zelden te zijnen voordeele, bijna altijd te zijnen nadeele. Men weet dat de boeren die 's winters vossen doodcn om ze van tijd op te eten, de voorzorg nemen ze twee of drie opvol- gentlijke dagen te doen vervriezen de koude vermindert aanzienlijk den wilden smaak en dit bijzonder geval is zulks goed. De bevriezing van het Amerikaanse!) vleesch vermindert ook deszelfs bijzon- deren smaak gelijk bij den vos. maar zulks is meer een kwaad dan een goed. Bij het schaap, dat eeuen sterken smaak van vet heeft, is de koude van goeden invloed, ook vindt men 't ingevoerd scha- penvleesch doorgaans voldoer.de maar met osaenvleesch is het anders gelegen want d«or 't bevriezen verliest het zijne sappigheid, alsook het kalfvleesch dat volstrekt smakloos wordt. In een woord, alle vleeschsoort van sterken smaak heeft bij de vervriezing niet veel te verliezen. Dit is 't geval voor den vos, de wilde kat, de wilde eendvo gels, de telingen, de watersneppen, en zelfs het schaap. Gansch anders is het voor 't vleesch van ossen, koeien en vooral kalveren, hetwelk door de bevrie zing zijne voornaamste hoedanigheden verliest. De verbruikers van goed versch en smakelijk vleesch zullen weinig genegen zijn om het vleesch van Zuid-Amerika zij zullen steeds vleesch willen van die ren die levend op onze markten gebracht en onder hel nazicht der veeartsen ge slacht worden. De eenige ernstige mededinging dat de veekweekers te duchten hebben, is dus niet zoozeer te zoeken in den eigentlij- ken invoer van versch vleesch maar hierin, dat er in groote volkrijke steden vleeschwinkels zouden zijn die 't Ameri kaanse!) vleesch naast het ander als inlansch vleesch verkoopen. Maar 't geen onder dit opzicht mis schien mogelijk is in groote centrums, is het niet meer in «Ie provinciesteden, waar iedereen gekend is en waar zulke handelwijze weldra de stad door zou verkondigd worden. (Gazelle du Village.) RECHTERLIJKE KRONIJK. Vervalsching van boter. Het Beroepshof van Gent komt uit spraak te doen over twee vonnissen der boetstraffelijke Rechtbank van Ieperen in zake van vervalscliing van boter. X. en zijne vrouw hadden op de mark ten van Ieperen en Poperinghe te koop en doen te koop stellen eene zekere hoe veelheid boter, vermengd met vet of mar garine in evenredigheid van 27 k 88 ten honderd. Het Hof heeft voor X. den koopman de straf van 4 maanden gevangenzitting behouden. Zijne vrouw die tot twee straffen werd veroordeeld, eene eerste van 4 maanden en eene tweede van 2 maanden, heelt integendeel eene strafvermindering van 2 maanden bekomen Het Hof heeft insgelijks de straf ver minderd uitgesproken legen de vrouw die de vervalschte boter voor rekening der echtgenoten X had te koop gesteld Zij zal den dienst aan de echtgenoten X, bewezen met eene gevangenzitting van 15 dagen bekoopen. Wel besteed Volkskamer. In zitting van Donderdag sprak M. Frère, zijne lang verwachte groote redevoering uit in de welke de politiek van T ministerie als gevaarlijk voor de toekomst des lands zou aangeklaagd en veroordeeld worden. M. Fröre heell zich bepaald alle de zoo gezegde grieven te herhalen die sedert deze drij leste jaren aan de liberale druk pers tot zaagstoel dienen. Niets nieuws dus het bestuur der katholieken deugt niet.'t is slecht,door en door slecht onder alle opzichten. De ministers hebben goede intentiën maar zij kunnen ze niet uitvoe ren, omdat zij onder den voet liggen der meerderheid welke de slaaf is der bisschoppen. De liberalen zijn alleen ge matigde mannen en hebben alleen ver stand om 't land te besturen, enz. enz. Te vergeefs poogde de Luiksche auto- kraat 't ministerie en de meerderheid te verdeelen. Minister De Volder en na hem onze acht bare vertegenwoordiger M. Woeste heb ben met de doodgezaagde liberale deunt jes kort spel gemaakt. Onder de toejui chingen der gansche Rechterzijde beves tigde de heer De Volder de goede ver standhouding tusschen ministerie en meerderheid. In zitting van vrijdag r.am M. Beer- naert het woord. De achtbare redenaar vergeleek het bestuur der liberalen met dit der katholieken van heden. Onder de liberalen was het verkwis- sing, schooloorlog, altijd nieuwe belas tingen en, heden onder de. katholieken is hel gespaarzaaraheid, schoolvrede en vermindering van belastingen. Met veel behendigheid opende de heer minister van financiën de oude liberale wonden en drukte er geweldig den duim op. Eindelijk verklaarde de redenaar dat het katholiek ministerie en de meerder heid hunne plicht hebben gedaan en dus met vertrouwen het oordeel des lands mogen afwachten. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Dc Eerw. Heer L. Van den Fonleyne, pastour te Overboclarc, is pastoor benoemd te Kruishoutein. Hij wordt te Overboelare vervangen door den Eerw. Heer V. De Smet, pastoor tc Mullein, die aldaar opgevolgd wordt door den Eerw. Heer kep- pens onderpastoor te knesselare. De Eerw. Heer I>r lluyck, priester in het Semi narie, is onderpastoor benoemd te Appels, in ver vanging van den Eerw. Heer Maclitelinckx onder pastoor benoemd tc Knesselare. De Heer Simons, subdiaken in bet Seminarie, is professor van Syntaxis en Grammatica benoemd in bet College tc Ronsse. Burgerwacht, Bij misgreep hebben wij gezegd dat de gekozen kapitein van 't Statiekwartier is M. Prosper Calle- baut. Een onzer geachte lezers wijst ons terecht en zegt dat liet M. Edward Calle- baut is die werd gekozen. Wij konden het moeielijk gelooven, maar nu wij weten het.'t is echt de heer Colonel is in beroep gegaan tegen de beslissingen van den Optellingsraad, on danks hij ze zonder zoo maar eens om te kijken reeds zelve verbroken heeft. En wat nog 't sterkste van al is, 't is dat hij ook in beroep is gegaan tegen eene be slissing die hij zelf gestemd heeft, dus tegen zijne eigene beslissing En 't schijnt daarbij dat de beroepsakte zoo 3/Ci]U9jsp9tu is opgesteld dat de heeien Leden der Bestendige Deputatie er zullen verbluft over staan Men verzekert ons verder dat eene vraag van vernietiging der kiezingen ge grond op ernstige weismiskenningen en ongerelmatigheden. onderteekend door talrijke wachten, aan de Bestendige De putatie komt behandigd te worden. ALLERHANDE NIEWUS Zwans Italai. Zon dag 29 April aanst. te 5 1/2 ure, 's namid dags. zal ter Schouwburgzaal van Aalst, de kluchtige revue ZWANS-BALAI van den geestigen Tbéophile de Bandore op gevoerd worden ten voordeele van den Werkmanskring van Aalst. Het is te denken dat de revue alhier niet min der bijval zal bekomen dan te Brussel. Brandramp. Vrijdag avond rond 8 ure, is aimer ten gehuclite Mijl- beke, wijk Dries, de hofstede in assciie gelegd bewoond door Jan Van de Velde Van Geit, landbouwer en bierkruier. Het gebouw samengesteld ten meerderen deele uit hout en leem en gedekt met strooi, verkeerde inden besten staat niet en stond op weinigeoogenblikkengansch in 't vuur. Aan blusschen viel er niet te denken en 't best wat men doen kon,was de aanpalende gebouwen tegen het ver nielend element te beschutten 't Is't gene de toegesnelde gehuren dan ook gedaan hebben tot de aankomst van ons Vrijwil lig Pompierskorps 't welk het brandende getrek in den grond sloeg. Veel huisge rief kleederen enz. zijn kunnen gered worden. Een geit is door den rook ver smacht geworden. De oorzaak is onbe kend. ERPE. In den nacht van woensdag lot donderdag zijn er dieven binnengedrongen in den Watermolen en Olieslagerij van Juffer I'liilomciia Dc Iloeck. De knecht welke gerucht hoorde, stond op en verjoeg de schelmen. Reeds waren verschei dene zakken granen en ccnen koperen emmer tot nabij het venster gebracht. In de omstreken van Erpc huist onbetwistbaar eene dievenbende. Mocht de politic de schelmen kortelings maar vastgrijpen dan zal dc rust opnieuw hccrschen. Moordpoging te Kortrijk. Zondag avond, rond tien ure en half, heeft er eene laffe moordpoging plaats gehad. De genaamde Hendrik Desnouck, wonende Brugsche steenweg, eene oude kennis van de policie, gaf zijne vrouw slagen en mishandelde ze zoodanig dal zij het huis ontvluchtte. Zij ging kloppen bij een ge- buur, Jacob Dewin, hovenier, en vroeg om daar den nacht te mogen overbren gen. De vrouw van Dewin stemde toe en liet ze binnenkomen. Korts daarachter wierd er weer ge klopt tn gehuischt op de deur 't was Desnouck, met eeneri gezel, zekeren Jan Werbrouck, die achter zijne vrouw kwam. Men liet ze kloppen en er wierd hun geroepen dat men voor niemand meer open deed. Desnouck en Werbrouek wilden kost wat kost binnen zij braken de venster luiken open, sloegen de ruiten in stuk ken en trokken geheel het vensterraam uit. Dewin dat gerucht hoorende springt uit zijn bed en loopt buiten. De twee woestaards die daar doende waren grij pen hem vast, en geven hem eene ge weldige ratiseling. Op zijn hulpgeroep Ferdinand Dewin, zoon, komt ook buiten en verlost zijn vader die door het huis al eene achtervenster wegvlucht. De zoon bleef dus in worsteling met de twee kerels hij bekwam eene mesteek in den rug, en na hem ten gronde geworpen te hebben bedreigden zij hem het hoofd af te steken met eene spade, waarmee zij gewapend waren, indien hij er aan de policie van roerde. De lafaards, na hunne gruweldaden volbracht te hebben, namen de vlucht. Maar wat was er van Jacob Dewin ge worden Van aan de deur tot aan de venster waardoor hij gevlucht was lag er bloed. Men ging achter het huis zien en daar lag hij in onmacht met eene bloedende wonde zijnen arm was dweers doorste ken. Hij wierd in huis gedragen en ver zorgd. 's Anderdaags, Maandag, moest hij be recht worden. Zijnen toestand liet later toe hem naar het hospitaal over te bren gen. Jacob Dewin is een eerlijk en neerstig man hij is vader van 9 kinders. Desnouck en Werbroeek, de daders van deze moordpoging, zijn gevlucht en loopen nog. 't Is te hopen dat zij wel licht in handen der policie zullen gera ken. Arm meisje. Te Luik had zondag morgend het volgende schrikkelijke voor val plaats De 16 jarige dienstmeid van eeuen gla zenmaker was bezig met vet te smelten. Eensklaps sprong de pot iu stukken het smeltend vet vatte vuur, verspreidde zich over de kachel, over den vloer en in een oogenblik stond de geheele keuken in volle vlam. Het vuur, steeds voorlloopend, tastte ook een aantal met strooi gevulde glas kisten aan, en het duurde niet lang ol het geheele huis was de prooi der vlam men. De pompiers die aanstonds toegesneld waren, konden slechts na twee uren werk het vuur overmeesteren. In de puinhoopen vond men, ter plaat se waar het ongeluk begonnen was, liet schrikkelijk verkoold lijk der arme dienst meid. (Nadere bijzonderheden.) Ziehier wat wij nog over dit ongeluk lezen Het was eerst 6 ure 's morgends. Het meisje was alleen in de keuken en was met de zorg van tiet huishouden belast, eene zorg, die bestond in het bereiden der spijzen voor de kostgasten. De keuken was een houten kamerke, van eenige vierkante meters groot, dat gedeeltelijk nog was opgevuld met kisten, waarin glas, schilderijlijsten, enz. gepakt waren geweest. Mad. Maretti, de meesteres, die nog te bed was en waarschijnlijk wakker werd door den rook en de vlammen, riep Jeanne Jeanne Wat doet gij Geen antwoord. Vol angst snelde de vrouw naar de keuken en zag het drnme beginnen. Een werkman zeker Lauraay hoorde de kreten der vrouw en snelde toe. Madame riep hij. Laumay Laumay red mij. En de man snelde dwars door de vlam men, die met schrikkelijke snelheid voortwoedden. Te midden van het vuur kon hij eene menschelijke gedaante ont waren, haar vastgrijpen en er meê weg vluchten. Het was de vrouw Maretti. Alle verder gevaar verloochenende wilde de moedige Laumay op nieuw den vuurpoel binnen, naar het vergulders- werkhuis, waar zich de patroon, M. Ma retti, moest bevinden. Deze plaats lag 60 meters ver naar achter doch de redder aarzelde niet. Het tweede slachtoffer werd ingelijks gered. Maar noch was zijne taak niet ten ein de. Er was een derde leven te redden de arme Jeanne, die alleen den kost voor hare ouders moest verdienen. Opnieuw drong hij binnen, maar het was te laat... De vlammen hadden reeds zooveel voort gang gemaakt, de rook was zoo dik en zoo verstikkend datelke pogingtot geluk ken hem ontzegd was. Nauwelijks bleef liern tijd over om de andere personen, die het huis bewoon den, voor het gevaar te waarschuwen. Toen de brand gebluscht was en men de puinen onderzocht, vond men in de keuken eene vormelooze massa, eengroo- ten klomp kool. Een voet was er afgebro ken en deze lag eenige stappen verder, verpletterd onder eene omgevallen kist met glas Later heelt men ook nog eenen arm gevonden. Wat schrikkelijk drama werd er in die keuken gespeeld Was het meisje, door eene onvallende kist belet te vluchten Heeft zij zeiven den voet, die onder de kist geklemd zat, in razenden doodsangst afgebroken, om te kunne vluchten Hoe is die arm van baar lichaam ge raakt Dit alles zijn geheimen, die wellicht nooit zullen opgehelderd worden... Men meldt ook dat de stoffelijke schaê zeur aanzienlijk is. Behalve het huis zijn er voor omtrent 40.000 fr. koopwaren, alsook al de han- delsboeken van M. Maretti verbrand. HOLLAND. Koning Willem. Men leest in de hol- landsche dagbladen In vijf weken heeft Z. M. de koning zijn kamer niet meer verlaten. Hij gaat in den loop van den morgen uit zijn slaap vertrek naar zijn toiletkamer en van daar naar zijn werksalon (alle met elkan der in verbinding) en keert's namiddags in zijn slaapvertrek terug. Hij dineert met meer, als tot voor een paar maanden, met de koningin en de prinses, maar gebruikt zijne maaltijden in zijn werksalon, waar bij H. M. en de prinses hem gezelschap houden. Z. M. is in den lesten lijd zwak gewor den de eetlust en spijsverteering laten te wenschen over, en hij is onverschillig zelfs voor eten en drinken, zooals hij 't rooken sedert lang heeft nagelaten. Er komt nu en dan een gevoel v8n moede loosheid bij den vorstelijken grijsaard op en dat alles werkt nadeelig op zijn anders zoo krachtig gestel. FRANKRIJK. Alen en Isten. Aan een pa- rijsnh dagblad wordt deze kleine opsom ming der krachten van Frankrijk toe gezonden De Jeromisten, de Vietorianen, de Solulionisien, de zuivere legitimis ten, de legilimilische verpenigiging, de Bonaparlisten, het linker cen trum, de opportunisten, degeavane ceerde linker zijde, de radicalen, de rationeele radicalen, de uiterst radicalen, de Jacobijnen, de possi- bilisten, de boulangisten, de anarchisten, enz. Onder al die alen en isten, kan het wel niet anders of 'i moet gisten Petrool brand.Depelrool rafflnade van Clere en Boclet, van Coudekeique Branche, bij Dninkerke, is de prooi der vlammen geworden. Er bad in de fabriek eene ontploffing plaats, eri op hetzelfde oogenblik spron gen de vergaarbakken, 50.0U0 liters ge raffineerden petrool inhoudende. Het personeel der fabriek kon nog ge red worden. De pompiers konden nog 1500 vaten petrool wegrollen, zoo dat eene nieuwe ontploffing vermeden wordt. Verscheidene personen werden bij de redding ernstig gekwetst en verbrand. De schaê wordt op 200,000 frank ge schat, door verzekering gedekt. De oor zaak der ramp is onbekend. De diefstal van medaliën. De dief stal van medaiiëti, die zooveel gerucht maakte, schijnt de mannen van het vak veel belang te hebben ingeboezemd en hunnen lust naar kuriositeiien opgewekt te hebben, In den loop van verleden nacht alleen zijn twee magazijnen van oudheden door hen bezocht. liet eerste is gelegen rue de Miromesnil; de handelaar was met zijne vrouw naar een feest gegaan, en had zijn magazijn, zonder bewaarder achter te laten, geslo ten. Bij zijnen terugkeer vond hij de deur opengebroken en zijn magazijn en zijne kamers letterlijk geplunderd. De dieven hadden 2700 Ir. in geld meêgenomen en voor omtrent 10,000 fr. juweelen en kunstvoorwerpen. Zij hadden zorgvuldig deze, die het meest weerde hadden, uit gekozen. Rond half drie 's morgends drongen zij in het tweede magazijn, rue Blanche, eigendom van Mad. Goisant. Zij waren echter nauwelijks binnen toen de knecht door de elektrieke bel werd gewekthij stond op en riep zoo hard hij kon brand Spoedig kwamen geburen toegeloopen en men zag twee mannen, gekleed met kiel en klak, de vlucht nemen, alsook een derde, die wacht hield. Zij hebben een zwarten hond achter gelaten, die waarschijnlijk veel zal bijdra gen om de dieven te doen ontdekken. DÜITSCHLAND. De toestand des keizers blijft steeds dezelfde. Ofschoon hij in de leste nachten meer hoestte en kleine gezwellen had, zijn zijne krachten toch verbeterd. De keizer heeft aan het middenkomiteit te Berlijn, voor de overstroomden in al de duitsche streken eene som van 50,000 mark gegeven. Keizerin Victoria. Keizerin Victo ria van Duiischland heeft maandag mor gend heel vroeg Herlijn verlaten, om zich in gezelschap van prinses Victoria, hare dochter, naar de overstroomde distrikten te begeven. Overal op haren doortocht werd zij gulhartig toegejuicht. Wanneer zij te Lapdesberg ten 4 ure 35 minuten aan kwam, stapte zij uit haar rijtuig en deed zich de personen voorstellen die aan de redding geholpen hadden. Zij bedankte hen allen hartelijk voor hunne zelfopoffering. Te Posen waren al de notabelen alsook de aartsbisschop en de officiers van liet garnizoen aan de statie, om de keizerin af te halen zij stapte aanstonds in een rijtuig en reed naar de school St-Martin, waar deze. die van woning en alles be roofd zijn, voorloopig een onderkomen gevonden hebben. In den namiddag bezocht zij de wijken die meest door hetwater geledenhadden. Overal werd zij op de geestdriftigste wijze onthaald. Niettegenstaande de tal rijke bezoeken, die zij afgelegd heeft, vond de keizerin nog den tijd een ontbijt te nemen met de overheden, en eene afveerdiging der patriotieke vrouwenver- eeniging te ontvangen, alsook 't korps officieren van het 2e regiment kurassiers, waarvan zij het hoofd is. M. Von Bismarck. M. Von Bis marck is niet alleen een groot kanselier, maar ook een groot nijyeraar. De papier- labriek van Varzin. verleden jaar afge brand, is weêr opgebouwd. Zij heeft niet min dan 1,250,000 frank gekost. De dagelijksche voortbrengst be draagt 15.000 kilos. Ook is Bismarck een groot houtkoop man zijne bosschen van Friedrichsrühe worden nu gedund. Men zegt zelfs dat erin geheel Duitsch- land slechts twee personen zijn die meer hout verkoopen dan M. Von Bismarck de hertog van Saxen Coburg-Gotha, eige naar der bosschen van Thuringen, en prins Füratenberg, die het Zwarte Woud ontgint. SPANJE. Spaansche bandieten. Dat de spaan- sclie bandieten te allen tijde de stout moedigste waren, is van alle bekendheid; ziehier echter een feit dat zulks eens te meer bevestigt Het gebeurde te Barcelona, in de Ram bla, eene der volkrijkste straten der stad. 't Was vijf ure in den namiddag. Een gegoede burger wandelde, zooals vele anderen, onder liet rooken eeuer sigaar. Op eens wordt hij aangesproken door een bedelaar,die hem eene almoes vraagt de wandelaar geeft hem een stuk geld en vervolgt zijnen weg. Er gaat een half uur voorbij de bede laar en de burger ontmoeten elkander wéér. Dezen keer echter steekt de bede laar de hand niet uit, maar spreekt hem aan en zegt Mijn goede heer, gij hebt een edel hart. gij hebt medelijden met de ongeluk kige». Welnu, ik ben het ong< luk in per soon. Mijne vrouw ligt op sterven,ik heb drie minderjarige kinderen, en alledrie zijn ziek. Ik heb geen werk en sinds gisteren heb ik niet meer geëten. En daar de wandelaar zijne hand in den zak steekt Neen, achtbare heer, gaat de bede laar voort, houd uw geld lot straks. Gij zoudt kunnen gelooven dat ik u bedrieg gij denkt misschien dat ik een nietsdoe ner ben, zooals vele anderen. Welnu, kom zien naar mijne ellendige woning, daar zult gij de diepte mijner armoede kunnen meten. Kom achtbare heer, kom, en God zal u zegenen. Tot tranen bewogen laat degoedhartige burger zich geleiden. Zij gaan te samen door de straat langs de wandeling der Colomb, terwijl de bedelaar gedurig praat, op God en al de heiligen van het paradijs roept en den zegen des hemels op zijnen weldoener afsmeekt. Aldus komt men eindelijk op de plaats Medina Coeli. Aan mijne kleeding zult gij reeds be grepen hebben dat ik een zeeman ben, zegt op eens de bedelaar, zie, mijnheer, ik heb mijn bootje hier vastgemaakt, en daar ik Barceloneta bewoon, zullen wij de haven oversteken, hetgeen u eene hal ve uurs gaans zal besparen. Zij stappen in en met eenige riemsla gen zijn zij verlrokkeen. Nauwelijks echter zijn zij eenigsziens van den oever verwijderd, toen eens klaps een man van ondereen pak vod den te voorschijn springt, en op den verbaasden burger een revolver richt. o De beurs ol het leven roept de bandiet,«geen gebaar, geen woord of gij zijt dood Te vergeefs zag de arme man naar de de val8che bedelaar, die bemin den val strik had gelokt deze speelde gansch onachtzaam met den riem, alsof er niets gebeurde. De man was wel verplicht zijne beurs te geven, alsook zijn uurwerk, zijne doekspeld, ring, gouden hemdknoppen, tot zelfs zijn frak en vest. Wanneer zij alles in bezit hadden, stuurden zij naar het uiterste punt van Barceloneta, waar zij weldra op een eenzaam punt aanlandden. Vergeef mij, zegde dan de valsche bedelaar tot zijn slachtoffer, 't is enkel uit nood dat ik aldus te werk ga maar wees zeker, goede man, dat ik vooru zal bidden. En als narede voegde de bandiet er bij En zoo gij éën woord aan de poli cie durft zeggen, dat haar op ons spoor zou kunnen brengen, zullen wij u ver moorden l En de arme man, zoo behendig uitge- stroopt, keerde in zijne hemdsmouwen terug naar Barcelona, verdiept in gedach ten over de boosheid der menschel). Het protestantism in Spanje. Aan gaande het protestantism in Spanje, ver nemen wij in den Moniteur de Rome, van donderdag lestleden, eenige bijzonder heden. Daaruit blijkt dat de pogingen der pro- testantsehe propaganda en der Bijbelge nootschappen, in Spanje even onvrucht baar zijn als in Italië. Te Glasgow heeft onlangs een protestantsche predikant, M. Munro, eene voordracht gehouden, waarin hij het volslagen fiasco moest bestatigen van de pogingen om de spaansche bevol king tot geloofsverzaking over te halen. Het mislukken der pogingen moet zeker niet aan geldgebrek van de protestantsche zendinggenootschappen toegeschreven worden. In de meeste groote steden van Spanje heeft men protestansche scholen geopend, waarin gratis onderwijs gege ven wordt protestantsche bijbels zijn bij duizenden verspreid geworden alleen te Madrid heeft men tien proteslanische ker ken gebouwd. Toen dominee Munro de grootste, die ongeveer 1200 personen bevatten kan, op een zondag bezocht, vond hij er ongeveer 80 personen verza meld het waren, zegt hij, Engelschen, Amerikanen en enkele inwoners van Madrid, die uit nieuwsgierigheid eens kwamen zien. Sedert eenige jaren echter beginnen de bijdragen minder toe te vloeien, en de ge volgen zijn niet uiigebloven Zoo verhaalt dominee Munro, dat onder andere te Malaga voor eenige jaren eene «bloeiende» protestantsche gemeente bestond toen hij kort geleden die stad bezocht, was van de geheele gemeente nauwelijks een spoor meer te ontdekken. Zoo blijkt dus voldoende op welken steun het protestantism der meeste ge- loovigen gegrond was. Terecht besluit de Moniteur de Rome, dat de leden der engelsche bijbelgenoot schappen beier zouden doen hun geld in den zak te houden, dat het voor zoo geheel hopelooze ondernemingen als de bekeering van het katholieke Spanje weg te werpen. VEREENIGDE-STATEN. Een jonge moordenaar. De kleine stad Gerard (Illinois) was over eenigen tijd het tooneel van een zoo bewogen als zon derling drama. Een timmerman, David Wineland,wan delde met zijn dochtreken door de straat, wanneer een jonge knaap van 10 jaar oud, James Deitz, hem langs achter naderde en met een revolver op kleinen afstand een schot in zijnen rug loste. Wineland viel met het aangezicht ten gronde, om zoo te zeggen doodelijk ge kwetst, en de jonge moordenaar werd aanstonds aangehouden. Waarom had dit kind nu dien man ver moord Ziehier wat er gebeurd waa Op 1 Novtmber lestleden was Wineland dronken en loste een revolverschot op M. Deitz, pleegvader van den kleinen James deze bekwam eene wonde, waar aan hij twee maanden later overleed. Bij de dood van Deitz, werd Wineland aangehouden, maar eenigen tijd later in

De Denderbode | 1888 | | pagina 2