en Ier zaal onder de geestdriftig» toejui chingen der aanwezigen binnen geleid. Z. H de Bisschop zegende oumiddelijk de nieuwe zaal ft:. Na de voltrekking de zer plechligheid, hield Mgr. Lambrechts eene voordracht welke eene geslagene uur duurde. Het is ons onmogelijk de verhevene gedachten van den weispre kenden redenaar hier weêr te geven de flauwste schets zou ons zoo verre leiden dal zelfs twee nummers onzes blads zou den ontoereikend wezen. Dikwerf werd de hoogweerdige redenaar door de talrijke menigte die als zijne lippen geboeid scheen, op de levendigste wijze toege juicht. De acoustiek der zaal is uitmuntend, het woord van den redenaar werd tot 't meest van hem verwijderd punt klaar en duidelijk gehoord. Dan begon de medewerking der Koor maatschappij St-Cecilia, door de uitvoe ring van eeneu Koor. De heer haron Leo Bethune, voorzitter des krings, beklom daarna het spreekge stoelte, en, in eene uiterst welsprekende bewoording, drukte hij de dankbaarheid des Krings Hit jegens Z.H.Mgr. Lambrechts, welke de inhuldigingsfeest door zijne tegenwoordigheid en medewerking had willen vereeren, jegens onzen E. H. De ken aan wien, de stichting des Krings ten grooteren deele te dartken valt en jegens allen welke er, in 'l groot ol' in 't klein, hebben aan meêgewerkt.... Verscheidene heeren Leden van St Ce cilia zongen nog verscheidene keurige stukken, gevolgd tot slot door de uitvoe ring van eenen koor. Eindelijk schonk Z. H. Mgr. Lam- brechls, zijnen Bisschoppelijken Zegen aan de aanwezigen en hunne gezinnen en zoo eindigde deze heugelijk plechligheid De Dendergalm schijnt geen vrede te hebben met het klein verslag dat wij hebben meêgedeeld betrekkelijk de plei dooien in de zaken tegen hem wegens laster ingespannen. Zou het geusche orgaan willieht over zijne proces sen met ons in eene pole miek willen treden 't Is misgepierd Ten andere de Rechtbank is, denken wij, voldoende ingelicht over 't gene er ten opzichte van den zonder lingen opsteller des Dendergalms te zeg gen valt. De Dendergalm spreekt verder van 't proces door ons,opsteller van Den Den- derbode, wegens eerschendende beleedi- gingen tegen hem ingespannen, en her haalt de pleidooi van zijnen advokaat Eyerman die ons, voor de rechtbank, als een ezel en nog al meer uitscholdt, omdat de heer Emiel Limpens, onze verdediger, onder andere beweerde, dat vrouwensla ger uit de Kattenstraat beteekende dat wij, in de Kattenstraat, eene vrouw ge slagen hadden. Een opstellerroept De Denderga m, die het woord uit niet verslaat en meent dat uit de zelfde zin heeft als In, wat fameuse opsteller En hierom aanziet de Rechtbank ons als een ezel Zoo haastig niet, Jonge Ge ver koopt hier 't vel van den beer eer hij geveld is Maar zeg eens, Dendergalm wie is er nu de grootste ezel Door uwe uitdrukking vrouwenslager uit de Kattenstraat beweert gij eenen opsteller van Den Dendeibode te hebben willen aanwijzen die In de Kattenstraat woont. Gij verstaat het woord uit dan ook niet en meent dat uit de zelfde zin heeft als in!.... Begrepen, heeren, en wie is er nu de grootste ezel Ziedaar onze bemerkingen, voor 't ove rige aan de Rechtbank hare taak overla tende. De Volkakamer was dijnsdag in geene voldoende getal om te kunnen beraadslagen. ALLERHANDE NIEUWS. IKofatmle. Zondag aanst. 12 dezer Plechtige Inhaling van den E. H. H. Van Mol, als pastoor dezer parochie. Een stoet van ruiters en rijtui gen, zal den nieuwen herder alhier ter Dekenij, om 2 ure des namiddags, komen afhalen. Vele toebereidsels worden ie Hofslade reeds gemaakt, in een woord, er heerscht bedrijvigheid overal om den E. H. Van Mol, zoo waardig mogelijk te ontvangen. Baevegem.De heeren Placi de Brackman en P. Fermans zijn door den Gemeenteraad als Schepen der gemeente verkozen. Wie zich door deze verkiezing in zijnen dwazen hoogmoed bitterlijk moet gekrenkt gevoelen, is voorzeker de Loen- sche Pikelier die, op raad van zekeren Scribent zoo scheel als liberaal, met de laatste kiezing de zonderlingste toeren speelde. Zijne looren waren hem dan gelukt en de jonge moet, seffens, seffens, burge meester zijn... Alles werd in't werk ge legd om T spel te doen lukken, maar zie, T koordeken brak van ondergelijk 't liedeken zegt, en bij viel vau T brugs- ken in 't waterken Doch geen moed verloren, onze Loen- sche Piketter moest nu eersten schepen wordenEerste schepen, goed ver staan maar zie 't koordeken brak weêr vanen voorde tweede maal viel hij van 't brugsken in T Waterken Nog altijd geen moed verloren, nu zou hij wel tweeden schepen benoemd wor den, maar o noodlot't koordeken brak nog eens van onderen voor derde maar viel hij van 't brugsken in 't water- ken waarin bij dan eindelijk verzoop on danks alle de liberale redmiddelen die aan zijne vrienden door den Seribent wa ren voorgeschreven En of het eeue lamentatie was Ge moest ze eens gehoord hebben deze van Jeremias was er niet bij te vergelijken. Maar zie, liberale jongens, lamenteert nu maar voort, g'hebt het toch beet en goed beet. Weet ge wat ge doetonthoudt goed deze les, neemt er een voorbeeld aan en herinnert u steeds dat loensche piketterij eindigen moet met afkeer en spoiernij te verwekken bij alle oidentelijke lieden die ree,hl voor de vuist zijn De brusselsche bladen melden dat M. Polydore De Keyser, lord-Mayor van Londen, het aanstaande hal aan 't Hof zal bijwonen. Daarna zal hij eenige dagen te Brussel verblijven. Hebt ge ooit gehoord dat men eene piano stool terwijl de eigenaar er bij stond? t>at is zaterdag te Brussel gebeurd. Een heer. die aan '1 verhuizen was, zag twee werkhê zijne piano en twee of drie schil derijen op eenen wagen laden en weg lijden. In hei nieuwe huis komende vond de heef piano, noch schilderijen. Hij meende met twee werkliè van den ver huizer te doen te hebben en liet waren integendeel twee behendige dieven, Groote Internationale Prijskamp van Wetenschappen en Ntjvei heidie Brussel,Mei- November 188S.Het uitvoerend Comileit van den Grooten Prijskamp heeft, in de tuinen van de tentoonstelling, 1800 vier kante meiers toegestaan, voor de oprich ting van eene exhibitie, die voorzeker eene talrijke menigte aanlokken zal. Er is kwestie van eenen volkstam der Pa- houins, inboorlingen der wouden van midden Afrika. Die zonen van de uitge strekte gronden der evennachtslein, zoo wonderbaar en zoo geheimzinnig, zullen zekerlijk eene groote bijval verwerven en zullen een wonderlijk voorwerp van stu die voor de etlmologisten aanbieden. Wat de schilderachtige kant betreft, men kan zich een denkbeeld vormen van den ori- gineelen smaak van dusdanige vertoo ning. De verhalen en beschrijvingen van de reizigers, die de streek, Gabon ge naamd, onderzocht hebben, zou de schoonste aanbeveling zijn Overigens men moet denken, dat die Pahouins een ieder belang inboezemen, aangezien hen insgelijks eene breede oppervlakte voor behouden is in de frausctie tentoonstel ling van 1889. Na het uur. Rond 1 uur, toen eene herbergierster van de Minderbroe- dersrui te Antwerpen reeds gesloten had, kwam er eensklaps een onverwaehten bezoeker binnen, die de deur met blaai- kens en alles inliep om binnen te ge raken. Het was niet minder dan een vigi- lanlpeerd.... dal met rijtuig en alles meende binnen te komen, Mun kan den ken hoe de vrouw verschrikte voor den ongezochten bezoeker, die zonder kom- plimenten het reglement overtrad. Het dier viel op den vloer en het kostte veel moeite het weêr recht te krijgen. Het schijnt dat de toom gebroken was en dat het peerd in plaats van in de Keizerstraat, in de herberg te rechte kwaCRj De deur is geheel verbrijzeld. Zou dal waar zijn Een opmerker heeft meermalen waargenomen, dat eene duif in hare vlucht van dichtbij werd ge volgd door eene musch, die haar van donsveeren beroofde. De musch heeft te gen mei behoefte aan zacht, warm nest bekleedsel en gaat waarschijnlijk daarom op roof uit. l)e musch achtervolgt de steeds wilder voortspoedende duif, tot dat zij zooveel dons in haren bek heeft als zij vervoeren kan. Op eene rots In de kleine hoofstad van hel romantisch groot hertogdom Lu xemburg, waar men reeds voor wijlen princes Amalia, de eerste gemalin van prins Hendrik, en voor koning Willem II standbeelden beeft opgericht, is nu het eigennaardig denkbeeld opgevat, op eene vooruitspringende rots een monument te plaatsen voor den H. Josef met bet Christuskind, hetwelk in kolassale afme ting uren ver in den omtrek zichtbaar zal zijn. De uitvoering van dit werk is opgedragen aan de beeldhouwer Stracke, te Haarlem. (De Tijd, van Amsterdam.) HOLLAND. Bakken. UitNorg, in Nederland: 't Was in vroegere jaren bij de drentsche boeren 't gebruik, dal zij zelf hun brood en stoet bakten. In de laatste jaren was dit hier geheel in onbruik geraakt, zoo dat dan ook van lieverlede de vroi ger ge plaatste bakhovens bij de boerenhoven waren weggebroken. Dit oud gebruik komt hier nu weêr in zwang. Veel lieden hebben zich eenen nieuwen oven met alle bakkerstoebehoo- ren aangeschaftbij andere doen de kookkachels uitstekende diensten, en weer door andere worden bussen ge bruikt, waarin het brood 's nachts in de ascholte wordt gaar gemaakt. Of nu de tegenwoordige moeielijke lijd veel tot dit help your self bijbrengt, zullen we daar laten maar zeker is het dat dit oude hier weder als een nieuw gebruik opkomt. Niettegenstaande dit, zullen de hier bestaande 5 bakkerijen nog met éétic worden vermeerderd. FRANKRIJK. Zaak Wilson. - Een warboel. Zooals wij het reeds zegden, is het publiek het schandaal Wilson moede niemand zou er zich nog meê bezig houden, ware het niet dat er eiken dag nieuwe ontdekkin gen plaats hadden, en nieuwe schandalen moeten besproken worden. Thans echter is de onlknooping nabij. M. Athalin heeft opnieuw zes of zeven handelaars onderhoord, die allen bun rood lintje aan den vermaarden schoon zoon schijnen le danken te hebben. Ten 4 ure werd Mad. Rataz/.i opnieuw in de tegenwoordigheid van Wilson ge bracht. Zij bevestigde nog eens al de fei ten en Wilson ontkende weêr alles. Een hevig tooneel heeft tusschen beiden plaats gehad. De XIX' Siècle meldt dat M. Legrand door de vragen van M. Dulac in 't nauw gebracht, zou gezegd hebben Zie, ik be.\ een eerlijk man, en ik zal u de waar heid zeggen M. Wilson heeft mij gezegd; Loochen alles, men heeft geene bewijzen. Eindelijk, zegt de Petit Moniteurheeft M. Wilson, aan M. Athalin gevraagd hem voor de boetstraffelijke rechtbank tedoen verschijnen. 't Is waarschijnlijk, maar het is toch zoo. M. Wilson heeft reeds lang begrepen dat die uiterste proef noodzakelijk was maar, om ze te trotseeren heeft hij ge wacht tot dat alle gevaar er van verdwe nen was. En dat is thans het geval, daar alle gevaarlijke papieren vernietigd zijn Wat een warboel Een model-burgemeester. De ge meente V. arrondissement Issoire, wordt op eene zoo zonderlinge wijze bestuurd, dat de vrederechter des kantons, verge zeld van zijnen griffier, verplicht geweest is eene ronde te doen in hel gemeente huis, om le zien hoe de zakei: daar zoo al toegaan. Ziehier hoe men daar volgens het openbaar gerucht te werk ging. Werd er een kind geboren, dan ging de vader zoo spoedig mogelijk de door de wet vereischte aangifte doen. De bur gemeester wenschte hem geluk en schreef ze op... in een hoekske van zijn geheugen. Op dezelfde wijze ging het bij de huwelijken Mej. Francisca Angelina Celestina C..., neemt gij voor uwen wettigen man M. Jan Marie Jozef Z... Ja? Gij zijt vereenigd. M. de burgemeester omhelsde de bruid en schreef de akte in zijn hoofd. Was het een overlijden dan gebruikte hij eene andere formuul de goede man vreef aan zijne oogen en zegde, terwijl hij bewogen de hand des aangevers druk te Zoo. zoo schoonvader is dood T Is spijtig, 'twas zulk een braaf man. Goeden avond vriend, goeden avond. En M. de burgemeester nam nota van het overlijden... in zijn memorie. Op het einde van het jaar nochtans, deed hij in eens eene varzameling ge boorte- overlijdens- en huwelijksakten opmaken, door den een of anderen schriftgeleerden. De burgemeester zegde hem dan d propos schrijf eens op 'De zoon van Jan Claude, kleine jongen van het manne lijk geslacht, geboren den o juni 1887, ofwel den 4, wij weten het op geenen dag. Vergeet niet erbij te zetten dat de vader ook Jan heet, en de moeder... ha wacht eens, die is van hier r.iet, hoe heet zij nu weêr?.... Bah, zet maar dat hij van eene onbekende moeder geboren is en het ga zoo het wil Hel is duidelijk dat de burgemeester dikwijls mis was, alhoewel hij een goed geheugen had. De burgerlijk» stand van V... is dan zoo aardig, dat hij tot de zon derlingste verwarringen zou kunnen aan leiding geven. Zekere erfgenamen, eene erfenis wil lende opzoeken, vonden in de registers dat de persoon van wien zij meenden te erven nog in leven was. Daarentegen waren de erfgenamen als overleden inge schreven, zoodat zij niets meer te doen hadden dan hun eigen de profundis te lezen, en hunne goederen aan den waren doode over te maken. Een jong meisje, dat meende een man van jaren gehuwd te hebben, was in de registers van huwelijk wettig verbon* den.... met een pasgeboren kind. Vele kinderen waren van geslacht ver anderd en men zal verplicht zijn in de meisjesschool een schoolbataillon in te richten, om deze die later een slecht nummer zouden trekken, in den krijgs dienst te oefenen. Niemand is zeker of hij jongen of meisje is, of hij wel goed of vast ge trouwd is en of hij soms niet al lang dood is. De inwoners zijn over dien toestand zeer ongerust. Onmenschelijke handelwijze. Een jong soldaat, in gernizoen te Besancon, Lafond genaamd, was door eene long ziekte aangedaan eu had van den genees heer bevel ontvangen de kamer niet te verlaten, omdat het weêr veel te koud was. Op zekeren nacht leed de jongeling zoo veel pijn, dat hij door zijne zuchten en klachten zijne kameraden belette te sla pen. De kaporaal ging den dienstadjudant Artigoud waarschuwen. Deze, zonder medelijden voor Lafond, deed hem op staan en zond hem naar de policiekamer. Des anderendaags vond men den onge- lukkigen jongeling in de strafkamer dood, versteven van de koude. Een onderzoek werd geopend en wel dra werd bewezen dat Artigoud, door zijne onmenschelijke handelwijze, de schuld was der dood van den ongelukki- gen Lafond. Ook zal hij voor vrijwilligen moord vervolgd worden. Wij zijn van gevoelen dat het gerecht in deze zaak niet teslrengkan zijn, want wij zien de soldaten in het leger dikwijls veel slechter behandelen dan de dieren. Zij hebben veel meer zorg voor hunne peerden, dan voor de ongelukkige jonge lingen, die gedwongen soldaat moeten spelen. In alle legers komt men Artigouds te gen* ENGELAND. Eene gansche familie vergiftigd De bevolking van Manchester zag sedert zondag lestleden het huis van den apot heker Derby voortdurend gesloten, zon- dér dat iets die staking van bedrijf uit- jegde. Zaterdag werd de policie hierover ingelicht en spoedig brak zij de deur van het magazijn open. beneden vond men het lijk van Derby, en boven de lijken zijner vrouw en zes kinderen reeds in gevorderden staal van ontbinding. In de papieren van M. Derby heeft men het bewijs gevonden, dat hij, voor thans nog onbekende redens, zijne vrouw en kinderen vergiftigd en nadien de hand aan zich zeiven geslagen heeft. Het onderzoek dier vreeselijke zaak wordt nog altijd ieverig voortgezet. Een walvisch in't Kanaal. Frances een engelsehe boot, heeft maandag in de engte van Calais, op omtrent drie mijlen zuidwaarts van Foreland eenen walvisch ontmoet van 20 tot 25 meters lengte. De bemanning van het schip heeft het monster op eene afstand van 450 meters kunnen zien men had het eerst voor een drijvend wrak genomen. De walvisch zwom met groote snel heid westwaarts, het water 25 meters hoog in de lucht werpende. Zijne rug vinnen staken «5 meters boven den zee spiegel uit. Armoede le Londen. De vreeselijke armoede die te Londen heerscht, houdt sedert langen tijd de aandacht gaande van eenige mannen van edelhartenhooge geestesgaven, waartussehen graaf Comp- ton en kardinaal Manning zich vooral onderscheiden. Zij hebben een komiteit ingericht tot onderzoek der middelen, welke tot bestrijding der volksarmoede kunnen aangewend worden. Dit komiteit werd woensdag door markies Salisbury vriendelijk ontvangen en even vriendelijk afgewezen. Het komiteit vroeg dat de Slaat een officieel onderzoek naar den toestand der werkende klassen zou instellen. Ee edele markies weigerde dit, en wei gerde alles behalve eene in aanmerking- neming. Daarmêe is ongetwijfeld de cri sis opgelost, en zal de noodlottige be staande toestand een einde nemen. Ondertusschen zooals blijkt uit de officieele rollen van het Londoner arm bestuur stonden er verleden week niet minder ingeschreven dan 406,969 perso nen, die geen de minste middelen van be staan hadden. Is het niet schrikverwek kend, en hebben kardinaal Manning en graaf Compton niet gelijk wanneer zij hier een staatsonderzoek vragen De staat zond hen wandelenWaarom! Omdat een onderzoek misschien aan 't licht brengen zal welke de inrichting is van het arm bestuur O, moest Dickens nog leven, hij kon nog honderd boeken schrijven o\er offici eele liefdadigheid Zoo bij voorbeeld, over den Mansion House Fund, gesticht om de werkeloozen te ondersteunen, en tot hiertoe nog niemand heeft onder steund dan.... Eene familie zinneloozen. Een ver schrikkelijk drama heeftdinsdaglestleden Gortboy, nabij Kiilarney, (Ierland) in op schudding gebracht. Eene gansche boe renfamilie is op éénen nacht zinneloos geworden. Maandag avond was Michaël Doyle met zijne vrouw en kinderen ge zond van geest gaan slapen en dinsdag namiddag zag een voorbijganger het lijk van Patrick Doyle het jongste der kinde ren van Michaël, in den hof der woning liggen. Aan de deur stonden devijfandere huisgenooten met verdwaalde oogen, verwarde haren en gereedschappen in de hand houdende, waarmede zij, al die hen durfde naderen bedreigden De policie werd aanstonds verwittigd en kon zich slechts met moeite van die ongelukkigen meester maken. Daar zij allen het verstand verloren hadden kon men geen de minste uitleggingen krijgen, maar, na eeriig onderzoek, vond men den knoop van die zonderlinge zaak, De kleine Michaël was een ongelukkig, mis maakt schepsel en de moeder had menig maal met overtuiging aan de gebureu verklaard, dat God hunne familie niet zou begunstigen, dan na de dood van den kleinen Michaël. Men veronderstelt dus dat de moeder, in een oogenblik van gods dienstige opgewondenheid, het kind zal verworgd hebben, en dat schrik en ge jaagdheid bij het zien vau dien moord, de andere familieleden van het versland beroofd heeft. Alles wat zich in hun huis bevond hadden zij met woede verbrijzeld thans zijn zij iu een krankzinnigengesticht op gesloten, waar men ze allen de dwang- kamizool heeft moeten aandoen, want zij meenden aan een bevel der voorzienig heid te gehoorzamen en wilden elkander verscheuren. ITALIË. Een monnik-tandmeester. Bij de brug Van Quattro Cripi, bij Rome, woont Fra Orsenico, Dentisia. Fra Orsenico is een lang, krachtig gebouwd man van onge veer 50 jaar, die iets hoogst fatsoenlijks heeft. Sedert zijn dertigste jaar heeft hij zich uilsluitend beziggehouden met een liefdewerk, dat het lichamelijke welzijn betreft. Daar, dicht bij het westeinde der oude brug, Quattro Capri, is hij van zons ondergang op zijnen post, en bereid om de tanden te trekken van allen die met tandpijn tol hem komen hij doet hel geheel gratis en vraagt alleen maar, dat men drie Ave Maria's zal bidden. De muren van zijn vertrekjezijn behan gen met bijbelsche tafereelen maar men kijkt er haast niet naar. dat het oog on weerstaanbaar wordt geboeid door den overigen huisraad. Aan de eene zijde van het kamertje en onder de tafel, waarop de kloosterbroeder zijne instrumenten beeft liggen, staan twee stevige eiken houten kisten zonder deksel en gevuld met tanden. Duizenden en duizenden van elke grootte liggen daar opgestapeld dat is de vrucht van de bezigheid van dezen broeder. Boven de tafel loopt eene smalle houten plank langs de vier wanden van bet ka mertje en daarop zijn met de meeste voor liefde reusachtige slachttanden en stom pen gerangschikt, welke de grootste li chaamskracht en een meesterschap in de kunst vereischten, om ze te trekkeu. Fra Orsenico. die het zwarte kleed draagt van de Johanniter Orde, vertelt op zeer eenvoudige» toon, dat hij gewoonlijk per dag een lOOtal tanden trekt en dat hij er 400 trok. En hij is in zijn beroep ver grijsd. De kleine berg van bloederig gebeente jaagt eene huivering door de leden en als men den broeder vraagt hoeveel tanden hij wel in die twintig jaar deukt getrok ken te hebben. Hij glimlacht even en zegt dan vrij onbepaald Ik denk zoowat een millioen. Dom Boseo. Dom Bosco, die heilige italiaansche geestelijke, de apostel van Turijn, de stichter van de Orde der Sale- siërs, is verleden woensdag 4 Februarij overleden. Hij is een oprechtte wonder man geweest, die vooral de armen en veriatenen weldeed. Deze audere Vincentius k Paulo had den ouderdom van 75 jaren bereikt. Er is, zegt eene mare, groote toe loop om zijn lijk te zien, dat op een praalbed ten toon ligt. RUSLAND Een verliefde grootvorst. Het voor beeld van prins Oscar van Zweden, die tegen weêr en wind in met de jonkvrouw van zijn hart wilde trouwen en haar ten slotte nu toch zal krijgen, wordt aanste kend in het Noorden. Daar hebt ge nu weêr grootvorst Niko- laas van Rusland, die sedert lang verliefd is op de jonge weduwe van eenen koop man, Mevr. Bourenine. en beloofd heeft van met haar te trouwen, kost wat kost. De jonge grootvorsthij is geboren den 18 november 1856 begaf zich naar den Czaar om van dezen, als hoofd der familie, de toestemming te verkrijgen. Alexander III was zeker iu een goede luim, want hij gaf zijnen neef ten ant woord dat hij al mocht doen wat hij wilde. Onze verliefde nam het antwoord des Czaars als eene toestemming aan, en ging oogeublikkelijk aan zijn vader zijn voornemen bekend maken met de burger weduwe in den echt ie treden. Docb hier kwam de kat op de koord. De vader, grootvorst Nikolaas Nicolaie- witch, veldmaarschalk generaal, bevel hebber-generaal der russissche-ruiterij, oom van den Czaar, werd kwaad, liep op staanden voet naar den keizer en bekwam van deze dat hij zijne toestemming zou weigeren. Zoo staan de zaken. De verliefde prins, die vleugel-adjudant van den keizer is, majoor-generaal, bevelhebber der lithau- wer-garde, van het Jitomir-regiment en van de huzaren der garde, heeft reeds, op bevel zijns vaders, afstand moeten doen van al die militaire ambten. 't Is te vreezen dat, als de grootvorst verliefd blijft, zijn strenge papa hem dood eenvoudig naar Siberië zal zenden. Dan is de koning van Zweden een andere man vraagt het maar aan den gelukkigen bruidegom van Mej. Munck AFRIKA. Een schip in brand. Men seint uit Tunis, 4 februari De Oretto, stoomboot van de Algemeene Maatschappij van italiaansche zeevaart, staat sedert giste ren in onze rade in vollen brand. Gansch het voorschip is reeds vernie tigd, en het vuur zet zijne verwoestingen voort. De Oretto moest gisteren avond naar Palermo vertrekken. ZWEDEN EN NOORWEGEN. Huwelijk van prins Oscar. Over het huwelijk van prins Oscar vernemen wij nog hel volgende Het huwelijk zal niette Stokholm, maar te Bornemouth, in Engeland, voltrokken worden. Men zegt dat de koninklijke prins Gus- taaf en de koninklijke prinssen, het hu welijk zeer vijandig zijn. Prins Karei, bijgenaamd de blauwe prins, omdat hij altijd een blauw kleed draagt, heeft ver klaard het voorbeeld zijns broeders te zullen volgen. Dat zal de vrouwen van Zweden en Noorwegen zeker genoegen doen. De prins Eugeen, die zooals men weet te Parijs als eenvoudig schilder leeft, is insgelijks met het huwelijk zijns broeders zeer ingenomen. Men vertelt zelfs, dat hij enkel betreurt dat Mej. Elba de Munck van voorname afkomst is. Prins Eugeen moet voor zich zei ven bepaald eene vrouw uit den burgerstand hebben. VEREENIGDE-STATEN Een wildeman ontdekt en aangehouden. Voor de eerste maal werd dezen won- dermensch gezien in de bosschen van Burmeville (Nieuw Jersey) door een aan tal mannen die er in op jacht waren. De kerel liep meestal op handen en voeten en maakte, net als de apen, groote sprongen ter afwisseling liep hij ook al eens op de voeten alleen alleen. Toen hij de jagers zag, vluchtte hij weg met zulke wonderbare snelheid dat het den jagers onmogelijk was hem te ach terhalen.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2