Revalenta Ara bi ca. MET DE BOLLE naar Geldprijzen, Groote Schieting met de Bolle, Te huren. Charles Van Laetlieui, POUTStELLES EAU D'AN VERS Te buren. Huis te huren of te koop Men Vraagt. 2 perceelen LAND en Meersoh, PERCEEL LAND, Behuisde HOFSTEDE, een perceel Hofstedegrond en een perceel Land, ZEZEItT ZBCTTIS Een HUIS met HOF, te Lede, Bammelstraat. HTJIZEIT, Lusthof met Paviljoen EN ZAAILANDEN, en nidus als bij mirakel aan den dood ontkwamen. Een bak in graniet, die voor het huis stond en 3 m. 50 lang op 1 m. 50 breed was, is lot stof verpletterd. De schuur werd weggerukt door eenen rotsblok. 150,000 kilo wegende. Eeuwenoude kastaujeboomen, note laars. kers- en appelaars werden als strooihalmen uit elkander geslagen. In de nabijheid van het huis van Faure is er door een rolsblok eerie groef in den grond gemaakt, van 3meters lar.g 6breed en 4 diep. Ongeval. Zekere G. oorspron kelijk van Bourges, notarisklerk te Parijs, ging zondag in gezelschap van Mej. C..., aan de brug von Bougival eene boot huren, ten einde eens te gaan spelevaren. De eigenaar der booten raadde den jongeling aan voorzichtig te zijn, daar de rivier inderdaad gevaar aanbiedt, ter oorzaak van de nabijheid der machien van Marly. M. G. antwoordde aan den verhuurder der booten, dat hij het land zeer wel kende en vertrok. De jongelieden hadden nauwelijks een kilometer afstand, op het water afgelegd, wanneer iemand hen van den kant toe riep Waar gaat gij, waar gaat gij heen Zij waren inderdaad nabij de afdam ming en het bootje werd er reeds met geweld naartoe gesleept. M. G. wilde rechtsomkeer maken,maar het was te laat, en daar hij het bootje met geweld wilde doen keeren, kantelde het om en de beide jonge lieden vielen in den stroom, die hen met boot en al in een oogwenk in den afgrond sleepte. Mej. C. kwam gelukkiglijk spoedig boven, en gelukte er in de boot vast te grijpen. M. G. echter werd door den stroom meêgesleept, en in de korte oogenblikken dat hij nog aan de opper vlakte verscheen, wierp men hem koor den en reikte men hem staken, zonder dat hij er in gelukte ze te grijpen. Na eenige minuten zag men hem niet meer verschijnen. Mej. C. kon slechts op eenen afstand van 300 met. van de plaats van het onge luk, uit den stroom gehaald worden. Zij had de kracht niet meer te schreeu wen, maar hield zich krampachtig aan den boot vastgeklemd. Toen zij in een naburig huis werd binnen gebracht kreeg zij lievige zenuw toevallen en zij kon slechts dinsdag, nog heel ziek, naar Parijs lerugkeeren. Het lijk van denongelukkigen jongeling is nog niet teruggevonden. DIJITSCHLAND. Slechte lezingen. Hoe groot de in vloed is der lezingen op de jeugd, en hoe zeer de ouders moeten waken over de boeken, die de kinderen in handen krijgen, blijkt nogmaals uit het proces dat in het mecklenburgs stadje Scbönherg is afgeloopen. Verleden jaar werden er in gemeld stadje talrijke diefstallen met inbraak ge pleegd, zonder dat de policie er kon in gelukken, de dieven op het spoor te ko men. Het was opmerkelijk dat het gestolene, 't zij geld of voorwerpen van weerde, nooit zeer groot was. Eindelijk werd ook in de kerk van Schönberg ingebroken en kort daarna werden de inbrekers, 4 werkliedenleer lingen, 15 tot 18 jaar oud, aangehouden. Uit het onderzoek bleek dat zij met re volvers en knodsen gewapend op hunne nachtelijke tochten uitgingen, die zij en kel uit genoegen en goesting voor den rooverstiel ondernamen. Later hadden zij aldus 30 diefstallen bedreven. Allen bekenden vrijmoedig hunne mis drijven en zelfs was er een, die den voor zitter gebood, hem met meer eerbied aan te spreken. De neiging tot rooven en moorden was hij die jongelingen, door het lezen van slechte boeken, opgekomen. Zij werden gestraft met eene gevange nis van 2 1/2 jaren Een was ér van af met drie dagen. Olie op zee. De Tweede stuurman der Bremer stoomboot Werra, M. NV. Meissel heeft eene uitvinding gedaan, om de woeste zee over eene gi ooter opper vlakte door het uitgieten van olie tot rust te brengen, dan tot dusver kon plaats hebben. De uitvinding bestaat hierin, dat met olie gevulde raketten afgeschoten wor den, waardoor zich de olie als regen over eene groote vlakte verbreidt. De raket bestaat uit eene oliebus uit dun blik, in eene met kruit gevulde springkamer. Blijkens de New Yorker flandelszeiting zijn de proefnemingen zeer goed gelukt en hebben zij doen zien, dat de olie zich over eene vlokte van 1500 tot 2000 vier kante voet uitbreidt. Meissel is bezig, naar hetzelfde stelsel, oliebommen ie verveerdigen. De Norddentsche Allgemeine Zeitung bevat een hevig artikel over de mishan delingen, welke duitsche studenten on langs bij een bezoek te Belfort moesten ondergaan, en eindigt met de opmerking dat men in Frankrijk in geen geval ver wachten moet dat Duitschers deel zulleu nemen aan tentoonstellingen in Frank rijk, waar hun eigendom aan dezelfde be handeling blootstaat als erdoor perso nen ondervonden wordt. ENGELAND. Een walvischvaarder vergaan. De Cunard-stoomhoot Umbria, vrijdag te Queenslown van New York aangekomen, brengt de tijding dat de driemast-stoom- schooner New Bedforddienende tot de walvischvangst, hebbende 45 man aan boord, den 14 april ter hoogte van Santos midden in het ijs vergaan is. Zeven en twintig der opvarenden ver ongelukten, terwijl de overigen met de booten eenen vreeselijken tocht deden, te midden der ijsschollen, doch eindelijk konden aanlanden te Worth-Hehad, op het eiland New-Foundland. Verdwijningen. Het getal jonge meisjes, die dagelijks in Londen verdwij nen, is bijna ongeloofelijk. Donderdag lest spraken de verslagen van policie van niet minder dan 10 meis jes, die in den loop van den dag verdwe nen waren. Zij zijn alle van de 9 tot de 19 jaar oud. Denzelfden dag had de policie 34 ver klaringen ontvangen van personen, die niet meer terug gevonden werden. Levend verbrand. Te Hereford was vrijdag lest eene dienstmeid bezig met hare bezigheden in de keuken te verrich ten, toen zij bij ongeluk op den open brandenden haard viel zoodat hare klee deren vuur vatten. Als waanzinnig van schrik vluchtte zij i aar de deur en tot overmaat van onge luk was deze gesloten de ongelukkige dienstmeid kon nog den sleutel grijpen en de deur opendraaien, maar toen zij in de vrije lucht kwam, viel zij als eene le- venlooze massa ineen. Hare kleêren waren geheel in brand ge schoten. ITALIË. Instortingen. San Michele de Lavalel bestaat uit verscheidene kleine dorpjes, samen 2200 inwoners tellende de hui zen zijn aan den voet van hooge bergen verspreid en staan aan den boord van twee stroomen, de Missiago en de Bor- dina. In den namiddag van 20 april hoorden de bewoners van San Michele een zon derling en aanhoudend geluid, dat door de grotten van de Val Bordina weerkaatst werd. Hevig verschrikt verzochten zij aan vier der stoutmoedigsten onder hen, de oorzaak van dat gerucht te gaan opspo ren. Vier mannen beklommen dus de ber gen, en op 1800 meters hoogte gekomen zagen zij op de helling van een dier ber gen eene overgroote massa, die lang zaam naar Connaggia. een dorpken aan boord der Bordia, scheen af te zakken. Deze massa bestond uit sneeuw, boo- men en aarde de onderzoekers gingen aanstonds hunne dorpsgenooten verwit tigen en de inwoners van Connaggia, 400 in getal, verlieten spoedig hunne huizen, alles meenemende wal draagbaar was. Zij wachtten in angst de gebeurtenis sen af en drij dagen later, den 19 april, was de dalende massa het dorp voorbij. Vele akkers waren verwoest, 11 huizen vernield, 18 stallen en schuren vernie tigd en meer dan vier honderd personen volledig ten onder gebracht. RUSLAND Zonderlinge geschiedenis. De Mos- cousche policie maakte dezer dagen jacht op mannen zonder pasport, en pakte ook zekere vrouw, Antropoff ge- heeten, die men men reeds vóór twee jaren gestorven dacht. Haar man werd namelijk veroordeeld, en is dientengevolge naar Siberië ver bannen. Hij had op zekeren avond, toen het echtpaar in een naburig dorp op be zoek geweest was. zijne vrouw mishan deld hij was op weg naar huis ingesla pen, en kwam in zijn dorp Wypolsowo, in het gouvernement Moscou, terug zon der zijne vrouw. Aangezien deze ook den volgenden dag niet te vinden was, ging men haar zoe ken men vond aan den oever van het water stukken van hare kleêren, en zag dal op diezelfde plaats de aarde door woeld was, ilsofereene worsteling had plaats gehad. Het gerecht achte het bewijs voldoen de geleverd dat AnlropofTzijne vrouw in het water had geworpen, en hij werd veroordeeld. Thans is op toevallige wijze zijne onschuld aan het licht gekomen. VEREENIGDE-STATEN Een vrouwelijke gemeenteraad. Oska- loosa, de hoofdstad van het graafschap Jefferson, heeft 2000 inwoners, scholen, ijzerenwegen, kerken, in een woord, alles wat eene stad, die zich eerbiedigt, moet bezitten. Het volk is arbeidzaam, ieverig en zeer spaarzaam, maar de gemeenteraad bestond uit eenen troep luiaards, die de gemeente met lasten overlaadden, de straten in een erbarmelijken toestand lieten liggen en zich hoegenaamd niets van hunne zending aantrokken. De bewoners echter, zonder van iets te gebaren, tenzij twee, drie dagen voor de kiezingen, zegden onder elkander Ha de mannen willen niets doen wel nu, wij zullen vrouwen nemen Zoo gezegd zoo gedaan gansch de vrouwelijke lijst werd bijna met eenpa righeid van stemmen gekozen, tot groote verwondering der titularissen, die zich aan zulken siag niet verwachtten. Men heeft enkel gehuwde, achtbare vrouwen gekozen Mad. Lowman, de burgemeesterin, 45 jaar oud, is eene vrouw var. zaken, die gedurende 20 jaar eene kostschool bestuurd heeft. De jongste der gemeenteraadsleden is eene lieve jonge vrouw van 23 jaren, op wiens schoonheid men rekent, om zoo spoedig mogelijk de belastingen in de gemeentekas te doen binnenkomen. Eene heldhaftige vrouw. Miss Mul- lie Green, onderwijzeres te Cypress Green, graafschap Perry, was over eenige dagen bezig met het geven van les in hare school, eene kleine houten hut, wanneer een razende hond, die sedert twee dagen den schrik in den omtrek verspreidde, binnensprong en zich op een der kinderen wierp. Maar, alvorens hij den tijd had het kind eenig letsel toe te brengen, sprong de onderwijzeres, enkel met een liniaal ge wapend, er tusschen, en riep de kinde ren toe de vlucht te nemen. Dan begon een vreeselijke strijd tus schen de onderwijzeres en den hond. Hij scheurde al hare kleêren in stukken en sprong verschillende malen naar hare keel. doch telkens gelukte zij erin met haar liniaal den aanval ai te weeren, zoo dat zij niet gekwetst werd. Wanneer al de kinderen buiten waren gelukte ook de onderwijzeres er in de deur te bereiken en den hond op te slui ten, waarna zij in onmacht viel. De pachters van den omtrek, door de kreten der kinderen opmerkzaam gewor den, kwamen toegeloopen en doodden het razend dier. De bewoners der streek hebben eene inschrijving geopend en de moedige on derwijzeres, die slechts 18 jaar oud is, een prachtig rijpeerd aangeboden. ARFIKA. Slavenhandel. Het engelsch gouver nement heeft berichten ontvangen uit Afrika, over de nieuwe toeneming van den slavenhandel in die streken. De officieren en bemanning van het engelsche kruisyacht Gamel hebben on langs twee zeilschepen, met slaven gela den, bemachiigd. Wanneer de sloep van de Garnet de eerste zeiler bereikte, sprong bijna gansch de bemanning in het water, maar zij wer den allen gevangen genomen. Beneden in het schip vond men een veertigtal slaven, waarvan verscheidenen door vuurwapenenen gewond waren, en die verschrikkelijk leden door honger en dorst. Het tweede negerschip kantelde terwijl men het vervolgde, en meer dan honderd slaven en een twintigtal Araben verdron ken. GEZONDHEID ÉNLANG LEVEN zonder Medecijnen en zonder kosten, de smakelijke gezondheidsbloem, van DU BARRY van Londen, verlengt het menschelijk leven van 20 tot 30 jaren door het genezen van slechte spijsverteringen, longziekten, maag- en buikpijn, verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollenheid, hartklopping, afgang, koliek, gezwel, verbijstering, zuur, wrangheid, slijmerigheid, hoofd pijn, migraine, doofheid, walging, braking na het eten of in zwangerschap, pijnen, opdrang, ontsteking dei- ingewanden en der blaas, krampen en stuipen, sla peloosheid, lering, huiduitslag, abcessen, zweren, zenuwkwalen, uitputting, vervalling, rhumalisuie, jicht, koorts, croup, kcelvcrkoudhedeii, zenuwprikke ling, hysterie, vallende ziekte, lamheid, ontsteltenis- sen der horst, keel, adem, slem, luchtpijpen, blaas, lever, lenden, darmen, hersenen en bloed. Honderd duizend genezingen waaronder deze van Zijne Majesteit den keizer Nicolaas, van Zijne Heilig heid den paus Pius IX, van madamede hertogin de Castle Stuart, den hertog van Pluskow, madame de markiezin de Brchan, lord Stuart de Dccies, pair van Engeland. M. de Dr. Pr. Wurzer.enz. Doctor llouth, hoofdgeneeshcer van het Samari- taansch gasthuis der vrouwen en kinderen te Londen, verhaaltIS'aluurlijk rijk aan bestanddeelen onmis baar aan het bloed om het hersengestel, de zenuwen het vleesch en de beenderen te ontwikkelen en te onderhouden is de Revalenta het voedsel hij uitmun tendheid, dat alleen voldoende is om den voorspoed der kinderen en der zieken van allen ouderdom te verzekeren. Vele vrouwen en kinderen, vervallende door sterke uittering en zwakheid, zijn volkomen ge nezen door de Revalenta Arabica. Aan de teringzuchti- geu, magere en zwakkelijke personen, betaamt zij be ter dan de traanolie. En de vermaarde professor Dédé, genezen van acht jaren moeilijke spijsvertering en verkoudheid op de blaas, voegt er bijindien ik een geneesmiddel te kie zen had tegen welkdanige Kwaal der maag, der dar men, der zenuwen, lever, borst of hoofd, ik zou geen oogenblik aarzelen de REVALENTA te verkiezen, verzekerd van den goeden uitslag die, ik durf het zeg gen, ONEAALBAAR is. Zij verlengt het leven van 20 tot 30 jaren en de paus Pius IX is daarvan een treilend bewijs, dat hij de eenige paus is die sedert den heiligen Petrus zoolang den heiligen Stoel bezctcld heeft en de gezondheid tot op ongewone» ouderdom heeft behouden,moet volgens de brietwisselaar uit Rome van de Gazelle du Midi van Marseille, toegeschreven worden aan het gebruik bij elk eetmaal van eene zekere hoeveelheid Revalenta. M. de pastoor Comparet zegt God zij geloofd de Revalenta heefteen einde gesteld aan mijn achttienja rig lijden aan maag en zenuwen met koorts, flauwte en nachtelijk zweet. Haar uitwerksel op de kinderen is niet min wel doende, getuige de volgende brieven: I)e geneesheer F.-W. IJenccke, lecraar in de ge neeskunde bij de Hoogeschool, doet den 8 april 1872 aan de cliniek van Berlijn het volgende verslag Ik zal nooit vergeten dat ik bet behoud van liet leven van een mijner kinderen aan de Revalenta te danken heb. Het kind, vier maanden oud zijnde, leed aan eene volledige verkwijning, vergezeld van brakingen die weerstonden aan de meest verzorgde levensregeling, aan twee voedsters, en aan alle geneeskundige bchan- lingen. De Revalenta heeft onmidddijk debrakin- gen doen ophouden en heeft in zes weken tijd de ge zondheid van het kind geheel hersteld. Al mijne proefnemingen sedert dien met de Revalenta gedaan hebben de beste uitslagen opgeleverd. MijnheerMijne dochter kon niet meer verte ren noch slapen zij was aangedaan van slapeloosheid, flauwte en zenuwontstekingen. Zij bevindt zich goed met uwe Revalenta die haar de gezondheid heeft we der gegeven met den ccilust, goede spijsvertering, kalmte der zenuwen, verkwikkende!) slaap en eene opgeruimdheid van geest, die haar vroeger onbekend was. Parijs, II april 1886. H-de Montlouis. Een-en-veertig jaar van een onbetwistbaar succ es. Vier maal voedzamer dan het vleesch, spaart zij 30 maal den prijs der medecijnen in doozen 1/4 kil. fr. 2,25 1/2 kilo 4 fr.; 1 kil. 7 fr. Verzendingen tegen postbon franco. Depot hij de goede apothe kers en kruideniers. DU RARRY en C'«, LIMITED. Ai.geuef.iN Agent voor Relgie M.E. Timmermans, rue. Rouppe, te Brussel. Dépöt te Aalst hij V. MEIRSCHAUT apotheker Korte Zoutstraat en G. BEYDLER opvolper M. CALLE- BAUT, apotheker Botermarkt, VOGELSCH1ETING OP DONDERDAG 7 MEI 1888, ter herberg van den heer Frans BEECKMAN, to Aalst, Si-Job VOORUIT 10 FRANKEN. STAD AALST in bet droog, ter Estaminel De keizer, zout- straatpoort bij F. RAB1ER op zondag 13 Mei VOORUIT ZEVEN FRANKS. Inschrijving van twee tot drij uren om juist ten 4 ure te beginnen. Conditiën volgens ge woonte. Namens de Commissie. PROSPER EECKHAUT. LEON BRUYLANDT. Een Huis met schoone groote Vitrien, ge staan in 't begin der Kapellestraat, met ruimen Kelder, Boven- en Beneplaatsen. Zich te bevragen bij M. AD. BYL,in do zelfde straat. Dries, te Nieuwerkerken, Fabrikant van passementeriën, beeft de eer hei geacht publiek te berichten dat er bij hem fringen voor Gordijnen en Stors van eigen fabrikaat te verkrijgen zijn in 't groot en in 't klein, aan buitengewone gematigde prijzen. Geene mogelijke concurrentie beterkoop dan te Brussel, te Antwerpen, enz. aan fr. 12,30 de 100 kilogr, aankoop en ver koop van oud en nieuw lood; zink, Vieille Montagne ëenigo dépot. Bij M. Era. De Coen-Moyersoeu, Aalst. uitgev. door Aug. De Marbaix Antwerpen I Het GEZONDSTE,het VER- FRISSCHENDSTE aller reuk waren, dat iedereen behaagd. I Is door alle DOCTOREN aan< bevolen, tegen Hoofdpijn, maar voo ral geschikt voor ZI E K E K A- M ERS te verfrisschen. Prija Royale, 2,50, Dubbele, 2,00, l»te Kwalitijd, 1,50. Halve llakon, halve prijs. f Geen beter geur voor zakdoek in den zomer en voor bals in de winter. Een zeer gerieflijk HUIS gestaan en gelegen in de Veldstraat alhier, voorzien van schoone boven en beneden plaatsen, alsook van besto water. Voor de voorwaarden gelieve men zich te begeven bij dame W® De Coninck-De Smedt. Korte zoutstraat. te Aalst, Dendermondsche Steenweg, n°15, Zich te bevragen bij Jufv. Eugenie VandeVelde. Ie Aalst, Keizerlijke Plaats. vooriverkoopers voor de echte vogelpikpijlen. Een volmaakt herbergspel tegen fr. 1 50 reglement inbegrepen. Betaalbaar opvoorhand in postzegels of mandaat Bij den fabrikant G. DE MAECHT, Groote Karmclictenslraat, N. 7 te Brussel. Te verkrijgen bij M. L0CUS DE SCHEPPER, Lange zoutstraat, Aalst. OPENBARE YKRKOOPING van le H'Ieze, Kruisabeel. Lc Notaris EEMAN tc Erpc, zal namens wien liet behoort, met gewin van palmslag en gelagen in liet openbaar verkoopen Eerste koop. Eene partij Land, gelegen tc Wicze. wijk kruisabeel, groot 18 aren 30 centiaren palende ten oostc Pieter-Joscf Uittersprot, ten zuide Melanic Van de Velde, ten weste Philemon Van den Steen, en ten noordc de Beek. Boomprijs fr. 60. Tweede en laatste kooi*. Een perceel Land en Mccrsch, gelegen tc Wicze, wijk Kruisabeel, groot 14 aren, palende ten oostc Philemon Van den Steen, ten zuide Augustc Uuysberg, ten weste den Steenweg en ten noordc de Beek. Boomprijs fr. 60. Gebruikt bij M. Petrus-Jozef Callcbaut, tc Moor se). Onmiddelijkc ingcbruiklrcding. Derden Zitdag. Dijnsdatf 15 Mei 1888. Telkens om 4 ure nanoen, ter herberg De iialve maan bij M. Fbans U vttersprot, te Moorsel, kruisabeel. OPENBARE VERK00P1NG van een goed te Moorsel, op den Nuffel. De Nolaris EEMAN, te Erpe, zal namens wicn liet behoort met gewin van palmslag en gelagen in hel openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een perceel LAND, gelegen te Moorsel, op den Nuffel, bekend bij kadaster sectie B. num mer 93 a met eene grootte van 18 aren 10 een tiaren, palende oost de Rijbaan, zuid d'erven Jan Raptisle De Meyer, west d'heer Petrus De Nil en noord d'heer Jan Van Do Meerssche. ENKELE ZITDAG DONDKRDAG, 24 MH 1888. Om 4 ure nanoen ter herberg gehouden door den heer Ch' De Rop,te Moorsel, Houten Kruis. OPENBARE VERK00PING van enne tc AteuwcrLerLen De Notaris EEMaN te Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gela gen, in het openbaar verkoopen. Eerstc koop. Eene Behuisde HOFSTEDE, gestaan en gelegen te Nieuwerkerken, op Ne- renberg, gekadastreerd wijk C, deel van N° 1, 2 en 3 goool volgens meling 24 aren 59 cen tiaren palende ten ooste den volgenden koop, ten zuide Juffrouw Wed* De Sadeleer, ten weste over den los den heer Van Sieenberghe en ten noorde de Bergstraat. Tweedb koop Een perceel HOFSTEDE- GROND gelegen neven voorgaande, gekadas- stroerd wijk C deel van N°* 1, 2 en 3 groot volgens meting 32 aren 57 eentiaren, palende ten ooste den hoer Van Steenbergbe, ten zuide Jufvrouw Wed* De Sadeleer, ten weste voor- gaanden koop en ter. uoorde de Bergstraat. Derde en laatste koop Een perceel LAND gelegen te Nieuwerkerken op den Huyt, gekadastreerd wijk C N° 422 groot volgens me ting 19 aren 62 centiaren, palende ten ooste den heer Constant Meganck, ten zuide de Huyt- straat, ten weste den heer Jan Baptiste 't Kint en ten noorde den heer Van Irope en andere. Voorschreven goederen zijn laatst gebruikt door wijlen Th. Van Landuyt Onmiddelijk in gobruiktredlng. ZITDAGEN INSTEL. MAANDAG 14 MPI ,söt VERBLIJF, 1D. 28 Mtl Telkens om 4 ure nanoen ter herberg ge houden door dan heer Leo Vanden Hende, te Nieuwerkerken, Dorp. OPENBARE VERK00PING VAN TE AALST, en een perceel LAND TE EREMB0DEGEM. De Notarissen DE GHEEST en BRECKPOT, te Aalst, zullen namens de kinderen van den heer Judocus Van Assche, en ten overstaan van den heere Vrederechter met gewin van palmslag, in het openbaar verkoopen STAD AALST. Een schoon onlangs nieuw opgebouwd HUIS, zijnde de herberg genaamd Het Kasteel van Spanje, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Gceraardsbergscheslraat, geteckend N°i4 en gekadastreerd wijk A N° 2322, met eene grootte van een aar 40 centiaren houdende van de eene zijde of oostwaarts aan het huis van Jufvrouw Van Vaerenberg Tistaert en van de andere zijde of westwaarts aan een buis van den heer Verbeiren. Bewoond door den beer Donatus Van Box- stael, aan fr 25 per maand. GEMEENTE EREMB0DEGEM. Een perceel LAND gelegen gehucht ter Joden op den Klembosch, groot 36 aren 75 centiaren, gekadastreerd wijk B N° 1528, met eene grootte van 30 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan den Arme van Erembodegem en Dominicus Lievens, ten zuide aan de kinderen van Judocus De Kegel en Constant Roelandt, als gebruiker, ten weste aan Frederious Van Herreweghe, ten noorde aan den heer Fran- ciscus Moens-Maesschalck. Gebruiker Carolus Mertens aan fr. 45 's jaars. ZITDAGEN Instel, Dljnsdag 15 iöuft Verblijf, CijusdaÜ 29 Mei 1888' Otn 4 ure namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, ten Stadhuize te Aalst. Openbare verkooping van De nolaris BR EC lil OT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een schoon en groot Huis, met Tuin en verder afhankelijkheden, te Lede, Ram- melslraal, nabij' het dorp, sectie F, N" 1030, 1035 en 1034, groot 10 aren 90 centiaren. ZITDAGEN VerbUj'; 16 j Mei 1888' Telkens om 5 ure namiddag, ter her- berg St. Joseph bij' d'heer Leopold De Geyter, te Lede, dorp. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Aalst-.Hijlbekc en Scheonnarde De Nolaris BRECKPOT, te Aalst, zal mei gewin van palmslag openbaarlijk ver koopen 1. Een groot en schoon Huis met koets poort, groote achtergebouwen, maga zijnen en paardenstal, le Aalst, in du Molenstraat, sectie A N° 489a groot 10 aren 20 centiaren. Verhoogd op fr. 30,080,00 Bewoond geweest door wijlen mijnheer Alfons Van Assche. 2. Een Huis met zijne erve, te Aalst, in de Hovenierslraat, zijnde de herberg Sl- Marten, sectie F Nos 988a 988b bis en 989, groot 5 aren 40 centiaren. Verhoogd op fr. 8220,00 Bewoond bij d'heer Jacques Donckers. 3. Eenen Lusthof mei paviljoen en stal lingen, te Aalsl-Mijlbeke, Papenrode, groot 64 aren 45 centiaren, sectie D N®' 668c en 668b. Onverhuurd. Ing. fr. 5.720.00 4. 38 aren 50 centiaren Land, te Aalst- Mijlbeke, op het Papenrodeveld, sectie D N° (i69d. In gebruik bij Judocus De Bruyn lng. fr. 2.660.00 5. 71 aren 65 centiaren Land, te Aulst- Mijlbeke, op het Wijngiardsveld, sectie D iV90a. Ingebruik bij de gebroeders Van lNeek. Verdeeld in 2 deelen helft ten zuiden en helft ten noorden. Te samen verhoogd op fr. 4.760.00 6 27 aren Land te Schoonaarde, op het lloogmigroveld, sectie A N° 1354. In gebruik bij sieurs Van Damme en Rom- baut. Verhoogd op fr. 700.00 En 75 aren 30 centiaren Land, te Schoonaarde, op het lloogmigroveld sectie A Nr 1354 Op te leggen boomprijs fr. 360,00. lng. fr. 2 020.00 ingebruik bij zelfde Van Damme en Rorabaut. DERDEN EN LAATSTEN ZITDAG. Donderdag 17 Mei 1886. Telkens om 3 ure namiddag, ter te ver- koupen herberg Si-Marlen, bij d'heer Jacques Donckers, te Aalst, Hovenier- straal.

De Denderbode | 1888 | | pagina 3