Bond der Katholieke Bekwaam- htidskiezers. Burgerwacht. De ant woord van den heer Bevelhebber onzer Burgerwacht op de vraag van vernietiging der kiezingen van 8 April 11. is een waar meesterstuk van ongerijmdheid, dwaasheid en onzin. Bij de lezing, vraagt men zich dadelijk al, hoe is'l mogelijk van zooveel dom migheden opeen te stapelen Hier spreekt men zich zeiven tegen, daar klapt men zich aan de galg, ginter loochent men domweg deonbetwistbarste daadzaken, om dan ten slotte te beken nen dat er onregelmatigheden gebeurden, maar dat men dit alles wat moet door de vingers zien Ja, door de vingers zien en waarom Luistert 't is waarlijk mirobolant zou de franschman zeg gen.... Omdat alle die onregelmatigheden gebeurden in 't belang der goede inrichting onzer Burgerwacht Na dal mag men de leer optrekken En men wil ons doen gelooven dat dit meesterstuk 't werk is van een' advokaat en twee Comies-griffiers Gedrijen zouden zij dit factum beraamd, bespro ken, gewikt en gewogen en eindelijk op papier gebracht hebben Neen, neen,dat schijnt ons onmogelijk: wij hebben een beter gedacht van de bekwaamheid dezer heeren Wat ons betreft, wij durven wedden dat het 'l werk is van den beul der Bur gerwacht, want nooit werd de fransche taal nog erger afgebeuld dan in 't bedoel de factum Was er dan toch niemand onder u, heeren liberalen, die zich met den opstel van de antwoord wilde gelasten dan dat gij verplicht zijl geweest alzoo 'nen hut sepot van ongerijmdheden en bergemeer- schen transch op te sturen Volksltamer. Het wetsontwerp betreic- kelijk het g- bruik der Vlaamsehe Taal in hel leger werd, mits eene wijziging voorgesteld door M. Coremans, aangenomen met 6-2 stem n?en tegen 31. In zitting van donderdag vroeg de heer Simons inlichtingen over de schanda lige betoogingen die plaats grepen Ier gelegen heid van T huwelijk van princes Ludmilla d'A- renberg. De redenaar protesteerde krachtdadig in naam der deftige brusselsche bevolking tegen die hoogst laakbare schelmerijen welke de aloud gekende gastvrijheid van België bij den vreemde in verdenking doen vallen. Minister De Volder in naam Hes gouverne- ments sloot zich bij den beer Simons aan om bet schandaal af te keuren. Slechts hd verslag der gendarmerie was bij T gouvernement bin nengekomen, doch een enkwest zal geopend worden. Dit enkwesl zal even als zoo veel an deren lot niets leiden, men weet hoe fijnekens men te Brussel zulke zaken kan afhaspelen. De antwoord van den burgemeester van Brussel was armzalig de menscb wist van niets, van hoegenaamd niets en de politie dee J hare plicht!.... Geen woord bracht de heer Buis tot zijne verschooning in of'l was eene leugen Verder hield de Kamer zich onledig met de beraadslaging overversc.hillige wetsontwerpen en namelijk over liet deze betrekkelijk de be scherming der minderjarige kinderen bij de openbare verlooningen enz. gebruikt Senaat De beer baron Surmont vroeg ook inlichtingen over de afkeurlijke gebeurte nissen te Brussel, die bij streng afkeurde, waarna de heer Graux zijne aangekondigde redevoering over den financieelen toestand uitsprak De antwoord van den heer Beernaert liet zich niet wachten en alle de drogredenen van den liberalen belaster werden als een kaartenhuisje omverre geworpen. STERFGEVALLEN. Uit Leuven meldt men ons het god vruchtig overlijden in zijn 60® jaar en 't 57® van zijn kloosterlijk leven, van den Eerw. Broeder Marinnus. Provinci ale Bezoeker der Ecrw. Broeders van de Kristelijke Scholen voor de distrikten België, Oostenrijk, Reims, Rysel en St- Omaars. De Eerw. Broeder Marianusin de wereld Mijnheer Antonius Arens, was een uitstekende geleerde, een rekenkundige, wiens werken voor 'tonderwijs der volks kinderen, in alle de tentoonstellingen welke in de vijf werelddeelen sedert 1871 plaatsgrepen, bekroond werden. Ten gevolge van zijnen schitterenden zege praal in de tentoonstelling van Rio de Janiero. werd hij door den keizer van Braziliën met het ridderkruis vereerd. Dit eereteeken werd hem hier te Aalst in openbare zitting onzes Gemeenteraads plecbtiglijk overhandigd. Na de tentoon stelling van Antwerpen werd hij door Z. M. onzen Koning tot ridder der Leo poldsorde benoemd. De betreurde overledene was een hoogst godvruchtige en voorbeeldige kloosterling vol iever tot de volbrenging der zending van zijn order, namelijk de godsdienstige opvoeding en 'l tnderwijs der volksklassen. R. I. P. M. Emiel Van Dam, volksvertegen woordiger van Charleroi, is aldaar don derdag om 10 ure des avonds overleden. Bond dei* katholieke Bekvvaamheidkiezers van Aalst. De Feestelijkheden ter gelegenheid der wijding en inhuldiging van den Stan daard aan den Bond gegund door eenige Dames onzer Stad, blijven difinitie.f be paald op Zondag *<£-4 Juni aanst. Ziellier 't programma Vergadering i den Kring «De Vriendschap, om i0 ure voormiddag. 2. Plechtige Mis en wijding van den Standaard in onze St-Martinuskerk om 11 uren. 3. Ontvangst der vreemde Maatschap pijen ter statie om 12 uren. 4 Feestmaal ter groote zaal van den Werkmanskring om 1 1/2 uren. 5. Optocht rond de stad om 4 uren. 6. Vergadering ter Stadsschouwburg- zaal en uitreiking der eeremetalen aan de deelnemende Maatschappijen, om 6 uren. 7. Uitgeleide der vreemde Medebroe ders en afscheidsgroet. Fakkeltocht en bengaalsche vuren om 8 uren. Alle de Maatschappijen van katholieke Bebwaarabeidkiezers des lands worden tot het feest uitgenoodigd. De bijlredingen moeten bekend ge maakt worden aan den heer Voorzitter baron Félix Bethune of aan den schrijver den heer Victor Renders. 3° SEKTIE. Maandag 50 April 1888, om 8 1/4 ure 's avonds, luisterrijke Prijskamp op deri Bak. ter herberg In de Keizerin, bij den heer J. B. DE BRAUWER, Zout- straatpoort. ALLERHANDE NIEUWsT Diefstal bij AI. De Heers- mau. Verscheidene voorwerpen voortskomende van den diefstal alhier bij den heer De Meersman, komon op nieuw te Rijsel ontdekt te worden. Zekere Mertens Gustaaf en Galens Raymond, twee belgische deserteurs, hadden elk te Rijsel eene kamer gehuurd van 't zelfde huis, doch korts na de aan houding van vrouw Scharfenstein zijn zij spoorloos verdwenen. Met toestemming van den eigenaar des huizes, werden de deuren der beide kamers opgebroken door de policie. In de kamer betrokken door Mertens vond men niets anders dan een militaire livret, maar in deze van Galens ontdektt men drij gouden arm6an- den, 3 uurwerken waarvan de nummers overeenkomen mei die der geroofde bij M. De Meersman en twintig zilveren ringen. De voorwerpen zijn dadelijk in beslag genomen. Omtrent de wezenlijke daders is er tot hiertoe niets aan 't daglicht ge komen. De aanhouding van Galens en De Groeve zouden tol die ontdekking kunnen leiden. De vertooning van Zwans- ISnlai is uit hoofde der ongesteldheid van een der tooneelisten verschoven voor 14 dagen, dus tot Zondag 15 Vlei aanst. Proefvelden.Gedurende de lente van 1888, zullen onder het toezicht van den heer Marlet, landbouwkundige, in onze provincie Oostvlaanderen proef- en toogvelden ingericht worden bij de hier genoemde landbouwers F. De Rycke, te Oost-Eecloo De Smet, te Adeghem iMehauden, te Sarlardighe P. Mertens, te Appel- terre P. De Vuyst, te Borsbeke A. Aelgoet, te Sulsiqee E. Cantaert, te Melden; -J. De Bouck, te Buggen- hout De Clippcle, te Vleckem F. De Coster, te BuggenhoutE. Dufaux, lr Deijnze Geslicht St-Jan- Baptist, te Zelzate P. Goedertier, te Lemberge H. Haelterman, te Oultre; S3. De Raedt. te Eecloo Temmer- mans, te St-Gillis-Waas J. Van Box- tael, te Okegem R. Vanden Haute, te Schoorisse J. Van Haelst, te Meer- donk E. Desmet, te Zele J. Cop- penolle, te Clinge De Neve, te Op- Brakel De Sutter, te Watervliet Lobel, te Ooycke M. Bekaert. te Na zareth P. De Bock, te Berlaere L. Goedertier, te Bottelaere gebroe ders Van Daele, te Wonterghem L. Van Damme, te Grammen,R. Van Lancker, te Lede Ed. Braem, te Waesmunster K. De Bock, te Eti- chove K. Declercq, te Zonnegem M. De Keyser, te Hoorebeke K. D'flaese, te Zegelsem E. De Smet, te Zele J. Galmart, te Bassevelde F. Heyde, te WaerschootJ. Schollier, te St-Martens-Leerne S. Van Damme, te Calken A, Vander Linden, te Goefferdingen Van Ris- seghem, te St-Martens-Laethem J. Beeckman, te Herdersem collegie der Josephieten. te Geeraardsbergen V. Demoor, te Aalst Govaert en Vanden Poel-Backer, te Petegem-bij- Deijnze; Van Duyse, te Dendermonde. Men verzekert dat de ministerraad besloten heeft de Kamer den tweeden dinsdag van October in buitengewonen zittijd bijeen te roepen, om de ontwer pen op de maatschappelijke wetten te bespreken. De tegenwoordige zittijd zal denkelijk den 12 Mei gesloten worden. Duivenschieting. De minister van justicie roept per omzendbrief de aan dacht der parketten op het duivenschie- ten, alsmede op de wreedheden,waarvan de gekwetste dieren het voorwerp zijn, wanneer deze door kinderen gevangen worden. Deze wreedheden, vallen mee onder de verantwoordelijkheid van degenen, die de prijskampen inrichten en deze zullen dus ook uit dien hoofde vervolgd worden. Prins Albert, tweede zoon van den graaf van Vlaanderen, heeft Woensdag morgend, in de kerk van St-Jakob-op- Caudenberg, zijne Eerste Communie ge daan. De koning, de koningin, princes Clementine, de graaf en de gravin van Vlaanderen woonden de plechtigheid bij. De koningin, de gravin van Vlaanderen en de prineessen naderden meê ter H. Tafel, 's Avonds had er in het grafelijk paleis een groot familiediuer plaats. De manneu van Cceur et cerveau zijn al zonderlinge grappenmaker?.. Eenige tijd geleden besmeerde men de schoenen van eenen slapenden voerman niet eene soort van vet en stak die in brand. Woensdag smeerde men op het aange zicht van een dronkaard met een schei kundig vocht, zilvernitraat geheeten, waardoor de ongelukkige afschuwelijke brandwonden bekwam. Recht geestig, inderdaad. Volgens eene depeche uil Weenen aan de Soteil wordt de koningin van Belgie binnen kort daar verwacht. Woensdag morgend werd te Brus sel, in de parochiale kerk van den Zavel, het huwelijk ingezegend van princes Lud- rnilla d'Arenberg met den prins de Croy. De studenten aan de vrije of liberale IJoogschool geholpen door betaalde straatjesras, straatleiren en zoogezegde heeren die op de schachten hunner leer zen loopen, hebben ons weêr eens een staaltje gegeven van de onnoemlijke schandalen waartoe een deel der bius- selsche bevolking in staat is. Zielhier wat de brusselsche dagbladen er ons over meêdeelen. Onze geëerde lezers zullen bemerKeu dat de burgemeester van Brussel, de man van 't eerlijk gege ven woord, nogmaals heeft getoond dat hij ter hoogte zijner bediening niet is en men met rede de policie der hoofdstad van medewerking mag verdenken, want ze liet de woelmakers vrij begaan terwijl de deftige lieden welke hunne veront- weerdiging lieten hooren met aanhou ding bedreigd werden. Een nieuwe 7 September. Aldus noemt de Courrier de Bruxelles het schandelijk feit, dat na de kerkelijke plechtigheid plaats had. Een tweede uitgaaf van den 7 septem ber, nog hatelijker dan de eerste, had na de plechtigheid plaats Studenten van de vrije brusselsche hoogeschool, allen bur gerszonen, toekomende advokaten, inge nieurs, dokters, schaarden zich in eene groep van omtrent honderd man, voor de kerkdeur, tierende en schreeuwende als wilde beesten, de Marseillaise hui lende en roepende A bas la calotte en Je burgers dreigende, die zich tegen hun schandelijk gedrag durfden verzet ten. Eenig gewoel had plaats, zonder dat de policie zich tot hiertoe er tegen ver zette. Daarentegen zagen wij eeuen on zer konfraters van het Journal de Bruxel les die door de duiveljagers omringd werd, op het punt... door de policie meêgenomeri te worden, alsof hij een der opstokers ware... juist gelijk den 7 sep tember. Op de krachtige protestalien van het publiek dat getuige was van die toonee- len, stemde de policie er in toe hem los te laten. Wat de studenten betreft, deze konden onder het vaderlijk oog der poli cie van M. Buis en op twee stappen af- stands der woning van M. De Mot, hun nen slag bereiden, zonder verontrust te worden. Ten gevolge van eenen nieuwen aan val der studenten tegen eenen burger, die zijne verontweerdiging over hun ge drag le kennen gaf, beval het hoold der policie eindelijk aan de agenten, de woel makers aan te houden. Op dit oogenblik kwam de stoet uit de kerk. Onze beminnelijke studenten haast ten zich de jonge bruid te ontvangen met het schandelijkste geroepen geschreeuw, terwijl zij, naar het rijtuig loopende, op de wijze der lampions zongen A 1'hotel, a l'hotel Een deel der bende snelde met het rijtuig meê naar het paleis der iamilie d'Arenberg aan de andere zijde van den Zavel gelegen. Ernstige feiten hadden alsdan plaats een der genoodigden, de graaf d'Oultre- mont de Presles, broeder der eeredame van do koningin, werd, toen hij uit de kerk kwam, door de studenten omringd, geslagen en mishandeld, zoodat zijn neef, majoor d'Oultremont, verplicht is den sabel te trekken om hem te ontzet ten. Doch het schandaal moest nog grooter worden. Z. K. H. de graaf van Vlaanderen, broe der des konings, kwam met geheel zijn gezin, de gravin, prins Boudewijn, ver moedelijke troonopvolger, en zijne ande re kinderen, uit de kerk Prins Albert had namelijk zijne Eerste Communie ge daan. Zelfs deze leden der koninklijke fami lie bleven niet gespaard. Het gejouw nam toe en werd waarlijk oorverdoo- vend. Prins Boudewijn was bleek van ver ontweerdiging. Gedurende dien tijd had de bende, die voor het paleis d'Arenberg stond, niet opgehouden de Marseillaise en het Onge- dieri der papen te zingen. Op dit oogenblik besloot de policie eenige aanhoudingen te doen. Eindelijk... Slechts vijf knapen werden naar het poli- ciebureel gebracht. Wij zullen, gaat de Courrier voort, voor het oogenblik geene opmerkingen maken over die schandelijke betooging en het onderzoek van 't enkwest afwach ten dal, gelijk wij hepen, onmiddellijk zal ingesteld worden. Overigens men hoeft niet ver te zoe ken de aanstokers dragen allen de ge kende studentenklakskens van de Uni versiteit. Tegen de aangehoudenen, zegt de Pa- triote werd proces-verbaal opgemaakt voor.... straatlawijd. De liberale gazetten, Eloile en konsoor ten vertellen natuurlijk de feiten op hunne manier. De Independence is goud weerd. Bij het buitenkomen der jonggetrouwden, zegt het blad, had het publiek geheel hei plein van den Kleinen Zavel inge- nomen. De afdeeling policie. die met het be- waren der orde gelast was, heeft, slechts inoeielijk de menigte die eenigzins woe- lig geworden was, in bedwang te hou- deu. Volgens de Eloile was de betooging reeds vóór de plechtigheid begonnen. Eenig gefluit werd reeds gehoord. Maar ook... de rijtuigen reden zoo hard, dat er gedrang ontstond. Er werd reeds gefluit gehoord, maar het was te laat om te kun nen manifesteerende personen, die aankwamen, waren reeds in de kerk, waarschijnlijk eer het ordewoord gege ven was. Het publiek was niet te vreden. Het had eenen stoet van rijtuigen verwacht en de genoodigden kwamen, wel in rij tuig, maar elk afzonderlijk. Men moest dus, om allen te zien heleinde der plech tigheid afwachten. Het was kwart na twaalf ure, toen er aan de kerkdeur eenige beweging ont stond. Lakeien in de uniform van den hertog d'Arenberg gaven een toeken om de rijtuigen te doen naderen. Een ontzaggelijk gedrang ontstond. Eene menigte mensehen werden omverre geworpen, en terwijl het rijtuig een oogenblik stil stond, stapte de prins van Croy Duimen in, met haar, die volgens de wet reeds sedert woensdag de princes, zijne vrouw is Een oorverdooveud gefluit steeg op en men jouwde luidkeels. En dit gejouw nam toe, wanneer men in het tweede rijtuig den aartsbisschop van Mechelen.de hertogin-moeder d'Aren berg en prins Antoon zag plaats ne men. Men riep A bas la calotte en on der een koncert van geroep en getier kon het rijtuig zich verwijderen. De geest van protestatie nam toe bij het vertrek van elk rijtuig, dat de kleri kale nobilions weg, voerde. Men floot, riep, tierde, zong: Weg met dat papenras! Wicolas, Boulanger, enz. Nadat de rijtuigen met moeite tot aan hel paleis d'Arenberg gereden waren, bleef eene menigte gapers nog op het plein staan. Generaal Vander Smissen kwam met eenen aide-de-camp voorbijgestapt. Men riep Vive le service personnel en dit toont, voegen wij er bij, dat de politiek onder dit alles steekt en wij hier te doen hebben met beschavers door de kazerne Volgens de Chronique heeft men geroe pen Manage civil Vive la loiWas het misschien om de wet hulde le brengen dat die heeren oproep stookten De aangehouden waren... pick-poc- kets, voegt het trottoirblad er bij. Schoon brevet dat de Chronique aan hare vrienden geeft De Gazette vindt het geestig eenen hond in het spel te brengen, die het ge zang der mis aan den Sanctus onder brak, tijdens de formalité religieust. Maar de Gazette heeft toch verstaan dat de aartshertog Fredenk van Oosten rijk tot eenen kolonel zegde Dat is volk uit Congo. Wij hebben bijval, zeu hierop een ander genoodigde hebben geantwoord, die tot nu toe duitsch had gesproken. Ziehier thans wat wij in het Journal de Bruxelles vinden over de feiten Verscheidene getuigen van dit schan delijk tooneel, die het gedrag der voyous afkeurden, werden door hen aanvallen. Maar dit bekwam hen slecht. Het ware volk, de werkliê van Brussel, heeft de familie d'Arenberg lief, omdat zij hen met weldaden overlaadt. Ziende dus wat er gebeurde, vielen de werkliê de schreuvvers aan en dienden hen eene duchtige rammeling toe. Hei was toen dat de voyous post vatten voor het paleis d'Arenberg, waar zij den graaf en de gravin van Vlaanderen, den aartshertog van Oostenrijk en zijne gemalin en verscheidene vreemde diplo maten beleedigden. Twee celrijtuigen van de gevangenis kwamen voorbij. Deze werden toege juicht Van het oogenblik dal de werkliê zich met de zaak moeiden en toonden dat zij niet langer edele vrouwen en vreed zame vreemdelingen zouden laten belee- digen, begon ook de policie te handelen. Zij hield eenige rustverstoorders aan en in vijf minuten was alles gedaan. Wat er van zij. de brusselsche nijver heid en handel, die bij dit huwelijk veel geld gewonnen heeft want al wat voor het leest noodig was, werd te Brussel gemaakt de lieden, die zich de goede faam van ons land en van de stad Brus sel aantrekken, zuilen het universi- le\ls>-canaille niet dankbaar zijn voor de schandelijke belooging, die het heeft uit gelokt. Het Journal voegt er de volgende op merking bij Alles, voltrekt atles wat tot de bruiloft noodig was, werd-te Brussel eu in 't land gemaakt. Zullen de groote familien die een verblijf buiten hebben, voortaan dergelijke plechtigheden niet op hun bui tenverblijf doen plaats hebben Tijdens de lunch die op de plechtigheid volgde, lunch, die door 700 genoodigden werd bijgewoond, werd er veel gespro ken over hel schandaal, dat' de oude faam van gastvrijheid, die België tol hiertoe in den vreemde genoot, zoo zeer logenstrafte. Waarlijk, zegt het genoemd blad, zoo iels, kort vóór de opening eener ten toonstelling, is betreurensweerdig. WAVER, 26 april. Ter veemarkt werden aangeboden137 melkkoeien, 31 ossen, 25 veerzen, 31 jonge ossen, 71 varkens, 161 jonge varkens. Hiervan zijn verkocht128 koeien, 27 ossen, 18 veerzen, 19 jonge ossen, 57 verkens en 159 jonge verkens. Middelbare prijzen koeien, fr. 200 ossen, 290 veerzen, jonge ossen. 100; verkens, 100 jonge varkens, 9,50. Twee smjorinnen op reis. Dat een Antwerpenaar al eens slecht uitmeet te Brussel, of op den trein, gebeurt wel meer, maar dat sinjorinneu daar elkan der bestcleri, dat is wat erg. Eene kleermaakster van Antwerpen, vrouw D., vertrok maandag naar Meche- len. Toen zij daar van den trein slapte, vergat zij een kabaske met eene som van ruim 100 frank. Toen zij het miste was de trein reeds voortgereden en de vrouw moest zich bevredigen met het geval aan de statie overste hekend te maken. Deze zond een telegram naar zijnen ambtgenoot van Brussel, de wagons werden bij hunne aankomst aldaar onderzocht, maar men vond niets. Maar in het rijtuig, waarmee vrouw D. te Mechelen was aangekomen, zat eene andere vrouw. Dit wekte vermoeden op bij vrouw D. en melden eerstvolgenden trein reisde zij voort naar Brussel. Nauwelijks aldaar van den trein ge slapt, orumoelte zij hare reisgezellin, op de Rogierplaats. Deze stak van kop tot voet in 't nieuw. Een policieagent werd verwittigd, de vrouw in 't nieuw werd verzocht naar een polieciebureel te komen en daar be kende zij, den kabas met geld gevonden en een kostuum van 60 lrank gekocht te hebben. De diefegge is zekere Charlotta G., insgelijks eene Antwerpsche. Het nieuwe kleed zal haar duur te slaan komen. Internationale Ten toonstelling van Gezondheidsleer en Reddingtoestellente Oostende. Deze tentoonstelling, die bovendien eene sec tie van schoone kunsten en eene andere van kunst-nijverheid, zal bepaald den 50 Juni eerstkomende geopend worden. Alles voorspelt eenen grooten bijval en de bijlredingen zijn reeds zoo talrijk, dat het uitvoerend bestuur gedwongen is ge weest nieuwe aanbesteding te doen voor eene galerij die 500 vierkante meters grond beslaat. Slechts tot op 31 Mei zullen de bijtredingen aanvaard worden. Kostelooze toetredingen worden ver leend aan menschlievende kringen, aan samenwerkende maatschappijen, aan ge nootschappen voor redding en gijmnas- tiek, maatschappijen voor veldhospitalen, aan de korpsen van sapeurs-pompiers, alsmede aan de uitgaven betrekkelijk de gezondheidsleer. Een der bijzonderste aantrekkelijkhe den der tentoonstelling zal voorzeker de fabriek zijn van M. de Naeyer van Wille- broeck, waar men kunstijs zal vervaar digen, en waar elkeen zal toegelaten worden. Daarbij stelt het Comiteit zich voor, gedurende den loop der tentoon stelling alle slach van feesten te geven. Reeds spreekt men van een federaal gymnastiek feest, van een groot festival voor harmonie en fanlaren, wedstrijden voor velocipcden, eene groote tentoon stelling vau jonge kinderen (zuigelingen), enz., enz. 's Avonds zullen de hovingen met elek trische lampen verlicht worden, en muziek en nacht-feesten zullen er in plaats grijpen in één woord, niets zal gespaard worden om aan onze prachtige badstad, eene aantrekkelijkheid te meer te geven. Een slachtoffers. M. Ruls heeft heel in 't lang, in de Kamer, de vervol gingen verhaald die de onderwijzer van Boesinghe, arrondissement Yperen, van wege den gemeenteraad te verduren heeft. Nu, dit slachtoffer bewoont kosteloos een prachtig huis met hof. Het heeft een vasten trek van 1,740 frank, bij twaalf den, iedere maand geregeld betaald. Eindelijk heeft die ongelukkige nog de toelating van 't gemeentebestuur beko men. om bij zijn ambt dal van gemeente ontvanger van St. Jan te voegen. Zouden er nog liefhebbers zijn voor eene plaats van slachtoffer in zulke voor waarden Uit Wacken, 24 April Gisteren maandag gebeurde hier een moorddadige eanval in de herberg Den bonten Os, bij Taelman. Drie rondleurders, twee mannen en eene vrouw, hadden reeds verscheidene uren iu Wacken gedronken en rond ge slenterd, toen zijn om 2 ure toevielen in genoemde herberg. Hun drank moest betaald worden, en de bazin, die alleen in de herberg was, vroeg geld. Op deze vraag komt de rondleurster toegesprongen, bedreigt het schof van den toog, en vat de bazin bij de keel. Het weerdig gezelschap valt ook op de bazin, en deze wordt deerlijk mishandeld. Op haar gesehreeuw kwam de baas der herberg toegeloopen, en ook de zoon. Alle twee werden wreedelijk geslagen, met messen gestoken, met pintglazen gekwetst en erbarmelijk gestampt. Ook geburen kwamen toegeloopen op het gerucht, en toen namen de kwaad doeners de vlucht. De rondleurster werd al spoedig gevat; de twee rondleurders moest inen nog al ver achterna zitten doch eindelijk, nabij l)e Ginsten, werden deze ook gevat en terug gebracht naar Wacken.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2