Loterij van den Werkmanskring. Alhoewel er op die lijn zeer gevaarlijke hel lingen beslaan, is hel materieelder maatschap pij niel voorzien van hel remloestel Westing house, zooals de waggons van den Slaat. Verleden jaar heb ik opmerkingen gemaakt tegen de kleedermassa der beambten en werk lieden van het besluur van spoorwegen. Ik bad zekere maatregelen aangeraden en heden ver zoek ik den achtbaren minister ons te zeggen wal bij van zins is dienaangaande te doen.Slen weet dat het geld, hetwelk muu op 'l loon der werklieden voor de kleedermassa afhoudt,geen interest geeft. De kleedermassa wint en en ka pitaliseert ten koste der deelnemers. Dat stelsel moet veranderd worden men zou het stelsel moeten aannemen dat bestaat voor de postbeambten, die zeiven den interest van het afgehouden geld ontvangen. Ten slotte moet ik nog eené opmerking ma ken aangaande eene tegenstrijdigheid in de vcrvoeriarieven voor kleine koopwaren in 't binnenland. Die strijdigheid benadeellvooral de landbouwers welke hunne waren naar de groole steden verzenden. De Staat veronder stelt dat er overal een cammionage-dienst be staat en hij rekent daarvoor in el« geval een minimum van 30 centiemen. Zoo, bij voorbeeld, verzendt een landbouwer van Denderleeuw, 45 kilo boter naar Brussel. Hij zal 70 cemimen betalen. De ontvanger der boter zendt daarna het inpakgoed, dat maar kilo weegt, aan den landbouwer terug, en bij moet daarvoor een frank betalen Dat is eene onbetwistbare strijdigheid, die de rechtslreekscbe betrekkingen tusschen voortbrenger en verbruiker verhindert Ik druk dan ook de hoop uit dal de beer minister die ongerijmdheid zal doen ophouden. Wat betreft bet vervoer van kolen en brand stof tegen verminderden prijs, ik zal niet te rugkomen op mijne aanmerking van verleden jaar. Daarover heefi, denk ik, de beer minister eene onveranderlijke meening maar ik vraag hem eenvoudig, of er gezien den bloeienden toestand der Schatkist, geen middel ware om op alle statiën de goedkoopere vervoerkosten toe te passen die aan sommige statiën worden verleend. SJe heer Yandcnpeereboom. minister van spoorwegen, posterijen en telegrafen. Dat ware eene opoffering van 5 millioen De heer llouzenu dc Lehaie. Dal zou 't vervoer en bijgevolg de ontvangsten van de Slaat vermeerderen l>e lieer We Sadeleer. Inderdaad, en ik denk overigens dat de opoffering niet meer dan 3 millioen zou bedragen Indien men de kolen, legen verminderde prijzen vervoerde, dan zou iedereen er voordeel uit trekken en men zou de tegenwoordige klachten doen op houden. Ook vestig ik op die zaak al de aan dacht van den achtbaren minister. De openbare trekking der loten zal zonder verderen uitstel plaatsgrijpen op zondag H Maart, halfvasten na hel Lof. Nog aliijd zijn er loten te verkrijgen ten lokale van den Kring De Vriendschap en bij de heeren Bestuurleden van den Werkmans* kring. Het wordt dus hoog tijd indien men zich eenige loten wil verschaffen en zoo de kans wagen van voor do geringe som van 25 centio- men eenen prijs van waarde te kunuen winnen. Men stelle het dus niet meer langer uit Le Patriote meldt in zijn nummer van donderdag dat M. Van Duyse, advokaal cn rechterplaatsvervanger te Dendcrmonde, gaal benoemd worden tot het ambt van rechter aan de Rechtbank aldaar, in vervanging van den heer Angelet, tot Raadsheer benoemd aan 't Beroepshor te Gent. Het Fondsenblad neemt deze nieuwstijding van Le Patriote over en doet bemerken dat de heer Van Duyse tot de liberale parlij be hoort en, dit niettegenstaande, krachtdadige ondersteuning vindt bij de katholieke volksver tegenwoordigers van üeudermonde welkezijno benoeming ten dringendste aanbevelen Arme sukelaars roept Het Fondsenblad uil. als een katholieke magistraat zijne benoeming aan eenen liberalen weigever zal verschuldigd zijn, (en wij voegen erbij zelfs wanneer twee zijner zwagers libera e Volksvertegenwoordigers zijn,)zullen wij bet hun weten te zeggen. Wij zijn het overigens met onzen Gentschen confra ter eens om te zeggen, dat de benoeming van M. Van Duyse nogmaals een akt van paitijdig heid zou wezen van het ministerie.... ten op zichte zijner politieke vrienden Up zekere plaatsen gelijken onze stra ten aan eclue modderpoelen en wij ves tigen hierop dan ook de aandacht van wien 't behoort. Men zal toch met ons moeten bekennen dat bel reinigen der straten hier en daar te wenschen overlaat en deze dienst beter zou dienen bewaakt te worden. Iemand deed ons bemerken dat de gelden die heden door de Burgerwacht worden verspild met allergrootste vrucht zouden kunnen besteed worden aan 'trei nigen en kuisschen der stralen enz. 't welk in 'l belang der openbare gezond heid hoogst nood/.akelijk is. Wij treden die bemerkingen volkomen bij. Maar a propos van Burgerwacht, vol gens zekere hooge officieren,zouden onze acht compagniën ieder 65 manschappen tellen. Dit zou dus 52U manschappen wezen voorgansch 't legioen. Wij zeggen hel vink af't is eene onwaarheid. Wij weten stellig dat moest men de lijsten der compagniën raadplegen men er nog tal van personen zou op aantreffen die overleden zijn of zelfs, sedert 5 k 4 jaar, geen deel meer maken van de Bur gerwacht. Wij duiven wedden dat de getalsterkte onzer Burgerwacht,tamboer major, tamboers, muziekanten, met een woord gansch den bataklan, nauwelijks de 420 manschappen bereikt, dus een honderdtal min als men opgeeft, en 60 wachten teweinigom hier twee bataljons van 4 compagniën te behouden, zelfs wanneer men aanneemt dat iedere com pagnie ten minste uit 60 mannen mag bestaan. De kwestie der herinrichting onzer Burgerwacht houdt meer de openbare aandacht gaande dan zekere hoogge plaatste magistraten het wel denken. Hoe dikwerf hebben wij ons deze week de vragen niet booren stellen Zal men die schandalige geldverspilling nu toch niet doen eindigen Kost dat nu toch zoo veel moeite Waren de toestanden omgekeerd, 't is te zeggen, hadden wij een liberaal Schepencollege en waren het liberalen die de herinrichting onzer Burgerwacht vroegen, 't zou zoo lang niet duren, 't ware lang eene afgedane zaak.... En nog meer andere vragen en bemerkingen hoorden wij Jammer is 't dat zekeren onzer magistraten het niet dagelijks hooren gelijk wij PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De E. H. Broutyu, pastoor to Cherskamp, is pastoor henoema te Zele. De E. H. Pieters, pastoor le Voorde, is pas toor benoemd te Berchem, in vervanging van den E. H Annaert ontslaggever. De E. H. Van Goelhem, priester in het Semi narie, is coadjutor benoemd van den E. H. Pastoor van Impe. ALLERHANDE nieuws. Op bevel van M. den minister van justicie, is Schmidt, een der veroordeel den voor de brandstichtingen in de kom van Charleroi, om gezondheidsredenen uit de gevangenis ontslagen hij kon het regiem der celstraf niet verdragen. (Journal de Bruxelles.) Schmidt in vrijheid. Verschillend^ bladen hebben gesproken over de ziekte van den veroordeelde, over zijne aan staande vrijheid, enz. Ziehier, volgens den Courtier de waar heid Sedert hij in het tuchthuis van Leuven is aangekomen werd zijne gezondheid ondermijnd door eene ziekte, die hem langzamerhand den moed benam. In de infirmerie der gevangenis opge nomen, vonden de dokters dal het regiem voor hem moest gewijzigd worden. Dezer leste dagen werd hij door den minister van justicie bezocht en eene uitlegging over den loop der ziekte word door de dokters gegeven. Ziehier thans eenige inlichtingen over de in vrijheidstelling. De vrouw en de broêr van Schmidt, die uit het sekretariaat van 't ministerie eene depeche ontvangen hadden, waren naar Leuven gekomen om den veroordeelde af te halen. De bestuurder der gevangenis begaf zich naar de ziekenzaal en vroeg aan Schmidt Watzoudt gij er van zeggen indien gij dezen nacht te Lodelinsart kondet slapen Wat zou ik gelukkig zijn, was het antwoord. Welnu, gij zult er zijn. Inderdaad verliet Schmidt de gevan genis korts nadien hij stapte in een rijtuig om de betoogingen te ontvluchten en reed naar Heverlé, waar hij in den trein stapte, Te Lodelinsart aangekomen, werd hij door zijn petekind met een bloemtuil aan de statie afgewacht, vergezeld van een groot aantal vrienden. Zij wachtten echter vergeefs. Schmidt was aan eene andere statie afgestapt. Men verwacht ook binnen kort de vrijstelling van Falleur, daar deze reeds de toelating heeft bekomen zijnen baard te laten groeien. De vrijstelling van Schmidt is slechts voorloopig. Gedraagt hij zich echter goed, dan zal hij bepaald genade bekomen. Gedurende zijne gevangenisschap heeft hij leeren boekbinden en vergulden. Daar heeft hij 68 fr. meê gewonnen. Falleur maakt vesten voor het leger. Zijne cel bevindt zich boven die van Schmidt, die het gebrom van Falleur's naaimacliien kon hooren. Huwelijksdrama. De brusselsche bladen bevatten nog de volgende inlich tingen over het drama, dat op den An- spach-boulevard heeft plaat gehad Dinsdag morgend, ten 4 ure, zagen twee policie-ageiiten nabij den Auguslij- nentempel, een man en eene vrouw, elkander omhelzen. De leste riep Arme Paul arme man ik heb hem gedood In bare band hield zij nog een revolver. De man, wiens aangezicht geheel met bloed overdekt was, werd oogenblikke- lijk naar het gasthuis gebracht, terwijl men de vrouw in een rijtuig naar een policiebureel voerde. Daar verklaarde zij dat haar man, met wien zij slechts twee jaren getrouwd was, zich slecht gedroeg, haar bedroeg, en zelfs het inzicht ie kennen gaf, haar voor goed te verlaten. Daarop was zij uitgegaan om eenen revolver te koopen, en zich te zelfmoor den maar zij had den treurigen moed hem aan de deur van een schouwburg af te wachten, hem op le volgen naar eene brasserie of taverne, die door meisjes be diend wordt, hem daar andermaal af te wachten, lot bij dit huis verlatende, zich rond 4 uur weer naar een andor koffie huis begaf. Dan, haar ongeduld en jaloerschheid niet meer kunnende bedwingen trad zij binnen maar werd door den man belee- digd en beiden gingen buiten. Daar had het afschuwelijk drama plaats. De vrouw, zegt men, wilde zich zelf moorden, de man wilde haar zulk belet ten, en werd, op het oogenblik dal hij haar den revolver wilde ontrukken, door een kogel getroffen. lie man echter beweert dat zijne vrouw met overleg en voorbedachtheid handelde en wel degelijk het inzicht had, hem te dooden. Na de ondervraging heeft de onder zoeksrechter een aanhoudingsmandaat togen de vrouw afgeleverd. Het kind van die twee ongelukkigen is door eene vriendin aangetrokken. Ziedaar twee jonge levens voor altijd verwoest en arm kin.l geschandvlekt door de morale indépendante. (Nadere bijzonderheden.) Wij vernemen later dat dit ongelukkig huisgezin niet één maar twee kinderen op te voeden had. namelijk onwettige kinderen van den man. Het oudste is 15 en het andere 12 jaren oud. Deze was kassier in een belangrijk handelhuis van Brussel. De vrouw verzorgde de kinderen met veel liefde en deze noemden haar het klein moederke. Met tranen in de oogen woonden zij de gedurige twisten en schandige looneelen bij, die het gevolg waren van het wange drag des vaders, en meer dan eens moes ten zij vluchten om niet door de tellooren gewond te worden, die de echtgenooten elkander naar het hoofd wierpen. Eer de ongelukkige vrouw der. revol ver ging koopen had zij aan een der kin deren gevraagd of het met klein moe derke wilde sterven. Ja, had het kind gezegd, wij zullen ons alle twee schoon maken en dan een komfoor aansteken. Zuiver linnen werd gereed gelegd maar de vrouw wilde nog een lesten keer uitgaan. Het was toen dat zij den revolver kocht, terwijl het kind haar aan de deur afwachtte. 's Avonds ging zij op nieuw uit en men weet wat er toen gebeurde.... Bruxelles Attractions Dit doodgeboren brusselsch kieken had ge meld dat het, ten gevolge van talrijke aanvragen, een nieuwen aankondigings stoet (cortege réclame) zou inrichten. Deze stoet zou 6000 fr. kosten. 3000 omzendbrieven en inschrijvings- bulletijns werden in de wereld gezonden en er kwamen wel 21, zegge een-en-twintig dezer leste stukken bij het komiteit in, met de kolossale ingeschrevene som van 326 fr. Dat was eene te groote armoe. Het komiteit heeft dus besloten het ding maar le laten zakken. 'k Geloof het wel Ter veemarkt van Waver werden aangeboden 90 melkkoeien, 18 ossen, 14 veerzeu. 14 jonge ossen, 60 varkens, 118 jonge varkens. Hiervan zijn verkocht 85 koeien, 13 ossen, 7 veerzen, 10 jonge ossen, 41 varkens, 97 jonge varkens. Middelbare prijzen koeien, fr. 170 ossen, 365 veerzen, 185 jonge ossen, 100 varkens, 90 jonge varkens, 9. Ter veemarkt van Brugge werden deze week te koop gesteld 26 stieren, 87 ossen, 101 koeien en 96 veerzen. Hiervan zijn verkocht 26 stieren, 80 ossen, 91 koeien en 86 veerzen, aan de volgende prijzen stieren, fr. 175 a 430 ossen.fr. 155 a 510 vette koeien, fr. 210 a 470 melkkoeien, fr. 215 a 525 veerzen, fr. 165 a 380. Twee kinderen, die uit bedelen ge zonden waren, hadden zich te Geeraards- bergen in eenen oven verscholen om er den nacht door te brengen, 's Anderen daags 's morgends vond men hen dood gevrozen. Het eene kind was 12 en het andere 14 jaren oud. - De doening van sommige gazetten is oprecht onverstaanbaar zij visschenvan alles op, rijp en groen! ,t Is een aardig dingen, hoe zij zich, keer voor keer. valsche maren en onnoo- zelheden laten opvesteu De fabriek van valsche nieuwsmaren was. geruimen tijd, te Iseghem en hier te Thielt. De fabriek van kinderachtigheden, had haren voornamen zetel in 't naburig Meu- lebeke. Nu schijnen die fabrieken naarRudder- voorde verlegd, of misschien is het daar enkel eene vertakking. Te Ruddervoorde is het nog wel rond den eeuweling M. Van Renterghem, dat de berichtgevers nestelen Eerst was die man van 106 jaar berecht en stervende. En er is daar, God lof, vol strekt niets van. Nu hebben dieven bij Willen Van Ren terghem ingebroken, langs de kamer waar de eeuweling slaapt. En, rap gelijk de weerlicht, heeft M. Van Renterghem zijnen revolver ge grepen, gemikt en geschoten.... Een der inbrekers werd doordescheute getroffen en viel de andere namen haas tig de vlucht. De getroffene schelm was doodelijk ge kwetst, en met moeite werd hij naar het hospitaal gedaan. Daar verslechtte zijn toestand, en de inbreker moest berecht worden. Nu is hij eventwel beter... Ziet, lezer, al zoo'n dingen, die men verdicht en bij middel van de dagbladen de wereld inzendt. Farceurs van nieuwmaristen En waar om toch de achtbare Willem Van Renter ghem niet in vrede laten. Het huisgezin Tambauri was (e Luik aanhoudend in twist en ruzie. De vader was weduwenaar met zeven kin deren, toen hij eene weduwe trouwde, die er vier meebracht. Tambauri was daarenboven een drinker. Men kan den ken wal leven er in dat huisgezin heerscht. Eindelijk scheidden de echtge nooten van elkander. De man, die dezer dagen eene toenadering zocht, werd door zijne vrouw slecht ontvangen. Een nieuwe twist ontstond, die eindigde met revolverschoten. De vrouw werd ster vend weggebracht, terwijl men den man aauhield. Hij beweert enkel in de lucht te hebben gescholen om zijne vrouw bang te maken. Het wild heeft veel van de kou le lijden gehad. Reebokken en hazen wer den in menigte dood govonden. De konij nen boden beter weêrstand. maar ook doen deze weer veel schaê aan het jonge gewas, waar zij de schors afknagen. De raven en kleine vogels waren zoo ver hongerd, dat zij zich met de hand lieten vatten. Dat heet men groeien. Een lote- ling, die verleden jaar in eene gemeente van het Walenland werd uitgesteld omdat hij de vereischte lengte niet had moet dit jaar opnieuw voor den milicieraad ver schijnen. Nu is hij 1 meter 96 centimeters lang. Die is dus in een jaar tijd ruim 40 cen timeters groeid. Dat is de moeite weerd. Als hij nu maar niet te lang is In de Ardennen. Sneeuw en klopjach ten. De winter is lang en hard. Nergens in ons land schijnt het zoo koud dau in het arroddissement Virion, waar de sneeuw eene hoogte bereikt van zes voet, en zelfs meer. Alleen de groote wegen zijn nog bruik baar, en dan nog slechts voor voetgan gers. En zooals het spreekwoord zegtDe honger drijft den wolf uit het bosch. Dit worden de dorpelingen dagelijks gewaar, wijl er nu hier, dan daar een schaap, een geit, eenen hond of een ander dier ge mist wordt. Eenige ingezetenen van Vanne, Etalle, enz hadden eene grooto klopjacht inge richt, de grootste die men tot hiertoe nog had gehouden. Men doode zes groote wolven, vier wilde zwijnen, waaronder een van 250 kilos, en drie prachtige vossen. De burgemeester van Vance doode alleen twee wolven, twee zwijnen en eenen vos. En langs alle kanten ziet men nog ge- doodde roovers door de dorpen rond dragen. FRANKRIJK* Op het ijs. Zaterdag namiddag is te Toul een ongeluk voorgevallen, dat erge gevolgen kon hebben. De jeugd van geheel de stad was op de vestingwallen aan het schaatsenrijden, toen Mfj. Lauty, dochter van den gene raal, gouverneur der plaats, met eenen luitenant, die haar de hand gaf, eene min sterke plaats van het ijs betraden en in de diepte verdwenen. Een groot getal officieren, die hen van nabij volgden en zich niet in tijds konden inhouden, vielen meê in het water. Iedereen vloog de jongelingen ter hulp; verscheidene waren gansch onder het water verdwenen. Mej. Lanty is tot vier maal naar onder gegaan. Eene groote menigte kwam bijgeloopen en reikte hun stokken en andere voor werpen. Maar het groot getal personen deed het ijs op verschillende andere plaatsen breken, zoodat op een gegeven oogenblik 28 personen, waaronder de ko lonel van liet 146° liriieregiment, in het water plonsten, dat elders gelukkig zoo diep niet was als daar waar de eerste er in vielen. Na vele moeite heeft men ze allen, al hoewel gansch bevrozen, kunnen redden. Mej. Lauty is door generaal Hervé bij haar vader teruggebracht. Eene fabriek van kreupelen. Men bracht over eenige dagen naar liet poli ciebureel der Madelaine te Parijs, een kreupele, Agostin Rosa genaamd, die ten 2 ure namiddag reeds 10 frank ontvangen had. Men vond hem daarenboven in hel be zit van 30 fr. in vijffrankstukken, en een prachtigen gouden chronometer met ket ting, ter weerde van minstens 300 fr. Agostin Rosa is een schoon jongeling van 22 jaar oud. Men twijfelt of hij waar lijk van zijne beenen geen gebruik kan maken. Hij verklaarde den chronometer ontvangen te hebben van eene dame, die hij uil kieschheid niet mocht doen ken nen. Die verklaring bracht hem in de gevan genis. Te Levailois Perret bij Parijs, bestaat er eene kolonie van kreupelen, die van 's morgends vroeg in de straten rondrij den en behendig hun wagentje met twee of drie wielen weten te besturen. Die mannen zijn uit Cataloniëoorspron kelijk, waar men naar het schijnt kreu pelen ter uitvoering fabrikeert. Men zegt zelfs dut al die ongelukkigen niet kreupel zijn van af hunne geboorte, maar dal de ouders ze vrijwillig vermin ken om er kreupelen van te maken, daar zulks een zeer winstgevend stieltje schijnt te zijn. Zijne ontvangst beloopt inderdaad lot 45 fr. per dag en daarenboven raapt hij nog de eindjes cigaar op voor de kof fiehuizen, Een dier mannen, onlangs aanghouden zegde aan den policiekommissaris die hem ondervroeg, dat de terassen van twee gekende koffiehuizen op den boule vard voldoende waren, om hem dagelijks 3 fr. weezengeld op te brengen. DU1TSCHLAND. Keizer Wilhelm. Tot nu toe had keizer Wilhelm onder de treurige omstan digheden met den kroonprins zich moedig gehouden. Thans echter schijnt hij zwaar te zijn. Uit zijne omgeving wordt verhaald, dat bij de ontvangst der berichten van pro fessor Kussmaul uit San-Remo en het doodsbericht van zijn kleinzoon, prins Lodewijk van Baden, zijne geestkracht eindelijk gebroken scheen. Toen de op perstalmeester, baron von Rauch, bij hem kwam, viel hij dien ouden vertrouwden dienaar luid snikkende om den hals, uit roepende Mijn God, mijn God ik weet niet waaraan ik die smart heb verdiend Eene dagen daarna werd hij 's nachts zoodanig door droefheid overvallen, dat hij zich weenende oprichtte, en men in allerijl zijn ouden geneesheerLauer moest ontbieden. Toen deze de slaapkamer binnentrad, riep de keizer hem toe, dat hij ten spoe digste naar San-Remo wilde vertrekken. Eerst na een betrekkelijk geruimen tijd mocht het den geneesheer gelukken hem te doeti verstaan, dat zulk eene reis op zijnen leeftijd, in dit sezoen veel te be denkelijk was. Toestand van den kroonprins. De prins heeft donderdag nacht 7 uren ge slapen zijn slaap is echter dikwijls on derbroken geworden. De prins heeft gezegd dat het de eerste maal is sedert de operatie, dat hij over zijnen toestand te vreden is. Hij heeft anderhalf uur op het balkon doorgebracht. Doktor Bergmann is prins Wilhelm te gemoet gegaan. ENGELAND* Kostelijke uilvinding. In de vorige week is te Londen eene maatschappij gevormd, met het doel om een blad schrijfpapier en een enveloppe, met een penny- of stuivers-postzegel er op, ver krijgbaar te stellen voor een halven stui ver Op het eerste bericht klinkt dit vreemd, en zou men zeggen, dat de maatschappij slechts een kort beslaan zal hebben doch het bestuur wil hare onderneming winstgevend maken door op een gedeelte van het schrijfpapier en van de enveloppe plaatsen voor aankondigingen te verhu ren Door dit beginsel zal de maatschappij niet alleen den halven penny op eiken postzegel kunnen verliezen, maar nog aan de aandeelhouders een dividend van ongeveer 20 p. c. kunnen uitbetalen. Er is geen twijfel aan, of er zal een groot gebruik worden gemaakt van deze goedkoope gelegenheid, en bet zal een aanzienlijk voordeel opleveren voor de werkende klasse, 't Schijnt dat de Engel- schen op den duur nog zullen gaan lessen geven aan de Amerikanen. Wellicht zullen we nu ook een stand beeld zien verrijzen van den uitvinder van dit nieuwe stelsel, evenals Londen er reeds een bezit van Rowland Hill, den man, die de stuiverspost hier heeft inge voerd. RUSLAND Eene koude woning. Men heeft in het aquarium te St Petersburg een huis ge bouwd in ijs, naar hei model van het historiek huis van 4740. liet gebouw bestaat uit drie groote ka mers en is van bewerkte ijsblokken ge maakt. De meubels, het bed, alles is van ijs. Brrr een koud bed. In het salon is eene schoone gebeeld houwde schouw de rook van een vuur dat het haardvuur vervangt, kronkelt be vallig door de lange buis, dat alles is na tuurlijk van ijs. Langs buiten is bet huis met eene bal- lustrade omringd, en twee groote stand beelden versieren den voorgevel. Dat ook is van dezelfde stof. Het heeft in zijn heheel 4000 roebels gekost. Daar de winter zeer streng is denkt men dat het niet vóór April zal smelten. MEXICO. Een volleerd spitsboef. De vermaarde dief aftruggelaar Benson, waarmeê het belgisch gerecht zich verscheidene malen heeft moeten bezig houden, heeft nau welijks de gevangenis van Londen ver laten, of hij doet in Amerika weêral van hem spreken. Met de stoomboot Umbria vertrokken, maakte hij op reis kennis met den im- pressano Abbey, bij wien hij zich als reporter van den Figaro voorstelde onder den naam van Bourton. Natuurlijk vernam hij van dezen al zijne ontwerpen tot bet geven van voor stellingen enz., die hij voornemens was met de Patti en andere kunstenaars van zijn operagezelschap in Amerika te on dernemen. Te New-York verliet de ge waande dagbladschrijver zijn reisgenoot en vertrok naar Mexico. Daar deed hij zich als gevolmachtigde van M. Abbey doorgaan en verkocht voor verscheidene duizende dollars kaarten voor de aanstaande vertooningen. Benson wordt ieverig opgezocht, maar men is er nog niet in gelukt zijn spoor te vinden. AMERIKA. Een eerste en tweede dans. In eene herberg te Haxleton, in den amerikaan- schen staat. Pennsylvanië, werd eene danspartij gegeven. Daarbij ontstond, om een nietige zaak, twist tusschen twee bezoekers, die elkander reeds lang niet konden verdragen. Men begon tot «pluk- hairen over te gaan. De aanwezigen verdeelden zich in twee partijen, de klop ping werd algemeen, er vielen schoten, messen werden getrokken, vrouwen en meisjes vielen in onmacht. Iniusscben werd eene peteroiie-lamp van den zolder gerukt, en debrandende vloeistof stroomde ui de zaal, waar alles in ééneu oogenblik in vlammen stond. De strijd eindigde nu wel en ieder dacht slechts aan eigen behoud maar er kon geene redding worden gebracht. De her berg, die geheel in hout was, brandde tot den grond aftien personen kwamen in de vlammen om, en veel zwaar gewonden bleven op de plaats achter.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2