DELÏSPML r IN Gustaaf BONNER, 1 1 BOEKEN Uit der hand te koopen. Alp. DU BOLLIÏ, Prijskamp op den Bak, Te huren SilJ DIE HOEST Te huren &-< O O G cd M 0 W m cO H BOUWGRONDEN, LAUDEN" EN MEERSCHEN, Pracht- en gewone Meubelen Openbare Verkooping Hofsteden en Landen, een perceel MEERSCH HU1SMKUBELEIV, in den nacht in het ziekenhuis te Meppel overleden. De hoofdkonducteur Baring en de konducleur Rosenberg, beiden uit Zwolle, vreeselijk verminkt, bleven op de plaats dood. Nog acht andere personen zijn zwaar gewond, en velen hebben lichte kneu zingen bekomen. Extra treinen brachten reizigers en gewonden aan. De spoorweg-geneesheer dr Stoffels was spoedig op de plaats des ongeluks. en later kwamen ermeergeneeskundigen uit Meppel, Ruinerwold en De Wijk De schaê aan het materieel wordt be groot op honderd vijftig duizend gulden. Van andere zijde wordt aan de N. Rott. Ct. uit Meppel, gemeld De trein uit Groningen poogde te stop pen en kreeg hierdoor de grootste schaê. M. Oosting, uit Assen, werd bij dit ongeluk verminkt. De jonge M. Dorhout Mees uit Groningen, leerling der hoogere burgerschool te Meppel, is vreeselijk en gevaarlijk gewond zijn broeder en zijn vriend Block van Scheltings, werden slechts een weinig gedeerd. Sommige reizigers moesten uil hun verblijf gezaagd worden, waartoe voor één ruim drie uren noodig was. De wachtkamer leverde als hospitaal een treurigen aanblik. Uit Groningen meldt men, dat aldaar dijnsdag morgend in het ziekenhuis wer den opgenomen drie kondukteurs, waar van een zwaar gewond, en een leerling machinist, benevens een bijzonder per soon. In het geheel worden vermeld vijf zwaar en dertien licht gekwesten en 2 dooden. Heelmeesters van Groningen zijn naar Hoogeveen vertrokken. (Nadere bijzonderheden.) Over het spoorwegongeluk te Rui nerwold, lezen wij in de Asser Ct. Men kan zich voorstellen, dat onmid- delijk na de botsing eenegroote verwar ring ontstond en dat de meeste van he;n, die heelhuids van de ramp waren geko men, in het eerst als zinneloos waren. Spoedig echter deed ieder zooveel als in zijn vermogen was om hulp te bieden aan de gekwetsten en degene die in eenen warboel van gebroken hout en verwron gen ijzer bekneld zaten, uit hunnen nete- ligen toestand te bevrijden. Dat dit leste niet gemakkelijk ging blijkt daaruit, dat men sommige reizigers eerst na een ar beid van 1 of 2 uren uit het vernielde materieel kon te voorschijn brengen. Als bij wonder waren enkelen van hen geheel ongedeerd gebleven. Van wege het spoorwegbestuur werd alles gedaan wat mogelijk was om de ramp voor de gekwetsten dragelijker te maken. Onmiddelijk werd uit Meppel en extra- trein met geneeskundigen ontboden, die spoedig op de plaats des onheils waren aangekomen, en met den meesten iever en hulpveerdigheid hunne droevige taak vervulden. Ongeveer kwart voor 4 ure woensdag nacht kwam een nieuwe trein uit Ruiner wold teAssen aan, die behalve degeredde passagiers, ook de vervoerbare gekwet sten, voor zoover zij in Noorden thuis behooren, meêvoerde. Was het aandoen lijk te zien met hoeveel gejuich de gered den werden begroet, droevig was de aan blik van den goederenwagen, waarin de ernstig gewonden op draagbaren waren neergelegd. Uit Zwolle wordt gemeld, dat uit een onderzoek, op de plaats des onheils inge steld, zou gebleken zijn, dat het gebeurde alleen te wijten is aan de onoplettendheid van den machinist Van der Linden, die mei den sneltrein des avonds 25 minuten te laat uil Zwolle vertrok. Om deze reden had met den sneltrein met dien uit Gro ningen verlegd van Echten op Ruinerwold, alwaar de statieoverste de onveiligheids- seinen behoorlijk in orde had, en toen de sneltrein vliegend zijne statie voorbijreed, nog al bet mogelijke met seinlanteerns in het werk stelde, om het dreigende ge vaar te voorkomen. In den afgeloopen nacht zijn per bij- zonderen trein te Zwolle aangebracht de lijken van den hoofdkondukteur Barink en van Rozenberg, beiden eene vrouw en kinderen achterlatende. De alhier verpleegde machinist De Groot brak den linkerarm en werd aan het been gekwetstzijn leerling Voort- huyzen heeft eene rib gebroken, en de leerling-kondukteur Bergsma is aan den onderbuik gekneusd. Deze gekwetsten hebben eenen redelijken nacht doorge bracht. Uit Eibergen wordt van i januari gemeld Gisteren middag gingen twee landbou wers, goede vrienden, dicht aan de prui- sische grenzen uit, om te trachten een paar korhoenders te schieten nu schijnt bij het knielen het geweer van den eene afgegaan te zijn, met het ongelukkig ge volg, dat de ander het volle schot in de bil kreeg. De getroffene is reeds 'savonds bezweken en de dader is krankzinnig geworden. FRANKRIJK. De fransche militaire genie brengt een vierwieler in werking, op de rails der spoorwegen, die veel dienst zou kunnen bewijzen in oorlogstijd. Een enkel per soon die de trappers bewegen doet kan den vierwieler op en af de rails brengen. De snelheid beloopt 30 kilometers in het uur. Dit voertuig kan ook gebruikt wor den op de gewone wegen,als men de wie len met reepen van caoutchouc bekleed. Wat ezelarijen zekere correspon denten van dagbladen toch al schrijven aan de grrrroote pers van Parijs. Le Temps beval eenen brief uit Brus sel, waarin gezegd wordt dat binnen tien jaar al onze soldaten ongeschikt zullen ziju voor den dienst omdat.... omdat onze boeren slecht gehuisd, slecht gekleed, slecht gevoed worden. De toekomstige soldaten leven schier uitsluitend van pa tatten. en neven hun huis is.... eenen mestput, en dat is ongezond. Op dien? mestput heeft hij altijd het oog, want dat; is zijne goudmijn.... En weet ge wat dit alles voor gevolg! moet hebben Dat er de algemeenedienst plicht moet komen dat hij onmisbaar is. Struikroovers. De mid-leleeuw- sche struikroovers schijnen in het zuiden van Frankrijk weêr voor den dag te ko men. Een jongeling van rijke familie te Per- pignan scheidde zich een oogenblik van zijn jachtgezelschap aten op nog geen honderd meters afstand, werd hij door een vijftal kerels aangevallen, die hem gevangen namen, en een brief lieten schrijven dat hij voor 40,000 frank weêr zou worden vrijgelaten. De familie zond het geld en onder be dreigingen tegen zijn leven, indien hij van het gebeurde melding maakte, werd hij losgelaten. Te Jouarre, in de gemeente Azille is een kasteel door eene bende kwaddoe- ners aangevallenen alleen door den hard- nekkigen tegenstand der bedienden ge lukte men er in hen te verdrijven met achterlating van vijf zwaar gewonden. Aubertin. Sedert zijn overbren gen naar Mazas, is Aubertin weêr ge zond van verstand geworden. Hij be weert dat hij onder eene betoovering heeft verkeerd, (was hij niet... gehypoti- seerd en wil niet als zinneloos aanzien worden. Nu maakt hij hekeldichten tegen zijnen advokaat, M. Demange, die hem voor zot wil doen doorgaan. Nu heeft hij aan den venerabel zijner Logie geschreven, om hem te komen zien, aangezien hij hem meedeelingen te doen heeft. (Wie toch deed Aubertin voor een stuk callotin doorgaan De gevangene zinspeelt nooit op zijne misdaad, noch van verre, noch van dich ten bij. Parijzer Mieken zonder beenen. De geburen van de wijk Quatve Vents te Parijs, zagen reeds lang alle dagen eene oude vrouw voorbijkomen, die sedert jaren in de buurt woont. Men wist niet goed waarvan moeder Slopp, zoo heet zij, leefde volgens de eenen was zij rijk, volgens anderen bezat zij hoegenaamd geene middelen, daar zij op een ellendig kamerke woonde en op een eenvoudigen strooizak sliep. Moeder Slopp had inderdaad inkom sten, doch dit verhaal zal doen zien hoe zij daar aankwam. Voordeel trekkende uit de kenissen die zij tusschen de burgerij der wijk had opgedaan, wist zij het betrouwen te win nen van eenige personen. De macht die zij op hen uitoefende, werd zoodanig, dat men haar van alle kanten weerden toevertrouwde. Om die weerden, meestal loten, in han den te krijgen beloofde moeder Slopp dat zij de nummers dezer zou doen uitkomen met premiën Eenige sukkelaars hadden zulk betrou wen in de oude vrouw dat, ofschoon ze nooit een cent zagen, zij met hunne spaar penningen loten kochten om ze naar moe der Slopp te brengen. Moeder Slopp nam al aan wat men haar bracht, zoodat zij in minder dan een jaar voor meer dan 100,000 fr. titels in han den kreeg. Doch ten slotte waren er eenigen der gepluimde kiekens, welke vonden dat ze toch wat al te lang moesten wachten op de prijzen van moeder Slopp. Zij gingen de oude vinden, doch op hunne vraag waar zich de titels bevonden, begon moe der Slopp met op gehemziunige wijze te verklaren dat zij dit niet mocht uitbren gen. Zij maakte hierbij zulke zonderlinge gebaren, dat de sukkelaars dachten den duivel zien te voorschijn komen, en niet verder aandrongen. Schoone dingen blijven echter niet du- reu, en dat moest de zoogezegde toover- heks weldra ondervinden. Een rentenier, welke ook titels had toevertrouwd aan moeder Slopp, werd ten slotte het wach ten beu en diende eene aanklacht in. Het gerecht begaf zich ten huize van moeder Slopp, doch men vond er niets, en op al de vragen van den kommissaris, antwoorde het parijzer Miekeu zonder beenen dat zij niet mocht uitbrengen waar het geld was. Men heeft haar natuurlijk in de gevan genis gebracht. DUITSCHLA1VD. Handel in postzegels. De laatste ber- lijnsche postzegelbeurs werd ook door M. Ciwell uit Londen bezocht. Hij bracht voor 20,000 mark postzegels aan de markt en verkocht verscheidene zeldzame exem plaren tot goede prijzen als Buenos- Ayres 2 pesos blauw voor 140 mark en Groot-Britannië, zwart, V. R., voor 120 mark gesneden Ceylons voor 23 mark, enz. M. Treskow Rauwburg bood vier oude Wurtembergsche stadsenveloppen met groote roode en gele stempels, voor een bedrag van 300 mark gezamenlijk te koop aan. Een Golumbia-postzegel werd met 400 mark betaald. Nieuw-Brunswijk violet, werd tevergeefs voor 60 mark aangeboden Oude Wurlembrgers waren zeer ge wild en brachten goede prijzen op. Ook in postzegels van duitsche steden was eenige omzet. Verzamelingen van postzegels werden weinig te koop aangeboden. De volgende heursdag is op 12 januari bepaald en zal in een ruimer lokaal gehouden worden. Hopmarkten. Parijs, 6 jan. Het jaar 1887 is voor 't arti kei nog ongunstiger geweest dan de 2 vorige jaren. Hoewel de oogst ver beneden het mid delmatige bleef en geen 2/3 bedroeg van de op brengst in 1886, was bet aanbod wederom veel grooter dan de vraag en waren de prijzen on gekend laag. Alleen de belgische soorten heb ben zich betrekkelijk iets beter gehouden. Ten gevolge van de groote mkoopen op spekulatie. Het eenige middel dat in staat wordt geacht om verbetering in den toestand te brengen, is eene beperking van de produktie. holloway's zalf en pillen Tering voor komen. Influenza, verkoudheden en koorts komen zeer dikwijls in onsveranderlijk klimaat voor ofschoon zij in het eerst gemakkelijk ge nezen worden, zijn zij, indien men ze verzuimt, dikwijls de oorzaken van ernstige ziekten, van welke tering do voornaamste en tevens de noodlotligste is Indien men bij het eerste ver schijnen van een dezer kwalee zijne toevlucht tot Holloway's Pillen neemt en indien men, in geval de teekenen verontrustend zijn, zijne Zalf ook tweemaal per dag op den rug en de borst vvrijfl, zullen zij ophouden onrust te veroorzaken, en alle neiging tot tering zal ze kerlijk verbannen worden, en het lichaam, be vrijd van alle onzuiverheden, zal in een toe stand gebracht worden, gezondheid van die waarin het zich voor de ziekte bevond. Daar de pillen volstrekt geene schadelijke bestand- deelen van welken aard ook bevatten, kun nen de teerslen en zwaksten ze zonder gevaar gebruiken. 16 Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk 8 Vrouwel. 8 HUWELIJKEN. L. Van der Veurst, bed met M. Ketels, br. Th. Speeckaert, dagl. met M. Coessens, z. ber. O VERLIJ DENS. M. Michaut. wed' Wageman, z. ber. 68 j. Scb. E. Pensaeri, vr. Wauters, 34 j. z. ber. Mijlb. M. Schockaert, vr. Celis, z. ber. 34 j Mijlb. J. Pblips, vr. Verhoeven, z. ber. 55j. Sch E. Possemiers, rent 87 j. vaart. L. Van Nuffel, wed®. Speeckaert. z. ber. 59 j. Mijlb. R. Verleysen, wed* De Landtsheer, j. ber. 77 j. vaart. 15 kinderen onder de 7 jaren. De overschietende gebouwen en den grond eener afgebrande Hofstede, gestaan en gelegen te Nederhasselt wijk Vogelen zang. bekend op het plan kadastraal onder nummer 317d der sectie B. De kooper zal kunnen bekomen indien hij het begeert, den Eigendom vaa den Lochting en van een deel van den Boom gaard liggende tegen zelfde Hofstede en hij zal ook konnen in pacht verkrijgen tot zes dagwanden meersch en tien dagwan- den land, alle van eerste klas. Alle gemak van betaling zal toegestaan worden, Zich te bevragen le Gent. in de Korte Violettenstraat N° 37, of wel te Nederhas selt, bij den heer Standaert, Schepen der Gemeente, tegen de Kerk. Ta bnrm Verscheidene goede Brel- machieiieu van versctiil- lige grootte aan zeer voordeelige prijzen. Adres te nemen ten bureele dezer. Magazijn van Behangpapieren. Tapissier. Aalst, Oude-graanmerkt 6, achter de Kerk van St-Marlinus. Bijzonder gekend Huis van opgemaakte Matrassen en Ressorts op alle maat. Men kan alles gereed opgemaaktvinden staan. IJzeren en houten meubels gegarnierde Fauteuils, Spiegels, Tafels en vloertapij ten, Gordijnstoffen, Lijnwaad en Fringen voor Storts, Matraswol, Peerd6hair erin, Zeegras en Flocons. STELLEN VAN ROUWKAPELLEN. naar een groot Konijn, wegende 15 halve kilos, 0.10 centimen per serie, op Zondag 8 Februari 1888, van 7 tot 9 ure s'aYonds, ter herberg Het oud GULDEN HOOFD bij Gustaaf De Clerck. een Huis met groote Magazijnen gestaan te Aalst, Klapstraai N° 16, thans bewoond door den heer Caeckenbeek, koopman in vlas. Zich te bevragen bij den heer Baron Bethune, vader, Brusselschestraat. A PftTHrrir BISSCHOPSTRAAT 4. (nabij de St-Annabrug, AALSTJ Allopatische en Homceopatische genees middelen. Alle soorten van Inlandsche vreemde specialiteiten zooals Peptone Cornelis. Vin Peptone cha- peautot, Thé Chambard, Farine Nestlé, Pillen van 't zwart kruis, Zwitsersche Pillen, Holloway pillen, Goudron pillen, Pillen Dehaut Pillen Vorgauwen, Pastil len, Brachat, Walthery, Geraudel, Btirg- raeven-zoul, Poeder Escaufflaire, Dragees, Rabuteau, Revalenta Arabica. Eaux de Vichy enz, enz. N. B. Eenig depót van Tanden Balsem tegen de razende tandpijn. Cacao Van houten. Chocolat Ferrugineux. Groote keus van breukbanden aan zeer voordeelige prijzen. vraagt de Pectoral Delporte de beste en de goedkoopste der borstremediëu vervaardigd in perelen met basis van gezuiverde teer uit pijnboomen der zee kusten. Kinderen zoowel als groote personen kunnen dit geneesmiddel nemen, daar het aangenaam is in den mond en geene schadelijke beslanddeelen bevat. Prijs 50 centimen de doos. Te verkrijgen bijMijnheer Callebaut apotheker Bo termer kt Aalst, M. Renncboog apotheker Nieuwstraal Aalst en M. Van der Mijnsbruggeapotheker, Dendermonde. een Huis met groote Magazijnen gestaan te Aalst, Klapstraat N# 16, thaus bewoond door den heer Caeckenbeek. koopman in vlas. Zich te bevragen bij den heer Baron Bethune, vader, brusselschestraat. i—H I CO fa O fa 3 S OPENBARE VERKOOPING van te Aalst. De Notarissen DE PAUW en BRECKPOT zullen op Maandag 9 Januari 1888 en des noods den volgenden dag, telkens te be ginnen om 9 ure 's morgens, ten sterfhuize van don heer advokaat De Ryck, te Aalst, in de Zonnestraal, overgaan totdeverkoo- ping van Boeken voorlskomende van de Bibliotheken van wijlen de beereu advo- katen De Ryck en Janssens. De verkooping zal gebeuren op coraptant met bijvoeging van den 10en penning voor alle onkosten. OPENBARE VERKOOPING VAN welgelegene te Aalstop hel Ajuinveld. De Notaris BRECKPOT te Aalst, za! met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen, 25 aren 71 centi aren hnd, dienstig voor bouwgrond, le Aalst, op het ajuinveld, sectie B n° 437, verdeeld in 2 deelen 1/2 ten zuide en 1/2 ten noorden. Te samen icg. fr. 1120. Instel 2 December 1887. Verblijf 11 Ja nuari 1888. Telkens om 4 uren namiddag, ter Esta- miuet, De graanmarkt bewoond bij d'heer Camille Bosschacrt, te Aalst, Graan markt. 33 aren 40 centiaren. Gebruiker zelf den heer Frans De Wit. IV. Hofstede met erve, aan het Kruisa beel, Sectie E N. 546e met eene groott van 11 aren 30 centiaren. Bewoond be zelfden lieer Frans De Wit. Op te legij gen. Bouraprijs 100 franken. GEMEENTE MELDERT. V. Land op het Wauveld, Sectie B. N° 536, groot 17 aren 50 centiaren. Ge bruiker Petrus De Coster. VI. Land, op het Wauveld, nabij de Hoogstraat, Sectie B,N°385grootllaren. Gebruiker Petrus De Coster. ZITDAGEN. Instel Zaterdag 21 Januari .QOO Verblijf id. 4 Februari Telkens om 2 ure namiddag, ter Zit tingzaal van het Vredegerecht, ten Stad- huize, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van Ie Meorsel, Berlaere en Metre. De Notaris LIMPENS te Aalst, zal, ten ver zoeke van wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen.- GEMEENTE MOORSEL. Eerste koop. Eenen blok LAND, gelegen op de Konijn- aarde, kadastraal bekend sektie B NM 415 en 416, met eene grootto van 2 bektaren 14 aren 80 centiaren, doch volgens meting groot be vonden 2 hektaren 15 aren 71 centiaren, pa lende noord Juffrouw weduwe De Smedt, de beeren Frans De Landtsheer en Baron Van der Noot, oost over de uitrede de heeron Gus taaf De Coen en Gregorius Moens, zuid Madame Weduwe De Moor-Jespers en de beeren Char les UiUersprot, Gustaaf Spitaels en Augusta Ghysselinckx, en west den heer Gregorius Moens en Jutvrouw Weduwe De Rop. In gebruik bij verscheidene, te samen mits 366 franken 50 c. 's jaars, boven de lasten. Verdeeld in zeven loten, bij plan op de plakbrieven aangeduid. GEMEENTE BERLAERE. Tweede koop. Een perceel LAND, gelegen op de Lange- wind, kadastraal bekend sectie C N' H33, met eene grootte van 46 aren 80 centiaren, palende of gepaald hebbendo noord de gebroeders en zusters Tackaert en den heer Emmanuel Van der Laenen, zuid Jufvrouw Melanie D'Hooghe. oost en west den Arme van Berlaere, ln gebruik bij de weduwe Emmanuel Herle- kant, aan 65 franken 's jaars,boven de lasten. Deze koop zal opgeroepen worden in 2 ge lijke deelen oost- en westhelft. GEMEENTE ME1RE. Derde koop. Een perceel MEERSCH, gelegen op Cauwen- berg, kadastraal bekeod sektie B nummer 268, met eeue groote van 26 aren 80 centiaren, talende noord den heer Frans Van Droogen- iroeck, zuid de Cauwenbergstraat, oost Dame W* Van der Borghl en den heer Petrus Van Melckebeke. en west de hofstede van den heer Xavier De Pauw. In gebruik bij beer Charles Provost, mits 50 franken 's jaars. Vierde en laatste koop. Een perceel MEERSCH, gelegen wijk Broeck, bekend bij kadaster sektie C N' 314, met eene grootte van 22 aren 50 centiareu, palende noord de kinderen Van Wassenbove, zuid den heer Van der Gucbt. oost den heer Judocus Lievens en west de .Molenheek. In gebruik bij voornoemden heer Provost, mits 25 franks 's 'aars. ZITDAGEN. Instel Donderdag 12 Verblijf id. 26 annar' *888. Telkens om 2 ure namiddag, ter Estaminet CAFÉ DU PA VILLON. bij den heer R. VAN DE MaELB, te Aalst, Groote Markt. Voor nadere inlichtingen on kennisnemen der voorwaarden van verkooping vervoege men zich ten kantoore van bovongenoemden Notaris LIMPENS, alwaar men gestadiglijk groote en kleine kapitalen kan bekomen mits voldoende bezet. FABRIEK EN MAGAZIJNEN VAN in eiken, acajou, notelaren, zwart hout enz. POEL, 15, GENT. (rechtover den Katholieken Kring,) Groote Magazijnen van Taputbn, Stoffen ieo Behangpapier. Men onderneemt de verschillige werken' aan zeer voordeelige prijzen Studie van den Notaris BRECKPOT, le Aalst. Van een huis zijnde eene herberg genaamd Het Gemeentehuis groot in grond 92 centiaren, gestaan en gelegen te Erembo- degem, in de Keppestraat. Instel 12, Verblijf 26 januari 1888. Telkens om 5 uren namiddag, ter her berg 1>en blauwen strik te Aalst, aan het Schulienhuis bij d'heer Francois St rick x. VERKOOPING VAN teMoorsel en Meldert. De Notaris LIMPENS te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot de Notaris LOOS te Dendermonde, ingevolge de wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen GEMEENTE MOORSEL. I. Hofstedeken met erve, in den wijk Abeelboscb, kadastraal bekend sectie D NrM58x en 139o, met eene grootte van 18 aren 80 centiaren, volgens meting groot 15 aren 70 centiaren, Gebruikt de gebouwen bij Sophie Arijs en don on- bebouwden grond bij deumedeverkooper heer Frans De Wit. —Op te leggen Boom- prijs 80 franken. II. Land nabij voorschreven Hofstede- ken, sectie D Nr I60b met eene grootte jj van 8 aren 60 centiaren, volgens metiug OPENBARE VERKOOPING VAN te Erondegem. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Een perceel MEERSCH, gelegen te Eronde- gem, in den Grootenmeersch, bekend bij het kadaster, wijk A nummer 201, groot 26 aren 70 centiaren, palende ten ooste Vincent Blon- deel, zuid Eeckhout, west Bernard Meuleman. Onmiddelijke ingebruiktreding. ENKELE ZITDAG Maandag 16 Januari 1888. Ter herberg gehouden bij M. Thiophibl De Middeleer, te Erpe, aan het Dorp. 40,000 kilos Beteraven. OPENBARE VERKOOPING VAN Landbouwersalcm, Hoei, Strooi, Loof le velde en 40,000 kilos Beternven Ie Moorgel, Houten lirulg. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal op MAAN DAG 30 JANUARI 1888, om 12 ure stipt 's mitL- dags, te Moorsel,Houten Kruis,in het openbaar verkoopen 1. Namens M. Biislol-Verbergmoes, te Leb beke.aan zijne hofsiede Houten Kruis,Huismet.- bels als, tafels, stoelen, banken, stoof met loebehoorten, horlogie, quinquet, bedstoelen, enz. Landbouvversalem als, wanmolen, egge korlewagen, reeken, pikken, zeisen, sditip pen, mesthaak, bekkers, boonhaken, bijl, hop- peboor, steenbak, kersvormen en vormtafel schelfhouten en planken, 5u0 hoppestaken en meer andere voorwerpen. 2. Namens MM Karei De Rop, K. Trocb, P. De Smet, Pr. Van de Meerssche, Van Nuffel! Fr. Van Herrewêghen en andere le Moorsel 40,006 kilos Suikerbeten, 20 koopen goed Hooi, SO koonen rogge Strooi, eene meijt Brandhout, 2 karren en ongeveer 6o aren Loof le velde, gestaan te Moorsel, Arendlsveld, op een perceel Land gebruikt geweost door M De Meyer. H. B.— De verkooping zal aanvang nemen aan do hofstede van M. Burlot-Verbergmoes Houten Kruis. De koopen van en onder de 3 franks moeten groot 7 aren 94 centiaren. Gebruiker j voornoemden heer Krans Ue Wil. j Jerë'edTSdwoMen. III. Land, aan het Kruisabeel bekend t Verder» op gewone voorwaarden en mits te Sectie L, N* 355c, met eene grootte van rlelien goede borge.

De Denderbode | 1888 | | pagina 3