Het bewateringstoestel beslaat uit eene jachtpomp met drie emmers, dringende tol op den bodem van eenen put, die eene genoegzame hoeveelheid water heeft om nooit droog te zijn. De pomp wordt in beweging gebracht door een rosmolen en een paard, somtijds door een stoomwerk tuig. Hel water word opgehaald in een plaatijzeren vergaarbak, die op een ste van 5 tot 6 meters hoog staat van dien bak loopt een darm, die het water in de onderaardsche buizen brengt, die gansch den bof door verspreid zijn. Die buizen zijn op afstanden van 7 tot 10 meters voorzien van kranen, ot liever van schroe ven om de planten te begieten, vijst men op de opening der buizen eenen darm in caoutchouc, voorzien van eenen besproeier vervolgens, dank aan de drukking, wordt het water volgens zijne hoogte in den vergaarbak, op eenen min of meer grooten afstand gejaagd. De besproeiingen geschieden zeer snel en het is aan dezelve te danken dat de Parijier moeshoveniers aan hunne teel ten het noodige water verschatten, dal hun toelaat vroegtijdig te oogsten en de menigvuldige woekerplanten te bestrij den. In de onlangs aangelegde moesho ven bevindt zich de waterbak boven de gaarplaats waar de groenten voor de marktbereid worden. Mest. De aangewende meststof is het peerdenmest. zij wordt tot twee doelein den gebruiktEerst en vooral wordt zij benuttigd tot het aanleggen van broeikas sen, aan dewelke zij, door hare ontbin ding, de noodige warmte verschaft. Het tweede jaar, wordt de mestaarde, die er van voortkomt, deels in den tuin verbruikt, deels verkocht. Het min ont bonden mest dient als strooisel, om tus- schen de planten den grond te dekken de hoveniers maken daar groot gebruik van, want zonder deze voorzorg zou de grond door het gedurig begieten weldra hard zijn. Daar de hoveniers vette genoeg maken met het gebruikte peerdenmest, is het licht te verstaan dat zij zich van geen scheikundig mest bedienen, te meer daar deze laatste de physieke eigenschappen der aarde geenszins wijzigen gelijk de humus. Enkele verwarmen hunne broei bakken met warmwatertoeslellen. Alhoe wel deze doenwijze gunstige uitslagen oplevert, is zij te kostelijk om algemeen aangenomen te kunnen worden. Met het doel altijd mest in genoegzame hoeveelheid voorhanden te hebben, huren de warmoeziers stallen in de stad, en na hunne voortbrengselen naar de hallen gebracht te hebben, komen zij met eene vracht mest uit de stad terug. Dit mest wordt vervolgens in eene schuilplaats gebrachtmen legt deze op eenen hoop, die eene kleine oppervlakte grond be slaat, maar die iederen dag aangroeit naarmate nieuwe mest wordt aange- hrar.h f Het is noodzakelijk eenen luchttocht in het raidden van den tas te behouden, ten einde het overschot der warmte te later, verloren gaan. dat anderszins den tas zou kunnen doen ontvlammen om alle gevaar van brand af te wenden is het geraadzaam de mesthoopen van de woon huizen ie verwijderen. Het aldus droog bewaarde mest wordt, wanneer broei bedden dienen aangelegd te worden, ver mengd met nieuw mest. Volkskamei*. De Vergadering eindigde den redentwist ontstaan ter ge legenheid der vraag om inlichtingen be trekkelijk de ophouwing der Maasforten en hield zich verder onledig met de be raadslaging over 't wetsontwerp nopens de bescherming der kinderen door de foirekramers gebezigd. Senaat. De hooge Vergadering vervolgde de beraadslaging over de be grooting van inwendige en onderwijs. De brusselsche weêrhaan, meester Crocq sprak een ellenlang rekwisitorium uit tegen de wet van 1884 en deed de voor deden uitschijnen die de bloedwet van 1876, volgens hem in 't belang der ge- meentevnjheid opleverde. Jammer dat 't land er anders heeft over geoordeeld. De heer baron de Coninck en na hem de heer minister De Volder hadden geene moeite om al de drogreden door M.Crocq uitgekraamd op zegevierende wijze te wederleggen. STERFGEVAL. De heer Karei Lievens onzer stad, deel makende van eene der karavanen die ter gelegenheid van de pauselijke jubelfeesten naar Rome enz. trokken, werd zieke lijk bij den terugtocht bij zooverre dat men hem den Woensdag 25 april te Ge nua moest achterlaten, alwaar bij naar 't hospitaal werd gevoerd. Volgens bericht alhier zondag 11. aangekomen overleed hij nog den zelfden dag. R. I. P. K1ESKROMJK Het gemengde komiteit, uit katholieken en independenten gevormd, houdt zich ieverig bezig met hel opmaken der dub bele lijst van kandidaten (Senaat en Ka mer) tegen 12 Juni. Ik had u gezegd, dat voor de Kamer al de aftredende leden een nieuw man daat aanveerdden ik moet nochtans uitzondering maken voor M. Delebecque, die bepaald zijn ontslag geeft. Wat M. Parmcntier betreft, deze heeft gevraagd om op den lijst oor den Se naat gebracht te worden. Onder de nieuwe kandidaten voor de Kamer noemt men M. Neerincx, provin ciaal-raadsheer voor het kanton Hal, een uitmuntend redenaar, zoowel in het vlaamsch als jn het franscb. Het ware eene voortreffelijke aan winst, voor de brusselsche deputatie. Er is ook spraak van eene kandidatuur die M. Alexander de Burlet, den voortrel- felijken advokaat bij de brusselsche balie, zal aangeboden worden. (Handelsblad.) Dagboek In ons dagboek treffen wij vele bezonder- lieden aan over den oorlog die in deverle- dene eeuw Europa teisterde, doch alle de verhalen berusten op eenvoudige gezeg den en schijnen ons dus van weinige weerde. Wij laten ze daarom ter zijde en bepalen ons tot voorvallen in ons land of elders wanneer zij ons als melding waardig voorkomen. De winter van 17H0-G1, zegt onze dag boekhouder, was zeer zacht. Met den slappen winter, verhaalt hij, is alles soo malsch geweest dat 't cooren is gevallen, soo datter is dat maervan 50 schooven een vat en geeft en sommige 't dorschen niet weerd, soo dat 't oud cooren is opgeslagen van 15 tot 16 stuyvers. De parochie.of liever, praterye van Nieuwerkerken kocht niet alleen in de verledene eeuw de klokken van Aalst, maar de ook de oude orgel onzer Sint- Martinuskerk werd haar afgestaan. Hier omtrent lezen wij D'horgel uyt St. a Martens kerk van Aelst is tot Nieuwer- kerken gestelt en bunders gewys be- taelt en gekost met het verstellen wel 1000 guld. In januari 1762. Eenen franscb en heere staende sentinelle voor 't hotel c van synen konink met den avond heeft syn selven veel steken gegeven op hope om daer voor syn getrouwigheyd groo ten loon te hebben, seggende dat twee gasten wilden binnen gaen om den konink te vermoorden en met het be et letten dat sy hem soo souden gesteken hebben, maer de saeke wel ondersocht synde heeft den konink hem doen amende doen voor diffrerite kerken met eene keirsse in de hand en eenen brief op sijn hart en rugge waerop stond v stoorder van de trouw en rust, en dan i opgehangen. Februari 1762. Desen winter heeft redelyk soet geweest want men altyd 9 loof hebben connen trekken maer deze maend heeft het by nae alle daegen ge- snieuwd soo dat'er meer snieuw is ge- vallen als op dry jaeren te saemen, en op den 22 deser heeft hel onder het snieuwen gedondert, want tot Neder- brakel is den klok thoren van de kerk van den blixem in geslaegen en de o kloken gesmolten en twee huysen afge- brand. ALLERHAIVDE NIEUWS. Wij lezen nog in deNouvellesdujour: Onder den indruk van het schandaal dat woensdag plaats had, heeft de herto gin d'Aremberg, besloten de huwelijks- pic^iiii^ucucn Iiarer anucic UOCnier m Duitschland ofte Heverlé te doen plaats hebben. De familie deCroy en d'Aremberg had den, daar zij beiden Duitschers zijn, de burgerlijke formaliteit in het duitsche ge zantschap kunnen doen voltrekken en het stadhuis van M. Buis links laten liggen. Men meldt ook nog dat de regeering van Oostenrijk Hongarië haren gezant te Brussel per telegraaf uitger.oodigd heeft, inlichtingen te zenden over hetgeen er gebeurd is alsook over de incidenten waar de gebeurtenis in de Kamers aan leiding heeft gegeven. Insekten-etende Vogelen. De Moni- leur deelt den tekst meê van eenen om zendbrief van M. den minister van bin- nenlandsche zaken aan de gouverneurs der provinciën, waarin hunne aandacht getrokken wordt op de steeds voortdu rende overtredingen der reglementen, op de bescherming vaninsektenetende voge len. Dit reglement verbiedt nietalleen.de nachtegalen en leeuwerikken te dooden maar beschermt zelfs gedurende den jacht tijd de patrijzen en andere vogels en hun ne broeisels. De insekten-etende vogelen bewijzen den landbouwer groote diensten en dat wordt vooral op den buiten uit het oog verloren zoodanig dat de agenten, met de berscherming van de dieren gelast, som wijlen het bestaan ervan niet schijnen te kennen. Eene depeche uit Brussel aan den Temps meldt dat M. Beernaert een be zoek heeft afgelegd bij den gezant van Oostenrijk, om zijne spijt uit te drukken over de baldadigheden, die tijdens hel huwelijk der princes d'Arenberg ge beurd zijn. Nieuwe schandalen te Brussel. De stoet, die moest ingericht worden, ter gelegenheid der inhuldiging van het vaandel der leden van het Werkmanshuis zou. daar men nieuwe baldadigheden vreesde, geen plaats hebben. Maar toch zouden de werkliê zich in korps naar de St-Cudula kerk begeven, om de mis met de wijding van het vaan del bij te wonen. Dat ook kon de eerlijke liberale partij niet verkroppen en er moest op nieuw gemanifesteerd worden. De roode socia- listenvlag of de blauwe geuzenvlag, dia bonne heure maar het vaandel van eene katholieke werkmansmaatschappijal heeft het ook de nationale kleuren en de zinspreuk Eendracht maakt macht, dat is eene uildaging Gedurende de mis, zegt de Patriote, schaarden zich de nieuwsgierigen, waar onder M. Buis, voor de kerk. M. Wille- maers, prokureur des konings, was ook tusschen do groepen. Bond half twaalf .ertoonden de muzi kanten, die tot de muzikale uitvoering der mis hadden meègeholpen, zicli aan de kerkdeur. Circulez messieurs, luidde het bevel vandepolicie toen het volk uit de kerk kwam. Een veertigtal mannen, met knuppels gewapend, wachten op zekeren afstand, fluiten en roepen A bas la calotte Leve hei Werkmanshuis! antwoord de men. De kluppeldragers kwamen vooruit, vielen op de groepen en M. L..,, van St- Jans Molenheeck bekwam eenen slag,die hem het bloed iangs het aangezicht deed stroomen. De policie snelt toe en.... M. L...,de gekwetste wordt aangehouden. Nog verscheidene andere personen, zegt de Patriote werden door de policie weggebracht, omdat zij zich tegen de slokslagers verdedigd hadden. Zondag heeft een man zich te Ander- lecht op schrikkelijke wijze gezelfmoord. Op het oogenblik dat een trein onder de brug der Birmingliamstraat doorreed, sprong hij op de baan. Hij werd echter door de lokomotief opzij geworpen; maar bleef met den voet aan de riggels haperen. Zijne beenen werden vermorzeld en de man stierf, terwijl men hem in 't gasthuis verzorgde. Deze ongelukkige was van de kardoezenfabnek waar hij werkte, door gezonden en toen hij met dit ongelukkige nieuws thuis kwam, verliet zijne vrouw met hare vijf kinderen de echtelijke wo ning. Den 13 augusti zullen er in de stad Diest groote feesten plaats hebben, ter eere van den onlangs heilig verklaarden stadgenoot Johannes Berchmans. Men spreekt van eene feestkantate. stoet, ver lichting en prachtige straatversieringen, waarvoor van nu af reeds aanzienlijke sommen zijn bijeen verzameld. De ongelukkige onder-luitenant Leclerc, die verleden week in het koffie huis la Comte de Flandre, le Gent, uit het venster van de tweede verdieping op de binnenplaats sprong, is vrijdag morgend in het krijgshospitaal overleden. Die zelfmoord moet aan zinsverbijstering toe geschreven worden. Het was om die reden dat hij in beschikbaarheid moest gesteld worden. Ongeluk. Verleden zaterdag is te Boom een Baquetschip, door de hooge tij misleid, op den dijk gevaren en was er blijven opzitten, met in gevaar van in den dag door te breken. Zaterdag avond, bij hoog water, heb ben twee sleepbooten meer dan eene uur gewerkt om het schip te water te krijgen; doch gedurig braken louwen en trossen, zonder dat het vaartuig eenen duim van zijne gevaarlijke plaats afweek. Eindelijk doen heide sleepbooten geza- mentlijk eene leste poging, enkrak!.... men hoort een geweldig gekraak, de hon- UtiU,7., l.oo«l,ouw.O juiviioii IUC, IJtH schip is te water doch, het zinkt oogen- blikkelijk neer in de diepte! In min dan eene minuut was er van liet vaartuig niets meer te zien dan den wimpel. De talrijke personen die op het schip aan 't pompen waren, hadden nauwelijks den tijd om zich in een drietal booten, welke in gereedheid lagen, te redden. Het is bijna ongelooflijk dat een vaartuig in zoo weinige sekonden geheel kan zin ken. De baquet, die naar men zegt, slechts sedert drie dagen was verzekerd, is maandag morgend op de timmerwerf van Mr Thys te Klein Willebroeck gebracht. Hoe gevaarlijk het is met steenen le werpen, is woensdag te Wareghem eens te meer gebleken. Twee jonge scholieren vermaakten zich met steenen naar elkan der te smijten. Een van hen kreeg eenen steen in het oog, met het ongelukkig ge volg dat dit kostelijk lichaamsdeel bijna uit de oogkas hing. Dc kleine zal mis schien voor altijd zijn oog kwijt zijn. Leonie Vanden Berghe, huishoud ster te Ichleghem, werd dezerdagen door de rechtbank van Biugge veroordeeld tot 8 dagen gevang, om eene onwettige ver loting van eene geit gehouden te hebben, aan 10 centiemen het lotje 't Kan goed zijn dit eens le melden, als waarschuwing voor anderen. Menschlievendheid. Terwijl ons gouvernement zich ieverig bezig houdt om de vischkrisis te verhelpen, ontmoet men te Oostende mannen van hart die zich ook toeleggen om ze te verzachten met den geest van onbedachtzaamheid, van niet vooruitzicht te bestrijden, die tusschen de visschers al te veel ver spreid is. Van dit getal is de eerw. heer Pype, aalmoezenier van den aviso. Door zijne tusschenkomst vergaderden Paasch- Maandag 200 visschers van Oostende deze hebben eene vrije Maatschappij ge sticht en eene spaarkas ingericht die onder zijnen invloed zullen bloeien. Op dit oogenblik is M. Pype bezig met een werkhuis te stichten waar de doch ters der visschers het naaldwerk zullen komen leeren en, terwijl zij er den geest van orde en ven arbeid aanwerven, tevens een klein dagloon verdienen zul len. Van zijnen kant doet de heer pastoor deken van Oostende voor de kleine kin deren der visschers, die het gesticht der Broeders bijwonen, eene bijzondere school oprichten in welke M. Pype prac- tische lessen van zee-wetenschap gaat geven. Het is ons aangenaam deze leiten, ver schuldigd aan het privaat godsdienstig initiatief, in onze kolommen te kunnen aanstippen. Waar zijn de geuzen die door hun eigen en met hunne beurs zulke werken van menschlievendheid tot stand bren gen Gij zult ze te vergeefs zoeken, zoowel te Oostende als te Aalst. In de stad Dinant heeft eene gru welijke misdaad plaats gegad. Zekere Pirei heeft zijeen broêr, een gehuwd man die twee kinderen heeft, gedood bij mid del van twee messteken, in den rug en in den hals Do misdaad gebeurde op de straat, vlak voor de vvouing van M. de i prokureurdes konings. Belgische uitwijkelingen. Honderd en acht waalsclie Belgen, uit Europa ge komen met de stoomboot, Lac Ontario zijn op 4 april te Boston ontscheept, en den 5" 'smorgetids te Montreaal (Canada) langs den Pacific aangekomen. 25 dier Belgen blijven te Montreal 15 gaan naar engelsch Columbië, en de overigen zullen zich in Manitoba, paro chie St Alphonse, vestigen. Twee komen uil Frankrijk, de anderen uit België één spreekt vlaatnscli en allen spreken franscb. Zij bezitten een kapitaal van 578,000 franks;op 1 Juli aanstaande zullen hunne familiën zich bij de uitwijkelingen ver gen. Eene les. De leste woorden op het schavot zijn gewoonlijk min of meer indrukwekkend. Te Jeffersonville werd een misdadiger opgehangen wegens moord Op het schavot slaande, met de koord in de hand, sprak hij het volgende: Indien iemand uwer ooit eert glas whis ky (genever) drinkt, denkt dan, vóór gij het aan uwe lippen brengt, aan mij en ziet dan op den bodem van hel glas, ol gij daar een koord kunt zien. Mijn strop heb ik ook op den bodem van het jene verglas gevonden. HOLLAND. De tulpen van Haarlem. Honderde vreemdelingen in rijtuig, te peerd, met velocipeden en te voet, bezoeken thans dagelijks Haarlem en zijne omstreken, ter gelegenheid van den bloeitijd der tulpen, waarvan men nergens elders zulke talrij ke en schoone soorten te zien krijgt. Bijzonderlijk te Bloemendaal en Over- veen vindt men parken van tulpen en hy- acenthen, die de bewondering der lief hebbers gaande maken. Wat echter de bezoekers zonderling voorkwam, was, dat hier en daar hon derde bloemen ter zijde geworpen lagen en daar nutteloos verwelkten. 't Is het gevolg eener beslissing, geno men door het grootste getal kweekers. Voortaan zal het niet meer gemakkelijk zijn zich bloemtuilen van tulpen te ver schaffen, noch in het land, noch in den vreemde, alhoewel zij vroeger in massa in alle richtingen verzonden werden. Volgens gezegde beslissing worden de bloemen niet meer verkocht, met het in zicht nlriimrip.n vprknnp Hpr knollen meei' uit te breiden. De bloemmarkten van Londen beklagen zich bijzonder over dien maatregel, zeg gende. dat hel beste middel om de knol len te doen koopen niet bestaat in het vernietigen der bloemen, maar wel in het zooveel mogelijk verspreiden dier prachtige voortbrengselen, om ze lot aan beveling der planten te doen dienen. Zij hebben misschien geen ongelijk. Peterolie in bakken. Vrijdag trok ken een honderdtal belangstellenden, daartoe uitgenoodigd door de heeren Horstmann en C®. naar de bergplaatsen van peterolie op Charlois, om getuigen te zijn van de lossing van peterolie die voor de eerste maal aldaar werd aangevoerd met eenen zoogenaamden tanksteamer zijnde een stoomboot waarin de peterolie niet in vaten, maar in bakken (tanks) werd aangevoerd. Uit den stoomboot wordt de peterolie opgepompt in buizen en geleid naar vergaarbakken, welke 50,000 vaten pe terolie kunnen inhouden. Twee van deze hakken zijn gereednog twee andere zullen er worden bijgebouwd. Nabij deze bakken is de inrichting om de peterolie in vaten te tappen. Sloom is daarbij de grootste werkkractit, waardoor het mogelijk is dagelijks 2000 vaten te vullen. De eerste tanksteamerdie heden ge lost werd, hield 28,000 vaten peterolie in De geheele inrichting is verveerdigd naar keurig amerikaansch model. FRANKRIJK. Een zonderling dier. De leste post boot uit China, die zaterdag te Marseille is aangekomen, heeft voor den Planten tuin te Parijs een vreemdsoortig dier meêgebraclit het heelt een lichaam zoo als onze varkens, de rug is zwart, de buik wit. De kop en de helft van het lichaam tot aan de maag zijn geheel ge lijk aan die van een verken, maar de rug en het achterlichaam vormen twee deelen op zichzelve. Het dier heeft twee steerten, vier poo- en twee onderbuiken het ligt voortdu rend op den buik. 'Men heeft veel zorgen moeten gebruiken om het dier van koude te bewaren en buiten den invloed onzer temperatuur te houden. Eene Diefegge. Dezer dagen wan delde eene net gekleede juffrouw in de magazijnen van den Bon Marchè le Parijs, langzaam rond de uitstallingen het was eene naaister, Louisa L. genaamd. Na hare zakken mol allerlei koopwaren te hebben opgevuld, meende zij stil het magazijn te verlaten, wanneer een op ziehier haar eventjes op den schouder likte en zeer beleefd zegde Verschooning, mevrouw, maar mij dunkt dat gij vergeten hebt aan de kas te gaan betalen. En met reden, zegde Louisa, L. met stoutmoedigheid, want ik heb niets gekocht. Dat is ook mijn gedacht, hernam de opzichter, maar gij hebt ten minste toch 't een en 't ander meêgenomen. Gelief mij te volgen. De jonge naaister beweerde het slacht offer eener dwaling te zijn, maar dat alles diende tot niets. Men bracht haar bij den policiekommissaris en men vond voor 1500 frank gestolen voorwerpen in haar bezit. Louise had een goeden dag gehad, maar hij was ongelukkig slecht geëin digd voor haar, want zij werd in de ge vangenis opgesloten. Misdaad te St-GermainEen dub bele moord is te St-Germain d< s Bois ge pleegd. Gilbert Charpentier, welhebbend land bouwer, 50 jaar oud, woonde met eene oude dienstmeid op het gehucht Daranti- aume. Zondag lest, rond half twee, ging een buurman voorbij de openstaande huis deur en riep He Charpentier gaat ge meê op slek- kenvangst Daar hij geen antwoord bekwam ging hij voort. Twee uren latUr kwam hij langs den- zeilden weg terug en ging binnen om aan Charpentier een werktuig ter leen te vra gen. Nauwelijks had hij den dorpel over schreden. of hij sprong van schrik ach teruit, hij het zien van het bebloede lijk zijns buurmans, die met verbrijzeld hoold op den grond uitgestrekt lag. In het bed ontwaarde hij eene vorm- looze massa het was deoude meid Frank, die onkennelijk was door de talrijke bijl slagen, die de moordenaar haar had toe gebracht. De kassen waren opengebroken en de schuiven waren langs binnen met bloed bevlekt men vond nog enkel 6 stukken van 5 frank en in een stukje papier 70 (r. in goul dat door den moordenaar waar schijnlijk vergelen was. Het parket heeft aanstonds een onder zoek begonnen. De zoon Charpentier, soldaat bij het leger, is aanstonds ontbo den hij denkt dat de gestolen som tot 1000 ol 1200 fr. moet beloopen. Tot hiertoe heeft men enkel verre ver moedens. Eene zeldzaamheid. Te Calais heeft zaterdag eene zeldzaamheid gevierd geweest. Zekere M. Mercier-Gremain heeft zijne gouden bruiloft gevierd, en wat meer is zijne moeder heelt dezelfde bijgewoond zij is geboren in 1793. M. Mercier is geboren in 1816 en zijno vrouw in 1818. Indien al de kinderen en kleinkindereu de bruiloft bijwonen, zullen er rond de 85 zijn. Geschiedenis eener onverwachte erfe nis. In hel nummer 22 der rue Saint- Thibault, in het stadje Provins, woont een zeer arm huisgezin. De vader, Jean Oilier, is melser van stiel, maar dewijl hij reeds geruimen tijd zonder werk is, zoo moet de man in de naburige bosschen op zoek gaan naar hout, waarvan hij bezems verveerdigi, die soms maar met de grootste moeite aan den man kunnen gebracht worden. De moeder doet al wat mogelijk is om eenige centen te verdienen in de zeldzame oogenblikken welke haar de zorgen la ten, die zij aan hare vijf kinderen ver schuldigd is. Hel huisgezin leeft er zoo maar op aan, met hunne geringe winsten en het weini ge dat de openbare liefdadigheid hun toe steekt. Hoe armzalig ook, de goede lieden wa ren tevreden met hun lot, en hunne ver zuchtingen hadden nooit verder gestrekt, dan om eiken dag hunne broodkorst ver zekerd te hebben. Men oordeele over de verbazing van de vrouw Oilier, toen zij in den loop van de maand maart een schrijven ontving van een neef uit Barle-Puc die zoo arm was als zij zelf, meldende dat een broeder barer moeder genaamd Bonnet, overleden was in Indië eri er eene fortuin van 77 millioen achterliet. De vrouw Oilier had in hare kindscheid dikwijls over dien oom hooren spreken zij wist dat hij naar den vreemde getrok ken was, maar had er nooit aan gedacht, dat hij had kunnen fortuin maken. Oom Bornet was reeds lang gerangschikt on der de dooden en men had reeds meer dan een gebed voor zijne zielrust gestort iu liet armmoedig gezin der Olliers. De goede vrouw hechtte dus iu den beginne niet veel geloof aan den brief van haren neef. Eenige dagen nadien werd zij echter bij een notaris ontboden en deze deed vrouw Oilier in naam van een zijner kollegas eene volmacht teeke- nen om de stappen te doen welke noodig zijn tot de inbezitneming der erfenis. Nu moest men het wel gelooven. De vrouw verhaastte zich alsdan van de gelukkige lijding aan haar gezin en zelfs aan de ge- buren te vertellen. De moeder zegt aleen over het onverwacht geluk blijde te zijn, omdat zulks haar toelaten zal hare kin deren eene goede opvoeding le geven. Volgens de toelichtingen ingewonnen door Mler Capron, notaris te Provins, welke zich met deze zaak bezig houdt, zou de erfenis nog aanzienlijker zijn, dan de brief van den neef uit Barle-Duc deed veronderstellen, In plaats van 77 millioen zal er minstens spraak zijn van een hon derdtal millioenen.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2