KIESKRONIJK De gouverneur van Oost-Vlaanderen is tegen de vernietiging der kiezing van Lokeren in beroep gegaan. Dit beroep is enkel hierop gesteund, even als bij de kiezing van Boom, dat het gouvernement de kwestiën van nabij wenscht te onderzoeken. Wij vernemen ook dat de kiezing van Nijvel, ondanks de bestendige deputatie van Brabant, goedgekeurd is. P. S. De Bien public zegt uit goede bron te weten dal M. de minister de beslissing der bestendige deputatie, aangaande de kiezing van Lokeren, heeft goedgekeurd. rë^hTerlijkekronijk Zedclooze boeken. Vier boekverkoo- pers van Brussel werden voor bet assi senhof opgeroepen voor het verkoopen van slechte boeken. Daar geen van allen verschenen is, werd de zaak naar eene volgende zitting verschoven. De debatten in de zaak van den brand der Opéra comique worden voorde korrek- tionneele rechtbank voortgezet, en eene lange reeks getuigen wordt nog steeds ondervraagd. Het publiek, dat zieh in andere tijden druk met deze zaak zou bezig houden, laat haar nu ongemerkt voorbijgaan. De zaak Wilson en de krisis houden al de aandacht bezig. De socialist Loontjens beschuldigd van moordpoging te Ledeberg, werd vrijdag door het assisenhof onzer provincie on- plichtig verklaard en onmiddelijk in vrij heid gesteld. Hoe een president gekozen wordt in Frankrijk. De kiezing van den president der re publiek geschied met meerderheid van stemmen door de leden van den Senaat en der Kamer, in nationale vergadering bijeengekomen. De president wordt gekozen voor zeven jaar en is herkiesbaar. Om kiesbaar te zijn is er geen ouderdom bepaald. De wetgever van 1875 heeft gemeend dat men zich hierin moest verlaten op de wijsheid der twee Kamers. In geval van vacatuur door overlijden, ontslag of andere reden, komen de twee Kamers onmiddellijk hijeen, om tot de kiezing over te gaan. Middelerwijl is de ministerraad met het oppergezag bekleed. De wet geeft niet op in welken vorm het ontslag van den president moet ge geven worden maar 't is zeker dat de twee Kamers, in nationale vergadering vereening, alleen zouden bevoegd zijn om het ontslag te ontvangen, aan te ne men of te weigeren. Dientengevolge zou, vóór de bijeenroe ping der twee Kamers, het ontslag slechts aangekondigd worden door de ministers, die de vergadering onmiddellijk bijeen roepen. Indien de twee Kamers geen zitting hielden, maar toch in zittingjaar waren, zou die aankondiging moeten gebeuren bij de voorzitters van Senaat en Kamer. De Senateurs en afgeveerdigden zouden bij hoogdringendheid bijeengeroepen worden, en elk afzonderlijk door hunne voorzitters. Na kennis te hebben genomen yan het voornemen van den president om zijn ont slag neer te leggen, vereenigen de Ka mers zich, om de nationale vergadering te vormen. Waren de Kamers niet in sessie, dan moet de president haar bijeenroepen, alvorens zijn ontslag publiek te maken. Zou de Kamer ontbonden zijn, dan moet het ontwerp van ontslag ter hand gesteld worden aan den voorzitter van den Senaat. De volstrekte meerderheid, in zake van stemming, moet doelen op de uitgebrach te stemmen, niet op het getal leden, waaruit de twee korpsen bestaan. Er is geen getal stemmingen bepaald. De stemming gebeurt op de tribune, bij naamoproeping van een der sekretaris- sen. De stemming is geheim maar de namen der leden, die deelnamen aan de stemming, worden in het officieel blad meêgedeeld, even als de namen van du Senateurs en Afgeveerdigden, die zich zouden onthouden. Woordenboek. Strooiman ofte Vogelschrik, eene soort van groote pop met strooi en versletene kleerderen ge maakt meestal door de landbouwers en hoveniers gebruikt om de musschen en andere vogels van hunne pas bezaaide landerijen of uithunne erwtranken te ver wijderen. Strooiman benaming van den persoon aangesteld om bij eene verkoo- ping de te verkoopene goederen voor re kening der verkoopers in te stellen of op te jagen. Strooiman persoon die men in zekere processen doet optreden om de verantwoordelijk van den hals te weren van dezen die ze waarlijk zou hoeven te dragen. Die handelwijze word door alle eerlijke lieden afgekeurd en slechts la faards nemen er hunne toevlucht toe. Op onze dagen, wordt het hoogst moeielijk hierdoor den rechter te verschalken en er zich meê uit den slag te trekken. Hophandel. Men leest in de Vossische Zeitung Een maatschap of consortium tot doel hebbende op den opslag der hop le spe- kuleeren, werd dees jaar zoo te Pope- ringheals te Aalst gevormd. Dieheeren hebben groote hoeveelheden in een be perkt getal merken op levering Novem ber gekocht, denkende dat zij op gestel den tijd niet zouden kunnen geleverd worden. Daaruit volgde natuurlijk een opslag in de prijzen, zoodat, in weinige dagen, de Aalstersche hop 1887 van fr. 45 tot fr. 65 de 50 kilogr. steeg en welke kunstmatige opslag aan de planters de onverwachte kans aanbood hunnen overi gen voorraad tot meer winstgevende waarde le maken. Sedertdien werkt de Belgische brouwerij met vreemde hop die haar beter koop instaat, en aldus zal het gemelde maatschap met groote massas' hop bijblijven zooals het geval is ge weest met 't gewas van 1886, en 't gene op het gewas van den aanstaande oogst en op de Belgische hoppehandel in 'tal- gemeen drukkend zullen worden. Ziedaar wat men in den vreemde denkt over de uitzinnige winstberekening op de hop in ons land. (Medegedeeld.) "Volkskamer. De beraadsla ging over de wijzigingen aan de provinci ale en gemeentewetten werd voortgezet. M. Buis, burgemeester van Brussel,die eerlijke man van 7 September, stelde eene wijziging voor strekkende om de ste den en gemeenten van de verplichting te ontslaan van ter hulp te komen aan de in nood verkeerende kerkfabrieken. Ver scheidene leden der linkerzijde verklaar den dezen voorstel niet te kunnen bijtre den en onthielden zich dan ook bij de stemming. Onze achtbare vertegenwoor diger M. Woeste sprak te dezer gelegen heid eene meesterlijke redevoering uit welke door de rechterzijde geestdriftig werd toegejuicht. In zijne maconnieke woede braakte de man van 't eerlijk gegeven woord eene scheepsvracht beleedigingen tegen de geestelijkheid uil,welke hij als baanstroo- pers uitscholdt achter hoeken en kanten der kerken en kapellen verscholen om '1 volk te misleiden,enz. De heer Meyers beeft met veel waarheid doen opmerken dat de katholieken die op 16 September lest voor M. Buis hebben gekozen zich heden hoogst teleurgesteld moeten vin den Bond der Katholieke Bekwaam heidskiezers- Maandag avond, 29 dezer, vergadering voor de Leden der 3e Sektie, bij M' P. De Winter,ter herberg® Het Brusselsch Hof, Botermarkt. DAGORDE Gedeeltelijke vernieuwing van het bureel der Sektie. STERFGEVAL. Woensdag lest is alhier in den ouder dom van 76 jaren godvruchtiglijk over leden, den heer Louls-Hiarl©- Joseph Schelleken», advokaat oudvoorzitter der Handelsrechtbank van Aalst en Ridder van 't Leopoldsorde. BegrafenisZondag 27 November om 2 1/2 ure namiddag in de parochiale Kerk van Sint-Martinus. ALLERHANDE NIEUWS. Land van Riem.Wij herin neren onze geëerde lezers de luister rijke tooneelvertooning welke ons Taai en Letterlievend Gezelschap 't Laud van Riem. morgen avond geeft in de Stede lijke Schouwburgzaal. Te oordelen naar het pogramma zal het een echt aange naam Avondfeest wezen. Wij vernemen met vreugde dat onze stadsgenooie, juffrouw Léonie Coessens, in de muziekschool van Brussel het bekwaamheidsdiploma voor «Notenzang» met allergrootste onderscheiding heeft bekomen: Wat vele barer mededingsters slechts op twee, drie en vier jaren ver werven, heeft zij op één jaar weten te winnen. Eere aan haar Bedorven viscli. Vrijdag werden door de Keurmeesters onzer ste delijke Vischmijn, negen tonnen gezou ten schelvisch in beslag genomen als totaal verrot en dus schadelijk voor 't verbruik. Op hun bevel is deze rotte visch dadelijk door de zorgen onzer Ste delijke Politie bedolveu geworden. Deze schelvisch werd alhier ingevoerd door Nieuwe-nieuw, den gekenden holland- schen vischleurder. Nopens het koperen geld verklaarde minister Beernaert in de Kamer, dat de openbare ambtenaars en beambten tot drie frank koper in betaling moeten aan- veerden, en dat, zoo zij weigeren, deze beambten aan hunne plichten te kort komen. Ondanks die strenge verwittiging in de Kamer, gaan vele openbare ambtenaars voort met koperen geld te weigeren, en zijn bovendien onbeschaamd genoeg koperen geld terug te geven. Dit alles diende beter gekend en on derhouden te zijn. Nog de italiaansche dieven. Een Italiaan, M. J... kwam zich dezer dagen bij het parket van Brussel beklagen dat hij het slachtoffer was geweest van den beruchten Mignoni, de aftroggelaar, die reeds zoo vele bedriegerijen heeft ge pleegd. Daar de onderzoeksrechter den man niet verstond, deed hij hem door den policie-ofiicier Ledoux ondervrager). Aan dezen verklaarde de klager dat Mignoni zijne lichtgeloovigheid op schandelijke wijze wist te misbruiken. Hij had aan J. namelijk de hand zijner dochter gevraagd. Zijn financieele toe stand, zegde hij, was schitterend en de spekulatiën en ondernemingen, waarvan hij den man sprak, deden hem met veel plezier in de huwelijks vraag toestemmen. Maar J, is een rijk man, die daarenbo ven niet gierig is. Met genoegen nam hij dus in sommige spekulatiëndeel,en stort te dit spreekt van zelf, nu en dan een paar duizend ballekens in handen van den toekomenden schoonzoon. Men raadt hel overige. De policie zoekt Mignoni op. Maar zal zij hem vinden Thas is the puestion Ziehier wat de Courrier zegt over den verdwenen WautersDe schapen- koopman, die eensklaps zoo vermaard i geworden is als Keymolen een zonderling man. Hij was gewoon zich altijd in te beelden dal hij door dieven vervolgd werd, en bewaarde zijn geld steeds in eenen riem, dien hij om de lendendroeg. Geheel ongeletterd zijnde, kent bij niets dan zijne moedertaal en alles doet ver onderstellen dat hij enkel een reisje heeft ondernomen naar den overkant van den Moerdijk. Het walgelijk werk van Zola, dat te Parijs zooveel afkeer verwekte, wordt hier in onze statiën verkocht te min ste naar een blad van Brussel verzekert. Meer in progrès dan Parijs Volgens een liberaal blad zou men in dit zittingjaar een ontwerp neerleggen over de evenredige vertegenwoordiging. Het zou M. Pirmez zijn, die deze wet zou voorstellen. Stokken in 't wiel... Hondenhaat. Een zonderling too- deel had dezer dagen te Leuven plaats, waardoor aangetoond wordt boe de spreekwoordelijke hondentrouw ook hare keerzij kan hebben. Twee trekhonden konden elkander niet ontmoeten of zij deden alle mogelijke moeite om hun span te ontvluchten en elkander aan te vliegen. Doch nu kort geleden, ontmoette een der dieren den eigenaar zijner tegenpar tij, of ten minste degewone voerman der kar, een jongen van 13 jaren. De hond werd woedend, verbrak de strengen en sprong den jongen naar de keel. Het woedend dier beet hem zoo geweldig dat de lappen vleesch van zijn gezicht hingen en de kleêren in stukken gescheurd werden. Eenige vrouwen poogden het slacht offer van zijnen aanvaller te bevrijden, maar dit verdubbelde diens woede en met vernieuwde kracht bracht hij den armen jongen nog verscheidene wonden toe. Het was slechts na eene wanhopige worsteling dat het dier zijne prooi wilde lossen. De ongelukkige jongen werd in een erbarmelijken staat opgenomen. Hij heeft meer dan twintig groote wonden over het geheele lichaam. Men leest in de Gazette van Kortrijk Liberale scherreweg. Er is in die stad veel spraak van eenen geus die de plate gepoetst beeft, aanzienlijke schul den achter zijn hielden latende. Over twee jaar vroeg hij aan zijne schuldeiscbers eene overeenkomst voor omtrent de twee nuilioen, nu heeft hij aan niemand iets gevraagd en is vertrokken huis en kroost in den brand latende. Men spreekt thans van 7 tot 800,000 franks schulden. Dat was nu een der kopstukken van onze schoone liberale partij in de ge- meentekiezingen van 1881 was hij kao- didaat der liberalen. Misschien heeft hij nog 'nen duit, maar van 't zijne niet, bij- gesteken om de liberalen in den laatsten strijd te helpen dat was dieliberale held die pracht voerde en ingespannen was met een koppel peerden hij is gevlucht en niemand weet waar hij naartoe is. Het gerecht heeft zijn kenteekens in alle richtingen gezonden tot nu toe en is men op zijn spoor niet geraakt. Eene prachtige betooging heeft te Brugge plaats gehad ter eere van Dr Van Steenkiste, den kloeken strijder voor de rechten der Vlamingen. Behalve een por tret en verscheidene andere geschenken ontving de held van het feest eene menig te brieven en telegrammen van gelukwen- sching uit alle deelen van het vlaamsche land. Gedurende den feestavond werden er eene menigte redevoeringen gehouden liederen gezongen en de moedige Vlaming werd, zegt de Patrie schier onder de bloemen begraven. De voorzitter van den Nederduitschen Bond van Antwerpen, M. Peeters Verellen, zond het volgende tele gram Door afstand gescheiden, maar door 't vlaamsche hart innig vereenigd, roepen wij met u allen HeilHeilHeil Van Steenkiste HOLLAND. Toestand van 't vee. Men schrijft uit Oudemolen (Noord-Brabant), aan het Rotterdamschc Nieuwsblad De veehouders alhier in den omtrek, gaan met het oog op hun rundvee, den winter niet zonder zorg te gemoet. Al het vee is nu zoo goed als gestald, wegens schaarste en duurte van het hooi is daar mee zoolang mogelijk gewacht, doch ver loop der pacht, koude en nat, hebben de boeren genoodzaakt hun vee op stal te zetten. De prijzen zijn laag, zoodat men voor de vetten nauwelijks bedingen kan wat ze mager gekost hebben van weigeld verdiend te hebben is helaas dan ook slechts bij uitzondering sprake. Voorloopig hebben de landliê op vele plaatsen hunne toevlucht genomen, de kronen en blaèren der suikerpeën tot veevoeder te bestemmen, en moeten soms afstanden van 3 tot 5 uren afleggen om eene kar van dien afval der peëen, waar voor nog 50 centen betaald wordt, mach tig te worden. BOTERNIJVERHEID. Om zich een gedacht te maken van het belang dezer nijverheid, moeten wij te binnen brengen dat er 900.000 melkkoei en zijn in Nederland. Een derde melk wordt gebruikt in natuurlijken staat. Men mag dus denken dat de melk van 600.000 koeien gebruikt wordt voor bo ter en kaas. Eene koei geeft doorgaans 5000 liters melk per jaar doch dit cijfer verandert naar gelang het voeder dat zij krijgt men rekent dat het vei schil gaat van 2500 tot 6000 liters Men rekent dat eene hollandsche koei 100 kologr. boter per jaar geeft, wat een totaal vertegenwoordigt van 60 millioen kilogr. De opbrengst hiervan mag op 72 millioen geschat worden. De hollandsche boter heeft vier uitwe gen 1. het binnenland 2. de koloniën 3. Belgieen 4. Engeland. Het inlandsch verbruik beloopt slechts 17 millioen kilogr. De overzeesche hol landsche bezittingen is een belangrijke uitvoerweg doch deze is verminderd sedert dal de deensche en de kunstma tig gemaakte boter daar werd ingevoerd. De frissche boter gaat naar Londen zij gaat door voor de beste te zijn. Na deze komen in hoedanigheid die van Drenthe, Overijsel eu Gelderland. De 600.000 koeien, wier melk voor boter en kaas gebruikt wordt geven 71/2 eerste kwaliteit melk, 3 1/2 gewone en 2 1/2 mindere. Holland voert gemiddeld 50 millioen kilogr. natuurboter uit naar En geland en 4 millioen naar Belgie. De uit voer naar Duitschland heeft weinig te be- teekenen. Ook brengen Engeland en Bel gie in Holland boter ter markt, zoowat 1 1/2 millioen kilogr. Wij lezen in een hollandsch blad De oliemolens in Friesland hebben het tegenwoordig druk. Dag en nacht wordt er doorgewerkt, en nog kan aan de vele bestellingen niet voldaan wor den. Daar 't vee gestald is, worden lijn koeken gevoederd, en als men nu rekent dat iedere boer die 20 stuks vee houdt, door elkander in den winter 3 a 4 dui zend koeken voedert, dan kan men be grijpen dat de fabrieken heel wat moeten slaan. De prijs dezer koeken is van 11 gul den 25 cents tot 11,50 de 104 stuks, en dus vrij leeg. Er zijn tijden geweest dat men daarvoor 24 tot 27 gulden gaf maar.... toen kon de boer het betalen. Gelukkig is sedert 12 November de groot ofterdag voorbij, en al mist menig huurboer ook de beste koe van stal, die in rijksdaalders omgezet, naar zijnen zin te weinig, naar den landheer ver huisde, de dag is achter den rug, en be trouwend gaat menden winter tegemoet, al dwingt de voorraad hooi, die door den slechten oogst van dit jaar niet le groot is, ook tot nadenken. Maar juist daardoor hebben de olie slagers het druk. FRANKRIJK. Liberale Gasthuizen. Onze lezers weten dat te Parijs de zusters van liefde uit al de gasthuizen verjaagd, en deze laatsten op zijn liberaalsch ingericht werden. Hoe het in die liberale gasthuizen gaat, toont ons het volgende voorbeeld aan. Verledene week stierf in het gasthnis Tenon, een jongeling met nameLodewijk H.... Lodewijk H... lag met een pleuris, en was alle nachten onderhevig aan geweldig zweeten, hetgeen hem letterlijk uitputte. Wanneer nu 's morgens de arme jonge ling smeekte dat men hem toch zuiver linnen zou geven, kreeg hij van den zie kenoppasser immer een bot bescheed, en moest hij met dezen man in hatelijke onderhandelingen treden. De ziekenoppasser wilde geen zuiver hemd geven dan tegen geld gewoonlijk eischte hij 25 centiemen Geen geld,geen hemd Daarenboven kon de zieke niets, nog zelfs geen kopje thee of drank bekomen, of het geld moest gereed liggen. Ziedaar, medeburgers, hoe de ongeluk kige zieken in de liberale gasthuizen van Parijs behandeld worden. En zeggen dat onze geuzen slechts wachten tot dat ze terug aan het bewind komen, om het hatelijk enschandig voor tdeed hunner frausche broeders te vol gen Na eten. De kiosken der dagblad- verkoopers te Parijs, zijn al overdekt met carikaturen van Grévy en Wilson. Een der grappigste stelt Grévy en Wilson voor in eenen restaurant, waar zij geëten heb ben. De knecht biedt hun de rekening ter betaling aan. Grévy trekt een zeer onnoozel gezichtWilson haalt een rood lintjen uit zijnen zak, dat hij aan den knecht geeft, zeggende Geef mij klein geld terug Daar, er is in Frankrijk eene zeer curieuse genezing gebeurd De Franschen zijn van de lintjes-ziekte genezen. En nogthans, de ziekte was schier ingekankerd. 't Is bovendien meer als eene gene zing. Wie nu een lintje draagt, wordt aan zien als iemand die tot loensche daden bekwaam is. Trouwens, men weet het, 't is nu uit gekomen dat men de lintjes kocht. Of wie weet door wat al gemeenen invloed er een lintjen in 't knopsgat te krijgen was Een groot getal leden van het Legioen van Eer, vragen dat de regeering een on derzoek zou instelen over al de gedeko- reerden sedert zoo wat tien jaar van hier. Anders, zeggen de verzoekers, kun- nen wij onze decoratie niet blijven dragen want zoolang als dit onder- zoek niet gedaan is, kan het veronder- steld worden dat ook wij onze decora- tie hebben gekocht, ontfutseld of door gemeene middels verkregen. En 't is de waarheid. Zoo dan, nu in Frankrijk gedecoreerd zijn, is eene slechte noot, en er beslaat twijfel over de manier op welke het lin tjen is verkregen er bestaal, om zoo te zeggen, twijfel over de treffelijkbeid van de gedecoreerden Hoort, 'lis zeker en vast, als de men- scheu, en vooral de fransche menschen, van de lintjes ziekte kunnen genezen, zij kunnen ook van veel andere kwalen beleren Ministeries. M. Jules Grévy heeft ongeveer een tien dozijn ministers gehad, sedert hij de staatskar der republiek voert, 't is te zeggen sedert januari 4879. Uit het navolgende lijstje kan levens blij ken de gemiddelde levensduur der fran sche ministeries. Twaalf ministeries zijn elkander opge volgd Het ministerie-Waddington (5 februari 1879) beeft tien maanden geduurd. Het ministerie-Freycinet (29 december 4879) heeft negen maanden geduurd. Het ministerie-Ferry (22 september 1880) heeft veertien maanden geduurd. Het miiiisterie-Gambetla (14 november 4881) heeft twee-en-een-halve maand ge duurd. Het tweede ministerie-Freycinet (30 januari 4882) heeft zes maanden geduurd. Het miriisterie-Duclere (7 augusli 1882) heeft zes maanden geduurd. Het ministerie-Falliêres (29 januari 1883) heeft veertien dagen geduurd. Het tweede ministerie-Ferry (22 fe bruari 1883) heeft twee jaar en twee maanden geduurd. Het ministerie-Brisson (6 april 1885) heeft negen maanden geduurd. Hei derde ministerie-Freycinet (3 janu ari 1886) beeft elf maanden geduurd. Het ministerie-Goblet (10 december 1886) heeft vijf maanden geduurd. Het thans in demissie zijnde ministerie Rouvier f30 mei 1887 heeft vijf-en-een- halve maand geduurd. Het tweede ministerie-Ferry is het eenige.dat onder M. Grévy een heel zit tingjaar heeft meegemaakt. Met een weinig goeden wil en veel... praat, wordt iedereen minister in Frank rijk. Dubbele moord te Parijs. Ziehier eenige inlichtingen over de dubbele mis daad, waarvan woensdag de telefoon berichten gesproken werd Felix Lepatey leeft sedert februari 1886 gescheiden van zijne vrouw. Hij heeft zelfs legen baar een proces lot echt scheiding ingespannen, iels waartoe het later leven van de vrouw met reden aan leiding schijnt gogeven te hebben. Dinsdag morgend rond 11 ure, terwijl de vrouw met haren moeder, bij welke zij inwoonde, aan het huiswerk bezig was, werd er op de deur geklopt,Bemoe der ging openen. Wat komt gij hier doen vroeg zij aan den binnenkomende. Ik kom om mijn trouwboekje ant woordde de schoonzoon, want hij was het. De moeder deed eene beweging als wil de zij hem buiten sluiten maar Lepatey hierdoor in hevige gramschap gesteld, trok het wapen uit eeneu degenstok en bracht er zijne schoonmoeder vijf doode- lijke steken meê toe. Zij viel neêr en blies weldra den lesten j adem uit. Razend van vrees dat zij hetzelfde lot zou ondergaan, begon de ontrouwe echt- genoote te schreeuwen en trachtte te vluchten. Haar man gaf haar den tijd niet. Hij sprong op haar en bracht haar ook acht vreeselijke wonden toe. Zoo geweldig dreef hij het wapen in hare borst, dal hij haar tweemaal het lichaam door en doorstak. Geburen, op het hulpgeroep toegesneld, hielden den moordenaar aan. De vrouw is aan hare wonden niet be zweken. Met zijne slachtoffers gekonfronteerd bepaalt Lepatey zich alleen de voorbe dachtheid der misdaad te loochenen, j Berouw toonde hij hoegenaamd niet. De eenigste beweegreden, die hij voor den moord opgeeft, in het weinig vrien delijk onthaal dat hem bij zijne schoon- moeder te beurt viel, DUITSCHLAND. Nog een sckoonzoon. Het schijnt dat de schoonzoons er tegenwoordig een bijzonder bandje van hebben, hunne schoonvaders verdriet aan te doen. De rijke bankier Bleichroeder, van i Berlijn, heeft een schoonzoontje, dat er ook" versland van heeft. De dochter van Bleichroeder, trouwde over omtrent drie maanden met eenen officier der lijfwacht. Baron von K. Deze, door het spel ten onder gebracht, had zijnen toekomenden schoonvader reeds j een aardig sommeken gekost aan speel- j schuld, eer hij erin toestemde, de schat- j rijke bankiersdochter ten huwelijk te nemen, die, dit dient er bij gezegd te worden, geen anderen man wilde, dan den verarmden baron. De toekomende schoonzoon gaf zijn ontslag als officier en de schoonvader, om dezen eenen schijn van bezigheid te geven, kocht hem een prachtig landgoed in SileJiïë en het huwelijk had met groo- len luister te Berlijn plaats. De beschrijving van den bruidskorf en de geschenken, besloeg meer dan eene geheele kolom druks in de Vossische Zei tung De nieuwgetrouwden gingen het land goed bewonen, maar de wittebroodswe ken duurden niet lang.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2