Drukpersproc<;ssen. In liet belang van het gemeeuzaam fonds, wordt het beroep gedaan dooi den gouverneur der provincie. De belanghebbende partijen kunnen, ten allen tijde in beroep gaan legen de beslissingen genomen krachtens art. 5 dezer wet. Art. 8 De kosten van onderstand aan de inlandsche behoeftigen, terug gezon den naar hun vaderland met de lusschen- komst van het gouvernement worden gelijkelijk verdeeld tussehen het gemeen zaam tonds van al de provinciën. Geldt het krankzinnigen, doofstommen of blinden, dan wordt het deel dezer kos ten ten laste vallende der Provincie, krachtens art. 2 der huidige wet, verdeeld in gelijke deelen, tussehen al de provin ciën. Art. 9De kosten betrekkelijk het begraven van behoeftigen overleden in de zinnelooshuizen ol gestichten van den Staat, van de Provincie of van de Ge meente, de gevangenissen, landbouwko loniën, de verbeteringseholen zullen be grepen worden in de algemeens kosten dezer gestichten. Art. tO. De terugbetaling der voor geschoten sommen, krachtens de artikels 4, 2, o, 8, en 9 der huidige wet, zal, als er reden bestaan, gedaan moeten worden door de ondersteunende personen of ge lijkvormig de artikels 205 en 206 van hel Burgerlijk Wetboek, door hunne ouders of verwanten. De actie tot invordering voor rekening van hel gemeenzaam fonds, zal ingespan nen worden in naam der Bestendige Deputatie van den Provincieraad voor rekening van het gouvernement. Alt. 41. Alwie met hel inzicht eene gemeente te onttrekken, aan de lasten welke de huidige wel haar oplegt recht streeks of onrechtstreeks, door giften, beloften, bedreiging, misbruik van gezag of macht, kuiperij of schuldige middelen, een persoon zal aangespoord of gedwon gen hebben het grondgebied dier gemeente te verlaten, zal gestraft worden met eene boet van 50 tot 500 franks. Bij hervalling zal de boet 400 tot 200 franks zijn. Art. 12. Het gouvernement is ge machtigd met de vreemde Stat n tracta- ten te sluiten voor het terugzenden der behoeftigen naar hun land. Behalve in geval van internationale overeenkomsten, kunnen vreemde be hoeftigen, op aanvraag der Besturen die hen onderstand verleeneu over de grens gezonden worden. Art. 13. De huidige wet wijkt niet af van de statuten der bezondere stich tingen. Art. 14. De acten van schadeloos stelling van waarborg, van ontlasting, van wedertoelating en andere dergclijken zijn nul en van geener waarde. Art. 45. De huidige wet zal in voege komen ep 1 Januari 1889. Art. 46. De wet van 14 Maart 1876 en alle andere beschikkingen betrekkelijk den onderstandwoonst zijn afgesehaft. Overga ngscli i kk i ng Art. 47. De behoeftigen, die zich op 1 januari 1889 zouden bevinden in de godshuizen ot gasthuizen, zullen, totdat zij de gestichten verlaten ten laste blijven der gemeenten op rekening der welke de rekening van hun onderhoud viel, vol gens de schikkingen der wet van 44 Maart 4876. Voer de toepassing der schikkingen van art. 2 der huidige wet zullen voer wat hen betreft, de behoeftigen, welk op 1 januari 1889 opgesloten zijn in een zin neloozerigeslicht voor doofstommen of blinden, aanzien worden, de oenen tot tot hunne genezing of hun overlijden, de anderen tot de voleinding van hunne op voeding. als behoorende tot de Provincie in welke de gemeente ligt, waar zij hunne hulpwoonplaats haddon volgens de bepa lingen der wet van 44 Maart 1876. Onder dezen titel lezen wij in Den Den dergnlm van zaterdag 11. de volgende re gelen die wij hier weergeven Het is zaterdag 28 dezer dat de liecht- bank van Dendermonde haar vonnis zal uitspreken in zake der processen tegen Denderbode en ons ingespannen. u Wij hebben de vaste overtuiging (lat hel juist onzen confrater niet zijn zal die zich over dit vonnis zal verheugen. Wij zouden deze ongehoorde regelen onbemerkt hebben laten voorbijgaan, ware het niet dat zij, in onze stad, eene drukke opspraak hebben verwekt en natuurlijk tot bemerkingen van verschilleen aard hebben aanleiding gegeven. Immers, De Dendergalm spreekt als of de heeren Rechters hem met hunne in zichten zouden hebben bekend gemaakt, hem, in andere woorden, zouden gezegd hebben Wees gerust wij zullen voor de zaak zorgen en als er iemand van uw beide, Dendergalm en Demlerhode, iets te vreezen heeft, 't is wel deze laatste. Welke andere uitlegging kan bet volk aan de taal van Den Dendergalm geven En die taal toont ons hoe zekere heeren 'den eerbied voor 't Gerecht begrijpen. Zij stelt ons de Belgische Rechters voor als bekwaam om aan andere inspraken te gehoorzamen dan deze die hen door eene strenge rechtveerdigbeid en onpartijdig heid worden ingeboezemd, en dit bij zoo verre,dat de/.e Rechters er zelfs 't geheim niet over bewaren en aan de eene of andere der partijen hunne te nemen be slissing op voorhand laten kennen. Of willen de heeren uil hen Dendergalm wellicht laten hooren dat dezen die de voorzorg genomen hebben van zich achter eenen schoenlapper-strooiman te verschuilen op hun gemak mogen wezen en zich over niets te bekommeren heb ben Wat ons betreft, ondanks de voorzeg ging van Den Dendergalmhebben wij volle vertrouwen in de rechtveerdigbeid en in de onpartijdigheid onzer Rechters, omdat deze beide deugden altijd de eer zijn geweest van ons Belgische Rechters- korps. Overigens wij denken heden eene plicht te vervullen met krachtdadig protest aan te teekenen tegen eene handelwijs die van aard is den op onze dagen zoo noodzake lijken eerbied voor 't Gerecht in den geest des volks en het vertrouwen in dezes vonnissen te doen dalen Dagboek. In Januari 1757.werd een moordpoging gepleegd op den koniuk van Frankrijk en onze dagboekhouder verhaalt deze ge beurlenis als volgt In deze maend is de konink van Vrankryk gesteleen verraederlyk met een mes, den welken (de dader) is door sehroomelyke justitie gedood in april daer naer, naer al dien tyd geselen te hebben in een yseren imiyt, en men zegt dat hy niet heeft willen klappen, wie hem daer toe aengemoedigt hadde, hy was van omtrent Arras, en dat hy was gekleed in T swart met de occasie dat 't hof in den rouw was, en met de occasie in 'tvallen van den avond gelyk den konink meynde in syn koelse te gaen heelt hy hem den steek gegeven aen 't hert maer het nies is op eene ribbe afgeschainpcllsoodat den koniuk is wel genesen. In deverledene eeuw werden landbouw en koophandel ook menigwerf benadee- ligd 't zij door fiscale verordeningen, 't zij door maatregelen genomen tot meer ge makkelijke bevoorading des legers. Om de fiscale wetten beter ten uit voer te kunnen brengen en vooral het maalgeld met meer zekerheid te kun nen heffen werd, zegt onze dagboek- houden, een placaet gepubliceert van geen tarwe olie speelt in het mout te doen, geen graeuon te vorcoopen als op de merkt elk in syn eygen stad, soo darter geen graen van d'eene provenlie op d'ander en mag vcrtransporteert worden, jae ook niet naer de meulens op ander provintiën als ook geene pataters laten veriransporteren. Als ook een placaert van in twee jaeren geenen toobak te planten waer- door hij soo is opgeslaegen van 7 a 8 guld. per hondert tol 15 a 16 guld. jae a tot 18 guld. 't welk niet lange en heeft geduert want men heelt mogen planten als van te vooren. In Augusti van 't zelfde jaar, namelijk op den 14, leverde de heer Willick goud en zilversmid te Aalst aan de Kerk van Nieuwerkerken eene nieuwe remonstran tie synde van claer silver en de straelen met goud vergull De betaling werd ge daan met de gelden der Kerk en der Confrérie van O. L. Vrouw ten grooteren deele. Deze remonstrantie werd gewijd door den prelaat van Ninove. Als eene buitengewone merkweerdig- heid stipte onze dagboekschrijver aan dat op 26 Januari 4758« synder4 partijen land binnen do praterye van Nieuwer- a kerken verkogt publiek waer onder een is gegolden 4 guld. 44 st. de roede son der alle d'oncosten en nog maer mid- delbaer soorte van land gelegen op den hoijt. Aangaande den vvekelijkschenmerktdag onzer stad, lezen wij 4757 Januari. Met desen jaere syn de meikten let Aelst op hun uren gestelt te weten somers schoekeloen haver erten boo- neu ten 8 ureu en 's winters ten 9 uren. 't Graen en de tarwe een ure daer naer en de boter swinters ten seven i uren somers ten 5 uren. September 4758. In dese maend is begonst den nieuwen molen op den Zisegem doen maeken door pieter a menens tot Aelst don eersten keer ge- draeyd den 7e augt 1759. In de zomer van 1758 werden de wer ken tot hel opbouwen van a liet achter quartier van het Landhuys lot Aelst aangevangen. Te Woubrechtegem werd ook opgericht eenen nieuwen molen niet verre van den meulen ter reyst. Volkskamer. Het budjet van ouderwijs werd eindelijk gestemd met 56 stemmen tegen 24. In den loop der beraadslaging over de artikels der be grooting, poogde M. Bara zich te wreken over de nederlaag die de olliciëele scho len bij den laatsleu kampstrijd hebben ge leden terwijl de vrije scholen der EE. Broeders van de kristelijke scholen eenen schillerenden zegepraal behaalden. Doch de luitenant van M. Frère vondl af tc re kenen met M. Woeste welke al zijne drog redenen de eene na de andere vergruisde. ALLERHANDE NIEUWS. /wans Italai. Op Zondag 29 April te 5 iji ure, 's avonds, zal ter Schouwburgzaal van Aalst, eene verioo- ning plaats hebben van het koddige ope- rete Zwans-Balai Zwans Hessem) op gesteld door den geestigen Théophile De Bandore, van den Patriote. Onder de kluchtigste tooneelen kunnen wij reeds aanstippen de kieshistorie van St Pieiers-Jelte, de handel in dekora- tiën,de wederwaardigheden van eenen tweevueiiter, hel oOjarig jub: Heest van generaal Stoeffer, de tuimeling der brusselscne radikalende tegen kan tingen van eenen pompier de lotge vallen van 'ne gardeville, de historie van een senateur die niet weet wat hij wil, enz. Er zijn kaarten te bekomen aan 3, 2 en I fr. in den Katholieken Kring, en ter herberg la Bourse d'Amsterdam. Deze vertooning zal gegeven worden ten voordeele van den Werkmanskring. Zinnelooze moeder. - Te Lombeek hij Ternath (Brabant) heeft een schrikke lijk drama plaats gehad. Eene 40jarige vrouw, die in 't zinneloozenhuis van Gorten berg opgesloten was, is daaruit ontvlucht en naar hare woning terugge keerd. Daar heeft zij een scheersmes kunnen bemachtigen waarmee zij in den nacht van vrijdag op zaterdag haar 40jarige echtgenoot eu haren föjarigen zoon den hals doorsneed en hare slachtoffers ver volgens met eene bijl verder afmaakte. Na dit bloedig feit gepleegd te hebben, sprong zij in den bornput. Het was zekere Plaiteau, een gebuur, die liet ongeluk ontdekte dal, zooals men wel denken kan eene schrikkelijke ont roering iu geheel de streek heeft veroor zaakl. Het parket van Brussel is ter plaatse geweest. De begrafenis der slachtoffers moest maandag plaats hebben. Oneerlijke boekhouder. 400.000 fr. ontvreemd. Men sprak, zegt de Imlé- pendance, gedurende den lesten tijd veel over den vermeenden val van een der voornaamste handelshuizen van Brussel: het huis Olin. Talrijke wissels werden in eenige da gen geprotesteerd en het huis Olin, niet begrijpende hoe een zoo onverwacht als aanzienlijk passiel ontstaan was, deed experten-boekhouders ontbieden. Deze hadden weinig moeite om in 't oogspringende onregelmatigheden te ontdekken, waaraan niemand kon plichtig zijn dan de overste-boekhouder. Het parket werd verwittigd en een on derzoek in de bureeleu afgelegd. De ex- perten en liet persouneei ondervraagd zijnde, werd de boekhouder in hechtenis genomen, onder beschuldiging eene som van 400.000 fr. ontvreemd te hebben. Deze boekhouder is 59 jaren oud en is sedert verscheidene jaren in het huis Olin werkzaam.Hij bekleedde er wezenlijk eene plaats van vertrouwen. Mij was met de kontrol gelast over de andere boek houders en kassiers, zonder zelf aan kon- trol onderworpen te zijn. Hij genoot eene jaarwedde van 8000 fr.; maar daarmeê niet tevreden, zocht hij middelen om zijne inkomsten te vergroo- ten. Hij vond die medeplichtigen te Charle roi. Deze brachten wissels in omloop, es- compteerden, en trokken overgrootesom- men, tot dat eindelijk het bedrog ontdekt werd. De boekhouder, door verpletterende bewijzen gedwongen, kon met looche nen. Hij bekende alles. Mandaten van aanhouding zijn ook uit- geveerdigd ten laste van zijne meêplich- ligen. Men denkt dat al de valsche wissels nog niet binnen zijn, en dat de bedriege rij veel grooter is dan men eerst meende. Een schrikkelijk ongeluk heeft maandag in de Nachtegaalstraat te Brus sel plaats gehad. Eene vrouw, die bezig was met het avondmaal te bereiden, sliet bij ongeluk enne petroollamp omverre over de sloof. Het gevaarlijke vocht vatte vuur. stak de kleeren der arme vrouw in brand en de kleeren van twee kinderen die haar wilden helpen, vatten insgelijks vuur. Eer de geburen hulp konden bren gen, hadden de drie ongelukkiger! reeds zulke zware brandwonden bekomen, dat men voor hun aller leven vreest. Drama te Borger hout. Een jong meisje vennoord. Onze lezers zullen zich herinneren dat wij over vijf weken de verdwijning meldden van een vijftien jarig meisje, dat tegen het verbod van haren vader was uitgegaan en niet meer terug gekomen was. Men had haar op de vest gezien in tegenwoordigheid van personen, die haar dronken hadden gemaakt, doch niemand hunner beweerde iets verder te weten. De schildwachten, die den gezegden nacht en dag post hadden op of omtrent de vesting, konden ook geene inlichtin gen geven. Dagen en weken werden opzoekingen gedaan, het water der vest werd aller- wege afgevischt, doch vruchteloos. Men vond niets. Zondag nu was het stil en kalm weêr. De zon scheen helder op het water der vesting en daardoor ontdekte een per soon, die met de hengelroê visebte, een vrouwenlijk iu eene diepte van den bodem. Hij verwittigde de policie en aanstonds werd bet lijk opgetrokken. Een voor schoot was rond den hals gedraaid, zoo dat er geen twijfel overbleef of het meis je was verwurgd. De vader van het meisje, de genaamde Van Roei, een weduwenaar, werd ge roepen en aanstonds herkende hij in het lijk, dat zijner dochter. Het werd naar St-Erasmusgasthuis gebracht waar de wetsdokters Fremie en Van Vyve in den namiddag de lijk schouwing deden. De persoon, in wiens gezelschap het meisje hel leste gezien werd is onmid dellijk aangehouden. Hij werd dezen morgend door den onderzoeksrechter ondervraagd Het is vandaag juist 5 weken geleden dat het meisje vermist werd. Het was namelijk met half vasten, dat zij ver dwenen is. liet onderzoek wordt vlijtig voortgezet. Een goede broèr. Zondag avond rond 7 ure k vam de bijzonderste huur der van het huis n 96, Viaduc, te Ant werpen, twee policieagenten verwittigen dat zekere V. bezig was met op eene zijner bovenkamers zijne zuster af te ranselen. De agenten snelden toe en gelukten er iu, hoewel niet zonder moeite, hem in handen te krijgen en meè te nemen. Doch onderweg werden zij door eene groep mannen, men zegt wel 400 aan gevallen, tegen den grond geslagen en gestampt, tot dat drie andere agenten ter hulp snelden die de brutale kerels met den blanken sabel uiteen dreven. V. werd opnieuw aangehouden met nog twee zijner kameraden. De twee polieieagenten hebben verscheidene kneu zingen bekomen. Zondag avond ten half helf ure werd iu de Kuiperstraat te Antwerpen een dronken koetsier gewond door onder zijn rijtuig te vallen. Hij was zoo dronken dat men hem in zijn rijtuig heeft moeten ste ken terwijl een ander persoon voerde. De man was hier niet meê te vreden en opende ouder het rijden den portel, om uit te stappen, doch hij viel en het ach terwiel reed over zijnen buik. Hij werd met inwendige wonden naar het St-Eli sabeth gasthuis gebracht. Kind verbrand.Zondag voornoen, rond elf uren, is er te Kortrijk een smer telijk ongeluk gebeurd. Den heer Al tons Gassion en zijne vrou we, artisteu bij de renbaan Oiter, die tegenwoordig op de Gulden Sporenplaat- se staat, woonden op eene kamer ter her berg Au Due de Brabant, hoek der Pal- fynstrate. Beiden waren naar de herha lingen gegaan en hadden twee kinders, van 8 en o jaar, alleene op de kamer ge laten. Hel oudste, Mathildeke, dat geheel de weke de herhalingen bijgewoond had, en dat voor de eerste maal van zijn leven ging meê spelen, had beginnen dansen en en springen. In zijne oefeningen liep het te dichte bij eene brandende kachel, haar kleedje vatte vuur en het meiske stond in laaie vla mme. Het kind liep de trappen af al schreeu wen en seffens snelden de bazinne en andere personen het kind ter hulpe. Den lieer doctor Wallaert wierd gehaald en diende het de eerste zorgen. Ongelukkiglijk Mathildeke was van aan de knien tot aan het herte en van de arms tot aan de ellebogen in brandwon den, waaraan het 's aiiderdags rond den zessen overleed. Het jongste kind, die het gevaar zag, en zijn zusterke nieten kon helpen, ver dook hem achter een bedde. Men kan geen dedacht maken van de droefheid der ouders over het verlies van hun dochterke het was 8 jaar en 5 maanden oud. Zij waren slechts Zaterdag avond, met den laatsten trein van Brus sel, alhier aangekomen. [Gazette aan Kortrijk.) Een geus van Tliielt drijft de onbe schaamdheid zoo ver, den gemeenteraad dezer stad aan te vallen, omdat hij aan eenen geuzenonderwijzer op wachtgeld de plaats van gemeentesekretaris gewei gerd heeft. Ziet ge nu wel, roept de geus uit, dat de onderwijzers op wachtgeld willen werken, liever dan in luiheid het geld der gemeente op te eten Als men die mannen moest gelooven dan zouden de gemeenten en zelfs de bij zonderen al hunne katholieke bedienden moeien aan de deur zetten, om plaats te geven aan de gewezen konijnenkweekers, en deze, eens geplaatst, zouden in plaats van dankbare dienaars, de vijanden hun ner meesters zijn en hunne aanklagers bij de Loge. De katholieken, al hebben ze het on derwijs in geene geuzenschool ontvan gen, zijn nog zoo dom niet dien ongeloof lijken eisch iu^tejwilligen. De samenwerkende maatschappijen der socialisten in de provincie Luik heb ben geen geluk. Die van Grevegnée is dood en begraven alles is er in beslag genomen. De samenwerkende maatschap pij van Beyne -Heusay zal in likwidatie gesteld wordeu de socialisten der ge meente verbitterd, over dien uitslag, heb ben zondag de vensters der maatschappij aan stukken geslagen. Eu die mannen, die nog geene samenwerkende maat schappij knunen recht honden, zouden geheel de wereld willen besturen, 't Zou er lief uit zien FRANKRIJK. De toren van 500 meters. Een tegen hanger van den Eiffeltereu op de Parij- sche wereldtentoonstelling is, gelijk de Figaro meêdeelt, in aanbouw naar het ontwerp van den ingenieur d'Arras. Onder leiding van den aannemer Ber ger zal ee» diepe put worden gemaakt, welks wanden de verschillende ontvvik- kelingsperioden van de aardkorst zullen vertonnen. Door middel van een veilige trap zullen de toeschouwers in den put kunnen afdalen. DUITSCHLAND. Uitstapje naar Frankrijk. Vier duit- sche studenten, waarvan twee uit Frei burg en twee uit Würzburg, waren lest leden zondag, eu weerwil van alle waar schuwingen wegens vroegere voorvallen, naar Belfort gegaan, om er een vroolijken dag door te brengen. Nauwelijks waren zij er aangekomen, of een troep straatjongens liep hen ach terna, onder het geroep van Pruisen spionnen en weiera werden zij aange vallen door een aantal voorbijgangers, waarbij zich eenige soldaten aansloten. Een der studenten wendde zich tot een Fransch officier met liet verzoek, hen althans tegen de soldaten te besehermen, waarop hij echter kortaf ten antwoord kreeg Nu nog schooner, Pruisen hel pen Die hebben hier niets te doen Bloedend en erg toegetakeld namen de studenten ten slotte de vlucht naar de spoorwegstatie, en konden nog juist in den trein naar Mülhausen springen om verdere mishandeling te ontgaan. De Landeszeitung noemt dit voorval eene eigenaardige bevestiging op de bewering, onlangs door Leroy-Beaulieu iu het Jour nal des Débals gewaagd, dat Frankrijk liet meest gastvrije land van Europa is. Zeker, dit was niet gastvrij maar het was ook onvoorzichtig, na zaken als die van Schniibele en Kaufman, dat Duitschers zich op frauschen grond gingen wagen. Nog altijd sneeuw. Uit verschei dene streken van Duilschland komen nog voortdurend berichten van sneeuwstor men, en zelfs in Oostenrijken Italië duurt het slechte weêr nog voorl. Te Hirschberg, Dantzig en Augsburg is er zooveel sneeuw gevallen, dat het ver keer gansch onderbroken is. OOSTENRIJK. Zes dubbele moonl. In Ilongarië be slaat de doodstraf, maar het gaat er als in ieder land, ze wordt weinig toegepast. Hierdoor zijn dan ook misdaden mogelijk als de volgende, welke te Szerb-Klazi heelt plaats gehad. Een tot 20 jaren tuchthuisstraf veroor deelde, wegens moord, op zijne moeder gepleegd, was, na een gedeelte van zijn straftijd te hebben volbracht, voorwaar delijk in vrijheid gesteld. Hij keerde uit de gevangenis onmiddelijk naar Szerb- Klazi, zijne vroegere woonplaats, terug en meldde zich bij den rechter aan, die hem veroordeeld had. Zoodra hij in zijne tegenwoordigheid gebracht werd loste hij een revolverschot, dat echter niet hem maar zijne eehlgenoote trof, die zielloos neervieldaarop ijlde de moor denaar naar den notaris, en op zijne vraag waar deze was tot antwoord beko mende, dat hij uit de stad was, schoot hij den kandidaat notaris neer. Bij 't verlaten van het huis, ontmoette hij den hovenier van den notaris, dien hij ook doodelijk verwondde en op straat doodde hij nog een voorbijganger. Toen het gerecht in de woning van den bloed- dorstigen moordenaar verscheen, vond men de lijken zijner vrouw en van zijn kind, met verbrijzelde schedels, maar van den misdadiger heeft men het spoor nog niet ontdekt. TURKIJE. Wonderbare visclivangst. Eenigen tijd geleden geraakten de beide oevers van den Bosphorus als bezaaid met ster vende vischen. Elke nieuwe golfslag bracht nieuwen toevoer. Natuurlijk werd dit vreemd voorval met gejuich begroet, vooral door de straat jeugd Manden, karren en schuiten vol werden geoogst en voor weinige paras aan den man gebracht. De verklaring van dit zonderlinge ver schijnsel is, dat bij Ii8t eersto dooiweêjr na den langdurigen strengen winter, in eens veel koud water uit de Zwarte zee door den Bosphorus stroomt, de visch overvalt en doet bezwijmen. IJSLAND. Een gelukkig eiland. In al de landen van Europa, zoowel als in Amerika, heeft dit jaar een allerstrengsten winter ge woed in IJsland daarentegen, waar hij gewoonlijk zeer hevig is, is hij dit jaar zeer zacht geweest. Geene stormen hadden de visschers te verduren zij konden regelmatig ter visch - vangst gaan en brachten na elke reis «en goeden voooraad naar huis. Sedert vele jaren heeft men op IJsland zulken zachten winter niet meer gehad. Het voeder voor het vee heeft geen oogenblik ontbroken en de oogst belooft heel goed te zijn daar men nimmer in gunstiger omstandigheden heeft kunnen zaaien. VEREENIGDE-STATEN Een belgisch missionaris in Dakota zendt aan den Bien public de volgende meêdeeling Iedere nijverheid die het vlas en zijne zaden, de wol en het stroo zou kun nen verwerken, zou in Dakota, een grondgebied, dat veertienmaal zoo groot is als België, welkom zijn. Hij, die deze nijverheid daar zou invoe ren, zou door de gemeenten van het land en door de bevolking worden geholpen hij zou van beide landen fondsen krijgen en tal van watervallen kunnen aan wenden als beweegkracht. In dat land bestaat geen papierfabriek en evenmin eene weverij. Pronkzucht. Een dagblad van Louisville, vertelt beet ernstig het vol gende Sedert eenigen tijd is het mode bij de jonge dochters van New-York, hunne tanden met diamant te doen inleggen, die telkens schitteren wanneer hel hen be lieft eens te glimlachen. Die mode is reeds vrij algemeen ge worden en reeds in vele steden der Ver- eenigde-Staten in zwang het is slechts eenige dagen dat zij hier werd ingevoerd. De dochter van een rijken bankier, die onlangs eene reis naar New-York onder nam, is met prachtig ingelegde tanden teruggekeerd. Kostelijk, he

De Denderbode | 1888 | | pagina 2