worden MM. Vanderkelen, burgemees ter en Remy, fabrikant,voor den Senaat MM. Theys, burgemeester van Diest Van Goidsenhoven,notaris te ioulleeuw; De Coster en Ackermaus, schepenen te Leuven en Yinckenbosch, oud-onder voorzitter van den provincialenraad voor de Kamer. Te Oostende zullen MM. Carbon en de Stuers andermaal tegenover elkander staan. De brusselsche gazetten zijn waarlijk kluchtig om te lezen. De beruchte lisle de conciliation van M. Guillery, door M. V'anderkindere zoo overhoop gesmeten, wordt nu door den liberalen Vlaamschen Hond geheel dooreen gekegeld. Gij hebt slechts twee van de drie kies- maatschappijen erkend, zegt de Bond. Is dat eene verzeeningslijst En daarbij is er zelfs geen enkelen kandidaat op, die onze belangen vertegenwoordigt. Inderdaad, zegt de Chronique, wij ste ken in schoone lakens En om de brusselsche kiezers bang te maken en tot verzoening te komen, ver telt zij dat de regeering voornemens is, indien de kiezing goed uitvalt, de Hooge- school van Gunt te vervlaamschen. Gelukkig voegt het blad er bij zijn er geene vlaamsche boeken ofvlaam- sche professors. Zaterdag avond heeft het midden-komi- teit der Bewarende Vereeniging van Kort- rijk de lijst der kandidaten vastgesteld, welke zullen voorgesteld worden aan de algemeene vergadering van 21 mei. Deze lijst bevat al de namen der uittredende senators en volksvertegenwoordigers. M. Van den Peereboom woonde de zitting niet bij, doch in zijnen naam werd de verklaring afgelegd dat hij, wat den persoonlijken dienst betreft, zich aansluit bij de verklaringen door M. Beernaert in de Kamer afgelegd toen onze tegenstre vers eischten dat hij den wenscli in eene troonrede uitgesproken zou verwezenlij ken. Men weet dat M. Beernaert alsdan heeft geweigerd, omdat hij overtuigd was dat zulk voorstel in strijd zou zijn met het gevoelen van de meerderheid zijner partij. Te Gent zullen de socialisten, Anseele als kandidaat in de provinciale kiezing voorstellen. Men schrijft ons uit Antwerpen dat de Meeting (de katholieken) besloten heeft zich te onthouden in de provinciale kie zing voor de hernieuwing van bet man daat der raadsleden voor het kanton Ant werpen RECHTERLIJKE KRONIJK. Zaterdag verschenen opnieuw 13 land bouwers voor de korrektionneele recht bank van Gent, onder betichting van ver- valschte boter ter markt te koop aange boden te hebben. Twaalf der betichten werden veroordeeld tot 13 dagen gevan genis en de dertiende werd vrijgespro ken. Zooals men ziel, wordt de rechtbank streng jegens de botervervalschers, en zij heeft groot gelijk. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Te Vosselare is pastoor benoemd de Eerw. Heer Verhaeghe, onderpastoor te Ouwegem. De EE. HH. Van Hyfte, onderpastoor te Elverzele, en Van Langenhove, onder pastoor te Kemzeke, verwisselen van plaats. WETGEVENDE KAMERS. 't Senaat heeft verscheidene wets ontwerpen gestemd, waarbij voorname lijk de wijzigingen aan de kieswet van 1883, de afschaffing der art 13 en 14 van de wet van 18 juni 1842 over de marskra mers, de wijzigingen van eenige bepalin gen der wet op den tabak, een krediet van 600 duizend franks tot bevordering der deelneming aan de Tentoonstelling van Parijs in 1889, de herziening der militaire pensioenen en de inrichting van een onderstandsfonds voor weduwen en weezen van gendarmen. De Volkskamer vervolgde de beraadslaging over de begrooting van buitengewone ontvangsten en uitgaven. De versehillige redenaars spraken in T voordeel van openbare werken in hunne arrondissement uit te voeren. Heden zaterdag zullen de militaire kre dieten besproken worden waarna de vergadering zal uit een gaan LETTERNIEU WST Geschiedenis en beschrijving der Lijkbe- handeling en Bouwpleclitigheden bi) de meeste volken door ür Is. BAUWENS. Tot het handhaven der aloude begraving, lot het verheerlijken onzer kerkhoven werd dit boek geschreven. Sedert een dertigtal jaren arbeidt men met onverpoosde vlijt om de beaarding der lijken door de aschmaking te vervan gen. Om dit doel te bereiken, wenden de voorstanders dier nieuwigheid velerlei middelen aan de lijkverbranding heme len zij door de uitbundigste lofspraak op, de lijkbegraving schilderen zij af met de zwartste kleuren. Zij roepen de ge tuigenis der historie in, om door haar de deugdelijkheid der aschmaking te bewij zen. Met het inzicht hunne leeringen onder het lichtgeloovige volk te verspreiden, zonden delofpredikers van het heidensch gebruik boeken op boeken in de wereld zij schreven prijskampen uit voor de beste werken over hun geliefkoosd ont werp, zij openden wedstrijden voor de doelmatigste lijkovens. Het valt niet te ontkennen een bedenkenswaardigc uit slag heeft die aanhoudende pogingen be kroond. Vuurovens aller vormen en aller prijzen zijn vervaardigd in alle landen is het verbrandingsvraagstuk te berde gekomen en, wat meer is, Italië, Fran krijk, Engeland, Duitschland en eenige staten van Amerika hebben het reeds aangevangen ons stoffelijk omhulsel door het vuur te verdelgen. Oostenrijk, Rusland, Holland, Denemarken, België tellen vele liefhebbers van dit nieuwsoor- tig besteden der lichamen. De strijd tusschen de aschmaking en de teraardebestelling is dar. voorgoed begonnen. Wil men het misprijzen onzer kerkhoven te keer te gaan, men aarzele niet meer ter hulp te snellen. Wij hebben onze krachten aan eene zoo nuttige en dringende zaak willen be proeven. Het bespreken der gewaande voordee- len, welke aan de aschmaking toegekend worden, en het wederleggen der nadee- len, van welke de begraving wordt aan geklaagd, maakt het onderwerp uit van een later te verschijnen werk in het voorhanden boek houden wij ons enkel bezig met geschiedenis. Waar en wanneer de verschillende lijkbehaudelingen ontstaan zijn bij wel ke volken elke dezer bepaaldelijk werd ingevoerd hoe zij zich ontwikkelden en om welke redenen zij zich handhaafden in welke mate zij bij de tolken gebruikt werden en met welke plechtigheden zij gepaard gingen ziedaar wat wij, naar de beste oorkonden, poogden te achter halen. In den loop van het werk hebben wij ons bevlijtigd eene wederlegging te leveren der menigvuldige verkeerde op vattingen en verdraaiingen van feiten, welke bij onze tegenstrevers steeds op het verguizen der begraving en het ver heerlijken der lijkverbranding uitloopen. Wij hebben een boek trachten te schrij ven, dat eiken beschaafden lezer in de hand kon gegeven worden. Waar de slof eenige wetenschappelijke uitweidingen vereischte, zijn wij de noodige uitleggin gen voorminder ontwikkelden niet schul dig gebleven. Daardoor meenen wij een leesboek verschaft te hebben, dat als prijs aan de leerende jeugd kan worden uitgedeeld behalve de kennis der rouw- gebruiken, zal zij er ook eenen vooriaad van wetenswaardige zaken over geschie denis en volkenkunde uit opoogslen. Mochten tevens deze blazijden den welverdienden eerbied voor onze dooden- akkers in de harten doen aangroeien, mijn oogmerk ware bereikt. Dr Is. BAUWENS. Aalst, 14 Mei 1888. Men kan inschrijven ten bureele van «Den Denderbode,» 10, Lange Zoutstraat, te Aalst. Heden zaterdag heeft de Recht bank van Dendermonde uitspraak gedaan in de processen ingespan nen tegen Den Dendergalm, we gens laster en eerroof. De tusschenkomstvandenstrooi- man Modest Luycx wordt verwor pen. L. Van Branteghem, uitgever van Den Dendergalm, wordt ver oordeeld tot de betaling der vol gende schadeloosstellingen Aan M. Claus, 4000 fr. Aan M. Pyck Joseph, 1500 Aan M. Teurrekens, 1500 Verder tot de afkondiging der vonnissen in de dagbladen en tot de kosten. De schadeloosstellingen zijn inbaar bij lijfsdwang,'t is te zeg gen, dat men Van Branteghem in de doos mag duwen als men wei gert te betalen. Nadere bijzonderheden ontbre ken. Deze vonnissen zullen door alle eerlijke lieden toegejuicht worden Dc beide laatste nummers van Den Dendergalm zijn nogmaals eene aaneenschakeling tan grove bclecdigingen, hoon, smaad en laffe lasteringen tegen versehillige onzer medeburgers. Zulke eene liberale moddergoet is cr nergens Ie ontmoeten. Laten wij dus al die vuiligheden niet verder aangeroerd, t is reeds onaangenaam ge noeg van, gelijk wij, verplicht te wezen die walge lijkheden te lezen. Volgens Den Dendergalm bleven wij aan dc waar digheid van ons nmbt te kort wanneer wij in Den Denderbode de antwoord van M. den Colonel be spraken. Maar, jonge, gu vergeel dat deze antwoord een openbaar stuk is t welk door elkeen cn vooral door de rcklamanten tegen de kiezing mag geraadpleegd worden Wij zouden dus dclikatcr moeten geweest zijn, volgens Den Dendergalm.... En waarom als 't u belieft?... 't Is zeker toch niet omdat de liberalen zieli altijd zoo dclikaat too- nen dat ze de pretentie opperen van lessen aan an deren te geven Houd uwe lessen voor u en uwe vrienden, jonge, g' bent ze sterk noodig Wij zouden desnoods voor beelden kunnen aanhalen van liberalen die van geheime stukken in sterfhuizen gevonden, hebben gebruik gemaakt,tot zelfs om dc nagedachtenis van den overledene te bezwalken. Wat uwe vraag betreft gij lichtgeen recht ze te stellen, zegt ons De Dendergalm want wij hebben de macht niet om in naam van particuliere personen te antwoorden. Welke plalzakkerij Zoo pogen die liberale geleerde bollen ofte gcnavcrblazen, zich uit den slag te trekken, wanneer zij in't nauw verliepen zitten Trek de leer op, Dendergalm ALLERHANDE NIEUWS. Diefstal bij AI. De Meerg. man. De reis van den heer Ver voort, commissaris van policie, vergezeld van M. De Meersman, naar Roubaix, Toureoing en Rijsel heeft tot de ontdek king geleid van zes uurwerken en 2 of 3 ringen aldaar in den Berg verpand. Deze voorwerpen zullen aan den heer De Meersman worden teruggegeven tegen de betaling van het verschoten geld. Het verder onderzoek dezer zaak heeft bewe zen dat de ontvreemde voorwerpen in versehillige Bergen van Bermhertigheid tot zei Is te Parijs zijn verpand geworden. HetgeruclU loopt alhier dat een fransch- man zondag II. in 't gemeentehuis te Burst, gouden zakuurwerken heeft te koop geboden. Indien het waarheid is. denken wij dal hel noodig is hel Gerecht of den heer Commissaris van polilie vau Aalst ervan te verwittigen. Ook wordt er gezegd dat men te Vlec kem een zilveren kelk heeft gevonden. Dagboek. Tijd heeft ons tot hiertoe ontbroken om de ontleding van ons dagboek voort te zetten, korte lings zullen wij het hernemen. Programma van 't Concert, 't welk zal gegeven worden door de Koninklijke Harmonie, op Zondag 20 Mei 1888, om 14 1/2 ure voormiddag ter Groote Merkt. 1. Drei Kaïzer marseh. Weissenborn. 2. Ouverture d'Oberou. L. M. Vos Weber. 5. Le postillon amoureux, polka pour bugle. Neuman. 4. Grand air vafié, pour Harmonie. Van Remoortbl. 5. L'Invitation a la valse. C. M. Vos Weiier. De Orkestmeester, F.-L. VAN DEN BOGAERDE. Brandweer. Zondag laatst 13 Mei, zijn de proefnemingen gedaan, door de vrijwilligers der Brandweer met de mekanische ladder, stelsel A. De Lobelbuitengewoon gelukt. Zoowel van buiten als binnen heiland zijn er geluk- wenschingen aan den vervaardiger, den heer Karei. Penneman, onderofficier der aalstersche Brandweer,toegezonden. Ook is het met rechtgenoem de kunstredders- toestel reeds voor de internationale ten toonstelling van Brussel aangevraagd. Tot hiertoe is zulk reddiuggetuig nog nergens samengesteld. Slechts twee steden zijn er van begun stigd Constantinopel en Aalst. De heeren A. De Lobel, bevelhebber van Schaarbeek (Brussel) en den heer Karei Penneman, onder-officier en onder nemer te Aalst, drijmaal eere en ware dank zij dus toegekend in naam der maat schappij en vreemden. Medegedeeld Dat is kras De brusselsche policie heeft in de Noorderstatie een persoon aangehouden, die den volgenden nacht te Dendermonde eenen diefstal moest gaan plegen. Zoek me eens zulke policie, die de dieven aanhoudt langen tijd vóór de misdaad Een hevige brand heeft in de An- derlechtstraat, te Brussel, twee huizen geheel en al vernieid, zoodat er niets dan de muren zijn recht gebleven. De schaê is zeer aanzienlijk. De handelsrechtbank van Brussel heeft dijnsdag het failliet van M. Oppen- heim, bestuurder van den Alhambra- schouwburg, uitgesproken. De werkman, die zich voor den moordenaar van Maria Walschaert wilde doen doorgaan, heeft dit middel willen verzinnen om te ontsnappen aan de ver volgingen der talrijke personen waaraan hij geld schuldig was. In de gevangenis zouden zij hem ten minste gerust laten. Recht praktisch inderdaad. Treurig ongeluk te SlPieten Jette. Eene deftige werkliedenfamilie is zon dag op wreede wijze beproefd geworden. Het huisgezin Janssens, vierde zon dag het doopsel van een nieuw lid der familie. De moeder was te bed en de waak over het huis en over de twee kinderen, het eene drie, het andere vier jaar oud, werd toevertrouwd aau eene baker, met de aanbeveling van goed op teletten. Daarna vertrok M. Janssens. met pe ter, meter, en het doopkind naar de kerk. Na de plechtigheid keerden de genoo digden terug naar huis. De vader, vol geus het gebruik, wilde alsdan doop suiker aan zijne kinderen uitdeelen en vroeg diensvolgens aan de baker, waar zij zich bevonden. Deze antwoordde dat de kinderen zich vermoeid gevoeld had den en dat zij hen daarom in hun bedje had slapen gelegd. Dit antwoord wierd op zulkcn zonderlingen aarzelenden loon gegeven, dat M. Janssens ongerust werd en zelf in de kamer der kinderen ging zien. Men oordeele over zijne ontzetting, als hij zijne twee aangebeden kinderen naast elkander uitgestrekt zag liggen hunne lichaampjes waren koud en ge voelloos zij waren dood Ziehier de uitleggingen welke de ba ker geeftZij was bezig met de keuken le doen, toen zij de kinderen niet meer hoorde, even ging zien waar zij zich be zig hielden, en hen heiden in den hof dood vond liggen nevens het konijnen hok naast de twee lijkjes stond eene tas melk, waarin nog eenige stekskens dreven. Door den schrik de zinnen verliezende, nam zij de lijkjes op en droeg hen boven in het bed, waar de ongelukkige \ader hen een weinig later moest ontdekken. Tot hiertoe heeft men aan de onge lukkige moeder nog het schrikkelijk on geluk niet durven bekend maken, dat haar getroffen heeft. De onderkoning van Oost-Indien heeft Mgr Goethals en pater Neut tot leden van het Akademiek Senaat der Hooge- school van Calcuta benoemd. Die titel is meer dan een eeretitel. Hij geeft het recht van aan al de redetwis tingen van hel Senaat deel te riemen en vaq in al zijn beslissingen tusschen te komen, Mgr Goethals cn pater Neut beboeren tot die verdiensivolle orde der Jesuieten, waar de slechte drukpers zooveel kwaad van weet Die ze eene gezochte onder scheiding geschonken heelt is geen kat holiek, maar een protestant. De protestantsche onderkoning van Oost-Indiën is niet benauwd van den invloed der kloosters noch van het kle rikaal spook, dat onze liberalen alle stappen uit in arsenaal van dwazigheden halen om er de onnoozelaars de vare en vreeze mede in de dermen te jagen. Hij ziet integendeel in den invloed der gees telijkheid en der kloosters een middel van beschaving en goeden vooruitgang. Menig verstandig liberaal deelt de ge dachten van dien Engelschen Staatsman, maar durft het niet zeggen. Waren de liberalen het klerikaal spook kwijt en hun thema van de oppermacht der gees telijkheid waarmee zouden zij de sullen nog bedriegen. De bekende negen-Meimarkt, door een heerlijk weder begunstigd, heeft van zondag reeds veel volk naar St Amands berg gelokt. Het krioelde er van menscheu. Ook heeft de buurtspoorweg naar Oostacker goede zaken gedaan. De dienst der dili- gentiën, die voor twintig centiemen van aan de Dampoort het volk naar Lourdes brengen, heeft ook niet te klagen gehad. De beweging was zoo ongemeen groot, dat het te verwonderen is hoe geene ongelukken gebeurd zijn. Wat eigenlijk de negen-Meimarkt be treft, die maandag viel, deze is wat min voorzien als verleden jaardit belet ech ter niet dat zij zeer belangrijk is en veel vreemde koopers heeft uitgelokt. Ziehier het getal te koop gestelde die ren 2,225 peerden, 11 ezels, 473 vette koeien, 105 ossen, 30 slieren, 375 mage re beesten, 300 viggens, 80 loopers en 35 vette verkens. De man, welke te Harelbeke niet lang geleden erg gekwetst gevonden werd op de riggels van den ijzerenweg, is aan de belerliand. Drie personen welke door den gekwetste herkend werden als zijne aanranders, werden reeds ondervraagd. De vierde plichtige zal niet lang uit de handen blijven, denkt men. Uit Antwerpen De stoomboot Wes- ternland vertrok Dijnsdag naarNew-York. Als de schepen in onze haven komen, worden de zeilen die door den rook zijn bevuild, met eene zuivere bekleeding om huld, om het schip een schooner aanzien te geven en het spelen van den wind in de zeilen te beletten. Vooraleer het schip vertrekt, worden die bekleedsels weêr weggenomen, en dit was hetgeval aan boord van den Wes- ternland. Een matroos en de tweede bootsman, waren te dien einde in de masten geklom men, de eerste op de bramra, de tweede op de marszeilra. Terwijl de matroos de bekleeding los maakte, dreigde deze hem te ontsnap pen. Met er naar te grijpen, tuimelde hij voorover en viel recht op den tweeden bootsman, deze in zijnen val meeslepende. De twee ongelukkigen kwamen te recht op de reeling en bootsten van daar in de Schelde. Geen van beide kwam nog boven. Schrikkelijke bijzonderheid een der twee slachtoffers moet met zijn aange zicht op de reeling gevallen zijn, want men vond verschillende bebloedde tanden op het dek verspreid.... Ziehier de namen der beide slachtoffers. 1° Lars Hugo Lindblad, tweede boots man, 30 jaar, geboren le Ghothenburg 2® Petrus Verdonck, matroos, 20 jaar, geboren en wonende te Antwerpen. Dezer dagen is uit de haven van Antwerpen vertrokken de stoomboot Hipparchus, met zich voerende 140 waal- sclie landverhuizers, arbeiders en land bouwers, in bestemming naar Brazilië. Eene menigte kinderen, alsook grijs aards en bejaarde vrouwen behoorden tot dit getal het was een bonte menge ling van personen van allen ouderdom en rang. De priester J. Vanesse, gewezen lee- raar der kinders van M. Moretus-de l'heux, was de leidsman der lieden, die in een ander werelddeel het geluk gaan zoeken. Een even groot getal familieleden, vrienden en bekenden uit hel Walen land stonden opde kaai,om hunne bloed verwanten vaartwel toe te roepen. Hartroerend was het afscheid, en de omhelzingen schenen geen einde te zul len nemen. Wij wenschen al die lieden eene goede reis, een behouden aankomst in hun nieuw vaderland en daarbij goede kans, wat nog wel de groote zaak is Ter veemarkt van Waver werden aan geboden 128 melkkoeien, 29 ossen, 34 veerzen, 14 jonge ossen, 71 verkens, 162 jonge varkens. Hiervan zijnverkocht: 115 koeien, 23 ossen, 27 veerzen, lOjonge ossen^ 63 varkens en 151 jonge varkens, Middelbare prijzen koeien, fr. 205 os sen. 500 veerzen, 190; jonge ossen, 100 varkens, 80 jonge vorkens, 12,00 D* genaamde Nizet, van Bruyères terugkomende, waar hij dc begrafenis van eenen bloedverwant had bijgewoond, kwam voorbij de hoeve van eenen man, met welken hij in twist was. Hij daagde hem uit om te vechten en men sprong elkander te lijf. Een gebuur wilde de twee vechters scheiden maar Nizet, ten top punt van woede haalde een tandhouweel (beid) le voorschijn, waarmee hij zijnen eersten tegenstrever een geweldigen slag op het hoofd toebracht, zoodat hij diens schedel open kliefde. De gekwetste, Gros- jean geheeten, zal zijne wonde niet over leven. Een brand, die vrijdag te Verviers uitberste heeft de bpssphen van La Ror- chère aangetast. 40 hectaren bosch, nabij de afdamming der Gileppe, werden reeds vernield en het vuur woedt reeds in die richting voort. De bosschen hooren toe toe aan M. d'Andrimont. HOLLAND. Verkens. Het opkoopen van verkens voor de stoom-slachterijen te Os, Ede en Assen, is in deze streek neg altijd in vol len gang. Commissionnairs loopen de hofsteden af en koopen alle magere verkens op. Weinig wordt er naar gekeken, of het verken kreupel is of slecht groeien wil als 't maar niet boven het gestelde ge- wieht gaat het wordt gekocht. Het vleesch wordt tot worst verwerkt, die naar Engeland verzonden wordt. Kop. pooten en afval blijven hier. In de stoom-slacbterij te Os worden dagelijks 100 verkens geslacht. Opmer kelijk is het, dat al die stoom-slachte rijen eigendom zijn van Joden, die er dus niet tegen opzien, handel in niet kaus- chere of onreine dieren te drijven... Wat de zucht naar winst al niet doet Kapitein de Bourbon. Aan het nederlandsch blad Haarlemsche Courant schrijft men het volgende In legitimistische kringen van Frank rijk wordt het gerucht verspreid, dat ka pitein Adelberth de Bourbon, die tydens het verblijf van den graaf van Parijs te Dordrecht zeer onverwacht in zijne gar nizoensplaats Bergen-op-Zoom overleed, door vergif zou zijn omgebracht. Onderzoek daarover wordt uit Frank rijk hier gedaan, alhoewel er bij de fami lie te Bourbon hier te lande geen vermoe den daarvoor bestaat. Als waarschijnlijke beweegreden wordt daarbij opgegeven, dat kapitein de Bourbon, geweigerd heeft, zelfs voor hooge sommen, afstand te doen van be langrijke familie-papieren. Dat dergelijk aanbod meermaals heeft plaats gehad, is bekend, evenzoo dat hel steeds hoog- hertig werd afgewezen door den kapitein, die nog door aanbiedingen, noch door bedreigingen was over te halen. Ons schijnt geheel de zaak een praatje, gelijk er zooveel in de geschiedenis der nederlandsche Bourbons te vinden zijn. FRANKRIJK. De meeste bewoners van Hyères zijn ernstig ziek door hel drinken van wijn, gekocht bij zekeren M. de Villeneuve. De vergiftiging heeft voor gevolg dat bij dezen de beenen, bij genen de armen met lamheid zijn geslagen, terwijl bij anderen den eetlust totaal verdwenen is. M. de Villeneuve is op de vlucht ge gaan. Een zachte jongen. Verscheidene policieagenten wilden maandag in de rue Ramey, te Parijs, zekere Ladouille aan houden. die een van hen op heeterdaad van diefstal betrapt had. Ladouille is echter een waar herkuul en zonder de minste moeite kegelde hij de agenten dooreen als strooihalmen. Een brigadier in burgerkleeding wilde de agenten helpen, maar met een enke len stamp op den buik was hij buiten gevecht gesteld. Men heeft niet min dan een uur moe ten worstelen eer men den dief kon bin den en hem als een pak naar het policit- bureel dragen. Daar gekomen beweerde hij een gansch hinderloos, zacht en eerlijk wezen te zijn, buiten vier veroordeelingen tot 6 maanden en 2 jaar gevangenis. DUITSCHLAND. Keizer Frederik. De beter nis in don toestand des keizzers gaat voortdurend vooruit alle verschijnselen, zelfs de moeilijkheid bij het doorzwelgen der spij zen verdwijnneu langzamerhand. De koorts is totaal verdwenen. Donderdag morgend werkte hij samen met generaal von Winterfeldt en in den namiJdag deed hij eene wandeling in het park van het kasteel Charlottenburg. Men bericht uit Charlottenburg, dat de keizer een min goeden nacht heeft door gebracht, daar de slaap veel door hoest buien onderbroken werd. De geneesheeren denken zulks te moe ten toeschrijveu aan zijn eersten uitstap in de vrije lucht. Nochthans bevond zich de keizer hedon tamelijk goed, eu had reeds sinds don derdag avond geen de minste koorts. Donderdag morgend is hij vroeg opge staan en zal heden ook, daar het weder zeer warm is, in het slotpark wandelen. In den voormiddag nam het hoesten en de moeilijkheid bij het zwelgen weêr af. Van 11 ure tol 12 3/4 heeft de keizer gewerkt, samen met den minister van oorlog en generaal von Albedyl. Prins Heinrich en de kroonprinses Heiningen, namen vrijdag msl het kei zerlijk paar het middagmaal. Slecht weêr. Sedert eenige dagen is het in Beieren buitengewoon koud. In den nacht van 10 tot 11 mei is er in de beiersche Alpen veel sneeuw gevallen, bij zooverre dat het verkeer met rijtuigen bijna onmogelijk werd. In den morgen van den 11 werd de postdienst tusschen Partenkirchen en Murnau door sleden verricht. Een zonderlinge landverhuizer. Een landverhuizer, die op goedkoope wijze naar de nieuwe wereld wilde gaai, is voorzeker een SOjarige werkman uit het distrikt Schrimm. Daar hij noch geld, noch papieren be zat, hij had namelijk neg niet aan den dienstplicht voldaan had hij zich door oenen vriend, een Rooi, in eene mand Ut ten opsluiten, om aldps als een pak ver-

De Denderbode | 1888 | | pagina 2