't Gaat te ver. Aan onze geëerde inschrijvers Hel kanton Landen zegt de Patriote lelt 25 gemeenten, waarvan 17 in welke de vlaamsche taal gebruikelijk is. Er zijn 4 notarissen, die geen half woord vlaamsch verstaan, zoodat men naar een vlaamschen notaris te Luik moet gaan, wil men eenen akt doen op maken dien men verstaat. Nu vragen die 47 gemeenten de benoe ming van eenen vlaamschen notaris.... Enfinde Vlamingen niet waar, zijn nooit te voldoen. Sedert onheugelijke jaren was in het kanton Landen alles franschdat was alweer een waalsch ver kregen recht, en nu vraagt men nogmaals om dat recht te veranderen en eene schoone plaats aan eenen Waal af te nemen Waar gaat het naartoe, met die eeuwig malcontente Vlamingen Komaan, verdrukte Walen, strijders voor miskende rechten, handhavers van het recht op het overwonnen land van 4830 daalt in de straal af en dreigt metrevo lutie want men wil alweêr eene brok uit uwe gevulde schotel weghalen. Klopt aan bij den minister, bij de Ka mer, bij den Senaatjaagt M. Bara en Frère op, die verdedigers van uwe on miskenbare rechten en dat er geen spraak meer zij van het benoemen van Vlamin gen geen spraak meer van Vlaamsch in het leger; geen spraak meer van den dom- men Vlaming te veroordeelen in de taal die hij niet verstaat l Wat recht hebben die negers, tusschen Maas en Noordzee Als zij u niet verstaan moet men hen maar door stompen en kofslagen doen gevoelen, dat zij hier de ondergeschikten zijn Landbouw. De reinheid bij het zwijn. Het zwijn wordt aanzien als een vuil en morsig dier, omdat het zich in modder en vui ligheid wentelt. En nochtans het beest doet zulks alleenlijk om te reinigen. Inderdaad, men kamt, wrijft en bor stelt de paarden en koeien, men wascht de honden, maar voor het zwijn doet men niets. Echter is het zeer noodig het ook te reinigen. Onder de ruwe dikke huid vau het zwijn ligt een zware laag vet of spek. Als de huid droog is, werkt zij slecht, het is te zeggen dat het zweet er niet zoo ge makkelijk kan doordringen. Het is dus noodig dat de huid van het zwijn vochtig blijve. Deze noodzakelijkheid dwingt het zwijn zich neer te leggen in slijk en modder als het niet beter vindt. Het baden en wasschen is voordeelig voor ds aanvetting en geeft aan het spek eenen beteren smaak. Deze opmerkingen, die wij ontleenen aan de Gezondheidsbeginselen der huisdie ren door den heer Warsage, zijn gedaan geworden door al de schrijvers, die zich met den zwijnenkweek hebben bezigge houden. Allen zijn het eens om le erken nen dat het water onmisbaar is voor de gezondheid van dat kostbaar huisdier. Maar allen stellen ook vast dat men meestendeels niet zorgt het water aan het dier te verschaffen. Daaromtrent vermeldt de heer E. De Dampierre het volgende feit In het best gehouden zwijnenhok dat ik gekend heb, werden de dieren alle dagen gewasschen zij hadden bas- sijns te hunnen beschikking, en hun staat van gezondheid was uitmuntend die dagelijksche baden gaven aan hunne huid eene frischheid en zachtheid welk ik alleen dkèr heb gezien. Het zal niemand die het bovenstaande gelezen heeft, verwonderen dat het zwijn zich in de water- en modderplassen wen telt. Het doet zulks om zijn vel week te houden. Waar de zwijnen kunnen buitenloo- pen, moet men dus zorgen dal zij in het water kunnen gaan. Wie zijne varkens altijd in kotten moet houden zitten, mag niet nalaten die dieren te wasschen. Zij hebben aldus betere gezondheid en trekken meer nut uit hun voedsel. De Dendergalm beweert dat wij een drukpersproces om hem ten gronde te hel pen tot doel hebben, wanneer wij hem uitnoodigen te willen verklaren ol zijne samenspraak betrekkelijk den armmees ter die hel geld der armen voor zijne persoonelijke noodwendigheden gebruikt, de stad Aalst raakt, ja of neen... Een drukpersproces Maar wat geeft het u een proces min of meer Den dergalm 't Feit is waarheid of't is logen- taal... Is het waarheid ge hoeft niet te vreezen, is het logentaal of liever laster, gelijk het bij u gemeenelijk gaat, en doet men u een proces aan, wel ge steekt uwen strooiman weer eens uit... en voilaDat vergt niet meer moeite dan dat Maar kom, Dendergalm, wij gaan ons gedacht over de zaak eens klaar en dui delijk uitdrukken W#et ge wat er weer de waarheid is in deze zaak De wraakzuchtige J.. Pilatus, die de ziel van den Dendergalm is naar geest en moes, heeft gehoord dat een oudveroor- deelde, een gemeene schavuit, het on langs geleden zoo verre had durven drij ven, zonder eenige reden, openbaarlijk eene gansche wagenvracht beleedigingen en lasteringen naar 't hoofd van een on zer armbezoekers te slingeren, en die be leedigingen en lasteringen heeft hij, Pila tus, zich ten nutte gemaakt om zijne gal nogeens uit te spuwen tegen dezen die zijn genie miskenden en hem reeds met zooveel welgeconditioneerde buizen heb ben vereerd l....Pilatus weet immers niet hoe zich over de katholieken te wreken, want nooit heeft zooveel haat en wrok zijn gemoed vergald dan hedendaagse!).... Hierom dan neemt hij alle gelegenheden waar en neemt hij tot bondgenoot alwie de poort inkomt, al ware hij op den laag- sten trap der samenleving gezeten, als hij hem maar iets bij- of aanbrengt waarmeê hij denkt de katholieken bij 't volk te kunnen hatelijk maken Ziedaar de handelwijze van «1.. Pi latus JT.. Pilatus weetookdatnietsmeer ter wereld 't volk tegen een bestuur kan in opstand brengen dan de verdrukking van de onterfden der fortuin en van daar dus die gedurige zoo snoode als onrecht- veerdige beschuldigingen in Den Dender galm tegen de leden onzer Weldadig heidsgestichten Doch het volk weet van waar ze ko men, dat zij alleen uit haat en wrok voortspruiten, en, van dan af, doen zij slechts voor den laffen beschuldiger ge voelens van afkeer en verachting opwel len bij alle deftige lieden CORRESPONDENTIE? Ontv. van den heer P. C. te B., fr.6,00 over 4888. Gelijk gij zult bemerken, is er aan uw verzoek voldaan. Een zalig en gelukkig nieuwjaar Ontv. van M. D. W. te St-J.-ten-N. fr. 6,00 over 4887. Talrijke onzer geëerde inschrijvers hebben ons den wensch uitgedrukt van, gelijk vroeger, de uuraanwijzende tabel van 't vertrek der treinen van den Uze- renweg, op ons 4de bladzijde bestendig te behouden en de beurs van Brussel weg te laten. De vooornaamste rede door hen ingebracht is dat houderden personen van den ijzerenweg moet ge bruik maken, terwijl er geen tien met de openbare fondsen eenig uitstaans heb ben. Wat het bijvoegsel betreft betrekkelijk de vertrekuren der treinen 'i welk wij op tijd bezorgden, zeggen zij dat het dik werf in ongereedheid geraakt en men hel meestal niet terugvindt wanneer men het noodig heeft. - W'j moeten bekennen dat zij ten meer deren deele waarheid spreken en wij hebben dus besloten aan hun verzoek te voldoen. Kortelings dus zullen wij de ver trekuren der treinen op 4° bladzijde, bestendig afkondigen. Wat de beurs aangaat, zullen wij ons bepalen alleen den koers der staatsfond sen en van de leeningen der steden Ant werpen, Brussel, Gent, Luik en Verviers meê te deelen. Aldus zullen wij pogen de eenen en de anderen te bevreden... Doch allen be vredigen, wij weten het bij ondervinding, is hoogst moeilijk Om aan den bijval te beantwoorden welken Den Denderbode, reeds bij 't geacht publiek geniet, zullen wij onze merktbe- richlen kortelings ook meer uitbreiden, bezonderlijk voor Vlas, Vee, enz. Wij willen onze geachte inschrijvers nogmaals herinneren dat de marktprijzen van Aalst door ons medegedeeld, de offi- cieele marktprijzen zijn, opgenomen door de bedienden tot dies aangesteld en die wekelijks aan 't ministerie van Landbouw enz. worden toegezonden. Wij brengen geene veranderingen aan de ons opgege ven prijzen, toe die altijd tot voordeel van de eenen en tot nadeel der anderen zouden gebeuren. Wij nemen deze gelegenheid waar om aan onze geachte inschrijvers een zalig, en voorspoedig nieuwjaar en lang en ge lukkig leven te wenschen ALLERHANDE NIEUWS Brand t© Aygem. In den nacht van dijnsdag tot woensdag is er brand onstaan ter hofstede van den heer Omer De Wilde te Aygem. Eene groote schuur met den oogst en aardap pelen die er in gebergd waren, is de prooi der vlammen geworden. Dank aan de moedige werkzaamheid der toegesnelde gemeentenartn is men er in gelukt het woonhuis en de stallingen van gewissen vernieling te bevrijden. Van de schuur blijven slechts de vier muren over. De schade is nog al aanzienlijk. Geene onge lukken zijn te betreuren. De oorzaak dezer brandramp schijnt tot hiertoe ^onbekend te wezen. Men heeft aan den barreel van Baes- rode het ijselijk verminkte lijk gevonden van den 72jarigen barreelwachter, alge meen gekend onder den naam van Peer Peleman. De man had 52 jaren jaren in 's lands dienst doorgebracht, zonder ooit eenen minuut aan plichtverzuim schuldig te zijn geweest. 52 jaren dienst en nog maar barreelwachter! En dan zóó moeten sterven. De adjunkt-kommissaris van poli- cie, M. Dhossche, te Gent, heeft woens dag morgend eenen iandlooper, Jacquet genaamd, aangehouden. In tegenwoor digheid gebracht aan Mej. Leyns, heeft deze hem herkend als de bedelaar, die zich zondag namiddag in hare woning had aangeboden, voor hel verirek haars vaders. Jacquet bekent dat hij bij M. Leyns gekomen is om te bedelen, maar hij loochent alle meêwerking aan den diefstal. Hij blijft opgesloten onder be lichting van landlooperij. Het kontingent van ons leger wordt andermaal bepaald op 400,000 man vol gens de bestaande schikkingen en de ge beurlijke oproeping van de 9* tot de 13* klassen inbegrepen, beloopt de sterkte van het leger 430,000 man. Het ontwerp van wet door M. Woeste neérgelegd en haudelende over de misbruiken der bureelen van welda digheid, is door de centrale afdeeling aangenomen M. Colaert, algeveerdigde van Yperen, is tot verslaggever benoemd. In den loop van 1877 heeft men 77 besluiten van uitdrijving van vreemdelin gen genomen 15 personen werden uit gezet voor politieke reden en het meeste waren nog personen, die kwamen deel nemen aan de wanorden van Meert, en April 1886. De katholieke leden der Kamer hebben besloten eenen brief van geluk- wensching aan den II. Vader te zenden, ter gelegenheid zijner jubelfeest. Alle leden hebben dezen briel onderteekend. Navolger van Mad. Boucicaut. De Etoile melt dat het personneel van het Grande Maison de Blanc verleden zondag vergaderd was om kennis te nemen van het testament van wijlen M. Lefebvre, oppehoofd van dit huis. M. Lefebvre laat aan zijn personeel, zonder iemand te vergeten, belangrijke geldsommen na, bedragende te samen verscheidene honderd duizende franks. Ook de armen van Brussel en Schaer- beek werden niet vergeten en een gods huis zal in de geboorteplaats van den overledene worden opgericht. Een groot getal andere legaten werden gemaakt aan personen of inrichtingen der werkende klas, waarvan M. Lefebvre altijd een milden beschermer was. Turksche zwervers. Eene bende zwervers, afkomstig uit europeesch Tur kije en bestaande uit twee mannen, twee vrouwen en twee kinderen, vier peerden en twee beeren, werden woensdag avond rond 6 ure te Antwerpen, door de gen darmerie van Boom aangebracht. Zij heb ben in de gendarmerie den nacht door gebracht. Debeerenhebben in de sneeuw geslapen en hebben, eer de bende ver trok, tot dankbaarheid, een polka op den koer gedanst, ter eer van hunne weldoe ners. De overste der bende spreekt tame lijk goed fransch al hunne papieren wa ren in regel. Zij werden donderdag mor gend rond 9 uren langs Putte naar de hollandsche grens gebracht. Diefeggen in de klem. Twee jonge meisjes kwamen woensdag avond rond 8 uren in den witgoedwinkel van M. Stas-Jacobs, Beeldekensstraat 30, te Ant werpen, naar den prijs van een voor schoot vragen. M. Stas, in de vitrien naar den aangewezen voorschoot willen de zien, bemerkte de verdwijning van eenen baaien rok, die insgelijks in de vitrien gehangen had. Toen hij zich om keerde zag hij dat een der meisjes den rok in kwestie onder haren voorschoot verborgen had. Hij sloot zijne zonder linge kalanten op en snelde naar buiten om eenen policieagent te gaan halen. Naar het policiebureel gebracht, werden zij erkend voor de zelfden die over eeni ge dagen voor dergelijk feit waren aan gehouden geweest. Korts nadien vond M. Stas achter zijnen toog een paar kou sen liggen, die de diefeggen daar waar- schijnlijk hadden neêrgeworpen. Men denkt dat deze kousen in eenen anderen winkel gestolen werden want zij droegen nog het kaartje met den prijs 45 cents in groote cijfers en het merk D. P. Eenen gewezen leerling der land bouwschool te Verviers, heeft in eenen peerdenprijskamp te Kharkof, in Rusland een schoonen zegepraal behaald. Aan een ardenner-hengst, doorhem ingevoerd ter verbetering, door kruising, der rus- sische peerdenrassen, werd den aller- eersten prijs toegewezen. Men klaagt in het Luikerland veel over de overgroote massa's sneeuw die het verkeer bemoeielijken en het op som mige punten schier onmogelijk maken. In de omstreken van Jalhay en Weiken- raadt is de hoeveelheid sneeuw over groot. Sneeuw in België. De laag sneeuw, die de straten onzer stad bedekt, is slechts een staaltje van hetgeen de bewoners der bergachtige streken van ons land hebben zien vallen. Uit Spa meldt men dat de sneeuwmas sa zoo groot is dat het verkeer der trei nen er sterk door bemoeielijkt wordt. Nacht en dag werkt men aan de oprui ming der spoorbanen. Gelukkig is het weer opgeklaard maar nu heerscht er eene vinnige kou, die do sneeuw doet vastvriezen. Te Chenée is de vorst zeer hevig. Bon- derdag nacht vroos het hier 46 graden en ten 41 ure 's morgens teekende de ther mometer nog 42 onder O. Op het plateau van Herve is de kou insgelijks zeer vinnig en de sneeuw valt er in overvloed. Velden en wegen zijn er zoodanig meê overdekt dat de eersten niet uit de lesten te onderscheiden zijn en men de streek goed kennen moet, om er zich in te durven wagen, zonder ge vaar van verdolen. Men is verplicht eene lokomotief meer aan de treinen te zetten. De rivieren bevriezen en de Ourthe kruit veel ijs. De scheepvaart op het ka naal is opgeschorst. De armoê is groot bij de werkmans bevolking. Uit verschillende andere streken van het Walenland komen dergelijke berich ten aan. FR ANKRIIK. Een lekkere gemeenteraadsheer. Een der hevigste republikaansche gemeente- raadsheeren, zekere Lelevre-Roncier is tot vijftien dagen gevangenis veroordeeld om een ouden meédinger, M. Benoil-Levy op straat afgeranseld te hebben. Die deftige raadsheer is betrokken in eene zaak van wijnpotten, die op het oogenblik dgor het gerecht onderzocht wordt, Hij heeft zijn ontslag als-raadsheer ge geven. De Eiffeltoren. De Parijzer Eiffel- toren was reeds vrijdag 11:55 meters hoog. De vier reusachtige steunpilaren zullen door een ijzeren vloer, waarop de groote zalen der eerste verdieping worden aan gebracht, overdekt zijn. Het moeielijkste werk is thans ten einde men heeft inderdaad ongelooflijke zware stukken moeten ophalen. Eene meldensweerdige bijzonderheid is wel diegene dat tot hiertoe nog geen enkel werkman gewond werd. Een enkele werd gekneusd, doch hij kon na een paar dagen den arbeid hernemen. Vrijdenkersdeugden. Een leerling van het lyceum, zeventien jaar oud die door zijnen vader in de volstrekte godde loosheid werd opgevoed en zelfs niet gedoopt was, heeft zijne moeder ver moord om haar te bestelen. Zijn vader is oud voorzitter der Libre- pensée. De man ondervond weldra de gevolgen van zijne voorbeeldelooze opvoeding. De vrijdenkersdeugden van den jongeling waren zoo groot, dat zijn vader verplicht was hem bij de policie aan te klagen en hem tot gevangenis te doen veroordeelen. Nadat hij eene straf van twee maanden had uitgedaan pleegde hij den moeder moord, waarvoor hij thans zal te ver antwoorden hebben. HOLLAND. Koning Willem en de paus. Z. M. de koning der Nederlanden heelt, naar wij vernemen, den kamerheer in buitenge- wonen dienst A. N. J. M. baron van Brienen van de Groote Lindt in bijzondere zending naar Rome afgeveerdigd, ten einde den Paus met de viering van zijn gouden priesterfeest de persoonlijke ge- lukwenschen van Z. M. over te brengen en een eigenhandigen brief le overhan digen. Baron van Brienen beeft zich reeds naar Rome begeven, ter vervulling van de hem opgedragen taak. Uit de nederlandsche residencie- stad 's GravenhaveEen fabrikant van schaatsen heeft vier duizend paar schaat sen gemaakt, waarvan er reeds 3500 ver kocht zijn. Zou dit een voorteeken zijn van har den winter ENGELAND. Romantische geschiedenis. Dat ook wel romans in 't werkelijke leven plaats grijpen, blijkt uit de volgende ware ge schiedenis die wij in den Young Man aan treffen. De jonge James Robertson Blackie, zoon van den gekenden uitgever van dien naam te Glasgow, is de held geweest van eene even schoone als romantische hu welijksgeschiedenis. Over eenige jaren, toen hij pas de school verlaten had, kwam de alsdan 48jarige James in kennis met eene ame- rikaansche, de eigen nicht van wijlen president Arthur. De jonge lieden leerden elkaar liefhebben. Toen het jonge meisje dan ook hare studiën te Glasgow voltooid had en naar Amerika moest vertrekken om haren zieken grootvader bij te staan, werd James aan haar verloofd. Na eene langdurige en pijnlijke ziekte, gedurende welke zijne kleindochter hem naeht en dag verzorgde, stierf de oude grootvader. Doch die langdurige verpleging, dit aanhoudende waken, hadden het gestel van het jonge meisje ondermijnd, zoodat zij weldra door eene zware koorts op 'l ziekbed werd gebracht. Zoo lag zij ziek te Charlestown, toen de vreeslijke aardbeving aldaar plaats had. Deze verschrikkelijke ramp, gedu rende welke zij doodelijk ziek eD bijna niet gekleed de vlucht moest nemen, oefenden zulken indruk uit op hare reeds zoo zwakke hersenen, dat zij bijna geheel en al het gezicht verloor. De beste specialisten werden opge roepen, doch, helaas zij verklaarden geen middel te kennen om haar te redden en haar van levenslange blindheid te red den. Het arme meisje, dat nog altijd dezelf de gevoelens koesterde voor den jongen Schot, liet dezen haren toestand weten en, gezien de omstandigheden, zegde zij dat zij hem, van zijn gegeven woord ont sloeg. Doch, zoo verstond James Blackie het niet. Hij vertrok naar Charleston met de eerste stoomboot, en daar aangekomen, verklaarde hij zijne verloofde dat zijn woord hem heilig was, dat haar ongeluk zijne liefde had doen toenemen, kortom, dat hij met haar trouwen zou, zij mocht dan ook blind zijn of niet.... Een spreekwoord zegt dat de vreugde doodt. Dat is mogelijk, maar hier had juist het tegenovergestelde plaats. De overmaat van geluk bracht de krachten weêr bij de zieke, en met Godes hulp en de kunst der geneesheeren, was eenige maanden later het jonge meisje weêr de bekoorlijke Amerikaanschevan voorheen. En zoo kwam het dat dezer dagen, midden van een overgrooten toeloop van volk en met de grootste pracht het huwe lijk werd ingezegend, van twee jong lie den, die elkaar meer lief hebben dan iemand ter wereld M. James Robertson Blackie, van de firma Blackie en Sons, te Glasgow, met Annie Arthur, van Charleston (Vereenigde-Staten). En de bruid had zulke schoone bruine oogen, als men ze maar wenschen kan... Nu, om zóó gelukkig op aarde te zijn, zou men toch wel eens met het ongeluk in aanraking willen komen Naar de Liverpool Post verneemt, js de Great Eastern voor 46,400 pond sterling, ongeveer een vierde van de som die het schip gekost heeft, verkocht aan eene firma .te Liverpool, die het monster-vaartuig" zal afbreken, en met den verkoop van liet oud metaal haar voordeel denkt te doen. Het schip meet, zoo als men weet, 48,915 ton, is 692 voet lang, 83 breed en 60 voet diep. De Great Eastern is zoo groot om de zee te bevaren. Men moet voor te veel ongevallen vreezen, als men dien zeereus inspant. Toen zijn er ook veel havens waar het schip niet binnen kan. Volgens een liverpoolsch blad,heeft een man patent genomen voor een uitvin ding, door welke in de beweegkracht van stoomschepen eene geheele omwenteling zal worden teweeggebracht.Men zou hem reeds 100,000 p. st. voor zijne uitvinding geboden hebben. Schandaal te Dover. Af. Gladstone gewond. Naar de Daxly News meedeelt, heeft eene schandalige betooging woens dag te Dover plaats gehad, op het oogen blik, dat M. Gladstone met zijne vrouw en dochter zich gingen inschepen.- Het gepeupel, dat blijkbaar was opge stookt, heeft den grijsaard op een oor- verdoovend gefluit en gejouw onthaald, terwijl jonge kerels voortdurend met sneeuwballen wierpen. M. Gladstone werd door een dezer in 't gezicht gewond. Dank zij den moed van den koetsier van zijn rijtuig, kon de grónd old man aan 'i gepeupel ontsnappen. Drama op het ijs. Maandag avond zijn twee getrouwde mannen en drie jongelingen te Barnley verdronken ter wijl zij trachten het leven te redden van den kleinen Thomas Hewitson. Hewitson, met zijn schoolmakker Hart ley wilden gaan schaatsenrijden op een vijver in Ington Hill Lane. Hewitson ging op het ijs om te zien of het dik genoeg was. De jongen schoot er onmiddelijk door. Op het hulpgeroep van Hertley kwamen talrijke personen toegesneld. Een hunner wilde met Hartley op het ijs gaan, doch beiden verdwenen vier personen die de verdronkenen ter hulp wilden komen verdwenen insgelijks. Ten slotte kon de man Lansdale, die nog den moed had 't water tex springen nadat zoo velen reeds gevallen waren, de jongens Hewitson en Hartley redden. De verdronkenen zijn de tweebroeders Tattersall, 47 en 19 jaar oud de 49jarige Barrett, -Joseph Barrett, zijn vader en Job Barett, broeder van den leste. Dublijn zal spoedig zonder lord-mayor zijn, hetgeen nog nooit gebeurd is. De nieuwgekozene, Thomas Sexton, heeft de typhus en kan zijnen post niet aan- veerden. Het artikel der \Vet, dat in dergelijke gevallen voorziet, kan ditmaal niet toegepast worden. De iwet zegt na melijk, dat bij ziekte van den benoemde, de afgetreden lord-mayor de funktie moet blijven vervullen. Deze nu, Sullivan, zit in de gevangenis en kan derhalve niet aan die verplichting voldoen. PAUSEL1JKE-STATEN. Ontvangst bij den Paus. Na den her tog van Norfolk en prins Frans Lichten- stein ontving Z. H. dijnsdag in groote staatsie, den markies de la Vege de Armijo, buitengewoon gezant van H. M. de koningin-regentes van Spanje. De markies werd voorgesteld door den spaanschen gezant bij 't Vatikaan. Nadat hij drie malen geknield had, bood hij het geschenk aan der koningin, en wenschte den Paus geluk ter gelegenheid van zijn priesterfeest. De markies had geene geschreven re devoering. Hij begon in 't italiaansch te spreken, hier en daar een woord spaansch er tusschen voegende, ten slotte kon hij niet meer voort en eindigde zijne rede in zijne moedertaal. De Paus antwoordde in 't fransch, prees de hoedanigheden van H, M. de koningin-regentes en bedankte den mar kies voor zijne vriendelijke woorden. Na de ontvangst verleende Z. H. een bijzonder verhoor aanmarkiesde Armijo. GRIEKENLAND. Rampvolle instorting. Bij den bouw der koninklijke opera te Athene heeft over eenige dagen een vreeselijk ongeluk plaatsgevonden. Waarschijnlijk ten gevolge eener gebrekkige oprichting stortte, juist op een oogenblik, dat al het werkvolk aan den arbeid was, een der muren van het gebouw in. Meer dan twintig werklieden geraakten onder de puinen bedolven. Door de pompiers en soldaten, die ter, stond toesnelden om hulp te bieden, werden acht lijken en tien zwaar gewon den uit de puinhoop te voorschijn ge haald. De overigen hadden licht wonden bekomen. AMERIKA. Koud weêr in Kansas. Uit New-York wordt bericht dat in het zuid-westelijk gedeelte vau den amerikaauschen staat Kansas, in de laatste dagen eene vreese* lijke kou heelt geheerschl en er machtig veel sneeuw gevallen is. Talrijke bewoners zitten zonder vuur, ten gevolge van de schaarschheid vau kolen, en in sommige distrikten is de thermometer gevallen tot 60° onder vries punt. Ook in westelijk Nebraska heerscht eene hevige kuude, ofschoon het daar slechts 10° onder O is. AUSTRALIË. Een inktvisch— Kapitein Hopkins, van de goëlet Mary Ogilvie, verhaalt nabij de golf Exmouth eenen inktvisch gezien te hebben, van zoo reusachtige afmetingen, dat hij 't monster eerst voor een over groeien walvisch aanzag. Het dier lag half boven water en ver toonde een paar oogen zoo groot als soep-

De Denderbode | 1888 | | pagina 2