l)if<l»ilBID AANALLKN Revaleiila Arabica. hier twee bataljons van 4 compagniën te behouden zelfs wanneer men de muzi kanten, enz. behoudt die vroeger door eene echte wetsmiskenning op den kon trol van den werkelijken dienst werden gebracht. Ten andere wij zijn bereid het te bewijzenDus, wanneer al de onwaarden van de lijsten verdwijnen, blijven er hier geene 400 wachten. Dat is onbetwistbaar Wat het cijfer van 44G betreft door 't provinciaal vertoog opgegeven, wij hou den het als onnauwkeurig daar wij stellig weten dat talrijke dooden en lieden reeds lang van den gewonen dienst ont slagen op den kontrol zijn behouden ge bleven. Wij hebben in een voorig nummer ge zegd dat volgens 't nummer 4 van 't ko ninklijk besluit van 18 juni 1848, de ge talsterkte onzer compagniën moest van van 75 manschappen wezen en De Den- deryalm antwoordt hier op datwij zouden gelijk hebben indien de wet van 15 Juli 1855, deze van 1848, in haar art. 27 niet had gewijzigd en de getalsterkte der compagniën op 60 manschappen bepaald. De wet van 1853 heeft deze van 1848 in haarart. 27 hoegenaamd niet gewijzigd. Al wat men kan inroepen, 't is dat een koninklijk besluit van 13 Juli 1853 be paald heeft dat de getalsterkte eener compagnie voortaan 60 man zal wezen. En waarom werd dit koninklijk besluit genomen Om aan de liberalen van Aalst en elders plezier te doen, ja, om hier twee en elders drij bataljons te kun nen behouden en aldus zekere hoogmoe- digen te bevredigen. Wij houden het dus met het koninklijk besluit van 1848, 't welk de voorschriften der wet eerbiedigt en gelijkvormig is aan de beraadslagingen der Kamers.... De Dendergalm zegt dat we meenen dat de onkosten met de helft zullen vermin deren zoo als het getal bataljons. Wij hebben beweerd dat er eene be sparing van 1200 a 1300 franks zal zijn zoo wij een bataljon hadden. Een inder daad. het budjet der Burgerwacht van 1887 (en ook dit van 1888 beloopt tot de totale som van 2784.00 franks. Volgens rekening zou een bataljon 1504.00 franks kosten, dus eene besparing van 1280 franks, en eene besparing die niet te ver- stooten valt, zooveel te meer dat de dienst der Burgerwacht er niets zou door te lij den hebben. Hoe ons Vrijwillig Pompierskorps in deze kwestie moet vermengd worden be grijpen wij niet. De Burgerwacht is aan ons Pompierskorps niet te vergelijken de eerste is meestal, builen eenige uit zonderingen, samengesteld uit soldaten tegen hunne goesting, terwijl do leden van ons Pompierskorps handelen uit vrij en wil en loutere zelfsopoffering. Wat meer is, wij hebben ons Pompierskorps niet te verdedigen tegen de kwaadaardige aanvallen van ben Dendergalm zijne le den siaan immers bij onze weldenkende medeburgers te hoog in achting dan dat het liberaal modder dat naar hen wordt gesmeten de hoogte hunner hielen kau bereiken.... Wij zullen alleenlijk doen opmerken dat hij onze Pompiers geene bezoldigde mannen worden gevonden, die, gelijk bij de Burgerwacht, 300 franks 's jaars op> strijken voor nog geen dertig uren werk in dit gansche jaar, 't zij tien franks per lire... Leg ze me daar Vraag het eens aan den kapitein-kwar tiermeester Dat is wat anders dan een eenvoudig banket Maar laat er ons nu maar over zwij gen voor heden en later nog eens op terugkomen RECHTERLIJKE KROM IJK. De doodkaart van M. Grévy. Al die schandalen hebben te Parijs aanleiding gegeven tol niet weinig gekscheerderij Vooral in de dagbladen, en de Parij/e naars zijn waarlijk doorgezaagd door de min of meer zonderlinge tijdingen, die dc dagbladverkoopers sedert eenige maan den op de boulevards en in de groote stra ten der hoofdstad ui schreeuwen. Tusschen de gekscheerderijen is de doodKaart van M. Grévy wel eene die den meesten bijval heeft bekomen.... iets wat nu juist niet veel betuigt voor den fijnen smaak der Parijrenaars. Die doodkaart is eindelijk voor de 10* kamer der boetstraffelijke rechtbank ver sukkeld, in den persoon van eenen dag- bladverkooper, den genaamden Lecomte, belicht van aftruggelarij. Die Lecomte schreeuwde vooral in de aristokratieke wijken, zegt Dij zoo hard hij maar kon: De doodkaart van papa Grévy en verkocht het volgende schandalige stuk, dat wij slechts onvolle dig meédeelen t M. Gij wordt verzocht aanwezig te zijn op den lijkdiensten de begrafenis van Mijnheer Jules GRÈVY, Oud-President der Republiek, politiek en zedelijk gestorven (dat hangt af van hoe men T verstaan wil,) in zijn "bijna tachtigste jaar. ten gevolge eener vliegende gendromanie (sehoonzoonont- king). ongeneesbaar verklaarde ziekte in eene bijeenkomst van uitmuntende dok tors, na een uiterst konsult in 'tElyseum. Welke zullen plaats hebben in groote plechtigheid teChaillot. aanstaande week. ie middernacht, uur der misdaad en van den arbeid der toestellen van het huis Lesage en Ci#. (R. D.) De Profundis. Van wege Daniel Vilzijn schoon zoon Jules Ferry, gezegd den leste der... paljassen, zijn gewaori raadsman, doch niet zijn betaler Mad. Limouzin en ba ren getrouwen Lorentz, besluurder van de brouwerij der Eere-Legioen generaal d'Andlau Mad. Ratazzi en Ci0, en al de bedriegers, aftruggelaars, bankiers en bankisten van Frankrijk en Navarra. De tippen van 't baarkleed zullen ge dragen worden door M. Rouvier, aanne mer van gekscheerderij en zijnen vriend Ferron. De doodzang der Maczhabeeërs zal ge zongen worden door llenri Rochefort, op de wijze van Ah quel malheur d'avoir un gendre! Requiescat in pace In de zitting vraagt Lecomte, gansch uit zijn lood geslagen, waarom hij voor 't korreklionneel moet komen. Ik doe niemand kwaad, zegt hij, en win eerlijk mijnen kost. Nooit werd ik voor zoo iets aangehouden, a M. DE VOORZITTER. Gij zult de getui genis vernemen van den policieagent. GETUIGE. Den 29 Februari, ten 7 ure 's avonds, gaande door de rue de la Tour, hoorde ik Lecomte de dood van M. Grévy verkondigen, terwijl hij een pak dood- kaarlen op den arm had. Krachtens de bevelen die wij gekregen hebben, van al de dagbladverkoopers aan te houden die valsche berichten verspreiden, nam ik den man in hechtenis M. DE VOORZITTER (tot den betichte.) Wat hebt ge te antwoorden hierop LECOMPTE. Niets. Ik riep wat er op de kaart stond. De politieke begrafenis van M. Grévy. GETUIGE. Ik hoorde enkel roepen koopt de doodkaart van M. Grévy. Daar ik stellig wist dat M. Grévy nog leefde, zegde ik bij mij zeiven Die mensch liegt en ik pakte hem bij de kraag. (Gelach.) LE COMTE. Welnu, ik beweer enkel de politieke begrafenis van M. Grévy te hebben aangekondigd. Ik verkoop nu al twee maanden die kaarten, en er heeft mij nog nooit iemand betwist dat M. Gré vy als politiek man, niet dood en begra ven is... M. DE VOORZITTER. Genoeg!Genoeg! De rechtbank moet die leste meening van Lecomte gedeeld hebben, want oor- deelende dat er geene aftruggelarij in 't spel is, heeft zij den dagbladverkooper lijkbidder vrijgesproken. PR1 ESTERlFjKE BENOEMINGEN. Bisdom van Gent. Zijn pastoor benoemd te Cherscamp, den E. H. Ro- byns van Lede te Voorde, den E. H. Dalschaert, van Temsche te Oosterzele den E. H. J. Verhaert van Nazareth. De E. H. Colman, onderpastoor van Oosterzele, gaat in de zelfde hoedanig heid over naar Nazareth. Volkskamer. De Kamer ver volgde de beraadslaging over 't budjet van IJzeren wegen, posten en telegrafen. STERFGEVAL. Een der achtbaarstefamiliën onzer stad komt pijnelijk getroffen te worden door het afsterven van den lieer Gustaaf- A<Iolf*KluI>ert De Coen, we duwenaar van Dame Louisa -van tier Moot <Ie Vrechem, Ban kier,lid der Besturende Commissie onzer Burgerlijke Godshuizen en Rechter aan onze Koophandels-rechtbank. De achtbare overledene werd geboren te Ninove op 4 Mei 1818. Onze Burgerlijke Godshuizen verliezen, in hem eenen uilmuntenden beheerder om zijne rechtschapenheid,bekwaamheid, verdraagzaamheid, eerlijken en defligen handel eu wandel gedurende eene werk zame en welvervulde loopbaan algemeen geacht en bemind. De heer De Coen vervulde gedurende twee jaren het ambt van Rechter-plaats- vervanger en nu, in juli II. werd hij door 't vertrouwen der kiezers tot het effectieve rcchtersambt geroepen. In het huisv lijk leven was de achtbare overledeue een goede en teêrbeminnende echtgenoot en vader en een loegenege en trouwe vriend voor zijne familie en kennissen. Mocht de hoop dat hij reeds in den schoot van den Allerhoogste is ontvan gen, de droefheid zijner familie en vrien den eenigzins matigen. De Plechtige Lijkdienst, gevolgd door de Begrafenis in den grafkelder der fami lie, zal gecelebreed worden morgen Don derdag 8 Maart, om 10 1/2 ure in de St- Martinuskerk. R. I. P. ALLERHANDE NIEUWS. Vrouw Van O. van Brussel werd zon dag morgend dood beneden aan den trap barer woning gevonden. Toen men den man ging verwittigan, was deze zeer ver wonderd dat zijne echtgenoote niet naast hem te bed lag. Men meende dal de man loog, hield liern aan en stelde een onder zoek iu. Hieruit is gebleken dat beide echtgenoten in den loop van den nacht dronken waren l'huis gekomen, dat zij aan T vechten waren geraakt, dat de vrouw toevallig van de trappen was ge vallen en de dood dus niet door misdaad veroorzaakt was. Daarop werd de man in vrijheid gesteld. In en rond de gemeente Munck zwalm, maakt eene groep van een veer tigtal wildstroopers de streek onveilig. De jachtwachters zijn niet in voldoende getal om de talrijke overtredingen te be letten, zoo dat men vandaag of morgen bloedige botsingen te vreezen heeft. Twee kloosterzusters gingen vrijdag lest rustig door de straten van Gent, toen zij opeens door twee schoelies wer den tegengehouden, die hen allerlei schandalige scheldwoorden naar het hoofd wierpen. Do policie was, zooals altijd, afwezig, maar een voorbijganger, de genaamde E. L..., van Weiteren, nam de verdedi ging der twee weerlooze vrouwen op zich en meende die twee helden een klinkene antwoord toe te dienen, wan neer zij, ziende dat zij haastig verdediger te doen hadden, haastig de vluchtnamen. Recht ridderlijk niet waar Een koppeltje moest te Gent dezer dagen ten stadhuize verbonden worden. Op hetzelfde oogenblik verscheen een policiekommissaris in de trouwzaal om tegen de bruid (eene fransche) een bevel van uitdrijving uit te voeren, Doch juist toen hij binnen trad, had de ambtenaar van den burgerlijken stand gezegd In den naam der wetenz. zoodat zij burger lijk Belg was. De kommissaris kon onverrichterzake heen gaan. Onlusten te Oostende. De recht bank van Brugge heeft uitspraak gedaan in de zaak der onlusten. 24 beschuldigde visschers werden vrijgesproken. Een werd tot 8 maanden en 15 dagen gevangenis veroordeeld. Een andere tot 4, twee tot 3, twee tot 2 maanden en eene menigte andere tot verschillige straffen van 1 maand, 15 ol 8 dagen en boelen, verschillend van 21 tot 200 frank Men schrijft uit Wetteren, aan Het Handelsblad De koude, langdurige winter, dien we tegenwoordig beleven, schijnt dien van 1844 45 te evenaren. Dat mag uwe lezers wel eens herinnerd worden. In het jaar 1844 viel het feest van St- Eloi. 1 december, op eenen zondag, en werd door de smeders en landbouwers den maandag gevierd. Dienzelfden dag begon het te vriezen, en wel zoodanig, dat de boeren 's anderendaags geen loof meer konden trekken en dat de Schelde den 6' toevroos. De vorst bleef met groo te koude aanhouden tot Driekoningen avond 1845, toen het ijs opbrak en weldra verdween. De rapen waren vervrozen, maar het werd liefelijk weer, en men zag eene vroegtijdige lente tegemoet. Met februari begon het echter op nieuw te vriezen, zoo-lat de Schelde op den 11° we derom vast geraakte, en met groote kou de bleef toe liggen tot den 26* Alsdan be gon er veel stroom in de rivier te komen. Hoewel de sneeuw, die nog al overvloe dig gevallen was, maar traagzaam weg smolt, en het ijs brak op, doch het bleef tusschen Dendermoudo en Antwerpen drijven en belemmerde er de scheepvaart. Den 5 meert vroos de Schelde wederom toe. en bleef dicht tot den 8. wanneer liet ijs nogmaals door den stroom neder waarts gedreven werd doch den 14 ge raaktezij voor de 4' maal vast. Aller- koudst was het óp Palmzondag, 16 meert zoodanig dat men van 's inenschen ge heugen zoo laat in den winter zulke strenge koude niet beleefd had. 's Ande rendaags had er op het ijs der Schelde te Weiteren een levendig feest plaats, Men bakte er namelijk pannekoeken en wa fels, terwijl vier mannén met den bol en anderen er met de kaart speelden. Eene talrijke volksmenigte omringde hen en gaf er zich aan allerlei vermakelijkheden over. Twee dagen nadien was er eenenog meer vreemdsoortige aardigheid te zien het slachten en branden van een varken op de ScheldeOp Goedenvrijdag, 21 derzelfde maand, viel de dooi eindelijk voor goed in, en na eenige dagen was er geen ijs meer te zien. 't Werd tijd ook, als 't na Paschen was Zou het dit jaar weer zoo lang duren Diefstal. Aanhoudingen. Hou- falize was sedert maanden en maanden het mikpunt van eene dievenbende, die met de beste orde ingericht was. Zij strekte haren werkkring uit tot Luik, Namen en verscheidene gemeenten van Luxemburg. Was zij van zin ergens te gaan stelen, dan zond zij bare èclaireurs vooruit, na melijk, bedelaars, Jandloopers, die het terrein onderzochten en trachtten te we ten wat er zooal te stelen was. 's Nachts kwamen de eigenlijke dieven. De gendarmen, door de burgerij gehol pen, zijn er eindelijk in gelukt een aantal dier kerels in handen te krijgen. Dat die aankondigingen niet zonder gevaar waren en de schrik, die de bende inboezemde zeer begrijpelijk was, blijkt uit het volgende Een der aangehoudenen werd in be zit gevonden van een revolver, die met verscheidene kogels geladen was. Op het eerste oogenblik werden er zes der booswichten aangehouden, waaron der eene vrouw, doch er zijn nog ver scheidene aanhoudingsmandaten uitge- veerdigd. Men denkt dat de bende ten minste een veertigtal mannen sterk is. Jagers, te wapen De lioogere overheid, zal denkelijk met het oog op de verwoestingen, door de wolven en wilde zwijnen in Luxemburg en de zuiderpro vinciën aangericht, groote klopjachten laten inrichten. Het schijnt dat die ongenoodigde gas ten allen uit de bosschen van Lotharingen komen, ter oorzake van de jacht, die men er in de provincie op gemaakt heeft. De bewoners onzer Ardennen verlangen niets beter dan dal de liefhebbers van de jacht zich vereenigen, om hunne streek van die wilde kerels te verlossen. Koninklijke koopers. Een klein schilderijke voorstellende de koning en de graaf van Vlaanderen als kinderen (naar Gaillait) werd dezer dagen in eene openbare veiling te koop aangeboden. Twee personen bodeu tegen elkander op en deden den prijs tot ver boven de wezenlijke weerde stijgen. Hel scbilder- stukje werd eindelijk voor 800 fr. toege wezen aan M. A. rentmeester van den graaf van Vlaanderen. De andere die zoo hardnekkig tegen den kooper opbood, was in 't begin niet gekend, doch later vernam men dat het een .gevolmachtigde van het huis des ko- nings was. De twee koninklijke broers hadden op het leste oogenblik vernomen dat dit schilderijke te koop werd geveild, en hadden elk van zijnen kant een persoon gezonden om het te koopen, zonder dat de een iets van dan ander wist. De verkooper is er hetbeste meê geva ren. FRANKRIJK. Zaak Wilson. Zooals te voorzien was, zijn de vrienden Wilson, Ribaudeau en Hébert iu beroep gegaan tegen het vonnis der korrektionneele rechtbank van Parijs. Er is te Parijs bij de bookmakers (wed denschapagenten) veel gewed op den uit slag van het reclitsgeding-Wilson, alsof het een wedren betrof. Op vijfjaren ge vangenisstraf werd gewed 120 tegen 1 op 3 jaren 77 1 op 1 jaar 40 5 op 6 maanden 1 2 op 3 maanden 2:7; op vrijspraak 66 1. Een groot aantal personen wedden voort op gevangenisstraf zonder na dere aanduiding. (Nadere bijzonderheden.) Een opsteller van de Figaro heeft met Wilson een onderhoud gehad. Zoo haast deze leste zijnen bezoeker zag zeg de hij kent gij den uitslag? gelooft gij dat zij mij goed gepeperd hebben Ja, de veroordeeling is nog al hard* Ah bah, hard of gematigd, 't is daar de knoop der zaak niet maar wel in het feit zelf van veroordeeld te zijn 't Is waar, maar hebt gij u daaraan niet verwacht Ik verwachte mij aan alles, zeggen de daar men nu toch alles gedaan heeft zal men tot het uiterste gaan. Nochtans geloofde ik niet aan de mogelijkheid eener rechterlijke veroordeeling. En hoe heeft M. Grévy het nieuws ontvangen Met meer kalmte dan ik had durven denken. Hij was voorzeker hevig ont steld, maar hij heeft gelukkiglijk nog moed, kracht en koelbloedigheid genoeg, om zich niet te laten ter neêr slaan, en om een vonnis ie bespreken, waarvan hij de wettigheid volkomen ontkent. Gij gaat zonder twijfel in beroep Voorzeker. Buiten de kwestie van vorm, die mijn advokaat zal te onderzoe ken nebben, zal ik het hof het pleidooi van mijnen advokaat en het meer ridder lijk dan gerechterlijk rekwisitorium van M. Lombard, voor oogen leggen. Men heeft u de teruggave der 5000 fr. aan M.Crespinde la Jeannière ten laste gelegd.,.. Ja, dat was een fout. In liet eerste oogenblik had ik slechts eene zaak voor oogen het gepraat der menschen te ver mijden. Overigens, ik heb ze niet aan M. Crespin, maar wel aan M. Ribeaudeau persoonlijk gegeven. Men heeft daar een vreeselijk wapen van gemaakt, vooral met de partijdige wijze waarop de debat ten hebben plaats gehad. Armezinnelooze. Een boschwach ter hoorde donderdag avond in het bosch van Senencourt een gerucht, maar gaf er weinig aandacht op Des anderendaags morgends, echter, kwam hij op dezelfde plaats terug en doorzocht den omtrek hij vond eene arme zinnelooze, slechts half gekleed, en door eenen ouden regen scherm beschut. In dien toestand dwaalde zij reeds veer tien dagen in het bosch men had haar tevergeefs overal gezocht en men weet niet hoe zij gedurende dien tijd, bij dat ijskoud weer heeft kunnen leven. Terug naar huis gebracht, klaagde zij noch over kou, noch honger, maar enkel over den schrik, dien de wolven haar veroorzaakt hadden. HOLLAND. Opgepast voor hel vreemd spekDe trichinosis heeft in de leste dagen in Hol land eenige slachtoffers gemaakt, en on der ander te Leiden. Verleden week werd eene gansche fa milie te Otterlo ziek, na eene maaltijd ge nomen te hebben, waarvan een der ge rechten uil amerikaansch spek bestond. Twee kinderen, een van 4 en een van 6 jaar, zijn er aan bezweken. De andere kinderen, alsook de moeder hebben zeer veel geleden. DUITSCHLAND. Hooge schouwenDe grootste schouw op het vastenland zal die zijn, welke voor de ijzersmelterijen bij Freiburg wordt gebouwd, om den schadelijken rook in den hoogst mogelijke luchtstreken te leiden, en daardoor een einde te maken aan den last en het nadeel, die de land bouwers voor hun land en vee er door ondervinden. De schouw wordt zoo hoog mogelijk gebouwd, wat groote sommen verslindt. De tot nu toe gebouwde schouwen, die het hoogst zijn. zijn die van Port Dundas, Glascow 138 meters, St. Pollux, Glascow 132,7 meters, Meohernich, Rijnland 141,4 meters. Ziekte van den kroonprins. Het weder te San-Remo is zonnig, maar koud. In de leste dagen kwam de kroonprins dikwijls op het balkon, nu zijn de ven sters langs dien kant gesloten. Over den toestand van den doorlucbtigen ziekeloo- pen nog immer de meest tegenstrijdige geruchten. Nevens de gunstige berichten, uit ech telijke bron, loopen er veel slechte, die hier vast meer geloof vinden, daar zij zoogezegd van een geneeskundig gezag, die mei de behandelende doktoren nauwe gemeenschap heelt, voortkomen. Intus- schen wordt er ernstig van eene bloed vergiftiging gesproken en over de inade ming van geneesmiddelen, om het inwen dig bederf te keer te gaan. Men verzekert dat alles tot den terugkeer des kroonprinsen bereid is, of gemaakt wordt, Anderen zeggen dat gansch de fa milie ten minste tot in mei zal te San- Remo blijven. Men zegt ook dat thans Dr Mackenzie alle hoop opgeeft en den prins uiterst nog tot in juni zal kunnen in le ven houden. Uit de omgeving van den kroonprins is een bericht ontvangen, waaruit hlijkt dat al de geneeskundigen te San-Remo, met uitzondering van Dr Mackenzie, de vaste overtuiging hebben dat de prins aan kanker lijdt en de treurige afloop slechts eene kwestie van tijd is, terwijl Mackenzie onverzettelijk aan zijne diag nose vasthoudt, ofschoon ieder, die met hem spreekt, den indruk verkrijgt. Blijkens een ander bericht is er beslo ten dat het resultaat der microscopische onderzoekingen van prof. Waldeyer in geen geval openbaar zal worden gemaakt. Ziehier het bulletijn van den Reichsan- zeiger o meert. 10 ure. Z. H. de kroonprins heelt eenen goe den nacht gehad, De algemeene toestand is bevredigend de eetlust is goed. Hoes ten en fluimen geringer. ENGELAND. Jacht op een prins. Tijdens zijn ver blijf te San-Remo was de prins van Wal lis uitgevaren, om in een italiaansch stoombootje eene wandeling in de zee te doen. Nauwelijks had de prins de haven ver laten, of een sierlijk stoomjacht, voeren de de amerikaansche vlag, naderde, en hijschte intusschen de iersche vlag op. Onmiddellijk begon het nu het vaartuig van den prins te vervolgen. Bijna was hij ingehaald. Nog eenige oogenblikken en de prins zou in handen der Ieren vallen, Hij beval full speet te geven, om op nieuw de haven te bereiken, maar de Ieren waren hem te vlug af. Gelukkig kwam eene engelsclie kanon- neersloep hem te hulp en verjoeg het iersche jacht. 's Avonds verliet de prins San-Remo en vertrok naar Gaunes. 't Zou een schoone vertooning geweest zijn, wanneer de toekomstige koning van Engeland eens onder de kanonnen van M. Crispi in handen der Ieren gevallen was. PA USELIJKE-STATEN. Duitsrhe pelgrims. Ontvangst bij den Paus. Omtrent de ontvangst der duit- sche pelgrims op hel Vatikaan lezen wij nog de volgende bijzonderheden Z. H. de Paus was omringd door ne gentien kardinalen en ontving de pelgrims in desaladucale. Bij zijne verschijning werd hij door geestdriftige toejuichingen begroet. Mgr Haffner, bisschop van Mainz, las een latijnsch adres voor, waarin de wensch werd uitgedrukt, dat aan het zichtbaar opperhoofd der Kerk volkomen vrijheid en onafhankelijkheid terrugge- ven worde. De Paus antwoordde in het latijn. Na gezegd te hebben, hoezeer de blijken van gehechtheid der duitsche pelgrims en hunne tegenwoordigheid hem verheug den, drukte hij de hoop uit, dat de Kerk vooral in Duitschland mocht bloeien, dat onder zoovele moeilijke omstandigheden zijne standvastigheid in het geloof zijner vaderen bewezen heeft. Leo Xlil besprak vervolgens de beloo gingen der gebeele wereld bij gelegen heid van zijn jubilee welke van de wel dadige kracht van het romeinsche ponti ficaat getuigenis afleggen. De Paus, zegde hij, stelt al zijne pogingen in het werk, opdat de menschen genezen wor den van hunne kwalen, door zoowel in het bijzondere als in het openbare leven den heilzamen invloed der Kerk aan te wenden. Wanneer de Paus weigert aan de macht van anderen onderworpen te zijn, wanneer hij zijne rechten welke ook die der Kerk zijn, krachtig opeischt, doet hij het alleen om in zijne vrijheid te worden hersteld, welke het menschelijk geslacht zoo nuttig is. Wat Duitschland in het bijzonder be- betreft heeft de Paus in zijne Encycliek aan de pruisische bisschoppen, en on langs in die aan de beiersche bisschop pen, verscheidene voorschriften gegeven, welke door do omstandigheden vereischt worden. Wanneer deze voorschriften worden nagekomen, zullen de rechten der Kerk ongeschonden blijven. Reeds zijn een groot deel der belem meringen, aan den bloei der katholieke vrijheid vijandig, opgeheven, dank zij den goeden wil door den keizer en zijne mi nisters betoond. De Paus hoopt, dat men ook van de andere vorsten veel zal ver krijgen. Eindelijk beveelt de Paus aan, de eens gezindheid tusschen de katholieken te be gunstigen en te bewaren deze moeten zich herinneren, dat de deugd van voor zichtigheid die van standvastigheid in al les moet vergezellen. zonder Medecijnen en zonder kosten, door de smakelijke gezondheids- bloem, gezegd Veertig jaar van een onbetwistbaar succes, in de genezing, slechte spijsverteringen, long ziekten. maag en buikpijn,verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezvvolleuBoid, bjrtklopipng, afgang, koliek, gezwel, Verbijstering, ruis- climg in de ooren, zuur, wrangheid, slijmerig heid, hoofdpijn, migraine, doofheid, walging, braking na hei eten of in zwangerschap,pijnen, opdiang, ontsteking der ingewanden en der blaas, krampen cn sluipen, slapeloosheid, tering, huiduitslag, abcessen, zweren, droef-

De Denderbode | 1888 | | pagina 2