Laitdbouw. Kortom, de afslag is onloochenbaar, doch welk is ei'de oorzaak van? Zij is veelvoudig, De verbetering der nijver heid de vermindering der vervoerkosten hebben deze uitslagen teweeg gebracht maar de bijzonderste oorzaak isde strem ming der zaken hoe meer handelsbe trekkingen bestaan en hoe meer werken uitgevoerd worden, des te hooger zijn de prijzen der voorwerpen van gebruik, en men hehoeft enkel terug te keerentot!873 en 1874 om er de proef van te hebben. Ook zou eene verhooging of opslag in het dagelijksch leven niemand moeten verschrikken, want dit ware de herne ming en de herleving der zaken. (Onafhankelijke.) De oogst van 1887 in België. Er volgt uit de tabel der nabijkomende opbrengst der oogsten van 1887 in België dat, met uitzondering van de haver, de graange wassen een en zeer bevredigden oogst ge leverd hebben. De opbrengst van de tarwe en de rogge die, in 1886, wederkeerig 23.27 hectoli ters en 19,58 hectol was, wordt voor 1887 geschat op 23,6 voor de tarwe en 24,3 heet. voor de rogge. De opbrengst van den haveris geringer dan iu 1886. De hooioogst geschiedde in goede voorwaarden het nahooi en de klaver hebben aanzienlijk geleden door de gedu rige zomerdroogte. Wat den vlasoogst betreft hij is tamelijk goed. Berekenende volgens de in 1880 be werkte oppervlakte de gemiddelde op brengst der voornaamste voedselwuren (tarwe, masleluin, rogge en spelt), beloopt de oogst van 1887 omtrent 16,400,000 hectol. waarvan men at moét trekken Voor zaad in ronde cijfers 1.180.000 2® Voor de brouwerijen en sto kerijen 720.000 1,900,000 Daaaruit volgt dat er maar 14,300,C00 heet. voor de verbruiking overblijven, dat is voor eiken inwoner 2 heet. 48 liters. De gemiddelde en jaarlijksche verbrui king geschal zijnde op 3 hectol. per in- woner, zullen er dus voor de verbruiking in 1887-1888, 32 liters per inwoner ont breken, dal is 3,042,700 hectoliters. Volkskamer. - De Vergadering beeft eindelinge het wetsontwerp betrek kelijk de wijzigingen aan de wet op de bevordering der officieren en aan deze der inrichting van de militaire school, aangenomen met 63 stemmen tegen 47 en onthoudingen. De voornaamste wijzi ging is de bepaling dat, te rekenen van 1892, alwie officier wil worden 't bewijs moet geleverd hebben dat hij de Vlaamsche taal machtig is om met de Vlaamsche sol daten te kunnen onderhandelen over dienstzaken. Deze hoogst rechtveerdige bepaling werd door de liberalen buiten eenige zeldzame uitzonderingen hardnek kig bestreden. Verder hield de Kamer zich onledig met de algemeene beraad slaging over de begrooting van financiën voor 1888. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Is pastoor van Sinte-Anna te Gent be noemd de Eerw. HeerBlomme pastoor van liet H. Hert te Sint-Amandsberg. Hij wordt vervangen door den E. H. Planchon, onderpastoor van S. Nikolaas te Gent. Morgen zondag heeft de installatie plaats van den E. H. llaems, als pastoor van VVynkel. "verschenen MARIA-ALMAMK VOOR HET JAAR ONZES HEEREN 1888, door Fr. S. Daems der abdij van Tonger- loo. Prijs,30 centiemen.Te verkrijgen ten Bureele van Den Denderbode Lange-Zoutstraat N° 10, Aalst. allerhande NIEUVVS. Hïationale Militie. - Plaats vervanging. De ouders en voogden der lo telingen welke voor deze laatsten een plaatsvervanger verlangen, moeten 1° Te rekenen van 2 januari lot 22 der zelfde maand inbegrepen, ten bureele van den Ontvanger der domeinen hunner woonstede, eene som storten van 200 lranks. 2° Hunne vraag om een plaats vervan ger te bekomen toesturen aan den heer minister van oorlog vóór 1 lebruari. De heeren ontvangers der Domeinen zijn gehouden de noodige inlichtingen aan de belanghebbenden ie verschaffen. landverhuizing naar Drazilien. Wij lezen in het blad L'Eloile du Sud van Rio de Janier van 6- 29 November bl.: De heer minister van Landbouw van 't Braziliaarische Keizerijk komt den heer B Vannessi te gelasten met de vorming van eene koloniale kern, in liet muuicipi- um van Porto Felix, provincie S. Paulo, Alle de landverhuizers zullen van Bel- giscbe nationaliteit wezen. Iedere familie zal ten minste 1000 franks moeien meê- brengen v®or de onkosten van eerste in stelling en den aankoop van landbouw- alem te dekken. Het gouvernement neemt het vervoer tot in de Kolonie ten zijnen laste. Een welgekleede heer bad dijnsdag voor 46 lr. boeken gekocht in de Office de Publicité te Brussel. De man vroeg een bediende om hem te vergezellen met zijn koop tot aan het Café de la Lanterne, An spachlaan, waar hij de boeken betalen zou, na ze aan een zijner vrienden ge loond te hebben. Aan dit verzoek werd onmiddelijk vol daan. Een werkman werd gelast den heer te vergezellen. Aan het Café de la Lanterne nam de persoon het pak uit de handen van den drager en verzocht dezen een oogenbhk te wachten. Een uur lang stond de boodschapper te wachten. Daar de heer niet terugkwam weril de man ongerust en bevroeg zich in bet koffiehuis daar zegde men dat men den persoon met hel pak langs eene ach terdeur had zien uitgaan. Eene klacht is neêrgelegd bij de policie. Het kasteel van Seneffe is door den graal van Vlanderen aangekocht voor 800.000 Ir. Hel zal naar meri zegt tot verblijf dienen aan prins Boudewijn. Niet alleen in België, maar ook in andere landen is er landbouw-crisis. Bij voorbeeld in Italiën en in Spanjen, is de crisis zóo groot, dat veel landbouwers; die eertijds welstellend waren, nu zonder huisol thuis zijn.Uit die tweelanden trek ken er machtig veel menschen naar Ame rika, om aldaar de kans te wagen eenig beslaan te vinden. Uit de opzoekingen van het parket is gebleken dal de dronkaard R... die zichzelven van moord op de kleine Marie Walschaert betichtte, gelogen heeft. Borgerhout. Dijnsdag nacht kwa men er dieven bij middel van braak in de woning van den wikelier Petrus Ceudens, Vercammenstraat, 23, Zij stolen er eene som geld van 67 fr. en een stuk liolland- sche kaas. De daders zijn niet gekend. Denzelfden nacht zijn er dieven ge drongen in een huis op den hoek der Schelde- en Roosendaalstrateu. Er viel hier echter niets te stelen, zoodat de die- onverrichterzake moesten vertrek ken Dierentuin. De maatschappij heeft eenen belangrijken aankoop gedaan namelijk een exemplaar, dat zeer zeld zaam in verzamelingen wordt gevonden. Het aangekochte dier is een miereneter met manen. Dit Dier voedt zich uitsluite- lijk met mieren en termieten, vernield met zijne groote klauwen de nesten de zer ieverige diertjes en kuisclit als het ware de puinhoopen van liet gebouw met zijne 50 centimeters lange long, geheel uit. Het dier is gehuisvest in het apenpa- leis in de afdeeling waar vroeger de orang outangs woonden. De meid van eenen peerdenkoopman te Roeselare, die bezig was met liet bed van hare meesiers op le maken, ontdekte eensklaps dat er twee voeten eenigzins onder het bed uitstaken. Zij liep de kamer uit en riep om hulp, docli toen deze op daagde, \ond men niemand meer. De eigenaar der voelen had echter eene klak achtergelaten. Deurm. Dijnsdag nacht zijn die ven, bij middel van braak, binnengeko men bij Hendrik Schrauwen, landbouwer en herbergier, Kerken veld, 269. Zij heb ben de voordeur geopend bij middel van een valschen sleutel. In de herberg stolen zij een half kistje sigaren en ongeveer een frank in koper. In de keuken hebben de kwaaddoeners de kleerkas openge broken en er eene beurs inhoudende rond de 40 fr. gestolen. Men is op het spoor der daders. Denzelfden nacbt.rond 2 ure 's mor gends hoorde Frans Beyens, winkelier, hoek van het kerkhof en Kerkstraat, Deurne, zijne honden blaffen. Hij ginf zien en bestatigde dat men zijne kelderva en bare omlijsting had uilgebroken. Denkende dat de dieven nog in den kei der waren lostte hij een revolverschot en hield de wacht tot de komst dergeburen, die aanstonds toesnelden. De kelder werd doorzocht doch men vond niemand meer. De dieven waren verjaagd en gevlucht zonder iets te kunnen mcênemen. In den nacht van maandag tot dins dag zijn dieven gedrongen in de kerk van St-Kruis. De dieven hadden een gat in den muur gemaakt, langs waar zij in de hulpsakrislij zijn geraakt. De deur der groote sakristij heelt echter weerstand geboden, zoodat de schurken zijn moeten vertrekken gelijk zij gekomen waren. Een droevig ongeluk is maandag avond in de statie Bloemendale (Beer nem) gebeurd. Een braaf en naarstig be diende der plaats, Aug, Machiels, oud 29 jaar. vader van 4 kiuders, is door den sneltrein getroffen en gedood, terwijl zijne vrouw gereed stond om met hem ter kermis te gaan. Men meldt uit Ronsele In onze gemeente ontstond zondag laatst in het Gemeentehuis, een begin van brand, dat erge gevolgen had kunnen hebben. Ziehier in welke omstandigheid: Tusschen acht en negen ure 's avonds, kwam onze achtbare het r burgemeester met zijnen veldwachter in voornoemd huis beiden zaten in gesprek met de bazin en de zoon des huizes, toen al met eens de quinquet van de zoldering opden veldwachter nederviel. Allen waren zeer verschrikt, en zagen weldra het vuur dat zich snel kon meêdeelen, daar den gari- schen zolder met droog vlas en stroo vol zat. Geen oogenbhk aarzelende, zijn zij naar boven geloopen en hebben in ge vaar van hun leven het vuur kunnen uit- dooven bijna verstikt door den rook hebben zij een deel van liet dak moeten afbreken, om aan de verstikking te kun nen ontsnappen. Door het kleppen der kl®k was er weldra veel volk te been, welke alle mogelijke hulp aanbracht. Het is aan onzen achtbaren beer burge meester en zijnen moedigen veldwachter te danken, dat alles bij eene kleine schade gebleven iswant, had de brand moeten voortwoeden, zoo was het te vreezen dat gansch hei dorp in weinige oogenblikken de prooi der vlammen zou geworden zijn. Aanhouding van den Notaris De Séne- part van Barry. Men herinnert zich nog wel dat de notaris De Sénepart, van Barry den 28 Oktober zijn kantoor verliet en wegvluchtte men weet niet waarbeen. Hij liet een aanzienlijk te kort achter. Men zegt zelfs dat bij vervalschingen in open bare schriften zou gedaan hebben. Het parket van Doornijk had tegen hem een aanhoudings mandaat uitgevaardigd maar de rechterlijke opzoekingen waren nutteloos geweest. De policie, zijne tegenwoordigheid ver nomen hebbende, zette zich op zoek en de heer kommissaris Delvaux en de agent Fourneaux gelukten er eindelijk in hem in het Hotel des Vayageurs in de Athenée- straat te ontdekken waar hij sinds eenige dagen onder den naam van Jules Fontai ne^ makelaar,, inwoonde. De Senepart was bezig met de kaarten te spelen in de herbergzaal van het hotel. Mijnheer Delvavx zag welhaast dal hij den gezochten man voor handeu had. Hij riep hern in de aanpalende kamer en zegde hem vlakhal Gij zijl de notaris DeSe- nepart. De andere die zijne kalmte verloren had, sinds het aankomen der policie, antwoordde ja. Hij werd ter stond aangehouden en meegevoerd. De Senepart zal voor schriltvervaisching en voor het dragen van eenen valschen naam vervolgd worden. Men vroeg aan eenen jongeling, die zich lol eene plaats als kandidaat voor stelde. hoe oud hij was. Ik ben 22 jaren oud, zegde hij heel T Is aardig, antwoordde men hem, uw geboorteakt geelt u een jaar meer. Alihernam de jongeling, het is om- dal ik hei jaar niet meereken dat ik in het gevang voor diefstal heb gezeten. FRANKRIIK. Vasten Een man te Parijs kondigde onlangs aan, dat zijn vijfjarig zoontje staat was van 14 dagen te vasten. Hij deed zulks om daarmede geld te verdie nen. Hij werd echter teleurgesteld. De commissaris van policie toonde veel be langstelling voor hel kind. Hij vroeg den vader hoe deze het vaslerstalent van zijn zoontje ontdekt had, en toen de man vertelde dat hij het kind langzamerhand daaraan gewend had, door het telkens min voedsel legeven, liet hij den vader naar de gevangenis brengen. - Testament van Mev. Boucicaut. Het testament van Mev. Boucicaut is maan dag met uitzondering van eenige bepa lingen, die geheim gebleven zijn, ten aenhoore van al de beambten van den Bon Marché voorgelezen. De beambten, die minder dan drie jaar in dienst van Mev. Boucicaut geweest zijn (al ware het ook maar één dag/ hebben allen een legaat gekregen van -1000 fr. zij die van drie tot vijl jaar haar gediend hebben, krijgen elk 3000 fr. 5000 fr. is vermaakt aan ieder die van vijl tot tien dienstjaren telt allen die langer dan tien jaren bij Mev. Boucicant werkzaam geweest zijn, krijgen 10.000 fr. Hei aantal dezer leste beambten is niet minder dan 1100. Mev. Boucicaut heeft aan de armen van Parijs eene som van 210.000 fr. ver maakt, als almoezen te verdeelen over de twintig arrondissementen, met die bepaling dat het zeventiende arrondisse ment 20.000 lr. bekomt en de negentien overige elk 10.000 fr. Zij heeft voorts schatten vermaakt aan liefdadige inrichtingen en verschillende vereenigingen en instellingen onder andere om slechts iets te noemen aan het Instituut-Pasteur (waarvoor zij reeds vroeger 150,000 lr. had geschon ken) nog 100,000 fr. aan de vereeniging van schilders, beeldhouwers, bouwmees ters, metsers eu teekenaars 100.000 fr. eene gelijke som aan de vereeniging van toonkunstenaars en aan die van looneel- schrijvers. Ziellier nog eenige legaten in het testa ment Boueicaut Aan de maatschappij du Bon Marché, die bestuurd bestuurd blijft door MM. Flassart, Morin en Filliot, haar huis van Fontenay aux Roses, om veranderd te worden in een gasthuis voor de zieke bedienden der magazijnen. Aan de bureelen van weldadigheid van Verjux en Bellême, elk 100.000 fr. Aan die van Cannes en Fontenay-aux- Roses, elk 50.000 fr. Aan de jongens-werklieden vereeniging Saint-Nicolas, van openbare nut erkend, een millioen. Aan de werkmeisjes vereenigingen les Jeunes Economes en Internal professional in de rue Picpus, elk 500.000 Ir. Aan den Bond der uitvinders en kunsf nijveraars 100,000 fr. Aan de maatschappij van leeraars en onderwijzers 100,000 fr. Aan de ziekbus der parijzer dagblad schrijvers 100,000 fr, Om drie verbeteringshuizen op te richten te Rijsel, te Rouaan en teChalans 2,645,000 fr. Aan het op te richten gasthus te Fon- lenay-aux-Roses, lr. 500,000. Voor een gesticht van oude vrouwen te Bellême, een huis van 100,000 fr. weerde en eene geldsom van 500,000 lr. Aan het oudmannenhuis van Bellême •100.000 fr. Aan Mgr de aartsbisschop van Parijs 300,000 fr. Aan den groot-rabbijn van Frankrijk 100,000 fr. Aan het Protestantsche Consislorte 100,000 fr. Aan de schismatieke kerk le Parijs 25,000 fr. Aan den minister van Schoone Kun sten, drie weerdevolle schilderijen voor de museums vau den Louvre eu den Luxembourg. De Gaulots heeft voorgesteld dat de parijzer pers het initiatief zou nemen van eene inschrijving ter oprichting le Parijs vaneen standbeeld aan wijlen Mev. Bou cicaut. Dit voorstel vindt algemeenen bijval Het partikulier vei mogen van Mevrouw Boucicaut wordt geschat op 93 millioen, buiten haar kapitaal in den Bon Marché, dat twinting per cent rente afwerpt. M. Plassard de tegenwoordige bestuurder zet al de liefdadige instellingen van den Bon Marché voort. Risvigum. Is een nieuw fransch woord, dat aanduidt een betrekkelijk nieuw, samengesteld voedingsmiddel voor helleger. Het woord is samenge trokken uit biscuit, viande en légume (be schuit, vleesch, groenten) en duidt aizoo uit welke hoofdbestauddeeleri het middel is samengesteld. Het is blijkbaar eene navolging van de beroemde duitsche erwtenworst, die in den oorlog van 1870/71 eene zoo groote rol heelt gespeeld. Niet vervolgd. De Patrie zegt da' de leiders der zaak-Wilson het zeer slim hebben aan boord gelegd. De niet-vervol giug is de absolutie voor M. Grévy. Had men dat besluit veertien dagen vroeger genomen, men had geen kongres hoeven te houden. Wij vragen dat men M Grévy zijne plaats teruggevc. Een aantal punten zijn, in dit besluit, onbegrijpelijk. Het is dus bewezen dat M. Wilson din - gen gedaan heelt, die niet met de kiesch- heid overeenkomen maar die niet straf baar zijn. Dit besluit doet ons denken aan den rechter, die eenen dief moest vrij spreken, hij gebrek aan bewijs Allez vous faire pendre ailleurs zegde hij. Ga u op een ander doen ophangen Och, arms och, arme!... Parijsche bladen bevatten een treurig bericht, dal zeker overal deelneming zal verwekken. De tiegervan Sarah Bernhardt is overle den. Het lieve dier snoepte een zoetig- heidje met kokosnoot er in en stierf aan de gevolgen, het arme lieftallige dier. Sarah is ontroostbaar. DeFransche na- natie zou wel doen eene algemeeue in schrijving ie openen om aan haren gelief de tooneelspeelster een nieuw speelgoed te bezorgen. Overigens de eer van Frank rijk dient gered, er mag niet gezegd wor den dat de Franschen hunne nationale verliezen niet weten te herstellen De Cieder tn Frankrijk. Het getal wijnappelboomen van Frankrijk is onge veer 4,200.000| welke eene uitgestrekt heid van 21.445 kilometers uitmaakt. Een voetganger die 40 kilometers per dag aflegt, zou een jaar, vijf maanden -en 22 dagen noodig hebben om deze dreef af te leggen. Brand van hel Opéra Comiquc. De 9e boetraffelijke kamer der Seine heeft haar vonnis geveld in zake van den brand van het Opèra-Comique. Al de betichten zijn vrijgesproken, be halve M. Carvalho, oud-bestuurder van den schouwburg, en den pompier André. M. Carvalho wordt veroordeeld tot drie maanden gevangenis en 200 fr. boet, en de pompier André tot ééne maand gevan genis. De rechtbank veroordeeld daarenbo- zig heeft Cabaimes onder ander dit ge zegd i In 1883 ontving hij een brief van zeke ren Reltinger te Parijs, waarbij een be drag van 200 fr. was ingesloten, met verzoek eenige vertalingen uit duitsche bladen over te zenden, waaruil zou kun nen blijken of hij kon worden aangeno men als medewerker der Figaro. Na daar aan te hebben voldaan werd hij naar Parijs ontboden, alwaar Rettinger, zich toen noemende beambte bij de telegraaf- agenluur Havas, hem zekere M. Muller voorstelde, die zieh redakteur bij de Figaro noemde en hem (Cabannes) als medewerker aannam. Muller haalde hem over om van zekere stukken, betreffend dienstzaken bij de landsbureelen te Straatsburg, Metz en Colmar, afschriften te maken, onder voorwaarde dat bij ze moest onderteeke- neu met den naam Caracheau en ze zelfs in Frankrijk op den post moest bezorgen aan hel adres van Muller, rue de Varennes, te Parijs. Ook dit heelt hij tegen betaling gedaan. Op de vraag van den voorzitter van het gerechtshof, of hij dan niet wist, dat die Muller niemand anders was dan de luite nant-kolonel Vincent, in dienst bij het bureel van het fransche miniserie van oorlog, gaf hij ten antwoord dat hij dit eerst later was te weten gekomen. Bij het verder verhoor bleek intus- schen dat hij, in zijne hoedanigheid van beambte bij de kanselarij te Straatsburg, verscheidene stukken ook op listige wijze in handen had welen te krijgen om af schriften ervan te maken, waarvan hij eenige naar Nancy had gebracht om van daar had verzonden aan een ander adres te Parijs, poste restante. Ook het getuigen verhoor was tot nog toe voor Cabannes zeer bezwarend. ITALIË. Eene vendetta in Sardinië. Een fami liehaat ol vendettadie vier eeuwen lang geduurd had, is op treffende wijze geëin digd. Drie familiën droegen elkander een doodelijk baal toe, en stroomen bloeds waren reeds vergoten om dezen te koe len. Op aanraden der overheden van Sas- sari besloten de verschillende partijen met elkaar te verzoenen, en de voor naamste leden der lamiliën vereenigden zich om in handen der overheden weder keerig den eed af te leggen. De plechtigheid had een grootsch ka rakter. Al die mannen, die elkander daags te voren als doodsvijanden aaozagen en be handelden, omhelsden nu elkander, te midden van de vurigste vreugdebetuigin gen en met tranen in de oogen. Tegen den avond was het de beurt der vrouwen. Zij ook omhelsden elkander en beloofden onderlinge vergiffenis. Daags nadien had er een feestmaal plaats, waarop onder andere de volgen de spijzen verslonden werdentwee kwintalen macaroni, twee ossen, veertien schapen, zestig varkens, vijftig kwinta len fruit on drie kwintalen brood. M. Carvalho, zoo in persoonlijken naam als in naam van bestuurder der maat schappij ter exploitatie van het Opira- Comique, tot het betalen eener schade loostelling van 10,000 fr. aan M. Bouju. Carvalho en André, gezamentlijk tot het betalen van 6000 fr. schadeloosstel ling aan Mad. Maquaire en 8000 fr. aan hare kinderen 10,000 fr. aan M. Warin voor zijne twee pleegkinderen24,000 fr. aan M. Leroux, voor zijne twee pleegkin deren. De minister van schoone kunsten is buiten de zaak gesteld. De lezing van het sterk gemotiveerde vonnis duurde meer dan eene uur. DUITSCHLAND. Duitsche Rijksdag. Bij de tweede lezing van het ontwerp betreffende de graanrechten, heeft de Rijksdag, na een debat van meer dan zeven uren, hetvoor- stel der regeering voor tarwe en rogge (6 mark; met 238 tegen 108 stemmen ver worpen. en daarentegen de voorgestelde tarwebelasting voor 5 mark met 227 tegen 125 stemmen aangenomen, alsmede de ruggebelasling van 5 mark met 213 tegen 126 stemmen. Ziekte van den kroonprins. De Kölnische Zeit. ontvangst de volgende be langrijke tijdingen uit San Remo Ten gevolge eener lichte verhitting in de keel, is den kroonprins zooveel moge lijk het spreken verboden eene vererge ring deed zich niet voor. Een telegram van Wolff's Agencie luidt daarentegen Bijzondere tijdingen uit San Remo geven bericht eener nieuwe toeneming van de woekeringen in den hals. Dr Mackenzie is dringend naar San Remo ontboden. Dr Mackenzie is per bijzonderen trein naarSau-Remo vertrokken. Het is op het dringend verzoek van de kroonprinses dat hij oogenblikkelijk naar Italë gekomen is. Aan 'thof is men zeer verbitterd tegen de dagbladen en geneesheeren welke in de leste dagen gelooven deden dat de prins volop in genezing was. Hel Tageblatt verkondigde woensdag alleen de verergering. Is die verergering echter van aard om onmiddelijke vrees aan te jagen Ziedaar wat tot hiertoe nog niet uitgemaakt is. Volgens Reuter Office loopt het gerucht als zouden de geneesheeren een nieuw gezwel, grooter dan het eerste, in de keel ontdekt hebben. Proces van hoog verraad. In het verhoor bij het rijksgerechtshof van Leip- TURKIJE. De talrijke roovers in Turkije worden sedert eenige weken buitengewoo- streng vervolgd, en met den gewensch- ten uitslag. De beruchte roover Christo Volgarous is in den omtrek, van Magne sia gevat bij Demerli vielerl drie andere beruchte roovers in handen der policie, en ook elders werden een aantal gevrees de benden verstrooid en gedeeltelijk ge vangen genomen. Er zijn strenge regeringsdekreten uit gevaardigd, waarin niet alleen bepaald wordt, dat ieder roover, die met de wa penen in de hand geval wordt, ter dood gebracht moet worden, maar allen, die de roovers op de eene of andere wijze mochten bijstaen, met zware straffen be dreigt. AMERIKA. Scheiding van man en boot. Een lief hebber van speelvaren, heeft over kort eene aardige tegenkomst gehad op het meer Michigan, in Amerika. De man was met zijn zeilbootje uilge varen, eu hij bevond zich ver op de bin nenzee. Hij wilde eens afstappen op een weinig bezocht eiland, in het midden van 't meer gelegen, toen ziju vaartuig los ge raakte en zonder hem wegdreef Gelukkig had hij een kloek mes op zak, en met behulp daarvan miek hij een vlot, dat na drie dagen werkens klaar was. Met eenen langen stok gewapend, stak hij met dat vlot van wal doch het duurde vier dagen vooraleer hij aange troffen werd, natuurlijk hoogst vermoeid en met eenen verschrikkelijken honger, daar hij gedurende zeven dagen niets geëteu had. Het uiterlijke vau dezen Robinson, was door ontbering en angst zoodanig v.eran- derd, dat zijne vrienden her; b->'j zijne tehuiskomst nauwelijks herkende Q Nu, van zoo'n gevaarnis zou «eoand verschieten ook Reusachtige houtvlotten. I 'aar de Standard uit New-York verneemt, jach ten amerikaansche spekulanten i dan houthandel eene onwenteling te bi vngen door canadeescbe boomstammen m i'non- stervlotten over zee te zenden, in pla.'R* van met houtschepen. Een proefmonstervlot is thans onder weg van Nova Scotia naar New-York. Het bedoelde monstervlot bestaat uit 27,000 aaneengeketendo boomstammen, die door eene sleepboot worden voortge sleept. Het heeft den vorm van eene si gaar, is 560 voet lang en omval 11,000 ton hout, waarvan de vracht per schip 125,000 fr. per ton zou bedragen.

De Denderbode | 1887 | | pagina 2