X uttelooze scholen. Broederlijkheid. Verleidend sohouwspel. Goede Vrijdag. Burgerwacht. WEKKJLlAXSKfUXG. 'l Is waarheid, de Katholieken hebben de belastingen door de liberalen gestemd behouden, maar moeten praamt. Moesten de schulden die de liberalen door hun nen onvaderlandscheu Schooloorlog ver oorzaakt hebben dan niet betaald worden? Maar de katholieken behouden alle de belastingen niet, want naar mate dat de schulden betaald worden, schaffen zij zekere belastingen af of verminderen ze merkelijk. Het bedrag der reeds afge schafte of verminderde belastingen over treft heden O millioen en nog ande re verminderingen zija reeds aangekon digd Dit cijfer van 6 millioen treffen wij aan in 't verslag van den sekretaris der en- gelsche legatie 'e Brussel, toegezonden aan zijn gouvernement. Wij lezen in be doeld verslag Sedert dat het hedendaagsche minis- terie het bewind heeft in handen geno- o men, zijn de belastingen gevoelig ver- minderd de rechten op den koffij zijn 85S 000 franks verminderd het zegel- recht op de verzekerings-contracten is met meer dan een millioen verminderd de accijnsrechten op het bier, den tabak en de sterke dranken zijn verminderd alsook het tarief der spoorwegen en der vaartrechlen voor het vervoer der koopwaren. De vaartrechten op de Samber zijn in augusti lest met drij vijfden verminderd, welke maatregel, naar men met reden hoopt, eenen voldoenden invloed zal uitoefenen op de koolnijverheid in het u land. Kortom, de belastingen zijn met on- a geveer ze» millioen verminderd en dat ondanks eene gedurige aanzienlij- ker vermindering der openbare inkom- sten, vergeleken bij het tijdvak verloo- pen tusschen 1878 en 1884. Deze zoo voldoende uitslag is verkregen dank zij eene strenge spaarzaamheid in alle de vakken des bestuurs. Zieldaar eene openbare hulde gebracht aan de wijsheid en spaarzaamheid van ons katholiek ministerie door den verte genwoordiger eener vreemde mogend heid. Maar die hulde is ook wel verdiend Eh gij, geachte lezers, oordeelt of wij aan de waarheid te kortblijven wanneer wij zeggen Met veel grootere inkomsten dan het tegenwoordig ministerie, kwamen de libe ralen jaarlijks millioenen en millioenen le kort. Met veel minder inkomsten verminde rende katholieke ministers de belastingen en hebben nog bovendien jaarlijks millioenen everschotbij zooverre dat in den loop van toekomende jaar verschillige belastingen 't zij afgeschaft,'! zij merkelijk zullen ver minderd worden.. Uit de inlichtingen door het goeverne- ment aan de middensektie medegedeeld, volgt dat er in de provincie Braband nog drie gemeentescholen zijn die min dan 20 leerlingen tellen. In West-Vlaanderen zijn ervijfgemeen- tescholen met min dan tien leerlingen (Zedelghem, Coxyde, Handzaeme, Wer- cken, en Lendelede;) negen scholen heb ben min dan twintig leerlingen (St. Pie- ter-op-den dijk, Beerst, Oostduinkerke, Pervyse, Wulveringhem, Lichtervelde, Kammel, Langhemarck en Westvleteren. Oost Vlaanderen heeft eene school zonder leerlingen (Eecke), en drie met min dan 20. Henegouw heeft tien scholen die geen 20 leerlingen tellen. In de provincie Luik zijn er twee scho len die geene 10 leerlingen hebben en 3 met min dan 20. In Limberg staat de school van Hoes- selt ledig, en drit- andere hebben beneden de 20 leerlingen. In Luxemburg is de school van Ha- bergy ook zonder leerlingen vier scho len hebben er geen 10, en 17 geen 20. Scholen zonder leerlingen 3 met min dan 10 13 2071 87 In geheel het land is er maar eene aangenomene school die door min dan 10 leerlingen wordt bijgewoond en acht die geene 20 leerlingen hebben. Te zamen 9. Over de gekkenhuis-voorstellen van den parijzer gemeenteraad wordt veel gesproken. De wetgevende vergadering gaat nu de voorwaarden regelen, legen welke een Belg in Frankrijk zal mogen werken. De vreemdeling wordt er aan al de tak sen onderworpen, die den Franschman treffen, vrij van dienst. Zoo wordt hij reeds geslagen met den militairen taks van 1887, die jaarlijks niet minder kan zijn dan 12 fr.'t is de eenige niet. Er zijn zoo wat een half millioen Bel gen in Frankrijk, zoodat de vrije repu bliek uit die belasting alleen, ten minste 6 millioen uit deu zak des werkmans kloppen zal. We zeggen ten minste. Voeg er nu nog bij dat de Belg te Parijs aan stadswerken geenen slagwerk meer bekomeu zal. O broederlijkheid, o vrijheid. Komaan, liberale vrienden, zingt tri omf en laat'ons al te zamen de schoone princiepen van 89 93 te Parijs gaan vieren Uit het verslag der middenafdeeling, neergelegd door M. Melot, blijkt dat de 16 Staats normaalscholen 827 leerlingen tellen en 927,187 franken kosten. Ieder leerling veroorzaakt dus aan de belasting betalers eene gemiddelde uitgave van 1,100 franken. Wij zeggen eene gemiddelde uitgave want er zijn bevoorrechte gestichten. Alzoo kost de normaalschool van Brugge 65,690 fransen, ofschoon zij slecht 31 leerlingen telt. Hieruit volgt dat elk dezer minstens 2,100 franken per jaar kost, zijnde meer dan 10,000 franken voor den tijd dat hij in het geslicht ver blijft. Welnu, belastingbetalers,is ditschouw- spel niet verleidend, niet schoon, niet verrukkend De logie van Brussel heeft alle vrijmet selaars rose-croix dat is de oversten van 32" of33* graad, voorde paaschweek bijeengeroepen. Een banket is ingericht op Wittun- Donderdag avond om voort te duren op Goeden Vrijdag. Geeu wonder. 't Is immers Satan die wil, dat de hel den dag der dood van den Zaligmaker feest viere. En, de godsdienst der logie is toch die der hel RECHTERLIJKE KRONIJK. Voor lekkerbekken.Idereen kent de schoone kaskens waar men met eenfran- schen sou in eetie opening te steken, een schuilke kan opentrekken en er een koekske chokolaad uilhalen. Ja, maar een lranschen sou is voor sommigen te veel en de exploiteerende maatschappij vindt soms in de kas een heelen hoop nietsweerdige penningen, die van den sou niets hebben dan de grootte en het gewicht. De rechtbank van Brussel had eergis teren een persoon te oordeelen, die zich op hooger bedoelde wijze eene menigte chokolaad-koekskens had toegeëigend. Men had hem bij zijne oneerlijke grappen afgevangen en nog een heelen hoop van die penningen in zijn bezit gevonden. Wat zijne zaak verergerde was dat hij bediende is bij eene konkurreerende maatschappij. De rechtbank heelt hem tot 1 maand gevangenis verwezen. Opzijn engelsch. Zekere R., een jongman van Gent, had aan eene juffer van Drongen de belofte gedaan met haar te trouwen en was zelfs zoover gegaan, dat het huwelijkskontrakt reeds opge maakt was. toen hij eensklaps van ge dacht veranderende, weigerde de gedane belofte ten uitvoer te brengen. Hij werd uit dien hoofde door de be- leedigde juffer voor de burgerlijke recht bank gedaagd en deze heeft gisteren morgend in die zaak uitspraak gedaan. R... is veroordeeld tot het betalen eener vergoeding van 4000 frank. HANDEL EN NIJVERHEID. Vervalschte bloem. De bloem wordt op onze dagen veelal vervalscht bij mid del van krijt, plaaster, Baryum sulfaat of China-Clay. Professor Nesier geeft eene gemakke lijke wijze op, om deze vervalschingen in de bloem te herkennen eenieder zal gemakkelijk een deel meel met tien dee- len water in een glas goed kunnen men gen, en dan zooveel zwavelzuur (vitriool olie) als water traagzaam bij het mengsel gieten. Dit mengsel wordt warm terwijl de bloem vloeibaar wordt. Is de bloem nu geheel zuiver, dan zal men in den grond van het glas geene neèrzetling of grond sop bemerken, en de mengeling, zal na tien minuten rust geheel vloeibaar en bruinachtig geworden zijn. Is de bloem met krijt gemengd, dan zal men opbrui sing waarnemen, en het krijt zal neêrzin- ken op den grond van het glas. Moest de neêrzinking geschieden zon der opbruisching, dan mag men zeker overtuigd zijn dat de bloem gemengd ge weest is met Baryum-sulfaul, plaaster, China-Clay, stoffen die veel gebruikt worden om de bloem te verlengen. Wan neer de bakkers nu zulke vervalschte stoffen bewerken, moeten zij er noodza kelijk amoniac-sulfaat in plaats van gist bijvoegen, om het deeg te doen zwellen en om licht brood te bekomen. Sigaren van papier. Een Vakblad, de Paper Makers Circulaar deelt meè dat een fabriek in den staat New-York groole hoeveelheid papier maakt, waarvan de bestemming is in tabak te worden omge zet. Het papier wordt herhaaldelijk in een zeer sterk tabakafkooksel gedoopt, dan wordt bet gesneden en in molens geperst, waardoor ieder blaadje aderen krijgt, zooals de echte tabaksbladen. Zelfs ta bakskenners en rookers konden geen be drog er in zien. In een gezelschap heeft men sigaren rondgedeeld van dezen tabak en zij wor den algemeen uitstekend gevonden. Ver scheidene personen zegden dat dit onge twijfeld bijzondere merkeu moesten zijn. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN De E. H. Bertrand, onderpastoor te Gee- raardsbergeo, is pastoor benoemd te Onkerzele in vervanging van den E. H. Van Nuffel ont slaggever Zijn Onderpastoor benoemd te Zomergem, de E. H. Van den Abeele onderpastoor te Leb- beke le Geeraardsbergen, de E. H. Mistiaen onderpastoor te Kieldrecht to Lebbeko, de E. II. Huysse onderpastoor te Heusdeu te Kieldrecht, de E. H De Saedeleeg onderpas toor le Overboelarete lleusden, de E. H. Peyne ondeapastoor te Berlare;leOverboelnre, de E. H, Va-i Latigenhove professor te Oude naerdè, te Berlare, de E. H. Van Lancker on derpastoor te Herzele te Herzele, de E. H. "e Moyer onderpastoor te Qua^emont te Quare- mont, de E. H Uytlersport onderpastoor te Kerksken te Kerksker., d6 E. H. Nuttinck on derpastoor te Vinkt te Vinkt, de E. H. Bur- rick onderpastoor te Deftinge le Deftinge, de E. II Cocquyt onderpastoor te Nieuwerkerke te Nieuwerkerke, de E. H. Machtelinckx, pries ter in bet Seminarie. De Heer Van der Mynsbrugge, subdiaken in het Seminarie, wordt surveillantteOudenaarde. De achtbare heer Van Wambeke, Bur gemeester onzer stad, stuurt ons den vol genden brief toe met verzoek van in- lassching. Wij voldoen volgeern aan dit verzoek en ziehier dus dezen brief Mijnheer de Uitgever, Met verwondering heb ik in uw num mer van woensdag laatstleden gelezen dat eenige personen, vijandig gezind jegens het Gemeentebestuur, zich veroor- looven in 't openbaar te bevestigen dat ik het volkomen oneens zou zijn met een aantal mijner vrienden nopens de ver mindering der Burgerwacht van Aalst. Ik verhel mij krachtdadig tegen die zinspe ling. Herhaaldelijk heb ik den Generaal- Hoofdinspecteur der Burgerwacht gezegd dat de Burgerwacht van Aalst geen vol doende personneel behelst tot het vormen van twee bataljons en dat een enkel, maar goed ingericht bataljon, meer dan voldoende zou zijn. Ik moet er bijvoegen dat op dit punt tegengesproken, ik voor 't oogenblik mijne beslissing heb moeteu opschorsen. Doch, indien het mij bewezen wordt dat wij, op wettige wijze,geen talrijker effec tief hebben dan hetgene mij meegedeeld werd, ik niet zal aarzelen de vraag tot vermindering uit al mijne kracht te on dersteunen. In ganseh deze zaak heb ik maar één verlangen, dit is eene goede inrichting der Burgerwacht, buiten allen partijgeest. Ongelukkig heeft men, sedert het be staan der Burgerwacht ie Aalst, stelsel matig getracht al mijne vrienden buiten de hoogere graden te sluiten, inzooverre dat men de compagniën volkomen in de war heeft gebracht. Ik hoop. Mijnheer, dat gij deze terecht wijzing in uw nummer van aanstaanden zaterdag zult willen opnemen en verzoek u tevens de betuiging mijner oprechte genegenheid te aanvaarden. De Burgemeester, V. VAN WAMBERE. Aalst, den 15 Maart 1888. Alle bemerkingen schijnen ons meer dan overbodig. Wij denken dat de heer Burgemeester nu heden de overtuiging heeft dat het effectief onzer Burgerwacht de 440 manschappen niet overtreft, gelijk wij het altijd beweerd hebben WETGEVENDE KAMERS. Senaat. De hooge vergadering stemde in zitting van donderdag met eenparigheid het budjut van oorlog. Na de goedkeuring van een krediet van 600.000 franks bestemd tot werken van gezondmaking, werd er overgegaan, tol de algemeens beraadslaging over 't bud- jet van justicie. Volkskamer. De kamer ver volgde de beraadslaging over 't budjet van spoorwegen enz. Bij 't aanvangen der zitting van vrijdag verklaarde de heer minister van buitenlandsche zaken dat hij een telegram van den franschen minister, M. Flourens kwam le ontvangen waarbij Belgie officieel wordt verzocht deel te nemen aan de tentoonstelling van Parijs in 1889. Prins de Chimay heeft geant woord dat Belgie geene reden had om van besluit te veranderen. De belgische nijveraars zullen optreden. Wat de re- geering betreft, deze zal zich onthouden, even als de meeste vreemde regeeringen. TOMBOLA VAN DEN Lijsten der winnende nummers zijn van heden af te bekomen, legen 5 centimen in den Katholieke Burgerskring.Korie-Zoutstraat, De prijzen mogen afgehaald worden, op de hierna volgende dagen Donderdag 22 Maart Zondag 18 en 25 Maart en -Ist* April Maandag 19 en 26 Maart. Telkens van 2 lot 3 uro namiddag, als ook zaterdag 17 en 2t Maart van 9 tot 11 ure voor middag. De prijzen die voor den 2 April, niet zullen afgehaald worden, blijven onwederoepelijk ten voordeele van den Werkmanskring. ALLERHANDE NIEUWS. Politie, De heer Commissaris van Politie heeft reeds zekere hervor mingen ingevoerd bezonderlijk op be stuurlijk gebied en wij vragen thans of het ook riiet noodzakelijk wezen zou zijne agenten eens onder handen te nemen en hen onder anderen wat meer mensch- lievendheid trachten in te boezemen Donderdag voormiddag, om 9 uren, lag er een ongelukkige ten volle van de Groote Markt h slijk en nattigheid uit gestrekt, aangedaan van eenen hevigen aanval van vallende ziekte. Eenige aan wezige personen boden hem de hulp in hunne macht en anderen vormenden er eene haag ror.d. Het duurdo reeds ge- ruimen tijd doch geen agent-van politie vertoonde De politie agenten, hoor ik opmerken, kunnen toch overal te gelijk niet wezen.... Waarheid antwoorden wij, maar als men zijne blikken naar 't bureel van politie sloeg, dan bemerkte men in 't deurgat, het schaduwbeeld van eenen agent die gelijk een marmeren stand beeld naar de lucht stond le kijken Waarom ging hij niet onmiddelijk verne men wat er gaande was, gelijk het im mers zijne plicht is, wanneer een samen loop van personen zich vormt Wij moe ten bekennen dat wij onwetende zijn wat er Jater van den ongelukkige is ge worden. In alle geval, onzes dunkens, zou de politie die slechts eenige stappen van de plaats verwijderd was, hebben kunnen opdagen en den lijder naar de wachtzaal der politie doen overbrengen om naar omstandigheid te handelen. Wij hebben het wel eens zien gebeuren voor nen hond Watmeermenschlievendheid. A.U.B. De lord-mayor. Men weet dat M. De Keyser het voornemen heeft opgevat de gemeenteoverheden, namelijk de bur gemeesters onzer bijzonderste steden en arroudissementshoofdplaatsen op een banket te noodigen, dat hij te Londen zou geven. Dit feest zal plaats hebben met Sinxen- dag. Daarenboven heeft M. De Keyser nog uitnoodigingen gezonden aan de schepe nen van Dendermonde, zijne geboorte stad, en de gemeenteraadsleden van Brussel. Een komiteit is samengesteld, ten ein de de voorwaarden van reis en verblijf onzer burgemeesters te regelen. Wilhelm 1 te Oostende. 't Is eene zonderlinge geschiedenis, die de Patrie meêdeelt, om ze bij de verzamelinganek doten te brengen, welke over den gestor ven vort verteld worden. Wilhelm,nog prins van Pruisen zijnde, kwam aile jaren het badseizoen te Oosten de doorbrengen. Tijdens een van die seizoenen had M. Tesch, toen minister van openbare wer ken, een ambtenaar, zekeren M. Mestri- aux, afgesteld. Mestriaux besloot zich te wreken op eene wijze die hem niet kon belet wor den. Hij volgde namelijk den minister op als zijne schaduw. Op de wandeling, te Brussel, te Oosten de, overal werd de minister op twee stappen afstand gevolgd door den on- verbiddelijken Mestriaux, en, daar deze geen schandaal maakte, zelfs geen enkel woord sprak, moest de minister zich goedschiks of kwaadschiks de wande lingen van Mestriaux laten welgevallen. M. Tesch. niet gerust zijnde en vree- zende dat zijn vervolger vandaag of mor gen hem een kwaden slag zou slageu, deed Mestriaux door twee gendarmen bewaken. Dat ging den vervolger niet en hij moest dus middel zoeken, om van dat gewapend gezelschap ontslagen te wor den. Daar kreeg hij den prins van Pruisen in 't oog. Hij liet M. Tesch los en volgde den prins. En de gendarmen volgden hem. Wilhelm zag de gendarmen maar wist niet waarom zij hem volgden. Den twee den dag wandelde Mestriaux alweer ach ter den prins, en alwêer waren de gendarmen achter hem. Den derden dag, dezelfde komedie, tot dat de prins einde lijk aan de overheid deed vragen waarom die gendarmen toch zoo onophoudelijk achter hem liepen. De zaak werd hem uitgelegd. Wilhelm lachte trannen, maar bekwam toch dat de gendarmen hem voortaan niet meer opvolgden. Massala in zijn land.Pater Merlon, die rond de twee jaren in de Congostre- ken heeft doorgebracht hield, dezer da gen eene voordracht in den katholieken Kring te Dendermonde. Natuurlijk was het onderwerp dezer voordracht liet geheimzinnige land, dat gedurende de leste jaren zoo zeerbespro- ken werd, en waarover men zulke zon derlinge dingen vertelt. Op het einde zijner voordracht ver haalde pater Merlon zijne ontmoeting met een Congolander dien gij wel kent zegde hij, namelijk met koning Massala, welken de reizigers bij diens terugkeer uit Europa ontmoetten Deze potentaat, die men voorstelde als omringd met eene luisterrijke hof houding, eenen pachaserail, slaven, ho velingen, ministers, en die voegde men er zonder lachen bij zijne kara vanen naar defactorijen vandekustzendt, die Massala heelt zich geweerdigd mij de hand te drukken Dit zal u wellicht verrassen maar wal u nog meer verrassen zal, is dat die vorst, het zonderlingste en vreemdste sieraad der Antwerpsche Tentoonstel ling, die men na urer. wachten te nau- wernood eens kon bewonderen en even zijn oud, olieachtig vel aanraken, niets meer in zijn zwart land is, dan een ge- meene pakjesdrager, die regeert over ten hoogste een acht- of tiental hutten, op eenige stappen afstand vanVivi, Eer hij te Antwerpen met attenties en geschenken overladen werd, ontving hij in zijn zwart koninkrijk honderde schuppen onder de plaats waar hij later eene broek leerde dragen en dat is het eenigste, denk ik wat hij nooit gestolen heeft. Toon ik hem weerzag was hij tevre den, dikker, geworden maar niet vereu- ropeaand. Hij droeg een complet t (vol ledig kostuum) dat hem tamelijk scheen le hinderen en ik tvvijlef zeer of hij in zijne alkoof niet de rol van koning Dago- bert zal gespeeld hebben. a Zijne vrouwen hadden bij hunne te rugkomst uit Antwerpen groote meda- lies aan den hals, melde b^eldtenis van koning Leopold II, en beschermden de kleur hunner huid bij middel van sier lijke zonneschermen. Een onzer meka- niekwerkers van Boma bood eene der vrouwen den arm. Zij aanveerdde dien en deed zoo hare in treê in het geboorte land. Later ontmoette ik Massala vveêr en vroeg hem wat hij van onze spoorwegen, kerken, museums, stoombooten, gaz en elektrisch licht, kanons, tentoonstellin gen, enz., het meest gelroffen had. Meester, antwoordde hij, ik heb niets schooner gevonden dan de beenhouwers winkels daar is veel vleesch Ziedaar mijnheeren, eindigde de spreker, den invloed van eenen ossenbil op de hedendaagsche beschaving der negers. Besluiten wij, kortom dat de expedi- fie van Massala een der schoonste grap pen onzer eeuw is geweest.» Verschillende bladen heb ben reeds gesproken over het onbetame lijk gedrag van sommige Belgen in het nieuw rijk. Eene korrespondencie uit Brussel aan Gazette de Liège maakt ook melding van die feiten en zegt Even als de Spanjaarden in de XVI eeuw in het nieuw ontdekte Amerika ver geten zich zekere bezoldigde mannen van den nieuw vrijen staat met de negerin nen. Hunne zedeloosheid wordt weldra met met de dood gestraft, want in dat klimaat dooden de dronkenschap en het wange drag zeer spoedig. De missionnarissen hangen een treurig tafereel op van het gedrag dat sommige blanken op de oevers van den Congo- siroom leiden. Onder de regels, door het bestuur van den nieuwen staat gevolgd is er een zeer zonderling, namelijk al hunne beambten eenen eed te doen afleggen, het diepste stil zwijgen te bewaren, over hetgeen zij zullen zien ?1?? Het schijnt dat het gerecht van Cent de plegers heeft gevonden van eenen diefstal met moordpoging die over twee jaren te Bottelaere gepleegd werd. De plichtigen zouden vier in getal zijn. Het is een der veroordeelden van de vorigen assisen, die de zaak aan 't licht heeft ge bracht. Vijf betichten verschenen opnieuw voor de onderzoeksrechter. Een zesde betichte, insgelijks aangehouden en die sedert eenige dagen naar de gevangenis van Leuven overgebracht is, zal moeten gehoord worden. Het schijnt dat die oud-veroordeelden elkander nog vele andere diefstallen ten laste gelegd heb ben, en dat het parket zich naar de wijk van, St-Pieters zal begeven om opzoekin gen te doen op verschillende plaatsen, waar sommige betichten zeggen, dat voorwerpen, van verscheidene diefstal len voortkomende, verborgen zijn. Ter veemarkt van Waver werden aangeboden 102 melkkoeien, 26 ossen, 24 veerzen, 15 jonge ossen, 62 varkens: 114 jonge varkens. Hiervan zijn verkocht, 90 koeien, 18 ossen, 18 veerzen, 10 jonge ossen, 43 varkens, 96 jonge varkens. Middelbare prijzen koeien, fr. 175 os sen, 180 veerzen 180 jonge ossen, 105 varkens, 90 jonge varkens, 9. Zondag avond, rond 9 ure, is te Brugge een gedeelte van eenen muur, van omtrent elfmeters, van het oud mi litaire gasthuis, ten einde de St-Joris- straat omgewaaid. Zekere Paulina Corbé. oud 45 jaar, wonende in de gemelde straat, werd er door getroffen en er on der verpletterd. Toen men de ongeluk kige van onder de puinen haalden, was zij deerlijk verminkt aan hoofd en lichaam H iastig liep men om de doktors Saeys en Van den Bossche, Niettegenstaande de spoedige zorgen dezer heelmeesters, is de ongelukkige twee uren nadien overle- deu. De policie van Namen had bericht ontvangen dat Vanderzanden met Marie Moersmans dinsdag daar aan moest ko men. Een policieofficier wachtte aan de statie den ouvindbaren dief op. Deze kwam inderdaad op het gestelde uur van den trein, maar op het oogenblik dat de agent hem wilde aanhouden, gaf Vander zanden hem een zoo geduchte» slag met zijn valies, dat hij neer rolde. Vander zanden nam de vlucht. Het meisje werd aangehouden, maar in het policiebureel ondervraagd, verklaarde zij den man niet te kennen. VEREENIGDE-STATEN De blizzard te New York. 10 voet sneeuw. De toestand te New-York is dijnsdag niet verbeterd, veeleer verer gerd. Na een korte pause begon er een nieuwe sneeuwstorm. Dientengevolge bleven alle vervoormiddelen, behalve eenige sleden, stilstaan. Ook komen er geene treinen, brieven of telegrammen aan, behalve europeesche. De spoorweg staties te New-York zijn opgevuld met reizigers die vertrekken willen maar niet kunnen. Honderden treinen zitten overal vast- cesneeuwd, vele in den omtrek van New- York, wrarin duizenden passagiers den geheelen maandag en een deel van dins dag moeten doorbrengen, tot sleden hen kwamen verlossen. Een geheel leger dag- looners is door deu New-York Central spoorweg aangenomen tot sneeuwoprui- ming. Waar de toegangen tot huizen en win kels door sneeuwbergen versperd zijn, konden deze veelal slechts door tunnels onder den sneeuw bereikbaar worden gemaakt. De meeste winkels, handelskan toren en banken bleven gesloten, even zoo de katoenbeurs, terwijl de fondsen- beurs, waar van elfhonderd leden er sleclist dertig opkwamen, maar kort ge opend bleef. De zaken waren beperkt tot Londen en geen slotkoerslijst werd er opgemaakt. Leeftocht en steenkolen beginnen sehaarsch te worden tegen verdubbelde

De Denderbode | 1888 | | pagina 2