En die personen werden met den meesten iever opgezocht, immers rijp en groen, werd aangewezen. Want men ging zelf zoo verre van personen met zichtbare gebreken en die nog de 21 jaren niet bereikt of alhier geen verblijf hadden 3an te klagen en die aldus te goeder trouw door 't Schepenen College voor den werkenden dienst werdeB aangeduid Wij kennen onder anderen eer. eenoogige een met verminkte hand, enz. Een goed hondertal personen werden aldus aangewezen voor den werkenden dienst en niet tegenstaande telt onze Burgerwacht slechts 430 manschappen Indien het Schepenen College waarlijk had willen handelen gelijk de correspondent der Rèformehet beweert, 't is te zeggen, van te zorgen dat de getalsterkte onzer Burger wacht der wijze verminderde dat zij op een enkel bataljon moest gebracht worden, dan had het maar geone rekening te houden van de aanklacht van den Colonel. Geene macht ter wereld ,kon het College verplichten de aange klaagde personen voorden werkenden dienst aan te wijzen. Verre van tegenwerking vond de colonel hulp bij 't College. Het Schepenen-College heeft zijne plicht meer dan zijne plicht volbracht, want wij zou den personen kunnen noemen voor den wer kenden dienst aangewezen dieniet in staatzijn zich,op eigen kosten, van kleedij en verdere uitrusting te voorzien. In zittiug van 't Sehepenen-College van doD derd9g lest,zegt de Correspondent,werden een honderdtal oude wachten en bekwaam tot den dienst geschrabt. Dwaling groote dwaling niemand werd van de naamlijst des werkenden dieastes ge- schrabt dan de overledenen en deze die hunne verblijfplaats naar öiders hebben overge bracht. Het College van Burgemeester en Schepenen heeft zich alleen bepaald de lijst op te maken van de personen die uit kracht van eene regelmatige beslissiug door hem genomeu voor den werkenden dienst waren aangewezen Natuurlijk werden er de namen der perso nen niet opgebracht die, in strijd met de wet. door den Colonel, als vrijwilligers werden aangenomen om de kiezingen naar zijn verlan gen te doen uitvallen. Dat men ods eens dit honderdtal oude wach ten noeme die willekeurig werden geschrabt door 't Schepenen-College Men zal het zich wel wachten... Waarom biedt de Colonel zijne vrijwilligers den herzieningsraad niet aan Ongetwijfeld omdat hij weel pat de puntjes op de i 's zullen gezet worden en men hem met zijne vrijwilligers-barakmuzikanlen zal den weerlicht zenden Wij weten zeer goed dat de bestaande slaat van zaken zekere personagen in bunnen hoog moed krenkt niettegenstaande zij beweren dal zij uit loutere vaderlandsliefde handelen, maar 't spel is uit, 't heeft reeds te lang geduurd Volkskainer. In zitting van woensdag kondigde de heer Voorzitter aan dat de sektiën de lezing machtigden van het wetsontwerp onderteekend door de brusselsche vertegenwoordigers, MM. Simons, Bilaut, de Borchgrave, Syster- mans en de Merode hetrellende het on wettige heffen van rechten op't slachten van vee in de stedelijke slachthuizen. De heer Beernaert, minister, legde verder de drij volgende wetsontwerpen neêr, betrekkelijk 1° Het bouwen van werkmanswonin gen en het bewaken derzelve. 2° De onderwerping aan een vast recht der akten van eedaflegging. 3° De bijgevoegde kredieten en over drachten van kredieten. Eindelijk werd nog een wetsontwerp aangeboden door den heer Lejeune, mi nister van justicie, rakende de onder- staudswoonst. De Kamer vervolgde verder de beraad slaging over de begrooting van onder wijs. M. Hanssens van Luik herhaalde de vertelselkens over de vervolgde ofticieele onzerwijzers en de vernietiging van 't openbaar onderwijs door zijne liberale vrienden Houzeau, Magis, Earlier, Buis, de Kerchove enz. in vroegere zittingen uilgezeeverd. Doch de liberale spreker die hierdoor de gunst der luiksche libe ralen heeft willen terugwinnen, werd duchtig op de kneukels geklopt door onzen moedigen vertegenwoordiger, M. Woeste. De Vergadering verdaagde zich tot 10 April. RECHTERLIJKE KRONIJK. Vnendelijke tandentrekker. Lezer, hebt ge ooit eenen tand te trekken, dan raden wij u aan bij B. te gaan, die woensdag te recht stond voor de recht bank van Brussel. Een meisje kwam om eenen tand te laten trekken hij deed het en vroeg vijf franks voorde operatie. Daarbij wilde hij haar nog een ffeschje tandwater aanbevelen van 8 fr.; maar het meisje weigerde dit te koopen. Geen geld bij zich hebbende om de ge vraagde 5 fr. te betalen, verzocht hel meisje hem, iemand meé te laten gaan om de gevraagde som te ontvangen. Dit maakte den tandentrekker zoo woe dend, dat hij de deuren sloot, het meisje vastgreep, haar eene rammeling toedien de, met de haren over den grond sleepte en haar ten slotte met eene vracht vuist slagen aan de deur wierp. De rechtbank heeft dien vriendelijken tandentrekker tot 15 dagen gevangenis, 10 fr1. boete en 40 Ir. schaévergoeding Veroordeeld. gesproken op den grooten onkost want men seyd door 'd heerens nieuwsgierigheyd raekt 't land syn geldeken queyd Deze maatregel vond dan geene goed keuring bij de landbouwers nu, geen wonder, alsdan hield men nog meer dan heden aan den ouden slenter... Doch le zen wij voort In September 1735 synder nog 6 enxten gebrogt als ook nog omtrent kerss (Kerstdag) 12 a 13. Alle devoor- seyde enxten syn tot Aelst op de groote merkt met den klopslag publiek ver- kogt op den 25 September 1736 waer- van eenen is gegolden tot 298 guld. 4 st., waer van d'heeren hebbender veele ingekogi en aen de pagters uyt gedeelt voor eenigen tyd en syn inge- roepen den 1 January 1059 ende weder met den klopslag verkogt. Nota daer is c nog al groote verandering mede onder de peerden gecomen naementlyk bruy- ne, want voor desen en waeren hier bynae geen bruyne en nu veele en schoone. Eindelijk begrepen de landhouwers dus dat er in hun voordeel was gehan deld en dit getuigt onze dagboekhouder door zijne melding en nu veele en schoone. In 'L jaar 1755 werden de landbouwers onzer streek druk beproefd. l)e oogst van dit jaar is bijna ganscli verloren geweest Men oordeele Desen jaere is 't sloorzaet suyver van de btestjens afgeeten maer op N.... niet en daer is met veele afgevoyert op veele plaetsen, maar al die het hebben laeten staen hebben neg redelyk saet gekregen, nogthans was het afgeëten gelyk eenen bessem, Augt. Dezen jaere beeft het den schoonsten graen ougsi geweest die in v«le jaeren heeft geweest, maer in den vollen kooren oügst ist gaen regenen en heeft 5 weke i geduert, soo dat meest al 't graen geschoten is ende taervve is bynaer alle geschoten alle middelen gebruykt van keeren en stuy- ken en die te pieken bleef staen school alle die ontrent d'aerde lag, waer door d'oude tajwe is opgeslagen van 1 18 tot 27 a 28 (stuivers 't vat,) op eenen merktdag. Den regen heeft ge- continueeri tot den 13" September soo dat d'liaver en boekwey byuae gerot is, de peerden hebben van op het lesto van augt ledig gestaen tot den 13e Sep tember van alsdan tot den 28 dito heeft het schoon weder geweest en dan al weder grooten regen. Op 9 Augusti 1755 is d'hoogmis klok van de groote kerk van Aalst tot Brug ge ergoten synde gekreveen. wezen dat Keymeulen Ugenhet 7e gebod zou gezondigd hebben,hield ij hem staan en vroeg hem wat er in zki zakje zoo zat. Niet zou gauw had <e agent het zakje vastgegrepen of Keymulen nam de vlucht. Het zakje bevatte eerschoon groot kieken. Bericht aan wie bt ontstolen werd het kieken is ter zijer beschik king ten bureele van policie. De volgende heeren onzenlad zijn door 't lot aangewezen om deel te laken van den jurij voor den 3d* zittijd van 188 der assisen onzer provincie, welke zal geopnd worden te Gent op 23 April aanst. order vorzittersehap van Raadsheer van Hleynes. M.M Felix De Schaepdryver. Leo Vanden Hende. Leopold De Ruddere. Welle 3d Maart. Een siartelijk onge" luk is hier voorgevallen De dchter van de W' Wcllekens was met 't werkolk medege- gaan om de lading van eenige gvelde hoornen te bewaken. Toen het werk geèndigd was en men wilde wegrijden, viel een luk hoorn van Jen wagen met het ongelukkigevolg dat de dochter er onder verpletterd lag. Ondanks spoedige hulp en de beste zorgn overleed zij nog den zelfden dag. Eindelijk Dar de policie van Brussel er toch niet in ;elukte Van- derzanden aan te houden, heft deze zich eenvoudig naar Trazegnies,)ij Charleroi, begeven, is daar valschmur.er geworden en heeft zich laten... pakket Ten minste zoo vertellen de brusselsch bladen. Eene vrouw van Charieri zou hem uit Brussel gelokt en ontdekt hbben dat hij valsche munt maakte. Toa had zij hem verraden. wij Dagboek. In de verledene eeuw was men niet min dan heden bekommerd met de ver betering van 't peerdenras. Rakende dit punt lezen wij in ons dagboek Meert 1755. In het eerste van desen winter synder tot Aelst thien enxten peerden gebrogt bij ordre van c d'heeren van 't land en lot laste van 't c selve, ende omtrent ligtemis nog thien ende verdeelt over 't land met ieder eenen knegt mede welke sy seggen al peerden te syn uit Denemarken, Han- over en Vriesland, tot veranderinge van ons ras ende daer word veel op ALLERHANDE NIEUWS. Diefstal l>ïj M. Do Meers- man. De heer Vervoort, onze com missaris van Politie is woensdag avond uit Rijssel teruggekeerd. Aangaande den diefstal hebben t volgende vernomen Zondag 18 maart, dus den zelfden dag dat de diefstal gepleegd werd, omtrent 2 uren des namiddags bood een vrouws persoon bij den heer Hoppe, horlogie- maker, te Rijssel, negen gouden uurwer ken te koop en vroeg er 50 franks stuk voor. Na onderzoek, bevondl M. Hoppe dat het goud niet gecontroleerd was en stelde voor er twee te betalen tegen 40 franks 't stuk en de overige te behouden om te onderzoeken of zij geene grootere weerde hadden. Dit voorstel werd aangenomen en M. Hoppe betaalde 80 franks. Desanderdaa; in den voormiddag, kwam het vrouws persoon de negen uurwerken terugvra gen tegen de teruggave der 80 franks, 't geen aanveerd werd. De politie werd verwittigd en deze besloot het vrouws persoon te bewaken. Nu, eenige dagen later keerde zij bij M Hoppe terug en boud verscheidene gouden ringen enz. te koop. De politie werd verwittigd en vrouw aangehouden. In tusseheu- ,ijd had de politie 't bericht van den diefstal alhier ontvangen De aangehou dene verklaarde te heeten Maria Schar fenstein, wettelijk gescheiden van haren man Willem Stangs, en geboren te zijn te Kammersfort (Duitschland.) Zij verklaarde verder nog dat zij gelast werd deze gouden voorwerpen te verkoo pen voor rekening van den genaamden Üe Groeve, eenen vriend van dei: man met den welke zij nu leefde, den genaam den Westerliuck Edward, deserteur van 't Belgische Leger wonende te Wazem mes Een huiszoeking bij Westerliuck deed een aantal gouden ringen, brochen en oorbellen ontdekken. Westerlinck be weert dat hij deze voorwerpen eerlijk heeft gekocht van zekeren De Groeve van Ledeberg bij-Gent. Westerlinck en zijne bijzit werden dadelijk aangehouden en een mandaat van arrest tegen De Groeve gegeven. Westerlinck en De Groeve ma ken deel van eene bende belgische deser teurs die veel heen en weêr reizen tus schen Rijssel en Gent. Naar het schijnt zijndefranscheen belgische Gerechten op het goede spoor om da daders te ontdek ken. Wij hebben hieromtrent veel verno men doch wij denken dat het onze plicht is de zaak hierbij te laten. Een doosje hebbende gediend tot de uitstalling der gouden voorwerpen, werd deze week ontdekt in eenen mesthoop staande in de Beekstraat (St Job-Gent schesteenweg,) omtrent de hofstede be woond door Rochus Üe Reu. Vrijdag zag alhier de agent van poli tie Caryu zekeren Timmerman beter ge kend onder den naam van Keymeulen,zoon van Tisije, met een zakje aan de hand langs zijne wijk trekken. Wetende dat bet wel juist de eerste maal niet zou Er is echter eenigen twjfel over de identiteit van den aangebodene. Deze is rond de veertig, terwijl e eenige, de echte Vanderzanden, een nappe jongen is, die er nauwelijks dertiguitziet. 't Zal dus wel eene kwakel zijn. Uit lloevenen. Me schrijft aan 't Handelsblad Een droevig ongeval heft woensdag plaats gehad ter streek Hooen Wei Twee zwijnen van Petru De Beucke- laer waren uit het hok geraakt. De vrouw, vreezende dat zij lisschien on der den tram mochten loopn, ging huiten op zoek, latende haar kind pas 5 maan- ileu oud, in de wieg voorjenige oogen- blikken alleen. Toen zij terug kwam vnd zij een der zwijnen bezig met het recler handje van het wicht af te vreten; de plm was reeds weg en twee vingers hinge nog lichtelijk vast. De eerste zorgen weren toegediend door Ür Moereels en hederzal het kindje naar het gasthuis te Antwrpen gebracht worden, waar men venoedelijk het handje zal afzetten. Twee dronkaars te Brussel, die beweerden een harden ko te hebben, wedden wie van de twee iet zijn hoofd de spiegelruit van eenen vnkel zou doen stukken vliegen. De wdder won en ging op den loop, toen de ware stukken glas hem rond de ooren inkelden. De dronkaard werd achterhaal en zal aan boete, schaévergoeding e gevengeriis waarschijnlijk meer fe btalen hebben dan de wedding hem heeft pgebracht. Ter veemarkt van Wver, werden aangeboden 112 melkkoein, 27 ossen, 24 veerzen, 24 jonge ossen 70 varkens. 190 jonge varkens. Hiervanijn verkocht: 93 koeien, 19 ossen, 14 veeten, 19 jonge ossen, 61 varkens en 152jnge varkens. Middelbare prijzenkoem, fr. 180 ossen 300 veerzen, 100 jonge ossen 100 varkens, 80 jonge irkens, 9,50. Het getal soldaten, lie door den typhus aangetast, in het gsthuis te Gent verblijven, bedraagt ongveer twintig. Men meldt ons dat, darenboven een groot getal soldaten van eene andere ziekte, niet zoo gevaarlijknaar veel af schuwelijker, zijn aangedan. Eene moordpoging isn de gemeen te Berchem bij Ronsse, epleegd door zekeren Vivjlle, een om-veroordeelde van de ergste soort. Hij heft zijn slacht offer, den genaamden Vu Opbroeck, verscheidene mestsieken toegebracht. De plichtige is nog nieUangehouden, Men denkt dat hij naar Finkrijk is ge vlucht. Eene ontploffing va grauwvuur heeft in de mijn Roton, 3 Farciennes plaats gehad. Vier werkli hebben ge vaarlijke brandwonden bkomen. Het vuur zette zich voort en bralde zich door de andere deelen der mijn tt, zoodat men om het te blusschen degeheele mijn onder water zal moeten ziten. Groot schandaal. Burgrlijke begrafe nis Uil eene gemeente abij Charleroi schrijft men de volgendi schandelijke geschiedenis. Verleden week stierf ter een braaf man. die kristelijk was o vóór zijne dood de Sakramenten ontvngen had. Bij zijn afsterven gelasttdiij een zijner zonen, het geld, dat hij i zijne matras bewaard had, te gebruiki voor eene kristelijke begrafenis. De zonen vonden den rijs voor den goedkoopsten lijkdienst n< te hoog en besloten het lijk burgerlij te laten be graven, en wel met muziek. De zuster van den dooötverzette zich daar tegen, en verbood helijk op te ne men ondanks de ziekte ie haar aan haar bed gekluisterd hiel, stond zij op om de indringers wegtej?en. Welnu, wat gebeurde er Gedurende den nacht stoli de zonen de doodskist met het lijk en zo kon de bur gerlijke begrafenis plaats Ibben. Misdaad te Saintes. -Zondag na middag rond 4 ure, was d schaapher der Henri Foullon met zijen zoon en zijne kudde in eene wei. usschen de gemeenten Saintes en Haut Croix. Langs eene beek wandehd, zagen zij een lijk in 't water liggen Met behulp van een ander persoon, haalden zij het er uit, en zagen dat de man op schrikke lijke wijze vermoord was. Zware won den, door geweerschoten te weeg ge bracht, in den buik en den nek, hadden de dood veroorzaakt. De schepene, die er bij geroepen werd. herkende in den doode Jan Baptist Dam man, 34 jaar, bijzondere wachter van M, L. Van Hoorde, van Brussel. Men kan niet begrijpen hoe het moge lijk is dat de moordenaar niet gezien werd, wijl er daar ter plaatse, schier altijd beweging is. De knecht van eene naburige hoeve zegt dat hij den rook van de geweerscho ten had gezien, maar niemand zou eene misdaad vermoed hebben. Een klein meisje heeft op eenigen af stand van de misdaad eene uitgebrande kardoes gevonden. Dammen was ongewapend uitgegaan, om zich naar den barbier te begeven. In zijne zakken vond men nog zijne horlo gie, papieren en 54 fr. Hij laat eene weduwe met 4 kinderen na. Men denkt dat hier eene wildslroopers wraak in 't spel is. frankrijk. Een vond In december lestleden stierf te Parijs zekere Mayer, die zijn gansche fortuin aan den Staat vermaakte. Üe inventaris werd gemaakt, de zaken geregeld en de Staat trad in het bezit der erfenis. M. Richefeu, de eigenaar van liet huis waar Mayer een kwartier bewoonde, moest daaraan eenige herstellingen ver richten, en vond in eene zijner kamers een oude geborsten fontein, die de afge- veerdigden van den Staat zonder weerde geoordeeld hadden. De knecht en de meid werden gelast de fontein beneden te brengen. Onderweg viel er het deksel af en er rolde een pak papieren op den grond liet waren weerden aan den drager ten beloope van 300,000 fr. De twee dienstboden haastten zich hunnen vond aan M. Richefeu bekend te niaken, die er hel hoogere bestuur over inlichtte en eene welverdiende beloonini voor de eerlijke vinders vroeg. Voorhistorisch bosch. Op de fran sche kust, tusschen Saim-Malo en Saint- Enogat, heeft een oeverafschuiving van 5 a 4 m. dikte plaats gehad daardoor zijn overblijfsels van bosschen zichbaar geworden van achttien tot twintig eeuwen oud, verkeerende in den toestand van steenkoolvorming. Volgens eene oude overlevering zou het bedoelde bosch tot de omstreken van de voormalige stad Ys behoord hebben. Boulanger bedankt in de Aisne. De generaal ziet in de Aisne, waar hij 45,000 stemmen behaalde, van de kandi datuur af, ten gunste van M. Doumer, radikaal. In doDordogne en de Aube aanveerdt hij geene kandidatuur, omdat de repu- bliekaneu daar reeds kandidaten hebben gesteld. Doch hij neemt de kandidatuur aan in het Noorderdepartement, voor de kiezing van 25 april. Hij zal weldra een manifest richten tot de bevolking. In zijnen brief aan de kiezers der Ais ne, bedankt hij deze voor de vaderiand- sche betooging en voor de protestatie tegen de politiek der regeering, welke zij op zijnen naam hebben gemaakt. De les is gegeven aan de regeering er rekenschap van te houden. Dank, duizendmaal dank, aan de patri otten der Aisne, roept de generaal, die mij versterkt hebben, midden van den walg, toen men mij uit mijne familie, uit mijn leven, uit het leger heeft gerukt De generaal vraagt ten slotte dat de kiezers der Aisne, den 8 april hunne stem zouden uitbrengen op den kandidaat, die het best de belangen van het vaderland en der republiek zal weten te verdedigen. DUITSCHLAND. Testament van Keizer Wilhelm. Bij de opening van keizer Willem's testament is gebleken dat de nalatenschap 48 milli- oen mark in comptanten bedraagt. Daar van komen twee vijfden aan de keizerin weduwe Augusta en aan keizer Frederik, terwijl het grootste deel in de familie-kas wordt gestori. Keizer Wilhelm. Het testament van wijlen keizer wilhelm is, volgens de National Zeilutighans geopend. Het dagteekent reeds uit de eerste ja ren na 1870 en bestemt onder ander een legaat voor prins Heimrich. Ook de Kamers van den overleden keizer, die verzegeld waren, zijn vrijdag geopend. Over den aard en de plaats van het ge- denkteeken te zijner eer op te richten, wordt in de pers druk gesproken, en zelfs hebben vele steden besloten tot het stichten van afzonderlijke standbeelden of andere gedenkteekens. De Gennania waarschuwt daarom tegen raisplaatstcn iever, welke tot verdeeling van krachten zou kunnen leiden. Algemeen is men van oordeel, dat te. Berlijn niet een gewoon ruiterstandbeeld moet verrijzen, maar een gedenkteekeu van veel grootscher aard. Prolestantsche bladen hebben reeds een evangelischen tempel voorgesteld, maar vinden voor dat denkbeeld natuur lijk weinig bijval, daar de stichting echt nationaal en dus niet coufessionneelmaar algemeen behoort ie wezen. De pleinen te Berlijn, die deels te klein en deels reeds door een of ander gedenk teekeu bezet zijn, worden ongeschikt ge acht. Daarom stelt thans de Baugewerks- zeilung eene onteigening van huizen voor, om een ruim plein te verkrijgen nabij het keizerlijk paleis. De schoonbroer van den kroonprins Dr Esmarck, van Kiel, is bij keizer Frederik ontboden, om samen met de an dere geneesheeren over zijne ziekte te beraadslagen. Die dokter Esmarck is de schoonbroe der van den tegenwoordigen kroonprins, daar hij met de oudste dochter van den hertog van Schleeswyk-Holstein Augus- tenbourg, zuster van de kroonprinses van Duitschland, gehuwd is. M. Esmarck, profesor van geneeskunde in de hoogeschool van Kiel, was reeds bij zijn huwelijk in Duitschland, waar de geneeskunde hoog is aangeschreven, een beroemd dokter. Wanneer prins Wilhelm korten tijd daarna de zuster van Mev. Esmarck, prinses Victoria-Augusta trouwde, wilde keizer Wilhelm den dokter, schoonbroe der van zijnen kleinzoon geworden, een titel van adel schenken, alsook een hoog staatsambt te Berlijn. Dr Esmarck weigerde alles, tot zelfs de uitnoodiging naar de bruiloft zijner schoonzuster hij verlangde enkel bij zijnen leeraarstoel en zijne kliniek aan de hoogesehool te blijven. Dal belet niet dat hij metzijnen schoon broeder den kroonprins in de beste be trekkingen gebleven is de uitnoodiging bij den keizer bewijst de achting, die men jegens hem aan het hof koestert. Overslroomingen. Van alle kan ten komen verontrustende berichten over hoog water, het ergste uit de omstreken ten Noorden van de Elbe, wanrten gevol ge eener groote dijkbreuk in het Mecklen- burgsche uitgestrekte landen onder water staan. Ongeveer vijftig dorpen zijn daar tol de hoogte van de schoorsteenen over stroomd. Het verlies aan de menschen en vee is nog zelfs niet te schatten. Iri een der dorpen brak gedurende den wassenden vloed ook nog brand uit. Enkele landstadjes, onder andere Doe- initz, met 3000 inwoners, zijn van elk verkeer, zelfs lelegraphisch, afgesneden. Te vergeefs werd tot boden beproefd redding aan te brengen. Zij, die door het water zijn ingesloten, worden reeds door hongersnood be dreigd. Even ongunstig luiden de berichten uit de laaggelegen landen van de Weich- sel en de Nogat. Reusachtige ijsverschui- vingen in de nabijheid der mondingen, veroorzaakten over eene uitgestrektheid van uren en uren overslroomingen, waarvan vele menschen de slachtoffers werden. Zij, die niet in het water om kwamen, namen de vlucht in den toren van de kerk. Achttien schoolkinderen bevrozen in een sneeuwstorm anderen kwamen bij eene plotselinge dijkbreuk om. Om den nood te verzachten, worden er openbare inschrijvingen gedaan. Eene dievenbende. Te Frankfort- aan-Mein plundert sedert eenigen tijd eene wel ingerichte dievenbende des nachts de woningen, waar zij denken eenen rijken buit te vinden. De eerste diefstal werd gepleegd bij Mad. Clara Schuman, weduwe van den vermaarden komponist. Nu is de dertigste belangrijke diefstal begaan bij de weduwe van Dr Jecker, dochter van den dichter Wilhelm Jordan. Zilveren serviezen van eene groote weerde, waaronder een beker, een echt kunststuk zijn verdwenen. De daders moeten de plaatsen zeer wel kennen en zijn melde uiterste stoutmoe digheid te werk gegaan, daar de kamer, waar het zilverwerk bewaard werd, juist nevens de slaapkamer van Mad. Jeckel Er heerscht een groote schrik onder de bewoners van Frankfort, vooral onder die van Westend, waar dedieven bij voor keur hunne nijverheid schijnen uit te oe fenen. RUSLAND Een rusisch vonnis. In den herfst van verleden jaar werd op den stoom tramweg te Odessa, welke aan een bel gische maatschappij toebehoort, een Kind, de zoon van een architekt, dooron voorzichtigheid van den machinist over reden. Daarvoor zijn nu de bestuurder en de iugeoieuer Exelbirth (beiden Belgen), ieder tot drie maanden gevangenis en een schadeloosstelling van 60,000 roebels veroordeeld, terwijl de machinist (een Rus), die de schuld van het ongeluk was, werd vrijgesproken. De schadeloosstelling moet aan den architekt worden uitbetaald, die zijn kind wilde redden en wien daarbij een been werd afgereden. ZWITSERLAND. Over eenige jaren deed zekere M. Say, verrebloedverwant van M. L. Say, oud- minister van fiuanciën der fransche repu bliek, zich naturaliseeren, als burger van een klein dorp van bet kanton Bern. Üe nieuwe Zwitser had dit besluit om familiereden genomen. De ofticieele kosten betaald zijnde, meende M. Say ten volle mei de overheid afgerekend te hebben. Hij bedroog zich echter, want de taks voor de militaire vrijstelling was nog niet betaald. Voor arme menschen beloopt deze 7 frank maar die som vergroot in ver houding der fortuin van den belangheb bende, zoodat M. Say een rekeningske kreeg van 18,000 fr. M. Say bood door lusschenkomst van zijnen advokaat, 5000 fr. aan. Het bestuur van Bern weigerde en de bondsraad heeft de weigering bekrachr- tigd. M. Say zal dus moeten betalen Geen geld, geen Zwitser Men ziet dus dat het burgerschap der zwitsersche republiek kostelijk is!

De Denderbode | 1888 | | pagina 2