Wereldlijk doopsel. Laiulbouv» kronijk. Militaire dieust. Vermindering der lasten. Provinciale kiezing van Zondag 27 Mei 1888. een prikkel voor u zijn, om uwen iever op te wekken en uwen moed staande te houden. De godsdienstige toestand is thans veranderd waakt nu. opdat hij voor taan niet meer bemoeilijkt worde tracht hem steeds kloekmoedig te verdedigen. Ten dien einde, en omdat eendracht uwe macht uitmaakt, blijft altijd veree- nigd onder de opperhoofden, die u be stieren en onderworpen aan de bisschop pen, uwe wettige leidsmannen. Vermijdt alle partijverdeeling. Hebt één denkbeeld, één hart, éénen geest voor het godsdienstig onderwijs en de opvoeding der jeugd, dat voorwerp der onophoudelijke bezorgdheid van de Kerk. Wij kennen den iever en de bezorgd heid der bisschoppen niettemin willen Wij u op bijzondere wijze herinneren van welk groot belang het is, dat de jeugd overal een onderricht outvange dat vrij is van alle dwaalleer, in een woord, eene opvoeding die in den grond katholiek is. In het belang van den roem en den vooruitgang der Hoogeschool van Leuven hebben Wij de bisschoppen aangeraden een nieuwen leerstoel in te richten, waar de leer van den H. Thomas zou onder wezen worden. Van dit onderwijs zullen kostbare vruehten voortkomen en de geleerden, die het zal vormen, zullen den roem der oude Hoogeschool va» Leuven, waarop België zoo fier was, herinneren, Uwe edelmoedigheid, wij twijfelen er niet aan, zal in de behoeften der nieuwe leerstoe len voorzien. Z. H. eindigde met nogmaals de een dracht aan te bevelen en de overvloedig- ste zegeningen voor de beêvaarders, hunne verwanten en vrienden, en over geheel België af te smeeken. De socialisten gaan goed. Na de paro die der eerste kommnnie, hebben zij die van het doopsel uitgevonden, welke door het blad le Peuple als volgt is aangekon digd De afdeeling dar socialistische rationa listische vrouwen van Brussel, richt te gen zondag aanstaande een nieuw leest in, dat de heeren pastoors en onderpas toors niet zal aanstaan. Het betreft een feest van aanbieding van jonge kinderen, wier ouders tegen strevers zijn van het doopsel. Twee kin deren zijn ingeschreven v0or deze plech tigheid welke plaats zal hebben in de groote zaal van het Volkshuis, den 8 April, om 7 ure 's avonds. Erne dergelijke plech tigheid zal voortaan eiken eersten zondag der maand plaats hebben. De geuzenbladen, die nu en dan eens, als de geldkoffer bedreigd is, den schijn aannemen het socialisme te bestrijden, xien met genoegen bet aangroeien der vrijdenkerij onder de werkende klas. De Chronique, onder andere, juicht toe en beveelt uit ganscher herte de plechtig heid aan. Geen wonder. De vrijmetselaars, gelijk Elysée Reclus en anderen, die hunne kin deren in de loge doopten, gaven dalstich- tend voorbeeld aan de socialisten. Met handen en voeten heeft men ge werkt om den werkman vreemd te maken aan alle godsdienstig gevoel. En als die zelfde werkman, van allen bovenaard- scben troost en hoop versloken zijn aan- eischt van de genietingen der wereld, als hij zich dat aandeel zelfs met geweld en bloedstorting zoekt te bezorgen, dan wil men die toomelooze beweging met ijdele redeneeringen tegengehouden Te laat heeren vrijdenkers en vrijmet selaars. Gij zult maaien wat gij gezaaid hebt De ^rocnsélteelt in de om streken der groote steden. Uiltreksel uit een verslag aan den minis ter van Landbouw, Nijverheid en Openbare Werken, door Ed. Peeters. oud leerling van 's Rijks Tuinbouwschool van Vilvoorde. Het is in de omstreken der groo-e ste den, dat de moesteelt den hoogsten trap van volmaaktheid bereikt heeft. Alzoo zijn sedert eeuwen, de moesboveniers van Parijs vermaard, voor deu overvloed der voortbrengselen, die zij, op een be trekkelijk klein stuk grond kunnen win nen. Naarmate de bevolking van Parijs vermeerderde, breidde zich ook de op pervlakte uit aan den moesteelt sedert het begin dezer eeuw besteed. Hetgemak van verkeer heeft dien altijd toenemen- den voorspoed niet verhinderd, hetgeen gemakkelijk te verstaan is, wanneer men weet dat de voortbrengselen van den moeshof zoo versch mogelijk ter markt moeten gebracht worden. Men zou zich moeielijk den indruk kunnen inbeelden, die de moeshoven rond Parijs op een Belgischen hovenier te weeg brengen. In de omstreken van Brussel, treffen wij, bij voorkeur, den burgerlijken moesleel aan alle soorten van groenten worden op dezelfde gron den gekweekt, zonder eene sterke nei ging te toonen voorde eene of de andere bijzondere teelten. De parijzer hoveniers, integendeel, schatten zeer hoog de teelten, die de grootste winsten opleveren en stellen alles in het werk om op eene kleine uit gestrektheid van land, eenenovergrooten oogst op te brengen, door den voorkeur aan groenten te geven, die den grond slechts korten tijd bekleeden. Twee factoren spelen eene voorname rol bij de verbazende uitkomsten dezer teelten het water en het mest. Terwijl men in ons land, slechts zijnen toevlucht tot het begieten neemt, wanneer de plan ten gebrek aan water hebben en door de langdurige droogte lijden, handelt de Parijzer hovenier geheel anders hij be- I seft dat hel raeerendeel der groenten iustinktmatig het water liefhebben en dat zij des te meer opbrengen, als dit element aan dezelve in grooter hoeveel heid toegezegd wordt. Sedert lange jaren zoekt hij dan ook het water overvloedig in de hoven te verspreideu die aan de groententeelt zijn overgeleverd, alsof hij aldus den naam van marais, (moeras) die aan die hoven gegeven wordt, zocht te rechtveerdigen. Voor wat het mest betreft, dit dient bier niet alleenlijk aanschouwd te wor den als voedsel der gewassen, maar als een voortbrenger van warmte die den groei der planten aanprikkelt en den oogst bevordert. Ook, welke zorgen wor den hier in het toebereiden van het mest en het opmaken der broeikassen aan den dag gelegd Het overvloedig gebruik van water en mest heeft dan ook zekere handelwijzen doen ontstaan, die belang genoeg ople veren om hier nader aangehaald te wor den. Ik zal mij bijzonder met de teelt wijzen der primeurs of eerste groenten bezig houden. Aard en verdeeling van den bodem. Ten einde zich op de meest intensieve cultuur te kunnen toeleggen, heeft de Parijzer moeshovenier zijnen grond tot eene oppervlakte van 70 tot 80 aren be perkt. die hij in bedden verdeelt, waar van de afmeetingen met die der kassen overeenstemmen, hetgeen van aard is den arbeid veel te vergemakkelijken. Een overgroot getal glazen ramen en klokken worden in die hoven gebruikt in boven van tweeden rang,'treft men soms 700 glazen ramen en 4,000 klokken aan. Het aarikoopen dezer voorwerpen doet de uitgave aanzienlijk stijgen zij vergroot nog door de kosten van bewatering en door den aankoop van het tuingerief. De bodem van het meerendeel dier moerassen bestond aanvankelijk uit eenen vasten kleigrond, die door het gedurig bewerken en den aanvoer van groote hoeveelheden mest, weldra licht, door dringbaar en allerbest geschikt gemaakt wordt voor moeshovenierderij. Wanneer men den dwazen en uitzinui- gen praat boort, die in onze groote ste den gevoerd wordt over de soldaterij, dan doet het wel eetis genoegen, te zien dat er nog vele menschen zijn, die met gezond verstand over die zaken spreken. Zoo heelt de Handelsvereeniging van Schaarbeek, die vele liberalen telt, maar redeneerende liberalen» wat van dag tot dag scbaarscber wordt.de volgende wijze en verstandige beslissing genomen De kandidaten, die de Handelsvereni ging van Schaarbeek en van het arron dissement voor de Kamerkiezing van juni zal aanbieden zullen den persoon lijken militairen dienst bevechten, die ons ontegenzeggelijk tot den algemeenen dienstplicht moet leiden. Ja, de algemeene en persoonlijke dienst zal al de werkliê inlijven. Ook in 't belang van het land, van den handel en de nijverheid en dus ook van de werkliê, heelt onze maatschappij bel als eenen plicht aangezien, zich tot de wet geving te richten. De persoonlijke dienst zal de droe vigste gevolgen voor de welkliê der brusselsche nijverheid na zich slepen, aangezien hij den leertijd van onze jonge werkers, twee a drie jaar zal onderbre ken. In plaats zich te volmaken, zullen zij niet alleen een tijd van stilstand in hun beroep hebben, maar zij zullen te meer, de handigheid, de kennis tot uit oefening van zekere werkzaamheden huns beroeps verliezen, dat is to zeggen, dat, in 't werkhuis teruggekeerd, na hunnen diensttijd, deze miliicianen van hunne patroons het loon niet meer zullen beko men, dal vandaag de werkman op zijn 23e jaar wint. Zoo zullen bij voorbeeld de goud smeden en juweliers, de schrijnwerkers en anderen bij den terugkeer van den dienst, verplicht zijn hunnen leertijd ge deeltelijk te herbeginnen, om zich op de hoogte te stellen voor 'i maken der nieu we mode-artikels, enz. In dien nieuwen leertijd zal de miliciaan niet dan als halvn-gast kunnen gebruikt worden en naar zijne verdienste of de weerde van 't gedane werk betaald worden. In andere woorden, de persoonlijke dienst zal eene bron van verliezen zijn voor onze wer kende klassen. en de volmaaktheid, door den verbruiker geëischt. De vreemde voortbrenger zal ten gevolge van vrijhandel, zich ten minste gedeeltelijk van ome markt meester maken, ons letterlijk komen overstroo- rneri met zijne voortbrengsels van allen aard, die beter afgewerkt en beter ver zorgd uilen zijn. Onder dit opzicht zou de persoonlijke dienst noodlottig zijn. Hij zal eene onmeetbare schade aan de belgiscle nijverheid toebrengen. Men kan afvragen of onze burgers, na de invoering van den persoonlijken dienst, zullen kunnen blijven leven gelijk tegenweordig Zullen zij niet in hunne middelen van bestaan getroffen worden En in andere woorden, zullen zij niet tot de ellende gebracht worden Voortreffelijker kan men niet redenee- rende persoonlijke dienst ware den ondergang van ons zoo werkzaam België. En hel is nochtans deze dwaasheid, die de liberalen willen invoeren, en indien zij in juni de overhand behalen, dan mag men zeker zijn dat het« Alleman Soldaat» eer het twee jaar verder is zal in voege zijn. Dus opgepast Ziehier nog eenige welsprekende cijfers, getrokken uit de redevoering van M. Beernaert Verminderingen die reeds gedaan zijn; Op de alkool. 2,647,000 suiker. 2,500,C00 inlandsche tabak. 300,000 tolrechten 680,000 koffie 850,000 verzekeringen 1,000.000 flskale rechten 220.000 vervoertarieven 1,500,000 De Jufvrouwen Paulina en Anna Van den Bossche, der van ouds alhier gekende steendrukkerij in de Kerkstraat,overleden alhier de eerste den vrijdag en de tweede den Zaterdag. Dus twee lijken te gelijk in een en 't zelfde huishouden. De beproe ving voor hare familie is dus dubbel ge weest, 't was de eene slag na de andere Ware het niet dat de Allerhoogste sterkte geeft in zulke bezondere omstandigheden, men zou aan hartzeer en droefheid bezwij ken. Doch indien de beproeving dezer familie hard bijna ondragelijk valt, toch wordt zij gematigd door de zoete hoop dat de beide eerzame overledenen reeds in den schoot van God de belooning ge nieten van eenen deugdzamen en onbe sproken levensloop. De plechtige begrafenis van juffer Pau lina heeft plaats gehad dijnsdag en deze van Juffer Anna heden woensdag. 9,697,000 v oor gestelde vermindert ngen Voorloopige registratie rechten 100,000 Afschaffing van het zegel voor verzoekschriften, ver minderingen van den eed taks, uitbreiding van het Pro De°.-.100,000 Wijziging in de regeling van den goederenverkoop voor onmondigen, wet op de emolumenten der griffiers en vrederechters 400 000 Wet op de werkmanswo ningen 700,000 V\et op de hulpwoonst. 1,200,000 2,500,000 Dus in 't geheel eene vermindering van 12 miljoen 197,000 franks. KANTON AALST. Zondag 11. vergaderden de algeveer- digden der stad en gemeenten van ons kanton, ten lokale van den Kririg L'Uni- on, ten einde over te gaan tolde be plating van 't nieuw reglement, de kie zing van het midden-komiteit, en de aanduiding van een kandidaat voor de aanst. provinciale kiezing in vervanging van den betreurden heer Frans De Bac ker, welke zoo waardiglijk gedurende vele jaren ons kanton vertegenwoordige. Hel reglement door 'tvoorloopig komi- teit voorgesteld werd mits eenige wijzi gingen aangenomen. Het stelsel van den Poll is met groote meerderheid verwor pen geworden. M. Alexander Blancquaert eigenaar en schepen tot Lede, werd met 40 stemmen op 41 stemmers als defini tieve kandidaat aangewezen. Geen twijiel of deze voortreffelijke keus zal bij het katholieke kiezerskorps mei den groot sten bijval onthaald worden. De heer Blancquaert heelt de Item aan- geboden kandidatuur aanveerd. De vergadering der afgeveerdigden heelt besloten dat er geene algemeene vergadering der kiezers te Aalst zal plaatsgrijpen, doch een manifest en uit- noodiging tot de kiezing zal aan allen toegestuurd worden. Dit is niet alles bet militaire leven bevordert geenszins die liefde tot het werk dn soldaat, wel gevoed, wel ge logeerd, is betrekkelijk gelukkig hij beeft bet beter dan bet grootste deel der werkliê, En een buitenjongen die aan de verleidingen der stad blootgesteld was, eindigt, belaas meerendeels, met de ploeg te verlaten. Zoodra de persoonlijke dienst be sloten is, zal de uitwijking naardegroote steden meer uitgebreidheid nemen. Inder daad, de buitenjongen 2al met de jonge liê der groote steden meédingen en daar uit zal een afslag der dagloonen ont staan in menigvuldige stielen. De persoonlijke dienst zal daaren boven groot nadeel toebrengen, zonder dat men het zal kunnen te keer gaan, aan verscheidene nijverheden en bijzonder aan de prachtnijverheid, te Brussel, in de voorgeborchten en in de groote steden, onder opzicht der uitvoering van 't werk' Wetgevend© en provinci ale kiezingen. De Moniteur van heden bevat het ko ninklijk besluit, waardoor de kieskolle- giën der volgende arrondissementen worden bijeengeroepen op dijnsdag 12 juni. ten 9 ure, ten einde het door de wet bepaalde getal volksvertegenwoordi gers te kiezen. Deze arrondissementen zijn Antwer pen, Mechelen, Brussel, Leuven, Nijvel Brugge, Kortrijk, Namen, Turnhout,' Yperen, Thielt, Roeselare, Dixmude, Veurne, Oostende. Aarlen, Bastenaken Marche, Neufchateau, Virion, Philippe- ville en Dinant. De provinciale kiezingen zullen plaats hebben op 27 mei, ten 9 ure. WETGEVENDE KAMERS. Het Senaat heeft zich onledig gehouden met het onderzoek en bespre king van verschillige verzoekschriften. Volkgkamer. Het wetsvoor stel Woeste betrekkelijk de beteugeling der wraakroepende onrechtveerdigheid die de liberale weldadigheidsbureelen plegen door allen onderstand te ontzeg gen aan de armen welke weigeren hunne kinderen naar de officieele of liberale school te zenden, is aangenomen gewor den met 65 stemmen tegen 34. STERFGEVALLEN. Een derachtbaarstefamiliën onzer stad komt pijnlijk getroffen te worden door t afsterven bijna te gelijker tijde van twee harer leden. Dagboek. De weergesteltenis in ons land is ten allen tijde hoogst veranderlijk geweest dikwerf hadden wij de lente des win ters en de winter om zoo te zeggen in de lente gelijk het dees jaar 't geval is. In 't jaar 1 759 onder andere had men de lente in de winter of liever men had geen winter. Ziethier wat onze dagboekhouder er over zegt April 1759. Tot hier toe hebben wij nog geenen winter gehad ter con- tratie in de maenden van january en february heeft hetsoo warm geweest als somtyds in de somer, dat meer is alles heeft geheel den winter gegroeyt soo dat wy loof hebben getrokken tot op 't eynde van meert sonder eenigen dag te moeten derven van geheel den t winter soo dat de slooren soo groot en mals syn en bloemen van in den meert ende de haegen soo groen als somtyds in den mey, het cooren heeft in syn haeyren geweest van den 20* april a maer men segt dat de winter voor of naer moet comen wand de mey maend is soo stier en kaut geweest en altyd weyen uyt noord oosten dat alle de tarwe en veel vlas gekrenkt is den 29 mey heeft het gesneuwt en 2 nachten gevrosen, maer daer mede is het ver andert, maer daer is veel bloysel ver- vrosen soo dater veel kooren haeyren syn daer dat niet een graen in en is. In de maand April 1759 werden de fondamenten geleyd van de nieuwe ocsael in St-Martens kerk tot Aalst. In Augusti van 't zelfde jaar werd hier nogmaals eene aardbeving gewaar ge worden die slechts een minuut duurde en geene schade veroorzaakte En nu iets over de hop October 1759.—«Omtrent St-Jansmis, zegt onze dagboekhouder, heeft d'hoppe gegolden ses guld. 't hondert en nu dertig guld. ende de nieuwe omtrent 40 guld. want men vind bynae geene nieu- we, want tot Denderiieuwe is eenen man die heeft alle syn bellen van 400 kuylen verkogt voor twee schellingen en eenen pot bier. De winter van 1759-1760 was buiten gewoon streng en onze dagboekhouder vergelijkt hem aan de winters van 1705 en 1740 want, zegt hij, van St-Andries dag tot in de meert en heeft het bijnae niet opgehouden van vriesen. In Januari 1760, namelijk den 20, om 10 ure 's avonds had er weer eene aard beving plaats door gansch 't land ge- duert omtrent een minuet voorgegaan door een gedruys als eenen donder en ment segt dater tot 3 mael vuer in de logt gesien is. Maart 1760. In dese maand is er tot Brussel eene heere op gehangen waer vooren geboden is voor remis - 180.000 guld. sijnde eenen Switser van geborte luteriaen van geloove, en hier in het land regnerende tot het verrae- den van alles wat het land aenging aan d'Engelsche, voerende eene koetse met 4 peerden waar is corts voor sijn dood bekeert en gedoopt door onsen aerdsb (aartsbisschop) en soo cristelijk gestor ven. ALLERHANDE NIEUWS. Oud-Stadhui», De openbare aanbesteding vari de herstellingswerken aan deu oostergevel van ons Oud-Stad huis bad maandag II. plaats en gaf den volgenden uitslag MM. De Vos Alexander fr. 13,240 00 Meganck-Vander Poorten 12,300.00 Het schattend bestek beliep tot fr. 14,933.62. P M. Meganck werd als aannemer ver klaard. fl - Zwans-Dalai. - Op Zondag 29 Apnl te 5 1/2 ure, 's avonds, zal ter Schouwburgzaal van Aalst, eene vertoo ning plaats hebben van het koddige ope- rete Zwans-Balai (Zwans Bessem) op gesteld door den geestigen Théopbile De Bandore, van den Patriote. Théophile De Bandore (Félix Hecq) is een geboren Aal- stenaar. Onder de kluchtigste tooneelen kunnen wij reeds aanstippen de kieshistorie van St-Pieters-Jette, de handel in dekora- tiën, de wederwaardigheden van eenen tweevechter, het SOjarig jubelfeest van Generaal Stoelfer, de tuimeling der brusselsche radikalen, de tegenkan tingen van eenen pompier de lotge vallen van *ne gardeville, de historie van een senateur die niet weet wat hij wil, enz. Er zijn kaarten te bekomen aan 3, 2 en 1 Ir. in den Katholieken kring, eu ter herberg la bourse d'Amsterdam. Het stuk zal gespeeld worden door de liefhebbers van Brussel zoo als in de zaal Marug. Het orkest zal ook uit dezelfde muzikanten samengesteld wezen. Men schrijft uit Ruddervoorde. den 15 april Alhier, in de Groenstraat, bij Bruno Van Slambrouck-Deneve, is ereen zeldzaam geval van vruchtbaarheid on der het zwijnenras voorgevallen. Een zwijn heeft in omtrent elf maanden tijds drie en vyflig viggens ter wereld ge bracht de eerste maal 14 de tweede maal 17 de derde maal (deze week) het feit is weerd vermeid. Militaire straffen. De Eloile deelt een feit meê dat, indien het waar is, eens te meer aantoont, hoe noodig het is dat onze militaire strafreglementen eene ver andering ondergaan. Een wachtmeester, zoon vaneenen ho telhouder, werd bij zijnen kolonel geroe pen. Deze vroeg hem inlichtingen over geruchten, die de onderofficier zou ver spreid hebben, als zouden verscheidene officieren hunne schuld in het hotel zijns vaders niet betalen. De kolonel keurde het gedrag van den wachtmeester streng af. Maar de onderofficier noemde de be schuldiging. die tegen hem werd uitge bracht, laster en vroeg om de namen dergenen te kennen, die deze verspreid den. De kononel weigerde die namen te doen kennen en zond deu onderofficier wandelen. Doch, de jongen, nadenkende wat schaê dit gerucht aan de zaken zijns va ders zou kunnen toebrengen, bood zich andermaal bij den kolonel aan, om de namen der lasteraers te vragen. —Die namen geef ik u niet, antwoordde de kolonel er. ik zeg er u dit nog bij, ik geloof hen, en u niet. Daarenboven geef ik u acht dagen peliciekamer. Toen de straf van den wachtmeester uit was. vroeg hij krachtens art, 15 der wet op de militaire rechtspleging dat het hooger krijgsgerecht de zaak zou onder zoeken. Nu mag zulk onderzoek niet geweigerd worden, tenzij de vrager in de gevangenis blijve. Welnu, het onderzoek in deze zaak duurt nu drie maanden. E11 wat die zaak in een allerzonder lingste daglicht stelt, 't is dat de kolonel, waarvan hooger spraak is, in het onder zoek verklaard heeft dat de klacht die hem tegen den wachtmeester werd ge bracht. bij middel van een naamloozen brief werd toegezonden. De late lente. Uit alle landen ko men ongunstige berichten wegens de late ltnle. In Engeland was de thermometerstand van januari hooger dan dien van de eerste tien dagen der lieve aprilmaand. De plan tengroei is zeer achteruit, er is een vol komen stilstand in gekomen. In Frankrijk staan de zaken even on gunstig als in Engeland. In Lyon hadden op de twee eerste dagen van april hevige sneeuwstormen plaats, evenals in noor delijk Spanje en zelfs nabij Madrid. De overstroomingen in Duitschland en Honganë waren een gevolg van de plot selinge verhooging vau temperatuur op het einde van meert, na de hevige sneeuw buien in bijna alle deelen van Duitsch land. In Scandinavië voert de wintervorst zijn scepter nog in volle kracht, zelfs in Stokholm bereikt de nacht-temperatuur het vriespunt. Met verlangen ziet men de sterke noord-westen winden tegemoet, die gewoonlijk hei ijs breken in de Oost- Zee, maar zelfs als het ijs gebroken is, blijft de scheepvaart nog oogst gevaarlijk, omdat het ijs door den onafgebroken vorst bijzonder dik is. Wat de zaak nog ernstiger maakt is dat zulk eene koude lente gewoonlijk gevolgd wordt door een kouden zomer en schra len oogst. Sedert 1879 hebben wij niet meer zulk een koude en achterlijke lente gehad en als de zomer van 1879 ten voorbeeld moet strekken aan den aanstaanden zo mer van 1888 dan is voor den landbouw een zorgvolle tijd aanstaande. Kiekenziekte. Eene zonderlinge ziekte veroorzaakt tegenwoordig veel schaê aan den landbouwer van Vlaande ren en een gedeelte van Brabant. De kiekens worden er aangetast door eene soort van coryza, eene ziekte, die in den kop zit en bet dier na eenige dagen doodt. De experten der markt van Brussel nemen de grootste waakzaamheid in acht en al degenen, die aangeslagen worden, snijdt men onmiddelijk den kop af. Daar de ziekte alleen in den kop zit, is het overige van het dier nog voor het verbruik geschikt. Onze burgemeesters. Het is den 13 Mei dat de burgemeesters, die de uitnoodiging van den lord-mayor aanveerdden, te Oostende zullen insche pen voor Londen. Deze zijn de burgemeesters met talrijke schepenen en officieren der burgerwacht van Brussel,St-Gillis, Sl-Joost-ten Noode, Laken, Anderlecht, Etterbeek, Antwer pen,Gent, Luik, Bergen, Hasselt, Leuven, Doornik,Kortrijk, Aalst, Charleroi,Nijvel, Thielt, Dendermonde, Alh, Dinant, Veur ne, Oudenaarde, St-Nikolaas, Tongeren, Neufchateau en Vilvoorde. Men verwacht nogverscheidene andere toetredingen. Doktor Mackenzie, de beroemde engelsche geneesheer van keizer Frede- rik, wiens naam op dit oogenblik door geheel Europa herklinkt, heeft zooals men weet, onlangs zijn 25jarigen trouw dag gevierd. Maar wat men niet weet, is dat de vrouw waarmeê hij trouwde eene belgisehe is, eene juffer Morel, van Door nik. Hij liet zich vroeger Morel Macken zie noemen, om zich te onderscheiden van een anderen dokter, die ook dezen naam droeg en als oogkundige beroemd was,

De Denderbode | 1888 | | pagina 2