De iweede prijs werd gewonnen door eieren met was en olie bestreken, en bewaard in zoutde derde door diege nen met roet bepreken, bewaard in on- gebluschten kalk en volkomen tegen de lucht beschut. Er waren er ook bewaard bij middel van de koude of in bereidingen van sal peter, zout en water, enz. Geen enkele doenwijze bij middel van vloeistof heeft in deze tentoonstelling bijval bekomen. Ziedaar uitleggingen waarbij onze spaarzame huisvrouwen haar voordeel zullen kunnen doen. In alle geval moet men zich herinneren dat de pel van bet ei porrièn beval en doordringbaar voor de lucht zijnde, het noodig is het in de gewenschte voorwaarden te plaatsen om de binnendringing te beletten van de lucht en andere gassen of dampen, welke de oorzaken van verrotting of gisting zijn. RECHTERLIJKE KROM IJK. Zaak-Baudet.Men weel dat de recht bank van Brussel besloten heeft, baudet, den dief der 500,000 fr. in het stadhuis van Brussel ontvreemd, te doen onder zoeken om te zien of hij wel goed bij zijn verstand was. Dokter Lebrun beeft bel volgende ver slag over zijn onderzoek uitgebracht Persoonlijk geloof ik niet dat die jon gen zot is, en ik aanzie hem voor eenen gemeenen dief. Ik voeg er noglans bij dat een langer toezicht mijn oordeel kan wijzigen, doch voor het oogenblik kan ik er geen ander uitdrukken. Vervalschte boter. Hel beroepshof had over eenigen lijd 49 boterverkoopers vrijgesproken, diedoorde korrektionnee- le rechtbank veroordeeld waren, voor het verkoopen van vervalschte boter. De vrijspraak was hierop gegrond dat de verkochte waar geene bestanddeelen bevatte, die voor de gezondheid nadeelig zijn. Het openbaar ministerie hield echter j staande dat er bedrog was, daar de boter j de vereischte hoedanigheid niet had. Het verbrekingshof zal de vraag moeten oplossen. Volkikamer. De Kamer heeft de beraadslaging over de begrooting van landbouw, nijverheid en openbare wer- ken voortgezet. Onze achtbare vertegen- woordiger, M. Verbrugghen, sprak over de noodzakelijk der herstelling van de oude nationale gebouwen welke ons uit de verledene eeuwen zijn overgebleven en die echte perels zijn aan de kunst- i kroon onzer voorvaderen. Spreker drukte de hoop uit dat het gouvernement door nieuwe toelagen zal meêhelpen tot de herstelling van 't oude stadhuis van Aalst 't welk een merkweerdig gebouw is uit de 43* eeuw. ALLERHANDE NIEUWS. Z. M. de Koning heeft eindelijk Hij heeft de reis over bet Kanaal ge daan per stoomboot Invicta, door de Lon don Chattam-Compagnie ter zijner beschik king gesteld. In de Noordstalie werd bij ontvangen door baron Sadoine, die opzettelijk van Nice gekomen was om den lord-mayor te ontmoeten. Na eenige oogenblikken scheidden de twee voorname Heigen, wier namen op dit oogenblik heel de wereld rond gekend zijn, om elkander op het hofbal weer te zien. M. De Keyser is in het Hotel Bellevue afgestapt. Donderdag werd hij ten stadhuize ont vangen en vrijdag weêr naar Londen vertrokken om bij tijds aan te komen voor een groot bal, te geven door de Ho nourable Artillery Company. Zoo als te denken is, was M. P. De Keyser als liet ware het aantrekkingspunt van het hofbal. Hij droeg de kleedij, aan het engelsche hof in gebruik, korte broek en liabiet d la franfaise in zwart fluweel, mei stalen knoppen, zwarte, zijden kousen, schoenen met gespen en degen met stalen gevest. Op de borst slechts eene enkele deko ratie, die van officier der Leopoldsorde, en een prachtig medaillon inet briljanten bezet, liet eere-teeken van lord-mayor. Na de oflicieele voorstellingen, heeft Af. De Keyser de zalen doorwandeld, om zijne talrijke vrienden de hand te druk ken. Hij scheen zeer gelukkig, zijne oude kennissen en landgenooten terug te vin den. De ontvangst ten stadhuize, die don derdag middag plaats had. geschiedde als I bet ware en familie. Het ontbijt werd enkel bijgewoond door de gemeente- raadsleden, den gouverneur van Brabant I en M De Brtiyn, burgemeester en volks- vertegenwoordiger van Dendermonde. Slechts twee heildronken werden voor- i gesteld en door Af. Buis aan M. De Key ser en de andere door dezen aan M. Buis. Eene groote volksmenigte verdrong zich voor liet stadhuis om den lord-mayor te zien en de vensters van liet gebouw waren onophoudelijk door stadhuisbe- I dienden bezet. M. De Keyser was in gewone burger- kleeding. i Rondo uren is bij naar zijn hotel terug gekeerd. M. De Keyser beeft 1C00 fr. geschon ken voor de armen van Burssel, 500 fr. voor liet Nachtverblijf en 500 fr. voor British charitable fund, eene engelsche liefdadigheidsmaatschappij, waarvan ko- ning Leopold de beschermer en lord Vivian voorzitter is. Mad. Limousin II. Brussel,zijnen i rang als klein Parijs willende behouden, moest ook zijne zaak-Limousin hebben. Een koopman in patat-frit brande van verlangen om gedekereerd te worden, teeit eindelijk ge- l en alle mogelijke moeite stelde hij in nade .geschonken aan den heer CusHiaf -t werk om loc,j maar Van der Smissen. Deze maatregel van 's Konings goedertierendheid zal door alle weidenkenden lieden toegejuicht worden reeds langen tijd genoeg had hij zijne misdaad geboet. Tegenstrijdig aan 't geene eenige brus- selschc dagbladen vrijdag morgend ons meebrachten, waren de Koninklijke be velen nog niet uitgevoerd geworden. Slechts na eene tweede lusschenkomst van den beer minister van justicie wiens eerste instrucliën door den heer Procu reur-généraal verkeerdelijk waren begre pen geweest, beeft de heer Van der Smis sen slechts vrijdag avond of wellicht heden zaterdag morgend het gevang van Bergen kunnen verlaten. Thans is liet zeker dat hij op vrije voelen ver keert. Algemeen was men van gedacht dat Goliath uit 't Verbond, in zijn nummer van woensdag lest een uitgebreid verslag zou hebben meegedeeld over eenen kamp strijd naar een vet konijn, gegeven in een estaminet der Leopoldstraat en in den welken hij de held is geweest. Goli ath was wel niet de overwinner van 't konijn, maar hij won integendeel drij wel geconditioneerde prijzen, namelijk, eene felle peer en twee dikke wafels. Proficiat Goliath, ga zoo voort, jonge, binnen zeer weinige jaren zult gij als ontvanger kun- uen gepensioenneerd worden Oultre. Heden zondag, 42 Fe bruari, zal te Oultre de inhuldiging plaats hebben van den nieuwen burgemeester M. E. Van Sinay. Om 5. ure 42 m. zal de stoet hem van de statie van Ninove af halen. Vele toebereidselen worden ge maakt om den jeugdigen opvolger zijns vaders met luister te ontvangen. Groote Internationale Prijskamp van Wetenschappen en nijverheid. Mei -Novem ber 1888, Btussel. Gebreveteerde uitvindin gen. Al de deelnemers van deze klasse, zonderonderscheid van Nationaliteit, wor den aanschouwd als tentoonstellers,mel al de rechten aan die hoedanigheid ver bonden, Zij mogen, indien zij zulks ver langen, aan den prijskamp deelnemen hunne namen zullen in de officiëele ge nerale catalogus verschijnen en hunne uitvindingen onderworpen worden aan de waardering der bevoegde juryleden. Hunne deelnemingen ontvangt men iu de °Pen^are denkwijze in opschudding te brengenonverschilligheid 13 nadeelig om tocli maar iets, al was het slechts een burgerlijk kruis aan zijn knopsgat te krijgen. Geene schouw brandde, geen kind viel er in eenen plas of onze man snelde er naar toe. zoo rap hij maar loopen kon, maar gelijk de karabiniers van Offenbach, kwam hij overal te laat. Eensklaps erfde hij heel onverwachts eene som van 5 tot 6000 fr., en het kon niet anders of iedereen moest deel nemen in zijn geluk. Eene dame van St-Joost-ten Noode wij zullen die maar Limousin noemen wetende dat hij brandde van verlangen om eene dekoratie machtig te worden, wist hem op te winden. Wat, zegde zij, een man als gij, die zooveel diensten aan het menschdom hebt willen bewijzen, zoo niet gedeko- reerd zijn. Daar zal ik voor zorgen Gij vroeg de patat-fritkoopman. Waarom niet Ik heb kennis aan hooge bedienden van 't ministerie en een kruis zult gij hebben, daar spreek ik borg voor. Ik zal alle mogelijke pogingen aanwenden, om uw verlangen te bevre digen, maar Wat maar Wel en zij streek met duim en wijsvinger legen elkander dat zal u eenige vijffrankstukken kosten. O. als bet dat maar is En de man legde gelijk een brusselsch kieken. Eenige dagen gingen om ten week ging voorbij twee drie weken, het ver langde kruis verscheen niet. En Mad. Limousin II ook niet. Ten einde raad, vreezendezijne schoo- ne vijffranksstukken voorniet opgeofferd te hebben, ging hij naar de policie en deze maakte het parket met de zaak be kend, datdenoodige opzoekingen bevolen heelt. Men denkt dat de zaak hier spoediger zal afloopen dan te Parijs, omdat ergeene schoonzoons in 't spel zijn. Volgens een blad van Brussel zou M. Houzeau in een bijzonder gesprek zegd hebhen tot M. Frère 1 Wij zouden iets moeten vinden, Geduld die onbaatzuchtige patriotten zullen wel het een of ander voor den dag brengen. Maar of het gelukken zal Dat is eene andere vraag. Af. Van den Dorpe, gewezen letter zetter, die tot gemeenteraadsheer van Brussel gekozen werd als republikein, en in October gebuisd werd, is nu herbergier geworden. De diefstallen zijn tegenwoordig in de hoofdstad zoe talrijk, dat het schier niet meer mogelijk is, die raeê te deelen. De dagbladen rekenen dat er gemiddeld tien per dag plaats hebben. Men steelt stoffen in winkels, omhaalbussen in her bergen men breekt kassen open en rooit zakken van reizigers of van huis houdsters leeg, kortom geen enkel stel sel wordt verwaarloosd, om de eerzame dievengilde in stand ie houden. Plaudite, cives juicht toe, burgers van Gent roept de Bien public uit. De burgemeester Lippens heeft plech tig, schier met triomf in den raad aange kondigd, dat men er eindelijk in gelukt is vier danseressen aan te werven voor het ballet van den franschen schouwburg. 20 springsters in plaats van 46 Tien tegen een zullen die 4 magere dames zoo plechtig en triomfant te Gent worden ingehaald als men dit doen zou met den vetten os. Als Gent nu niet gered, de nijverheid niet opgebeurd, de armoe niet verban nen, alle werkstaking niet ten einde is, en iedereen brood en vleesch iu over vloed beeft, verstaan wij er niets van. Leve de liberale vooruitgang Vrolijke tocht. Het gebeurde te Gent. Een loteling had een goed nummer ge trokken en van 't stadhuis komende, sprong hij met een of twee vrienden in een vigelant en, vooruit koetsier onder het zingen van al wat hem voor den geest kwam. Zij stampten de maat zoo geweldig dat de bodem van het rijtuig losraakt en de vrienden met hunne voeten op de kas seien te rechte kwamen. De koetsier, die hen hoorde roepen en schreeuwen, meende dat zij een nieuw- soortig koor zongen en reed maar door, terwijl de lotelingen, met de beenendoor het rijtuig, de grootste moeite hadden om het paard te volgen. Eindelijk werd de koetsier opmerk zaam gemaakt door de voorbijgangers, en konden de vroolijke gasten uit hun nen zonderlingen toestand verlost wor den. De Patrie. van Brugge, meldt dat de kandidatuur voor de vervanging van den heer De Clercq-Jullien, in de Kamer, door de Bewarende Vereeniging dier stad aangeboden is aan den heer Ad. DeClercq, advokaal, provincie-en gemeenteraadslid, De heer advokaat De Clercq is geen bloedverwant van den overledene volks vertegenwoordiger. De liberalen schijnen zich te zullen onthouden. De liberalen hebben, zonder toe stemming, M. de Maere, den man van Brugge-Zeehaventot hunnen kandidaat uitgeroepen. na eenen twist mei zijne vrouw, gepoogd deze te vermoorden Hij heeft zijn slach toffer letterlijk met messteken doorploegd. Niet minder dan 35 tot 40 wonden heeft hij haar toegebracht. Aangehouden en in de gevangenis opgesloten, heeft hij niet het minste berouw laten blijken. De Ville d'Anvers. Wij lezen in het Rotterdamsch Nieuwsblad Sedert eenige dagen ligt, te Vlissingen in de marine-haven bet belgisch oplei dingschip La Ville d'Anvers met eene be manning van 400 kereltjes. Hetis een lust dat kleine volkje te zien rondwandelen in het midden van Vlissing's dartele jeugd, die reeds op echt kamaraadschap- pelijke wijze kennis gemaakt hebben. Wanneer zij het kompas hebben nage zien gaat de tocht verder. Deze inrich ting is hoofdzakelijk bestemd om jeugdige gasten op te leiden voor belgische lood sen. Zij dienen ook om het toezicht te houden op de visscherij, daarom is er een stuk geschut aan boord. Men vindt er behalve een kommandant ook nog twee officieren en een priester, die eiken zondag de Mis aan boord leest, indien daarvoor geene gelegenheid is, om dit, evenals in Vlissingen ter kerke te doen. - Sterfte onder de reebokken. Sedert eenigen tijd, zegt de Courier des Ardennes werd er geklaagd over de buitengewone sterfte onder de reebokken. Men schreef dit toe aan eene besmettelijke ziekte, die er onder deze dieren heerschte. Men heeft thans ontdekt dat vvildstroo- pers appelen doorsnijden, die met stry- chine opvullen en op de plaats leggen, waar zij weten dat die dieren gewoonlijk komen. De policie heeft zich natuurlijk de zaak aangetrokken. bureelen van de Internationale klasse van j aren&en J on' Nijverheidsgenie, 22 Paleizenstraat waar j voor ons' n Nij men verzocht wordt zich te wenden tol M. Raclot. Bestuurder der hoogvermelde klasse. De lord-mayor te Brussel. M. Po- lydore De Keyser, de londensche lord- mayor die gedurende het verleden jaar langen tijd het onderwerp van alle ge sprekken was, is te Brussel aangekomen, woensdag, ten 4 ure 49 minuten. Ja, dat zou moeten zijnantwoord- de M. Frère. Is 't niet vernederend voor eenen AI. Frère, die de glorie wil hebben een groot politieker te zijn, zijne toevlucht te wil len nemen tot dergelijke kwakzalverij In alle geval, men zoektmaar men vindt nog niets om de straat in rep en roer te zeiten. In de vergadering waren er wel... 47 liberalen tegenwoordig. M. de Maere weigert de kandidatuur, zelfs in het belang van het vraagpunt Brugge-Zeehaven. Wat nu Sedert lang lag de stichting van eenen krijgskring te Brugge in de bekom mernissen van menschlievende heeren, zich met de maatschapdelijke zaken bezig houden.. Dergerlijke inrichting bestaat reeds in verscheidene steden en doet erveelgoed. De soldaat wordt alzoo eenigszins ont trokken aan den verderflijken invloed der kazeru en der slechte kroegen. De pogingen zijn met goeden uitslag bekroond geworden. Te Brugge heeft men eenen krijgskring geslichtheden avond, ten 6 uren, heeft de opening plaats, in eene zaal van de oude Made- leenekerk, op de Garenmarkt. De vergaderingen zullen plaats hebben alle avonden, van 6 tot 8 1/2 uren, uitge nomen den zondag. Eene lees- en schrijfzale, zelfs eene speelzaal zijn ter beschikking van de sol daten. Brand te Verviers. De Normaal school van Verviers stond dijnsdag avond brand. Het vuur was ontstaan in de vertrek ken, waar de kleêren der leerlingen be waard worden. De school, bestaande uit verscheidene gebouwen, een oud fabriek, oude woon huizen, gebouwen van 4 verdiepingen, enz., scheen onberoepelijk verloren. Spoedige hulp heeft echter toegelaten den brand te beperken, zoo dat de ver nieling zich bij het eerste gebouw be paalt. De reddingsdienst was zeer moeilijk, daar liet brandende gebouw geheel aan aan het einde van eene diepe binnen plaats gelegen was. De leerlingen hebben al hunne kle dingstukken verloren en behouden niets dan hetgeen zij aan het lichaam hadden, op het oogenblik dat de brand uitberstte. De middagbladen deelen geene bijzon derheden over de brandramp meê. Het is dus te verwachten dat zij niet zoo groot is als men eerst vreesde. Een mijnwerker, die nog maar se dert korten tijd te Bergen woont, heeft HOLLAND. Er uit, Jongen Er is eene soort van vrouwen die sommige mannen oud en grijs maken vóór hunnen tijd. Willem, zegt ze, nadat Willem bib berend onder de dekens is gekropen, hebde de straatdeur wel gesloten Ja, zegt Willem kortaf. Zijtde er wel zeker al Maar hebde er den grendel opge daan Ja, Ja, bet is maar, ge hebt het nog eens vergelen en toen ben ik er een week lang ziek van geweest. We hebben niet veel dat gestolen kan worden, dat weet ik wel, maar mijne meubelen zijn er toch en ik.... Ik zeg dat de deuren gesloten zijn. Nu, dan is het goed. Dus de kelder deur hebt ge ook op slot gedaan Ja zeg ik immers. Ge hebt gezegd, dat ge de straat deur gesloten had, maar van de kelder deur hadt ge niet gesproken. Och, ik zal de deuren wel weer moeten nagaan, lest hebt ge ook vergeten.... Laat me nu slapen Ja, ge hebt gemakkelijk te zeggen. Ik moet maar zorgen dat ze ons niet be stelen. Laat mij nu slapen, zeg ik Ik begrijp niet, Willem, hoe ge zoo rustig kunt gaan slapen met open deu ren... Hoeveel keeren heb ik u al dat ik ze op slot heb gedaan Ja, dat dacht ge ook dien keer, toen ge het vergeten hadt. Wilt ge me nu met rust laten? Het kan mij niet schelen, maar ge weet zelf hoe zorgeloos ge zijt, en.... j Zeg, is het nu uit Maar hel is nog niet uit en ten slotte j moet Willem er uit, om te gaan zien of I de deuren gesloten zijn, ofschoon hij i weel dat ze potdicht zijn. j Ramp op het ijs. Een wreed on- j geluk is nabij de nedcrlandsche stad Mid delburg op het ijs gebeurd, en daarover schrijft de Middelburgsche Courant onder ander het volgende Op de buitenplaats Torenvliet, ver maakten des namiddags een viertal damen uit de eerste kringen onzer stad, met een knaapje van tien jaar, zich met schaatsen rijden op eenen der vijvers, waarop den vorigen avond eene baan was geveegd. Te ruim drie ure, terwijl twee van haar stilstonden, zakten beide plotseling door het ijs. Men kan zich den schrik der andere voorstellen. Afgelegen als de vijver en onbewoond als de buitenplaats is, wist men in de eerste oogenblikken niet wat te doen. Op het hulpgeroep schoot eerst de tuinman van Toretivliet toe, een oud man, die zich te water begaf, om nog redding te beproeven. Middelerwijl trachtte eene der damen met eenen stok hare vriendin te redden. Spoedig daarna kwamen ook de tuin man en de koetsier van de nabij gelegen buitenplaats Vijvervreugd en boden hulp zooveel zij konden. Maar redmiddeleu waren er niet, en leiding ontbrak, omdat men door schrik als verlamd was. Toen eindelijk verdere hulp op daagde, was eene der damen reeds dood, de andere reeds zoo zeer bewusteloos, dat ook zij kort daarna overleed. Men voerde ze naar Torenvliet, waar men ai deed wat er gedaan kon worden om te trachten de levensgeesten op te wekken. Toen de beide doctoren VanBer- lekom en Bolle aankwamen, bleek alles te vergeefs geweest te zijn. Hertverscheurend moet het schouw spel zijn geweest, toen de knaap met moeite moest worden tegengehouden, om niet te ver te gaan in zijne pogingen om zijne moeder te helpen, die men tel kens nog zag, maar te vergeefs poogde te redden. De twee slachtoffers van dit treffend ongeluk zijn de echtgenoote van den commisaris des konings (gouverneur) in Zeeland, jhr. De Brouw, en mejuffer Van Doorn van Koudekerke. FRANKRIJK. De veiligheid te Parijs. Niettegen staande de ieverige waakzaamheid der parijsche policie, gaat er bijna geen nacht voorbij zonder aanrandingen, uitplunde ringen en zelfs moorden van personen, die eenigszins laat huiswaarts keeren. Aldus werd dijnsdag, rond 2 ure 's morgends, Ernest Guétant door twee personen, die hem reeds eenigen tijd hadden gevolgd, op eenige stappen van zijne woning aangevallen en van zijnen geldbeugel en zijne horlogie beroofd. Op het hulpgeroep van het slachtoffer, kwam de policie aangeloopen en was juist nog in tijds... om de verdwijning der aanvallers te bestatigen. Op hetzelfde uur werd in eene andere straat de genaamde Félicien Calsberg van zijne portefeuille, 600 fr. inhoudende, ontlast, door kerels die hem eenige steks- kens vroegen. Ook in dienzelfden nacht werden nog verscheidene andere aanslagen gepleegd en slechts één dier booswichten is aan gehouden. Men kan van hem niet de minste inlichtingen krijgen. Men ziet daardoor dat Parijs, het zoo gezegde middelpunt van beschaving, he dendaags min veilig is dan de besschen van Vlaanderen inde verledene eeuw. DUITSCHLAND. Duitsche zeden.Over eenige dagen melden de dagbladen een dubbele zelf moord, gepleegd in een hotel te Stutt gart. Het waren twee leerlingen van een groot onderwijsgesticht te Kornthal, jongelingen van deftige familie, Meng en Armbruster genaamd en slechts 14 en 45 jaar oud. De twee studenten vroegen om den nacht in het hotel door te brengen,voor levende dat zij den lesten trein voor Kornthal gemist hadden. Des anderdaags 's morgens vond men ze beiden in deernisweerdigen toestand beiden hadden eenen kogel in het hoofd. Drie revolvers werden in hunne slaapka mer gevonden. Men veronderstelt dat de twee studen- ted overeengekomen waren elkander te dooden. Het schijnt dat zij beiden het zelfde meisje beminden een van hen had een smadelijken, ongeteekenden brief ontvangen en gezworen, dat hij den schrijver ervan zou dooden, ware het zelfs zijn besle vriend. De andere leerlingen van het kollegie hadden zich met de zaak bemoeid, een eere tribunaal opgericht, en men verzekert dat zij in die vergadering be sloten hadden, dat de zaak enkel door de dood der twee mededingers kon ver effend worden. Zou men niet meenen te droomen bij het lezen van dit verschrikkelijk verhaal? Nochtans schijnt het de zeden der leer lingen van de duitsche kollegiën zoo be lachelijk romatisch geworden zijn, dat het hoog lijd is er paal en perk aan te stellen. SPANJE. AardbevingEen telegram uit Ma drid kondigt aan dat woensdag teMurtas, Grenada, schokken eener aardbeving ge voeld zijn. Zij hebben omtrent 26 sekou- den geduurd en men weet niet ofermen- schenlevens te betreuren zijn. VEREENIGDE-STATEN Treinroovers. De reizigers, die zich in den expresstrein bevonden van Wors~ bah Western Railread, den 50 januari uit Kansas city naarSaint-Louis vertrokken, hebben eenen strijd bijgewoond tusschen eene afdeeling policie-agenten en eenige treinroovers. Aan de statie van Missourt-city werd den treinoverste bericht, dat zij twee, drie mijlen verder zouden aangevallen worden eene afdeeling agenten was aan stonds gereed de reiziger te vergezellen, aan wien men achter de zaak niet bekend maakte^ Zij werden spoedig in de wagens ver borgen en twee namen plaats nevens den machinist. De aanval moest plaats hebben nabij de kleine statie Coaley's-Lake, die in den winter eenzaam en verlaten is wan neer men nu in de nabijheid gekomen was, bemerkte de machinist een rood licht in het midden der baan (gewoon tee ken om den trein te doen stilhouden.)Hij vertraagde aanstonds den gang zijner machien en zoodra zij stilstonden, gebo den drie gemaskerde personen den ma chinist en den stoker af te stappen. De agenten,die op de machien geplaatst waren, vuurden op de booswichten de ze schoten terug, maar raakten gelukkig niemand. Wanneer zij zagen dat hun hevigen te genstand geboden werd, namen do drie kerels de vluchtzij werden echter ver volgd door eene andere polieieafdeeling, die reeds in de nabijheid verborgen was; men maakte eenigen lijd jacht op hen, twee werden gedood en de derde gevan gen genomen. De drie boosdoeners waren personen uit de omstreken van Missouri-Gity, waarvan één vroeger tolde beruchte ben de treinroovers van Jimes behoord had.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2