Landbouw, Over het kweeken van bijen. Vermits een landbouwer altijd zijne in komsten tracht te vermeerderen, mag hij geene hulpbronnen verwaarloozen om tot zijn doel te geraken Het zal hem dus voordeelig zijn de kleine profijten niet te verachten. Onder de kleine hulpbronnen van weelde en rijkdom, mag voorzeker bet bijen kweeken op de eerste plaats gesteld worden, omdat het tamelijke inkomsten bijbrengt, en dat zonder veel kost noch moeite. De bijenkweeker moet maar eene kleine som geld in zijne onderneming ste ken daarbij is er bijkans geen werk aan deze nuttige diertjes, ten zij in den zwermtijd, oogenblik, op welken de land bouwer niets te doen heeft dan zijnen akker te zien groeien. De bije vindt hare spijze op weiden en akkers zij zuigt uit de bloemen rijk dommen, die de verstandigste menschen zouden moeten laten verloren gaan. Te meer het zijn de bijen die, in hun onophoudend werk, de bloemstof ofzaadi stof van de eene in de andere dragen eit alzoo de kruisingen der planten verge makkelijken. Dit is de oorzaak dat de landbouwer, die bijen kweekt, dikwijls schoone vruchten en overvloedig fruit wint. Is bet niet spijtig dat de kennis over het bijenkweeken zoo weinig is vooruit gegaan De beste honingshijen zijn de Italiaan se he, deze worden sedert eenige jaren in België door sommigen aangekweekt. De meest geprezen en vourdeeligste korf is de vierkante, welke men aan al de zijden kan openen. Alzoo kan men zonder bijen te dooden bet zeem uit de graten halen zonder deze te schenden, om wederom de zelfde te doen dienen. Met ronde korven kan men maar een 80 kil. zeem en was winnen per korf, daarbij is hel moeilijker zeem en was te scheiden, hetgeen, noodzakelijk oorzaak is dat men deze twee opbrengsten goed- kooper moet verkoopen. Wij lezen in den Moniteur dat de middenprijs van den ho ning verleden jaar was fr. 1.20 den kilo. Het was wierd gemiddeld verkocht aan 2 ir. 30 den kilo. Daarbij zien wij dat er in T jaar 1886, 259,676 kilos was, en 722,533 kilos honing in België ingevoerd werd. De uitvoer binst het zeilde jaar was voor den honing, 1,906 kilos en voor bet was van 78,308, zoodat men in ons land 161,568 kilos was, en 720,449 kilos honing te kort gekomen is. Op den mid denprijs gerekend, dat maakt een millioen vier honderd en dertig duizend frank die wij naar den vreemde moeten dragen voor was en honing omdat oiue landbou wers den belangrijken bijenkweek ver waarloozen HANDELEN NIJVERHEID. Steenbakkerijen. Wij lezen in de Gazette het volgende belangwekkende nieuws Het bouwen van eene dok in diep wa ter te Chattam heeft de opschorsing voor gevolg gehad der steenbakkerijen waar van deze stad het middenpunt is, zoo dat de Engelschen al de steenbakkerijen koopen, die zij in België beschikbaar vinden. Reeds hebben zij er vcrschilligen ge kocht lusschen Burglit en Terhagen, tegen zeer booge prijzen en er zijn on derhandelingen aangeknoopt tot aankoop van die van Hemixem, die der beide Nethen en die van Duffel. Het gevolg hiervan is dat de prijzen der baksieenen sterk geklommen zijn. Van 6 fr. 73 zijn /ij geklommen tot 9 fr. 73 en reeds wornen er koopen gesloten aan frank. ïliifgervvaclit. Donderdag hebben de kiezingen plaats geluid voorde majors en de bataljonsgeneesheeren. Tot troost van T verdriet in zijne ziel verwekt door de zonderlinge avonturen die liern in den siroopketel hielpen, heeft men sieur lilondiau tolde weerdigheid van major van 't eerste ba taljon verheven.... Als M. Blondiau hiermee getroost is, wel bekome hel hem Wal ons betreft, wij aanschouwen zijne troost kiezing als eene visicatorie op een houten been, want zij is onbetwistbaar eene fluüt zei Mei Ëene fluüuützei Mei Volkskamer. - Het westvoor- stel van onzen achtbaren vertegenwoor diger M. Woeste, strekkende om de schelmerijen en hatelijke verdrukkingen te beteugelen die de liberale officieele Bureelen van Weldadigheid plegen ten opzichten der armen die hunne kinderen naar de vrije katholieke scholen zenden, werd besproken. De liberale linkerzijde bestreedt bel wetsvoorstel met eene ongemeene hevig heid. doch ze weet waarom. Volgens zekere liberale redenaars zouden de priesters en bezoudere personen ook moeten gestralt worden indien zij aknoe- sen geven onder voorwaarde dat de door hen ondersteunde ouders hunne kinderen naar de katholieke scholen zenden. De dwaasheid dezer pret» ntie is ongehoord de priester en bezonderen geven uit hun neu eigen zak en onder de voorwaarde die zij verkiezen, terwijl de ArmhureHen slechts de bedeelers zijn van de gelden die den eigendom zij t niet van de bedee lers maar van alle de noodlijlenden zon der onderscheid. De beraadslaging zal dijnsdag voortgezet worden. ALLERHANDE NIEUWS. De wijdvermaarde Den- kaan, onder bestier \an den heer Hassan, is alhier aangekomen en zal verschillige voorstellingen geven. De ruime tent is opgeslagen op T Esplana deplein. De troep van den heer Hassan, is samengesteld uit 20 rijders, rijderes sen,clowns,kunstenmakers cn afgerichte peerden. De eerste voorstelling zal plaats heb ben op morgen zondag 22 April, om 8 uren des avonds. Het programma belooft eene builen gewone voorstelling en eene kluchtige pantomime zal gespeeld worden door 15 personen. Prij/en der plaatsen Stallen-zetels, fr. 1,50 Eerste plaats, fr. 1,00 Tweede plaats, fr. 0,50. De bureelen zullen geopend zijn om 7 uren. Zwans-Balai. Op Zondag 29 April te 31/2 ure, 's avonds, zal ter Schouwburgzaal van Aalst, eene vertoo- ning plaats hebben van het koddige ope- rete Zwans-Balai (Zwans-Bessem) op gesteld door den geestigen Théophile De Bandore, van den Patriote. Théophile De Bandore (Félix Hecq) is een geboren Aal- stenaar. Onder de kluchtigste tooneelen kunnen wij reeds aanstippen de kieshistorie van St-Pieters Jelte, de handel in dekora- tiën, de wederwaardigheden van eenen tweevechter, bet SOjarig jubelfeest van generaal S toe fier, de tuimeling der brusselsche radikalen, de tegenkan tingen van eenen pompier de lotge vallen van 'ne gardeville, de historie van een senaleur die niet weet wat bij wil, enz. Er zijn kaarten te bekomen aan 3, 2 en I Ir. in den Katholieken kring, en ter herberg la Bourse d'Amsterdam. Het stuk zal gespeeld worden door de liefhebbers van Brussel zoo als in de zaal Marug. Het orkest zal ook uit dezelfde muzikanten samengesteld wezen. De bende jongelingen die zich hier, sedert eenigen tijd, aan verschillige dief stallen hebben plichtig gemaakt, werden deze week door de Rechtbank van Den dermoude veroordeeld lot verschillige straffen 't zij boet of gevangeiizitting. Een enkele werd tot 2 maanden en 15 dagen gevangeiiziiling en boete verwezen. Tijdens zijn bezoek aan de Bloemen- feest te Gent beeft de koning de Frascati bezocht, de oude Deutsche herberg, waar in 1809 de eerste tentoonstelling, of Salon de fleurs, zooals men hei ding te dien tijde doopte, werd gehouden. Men toonde den koning de oude tafels en stoelen, de plak-almannakken.de plak brieven van den tijd, die de wanden ver sieren, de Gazette van Gent van den 7 fe bruari 1809, die ter tafel ligt, de oude jetons van het whistspel, voortskomende uil de echte Frascati, het borstbeeld van Napoleon I, als consul, en de verzameling bloemen-, welke diegene van 1809 op twee planten na, die onvindbaar zijn, getrouw weergeeft, en die door M. K. Spae werd bezocht. In de Casinostrnal te Brussel, in de herberg van zekeren R., was brand uit- gebersten. l)e kommissaris van policie, die gelast was met liet onderzoek over het ontslaan van deu brand, bestatigde met verwondering dat liet vuur te gelijk in de benedenplaats en op de eerste ver dieping omstaan was. Al de meubelen waren met petrool besmeerd. Het parket kwam ter plaatse en R. werd aangehou den, even als eene gezellin die bij hem inwoonde. In de statie der Allee Verte heeft men in eenen wagon, waarin 24 varkens vervoerd werden, 12 dezer dieren ver stikt worden. Ter veemarkt van Waver werden aangeboden 127 melkkoeien, 29 ossen, 1?- veerzen, 22 jonge ossen, 62 varkens, 140 jonge varkens. Hiervan zijn verkocht: 114 koeien, 21 ossen, 13 veerzen, 15 jonge ossen, 31 varkens en 151 jonge varkens. Middelbare prijzen koeien, fr. 180 ossen, 290 veerzen, 200 jonge ossen, 100 varkens, 95 jonge\arkens, 950. Den morgend van dinsdag 10 april lag de Molenkreek, een stroomend water lusschen Middelburg en Eede geheel toe- gevrozen En dat noemt men lente Drama te Borgerhout. (Nadere bij zonderheden). Onze lezers zullen zich herinneren dat wij tijdens deverdwijning van het jonge meisje Maria Van Rooy, meldden dat zij gezien was op de vestin gen, in gezelschap van vier personen, die haarden een na den andere, verlaten hadden. De leste met welke men haar gezien had. was de genaamde X., die toen be weerde baar in gezelschap van eene schildwacht gelaten te hebben. Het is deze X. die thans aangehouden is. Bij zijne aanhouding en konfrontatie met l et lijk, beweerde hij Marie Van Rooy niet te konnen en dus nooit met haar op de vesting te zijn geweest. Met dit antwoord niet tevreden, werd hij door het parket verder ondervraagd. Toen trok hij zijn gezegde iri en kwam gedeeltelijk op zijne eerste verklaring terug. Hij heeft inderdaad 't meisje op de vest verlaten. Van deschild wacht spreekt hij nu niet meer. Ten einde nauwkeurige inlichtingen te hebben, heelt hij donderdag op bevel van 't parket op de vesting zelf de plaatsen moeten aanwijzen, waar hij in gezel schap van de drie kameraden en Maria geweest is, en waar hij haar verlaten heelt. De uitleggingen die hij gaf, werden nauwkeuring opgeteekend en volgens hel opgemaakte proces-verbaal zal er vrijdag door eenen landmeter een plan gemaakt worden van de plaats waar het drama gebeurde. Moord te Haesdonck. De genaam de Frans De Wolf, wonende met '2ijne moeder, broeders en zuster, landbouwers te Haesdonck, bad sedert eenigen tijd blijken van zinneloosheid gegeven hij scheen bijzonder verbitterd op de meid, Livina Maes, oud 19 jaar, welke sedert lang bij huil inwoonde reeds verschei dene malen had hij tegen deze bedrei gingen laten hooren. Om ongelukken te voorkomen had de geneesheer aangera den hem in een gesticht te doen opslui ten over eenige weken werd hij dus in 't krankzinniggesticht te St-Nikolaas ge plaatst, maar na drie dagen gelukte hel hem eruit te ontsiiappen. Hij keerde echter naar zijn huis niet terug, maar verbleef bij familie of bij de geburen. Hij gaf echter geene verdere teekens van zinneloosheid meer. Dinsdag voormiddag heeft hij aan zijne bedreigingen legen de meid gevolg gege ven de meid was op een stuk land. gele gen lusschen de Melsele-en Zandstraten bezig de aarde met eenen riek te omdel- ven de knecht en ander werkvolk waren aan het patatten planten op 't stuk land daarnevens bij deze had Frans De Wolf staau praten. Hij verwijderde zich in de richting der meid deze moet bij verraderlijk aange grepen hebben, daar niemand van het van het volk, dat daar omtrent werkte, er iets had van bespeurd bij heeft haar letterlijk de strot afgesneden en boven dien nog eene doodelijke wonde aan den pols toegebracht. De dood moet oogenblikkelijk geweest zijn het is de oom van den moordenaar, die de meid te drinken ging dragen, welke het lijk heeft ontdekt. Dj moordenaar is op de vlucht de vermoorde was de eenige steun barer ouders. Socialisten op 't kerk hof. Men weet dal de leste gemecn- tekiezingen in verscheidene gemeenten van '1 Walenland socialisten of', wat niet veel beter is.geavanceerde liberalen, progressisten, enz. in den gemeenteraad brachten. Iets dergelijks schijnt te Bois d'Haine het geval geweest te zijn. Tot Nieuwjaar toe was een weldenken de» burgemeester in furiktie geweest doch de aanhangers der anarchie, voor welken de raad heeft moesten plaats meken, verslaan de zaken geheel anders. Roode plakkaarten hadden sedert eene maand de werkliê van Bois-d'Haine en omliggende gemeenten uitgeuoodigd op eene voordracht, waar Paul Coureur en Maraille, twee goed gekende anarchisten liet woord zouden voeren. De plakkaart droeg voor opschrift Parti sociahste republicain Beige. Het onderwerp der voordracht was het liêke, dat wij hen op alle mogelijke mee tings reeds honderdmaal hoorden herha len de toestand der werkliê en het algemeen stemrecht. De ijzerpletterij, waar gewoonlijk des zondags gewerkt wordt lag stil en daags te voren was er geen verbod gegeven om naar de meeting le gaan. De gemeente raad hield ten 2 ure zitting. Was dit om de socialistische betooging te beschermen of wél te beletten dat de socialistische gemeenteraadsleden aan de belooging deel maakten. Wat er van zij, rond 3 ure, bij het einde der der vespers werd er een stoet gevormd, met muziek en roode vlaggen. Rond 4 ure kwamen twee jongelingen, met roode strikken in bel knopsgat aan de pastorij bellen. Mijnheer de pastoor, zegden zij, wij vragen u in naam van den gemeenteraad, de sleutels van het kerkhof, Ik kan u die niet geven, was het antwoord om godslasterende redevoerin gen te gaan uitspreken in ons gewijd kerkhofwaarover de gemeenteraad schriftelijk beloofd heeft te waken, opdat het, legen de voorschriften vari den gods dienst niet ontheiligd zou worden. En indien de gemeenteraad zelf u die sleutels vraagt? De gemeenteraad behoeft u slechts binnen te laten langs de deur,die u voor behouden is, ten ware hij de hoofddeur zou willen doen uitbreken, gelijk reeds gebeurd is, tijdens de begrafenis van eenen uwer vrienden. Van de pastorij begaven de twee jon gelingen zich naar den gemeenteraad en onmiddwlijk kwam M. Jules Deleoux, d.d. burgemeester met den veldwachter naar de pastorij en zegde M. pastoor ik kom u verzoeken, mij de sleutels van het kerkhof te overhandi gen. Ik zal die niet afgeven dan gedwon gen. Gij hebt groot ongelijk u te scharen aan deu kant dergenen, die reeds twee keeivn uw fabriek bedreigd hebben. (De dienstdoende burgemeester is bediende in de ijzerpletterij La Croyêve Ik heb ze hen beloofd. Eischt gij de sleutels als een recht en in den naam der wet? Ja, antwoordde de man na eenige aar zeling. En, terwijl buiten bet gewoel van de onruststokers toenam, gaf de eerw. heer pastoor de sleutels aan den dienstdoen- den burgemeester af en deze, zich aan 't hoofd van den sioet stellende gaf den veldwachter bevel, de poort van het kerk hof te openen. De gansche troep drong met vaandels en muziek op het gewijde doodenveld om er godslasterende rede voeringen te gaan houden op de graven van twee jongelingen, die in 't begin van dit jaar in den ouderdom van 19 en 21 jaren zijn gestorven. Een hunner was vroeger misdiener en de anderelid eener Kongregatie. De tweede had men tijdens zijn laat ste oogenblikken de Jléfoime, Peuple, Républiyne en andere schoonheden te le zen gegeven. Niettemin was hij voor zijne dood met den godsdienst verzoend en krislelijk begraven, ofschoon de socia listen zich bij de begrafenis niet onthou den hadden te manifesteeren. Na de betooging op l»et kerkhof, waar Conreur, op de graven der grands ci toy ens het woord voerde, had de aangekondigde voordracht plaats. FRANKRIJK. Misdaad van Joigny. (Nadere bijzonderheden.) Eene nieuwe ondervraging der beschul digden van de moord op den horlogie- maker Velard heeft den 15 April lest plaats gehad. Josephine Martin heeft volledige beken tenissen gedaan en inlichtingen gegeven, die deze maal volkomen met de ontdek kingen van bet gerecht overeenkomen. Zij bekende zelf Vetard te hebben afge haald en hem naar de rue Grosse-Tombe te hebben geleid, waar Morand hem afwachtte. Zij heeft verzekerd dat Vetard bij zijn binnentreden niet is doodgeslagen,zooals men tot hiertoe geloofde, maar dat hij met hen een glaasje gedronken heeft en eenigen tijd is blijven praten. Daarna heelt Morand, gebarende heen te gaan, Vetard van achter vastgegrepen en hem de keel afgesneden. Nadat men van de dood van den horlo- giemaker zeker was, is Morand den dief stal gaan plegen hij heeft dan Vacher meêgebracht om het lijk to helpen in stukken snijden Zelfs schijnt het, altijd volgens Josephine Martin, dat vrouw Vacher, gedurende de bewerking van het lijk, aan de moordenaars een liter cassis heeft gebracht en met hen geklonken en gedronken heeft. Het lijk in stukken gesneden zijnde, schijnt Vacher de beenen en de armen te hebben meegenomen Morand nam het lijf en het hoofd. De dochterMartin heeft ook nog gezegd dat Morand borlogiën en juweelen aan vrouw Vacher heeft gegeven. Vrouw Vacher is aangehouden. Morand en Vacher blijven loochenen. Wie is de geldschieter van generaal Boulanger? Het is de schatrijke. Mac- kay niet, en evenmin de Amerikaan Gor- donn Bennet, eigenaar van den New-York Herald. Maar wie is liet dan Men zegt dat de generaal ondersteund wordt door een zijner getrouwe vrien den, een schatrijke Franschman. Buitendien vindt bij over ondersteu ning, ja zelfs naamlooze giften. Roehefort heeft van een onbekende eenen omslag ontvangen met liet op schrift «voor de kiezing van 'tNoorden en inhoudende 100,000 fr. Eene oude dame uit den burgerstand liet dezer dagen door haren bediende 20,000 fr. brengen aan den generaal met het volgende briefje Maak er gebruik van naar uw goeddunken. Ik vraag niets. Ik ben u dit schuldig, want ik heb geene zonen om u te dienen wanneer gij mees ter zult zijn in Frankrijk. Keizer Boulanger DIJITSCHLAND. Berlijn, 18 April. In weerwil van een vreeselijk lijden houdt de keizer zooveel mogelijk zich be zig met de staatsaangelegenlieden. Ook heden ontving bij Bismark bij zich, die een half uur bij hem bleef en voorstellen indiende. Later ontving de keizer andere hooge ambtenaars. Bij bet konsult der geneesheeren, dat dezen voormiddag is gehouden, werd be- statigd dat de luchtpijpontsteking zich toen niet verder ontwikkeld had. Een uit wendig onderzoek, door professor Berg man» ingesteld, heeft aanleiding gegeven lot het sterke vermoeden, dal zich nieuwe verzweeringen hebben gevormd en dat in de nabijheid van de luchtpijp, en ook aan de borst enden hals, zich zwellingen voordoen. De moeilijke ademhaling in de leste tijden is ontstaan, doordien de zwellingen het benedeneinde der luchtbuis en hare opening gedeeltelijk verstopt hadden. De thans ingezette dubbel gebogene lucht huis reikt tot eene der beide luchtpijpen. De keizer wordt gevoed met vleeschgelei eri een mengsel van thee, bouillon en ei. Toen de keizer dezen middag bij bet heerlijkste lenteweêr eenige oogenblikken zich aan een open venster van het kasteel vertoonde, droeg hij een lichten overjas met het groot kruis om den hals en in den vorm van een wijden halsdoek, een lossen zwarten band, waaronder de luchtbuis ligt. Tengevolge van den grooten toeloop van belangstellenden, is de bewaking van liet kasteel te Charlottenburg voor bet oogenblik bijzonder moeilijk. Slechts zij, die voorzien zijn van eene bijzondere toe- gangkaart, mogen door de linie militaire posten en andere wachthebbende perso nen heengaan, en ook dan nog wordt me nigeen der doorgelaten personen nauw keurig in het oog gehouden. Ieder die zonder teegangkaart bet kasteel poogt binnen te komen, moet zich bij den wacbtposl aanmelden. Hij wordt dan of afgewezen ol door beambten naar den hofmaarschalk gebracht, wien bij zijn verlangen heeft kenbaar te maken. Kenmerkend voor de opgewonden stemming inmenigen kring is het, dat Dr Mackenzie thans dikwijls brieven met bedreigingen of van beleedigenden aard ontvangt. Voor dezen nacht is de voorzorg geno men, dat een ziekenoppasseren beambte aan het hof onmiddelijk naast den keizer waken, terwijl in eene openstaande ne- venzaal de geneesheeren slapen. Dezen avond zullen ile geneesheeren weereen konsult houden. Het kasteel met zijne omgeving maakt thans een droefgeestigen indruk, spaar zaam verlicht als het is en omgeven door eene zwijgende menschenmassa, terwijl de bevelen aan de wacht slechts fluiste rend gegeven worden, om de pijnlijke stilte niol te verstoren. Van tijd tol lijd ziju zwijgende boden in de weer om ge neesheeren en andere personen spoedig te roepen. Jonge zelfmoordenaar.—Te Berlijn in de Swinemünderstrasse, wonen op het tweede verdiep van het huis n. 1 de echt- henooten Bieseschen, kleermakers. Zij hebben een zoon Richard, een 10- jarige knaap die reeds over een jaar hei melijk naar Hamburg was gevlucht, om, zooals hij zegde, matroos te wordeu. De politie echter had hem terug naar huis gebracht. Richard had een onoverwinnelijken afkeer van de school, die hij bijna dage lijks verzuimde. Zondag ook was hij niet ter sehool ge weest en zijne moeder had hiervan ken nis ontvangen. Des anderendaags 'smor- gends wilde zij haren zoon zeil ter school hrengen en gebood liern zich gereed te maken, In plaats van te antwoorden klom de knaap op het venster en eer de moeder het kon beletten stortte hij zich met het hool.1 omlaag naar beneden, en verbrij zelde zich den schedel op de straatstee- nen. Kort daarna gaf hij den geest. RIJSFANI) Geen misdaden meer. Bij de rechts pleging in Rusland gaat het tegenwoordig zonderlinger toe dan ooit. Het ligt nog versch in het geheugen dat le Moskou de jury twee postambtenaars, die bekenden in dienst diefstal te hebben gepleegd, vrijsprak, omdat de bestolenen Duitschers waren. Er kan evenwel nog eene andere reden voor die uitspraak hebben bestaan en wel deze, dat liet tegenwoordig hier te lande mode is geworden misdadigers vrij le spreken. Te Saratoff stonden dezer dagen vier mannen cn eene vrouw terecht, wegens het munten van valsch geld. In augustus 11. waren, op eene verborgen plaats in het theater Bodé aldaar, door de policie een werktuig voor het slaan van munten, verschillende slempels enz. gevonden. Voorts ongeveer 700 stuks ronde metaal- plaaijes, in de grootte van halve imperi alen. Het was bewezen dat de beschul digden herhaalde malen hadden getracht valsche halve imperialen, gemaakt van een mengsel van nickel en koper, in om loop te brengen. Twee der beschuldigden bekenden hunne misdaad, en ook de schuld der anderen was voldoende be wezen. De jury echter sprak allen vrij. Ongeveer terzelfdertijd slorid te Go- rodnaja, in het gouvernement Tschenii- goff, de grondeigenares Negofski terecht. Zij was zeer slecht behandeld door haren man, die echter, gelijk de gerechtelijke lijkschouwing aan hellicht heeft gebracht tengevolge van dronkenschap in het ver sland gekrenkt was. In september van het vorige jaar, toen Negofski een zijner aanvallen weêr alles in de echtelijke wo ning had aan stukken geslagen, liet zijne vrouw hem door twee mannen op een rustbank binden en verwijderde de dienstboden, na aan een hunner te heb ben bevolen eene bijl le brengen. Dit werktuig echter niet goed kunnende lian- teeren, nam zij eenen revolver en schoot haren man dood. De jury heeft de beschuldigde vrijge sproken, en toen zij daarna haren verde diger in de rechtzaal om den hals geval len was, tcerd zij door eene groote men schenmassa in triomf naar hare woning gebracht. Dat men in de hoofslad des rijks niet minder misdaden ongestraft laat, blijkt uit het dezer dagen hier behandelde pro ces van den schrijver bij de finaneieka- mer Gerassimoff. Deze maakte onder be velschriften aan de belastingbesluren in de omliggende plaatsen, de handteeke- ning na van zijne oversten, om dezen of genen persoon, die niet tol den burger stand behoorde (hij koos meestal Israë lieten daarvoor uitj bij dien stand in te schrijven, hetgeen met kosten gespaard gaat. Aan de bedoelde personen liet de be schuldigde vervolgens weten dat zij den last konden alkoopen, en bij wist bun aldus sommen van 2 tot 10 roebels, zelfs 50 roebels daarvoor al te persen.Dit alles werd door hem bekend. Tot zijne veront schuldiging kon hij niets anders aanvoe ren dan dat zijne bezoldiging slechts 20 roebels per maand bedroeg. Dit aanzag de jury gewichtig genoeg om hem vrij te spreken. BULGARIË. De Wolven in Bulgarië. In Bulgarië zijn de wolven zeer talrijk, bijzonderlijk in de omstreken der Balkans, Gedurende den turksch russischen oorlog in 1877 hadden de bewoners in de vlakten van den Donau en in bijna al de valleien veel van die verscheurende dieren te lijden, daar zij door de legers uit de bergen ver dreven waren. De wolven der Balkans zijn klein van gestalte, maar des te gevaarlijker, daar

De Denderbode | 1888 | | pagina 2