Goeden vrijdag. Slacht- en keurrechten op t Vleesch. Burfferwachï Bond der katholieke Bekwaam- htidskiezers. 3* op het verveerdigen van omzendbrie ven en winkelreklnmen, in vorm van bankbrieven of postzegels4° op de voor waardelijke en voorloopige vrijstelling van veroordeelden en ten slotte op de werkmanswoningen en beschermkumi- teiten. 't Is vooral het leste stuk, dat zeer merkweerdig is, door het uitgebreide vertoog der beweegredenen, dat de voor waarden waarin de werkmanswoningen moeten gebouwd en bewaakt worden, zeer breedvoerig bespreekt. Dit ontwerp bevat niet minder dan 20 artikels, die hoofdzakelijk luiden als volgt; I. In ieder arrondissement zullen een of meerdere komiteiten worden gesticht, welke gelast zijn A. Met het bevoordeelen en aanmoedi gen van het bouwen en verhuren of ver- koopen aan de werkliê, van werkmans woningen, 't zij tegen gereede betaling, 't zij bij wijze van afkortingen B. Met het bewaken der gezondheids- voorwaarden dezer woningen C. Met het aanmoedigen van de spaar zaamheid en het inrichten van onderlinge hulp. De werkzaamheden dezer komiteiten worden bij koninklijk besluit geregeld. II. Gezegde komiteiten kunnen als aan moediging of belooningen premiëu of prijzen toekennen. Ten dieu einde mogen zij giften of legaten aanveerdeu. III. Zij verstaan zich met de hoogere overheid om sommige maatregelen te nemen of voor te stellen, en maken een jaarlijksch verslag, dat zij aan den hoo- geren gezondheidsraad ter hand stellen. IV'. De bevelen van ontruiming, door den burgemeester gegeven, zijn niet meer geldig dan na goedkeuring dezer komi teiten. V. Hetzelfde zal het geval zijn mei de onteigeningen en gedwongen verkoopin- gen- VI. Dit artikel laat de komiteiten lee ningen en zekere geldelijke operatiën toe. VII bespreekt de voorwaarden waarin deze operatiën mogen plaats hebben VIII. Laat toe dat er tegen de komitei ten die hunne geldelijke verbintenissen niet voldoen, vervolgingen worden inge spannen. IX. Regelt de kadastrale voorwaarden, waaronder die werkmanswoningen van Staat-, provincie- of gemeentelasten ont slagen zijn. X. Stelt de voorwaarden vast onder welke de maatschappijen van werkmans woningen gesticht en door het gouverne ment erkend kunnen worden. XI en volgende artikelen hebben be trekking op het geldelijk beheer der maatschappijen, en het gezag, daarover door de bewakingskomiteiten uit te oefe- Fm Croix het verdienstrijk katho liek blad van Parijs deelt meè dat, zoo een inwonende leerling verhaalt, in een der hospitalen van deze stad waar alle kristene gebruiken nog niet zijn afgeschaft geworden, op Goeden-Vrijdag aan de zieken is gevraagd geworden of zij vas tendag willen houden en allen ant woordden, «Ia. Het zijn dus allen geene godverloochenaars de zieken der hospitalen te Parijs zoo de vrijdenkers het beweren die ten stadhuize aldaar tronen. Indien men, zegt La Croix op onze tijden van plebicisl die arme duivels liet kiezen.de terugkeer der zusters van liefde zou in overgroote meerderheid beslist worden. Maar den goeden oppas der zieken wat raakt dat de vrijdenkers en anderen libe ralen bucht, als ze maar hunnen haat en wrok tegen God en zijne H. Kerk kun nen botvieren Wij geven hieronder den inhoud van het wetsontwerp in de Kamer neèrgelegd en onderteekend door de volksvertegen woordigers van Brussel. Ziehier den tekst van het wetsvoor stel Artikel 1. De gemeenteverordenin gen waarbij, ten voordeeleder gemeente, plaatselijke rechten geheven worden op 't geslacht vleesch, als slacht- of slacht huisrechten, hetzij men ze merk-, stem- pelrechtof recht van keuring of hoe ook noeme, zullen herzien worden door de gemeenteraden van wie ze uitgaan en, na herziening, voor 1 januari 1889 ge stuurd worden aan de bestendige deputa tie van den provincialen raad. Art. 2. Voor 1 april van hetzelfde jaar zullen de herziene verordeningen, met het advies van de bestendige depu tatie, gezonden worden aan den minister van binnenlandsche zaken en openbaar onderwijs, ten einde men ze onderwerpe aan 's konings goedkeuring. Art. 3. De verordeningen wier her ziene tekts niet vóór 1 april 18ö9 onder worpen wordt aan de regeering. zullen ambtshalve kunnen herzien worden, bij koninklijk besluit.'t Zelfde zal mogen ge beuren met de verordeningen die, alhoe wel vóór dien datum aan de regeering onderworpen, niet zullen herzien zijn krachlens de hiernavermelde bepalingen Art. 4. De hierboven voorgeschre ven herziening zal plaats grijpen naar luid van deze voorschriften 4* Het slacht of slachthuisrecht zal maar mogen behouden worden voor zoo veel het eene billijke vergelding zij van den aan de belanghebbenden bewezen dienst 2° De rechten die geheven worden voor 't keuren van het vleesch, met name de gene aangeduid onder de benaming van merk, stempelrecht of recht var. keuring ol hoe ook, zullen afgeschaft worden 3° Het marktvleesch zal door het ge- meenbesiuur maar mogen toegelaten worden in de gemeentelijke slachthuizen of in de bureelen daartoe bestemd, ten einde er nagezien en gestempeld te wor den. wanneer het geheele beesten zijn. halve beesten of vierendeelen. waar de longen niet van gescheiden zijn. Bij de toepassing van die bepaling zullen niet beschouwd worden als markt vleesch 't Vleesch voortkomen van beesten in een gemeenteslachihuis gedood en het merk van keuring van dat slachthuis dra gende 2f 'l Vleesch voortkomende van beesten geslacht na 'tadvies van den rijksveearts, daar waar er geen gemeentelijk slachthuis bestaat, en voorzien van 't keuring merk van dien ambtenaar. Al de liberale nieuwspapieren,groot en klein, zeer weinig uitgezonderd, be vechten het hoogerstaande wetsvoorstel met eene buitengewone vooringenomend- heid. Dit kenschetst op eene uitstekende wijze de rechtzinnigheid der liberalen. De zeer geringe rechten waarmee, op voorstel van MM. Dumont, enz., het vreemd vee en vleesch bij den invoer in ons land is heiast geworden, stellen zij gedurig voor als een maatregel van volksuithongering, niettegenstaande zij zoo wel dan wij weten dat die rechten door den invoerder worden gedragen en 't vleesch er geene rooduit is door op geslagen. En nu heden dat er gevraagd wordt de rechten af te schaffen die zekere stedrn, onder verschillige vormen, op 't verbruik van vleesch heffen, bevechten zij die vraag uit alle hunne macht. O gi liberale comedianten.... houdt gij ons, Belgen, dan voor dommer dan dorn! Morgen Zondag 8 April zullen de alge- meene kiezingen voor de vernieuwing der kaders plaatsgrijpen. Met voldoening bestatigen wij dat onze katholieke vrienden voor bijna alle de compagniën in 't strijdperk zijn getreden om de liberale heerschappij in den grond te booren.Wij zeggen het ronduit, zij ha len er eere van, en wij hebben de verze kering dat slechts weinige uren ernstig werken hunne kandidaten onvermijde lijk zal doen zegevieren. Wie te Aalst weet niet zoo wel dan wij dat het officierenkorps onzer Burger wacht, dank zij de liberale uitsluiterij, sedert deze laatste 43 jaren, ten meer deren deele samengesteld is geweest uit verwaande guiten, groote kinderen en vreemdelingen die men veel beter zou gedaan hebben in den donkeren te laten staan.... Wij bekennen het rond uit. ons officie renkorps telt heden nog ernstige lieden allezins waardig van hel eereambt dat zij bekleeden, maar ongelukkiglijk zij be kommeren zich met de zaken niet verder dan ze moeten en de verwaande guiten, groote kinderen en vooral de vreemde lingen geven den toon En zie, dat stoot de Aalstenaars ge weldig tegen de borst.... Wij hebben hier toch zeker geene verwaande kinkels en andere Van Stinkwinkels noodig De algemeene vergadering der kandi daten-officieren welke vrijdag avond in den Kring U Union plaatsgreep, laat ons der. besten uilslag verhopen. Uit de o s gegeven inlichtingen mogen wij afleiden dat de zegepiaal der katholieken en onafhankelijken in ten minste zes compagniën verzekerd is, wel te verstaan als elkeen op zijnen post is, zijne plicht doet en het gegeven eerewoord eerbie- digi. In twee compagniën, zoo men ons be kende, was er nog niets op touw gezet. Wij raden dus onze katholieke vrienden ten dringendste aan in alle de compagniën te strijden. Vele voorbereidende maatre gelen hoeven er niet genomen te worden, 't Is immers niet moeilijk om te zegepra len. De zegepraal berust iu de handen der katholieken als ze maar ernsliglijk willen Immers, alles kan zoo fijuekens geschoteld en gelepeld worden, dat onze tegenstrevers er alleenlijk niet zullen over verwonderd zijn... I)un willen in kunnen Opgepakt allen tei* stem- Imt» en wie verdere inlichtingen ver langt weet genoeg waar hij zich hoeft te wendenAan 'l werk dan en vooruit PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN, he Eerw. Heer Walcken», professor in het Collcgie te Ronse, is onderpastor benoemd in hei Begijnhof te Sint Amandsberg. 4' SF.KTIE.— AALST-SCIIAARBEKE. Luistei rijke piijskamp op Vogelpik, op Pijusdag 10 April, om 8 ure 's avonds, ler herberg Het Moleken, bij den neer M. RemoryGentschestraat. ALLERHANDE NIÉUWS Minister de Moreau, die lichtelijk ongesteld is, heeft voor eenige dagen Brussel verlaten om op zijn kasteel te gaan uitrusten en herstelling te zoeken. Prins de Chiraay, minister van buiteu- landsche zaken, is met hel bestuur van liet departement van landbouw gelast, gedurende de afwezigheid van M. de Mo reau. EERLIJKE WINKELJUFFERS. (Kadere bijzonderheden.) M. de onderzoeksrechter Leenaers heeft nieuwe huiszoekingen bevolen, bij Mad. L. de diefegge van liet huis Hirsch, te Brussel, en bij de personen die gestolen voorwerpen van haar hadden gekocht. Daarbij heelt hij al het geld dal hij in hare woning vond, in beslag doen nemen. Een der bure.len van de vierde poli tieafdeeling is met stoffen, kleêren, tulle. enz., opgevuld. De opzoekingen zijn dus ni t vruchteloos geweest De dagelijksche diefstallen van Mad. L. dagteekenen reeds van langen datum. Verscheidene leermeisjes zijn insgelijks in 't verhoor geweest, en hebben hare onvrijwillige meêplicluigheid bekend. Mad. L. had een zeer slim middel be dacht om hare diefstallen te plegen alle dagen liet zij door een der leermeisjes haar middagmaal naar hare woning, Kon- gressiraat, halen. Hare zuster die het huishouden deed, gaf dit meê in een groo- ten korf. In den namiddag moesten de meisjes den korf terugbrengen die dan altijd met een stuk gestolen goed was ge vuld, of wanneer de stukken te groot waren, gaf zij de boodscbapsters heel eenvoudig een stuk goed onder den arm meè. Hare woning was met buitengewone pracht gemeubeleerd en hel huisgezin voerde eenen trein, die mei hare winsten in verre na niet overeenkwam. De betichte jufvrouwen zijn nog altijd aangehoudeu. Zoo als wij reeds zegden bedraagt de weerde van het gestolen goed verschil lende duizenden franks. Er gaat bijna geen dag om, of men spreekt in de brusselsche bladen over verdwijningen, die er hebben plaats ge had, en reeds heeft men de aandacht der ouders moeten inroepen op de gemakke lijkheid waarmeé de kinderen verdoold loopen en zoo eindelijk verongelukken. Thans is een zestienjarig meisje van Elsene, dat met 20 fr. uitging om botlie- uen te koopen, weêr sedert maandag verdwenen. Dat er ten koste van Vanderzande aprilvisschen zouden gevangen worden, was wel te denken Zelfs liet parket van Brussel heeft men beet gehad, wel le verstaan indien de Ré/orme waarheid vertel». Een briefdrager kreeg een adres in hand luidende als volgt M. X.., Duitsohlandstraat, Cureghem. Eu van onder in heel kleine letterkens (te he stellen aan Gaspard Vanderzande). De man, in plaats van den brief aan zijn adres te bestellen, bracht dien naar den proku- reur des konings deze gelastte het huis te bewaken maar toen dat waken te lang duurde ging men tot eene huizoe- king over en... men vond er niets, dan een oud manneken dat zich slap zat te lachen. 't Was niet uit den kroonlijst van den Augustijnentempel, maar uit het in opbouw zijnde nieuwe Posthotel, dat er zondag avond ontzaggelijke sleenen vie len. De steenen wogen verscheidene duizende kilos en hun val deèd den ge heden omtrek daveren, zoodat men den schok zells in den Muntschouwburg voelde. Uit het onderzoek der bouw meesters is gebleken dat hier kwaadwil ligheid in 't spel was, daar de steenen bij middel van koeivo. ten verplaatst wer den. Men verdenkt eenen weggezonden werkman het parket heeft de zaak in handen. Gedurende de Paaschdagen hebben de socialisten van Luik, 87 in getal, hier een kongres gehouden en de leden van den algemeenen raad der werkerspartij gekozen De gekozenen zijn de citoyens Volders, Defnet, Berliand, Brasseur (gemeenteraadslid te Elsene), Maheu, Verrycken en Siandard. Het volgende kougres zal te Jolimom plaats hebben. De Kamer. De Kamer zal waar schijnlijk zetelen tot 9 mei, Jaags voor 0. II. Hemelvaart. Hel is ook waarschijnlijk dat er, om het dagorde afgedaan te krijgen, maan dags en zaterdags van ieder week, zitting zal gehouden worden. hronkaard. Vadermoorder. Jules Denghien, boschwachter te Roisin, (Heuegauw) woontdaar mei zijn 90jarigen vader en zijne zuster. W'armeei Jules dronken thus komt. is hij brutaal dan slaat hij al wie hem nadert. Dit was vrijdag avond het geval. Hij begon met zijnen hond te slain, keerde toen zijne woede naar de zuste1, zoo dat deze naar builen moest vlucbtm. Toen zij 's anderendaags terig in huis kwam, vond zij den ouden mardood, het lijk mei wonden overdekt, op lei bed lig gen. In hel andere bed lag of scheen Jules genist te slapen. Het parket is aangekomen, heeft den zoon doen aanhouden en naar le gevan genis brengen, ofschoon hij all* plichtig- heid loochent. L)e roode socialistenviag hieft maan dag een oogeiiblik op de Kon.reskolom gewapperd. Eenige socialisten die van het kongres van Luik kwamei, hadden die onder liet beeld van Leopod I vast gemaakt. FRANKRIJK. Een ouderling gestolen. lnhet bosch van Boulogne, ie Parijs, nabij iet koers- plein van Auleuil is woensdag sen zon- iing feit voorgevallen. Rond drie ure hoorde men eensi.iaps een verschrikkelijk geschreeuw. De wan delaars bleven staan en in weinige oogeri- blikken was een groote hoop volk rond eene meid verzameld, die weenend en wanhopig zich de haren uit het hoold rukte. Waar is hij riep zij gedurig. Men heeft hem meêgenomenGod mijn God ik ben maar een oogenblik afwezig ge weest, hij zat daar in zijn klein rijtuig en men heeftalles gestolen Moet ik nu zonder hem naar huis gaan O! ik durfniet Iedereen meende dat men het kind des meesters, dat aan de meid was toever trouwd, gestolen had. Neen, 't was een lamme grijzaard. dien de meid in een klein rijtuig moest rond voeren, en die in één oogenblik met rij tuig en al verdwenen was. Wat is nu het doel der dieven geweest? Was het enkel om het rijtuig le doen, wat zal er dan van den armen grijsaard in hel bosch geworden zijn Misschien ook heeft men den ouderling zeil willen stelen om er een bedelaar van te maken, en misschien zal de familie hem eenmaal ontmoeten in zijn rijtuig door een of ander bandiet voortgestoo- ten, met het opschrift Heb meêlijden met een armen lammen grijsaard. Dood eener heldin. In het gast huis van Luxeuil is eene oude vrouw ge storven, in de stad en omstreken onder de naam van de oude Louissette. Gedurende den winter van het année terriblewanneer Belfort door de Pruisen bezet was, onder bevel van generaal Wer- der vreesde die vrouw niet, ten einde nieuws te bekomen over haren zoon, se dert dien iu den dienst des vaderlands gestorven, de legerplaats van den vijand door te trekken, alsook om de briefwis seling der ouders aan hunne kinderen over tcbreugeu. Meer dan tienmaal had zij den moed haren tocht te herbeginnen. Eens werd zij vervolgd en gevangen genomen; voor eenen hoofdman gebracht werd zij. daar deze een medelijdend hart bezat, spoedig weêr losgelaten haar lichaam was echter met wonden over dekt. Om de vaderlandsliefde van Louisette hulde te bewijzen heeft de stad haar eene grafplaats in eigendom geschonken, naast die der gesneuvelden van 4870 1871. Groot was de toeloop bij hare begrafe nis: Ecu gedenkteeken fcal op haar graf op- garicht worden. DUÏTSCIILAND. Keizer Frederik. Volgens een tele gram uil Berlijn werd de nachtrust van den keizer, tengevolge van het hoesten, waar de fluimen echter bijna niet meer gekleurd waren, meer dan anders ge stoord. De toestand is overigens naar omstan digheden bevredigend. Wegens het on gunstige weder bepaalt de keizer zich meestal lot wandelingen iu de onranjerie en gaat hij zelden in het park. Van tijd tot tijd neemt de keizer overdag rust. Overstroomingen. (Nadere bijzonderheden.) Langzamerhand ontvangt men meer berichten uit de overstroomde streken, die een droevig licht werpen op den schrikkelijken toestand der ougelukki- gen, die bij die rampen alles verloren. Zondag brak de groote dijk van de Noy- at, waardoor een 300 meters breede stroom met vreeselijke ijsscholen zich een weg baande, en molens en huizen omverwierp, wier bewoners op de daken gevlucht waren. Ziehier hoe een officier, die de redding met de pontons bestuurde, de feiten ver haalt Zoo hoog stond het water dat wij met onze pontons boven de telegraafpalen op den spoorweg varen. Wij vonden schrikbarende toestanden. Eene vrouw schreeuwde boven op den schoorsteen om hulp voor haar kind. Het water drong al verder. Wij scheurden een gat in een deken, en vonden er het kind nog levend. Te Fichau zagen wij eene vrouw dood liggen iu het bed, dat in het water dreef. Wij redden aldaar nog 16 familiën en 27 kinderen. Over eene onafzienbare zee verder dob berende. zagen wij hoe in het dorp Som- mernu bleeke gestalten niet de noodvlag wenkten. Wij kampten geducht tegen ijsschotsen, die tegen de zwakke pontons drukten wij geraakten er steeds dieper in de stroom sleepte onzen ponton voort en in tien minuten stonden wij van alle kan ten door het ijs omringd. IJsscholen zoover als de horizon reik te Gedurende 11 uren bleven wij beklemd in de schotsen en stonden met naakte voeten op eenen vloer van ijs. Ten leste waren wij allen zoo uitgeput, dat wij ons op den hongerdood voorbe reidden. Het was avond geworden, en nog een- dieten. tot ondersteuning van de onge- lukkigen, bij het parlement, indienen. Uit een aan'al berichten blijkt dat de overstroomingen, vooral in West-Prui sen, gedurende de Paaschdagen nog grooter uitbreidiig genomen hebben,ter wijl daarentegei in hel Elbe-gebied de klimming des waters heeftopgehouden en van de Main en den Boven-Rijn wel ernstige, maar uch geene beriehien, een onmiddelijk gevsar te kennen gevende, ontvangen zijn. De overstrooiiingen strekken zich in het Elbe gebied over ongeveer 10, in het Warthe-gebied (ver 42, in het Weichsel- gebied over ruin 44, dus te samen over meer dan 30 vierkante mijlen uit, voor het meerendee dichtbevolkte en rijke streken met onstreeks 300 steden en dorpen. In het stadje Schneidemühl staan on geveer 300 hui;en onder water, waarvan reeds meer dai 20 ingestort zijn, terwijl twee duizend personen zich slechts in allerijl hebben kunnen redden, met ver lies van goed en have. In de stad Posen zijn ongeveer 800 menschen, juist van de armste bevolking zonder dak ;in het stadje Christburg zijn 20 huizijn ingestort en 300 menschen van dak berooid Dit zijn slichts enkele bijzonderheden in het kori meêgedeeld uit de kolom - menlange brichten in de bladen. Het meet geteisterd schijnt wel de stad Elbingdie midden in de vallei ge legen, van alle kanten door water om ringd en va alle gemeenschap afgesne den is. Ook voo Marienburg wordt nog groo tergevaar educht daar de laatste Nogat- dijk dreiglte bezwijken. Dag ennacht is de bevolking, door militaireiibijgestaan, aan het werk om dezen dijkte versterken moest hij be zwijken .an zou de ramp onafzienbaar zijn. War niet alleen zou alsdan de ge heele sta-Marienburg bedreigd zijn,maar ook de tc dusver nog beveiligde mijlen lange, loeiende streek van den zooge- naamden Grossen Werder met hare tal rijke dorjes, want door de dijkbreuken is tol duver nog slechts de zoogenaamde Kleine Vedder, 't is te zeggen de kleinere vlakte an den rechter-oever, over stroomd terwijl thans, de geheele vlakte tussche Nogat en Weichsel over eene uitgestrktheid van uren gaans bedreigd wordt. In Ost- en West Pruisen is naar alle richtinen het spoorwegverkeer ge- stremden gevolge van de vernieling der spoor egdijken op vele plaatsen. Met DantK en Königsberg is er nog slechts eerie spoorwegverbinding over een zeer grooin omweg. He behoeft nauwelijks gezegd te wor den, dat daar overal groote nood heeicht, en men zich ook met reden voo later bezorgd maakt over hongers- noo, ziekten en andere droevige gevol gen VEREENIGDE-STATEN lynchwetDe lynchwet wordt in Afrika nog voortdurend toegepast, bij zoverre dat daardoor de werking van hf gerecht veel vereenvoudigd wordt. n eenige dagen grepen lest zoo nog de strafuitvoeringen plaats in Kentucky, Crolina en Tennessee. Rond twee uren des morgends om- ngde 200 man, met Winchesterkarabij- rn gewapend, de gevangenis van Hop- bisviile (Kentucky). Na de buitendeuren ingestampt te heb- In, eischten zij van den gevangenbe- uarder, onder levensbedreigingen, de sutels der cellen. Dan gingen er drie naar de cel, waar in gevjeesde misdadiger. Skinner ge- aamd, gevangen zat, omdat bij op 48no- ember, zonder eenige reden, een mensch ad vermoord. Door het gerucht gewekt, sprong Skin ter op en, zoodia hij de mannen gezien ïad, wist hij wat hem te wachten stond. Hij vroeg heel kalm den tijd om zich te kkeden, hetgeen hem toegestaan werd dairna werd hij met een strop aan den has op eene kar geworpen, naar de plats gevoerd waar hij den moord ge- plffigd had en aan den eersten boom op- gelatgen. 'ijie rechters wachtten niet eens zijnen dox af. f. Washington (Nord Caroline, vond mo op zekeren morgend aan eene draai- ene brug het lijk van eenen neger Wil list Parker, met eene plakkaart op de best, waarop in groote letteren te lezen st'id Eindelijk is recht geschied. 'arker was verdacht de moordenaar t< zijn van Generaal Bryan Grimes, te Washington over zeven of acht jaar ver oord. Thans was hij voor de dronkenschap i de gevangenis opgesloten en er door 0 gemaskerde personen uitgehaald, die em zonder vorm van proces opknoopten. In Tennessee was het ook een neger, Cli Davis, die eene schuur in brand ge stoken had, welke men aan eenen eik ipliing. Een policie-agent bracht Davis naar ..v. ..HO utuiiu i, „U1UWI, Uil llUr CCII i maal wilde ik eene poging lot redding reYa,:8e,1,s» en °P het oogenblik dat doen. Wij namen ieder eene plank, lieten 5„lrc,,jl in sla,ie WoolandI Mills de pontons en al achterwege, en lieten sll^He'd> werd de agent door eene bende ens op de planken voortschuiven, over Kemaskerde personen aangevallen, die de hooge ijsschollen eischten nat hij hem den gevangene zou overleveren. Na verloop van twee uren kwamen wij ue agent trok zijn revolver, maar hij in tiet vrije water. Wij riepen herhaalde- werd langs achter vastgegrepen en ont- lijk om hulp en eindelijk waren wij geredJ wapend. Thans verblijven wij bij lieden, die me hun gered vee op de bovenste verdiepinj huizen. De regeering zal ten spoedigste kr< Terwijl een der mannen hem vasthield, hing men Davis, die zijne schuld schijnt bekend te hebben, aan den naasten boom op.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2