Bond der Katholieke Bekwaam- htidkiezers. zonder v.-pes worden toegepast. De graaf van Winchilsea er. andere heeren spra ken in den zelfden zin. Markies Salisbury antwoordde Hij deed uitschijnen dat de hopplanters niet alleen waren, om zich te verzetten tegen den geheel vrijen invoer. Dit stelsel heeft zeker nadeelige gevolgen gehad, doch men mag niet vergelen dat Engeland zijnen rijkdom te danken heeft aan den vrijhandel. Een invoerrecht op de hop, zou ook weldra een recht op het graan na zich sleepen. Trouwens zulk een invoerrecht op hopsoorten zou in het Lagerhuis geene kans tot gelukken hebben, want het zou niet alleen verworpen worden, door de liberalen en de unionisten, maar ook bijna door de helft der konservatieven. LANDBOUW De kleine platte erwt. Als men eene nota moet gelooven van Dr Stutzer, ver bonden aan het proeflaboratorium van Bonn, onlangs verschenen in de Deutsche landwirthschaeliche Presse, te Berlijn, door Parey uitgegeven, zou men de hand ge legd hebben op eene voederplant, van groote waarde uit hoofde der kracht van haren groei in de zandachtige gronden, en door haren rijkdom in voedende be- standdeelen. De kleine platte erwt Lathyrus sylves- tiis) is de bedoelde plant. Zooals haar naam aanduidt, maakt zij deel van die familie peulvruchten, welke vele geleer den en landbouwkundigen beschouwen als den ophooper bij uitstek van de stik stof welke hare lnchtorganen aan de at mosfeer onttrekken, zonder er zich te zeer om te bekommeren of het recht streeks of onrechtstreeks is, hetgeen nog niet vastgesteld is. Tot in de laatste tijden was de kleine platte erwt enkel gekend als wilde plant. In Duitschland, waar men ze van dichter bij dan elders heeft beschouwd, heeft men vastgesteld dat zij met kracht schiet in de magerste en dioogste kleigronden. Deze omstandigheid had reeds den heer SchulU, van Lupitz, getroffen, die in eene mededeeling gedaan in den land- bouwclub van Berlijn, heeft gemeend in algemeene bewoordingen het oordeel te mogen vermelden dal de teelt zou kunnen trekken uit de soorten kleine platte erw ten welke in vrijen staat groeien. De opmerking van den heer Schultz was niet verloren. Zij werd weldra her nomen door een nederig rondreizend professor, den heer W. Wagner, van Westliofen, in het distrikt van Arusberg, en bijna gelijktijdig door den heer Olto Kühnemann, Stettin. Beiden schaften zich zaad aan van de kleine platte erwt, onderwierpen ze op kleine schaal aan proefnemingen, en maakten van de op brengsten hooi, in de lucht gedroogd, en ingekuild voeder, dat zij aan koeien te eten gaven. De koeien wilden eerst het hooi niet eten maar zij verbruikten het volgaarne als ingekuild voeder, dat eenen goeden geur en eenen gesuikerden smaak had. Bleef te welen welke de voedende waarde van dit nieuw voedsel was. De oplossing van dit vraagstuk werd toever trouwd aan doktor Stutzer, dieonmidde- lijk overgegaan is tot eene reeks ontle dingen van het voeder in den staat van droog hooi en zoete inkuiling. Onlangs deed hij de uitslagen zijner opzoekingen kennen, waarvan ik u natuurlijk de bij zonderheden spaar, en die besluiten tot eenen inhoud voorde kleine platte erwt hooi, van 22,31 t.h. proléine, waarvan 20,81 verteerbare, stoffen samengesteld uit 3,96 amide (niet albumineus stikstof- houdend lichaam) en van 16,83 verteer bare albumine voor de kleins platte erwt inkuiling, van 28,38 t. h. proléine waarvan 8,30 amide en 18,13 verteerbare albumine. In 't opzicht der vette stof, doet het hooi der kleine platte erwt, vergeleken bij het hooi eener weide van gemiddelde hoedanigheid en hij datgene der klaver, eene sterkere evenredigheid uitschijnen, 't Is hetzelfde en op nog uitdrukkelijker wijze, voor de proléine. Welk gewicht in droog voeder kan de kleine platte erw t wel per hectare opbrengen? Daarop laten nog te weinig talrijkeen te onlangs geno- meu teellproefnemiijgen niet toe te ant woorden. Nochtans gelooft de lieer Wagnsr dat dit omtrent 10,000 kil per hectare kan bereiken. Doch Dr Stutzer meent dat dergelijke opbrengst zeer hoog is, vooral als men bedenkt dat de Lathy rus silvestrïs bestemd om gekweekt te worden op gronden, zoo arm en zoo droog dat de spaansche klaver er slechts eenen geringen oogst zouden opbrengen. (De Akkerbouw.) RECHTERLIJKE KRONIJK. Jacht. Langs den openbaren weg wordt een haas gevonden, gevangen in eenen strop een boer komt voorbij, ziet hem, doet hem uit den strop en neemt hem mede, De boer wordt vervolgd wegens dief stal en de correctionneele rechtbank van Hasselt, zich steunende op een vonnis van het verbrekingshof, verklaart dat deze haas toehoorde raad eens aan wien aan den eigenaar van den grond neen aan wien dan maar dood eenvoudig.... aan den loerjager, die door zijne wetsovertreding er de eigenaar van zou geworden zijn Waarvan kosten vijf franken boete. Ingevolge van een ander schoon recblbegtip, kan de ver oordeelde niet in beroep gaan omdat de rechtbank de lieftalligheid heeft gehad hem slechts eene boete van politie toe te passen, terwijl bet openbaar ministerie het recht bezit in beroep te kunnen gaan Hel verbrekingshof zal geroepen worden om over het geval uitspraak te doen. Een dief kan niet eigenaar worden van het door hem gestolen voorwerp (art. 2279 van het burgerlijk Wetboek) Waar om zou het anders gesteld zijn met den loerjager die, alles ingezien, den haas steelt dien hij met den strop vangt Stadswaag. Zekere heeren beweren dat onze bemerkingen aangaan de de benoeming van een bestierder on zer stadswaag ons worden ingegeven uit wrok tegen de juffer die thans voorloopig met den dienst is gelast. Dwaling 2 groote dwaling waarom zouden wij ons nu toch op die juffer wil len wreken 't Is wel mogelijk dat zij het zegt, want ze wees wel de personen aan die, volgens haar, de schrijvers of ingevers waren geweest van ons eerste schrijven Die beschuldiging verdienen wij niet. Alleen hebben wij onze pen gescherpt om de onbetwistbare rechten onzer me deburgers en landgenoten tot deze bedie ning te herinneren. VN ij handelen in deze zaak uit loutere genegenheid tot onze medeburgers en landgenoten en indien anderen meer voorliefde koesteren voor den vreemde ling dan wij, ze moeten het maar weten. Doch vooraleer anderen te beschuldigen zouden zij wel doen eens de ooren open te zetten en te luisteren naar 't gene dagelijks in de stad luidop gezegd wordt en dan zullen zij vernemen dat er bijna algemeen aan onze bemerkingen wordt toegejuicht. Wij herhalen het nogmaals wij bande len niet in 't belang van dezen of genen kandidaat, zij zijn ons allen even lief, maar wij zouden aan een onzer eersie plichten te kortblijven, indien wij eene schuldige stilzwijgendheid hadden blijven bewaren haporaal P. vraagt ons of wij hem eens zouden willen zeggen hoe en op welke wijze wij kennis hebben genomen van de antwoord des heeren Bevel hebbers onzer Burgerwacht op de vraag van vernietiging der kiezingen. Wel, jonge, dat willen wij u maar zoo kort mogelijk doen begrijpen. Als lid van den Herzienirigsraad werd het kemelachtige factum door den heer Bevelhebber onderteekend, ons medege deeld ten einde de noodige inlichtingen te geven door 't Provinciaal Bestuur ge vraagd. Wij bekennen dal men regelmatiger had kunnen te werk gaan men zou den Herzieningsraad hebben kunnen doen vergaderen en hem alle de stukken on derwerpen, in plaats van afzonderlijk aan de leden inlichtingen te vragen. Maar waartoe zou dat geleid hebben De heer Bevelhebber die getoond had dat hij van de kwestie zooveel versland en kennis heeft als 'neu bok van safraan te keuren, met het factum van ongerijmd heid, dwaasheid en onzin te onderteeke nen door den beul der Burgerwacht op gesteld, kon immers de gevraagde inlich tingen niet verschaffen Begrijpt gij het nu, kaporaaltje Maar zeg eens, jonge, wij hebben u nu rondborstig de waarheid verklaard, doe ons nu, op uwe beurt, ook eens 't ple zier van ons te verklaren hoe en op welke wijze kapitein L. V. A. in 't bezit van 't orginaal der vraag van vernietinging der kiezingen is geraakt bij zooverre dat hij het in de estaminets en overal elders, aan wie liet maar wilde, ter lezing aan bood Wij beklagen ons hierover niet zulde, jonge, 't stuk mag door elkeen gelezen worden, 't staat op zijne poolen, gelijk men in Vlaanderen zegt, maar zie, eene antwoord op onze vraag zou ons toch aangenaam wezen Tot zondag dus Volkskamer. De beraadsla gingen over de wijzigingen aan de ta bakswet werden voortgezet. Hetonlwerp des gouvememer.ts mits eenige onbedui dende veranderingen werd in eerste stemming aangenomen. Voortaan zal ieder huishouden slechts 80 planten vrij van accijnsrecht mogen kweeken. 2' SEKTIE. Maandag 14 Mei 1888, om 8 ure des avonds, ter herberg De Visciiertj bij den heer L. De Vylder, Langeiidder- straat. Prijskamp op den Bak, naar schoone prijzen. ALLERHANDE NIEUWS. Die/stal bij M. De Meersman. Een der daders aangehouden als verdacht deelgenomen te hebben aan de plunde ring van eenen goudwinkel te Armentiè- res, werd in bezit bevonden van eenen zilveren remontoir N° 34741 voortsko- mendc van den diefstal bij den heer De Meersman alhier. In den nacht van maandag tot dijns- dag werd ten koffijhuize. Het Concert Keizerlijke plaats alhier, eene vensterruit van het vierde raam ingeslagen. Dedader of liever de daders drongen langs daar binnen, openden de deuren en doorzoch ten schuiven en kassen. Niets ten andere was onder T bereik der dieven gebleven dan een mandje de biljartbollen bevat tende. Er werd niets gestolen. Talrijke phosphoorstekjes en droppen eener bou gie van de piano genomen,lagen overden vloer verspreid. In den zelfden nacht werden nog ven sterglazen ingeslagen bij MM. De Vylder- Borreman, Kruidenier, Molenstraat en Podevyn-Torrini, winkelier, nieuwslraat. Bij den heer De Vylder vond men des morgens de voordeur wijd open staan maar niets werd gestolen, doch bij den heer Podevyn had men langs de opening eene halve bloedpens eenige brood jes en krentenkoeken meegenomen. De daders worden ieverig opgezocht. "Vrijwillig gewapend Pompierskorpg.- Zondag aan slaande 13 dezer maand, zullen alhier ten Stadliuize proefnemingen plaatsgrij pen met eene nieuwe mekanische brand ladder vervaardigd door den heer Penne manSergant bij ons korps en meester- timmerman, volgens de opgaven en tee keningen van den beer De Lobel bevel hebber van 't Pompierskorps van Schaar beek bij Brussel. De ladder welke eene hoogte van 24 meters bereikt en tot 26 meters kan klimmen, leunt en klikt op eene kapel welke in een vierwielig voertuig is ge plaatst, al de reddingsbenoodigheden be vattende welke in eene brandramp van dienst kunnen wezen zoo als: een red- dingszak en darmmolen tot zelfs eene spuwende en zuigende brandpuit des noods kunnende dienen als luchtpomp 't gene de noodzakelijkheid van andere voertuigen vermijdt. Dees voertuig heeft de eigenschap van in ieder straat doortocht te hebben. De kapel beweegt zich naar keus op eere draaispil op zulke wijze dal de lad der in allo omstandigheden zich vlak tegenover den eigendom kan bevinden alwaar de redding of den aanval op liet vuur moet plaatsgrijpen, hetgene dus de helling voorkomt welke reeds bestaande ladders vereisschen en daardoor weinig geschikt zijn bevonden. Te midden dier kapel is de zak opge rold, deze verheft zich naar willekeur ter hoogte waar de redding vereischt wordt. Dees nieuw stelsel is reeds verzocht voor de opening der Groote Wereldten toonstelling te Brussel in Juni eerstko mende. De bevelhebbers der verschillige Pom pierskorpsen des lands zijn tot deze proefnemingen uitgenoodigd geworden. De hollandsche socialistJ.A. Cohen, in dat land veroordeeld tot 6 maanden gevang voer politieke misdrijven en die zich tijdelijk te Gent gevestigd had, komt een bevel te ontvangen hem verzoekende maar seffens pak en zak te nemen en uit het land te vertrekken. Die maatregel is uitmuntend want die gast leverde zich in ons land over aan het verspreiden van leerstelsels die niet mogen gedoogd worden van wege vreemdelingen. Vooruit niettemin noemt dit eene schanddaad Het socialistenblad le Peuple zegt dat de Raad der socialistenpartij van Brussel, donderdag avond besloten heeft, eene lijst van kandidaten saêm te stellen voor de Kamerkiezing van 12 juni. Zij zullen strijden op socialistisch ge bied zonder tusschenkomst van de par tijen. Zaterdag heeft er in de gemeente Koewacht (Zeeuwsch Vlaanderen) een ongelukkig geval plaats gehad. Een jacht wachter, op zijne ronde zijnde, betrapte eenen wildstrooper op heeter daad. Hij ging naar den persoon toe om hem zijnen naam en woonst te vragen en een pro ces-verbaal te kunnen opmaken. De wild strooper stak zijn geweer naar den jacht wachter uit. Deze greep het vast. Er ont stond eenen strijd tusschen beiden, om het geweer meester te worden. In de worsteling sloeg de kolf van het geweer tegen het hoofd van den jachtwachter. De haan van het geweer sloeg neêr en het schot ging af. De wildstrooper kreeg de volle lading in zijnen buik en viel le venloos ter aarde. Dit geval heeft eene algemeene opschudding in heel de om streken te weeg gebracht. Heden hebben wij vernomen dat er dezen nacht eene vechtpartij te Clinge Waes heeft plaats gehad. Een persoon zou doodelijk gewond zijn. Tot hiertoe ontbreken verdere inlichtingen. De rechterzijde der Kamer heeft vrijdag eene vergaêring gehouden te Brussel. Rond de veertig leden woonden ze bij. Eene vrouw uit de Cuerensstraat te Brussel bracht een 3jarig kind in bet St-Pielersgastbuis, dat bij een voedster ter verpleging geweest was. Het arme schaap was op zulke schandelijke wijze verwaarloosd en mishandeld dat liet van 't hoofd tot de voeten met blauwe plek ken en kneuzingen bedekt, terwijl een zijner voorarmkens gebroken was. Het schijnt dat de man der voedster dit kind op zoo gruwelijke wijze mishandeld had. Die kinderbeulis aangehouden. Zondag 11. kwamen een aantal vreedzame beêvaarlgangers langs de vaart van Willebroeck, van Scherpenheu- vel. Een nog al groot getal leden van eene roeiclub vonden de gelegenheid al te schoon om die vreedzame menschen op liberale manier te beleedigen. De beêvaarders gingen voort zender een woord te zeggen. Die lijdzaamheid wakkerde de verdraag zame. liberalen aan zij roeiden naar kant, sprongen aan wal en vielen de beêvaar ders aan. Dit leste was er le veel men had zich laten beleedigen, door die 23 april-gas- ten maar zich laten slaan, dat was wat al te erg. De leden der beevaart slaken dan ook de handen uit de mouwen, en gaven aan die heerkens verdiend loon niet alleen kregen deze eene goede rammeling, maar eenigen mochten zelfs een koud bad nemen in bet kanaal. Dit leste zal hunnen liberalen iever zoo wat bekoeld hebben. Een halt dozijn werden naar hun woonhuis gedragen. De liberale pers zal weer vertellen, dat de beêvaarlgangers. de belecdigcrs, de aanvallers zijn geweestdat zij in 't wa ter zijn gesprongen om aan boord te ko men en dat zij daar die arme liberalen deerlijk hebben mishandeld De policie heeft een onderzoek begon nen. H anorders te Leuven. Een brief aan den Patriote gezonden, maakt melding van ongeregeldheden, die zouden plaats gehad hebben na het jubelfeest en na het vertrek van de meeste genoodigden. Een groot getal studenten en oud-stu denten stapte zingend voorbij het stad huis. De pandoeren (policieagenten) ver boden bet zingen. Dan zullen wij op stap gaan. De pandoeren schoten vooruit, vatten deugene, die dit gezegd had bij den kraag en brachten hem naar den policiepost. De makkers van den gevangene kwa men er tusschen, maar dit scheen de po licie gelegenheid te geven om eene tweede aanhouding te doen. de pandoeren ont vingen de studenten met uitgetrokken sabel. Een troep liberalen en straatjongens hitste de policie op, floot en schreewde, zonder dat dit door de pandoeren verbo den werd. Eene andere groep studenten, die in 't Café des llrasseurs gezeten was, snelde ter plaats en weldra werd het gerucht oorverdoovend, daar de leuvensche voyous insgelijks gedurig in getal aan groeiden. En de pandoeren bleven gedurig de studenten chargeeren, terwijl zij de flui ters en schreeuwers vrij spel lieten. Een tiental agenten kapten links en rechts en bielden maar aan, zoodat de protestaties gedurig heviger werden. Het is te hopen dat het gerecht licht in die zaak zal doen schijnen, daar de poli cie hier, op door en door brutale manier, schijnt te werk te zijn geweest. Verbrand. Zaterdag avond, ten half tien, ontstond er brand bij een in woner der Kroonstraat, te Borgerhout. Door het omvallen eener petroollamp hadden de kleeren van twee meisjes, een van 13 jaren en een van 18 maanden, vuur gevat. Het jongste kind werd erg verbrand, het andere bad de tegenwoor digheid van geest gehad, zich op den grond te laten vallen en werd hierdoor alleen aan de beenen gewond. De beide kinderen worden bij hunne ouders ver zorgd. Te Haine-St-Pierre heelt een ernstig ongeluk plaats gehad. Door eene onge kende oorzaak sprong de stop uit de bus van een grooten stoomplethamer. Een werkman werd in volle borst getroffen en bleef op den slag dood. Het lijk was schrikkelijk verminkt. Geheel de borstkas was verbrijzeld, de buik als opengebar sten terwijl hel hoofd ook nog eene schrikkelijke wond droeg. In de glasblazerij van La Louvière heeft een verschrikkelijk ongeluk plaats g< had. Een werkman viel in eenen ketel gesmolten glas. Men kan denken in wel ken toestand de ongelukkige uit zijn zonderling bad werd gehaald. Hartver scheurende kreten galmden door het werkhuis, zoo dat al de andere arbeiders de tranen in de oogen hadden toen hij werd weggebracht. Het werk is in de Borinage alge meen hervat,zonder loonsverhooging. De werkstakers hebben dus, door naar de anarchisten te luisteren, weer eenige dagen loon verloren, zonder dat zij hier voor eenige vergoeding terug vinden. Ondanks de meetings die de socia listische aanleiders week voor week in richten, gelukken zij er niet in de werk staking algemeen te maken. Eenige krachtige maatregels, door de patroons genomen, onder andere het afdanken der opstokers, schijnt de groote massa af te schrikken. Althans de werkstakers heb ben den arbeid herval. Burgerlijk huwelijk. Een liberaal blad van Charleroi meld; dat de heer Edm. Gailliez, schepen van den burger lijken stand, te Bergen, ten einde den luister van het burgerlijk kontrakt te verhoogen, besloten heeft voortaan al de huwelijksakten te ontvangen in officieel kostuum. Twee policie-agenten in grooten tenue zullen bij elke akte tegenwoordig zijn en bij de intrede van mijnheer den schepene zal een hunner met luider stem roepen Hoeden af De Courrier de Bruxelles doet le recht opmerken dat het zoo nog maar mager is. Er zou een draaiogel of een akkordeon moeten bij zijn. Een gelukkige vond. Men schrijft uit Moescroen, 3 mei Gister, rond den middag, hoorde de vrouw van den on derkoster in liet portaal der kerk eenige kreten 't waren deze van een klein kind Zij ging op zoek en vond welhaast een kind in een verborgen hoek. Het arm schaap, dat zeer ellendig gekleed was. is een zeer schoon meisje, zeker rond de 4 weken oud. De vrouw ging hef kind dragen in eene herberg dicht bij de. kerk. Onmiddellijk kwam veel volk toegeloopen. Mad. Gaf- feau-Lobel kwam daar ook en het kind in hare armen nemende zegde zij ik heb geen kinders, deze kleine zal de mijne zijn. Haar echtgenoot wendt de noodige pogingen aan om het kind te mogen be waren. Ter gelegenheid van het koninklijk besluit over de kiezing van Moeskroen, waarbij drie katholieken en een liberaal gekozen zijn verklaard en eene balloltee- ring tusschen drie andere katholieken en eenon geus wordt bevolen, hebben de katholieke muziekmaatschappijen dier stad aan de gekozene katholieken eene serenade gegeven. De geuzen overal dezelfde heb ben daarin een voorwendsel gevonden om de katholieken aan te randen, met stokken te slaan en met steenen le werpen. De lauweren der Brusselsche geuzen- studenten hadden hunne vrienden van Moescroen het slapen belet. Nu hebben zij geloond dat zij van denzelfden kaliber zijn. HOLLAND. Meiavond op Texel. Van het hol- landsch eiland Texel wordt, in date 28 April, het volgende geschreven Het is een pret voor de jongens, in de laatste dagen van April, met groote matten, aan de vier punten gedregen, met handkarren en kruiwagens lanes de huizen te gaan, om te halen en te slee pen, te kruien en te dragen wat is ver sleten en wordt weggeworpen, terwiil zij vroolijk zingen Hekken en stekken, Jotten en palen, Als je ze niet geeft, dan zullen wij ze ha- Hooi, hooi, [len. Heb je nog strooi, Heb je nog oude manden, Dan zullen wij ze in den Mei verbranden. Buiten bet dorp, op den dijk, wordt alles Bijeen vergaard en opgestapeld, om in den vooravond van den 1 Mei den rooden baan erin te jagen. Dat is de Meiblits. Dan stijgen de vlammen hoog boven de hoofden van het jonge volkjnn uit, dat met handen en monden er muziek Bij maakt, en de hoogte der vlammen verkondigt aan geheel het eiland, waar de grootste Mei-blits is bijeenvergaard. Tusschen Vrijmetselaars. —-De Nieuwe IJselbode verhaalt de volgende historie, welke te Zwolle heeft plaats gehad. Zekere Lodger, reiziger voor de eene of andere fabriek, had de zaken wat al le veel verwaarloosd en was niet meer in staat om zijne schulden te betalen Hij vertrok van hier en liet voor schuld bij zijnen huisheer een valies met eenige oude kleedingstukken en papieren staan. Maar op eenen schoonen morgen kwam M. Brouwer, stoelmeester van de loge te Zwolle, in gezelschap van den kommis- saris van policie. en doorsnuffelde de achtergelaten papieren, totdat hij het vrijmetselaarsdiploom van den ontvlucht te in handen had. Op eene aanmerking van den huisheer, die deze wijze van omspringen met eens anders goed wel wat vreemd vond en ze wellicht niet zou geduld hebben, had M. Brouwer zich niet in gezelschap van den policie-kommissaris bevonden, op eerie aanmerking dan verklaarde M. Brouwer Ja, ziet ge, wij vrijmetse laars zijn allen broeders,maar als iemand met goed oppast dan b... en hiermeê ver scheurde hij dit diploom. Deze handelwijze van M. Brouwer is ongeloofljk. Immers het zwakste geheu gen heeft nog niet kunnen vergeten, dat, volgens hem, een vrijmetselaar tot den dood toe vrijmetselaar blijlt. Maar waar om dan dit diploom vernietigd Leo Taxil, de bekeerde fransche vrij metselaar, vertelt inlusschen, dat de vrijmetselarij aan niets zooveel hekel heeft als aan arme broeders. Zou bier bet onmogelijke beproefd zijn om er van eenen los te komen Inmiddels hopen wij dat de bevoegde overheid aan voortgelijk bedrijf, onder toezieht van de policie gepleegd, hare goedkeuring niet zal toegeven. FRANKRIJK. Doodelijke val. Te Armentières is verleden week een verschrikkelijk onge luk gebeurd. Eenige werklieden, in dienst van den ondernemer Bonte, waren bezig aan het leggen van een dak, op een buis in de rue de l'Ecole Een werkman, Louis Odent, 17 jaar oud, wilde door het venster naar binnen gaan, maar zijn voet school uit en de ongelukkige viel van eene hoogte van 42 meiers met het hoofd naar beneden op den grond. M. Bonte, zoon, vloog hem ter hulp, maar de ongelukkige jongeling gaf na eenige zuchten den geest. Een ander werkman, die ook op het dak zat, verloor van schrik bet bewust zijn en zou zeker beneden gevallen zijn, hadden zijne kameraden hem niet kun nen vastgrijpen. Men heeft hem bij middel van koorden moeten beneden laten. Vreeselrjke instorting. Op eenige kilometers afstand van Grenoble, te Quaix, heeft eene vreeselijke instorting van rotsen plaats gehad, die het gehucht Goniénes gedeeltelijk vernietigd hebben. Op 4 mei 's avonds, scheurde boven op den berg, gekend onder den naam van Nero's helm, eene massa rots blokken los, die van eene hoogte van 1400 meiers met verschrikkelijk gedruis in bet dal stortten, alles op bunnen weg verwoestende. Die rotslawien heeft omtrent 43 minu ten geduurd drie huizen werden op haren weg totaal vernietigd. Zekere Hippoliet Faure, 43 jaar, land bouwer, en vader des huisgezins werd onder eene massa sieenbrokken begra ven, en men heeft dezen morgend zijn onkennelijk lichaam teruggevonden. Het buis van dien ongelukkige werd meêgerukt, bij uitzondering van ééne kamer, waarin zijne vrouw en kinderen juist eene schuilplaats gezocht hadden

De Denderbode | 1888 | | pagina 2