te/SAS;r0-«rcvan 3000 MTom Jenever in de kazerne. Posterijen en Telegrafen. BERICHT. Werkmanakring. Tombola, volgt 2000 fr. voor elk gesticht, dat deu handel in kwestie met de inboorlingen zal drijven 5000 fr. voor elke boot, tot dien handel dienende, buiten de besten dige stations. Die maatregelen zijn niet genomen met hel oog op eene rijke ontvangst ten voor- deele van den Congostaat, maar wel met een menschlievend doel, om de schrikke lijke gevolgen van het misbruik van ster ken drank te voorkomen. Wat men reeds sedert lang verwachtte, is thans gebeurd. Men weet dat het verleden jaar verbo den werd nog jenever in de kanlineu der kazerne te verkoopen dit verbod is thans krachtens de drankwet uitgebreid op de marketentsters, die de troepen buiten de kazerne vergezellen. Gewone postverzendingen, binnen het Rijk per bode te bestellen, mogen aan de winkelten van alle postkanteren en Rijks- telegraafkantorenzonder onderscheid, af gegeven of gestoken worden in de brie ven-of telegrammenbussen. Zij worden met den eerstvertrekken- den trein of het eerste gewoon vervoer middel naar het kantoor van bestemming gezonden en, zooveel mogelijk, dadelijk na aankomst besteld door de boden van den Telegraaf- of den Postdienst. Voor verzendingen per bode (spoedbe stellingen) is verschuldigd de gewone vracht, daarop van toepassing volgens hunnen aard, en moet bovendien, voor hunne afzending, worden betaald een vast recht van 25 centiemen, zijnde het bedrag der kosten van bestelling binnen den om trek, betaald voor de plaatselijke uitrei king door hel kantoor van bestemming. Een bijkomend loon, berekend volgens den afstand, wordt gelieven voor verzen dingen buiten dien omtrek te bestellen. Verzekerde brieven en aangeteekende voorwerpen mogen slechis worden afgege ven aan de winketten der postkantoren die verzendingen geschieden in de gewone voorwaarden alléén hunne bestelling wordt bespoedigd. KIESKÏÏÖNIJK In eene talrijke vergadering is M. A. De Clercq tot kandidaat voor de Kamer- kiezing uitgeroepen,doorde konservatieve vereeniging. M. De Maere Limnander heeft bepaald van alle kandidatuur afgezien. De liberale partij van Brugge heelt be sloten zich in de kiezing te onthouden. Natuurlijk, de eenige kandidaat die zij mogelijk oordeelde, neemt niet aan. Volkekamer. Onze achtbare vertegenwoordiger M. Woeste pleet nog maals ten voordeele der katholieke on derwijzers slachtoffers der bloedwet van 1879. Deze kwestie zal volgens belofte des heeren ministers ter gelegenheid van de beraadslaging over'tbudjet van onder wijs opgelost worden. De Kamer vervolgde de algemeene be raadslaging over 't budjet van landbouw nijverheid en openbare werken. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De E. H. De Meyer, coadjutor te Daknam, is onderpastoor benoemd te Knesselare. Zijn coadjutor benoemd s te Daknam, de E. H De Croo te Zegelsem, de E. H. Van Hulse beiden priesters der laatste wijding STERFGEVAL. Uit Baerdegem vernemen wij het over lijden in den gezegenden ouderdom van 83 jaren, van den heer Guillaume-Frans Vander Straeten, oud-Schepen, Schatbe waarder der Kerkfabriek, vereerd met het Burgerkruis van 1# klas. De eerzame overledene is altijd een overtuigde katho liek en een van de kloekmoedigste strij ders der Katholieke Partij geweest. Wij roepen andermaal de aandacht onzer geachte lezers in op de Tombola ten voordeele van den Werkmanskring. Wij sporen elkeen aan een bezoek te brengen ten lokale der Tentoonstelling, Kring der Korte-zoutstraat, ten einde zich met eigene oogeu te overtuigen over de wezenlijke waarde van de talrijke schoone prijzen die men winnen kan. De trekking zal kortelings gebeuren en wie aan de loterij wil deelnemen moet zich dus ver haasten nummers of loten te koepen. De prijs is uiterst gering 25 centiemen het nummer. Wie aan dees uitmuntend goed werk wil meêhelpen, stelle hel niet meer langer uit Eenige personen hebben ons hunne verwondering uitgedrukt geen woord in ons blad gelezen te hebben over de carnavalsavonturen van zekere per- soonaadje, zoo dik als nen Spelnagel en die naar hier is overgewaaid om het ge vallen liberaal kraam pogen herop te timmeren, maar toch nog meer, versiade wel hzoo, om eens 't kansje te wagen of zijnen haring hier aomste Aalst niet beter zou willen braden als elders waar het miserie scheerdraad en miserie inslag is geweest... Wij vragen verschooning, vrienden, maar ziede wel Szoo, wij kunnen ons niet onledig houden met gepatenteerde of gediplomeerde snullen die nog te dom zijn om musschen te verschrikken. Neen, neen, daar willen wij ons niet meê onledig houden, en daarbij wij moe ten zulke rare vogels aan 't publiek niet leeren kennen, ze zorgen er dagelijks zelf voor want den onnoozelen wisjewasje schijnt in alles los door Dagboek. Dank zij een vriendenhand, hebben wij ons een met de hand geschreven dag boek kunnen bezorgen in 'i welk de merkweerdigste feiten en tal van wetens weerdige bezonderheden te Aalst en om streken voorgevallen, zijn aangestipt geworden te rekenen van 1751. Wij zul len nu en dan eenige uittreksels meèdee len, overtuigd zijnde dat vele oozei ge achte lezers er genoegen zullen in vin den In 1751,sneeuwde het geheel de maan den Januari en Februari zooveel dat de sneeuw 2 k 5 voelen dik lag. Het kooren goldt alsdan 15 stuivers 't vat. Een Aalstersche zak is zes vaten, dus een zak kooren werd alsdan 90 stui vers of 4 gulden 10 stuivers brabants courant geld, 't zij fr. 8,15, verkocht. Heden geldt het kooren fr. 12,50 h 13,00, doch, in 1751, was de landbouwer beter beloond met fr. 8,15 voor een zak kooren dan heden daar de pachten alsdansleclus tot een derde beliepen van de tegenwoor dige. In de maanden Maart en April van hel zelfde jaar 1751 regende het zonder eenen dag te missen en waren de landbouwers in de onmogelijkheid hunne landerijen naar behooren te bewerken. De 10 a 12 eerste dagen van Mei was het schoon wederen dan eerst kon men eenig lijn zaad zaaien op droog klaverland. De peerdeboonen werden geplant half Mei. Op 22 Mei zaaide men te Nieuwerkerken de eerste haver. En dit alles gebeurde in vollen regen want te rekenen van den 13 regende bet gansch de maand zonder eenen dag op te houden. De haverenoogst is nog redelijk goed geweest op het meest gemeste land om de groote nalheyd wille zegt de schrijver. ALLERHANDE NIEUWS. Heden zaterdag is er weinig volk ter merkt geweest uit hoofde van den sneeuw die sedert drij dagen valt. Vele banen zijn ook ongebruikbaar. De winter van 1887- 88 mag een ware sneeuwwinter genoemd worden. Denderhautem. Heden zondag 19 februari plechtige inhaling van den heer Van Oudenhove, genees heer, als Burgemeester dezer gemeente. Men schrijlt ons uit Oultre Zondag laatst was onze gemeente in volle vreugde het was immers de dag der plechtige inhuldiging van Mijnheer Emiel Van Sinay, als burgemeester. Van in deu vroegen morgen kondigde het kanon het feest aan den ganschen dag wapperde de nationale vlag op al de huizen der gemeente. Vijftig ruiters, twintig rijtuigen vorm den den stoet die hem aan de statie van Ninove zou afhalen. Waarlijk plechtig was het oogenblik waarop ae jeugdige Burgemeester door zijne schepenen, door de Voorzitters van Kerk- en Armbestuur op liet statieplein werd begroet en door den ganschen stoet toegejuicht. Indrukwekkend was de défilé der Oulireuaren die hij eerst in oogenschouw had kunnen nemen. Kanongebulder, gelui der klokken, een daverend gejuich zijner oud. rdanen begroetten zijne intrede in de gemeente de weg was met praalbogen versierd van alle kanten, in aller naam werden hem welkomgroeten gestuurd en bloem tuilen aangeboden. Onze bekwaamheids kiezers ouder het aanheffen van een wel gepast feestlied leidden hem tot het ge meentehuis waar de vergaderde leden van gemeenteraad en armbestuur hun opperhoofd zouden onthalen. Voor des zelfs ingang werden twee gepaste rede voeringen uitgesproken de eene door den gemeentesekretaris in naam der openbare besturen, de andere door den hoofdonderwijzer der gemeenteschool in naam van het onderwijzend personeel. De Burgemeester, iu zeer treffende woorden antwoordende, bedankte de menigte over het heerlijk onthaal waarvan hij het voorwerp was, enz. en een daverend handgeklap en aanhoudend geroip van Leve deburgeraeester! bewe zen opnieuw dat Van Sinay's huis in Oultre geene vijanden telt. t Was reeds laat in den avond toen iedereen hem ter eere, op alle uiteinden van het dorp nog eens aanhief is nog jong, hij kan dus lang Nog zorgen voor 't gemeen belang De prins erfgenaam CharlesdeCroy, zoon van den hertog de Croy Duimen is verloofd met eene princes van Aremberg. De prins de Croy is de broeder der aarts hertogin Frederika van Oostenrijk, der princes )Esterhazy,der prinses deRubem- pré en der gravin Adhémard'Oultremont. De jaarlijksche peerdenraarkt van Ciney, is veel levendiger geweest dan dit op audere jaren het geval was. 125 wag gons met peerden zijn naar Duitschland gevoerd, wat eene ontvangst voor het spoorwegbestuur heelt opgeleverd van 7000 fr. Ter veemarkt van Waver, werden aangeboden 148 melkkoeien, 37 ossen, 18 veerzeo, 55 jonge ossen, 80 verkens, 130 varkens. Hiervan zijn verkocht 124 koeien, 28 ossen, 12 veerzen, 21 jonge ossen, 64 varkens, 102 jonge varkens. Middelbare prijzen koeien, fr. 170 os sen, 280 veerzen, 190jonge ossen, 59 varken, 70 jonge varkens 10. Zoo gaat hel met allen niet. Over eenige dagen vertrokken drie personen uit Waarschoot (Oost-Vl.) onder omstan digheden, die dienen vermeld te wor- i den, Vier jaren geleden, namelijk in meert 4 (Later) 1884, vertrokken verscheidene personen i)e brand der Hallen was ten 2 ure uit Waarschoot naar Mexiko, onder het >s morgerids geëindigd. De pompiers gaan geleide van Ivo Verplaucke. (voort met de puinen te begieten de Daar aangekomen vonden zij er niets doortocht langs dien kant is geheelonder- van al de verleidende dingen, die men broken. hen beloofd had, en die htm hadden doen Een dichte rook stijgt nog immer uit besluiten, de groote reis te wagen. het verbrande paviljoen op. Het mexikaansche gouvernement moest j Men schat de schaê op ongeveer 2 mil- hen geld, hoornvee en zelfs gereedschap j lioeri. pen bezorgen om eene belgisch-duitsclie Een overgroot getal manden en gevo gelte aan 28 verkoopers behoorende, be vond zich in de kelders, alles is vernie tigd. Ook hebben verscheidene ongevallen plaats gehad. Een luitenant der pompiers werd erg in het aangezicht verbrand de pompier, die bijna verstikt was, is gered; zeven andere personen zijn min of meer gekwetst. De oorzaak is nog niet met zekerheid bekend. Zaak- Wilson. Eindelijk Donderdag komt voor de korrektion- neele rechtbank der Seine het dekoratie schandaal dat zooveel opschudding ge maakt heeft. Een korte uiileg zal hier niet ongepast zijn. Het is te hopen dat het gerecht ditmaal onverbiddelijk zal zijn en dat het niet zal kunnen gezegd worden, dat er in Frank rijk geene rechtvaardigheid bestaat. De Figaro deelt in breede trekken den inhoud meê van het rekwisitorium dat de substituut Lombard zal uitspreken. Ziehier Niet ontdekte feiten. M. Lombard zal zijn leedwezen uitdrukken dat het onder zoek tegen Wilson gericht, niet volledig is, en dat men zich heeft moeten bepalen bij drie feiten, welke stellig bewezen zijn. j Men heeft echter de overtuiging dat j Wilson handel dreef in dekoratiën, door lusschenkomst van eenen zaakwaarne- j mer, genaamd Bongers (van Antwerpen.) Tusschen de feiten welke niet in het proces zullen voorkomen, noemt men ditgene van M. Trébucier, een welgekend nijveraar, die in mei 1885 werd gedeko- reerd, nadat hij 50 akties der PetiteFrance had gekocht. Ook moet Wilson in onderhandeling geweest zijn met twee andere nijveraars, MM, Hutinet en Deliry, om hen voor 100,000 fr. het Eere-Legioen te bezorgen Zaak-Crespin. Men weet dat er jaar lijks eenige kruisen ter beschikking wor den gesleld van den president der Repu bliek. Het is eene dezer kruisen, welke Du- breuil en Ribeaudeau voorstelden aan M. Crespin dela Jeanuière, tegen ir.schrij vingen op den Moniteur de l'Exposition. Men eischte eerst 200,000 fr., later 150,000 fr. Maar M. Crespin wilde niet afdokken, voor hij zijn kruis had. Na lang werken bekwam men echter volksplanting te stichten Maar zij bekwamen een engelschen not hing, gelijk het meestal gebeurt. Na veel lijden en ontbeeringen scheid den onze landverhuizers van elkander en begaven zich elk in eene andere richting Een hunner, August VanBevereu, suk kelde voort tot in Texas. Vergetende al wat hij geleden had, ging hij ieverig aan 't werk, geiukte er in, eene kaloenplan- terij iu te richten, die thans in vollen bloei is. In eenen zijner leste brieven had hij aan zijne bloedverwanten gevraagd hem ten spoedigste twee belgische ploegen over te zenden, alsook twee dienstboden en.... eene urouw. Hij duidde niet aan hoe het er eene moest zijn, als zij maar eerlijk is, schreef hij. Volgens zijnen brief moeten de vrouwen dier streek on hebbelijk vuil zijn, wat hem deed beslui ten er eene uil zijn vaderland te ontbie den. De twee dienstboden waren spoedig gevonden. Het zijn de genaamden Jules Desclêe en August Joos, van Somerghem. De gevondene vrouw is een braaf en eerlijk meisje, Leonie D..., dieniet ge aarzeld heeft, de lange reis te onderne men. Deze drie personen, zijn den 20 januari in de Nieuwe Wereld aangekomen, en drie dagen later heette Leonie O... reeds vrouw Van Beveren. Geheel op zijn ameriksansch. Wij wenschei: onze amerikaansche landgenooten veel geluk iu hun nieuw vaderland. FRANKRIJK. In stukken gesneden. Er is reeds gemeld, dat men het in stukken gesne den lijk van den horlogiemaker Vetard had gevonden. Een zekere Hebert, koffie- huishediende, heelt aan den onderzoeks rechter belangrijke verklaringen gedaan. Op den avond der misdaad heeft hij bij Vetard eene vrouw zien binnentreden en ze eenige oogenblikken daarna samen het huis zien verlaten, de richting der Yonne nemende. Daar de bediende nauwkeurige be schrijvingen geeft, houdt men sedert eenige dagen het oog op een huisje in de nabijheid. Reeds tweemaal heeft het ge recht huiszoeking gedaan, doch niets verdachts ontdekt. Twee aanhoudingen zijn gedaan. Zondag kwam een dronken persoon in een groot hotel teLyon, en bood aan een bediende voor een spotsprijs een zakuurwerk te koop. De bediende wei- i:J noch metNie wiaar noni mai Han u liggen, aan een persoon, te Parijs gericht. Het parket heeft den brief geopend en bevonden dat er tusschen die twee per sonen dijnsdag eene bijeenkomst moest plaats hebben. Misschien zal men de band kunnen leggen op den moordenaar. Men zoekt ook nog twee personen op, vroeger in betrekking mei Vetard, en die 8 dagen vóór de misdaad Joigny verlaten hebben, om zicli naar Dijon te begeven. Men beeft de twee beenen van Vetard, boven de knieën afgesneden, in eene riool teruggevonden. Een zinnelooze. Een vvelgekleede jongeling stond zondag morgend boven op de trappen der Madeleine, te Parijs, en verzamelde de geloovigen die kerk waarts gingen, rond hem. Aanboort de stem van den profeet, riep hij, het einde der wereld is nabij. Brrr Brrr Hoort gij den donder Ziet gij de bliksems 10 minuten na den achten zullen wij allen naar den hemel vliegen. Let op, ik open reeds mijne vleugels Daarop begon de zinnelooze te dansen terwijl bij een scherp geschreeuw aan hief. Policie-agenten kwamen (oegesneld. Ah riep de waanzinnige, daar zijn de aartsengelen, die mij komen halen. Goe den dag mijn beste St-Michel, en gij vriend R-aphaël, hoe gaat het Men kon den ongelukkige slechts met moeite bij den policie-kommissaris bren gen, en daar gekomen begon hij weêr Ah eeuwige vader, kom, ik trakteer u met een ontbijt. De ongelukkige, een dienstknecht zon der plaats, is naar het zinneloozenge- sticht gebracht. Brand der Hallen te Parijs. Woens dag avond is in demidden halle, paviljoen van hel gevogelte, een hevige brand uit geborsten. Het vuur liep met verbazende snelheid voort, aangestookt door de groote hoe veelheid manden en strooi, die zich daar gewoonlijk bevinden. De pompiers kwamen in allen haast toegeloopen, maar konden de kelders, waar de brand was ontstaan, door den dikken rook niet bereiken. Weldra echter gingen eenige moedige mannen langs een kleinen trap naar bene den, rpaar men moest ze spoedig half verstikt naar boven halen. Langs alle kanten sloeg een dikke rook naar buiten, die het verblijf in de omrin gende straten en huizen bijna onmogelijk maakte dc brandspuiten werkten gedu rig, maar konden (Jen brand toch niet overmeesteren. Alles wal de kelders bevatten is verlo ren, Men schat het getal verbrande vo gels op meer dan 100,000 stuks. De brand schijnt ontstaan le zijn door eene gazontploffing in de kelders. noch mei Nieuwjaar, noch met deu 14Juli 18'-7 niets in den 0(}ieiel kwam, werd M. Crespin kwaad en dreigde al de brie ven van Wilson kenbaar te maken en eene aanklacht in te dienen. M. Crespin kreeg zijn geld terug. Hier is eene zware beschuldiging tegen den schoonzoon. In de boeken van den Moniteur de l'Exposition is er geen spoor eerier storting van M. Crespin. Wilson gebruikte dus den naam van bet blad, teekende een koritrakt, en stak het geld op zak. Zaak Belloc M. Belloc is een bankier. Mits eene storting van 50,000 lr. aan den Moniteur zou Dubreuil hem op 1 Ja nuari 1888 het kruis hebben doen beko men. M Belloc aarzelde. Dutreuil vroeg een voorschot van 5000 fr. toen de bomCaffa- rel berstte. M. Belloc brak alsdan alle onderhandelingen af. Zaak Legrand. Men weet dal het tijdens het proces der Ratazzi was dat deze zaak aan 't licht kwam. Met brieven in de hand, bewees advokaat de Saint- Auban dat de Ratizzi zulk krediet bezat, dat zij er in gelukt was zekeren M. Le grand, inderdaad te doen dekoreeren. Uit de brieven bleek ten stelligste dat M. Legrand niet minder dan 94 duizend fr. in de kas van Wilson had gestort. M. Legrand ondervraagd door M. Du- lac, bekende dat de verklaringen der Ra- tazzi juist waren en dat hij zijne dekora tie door bemiddeling van Wilson verkre gen had. Later is hij echter op die eerste ver klaringen teruggekomen, en nu beweert hij geen duit aan M. Wilson betaald te hebben. De voorgelezen brieven sedert dien verbrand zijn totaal valsch Een 20tal getuigen zullen opgeroepen worden. M. Lombard houdt de beschuldiging staande. Mr Lenty pleit voor Wilson Mr De- mange voor Ribeaudeau Mr Comby voor HébertMr Signorino voor Dutreuil en Mr de Saint-Auban voor vrouw Ratezzi. De zaok zal 5 a 6 dagen duren. DUITSCHLAND. Ziekte van den kroonprins. De keizerlijke prins bevond zich goed vrijdag morgend of schoon den nacht nog al onrustig was Indien hot weêr het had toegelaten, zou hij op hel balkon gekomen zijn. Het leste bulletijn is uiet gunstig het luidt: Woelige nacht, hoofdpijn. De prins is don derdag opgestaan. Het Berliner Tagcblattbe\et een bericht, blij kens hetwelk dr. Mackenzie onder dagteeke- ning van 12 dezer heeft verklaard, dat het niet is oewezer. dat de kwaal van den kroonprins van kankerachtige!) aard is. Ook klinische verschijnselen zijn steeds ver eemgbaar mei de opvatting, dal het geene kankerachtige kwaal is, gelijk ook door hef microscopisch onderzoek wordt bevestigd. De engelsche dagbladen doen bedroevende beschouwingen over den toestand des kroon prinsen The Lancet doet uitschijnen boe belreurens- weerdig het is dat de geneesheeren, na 9 maanden behandeling, nog twijfel hebben over den aard der ziekte. San Remo, 16 febr. 's avondg. De prins is dezen avond veel beter. Hij heeft goed geëten, doch verliet zijne kamer niet. Eene nieuwe luchlpijpbuis werd vandaag ge plaatst. Dr Mackenzie vertrekt zondag. De prins heeft vrijdag morgend veel gehoest. Driemaal per dag neemt hij vaste spijzen. De openbare meening is zeer slecht gestemd. Men zegt dat de operatie reeds van over twee maanden zou moeten gedaan zijn, en zoo denken er ook de italiaansche dokters over. ENGELAND, Ontsnapping van wolven. Zaterdag avond, na de voorstelling in Sanger's Amphitheatre, in de Westminster bridge road, had aldaar eene zonderlinge ramp plaats. In den morgend waren voor den wol- ventemmer van den cirk een 8tal wolven aangekomen zij waren opgesloten in een groot kot met ijzeren traliën, dat in eenen boek van de stallingen was neer gezet. Een weinig nadat do gas was uitge draaid, hoorde men eensklaps in de stal lingen bet vreeselijk gehuil van de olifan ten, kameelen, enz. die zich in de stal lingen bevonden, terwijl een bediende kwam aangeloopen, roepende De wolven zijn ontsnapt Men ziet van hier het alarm. De be stuurder liep om den temmer, terwijl anderen hulp gingen zoeken in de buurt. Toen de temmer aankwam,gingen eenige moedige mannen, met stokken gewapend, de stallingen binnen. Hier was liet tooneel onbeschrijflijk. De meeste dieren hadden hunne koorden verbroken en liepen in 't wilde door den stal. De acht wolven verscheurden als razenden een peerd dal in zijnen slaap verrast was. De temmer en zijne helpers brachten eerst al de dieren in veiligheid buiten, waarna zij bij middel van deuren, plan ken en balken, de vraatzuchtige wolven insloten, zoodal zij niet meer konden ontsnappen. Om de dieren te temmen, of te terug in bun kot te krijgen, was er geen mogelijk heid. 's Anderendaags bleef er van het peerd niets meer over dan het geraamte. OOSTENRIJK. Prinsen en herderinnen. In den goeden, ouden tijd, toen nog de beesten spraken, dan trouwden de prinsen met herderinnen en leefden zoo gelukkig als het onder Gods lieven hemel mogelijk is. De dagbladen hebben veel gesproken over het huwelijk van den prins van Zweden met eene eenvoudige eere-juffer zijner schoonzuster. Onze lezeressen hoeven echter niet te denken dat zulke huwelijken heel zeld zaam zijn. O, neen vele prinsen van koninklijken, en zelfs van keizerlijken bloede hebben alle hinderpalen getrot seerd om de neiging van hun hart te vol gen. De broer van de keizerin van Oosten rijk de hoogst arislokratieke familie van Europa heeft tegen weer en wind in, trots het verzet zijner doorluchtige bloodverwanten, een burgersmeisje ge trouwd, Mej. Mendel. En dat is niet alles in het huis van Oostenrijk. Ook aartshertog Heinrich is getrouwd met eene zangeres van den schouwburg te Gratz, Mej. Leopoldina Hoffmann. Hij heeft haar wel is waar, eenen titel doen geven, alvorens met haar in den echt te treden maar iedereen wist toch dat zij nog. eenige dagen voor het huwe lijk, op de planken moest treden, omdat haar bestuurder haar niet wilde ontsla gen. Aartshertog Johann, oom des keizers, is wel eens verliefd geraakt op een postillion. Ziehier de geschiedenis De prins, op de reis zijnde, was in de poststatie van Brandhofen aangekomen. Geen enkel postillon was aanwezig, en postmeester wist niet wat gaan aan te vangen, om zijnen hoogen gast niet te misnoegen. Daar kreeg zijne dochter, Mej. Anna Plöchel een grootsch gedacht. In een ommeziens had zij postillonskleêren aan en weldra was de koets gereed. Maar de aartshertog die juist zijne oogen niet in den zak had, zag wel wat er gaande was. Hij begon met zijnen lie ven postillon te spreken, en vond zulk genot in dat gesprek, dat hij een prins is toch ook maar een eenvoudig mensch tot over de ooren verliefd geraakte. Hij kon er maar niet toe besluiten zijn postillon te laten vertrekken. Hij had haar wel willen meênemen, zonder vele plichtplegingen. Maar zoo verstond het deugdzame meisje het niet. Op slot van rekening vreeg de prins haar ten huwelijk. Eenige maanden later was de dochter van den postmeester, aartshertogin van Oostenrijk. Haar gemaal is dood doch Anna Plö chel leeft nog en wist zich zoo weerdig te gedragen, dat zij in de beste betrek kingen is met de keizerlijke familie. Op de plaats, waar vroeger de post statie stond, liet de aartshertog een prachtig kasteel bouwen, waar zijne we duwe thans verblijft. Zij is de voorzie nigheid der armen uit de landstreek. Drie prinsen van het vorstelijk huis van Lichtenstein zijn ook getrouwd volgens hun goedvinden Prins Frederik met de gekende zangeres Sofia Löwe prins Rudolf met dc tooneelspeelster Hedwiga Stein, en de derde, prins Filips, met de dochter eener tooneelspeelster, Francisca Todesco.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2