hij den aardbol, die met de duisternissen des ongeloofs omgevenis. Deze hangen bijzonderlijk over Europa, waar de gehei me maatschappijen heerschen, die Leo XIII nog onlangs veroordeelde. De aarts engel is door eenen hemelschen glans omgeven. Vlammende schichten schieten uit de vuurwolk om de trawanten van Satan te bevechten Satanam aliosque spimalignos.... in infernum ritus detrude. In het bisdom van Carcassonne wordt voor het priesterjubïló van Leo XIII ieve- rig gewerkt. Mgr Billard, op vormingsreis zijnde, spreekt er aan zijne diocesanen met geestdrift over. Het werk der taber nakelen en der zendingen heeft reeds veertig volledige gewaden voorbereid,die op de vatikaansche tentoonstelling moe ten staan en aan den H. Vader opgedra gen worden. Zijne hoogweerdigheid de bisschop heelt voor den H. Vader een kunststuk gekozen, waarvan de verveer- diging aan M. Froment-Meurice toever trouwd is het is de kleine voorstelling der toekomende basiliek van den Rozen krans te Prouille Het bisdom Carcasson ne zal eene der schoonste bloemen van de vatikaansche tentoonstelling zijn. Vendeéën, die streek der katholieke helden, heeft eene bijzondere voorliefde voor den Rozenkrans. Leo XIII is de apostel van den Rozenkrans. Het schijnt dus dat de Rozenkrans een bijzonder verband tusschen den Paus en Vendeeën schept, Het bisdom van Lucon wil eene gemeenschappelijke gift aan Leo XIII voor den priesterjubilé aanbieden. Kon het beter doen dan hem eenen gouden Rozenkrans te geven Reeds heelt men met eenen uitstekenden goudsmid onder handelingen aangegaan. Deze heeft een gewrocht beloofd dat de frausche nijver heid zal weerdig zijn. Ter gelegenheid van het priesterjubilé van Leo XIII, heelt het bisdommelijk komiteit van Le Puy besloten, aan den Paus een prachtig miskleed te schenken, uit kant van de plaatselijke nijverheid, alsook een zilveren standbeeld, in 't klein het reusachtig beeld van 0. L -Vr. van Frankrijk, dat op de rots Corneille staat en over gansch^öe stad Le Puy ziet. Die twee voorwerpen zullen weldra voltooid zijd. Buiten die twee geschenken, zullen nog meest alle genootschappen van het bisdom eene bijzondere gift aan den H. Vader zenden. Voor het priesterjubilé van den Paus, is er te Duinkerke eene inschrijving aan gelegd. Het geschenk der Duinkerkenaars is een schipje, als zinnebeeld der derde haven van Frankrijk. De vorm van dit bootje zal degene zijn der schipjes welke in de elide eeuw op de Noordzee gebrui kelijk waren, toen Duinkerke's zeenering begon. Het schipje van verguld zilver, zal op eene zilveren zee varen. Op den achter kant zal de Vlaamsche Leeuw prijken f op den voorboeg stijgt het borstbeeld van St-Pieter. aan wien de kerk toege wijd was welke de H. Eligius, stichter van Duinkerke,in de duinen bouwde. Het masten koordwerk zal een zeil hebben, dat liefelijk door goeden wind wordt aan geblazen. In den masttop wapert de duinkerksche blauw witte vlag, die door Jan Bart. van Duinkerke, vermaard werd Gouvernement zonder God. Het fransch gouvernement gelooft niet aan het bestaan van God. Het heeft den Godsdienst uit de scholen gebannen en de priesters op de schandaligste wijze ver-, volgd. Het heeft gelachen en gespot met de kristelijke deugden en met alles wat aan godsdienstzin grenst. En wat gebeurt er thans Dat het Fransch gouvernement zelf, te beginnen van zijn opperhoofd, de voorzitter Grévy tot zijn laatste minister en zijne hooge generaals, zelve vallen onder de verach ting van geheel Europa Die mannen, die zoo vol verachting waren tegen alles wat aan religiegreust, wisten wel waarom zij waren eerlooze spekulateurs en geldwolven, die om eeni ge duizende franken alles verkochten, zoowel de eereambten als de andere, en tot de dekoratiën toe En daarna ver brasten zij dat geld met een boel vuile vrouwen, het schuim der hoogere Parij- sche trottoirs Zoo laag gevallen Wat schroomelijk voorbeeld voor an dere volkeren, en ook voor de eenvoudi ge burgers. Wanneer zij zien dat hunne bestuurders geen religie hebben, mogen zij vrijaf zeggen, dat zij onwaardig zijn van hun vertrouwen te bezitten. Drankwet. In Holland bestaat eene wet op de herbergen, waarvan 't getal zal gerekend worden naar het getal bewoners in eene gemeente. De wet is in voege sedert 1883; du deelt de Staatscourant den toestand der herbergen meê na verloop van drie jaar. In het geheel waren er in de 11 pro vinciën op het einde van 1886, 17,107 herbergen, hetgeen zeker klein is in ver gelijking van in ons land. De meeste herbergen vindt men in de provincie Noordbrabant, waar hun getal 4520 beloopt (de stad Antwerpen heeft er 5008) het minste vindt men er in de provincie Drenthe, waar er 845 bestaan. Bij die 17,170 zijn er in 170 nieuwe vergunningen verleend doch in 1886 zijn er 916 van haar recht vervallen, zoodat er in 1885 eene vermindering van 746 drankwinkels bestaat. Sedert 1883 bedraagt de vermindering der herbergen, in heel het rijk bijkans 10 p. c. ol 3,200. Die, welke blijven staan, vinden er natuurlijk hun voordeel bij. Hier zou dergelijke wet niet kunnen doorgaan, omdat de liberalen op de her bergen hun kiesstelsel hebben gegrond het is nogthans niet zonder belang, de werking dezer wet bij onze buren te ken nen. Nog altijd die ezelskoppen en domooren van broérkens Te Mecheleu namen deel aan den prijs kamp der lagere scholen 1" De vier officièele gemeentescholen. 2° Dc vrije school van O. L. V. over-de- Dijl, bestuurd door de Broeders van Barmhartigheid. Welnu, de enkele school dier broérkens behaalde a) Vier diplomas van leu rang. l>) Een diploma van 2C" rang. c) Twee diplomas van 3" rang. En de vier vereenigde gemeentescho len Niet één diploma van 1® rang. Waar zijn de ezelsooren, waar de dom koppen Verder, de katholieke gemeenteraad, haastte zich belooningen le stemmen voor die uitmuntende broèrkensleerlingen. Geen wonder. Maar iets dat alle versland te boven gaat, de nog overlevende libera len van den raad stemden mede, ten ein de die broèrkensleerlingen te bekrooneu. Dat is waarlijk ongehoord. Eu... daar zij daartoe van de logie voorzeker niet ge machtigd waren, zoo zullen zij op hunne kneukels krijgen (Wekker.) RECHTERLIJKE KRONIJK De krijsraad van Brabant heeft een ka poraal briefdrager veroordeeld totnegen tien straffen van drie maandengi-vangenis en verval van militairen rang, voor hel ontvreemden van post-mandaten, die voorde soldaten bestemd waren. Daaren boven wordt het jaarkorrektiestraf,waar toe hij zou veroordeeld zijn, indien hij bleef deel maken van het leger, vervangen door een gevangenisstraf van 6 maanden. De ontvreemde sommen bedragen in 't geheel omtrent 100 franken. 't Is duur KIESKRONIJK De Indépendance kondigt aan dat M. de graaf Philippe de Limburg Stirum zijn ontslag als lid van de Senaat voor het arrondissement Neufchateau zou geven. Hij zou zijn mandaatoverlaten aan M. den baron Vander Linden, Volksvertegen woordiger van dit arrondissement, welke op zijne beurt zou vervangen wordendoor M. Lejeune. Al de liberale gazetten zullen die zaag herhalen, en daar is geen half woord waar van, zegt de Courrier. 't Geeft niets, toch zal het gezegd, nog gezegd en nogmaals gezegd worden De herkiezing te Schendelbeke (Oost- Vlaanderen) zal op 18 december plaats grijpen. Men meldt uit Lokeren dat de nieuwe balloteering, in vervanging van die,welke door de bestendige deputatie is verbro ken, bepaald is op zondag 11 december. PRIESTERLIJKE BENpEMINGEN. Tol Pastoor van Wynkel is benoemd de E. H. Haems, onderpastoor van St-Mar- tens te Aalst. "Vollcsltamer. De kamer hield zich onledig met het wetsontwerp be trekkelijk de wijzigingen aan de wetten betreffende de bevordering der officieren en de inrichting der mililaire-school. De redetwist over art. 3 't welk bepaalt dat te rekenen van 1890 de leerlingen der militaire school vooraleer onderlieute- nant te kunnen benoemd worden, het bewijs moeten geleverd hebben dat zij de beide landstalen, de vlaamsche en de fransclie, machtig zijn. Deze bepaling werd aangenomen, met 53 stemmen tegen 32, mits eene wijzi ging voorgesteld door M. Hanssens 't welk het tijdstip tot 1892 verschuift. Groote Internationale Prijskamp van Wetenschappen en Nijverheid te Brussel 1888. Kwalijk gezinde of slecht ingelichte menschen, hebben het gerucht verspreid dat de Groote Internationale Prijskamp van Wetenschappen en Nijverheid te Brussel 1888 onbepaaldelijk verscho ven is. Sommige beweerde zelfs dat hij niet plaats zoude hebben. Wij kunuen die vertelsels ten stelligste logenstraffen. De Groote Internationale Prijskamp zal geopend worden den eer sten zaterdag der maand Mei 1888. Indien er soms nog twijfel bestond, dat de ongeloovigen zich naar de oude oefe ningsplein begeven. Zij zullen zich ge makkelijk van de ijdelheid dier vertelsels verzekeren. Overigens, wilt het bestuur van den Grooten Prijskamp door de mededeeling der talrijke deelnemingen bewijzen dat er geene sprake van uitstelling kan be staan. ALLERHANDE NIEUWS. Eenige arbeiders waren woensdag voormiddag, werkzaak aan de afbraak van een der ovens van de gewezen pau- nebakkerij Verbrugghen. Een dezer werk lieden, de genoemde Frans Vinckmet- serdiener, oud 35 jaren, woonende Koei- straat. gehucht Mijlbeek, was gelast met de verzameling van de geheel gebleven kareelsteenen. Op zeker oogenblik be- vondt hij zich aan 't werk op den hoop steenen en puin, toen zijne gezellen zon der dat zij van zijne tegenwoordigheid aldaar bewust waren, eene volle mande steenen naar beneden wierpen. Vinck ontving gatisch de mande op hoofd en lijf en bekwam hierdoor nog al ernstige verwondingen vooral aan T hoofd. De ongelukkige werd naar het hospitaal overgevoerd en men hoopt dat hij weldra zal hersteld wezen. Iddergem. De uitslag der balloteering van Zondag II. is de volgen de MM. Alexis Eeman, Joseph Van Vaerenbergh, Jan Staels elk 43 stemmen. MM. Van Santen J.-B., Cobbaert Jozef, Coppens J.-B., elk 42 stemmen. Dus zijn de drij eersten gekozen. In de gemeente Havré heeft men op nieuw een lichten aardbevingsschok ge voeld. Hel is de zevende maal in korten tijd dat de inwoners dezer streek door dit verschijnsel verontrust worden. Op de goederen van den prins de Ligne rond Doornik, heeft een gevecht tusschen jachtwachters en wildstroopers plaats gehad. Een dezer lesten werd ge dood. Liedekei'ke werd nogmaals door eene brandramp geteisterd. Vier huizen zijn de prooi der vlammen gewor den en 18 20 personen bevinden zich zonder onderkomen. iW. Féron een der hevigste tegenstre vers van de doctrinairen komt tot voor zitter der liberale Associatie gekozen te worden. Deze woeste radikaal die daags te voren drij dozijn doctrinairen met zijnen vier-uren-boterham zou verslon den hebben, is nu op eens een zachtaar dige schaapherder geworden die zijne vaderlijke armen opent om alle de ver dwaalde schapen te ontvangen en hen de vredekus te geven. De doctrinaire drukpers toont zich hiermee zeer ingenomen en roept Victo rie De vrede is dus gesloten Dezen die zich pas eenige weken geleden on derlinge voor schelm en dief uitschol den, zullen nu. bij de eerste kiezing de beste, ten strijde trekken tegen den ge- meenen vijand Dat verwondert ons niet, immers 't was te voorzien.... En hunne wederzijdscheprinciepen Wel als het de kwestie geldt van wederom aan 't staatsscholeltje te kunnen en mo gen lekken, en trekken buik sta bij, dan werpt men de princiepen overboord en bekommert men er zich nog zooveel meé als met jaar één als d'uilen preekten Opnieuw mogen lekken en trekken zie daar het groote punt Eene schrikkelijke misdaad heeft de rustige gemeente Cruyshautem in op schudding gebracht. Het meisje G.... opende verledene week een herbergske nabij de kerk. Ten gevolge van geheim zinnige geruchten oordeelde de policie het noodig het parket te verwittigen en eene huiszoeking werd bevolen. Op eene plaat in de schouw vond men een ont hoofd kinderlijkje. Het meisje G... werd onmiddelijk aangehouden. Zij bekende hare misdaad zonder eenig teeken van spijt. De midden-afdeeling van de begroo ting wegen en middelen vraagt de afschaffing van de belasting op den in landsehen tabak, en zoo niet eene ver mindering van rechten. Die belasting be antwoordt niet, zooals men voorzien had, aan de verwachting. Dezelfde afdeeling vraagt waartoe de gelden zullen gebruikt worden, voort- komstig van het invoerrecht op het vee Het gouvernement heeft geantwoord dat dit geld zal besteed worden aan ver betering der wegenis, afkoop van gekon - cedeerde bruggen, gezondheidsmaatre gelen op den buiten, enz. De opbrengst van den invoer wordt geschal op 1 1/2 millioen. -- Liberale ongerijmdheid. Als een katholiek in eene liefdadige stichting de bepaling schrijft dat, om van die liefda digheid te kunnen genieten, de behoefti- gen tot den katholieken godsdienst moe ten behooren, beweren de liberalen dat die bepaling niet in acht mag geno men worden, omdat de wet op godsdien stig ol politiek standpunt, tusschen de armen geen onderscheid maakt. En het goed der armen, hun eigendom, achtergelaten voor al de behoeftigen, dat ontnemen zij aan aime menschen die hunne kinderen naar de katholieke scho len laten gaan Hoe rechtveerdigen zij dit wraakroe pend ouderscheid Over eenigen tijd werd de wissel agent V. veroordeeld voor vervalschin- gen. Hij had echter de vlucht genomen, en werd dus door de policie ieverig op gezocht. Woensdag was hij te St-Joost- ten-Noode, om een zijner kinderen te bezoeken. Hij werd door een policieagent herkend, aangehouden en naar de gevan genis van St-Gilles overgebracht. M. Prosper Roels, voorzitter der Lokersche Volksbank, heeft, ingezien de weinige edelmoedigheid welke hij ont moet bij de bestuurders dier Bank, zijn aanbod, tot redding dezer instelling, bij aanbevolen brief ingetrokken. De Volks bank, ten gronde gebracht door de han delingen van haren beheerder, Adolf Hermé, stadssekretaris, is dus onweèr- roepelijk tot de failliet en de ontbinding veroordeeld. OnlriggelingEene depeche uit Rochefort meldt dat de trein, gebeeten Malle des lndes dijnsdag morgend tus schen de statiën Haversin en Aye ontrig- geld is, ten gevolge van het breken van eenen der wielbanden. Ondanks de groote snelheid waarmeê de trein liep, zijn er. dank aan de wer king van den Irein- Westinghouse geene ongelukken te betreuren. M. Cornesse, volksvertegenwoordi ger van Maeseyck werd dinsdag avond door eene geraaktheid getroffen op het oogenblik dat hij van een diner kwam in het ministerie van spoorwegen. Het was op de binnenplaats van het ministerie zelf datM. Cornesse ten gronde viel. Hij werd onmiddelijk verzorgd en reeds woensdag was zijn toestand merkelijk gebeterd. Op dit oogenblik is alle gevaar verdwenen. De toestand van den volksvertegen woordiger Cornesse is merkelijk verbe terd, Hij zal spoedig geheel en al hersteld zijn. Men meldt uit Eessen Er zijn hier drie schoone koeien afgemaakt bij M. Richard Van den Berghe zijne andere zijn ook ziek geweest. De oorzaak is dat men de koeibeesten bevrozen suikerbee- len gegeven heeft. Het schijnt dat de alkooi, bevat in zulke beeten, zeer nadee- lig werkt op het rundvee. Bericht aan de landbouwers. Verschrikkelijke dood. Op den spoorweg te La Louvière vond een baan wachter de overblijfsels van een men- schelijk lichaam langsheen de baan liggen. Met zijnen lanteern verder zoekend, vond hij ter plaatse, waar hij meent dat een ongeluk moet plaats gehad hebben, niet een lijk. maar een aantal verminkte of liever gemalen brokken vleesch en beenderen. Een hoofd dat half verpletterd was,met eene klak en een doorgesneden schoen lagen bij elkander. De voet is verdwenen. De hersens lagen tien meters verder en de menschelijke romp nog eenige stappen hooger, op tusschen de twee banen. Aan de romp waren nog de beenen tot aan de knieën en de armen tot aan de ellebogen vast. Het overige lag hier en daar verspreid, terwijl stukken kleêren en andere brokken door de lokomotief moeten meêgesleept zijn. Men heeft het slachtoffer niet kunnen herkennen. Te Peer waren maandag 465 vette varkens op de St-Andriesmarkt aange voerd, behalve een 20tal werden allen verkocht. Men betaalde op voet van of 0.85 tot 0.95 cent. per kil. Het zwaarste varken dat aangevoerd was hoorde toe aan M. den burgmeester van Kleine Br'o- gel het dier woog nagenoeg 200 kil. en werd verkocht aan één frank per kilo. Nooit heeft men in de limburgsche Kem pen eene markt gezien waar zooveel kra- merij werd geveild en verkocht. Geen week gaat voorbij, of men hoort hier of daar van diefstal in de Kempen. Verleden week werd er ingebroken bij een herbergier te Hamont 180 fr. wer den gestolen, benevens eenige kleeding- stukken en andere voorwerpen. De fles- schen in het buffet werden ter plaatse door de dieven geledigd. FRANKRIJK. Diamanten diefstal. Ziehier bijzonder heden over den diefstal van juweelen, te Parijs gepleegd. De weerde der gestolen juweelen be draagt 250,000 frank. Zondag avond rond 9 ure gingen twee fatsoenlijk gekleede personen de deur van het huis n. 49, rue Cambos, binnen. De portierster meenende dat zij een bezoek bij eenen huurder gingen brengen, gaf daar geen aandacht op en ging op het gewone uur te bed. Gedurende dien tijd begonnen de die ven. die hun plan sinds lang beraamd hadden, met de uitvoering van hun werk. Zij gingen naar de eerste verdieping, waar eene onbewoonde kamer is, braken het slot open, traden binnen en sloten de deur opnieuw. Zij klommen langs een venster en bij middel van eene koorden leer, op eene kleine binnenplaats, waar niemand komt, braken nog eene deur open en geraakten zoo in 't magazijn van M. Lépée, Eens daar binnen, konden zij hun hartje ophalen. Ook maakten zij zich meester van voor 250,000 fr. juweelen en verlieten het huis langs de kleine deur die in de ijzeren blinden gemaakt is, en welke zij zeer voorzichtig toetrokken. Toen Mad. Madrassi 's anderendaags de leer zag langs waar de dieven naar beneden waren geklommen, was zij zoo zeer aangedaan, dat zij bij het hulproepen in onmacht viel. De dieven lieten al het gerief, dat zij hadden meegebracht achter, onder ande ren eenen zak, waarin de leer moest ge borgen geweest zijn, vijlen,tangen,haken, caoutchou en houten blokskens, booren, enz., enz. Al die voorwerpen zijn uitmuntend gemaakt en nieuw. Ten slotte vond men ook nog twee paar vilten stoffen. Een papier dat ook nog gevonden werd, heeft den beenhouwer aangeduid, waar zij mondvoorraad hadden gekocht. Het signalement, dat de beenhouwer van hen geeft, komt gehnel overeen met de be-, schrijving der portierster. Deze zegt daarenboven dat die zelfde mannen over omtrent eene maand de leege kamer hebben komeu zien, om die te huren. Een kleine schouwvager der ge meente Arc is op ellendige wijze omge komen ten gevolge der nalatigheid van personen, die het vuur aanstaken, terwijl hij in de schouw zat om deze le kuischen. DUITSCHLAIVD. In de gevangenis. De gevangenis van Wehlheiden, bij Cassel, was den 26 no vember het tooneel van een bloedig drama. De gevangene Stein werd wegens eene overtreding door den wachter j Kohier voor den bestuurder, M. Kaldewey gebracht en door dezen leste tot 3 dagen zwaar arrest veroordeeld. Nauwelijks had Stein die veroordeeling i aangehoord, of hij trok uit zijnen zak de i helft eener groote kleérmakersscheer en bracht Kohier hiermee zullen steek in den rug toe, dat de long werd doorboord. De bestuurder Kaldewey 3prong op den moordenaar toe, doch deze was hem te vlug en plofte hem tweemaal het moord tuig in de borst de bestuurder viel stervende neêr. De wachter Ross, op het geschreeuw der slachtoffers toesnellen de, bracht den moordenaar een vreese- lijkeu sabelslag toe, zoodat hij met geklo- schedel neêrviel. Voor geen der drie gewonden bestaat er hoop op redding. Dramatische zelfmoord. Eene jonge weduwe, welke door de moeder van haren overleden echtgenoot op alle mo gelijke wijzen geplaagd werd, heeft op verschrikkelijke wijze een einde aan haar lijden gesteld. Zij ging met hare kinderen op de spoor baan staan, op het oogenblik dat een trein aankwam. Toen deze voorbij was, vond men nog slechts vijf schrikkelijke verminklelijken. ENGELAND. Familiedrama. Als er wel ooit een hartroerend drama is voorgevallen, dan is het wel ditgene der dood van den graaf en de gravin van Dalhousie. De graaf van Dalhousie was een van die sihtsche lords, die als een koning over hunne clans regeeren en wier eigen dommen zich dagreizen ver uitstrekken. Als de meeste schotsche edelen was hij met hart en ziel Gladstone toegedaan, en verliest de schotsche liberale en ook de ierscligezinde partij in hem een harer vaste steunpilaren. De overledene graaf was een schatrijk man, en bewees dus zijne partij niet alleen groote dien sten door zijne politiek talent. maar ook nog door eene echt schotsche vrijgevig heid. De graaf van Dalhousie had met de gravin eene reis ondernomen in Amerika. Onderwege werd lady Dalhousie ziek zoodat zij terugkeerde langs Havre.Geene zorgen konden baten enzaterdag morgend overleed de ongelukkige edelvrouw. Zij was pas 30 jaar. Jongste dochter van den graaf van Tankarville, trad zij in 1877 in den echt met lord Dalhousie. De graaf scheen door het overlijden zijner gemalin zeer ter neêr geslagen. Maandag avond was hij weenend te bed gegaan toen men eenige uren later zijne kamer betrad was bij een lijk hij was aan eene beroerte gestorven Dit familiedrama heeft in Schotland groote ontroering veroorzaakt. Wie Schot land bezocht heeft weet hoe die menschen er aan hunne kasteelheeren gehecht zijn en het mag tot eer der schotsche edelen gezegd worden deze zijn niet de meesters, maar meer de vaders van het volk. Zonderlinge beslissing. De rech ter Vaughan heelt donderdag, inde recht bank van enkele policie, zijn besluit doen kennen in de zaak van M. Cuningham Graham, lid van het Lagerhuis en M. Burns, de gekende socialistische leider. Men weet dat de twee beschuldigden werden aangehouden op Trafalgar Square wegens verzet legen de policie. M. Gra ham werd nog al mishandeld, want toen hij voor den rechter verscheen, had hij het hoofd met bebloedde doeken omwon den. M. Vaughan heeft de twee beschuldig den voor het assissenhof verzonden. Op welk artikel der wet hij zich steunen mag weet niemand. Immers, de vrijspraak van M. Saunders heeft klaar en duidelijk bewezen dat de betoogingen op Trafalgar Square volko men wettig waren en door niemand kon den verboden worden. Het gerecht dat nu wit zegt en dan zwart antwoord 't geval is zonderling!!! RUSLAND Brand in eene school. Zestien slacht offers. In het dorp Werchobyztrykoje, distrikt Wjatka berstte brand uit in eene meisjesschool, waar ook jongens het on derwijs ontvingen. De schrik der meisjes was onzeggelijk eu was oorzaak dat zij, schier met zinne loosheid geslagen, niet in slaat waren, redding le zoeken. Hel ware haar nog thans niet moeilijk geweest, van de niet zeer hooge verdieping naar buiten te springen. Zestien van de veertig kwamen in de vlammen om. Allen waren kinderen van 8 tot 11 jaren. De jongens, minder verschrikt dan de meisjes hadden den moed te vluchten. Een hunner heeft echter nogzijn zusterke kunnen redden, door eene leer tegen het venster te plaatsen. Toen hij het meisje néér daalde brak de leêr en beiden vielen naar beneden. Zij bekwamen echter weinig of geen letsel. De opschudding door die ramp teweeg gebracht, is groot. CUBA. Slechte tijding voor de rookers. Uit Havana meldt men dat er acht-en-negen- tig tabaksfabrieken gesloten zijn, ten ge volge eene vraag tot loonsverhooging der bedienden. Twaalf duizend werkliê zijn zonder broodwinning.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2