Kiezing der Burgerwacht. De algeraeene uitslag der kiezingen voor de Burgerwacht heeft ons in 't ge heel niet verwonderd. Dank zij de schan daligste wetsmiskenningen en de onge- hoordste machtsmisbruiken is sle heer Colonel er ingeslaagd,op eenige uitzonde ringen na,zijne liberale politieke vrienden tot officieren te doen verkiezen. De Compagnie der brusselsche straal, heeft, zoo als gewoonlijk, katholieken tot officieren en onderofficieren aangewezen, namelijk de heeren baron Félix Bethum, kapitein, Camiel Liebaut, luitenant. Sera fien Kiekens en Félix De llert onder-luite nanten. In Mijlbeke werden twee katholieke officieren benoemd, één luitenant en één onderluitenant. MM. Max. Moens en Emiel Vande Meerssche. De Compagnie van 't Statiekwartier heeft haren kapitein in den vollen grond geplant 't Was eene ware snoop ofte glucose kiezing Twee liberale siroop mannen, MM. Blondiau en Prosper Calle- baut, S'reden om elkander in den siroop ketel te kunnen versmachten en,ongeluk kiglijk voor hem, M. Blondiau verzoop 't Was zeker nog niet geno< g dat de Burgerwacht hier, sedert vele jaren, door 't toedoen der liberalen, leelijk door den blauwsel was gel rekken, neen, men moest haar nog lot overmaat door de siroop halen Wat lief kleurtje moet dat maken Wij zouden eens willen zien wat effect nen sterk geblauwselden kapitein maakt die in de siroop is afgekookt geworden Dat moet nen raren vogel wezen, vooral ais men hem in pluimen zou wentelen Twee liberale heeren die de vereischte hoedanigheden niet bezitten om kunnen gekozen te worden, namelijk, omdat zij op den controle van den werkenden dienst niet zijn gebracht geweest, werden nog- thans gekozen, maar.... ils stront gras avec ra, gelijk M. Raymond zegde. Wij zegden hooger dat de liberalen in de kiezingen der Burgerwacht den zege praal hebben behaald dank zij de schan daligste wetsmiskenningen en de onge- hoordste machtsmisbruiken door den heer II. Jsclerq,Colonel, gepleegd. En inderdaad. M. Leclercq. heeft geen de minste rekening gehouden van de wettelijke voorschriften en gehandeld zoo geen despoot ter wereld erger han delen zou. Dat willen wij hier zoo korlbondig mogelijk bewijzen De Optellingsra id is ouder andere ge last met de inschrijvingen en afschrab- bingen van alle de personen die geroepen zijn om deel te maken van de Burgerwacht en welke hunnen diensttijd hebben vol bracht. De diensttijd duurt van 21 tot 3d jaar, nogthans de wet laat toe dat de Belgen en de vreemdelingen die alhier een wet tig verblijf bezitten van bun 18" tot bun 21e jaar en na de 30 jaren, mogen vragen om op den controle geschreven te wor den met de toestemming van den bevel hebber der wacnt. Deze raad is van rechtswege voorgeze ten door den hevelhebber van 't legioen. Niemand kan tot den werkenden dienst geroepen worden indien hij door den Op- tellingsraad op denalgemeenen stamboek of controle niet is gebracht geworden. Het College van Burgemeester en Sche penen alleen heeft de macht om de wach ten aan te duiden die lot den werkenden dienst moeten geroepen worden. Dus uiemand kan of mag burgerwacht zijn zoo lang hij door T Schepenen Colle ge voor den werkenden dienst niet is aangewezen geworden. En wat doet de Colonel der Aaltersche Burgerwacht Hij bekommert zich hiermeè gelijk met t jaar 40, 't is te zeggen, hij ziet alle de Overheden over 't hoofd en schrijft op den controle van den werkenden dienst omtrent de 70 zijner liberale partijgenoo- ten allen vreemd aan de Burgerwacht, die hij allen tot de kiezing uituoodigt en er dan ook aan deelnemen. En onze Colonel ziet niet nauw per sonen sedert 2 a 4 jaren van den dienst ontslagen, omdat zij en vereischten ouderdom hadden bereikt en die hoege naamd niet gevraagd hebben om als vrij willigers aangenomen te worden, zijn opnieuw door hem op den controle ge bracht geworden en zij ook namen deel aan de kiezing Bemerken wij ter loops dat de Colonel aaa alle die personen, reeds van den tweeden Paaschdag, hunnen uitnoodi- gingsbrii'f nad doen bestellen, dus vèör de "vergadering van den Öptellingsraad. De Colonel had reeds van dan af be sloten geene rekening te bonden van de te nemen beslissingen. Voeg daarbij nog de willekeurigste ver deeling der compagniën die men uitden ken kan. De eene gebuur behoort tot deze compagnie, de andere tot degene, volgens de noodwendigheden. Wij kennen wach ten die, bij voorbeeld, in de Lange Zout straat wonen eo die van de compagnie van 't Statiekwartier deel maken. Onder voorwendsel dat men zich vergist had, werden zekere wachten gedurende de vijf leste dagen vóór de kiezing tot twee maal toe van compagnie veranderd. En dit alles om de kiezing te verzekeren der liberale partijgenoten van den Colonel. Op die wijze is het niet zeer moeilijk zijnen wil op te dringen. Het schijnt ons onnoodig heden de namen op te geven van alle de liberalen die op onwettelijke wijze aan de kiezing deelnamen, hunne namen zullen duidelijk vermeld worden in de proiesiatie tegen de kiezing welke, zoo men ons verze kert, aan de Bestendige Deputatie zal 0 egezonden worden. 1 De Colonel onzer Burgerwacht heeft dus den Öptellingsraad en het College van Burgermeesteren Schepenen over't hoofd gezien, 't is te zeggen, hij'heelt gehandeld zonder zich met de rechten en beslissingen van deze beide Overheden te bekommeren. Hij heeft zich dus in hunne plaats gesteld, in andere woor den, hij heelt in hunnen naam gehandeld iets wat hem door het stralwitboek ten strengste verboden is. Nog meer, de beslissingen van den Öptellingsraad kunnen alleen verbroken worden door de Bestendige Deputatie. De Colonel stelde zich in hare plaats en verbrak de beslissingen van den Öptel lingsraad en dal zelfs beslissingen die bij eenparigheid werden genomen, gelijk in 't geval van M. René üeclercq. De heer Declercq is van den controle geschrabd geworden, omdat hij te Brus sel verblijft. De Colonel bekent dat het waar is en dat deze heer dus moet ge schrabd worden. Nu wat doet hij Niettegenstaande de heer René Declercqmet zijne toestem ming is geschrabd geworden, schrijft hij hem terugop den coniróle en laat hemaaii de kiezing deelnemen. Nog sterker die heer Declercq is, met zijne goedkeuring, kapitein gekozen. .Mag men dat geene schandelijke wets miskenniDgen en machtsmisbruiken hee- ten Wat de Öptellingsraad betreft deze heeft reeds, in zitting van Donderdag, tegen die machtsmisbruiken krachtdadig geprotesteerd en deze protestatie werd in 't procesverbaal geschreven. Gansch onze deftige bevolking staat verbaasd over zooveel stoutmoedige ver waandheid, en elkeen vraagt zich af of ons College van Burgemeester en Sche pen zich door eenen Hippoliet Leclercq, zal willen laten op 't achterplan schuive<> zonder krachtdadig te protesteren en aan dat heerschap te doen gevoelen dat hij huiten zijn recht is gegaan wanneer hij zich met bestuurlijke zaken inliet waar toe de Gemeente overheden alleen be voegd zijn Wij en de overgrooto meerderheid der Aalstenaren met ons, hopen dat ons Schepenen-College zich krachtdadig zal tooneu en zijne rechter» niet oniegenge. sproken zal hebben laten miskennen Ten slotte drukken wij ook de hoop uit dat deze onwettelijke handelingen van onzen Colonel eindelijk de hoogere Over heden zullen overtuigen van de uoodza kelijkheid der ontbinding onzer Burger wacht en van hare herinrichting op den voet van een enkel bataljon. Te Bruggeeene stad die meer dan 60 duizend zielen telt, is de Burgerwacht samengesteld uit twee bataljons van ieder 3 compagniën, doch bovendien be staat er eene compagnie jagers-verken ners. Dit maakt te samen 7 compagniën. Hier te Aalst, eene stad die nog geene 24 duizend zielen telt, bestaat de Burger wacht uit 2 bataljons van ieder 4 compag niën, dus te samen 8 Wij kennen de getalsterkte der Brug- gesche compagniën niet, doch genomen dat zij 100 manschappen tellen,iets waar aan wij twijfelen, dat maakt 700 voor het geheel. Hier te Aalst heeft de Burgerwacht eene getalsterkte van 420 manschappen. Wij treffen hier dus weêr 't bewijs 3an dat onze Stad, in verhouding harer be volking,eengrooter getal wachten telt dan Brugge. Advies aan dezen die beweeren dat er hier te weinig burgerwachten zijn. Naar men ons verzekert zou de Colonel in beroep gaan bij de Bestendige Deputa tie, tegen de beslissingen van den Öptel lingsraad donderdagII. genomen... Waarom nu nog in beroep gaan wan neer men zien reeds in de plaats van de Bestendige Deputatie heeft gesteld en die onaangename beslissingen reeds zelf ver broken heeft Dagboek. In de rerledcnc eeuw werden in ons land dik werf aardbevingen bcstatigd en hieromtrent lezen wij in ons dagboek. Omtrent kerstdag 1753 had men eene kleine aardbeving gewaar geworden ter middcrnagl soo dat liet niet veel menschcn gewaer geworden en hebben als die wakker laegen, het welk tot twee kceren gebeeft heeft op den selven mo- ment. Op 16 januari 1736 des avonds donderde het schroomelijk en de bevolkingen waren met schrik geslagen en den zelfden dag isscr eene algemey- i nen biddag bcgonst tol verhoedinge van alle dreygende straffen. De kleine aardbeving van kerstdag was maar dc voorbode van eene ernstigere. Februari 1756. Den li deser, zegt onze c< dagboekhouder, heeft het schrikclyk gewacyl h soo dat'cr vele boornen uitgevlogen syn ende den 18" deser hebben geheel bel Nederland ende u tot verre in andere landen gehad een grootcaerd- beviugc des morgens ten 8 ure ende geduert den tijd van eenen ave maria lesens, voorgegaen a s\ nde van een gedruys gclyk eenen donder ende twee daegeu daer naer wesende den 20® dito wederom een ander aerdbeviuge smorgens ten «vier uren, waerop den biddag is verlengt lot palmen sondag en men zegt datter bij Brugge eenen tboren van een Caslcel gevallen is, niacr in Luyk beeft liet wel acht dacgcn rcgelings geweest soo datter veel schouwen gevallen syn, als ook een kerk midden door geborsten. In september 1756 klom bet kooren op 8 dagen, ter norzake van de oorlogsgeruchten, van 1<> sl. lot 17 a 18 st. 't vat. In December van 't zelfde jaar goldt 't kooren 22 a 23 st. en de tarwe tot 251 st. I)c winter van 1756-57 is zoo buitengewoon streng geweest dat hel door onze dagboekinmdcr verdiende aangestipt te worden Februari 1737. Desen winter beeft soo kaüt geweest als oyt winter geweest beeft, want beeft i bcgonst te vriesen van de maend november van het gepasseert ja er, en maer 1 a 5 dacgcn door doyt geweest ende wederom bcgonst van S"- u Thomas dag tot half fel), sondcr ophouden. Den 6' meert weder gaen vriesen soo dat den i 8® den steenput van J-B" de groot heeft toe ge- vrosen, waer door de slooren by naer geheel vervrosen syn, soo dat den meestendeel uytge- dacn syn, ook veel schockclocn en op dc natte landen ook ecnig groen maar de slooren die nog syn blyven staen syn goet geworden soo dat wij i van U dagw' 43 sakken hebben gelevcrt a 8 guld c 8 st. (ielijk men ziet lachte het alsdan ook de land> bouwers niet altijd toe. DeVolkskamer heeft hare werk zaamheden hernomen. De algemeene be raadslaging over de begrooting van on derwijs werd voortgezet. De heer Melot, verslaggever, sprak eene tnerkweerdige redevoering uit, in dewelke hij alle de liberale grieven legende wel van 1884 den kop inslaat en vooral ontegenspre kelijk bewijst dat de vervolgingen die liet officieel onderwijs en zijne onderwijzers van zekere gemeentebesturen te verdu ren niet bestaan dan in de inbeelding van M. Buis, enz. en dus loutere vertelsel - kens zijn die men ben met min of meer behendigheid heeft weten op te hangen. Onnoodig bijna te doen bemerken dat deze meesterlijke afstraffing van M. Buis eu consoorten den algemeenen spotlach der Rechterzijde verwekte. Rechtbanken. De Moniteur van beden woensdag kondigt de benoe ming af van den heer Van Duyse, als rechter bij de Rechtbank van eersten aan leg te Dendermonde, in vervanging van den heer Angelet. Sterfgeval. Het Handelsblad kondigt het overlijden aan van den heer J. Renier Smeden, geneesheer te Turn bout, de zoo gunstig gekende vlaamsche schrijver. ALLERHANDE NIEUWS De winter wil ons dees jaar niet verlaten. Niet te vrede van ons met eene buitengewone strengheid behandeld te hebben, iaat hij ons heden nog zijne te genwoordigheid duchtig gevoelen. Wij /ijn bijna half April, en de eene sneeuw vlaag verwacht de andere nietde koude is bijtend vooral ten vlakke velde en des morgens bestatigde men dezer dagen dat het gevrozen had. De landbouwer die heden reeds zoo beproefd wordt, lijdt er geweldig door op vele plaatsen vooral in de lage gronden, kan de veldarbeid on mogelijk gevorderd worden en voor wei nig dat het ongunstige weder blijft voort duren,zal men in mei geraken eer men op vele plaatsen aan 't labeuren spitten en zaaien zal kunnen gaan. Wat men er ook over zegge of schrij ve, geen nieuws is tot hiertoe uit Rijssel aangekomen, betrekkelijk den diefsial bij den heer De Meersman. Men maakt den Patriote opmerk zaam op eenen truc, die reeds verschei dene malen zou gebruikt zijtt, door een zeker getal geuzen, om hunne vrienden op de kiezerslijsten te brengen. Art. 1 der wet van 24 Augusti 1883 ontslaat zekere personen van het kies exaam en kent bun het stemrecht toe Een van die ontslagenen verstaat zich niettemin, om dit exaam te ondergaan, met eenen politieleen vriend, van alle onderwijs ontbloot. Op het exaam antwoordt hij op zulke wijze dal hem de vereischte 3/5 der pun ten toegekend worden en schrijft vervol gens op den omslag bij zijn papier ge voegd, niet zijnen eigen naam, maar dien van zijnen ongeletterden vriend. Deze, vart zijnen kant, doet hetzelfde, en schrijft den naam van zijnen edelmoedigen vriend op zijn gebrekkig wet k. Tot slot van rekening bekomt de ont slagen* bet certiflkaat van bekwaamheid niet, maar wat geeft hem dal Hij is reeds kiezer. Van eenen anderen 'kant wordt het diploom door hem verdiend aan den ongeletterden geus toegekend. Zonderlinge zinneloosheid. De po litie van Laeken heeft eene vrouw aange houden, die aan zonderlingen waanzin onderhevig is. Zij had in hare woning een altaar opge richt, dat zij met stukken van vrouwen- kleereu opsierde ter eere van Mozes, die zij terug verwachtte. Gedurende de leste dagen had zij voor levensgezel eenen haan, die volgens haar zeggen, het beste der dieren is. Daar hare zinneloosheid gevaarlijk werd, beeft men de ongelukkige moeten opsluiten. Wreede moord te Thielt. Eene afschuwelijke moord werd verleden woensdag 4 dezer, rond 8 ure van den mordend te Thielt ontdekt. Het slacht offer is madame weduwe De Lodder, ge boren Rosalia Vande Kerkhove ruim 83 jaar oud. Niemand in Thielt weet ervan le spre ken, dataldaar ooitzulke wreedheid werd gepleegd. Madame De Lodder woonde alleen in het huis n° 13 der Hoogstraat, niet verre van de Markt, 't Was eene vrouw die, volgens hare jaren, nog zeer staande was. Van op straat heeft dit huis anders niet als eene glazen deur. Door eenen gang komt men in de keuken, waar het lijk gevonden werd. Dit huis is als genomen van eengrooterhuisdaarnevens, bewoond door den lieer De Vos. Dijnsdag avond, rond zes uren en half, verliet zij de kerk der eerweerde paters- Recollecten. Op de markt zegde zij aan eene goede kennis, dat zij rond 8 uren hare gewone kaartpariij zou gaan hou den. In haar huis gekomen,nam zij eenigen afval van levensmiddels en droeg dit in een huis der gebuurte voor de konijntjes. Madame De Lodder had, binst deze afwezigheid van korte stonden, hare voor deur tegenaan gelaten. Dit openlaten der deur had de noodlot- tigste gevolgen. 's Anderdags 's morgends, reeds vroeg, werd er, door personen die voorbij gin gen, belet dat de deur half open stond doch niets werd hieruit vermoed. Rond 8 ure ging een meisje aan de deur vragen of madame melk noodig had liet kind kreeg geen antwoord. Daarop ging het dieper in huis, tot aan de keu ken en verschrikt kwam het terug geloo- pett. liet had de oude vrouw bebloed en levenloos op den grond zien liggen. De noodkreet was gegeven en aan stonds kwamen vsrscheidene geburen loegeloopen. Alwiebinnenkwam was ge luige van een tooneel van bloed en af schuw. De oude vrouw lag dood, in eenen grooten plas half verstold bloed haar lichaam was reeds koud en stijf zij lag met het aangezicht op den grond in hare bebloede handen hield zij eene gordijn, welke zij in den val moest alge rukt hebben. Een bloempot van op de venster lag gebroken op de tafel lag een klein bebloed mes, dal van iemand vreemds moet zijn, alsook eene ijdele lederen geldbeurs. Aan de lade der tafel waren bloedplekken eene andere lade van eene commode stond open. Madame De Lodder lag nog gekleed zoo als zij uitgeweest was den avond te voren rond den bals had zij eenen sjerp en aan de handen halve handschoentjes. Na korte minuten waren de heer doctor Van Hove en de policie ter plaats. Ook de zoon der weduwe, 51. Jules De Lodder, die bewimpeld kennis gekregen bad van het gebeurde, kwam vol angst toegeloo- pen. Veel nieuwsgierigen stonden voor de deur. Onmiddelijk deed de policie liet parket verwittigen en intusschen begon zij met de gendarmerie een eerste onderzoek. T Kan als eene zeldzaamheid aanzien worden, dat niemand der geburen eeuig gerucht of geroep heeft geboord. 't Doet sidderen, als ge peist dat er, te midden eener rustige stad, tusschen 7 en 8 uren van den avond een mensch ver moord wordt.... Denzeifden dag, om 1 1/2 ure namiddag was bet parket reeds ter plaats. ^Uit hei onderzoek is er welhaast gebleken dal diefte, en wel bepaaldelijk diefte van geld, de drijfveer der misdaad moet ge weest zijtt. De kleêren van madame De Lodder zijn niet gestolen, hare obligatiëti en actiën ook niet. Op de kommode in de keuken lag een zilveren zakuurwerk do moordenaar heeft het laten liggen. In eene lade van zelfde kommede lagen zil veren lepels en vorketten deze heeft de de dader ook niet genomen. Een open porte-monnaie en waar geen geld meer in zat, is daar insgelijks terug gevonden. Boven heeft de moordenaar eenen kof fer doorsnuiveld, zonder er iets uil mede te nemen. De beurs weerden die madame De Lodder bezat, zaten in eene kleine doos, gesloten met een maalslot. De moordenaar heelt de sleutels uil de zak ken van zijn slxbtofter gehaald en er de doos meê open gedaan. De weerden zijn echter niet verdwenen. De moordenaar heeft ook, in hel zoenen, al de zakken der kleêren van zijn slachtoffer gekeerd. Het eenigste wat niet terug gevonden wordt in zake van juweelen, is een dia manten ring. Al de voorwerpen van weerde zijn nu in eenen koffer bijeen verzameld. Het ge recht heeft den koffer verzegeld en eenen bewaarder aangesteld. Het lijk is woensdag avond naar 'tgast- ltuis gedaan. Donderdag achternoen is het parket van Brugge teruggekeerd met de wetsdoktors. Toen werd er overge gaan tot eene meer wetenschappelijke schouwing. Er zijn niet min als twintig messteken op het lijk bevonden De dood is echter door deze steken niet veroor zaakt, maar wel door twee slagen die met eenen cassc tête of iets dergelijks gegeven zijn in 't slag van het hoofd, langs den linkerkant. In de maag was geen voedsel meer, zoodat madame De Lodder vermoord is vóór dat zij haar avondmaal had kunnen nemen. Nu wordt door de politie ailes uitge pluisd en onderzocht om op het spoor van der. dader of van de daders te wete te komen. Iedereen wenscht dat zij in hare pogingen spoedig mochte gelukken. Madame De Lodder, is zaterdag om 9 uren, in de Sl-Pieterskerk, onder grooten toeloop van volk, plechtig gauitvaard en daarna begraven. Zietdaar het verhaal der wreê moord welke verleden dijnsdag avond te Thielt werd gepleegd. Geen wonder dat de gansche stad ver slegen is over eene zoo bloedige en ijse- lijke gebeurtenis. Iemand helleven benemen, 'l is altijd schrikkelijk, 't mag gegaan zijn gelijk het wil. Maar hier hebben wij toch le doen met eene misdaad lomp en laf, gelijk eene misdaad het maar zijn kan. Eene weerlooze, meer als tachentigja- rige vrouw gaan bestelen om eenige arme franken geld En toen die vrouw op de gruwzaamste wij/.e ombrengen.... 't Is verregaande laf en onmenschelijk wreed De dader of daders schijnen aan hun proefstuk, alles doet bet vermoeden, en 't is een vreeslijk begin 't Is te hopen dat men al spoedig de leiddraden van dit bloedig drama zal in handen krijgen. In alle geval, geene moeite wordt ge spaard en de ieverigste opzoekingen worden gedaan. 't Zou in Thielt eene algemeene ontlas- tigzijn, kon ie men vernemen k De da der of daders zijn vast Men wachte eventwel de werking van justitie en policie af, zonder aan allerlei praatjes geloof te slaan. (Gazette van ThieltJ FRANKRIJK. Driedubbele moordpogiug. Vrijdag avond bracht een vreeselijk drama de bewoners van 51arcq en Barnaul, kanton Tourcoing, in opschudding. Een landbouwer dier plaats,M. Tellier, had een dienstknecht, zekere Frederik Van den Abeele, vart belgischen oor sprong. Donderdag ging M. Tellier als naar gewoonte zijne melk naar Ryssel bren gen. In zijne afwezigheid hield zijne dochter, een meisje van 20 jaar, zich in den stal bezig met het melken der koei en, wanneer eensklaps Van den Abeele met een groot mes in de band kwam bintiengesprongeit, en het jonge meisje verscheidene steken aan den hals toe bracht. Mej. Tellier viel, om hulp roepende, in haar bloed badend. Haar broeder, 18 jaar oud, kwam toe- geloopen, maar nauwelijks was hij den stal binnengetreden, of de moordenaar, zijne woede op hemkeerende, doorkerfde zijn aangezicht met messteken. Op de kreten, door hare meesters ge slaakt, kwam ook eene jonge dienstmeid loegeloopen en zoodra de booswicht haar gezien had, verliet hij zijne twee eerste slachtoffers om de meid aan te vallen. In zijnen dorst naar bloed, slootte hij maar immer in het wilde gelukkig werd de dienstmeid slechts door éénen stoot geraakt, die enkel hare kleêren ver scheurde, Dan vluchtte de booswicht weg door het veld en een uur later vond men zijn verschrikkelijk verminkt lijk op den ijzerenweg hij had zich gezelfmoord. Welk mag de reden zijn, die den ra- zenden booswicht tot die moord aanzette Dat is onbekand. Het was een slechte kerel, die eer hij uit België vertrokken was, eene veroor deeling van 2 jaar gevangenis had onder gaan. Het leven der slachtoffers is gelukkig niet in gevaar, wel te verstaan zoo zich geene verwikkelingen voordoen. Brand der statie St-Lazarele Parijs. Het gedeelte van het statiegebouw St- Lazare, dat nog niet is afgebroken, is zondag nacht bijna geheel door eenen brand vernield. Hond half een ure 's nachts bemerkte een bediende aart de vensters der buree- len, uitgevende op de rue d'Amsterdam, een vreeselijken gloed eenige oogen- bl ik ken later sloegen de vlammen naar buiten en al de ruiten vlogen in stukken. Men nam aanstonds maatregelen, be reidde de brandspuiten en zocht aan stonds de plaats der uitbersting. De pompiers moesten echter spoedig voor het vuur wijken; men verwittigde seffens de andere pompierskorpsen en weldra w:iren nog drie andere spuiten ter plaats. 5Ien ontrolde de buizen der pompen, klom langs eenen kleinen trap naar boven en storte stroomen water op de branden de bureelen. Alsdan verminderde bet vuur langza merhand, wanneer rond half twee zich een vreeselijk gekraak deed hooren. Ver schrikkelijke kreten stegen uit de bran dende puinen, en uit de omstaande nieuwgierigen de trap was ingestort. De ongelukkige pompiers lagen ker- merd tusschen de puinhoopen, balken en brandende houtstukken, en liepen gevaar wanneer zij niet verbrandden, onder de stroomen waters, die van de bovenste verdiepingen afstroomden, te verdrinken. Na tien minuten gelukte men er in eenen te verlossen. Eenigen tijd later kon men een tweede van onder de puinen halen en ten 2 ure 20 minuten had men de zeven mannen, die allen in erbarmlijken toestand ver keerden, eindelijk kunnen verlossen. Rond half vier waren de vlammen uit gedoofd. DUITSCHLA ND. Door wolven belegerd. Op den grooten weg, nabij bet duitsche plaatsje Tuchel, werd een schoorsteenveger door eene bende hongerige wolven aangevallen. De man vluchtte op een hoog heiligen beeld, dat aan den weg stond. De wolven konden hem daar niet bereiken, doch be legerden de wijkplaats. Door eene toevallig voorbijkomende slee werden de dieren verjaagd, doch de arme man was op het beeld doodgevro- zen. Keizer Frederik. Professor Es- marek beeft het strottenhoofd des duit- sciien keizers aan een grondig onderzoek onderworpen, en met dr. Mackenzie een zeer lang onderhoud gehad. De uitslag van het onderzoek moet be trekkelijk zeer gunstig zijn geweest. Ge vaarlijke voortwoekeringen, welke men na de luchtpijpsnede vreesde, hebben zich niet voorgedaan. Dr Mackenzie vertrekt binnenkort naar Londen, om daar zijn zilveren huwelijks feest te vieren. In zijne plaats komt voor dien tusschen- tijd Dr. Norris Wollenden, een engelsch geneesheer, die Dr Mackenzie tijdens het verblijf des keizers (toen kroonprins) in Norwood verving. Eerstgenoemde is reeds van Londen vertrokken. 5Ien meldt verder, dat bet stukje kraak been, dal de keizer onlangs uitfluimde, en hetwelk door prolessor Waldeyer on derzocht werd. .Mackenzie's meening staaft, dat geen kanker den keizer heeft aangetast. Ook professor von Volkmann houdt de kankerdiagnose voor onjuist

De Denderbode | 1888 | | pagina 2