DELE8PAILII M Pête de Charité Gustaaf BONNER, DE GEZONDHEID AAN ALLEN Revalenta Arabica. l'rijskninp up den Vogclpik. Vooruit 10 Franken. TE KOOP TE Hl l«l.\ TE KOOP Prijskamp op den Bak, Te huren Pracht- en gewone Meubelen Dit der hand te koopen. Alp. DE BOLLE, BEUICHT DIE HOEST Te huren Openbare Verkooping Hofsleden en Landen, Ij .A. IN" ID IE 1ST een perceel MÉLBSCH HLISULI BKLKX, president Carnot met het afgeven van eenen brief van gelukwenschiug aan den Paus, door den H. Vader ontvangen. Dit verhoor had plaats met dezelfde plechtigheid, als degenen, welke te beurt vielen aan de bijzondere gezanten der vreemde mogendheden. Al de fransche kardinalen waren door Z. H. op de ontvangst verzocht. Graaf Lefebvre de Béhaine was door gansch het personeel van het gezantschap omringd. Toen hij aan den H. Vader den brief van gelukwensching van M. den presi dent der fransche republiek overhandig de, zegde de gezant dat de Paus Frankrijk kenthij weel hoezeer men er aan den H. Stoel gehecht is en die verkleefdheid berust op eeuwenoude overleveringen. De gezant was gelukkig door 't hoofd van den Staat belast te zijn, zich den tolk te maken zijner eigene gevoelens en van die zijner regeering en van zijn land M. Lefebvre de Béhaine voegde er bij dat M. de President der Republiek ten zeerste de hooge hoedanigheden en de groote deugden vanZ. H. waardeerde M. Carnot wenscht Z. H. een lang en voor spoedig leven en drukt, bij monde van zijnen gezant, de hoop uit dat de goede betrekkingen mogen voortduren lusschen Frankrijk en den H. Stoel, op grond van het Concordaat. Z. H. heeft geantwoord met eeuige welwillende woorden voor den persoon van M. den president der republiek, voor M. den gezant en voor gansch de fransche natie. Het is onnauwkeurig dat het schrijven van M. Carnot van een geschenk verge zeld was. Het geschenk was reeds in den tijd van president Grévy verzonden. OOSTENRIJK. Eenvoudig en winstgevend. Men heeft te Weenen een bedriegerij ontdekt die reeds verscheidene jaren duurt en zoo eenvoudig is dat men zich verwonderen mag, haar niet vroeger toegepast te heb ben gezien. Vindingrijke personen, zeer goed be kend met den loop der zaken en de oostenrijksche wetten, zagen met ver wondering dat een zeker getal groote premies van Oostenrijksche-, Weener-, Theiss-en andere loten, niet opgeëischt worden door de gelukkige winners, en telkens op de lijst der restanten terug komen. Oordeelende dat daar een goeden slag te doen was, vonden zij het volgende middeltje uit. Zoodra eene trekkinglijst, met de lijst der restanten verscheen, ging de uitvin der van den sliminen trek naar de recht bank en vroeg de amortiseering van een lot dat dees of geen nummer droeg, en dat hij beweerde verloren te hebben. Het vastgestelde tijdbestek verloopen zijnde verzoekthet gerecht den mogelijken drager zijne rechten binnen een bepaald tijdverloop te doen gelden op het lot waarvan men de amortiseering gevraagd heeft, op straf van na dien tijd het oor spronkelijk lot met onweerde geslagen te zien en al zijne rechten te zien overgaan op het duplicata, dat aan degene over handigd wordt, die de amortiseering vroeg. Het tijdbestek verloopen zijnde, zonder dat iemand zich opdoet, gaat degene, die de amortiseering vroeg, heel eenvoudig hel bedrag der premie opstrijken. De bedriegerij kwam op zonderlinge wijze aan het licht. Twee heeren, die allebei beweerden hetzelfde lot verloren te hebben en meenden de 40,000 gulden op te strijken die er bij trekking aan be vallen waren, kwamen beide voor de rechtbank hunne rechten op het duplicata doen gelden. Daarenboven kwam de ware eigenaar van hetlot de betalingder premie eiscben, eer de rechtbank nog uitspraak had ge daan. Men ziet van hier de gezichten der twee bedriegers. ZWITSERLAND. Uit oude tijden. De leste overblijfse len van het kasteel der ridders van Kus- snaeh, in Zwitserland, algemeen bekend onder den naam van Gesslerburcht, alwaar de landvoogd Gessier, volgens de sage, Wilhelm Teil had willen doen opsluiten, zijn sinds eenige dagen verdwenen. De eigenaar, een boer, die voor oudhe den niets gevoelt, was deze ruïne reeds lang moe geworden, omdat zij jaarlijks door een groot aantal vreemdelingen werd bezocht en hij dat geloop over zijnen grond niet kon verdragen. Daarom heeft hij er zich van afgemaakt, door de ruïne voor een spotprijs aan een buurman te verkoopen, die haar thans heeft afgebro ken, om de steenen te gebruiken ter her stelling van een koeistal. Omtrent den oorsprong en den val van den burcht is niets bekend. Men weet alleen dat in de 13* en 44* eeuw de rid ders van Küssnach er op woonden, waar van echter in de geschiedenis slechts en kele namen bekend zijn. Hunne opvolgers waren de ridders van Silenen. Er bestaat nog een geschrift uit hel jaar 4489, van een lid dezer familie, Joost van Silenen, die bisschop van Grenoble is geworden' Vermoedelijk is het kasteel niet gewel- dadig verwoest, maar mettertijd van zelf vervallen, naardien het sedert het uitster ven der familie onbewoond is gebleven. Reeds over dertig jaar was er niet veel meer van over, en eindelijk is nu ook dit leste verwenen. CHINA. Overstroomingen. Twintig steden en drie duizend dorpen vernield. Honderd duizend slachtoffers. Om een gedacht te geven van de uitge strektheid der ramp, kan men melden dat eene grondoppervlakte, grooter dan het prinsdom Wallis jin Engeland geheel ver dwenen is. De doodeu zijn ontelbaar. Men kan ze op honderd-duizenden schatten. Een zesdegedeelte der provincie Honan en juist dat gedeelte, wat den tuin van China genoemd wordt, is een uitge strekt meer geworden, waar de torens der pagoden boven (de oppervlakte des waters uitsteken, als het ware om een gedacht te geven van groote verwoesting. Dit is meer dan 70 kilometers lang en 650 id. breed. In de velden en bosscheu dwalen hon derden menschen, die woning, kleêren noch bestaanmiddelen meer bezitten, verhongerd rond of liggen hier of daar tegen eenen boom te sterven van gebrek en ellende. In de distrikten Ching-Chow en Ch'en- Chow zijn drie duizend dorpen vernield en daar de ramp te midden van den nacht voorviel, hebben de meeste bewoneis het leven er bij verloren. Daarenboven zijn er ruim twintig be langrijke steden vernield. Zonderlinge natuurverschijnselen heb ben zich tijden die overstroomingen voor gedaan De loop van den stroom Hoang- Ho is op \ele punten van koers veran derden daarenboven heeltmen opgemerkt dat het water van dien stroom niet meer naar de zee loopt. Hij heeft op zekere plaats van het bin nenland den grond omgewoeld, woekert daarin steeds voort en is nu bezig met eene uitgestrekte binnenzee te vormen, gelijk aan die, welke volgens de overle veringen, daar vroeger moet hebben be staan. De gevolgen van dit natuurverschijn sel zijn nog niet te berekenen. Millioenen zal het kosten eer de her stellingswerken verricht zijn, die door de ramp werden noodzakelijk gemaakt. Ten einde zich de noodige middelen te verschaffen om de reusachtige herstel lingswerken te bekostigen, heeft de re geering allen aankoop van wapens voor het leger doen ophouden en zullen de troepen gedurende zekerende tijd hunne soldij in rijst, in plaats van in geld ont vangen. Daarenboven zullen die troepen aan de herstellingswerken gebezigd worden. Het moeielijkste zal nog zijn de groote werktuigen, die tot het uitvoeren der werken noodig zijn, ter plaatse der ramp te brengen. Wat de schaê der vernielde gebouwen tuinen, oogst, enz. betreft, deze is van verre noch van nabij te schatten. Vier maal voedzamer dan het vleesch spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. De REVA- LENLA ARAB1CA in aooze.n 1/4 kilo fr. 2,25 1/4 kilo 4 fr. 4 kilo 7 fr. 12 kilos 7i» fr. Verzending tegen postbon franco. Dfipot bij de goede apothekers en kruideniers. DU BARRY en C", LIMITED. Algemef.ne Agent voop. Bei.- GIE M. Einlle Timmerman*, 0 en 8 Rouppestraatte Brussel. zonder Medecijnen en zonder kostendoor de smakelijke gezondheids- j bloem, gezegd i Veertig jaar van een onbetwistbaar succes, in de genezing, slechte spijsverteringen, long ziekten, maag en buikpijn,verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwolleubcid, hartklopipng, afgang, koliek, gezwel, Verbijstering, ruis- ching in de ooren, zuur, wrangheid, slijmerig heid, hoofdpijn, migraine, doofheid, walging, braking na hel eten of in zwangerschap,pijnen, opdrang, ontsteking der ingewanden en der blaas, krampen en stuipen, slapeloosheid, tering, huiduitslag, abcessen, zweren, droef geestigheid, zenuwkwalen, uitputtiug, verval ling, rhumatisme, jicht, koorts, croep, keel- verkoudheden, zenuwprikkeling, hysterie, val lende ziekte, lamheid, de kwalen van den kcertijd des ouderdoms, scheurbuik, bleek zucht, bloedgebrek en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij bet opstaan, of na zekere spijzen,ajuin, look, enz., of sterke dranken, zells na gebruik van tabak Insge lijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorte af, is zij verkiesbaar boven alle ande re spijs. Honderd duizend genezingen, waaronder deze van Zijne Majesteit den keizer Nicolaas, van zijne heiligheid den paus Piux IX, van madame de hertogin de Castlesiaart.den hertog van Pluskovv, madame de markiezin de Bréhan, lord Stuart de Decies, pair van Engeland,M. de Dr Pr Wurzer, enz. N' 63,476 Mijnheer de pastoor Comparet, van 18 jaren durende maag-en zenuwpijnen, zwakte en nachtelijk zweelen. 5" $9,625. Avignon, 48 April 1876. De REVALENTA DU BARRY heeft mij gene zen op 46 jarigen leeftijd, van verschrikkelijk lijden. Ik leed aan zwaarmoodigheid zoo erg dat ik geene beweging meer kon maken, noch mij aan noch uitkleeden, vergezeld van maag pijn dag en nacht en volledige slapeloosheid. Al dit lijden waren alle andere geneesmidde len onmachtig de Revalenla heeft er mij geheel van verlost. Borrel, geboren Car- bonnetty, rue du Balai. 11 Genezing nr 98,614 Sedert jaren, leed ik aan gebrek van eetlust, slechte spijsvertering, hartaandoeningen, lenden- en blaaskwalen, zenuwprikkeling en zwaarmoedigheid al die kwalen zijn verdwenen onder den gelukkigen invloed uwer goddelijke Revalenta. Leon Peyclet. onderwijzer, te Eynaugas (Haute- Vienne.) N' 49,812 Madame Marie Joly, van 50 jaar verstoptheid, slechte spijsvertering, zenuw- prikkeling, slapeloosheid, Asthma, hoest, kramp en braaklust. Nr 46,270 M Roberts, van eene longtering met brakingen, verstopt heid en dooiheid gedurende 25 jaren N'49522 M. Baldwin, van volledige uitgeputheid, lam heid der blaas en der lenden ten gevolge van overdaal in de jonkheid begaan. Genezing nr 85,414. Brussel, 23 Juni 1874. Mijn jongste zoon, op den ouderdom van 5 maanden door de geneesheeren verlaten,wilde niet het minste voedsel nemen en kon het ook niet verteren.Hij viel bijgevolg in eene flauwte die zijn leven in gevaar stelde. Het is dan dat ik mijne toevlucht genomen heb tot de Revalen la, die hij gretig nam, en ik heb hem hiermede gedurende verscbillige maanden uitsluitelijk gevoed. Nu, 14 jaar oud, is hij gezond Des- wart, leeraar bij de muziekschool, Vonk- straat, 61. STAD ANTWERPEN. Leening van fr. 183,440,000, 1887. 4° Trekking. 40 Januari 1888. 25 seriën vertegenwoordigde 625 obli- gatiën, uitbetaalbaar van af 1 juli 1888 13 17568 30197 39849 52089 5014 19047 30509 43015 55385 7493 23554 34234 45511 61174 9932 25422 36784 45776 64387 16001 27832 37177 46082 70901 De bijzonderste prijzen zijn gewonnen door de volgende nummers Ser. 70901 N. 2 fr. 20000 Ser. 27832 N. 24 fr.500. 23554 22 2500 70901 12 500 7493 8 1000 Nummers uitbetaalbaar met 150 fr. Serie IN. Serie N. Serie N. Serie N'. Serie N. 15 3 2355-4 16 30509 2 37177 25 46082 22 5014 13 25422 10 30509 10 43015 10 52089 17 7493 20 27852 8 30509 21 45015 25 64387 9 19084 4 50509 1 57177 19 45511 6 70901 8 Al de overige nummers begrepen in de bovenstaande seriën, zijn uitbetaalbaar met 110 fr. Bij de Weduwe LENSSENS op de Zaal te Aalst Inleg 25 centimen. 1* prijs fr. 20 in Speciën, 2* prijs fr 10 De aanvang van den Prijskamp zal plaats bob ben zoodra er 80 mededingers zullen inge schreven zijn. Loting voor de samenstelling dor partijen zondag 22 januari ten 8 uren s'avonds. Theatre d'Alost, organisée par Messieurs les Officiers de l'école des pupilles de l'Armée, AU PROFIT DES PAUVRES DE LA VILLE, le Dimanche i5 Janvier 1888, k 5 heures précises. PROGRAMME 4" Partie. 4. L'amitié, mazurka exécutée par la fanfare de l'école des pupilles. E. Minet. 2. Alur et exercises d'ensemble au sabre par 16 pupilles. 3. Monologue dit par Ie pupillc Dubrunfaut. i. Qu&nd l'oiseau chante, romance dile par M* Ferd. Sermon, 5. Fantaisie sur la Favorite, morceau pour clari- nettc, exéculé nar M. Hasdentcufel i Eug. Brepsant.) 6. La coupe au roi de Thulé, air chanté par M* Alp. Capon, (Dtaz.) 7. Souvenir d'Haydn, morceau pour violon, exe cute par >1. .Max. Maitret, {Leonard.) 8. Stella, valse chantcc par M'llr Hiernaux,(Ffli're.) 9. Chansonncttcs comiques par M* A. Vanderkrie- ken. 2° Partie, 1. Emilie, gavotte cxécutée par la fanfare de l'école, (E.ilinet.) 2. Mur et exercises d'ensemble a la pointe par 16 pupilles. 3. .Monologue dit parle pupillc Dubrunf;.:,!, 4. Grand air de la Juive, chanté par Mr Ferd. Sermon, Halery 5. Fiorella, morceau pour huulbois execute par -M. Hasdcnteufcl. (St. Verrousl.) 6. M&itre Wolfran, mélodie chantéc pur NI. Alp. Capon, Reyer 7. La Muette de Portici, morceau pour violon exécuté par Nlr Max. Maitret, (Alard.) 8. Les Diamante de la Couronne, air chanté par M«Ue Hiernaux, (Alitor.) 9. Chansonnettes comiques par .Mr Yanderkricken. 10. Marche d'ordre et exercices ehorégraphiques cxécutés par-40 pupilles,mus. de H. Vanderliiiden. Le piano sera tenu par M. H. STEPPE. eeDen CAMION, 2 DOCKARS voor 4 personen eenen TILBURY en eenGentschc RFSSORTKAR- RE en BAKKERSKARRE voor Poneypaard. Bij Joseph VAN DER BIEST, Rijtuigmaker Nieuwstraal, le Aalst. een schoon en gerieflijk BURGERSHUIS geslaan in de Koolstraat le bevragen bij de eigenaares Jufvr DE PREZ, zelfde straat. 1* kwaliteit van KAREELSTEEN hij de Weduwe Cardon te Erembodegem aan den prijs van den dag als ook 80 roeden LOOF. naar een groot Konijn, wegende 15 halve kilos, 0.10 centimen per serie, op Zondag 8 Februari 1888, van 7 tot 9 ure s'avonds, ter herberg Het oud GULDEN HOOFD >i bij Gustaaf De Clerck. een Huis met groote Magazijnen gestaan te Aalst, Klapslraal N° 16, thans bewoond door den heer Caeckenbeek, koopman in vlas. Zich te bevragen bij den heer Baron Bethune, vader, Brusselschestraat. APOTHEEK R1SSCHOPSTRAAT 4. (nabij de St-A»nabrug, AALSTJ Allopalische en Homoeopatische genees middelen. Alle soorten van Inlandsche en vreemde specialiteiten zooals Peptone Cornplis, Vin Peptone cha- peautot, Thé Chambard, Farine Nestlé, Pillen van 't zwart kruis, Zwitsersche Pillen, llolloway pillen, Goudron pillen, Pillen Dehaut, Pillen Vergauwen, Pastil len, Brachat, Walthery, Geraudel, Burg- raeven-zout, Poeder Escauffiaire, Dragees, Rabuteau, Revalenta Arabica. Eaux de Vicby enz, enz. N. B- Eenig depót van Tanden Balsem tegen de razende tandpijn. Cacao Van houten, Chocolat Ferrugineux. Groote keus van breukbanden aan zeer voordeelige prijzen. FABRIEK EN MAGAZIJNEN VAN in eiken, acajou, notelaren, zwart hout enz. POEL, 15, GENT. (rechtover den Katholieken Kring,) Groote Magazijnen van Tapijten, Stoffen en Behangpapier. Men onderneemt de verscbillige werken! |3an zeer voordeelige prijzen. 35 aren 40 centiaren. Gebruiker zelf den heer Frans De Wit. IV. Hofstede met erve, aan het Kruisa- beel, Sectie E N. 546e met eene grootte van 11 aren 30 centiaren. Bewoond be- zelfden lieer Frans Do Wit. Op te legij gen. Boomprijs 100 franken. GEMEENTE MELDERT. V. Land op cehet ^Wauveld, Sectie B. N° 556, groot 17;arem50 centiaren. Ge bruiker Petrus De Coster. VI. Land, op het Wauveld, nabij de Hoogstraat, Sectie B,N°585groot Haren. Gebruiker Petrus De Coster. ZITDAGEN. Instel Zaterdag 2i Januari Verblijf id. 4 Februari 1W80' Telkens om 2 ure namiddag, ter Zit tingzaal van het Vredegerecht, ten Stad- huize, te Aalst. De overschietende gebouwen en den grond eener afgebrande Hofstede, gpslaan en gelegen te Nederhasselt wijk Vogelen zang. bekend op het plan kadastraal onder nummer 517d der sectie B. De kooper zal kunnen bekomen indien hij hel begeeri, den Eigendom van den Lochling en van een deel van den Boom gaard liggende tegen zelfde Hofstede en hij zal ook konnen in pacht verkrijgen tot zes dagwanden meersch en tien dagwan- den land, alle van eerste klas, Alle gemak van betaling zal toegestaan worden, Zich te bevragen te Gent, in de Korte Violettenstraat N° 37, of wel te Nederhas- selt, bij den heer Standaert, Schepen der Gemeente, tegen de Kerk. L„„n Verscheidene goede Brei- 'L KHUp. niachicncü van verscbil lige grootte aan zeer voordeelige prijzen. Adres te nemen ter. bureele dezer. Magazijn van Behangpapieren. Taplseier. Aalst, Oude-graanmerkt 6, achter de Kerk van St-Martinus. Bijzonder gekend Huis van opgemaakte Matrassen en Ressorts op alle maat. Men kan alles gereed opgemaaktvinden staan. IJzeren en houten meubels gegarnierde Fauteuils, Spiegels, Tafels en vloertapij ten, Gordijnstoffen, Lijnwaad en Fringen voor Stoi'ts, Matraswol, Peerdshair erin, Zeegras en Flogons. STELLEN VAN ROUWKAPELLEN. Wijnen, Genever, Likeuren en Specerijen, te bekomen bij I*. Morraye-Ue Schrijver, hoofd-agent der Verzekcringmaat3cbappij La Belgique te Aalst. Zoutsstraatpoort N° 20 Goede kwaliteiten aan zeer voordeelige prij- vraagt de Pectoral Delporte de beste en de goedkoopste der borstremediëu vervaardigd in perelen met basis van gezuiverde teer uit pijnboomen der zee kusten. Kinderen zoowel als groote personen kunnen dit geneesmiddel nemen, daar het aangenaam is in den moud en geene schadelijke bestanddeelen bevat. Prijs 50 centimen de doos. Te verkrijgen bijMijnheer Callebaut apotheker Botermerkt Aalst, M. Benneboog apotheker Nieuwslraat Aalst en M. Van der Mijnsbrugge, apotheker, Dendermonde. een Huis met groote Magazijnen gestaan to Aalst, Klapslraal N° 16, thans bewoond door den heer Cseckenbeek, koopman in vlas. Zich te bevragen bij den heer Baron Bethune, vader, brusselschestraat. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. Van een huis zijnde eene herberg genaamd «Het Gemeentehuis groot in grond 92 centiaren, gestaan en gelegen te Erembo degem, in de Keppestraat. Instel 12, Verblijf 26 januari 1888. Telkens om 3 uren namiddag, ter her berg Den blauwen strik le Aalst, aan het Schalienhuis bij d'heer Frangois Strickx. VERKOOPING VAN teMoorsel en Meldert. De Notaris LIMPENS te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot de Notaris LOOS te Dendermonde, ingevolge de wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen GEMEENTE MOORSEL. I. Hofstedeken met erve, in den wijk Abeelbosch, kadastraal bekend sectie D N" 158a en 159d, met eene grootte van 18 aren 80 cenliaren, volgens meting groot 15 aren 70 centiaren, Gebruikt de gebouwen bij Sophie Arijs en den on- bebouwden grond bij den medeverkooper heer Frans De Wit. Op te leggen Boom- prijs 80 franken. II. Land nabij voorschreven Hofstede- ken, sectie D Nr 160b met eene grootte van 8 aren 60 cenliaren, volgens meting groot 7 aren 94 centiaren. Gebruiker voornoemden heer Frans De Wit. lil. Land, aan het Kruisabeel bekend Sectie E, N" 355c, met eene grootte van OPENBARE VERKOOPING van EN MEERSCHEN, (e Moorsel, Berlncrc en Melre. De Notaris LIMPENS te Aalsi, zal, ten ver zoeke van wien het behoort, mot gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen- GEMEENTE MOORSEL Eerste koop. Eenen blok LAND, gelegen op de Konijn- aarde, kadastraal bekend sektie B N°' 415 en 416, met eene grootte van 2 hektaren 11 aren 80 centiaren, doch volgens meling groot be vonden 2 hektaren 15 aren 71 centiaren, pa lende noord Juffrouw weduwe De Smedt, de beeren Frans De Landtsheer en Baron Van der Noot, oost over de uilrede de heeren Gus taaf De Coen en Gregorius Moens, zuid Madame Weduwe De Moor Jespcrs en de heeren Char les Uillersprol, Gustaaf Spitaels en Auguste Ghys3elinckx, en west den heer Gregorius Moens en Jutvrouvv Weduwe De Rop. In gebruik bij verscheidene, te samen mits 366 franken 50 c. 's jaars, boven de lasten. Verdeeld in zeven loten, bij plan op de plakbrieven aangeduid. GEMEENTE BERLAERE. Tweede koop. Eon perceel LAND, gelegen op de Lange- wind, kadastraal bekend sectie C N' 1433, met eene grootte van 46 aren 8ü cenliaren, palende of gepaald hebbende noord de gebroeders en zusters Tackaeri en den heer Emmanuel Van der Laenen, zuid Jufvrouw Melanie D'Hooghe. oost en west den Arme van Berlaere, ln gebruik bij de weduwe Emmanuel Herte kant, aan 65 franken 's jaars,boven de lasten. Deze koop zal opgeroepen worden in 2 ge lijke deelen oost- en westhelft. GEMEENTE MEIRE Derde koop. Een perceel MEERSCH, gelegen op Cauwen- berg, kadastraal bekend sektie B nummer 268, met eene groote van 26 aren 8<» centiaren, palende noord den beer Frans Van Droogen- broeck, zuid de Cauwenbergslraat, oost Dame W* Van der Borght en den heer Petrus Van Melckebeke. en west de hofstede van den heer Xavier De Pauw. In gebruik bij heer Charles Provost, mils 50 franken 's jaars. Vierde en laatste koop. Een perceel MEERSCH, gelegen wijk BroecK, bekend bij kadaster sektie C N' 314, met eene grootte van 22 aren 5C centiaren, palende noord de kinderen Van Wassenhove, zuid den heer Van der Guchl. oost den heer Judocus Lievens en west de Molenheek. In gebruik bij voornoemden heer Provost, mits 25 franks 's 'aars. ZITDAGEN. Instel Donderdag 12 Verblijf id. 26 JaDuan Telkens om 2 ure namiddag, ter Estaminet o CAFÉ DU PA VILLON, bij den heer R. VAN DE MAELE, te Aalst, Groolo Markt. Voor nadere inlichtingen en kennisnemen der voorwaarden van vorkooping vervoege men zicb ten kantoore van bovengenoemden Notaris LIMPENS, alwaar men ge3tadiglijk groote en kleine kapitalen kan bekomen mits voldoende bezet. OPENBARE VERKOOPING VAN le llrendegem. De Notaris SCHELFHOUT, teOordegem, zal namens wien bet behoort, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Een perceel MEERSCH, gelegen te Ëronde- gem, in den Grootenmeerscb, bekend bij het kadaster, wijk A nummer 201, groot 2*> aren 70 centiaren, palende ten ooste Vincent Blon- deel, zuid Eeckhout, west Bernard Meuleman. Onmiddelijke ingebruiklreding. ENKELE ZITDAG: Maandag 16 Januari 1888. Ter herberg gehouden bij M. Tiibophibl De Miudeleer, te Erpe, aan hel Dorp. 40,000 kilos Beteraven. OPENBARE VERKOOPING VAN Landbouwersalem, Hoei, Strooi, Loof le velde, en 40,000 kilos Beteraven to Moorsel, Houten Krui*. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal op MAAN DAG 30 JANUARI 1888, om 12 ure slipt 's mid dags, te Moorsel,Houten Kruis,in het openbaar verkoopen 1. Namens M. Buslot-Verbergraocs, te Leb beke.aan zijne hofstede Houten Kruis,Huismeu bels als, tafels, stoelen, banken, stoof met loebeboorten, horlogie, quinquet, bedstoelen, enz. Landbouwersalem als, wanmolen, egge, korlewagen, reeken, pikken, zeisen, schup- pen, mesthaak, bekkers, boonhaken, bijl, bop- peboor, steenbak, kersvormen en vorm tafel, schelfhouten en planken, 500 hoppeslaken on meer andere voorwerpen. 2. Namens MM. Karei De Rop, K Troch, P. De Smet, Fr. Van de Meerssche, I), Van Nuffel", Fr. Van Herreweghen en andere te Moorsel, 40,000 kilos Suikerbelen, 20 koopen goed Hooi, 50 koopen rogge Strooi, eene meijt Brandhout, '2 karren en ongeveer 60 aren Loof te velde, gestaan te Moorsel, Arendlsvold, op een perceel Land gebruikt geweest door M. De Meyer. N. B. De verkooping zal aanvang nemen aan de hofstede van M. Burlot-Vcrbergmoes, Houten Kruis. De koopen van en onder de 3 franks moeten gereed betaald worden. Verders op gewone voorwaarden en mits te stellen goede borge.

De Denderbode | 1888 | | pagina 3