden blijve. Men schat hel aantal vrijwillige konstabels op 181)00 Als eene bijzonderheid mag hier meé- gedeeld worden dat in 1848 Keizer Napo- doorM. Wynant, die in dezelfde straal 4' De nederlandsche stoomboot, IK. .4. woont en door liet geknetter der vlam- Scholten, kapitein Taat, zaterdag, 19 No- leon 111 (toen nog enkel prins Napoleon) den dienst deed van buitengewoon kon - stabel. Reusachtige onderneming. Een en- j gelsch vakblad bevat eenige bijzonder heden over het plan van den franschen admiraal Cloué, om bet P?« de Calais te overbruggen. De brug zou 56 metei{ boven de oppervlakte der zee komen el een lengte hebben van 35 kilometers Deze larige weg is gekozen in die riclij ting, omdat het kanaal zeer ondiep watej heeft Te rekenen van de Iranscbe/zijde slaaj over een derde gedeelte in deze richting niet meer dan 50 meters water dan voh gen twee ondiepe plekken, waar slechti 6 meters water slaat, en op bet overige gedeelte tot aan de engelsche kust daal] do bodem fol 30, op enkele punten tot 3i meters beneden den waterspiegel. Dt spanning der bogen van dc brug is bei rekend op 500 meters. De brug over dei Forth, thans in aanbouw, verheft zicÖ insgelijks 56 meiers boven den water-I spiegel en beeft twee openingen, elk van 519 meters.,) Zij zal wordeo gebouwd om gemetselde pijlers, welke 10 meters boven den waterspiegel reiken. Aan de franscbe kust vangt de brug aan bij Gran-aux-Oeuls, 3 kilom. zuid waarts van kaap Gris-Nez, en zal de en gelsche kust bereiken in de nabijheid van Folkestone. Geen schip beveertzee of oceaan, dal niet met vlag en win onder de brug kan doorzeilen. De ingenieurs die liet plan hebben uiteengezet zijn MM. Uersent, Fowler en Baker, driemannen van naam in hel vak, Wat bet maken van den bovenbouw betreft, daarvoor worden de teekeningen enz. in gereedheid gebracht door de inge nieurs der groote fabriek te Creusot. IERLAND De blokkade van Lisfnmy. In Ierladd wordt thans e*en belangwekkende episo de van den strijd voor onafhankelijkheid en home-ruk gespeeld. Tegen Pyne, lid van bet Parlement, is een mandaat tot aanhouding uitgeveer- digd, wegens een vonnis, kraebtfjns de beteugelingswet geveld. De veroordeelde bezit te Lis fumy ee/ii versterkt kasteel, dat zonder e-en gere-4 geld beleg of een bombardement onneem-' baar wordt geacht, en bij is van plan zich daarin op te sluiten. Tot nu toe leb ben de overheden geen enkele poging ëdaan om tot de aanhouding over te gaat jje( mandaat is aan de lokale policie t%ge„ zonden en deze bepaalt zich tot,et voortdurend bewaken van den om,^ I van hel kasteel. Niettemin ontvangt M. Pyne dageli zeer veel bezoekers. Men weet nog niet. welke maatregelt de regeeiing zal nemen om een einr aan de zaak te maken. De meeste meent..^ J dat uit Fermoy eene kompagnie soldaten zal worden gezonden, om de plaats te blokkeeren en iedere betrekking af te snijden. Dit kan echter nog al lang duren want men zegt, dat M. Pyne levensmid delen heelt voor meer dan zes maanden. /u Ierland. Eenige vrienden van 51. O'Brien zijn er zaterdag in gelukt nieuwe burgerkleéren in te voeren in de gevangenis van Tullamore. 5fen weet dat de bestuurder de kleören van den gevan gene had doen wegnemen om bem te dwingen bet kostuum der gevangenis aan te trekken. Het gerucht loopt dat er nieuwe ver volgingen zullen ingespannen worden tegen den lord mayor van Dublijn er zou weêr een drukpersgeding op handen zijn. Men houdt zich in Ierland veel bezig met de groote redevoering, welke mar kies Hartington, te Dublijn zelf, den 29 november tegen de politiek Gladstone- Parnell zal uitspreken. Dat zich hierbij woelige dingen zullen voordoen is gemakkelijk te begrijpen. Zaterdag heelt eene misdadige hand bet vuur gezet aan de woning van M. Ja mes Talbot Power, welke de gastvrijheid aan lord Hartington beeft aangeboden. Een gedeelte van bet gebouw is afgebrand en de schaê wordt berekend op 500,000 fr. Volgens den Manchester Guardian laat de gezondheid van 51. Gladstone te wen scben over en zou de grand oldman voor nemens zijn den winter te gaan door brengen in T zuiden van Frankrijk. ITALIË. Een wilde. Om ijselijke bloedtoo- neelen te aanschouwen moet men in Ita lië komen. Ziehier weêr een zoodanig looneel dat alle denkbeeld van wreedaardigheid te boven gaat. Zekere Faraglia Angelantonio di Morio van Machioli, geraakte verleden zondag in twist met zijnen vader. In het vuur van de woordenwisseling nam Angelan tonio een zwaar ijzer en sloeg zijnen vader met eenen enkelen zwaai het hoold in. De oude man viel dood néér. Op bet gerucht kwam zijne moeder toegesneld eu ook deze lag in een oog wenk dood voor zijne voelen. Toen nam bij een geweer en ging op eenigen af stand de thuiskomst van zijne vrouw en van zijn jongeren broêr afwachten. 51 en kon zicli niet van hem meester maken of zijn geweer ontnemen. Doch om de sporen zij ier misdaad te doen verdwijnen,slak bij liet bed in brand en in een oogwenk stond het huis in vuile vlam. Daarmee nog niet te vreden stak hij nog twee schuren en een andere woning in brand, die toelioorenden aan een lid zijner familie. Men vond onder de puinen der eerste woning de half verkoolde lijken der tsvee slachtoffers van Angelantonio maar de moonienaar is kunnen vluch ten. He

De Denderbode | 1887 | | pagina 2