Landbouw. Kaatspel-Houtina rkt. duizenden bijkomen dan zouden ook de openbare lasten verdulibelen En dai alles voor de glorie van de groote rijken te willen naapeo. Is er iels belachelijker dan yeerne-groot te willen spelen. (Handelsblad.) Behandeling van het Hoevenmest. De gansch frissche uitwerpselen, die niet bedorven strooiïngen zouden den plan tengroei onmiddelijk niet kunnen be- voordeeligen. Hunne verandering begint in den stal vervolgens wordt zij groote- Jijks volledigd inden mesthoop, om traps gewijze in den grond te eindigen. Die verandering, het gevolg van gistingen, geeft, zooals men weet, aanleiding tot eene arnmoniaksontsnapping. De natuurkundige De Saussure heeft het denkbeeld gehad eenen kleinen mest hoop te bedekken met eene groote glazen klokke, van weikers toppunt eene buis ging, eindigende op het gras. De groei van dat gras nam onmiddelijk eene buitengewone kracht, te wijten aan de vruchibaarmakende gassen die uit de vetten gestegen zijn. Die klokke en dat gras zouden moeten op al de muren der hofstede afgebeeld zijn want deze eenvoudige kleine proef neming is een der belangrijkste die voor den landbouw gedaan werden. Zij toont ons aan welk verlies van vette het is dat wij zonder het te weten, ondergaan. Zon der twijfel zal die vette, in de lucht ver spreid, altijd naar den plantengroei te- rugkeerenmaar het zal bij onzen gebuur zijn. Zooveel mogelijk dit verlies verminde ren al den tijd dat de gisting van den mest duurt, te rekenen van de voortbren ging der uitwerpselen tot de beslissende opslorping door de oogsten ziedaar het voornaam werk van den landbouwer; 't is datgene naar hetwelk zijn profijt ge regeld wordt. Men vermindert het verlies veroorzaakt door de verdamping, met onmiddelijk den mest in den grond te delven, waar de vruchibaarmakende uitwassemingen uitmuntend bewaard blijven. Daarenbo ven is aldus de vette tegen het water be vrijd. Maar de onmiddelijke indelving is slechts mogelijk voor eene kleino boe- veelheid vettehet grootste deel moet op eenen hoop gesteld worden, in af wachting van het gunstig oogenblik tot de bemesting. Om het verlies dat de mest alzoo zal ondergaan te verminderen, kan men de volgende voorsclirilteu in acht nemen r Stelt den hoop buiten bereik van dakgoten en neervallend water de op losbare stoffen, die de meest vruchi baarmakende zij.i, zouden nat worden. 2° Geeft aan de massa de grootste hoog te mogelijk, met rechte zijden, om de verdampingen to vermijden. 3e Legt den verschen mest kloek en regelmatig opeen, om den toegang van de lucht te matigen door eene geregelde opeenhooping, betgeen de gisting op ge schikte wijze vertraagt. 4. Bedekt iedere nieuwe laag door eene dikte van aarde, bladeren ofonkruid, ten einde de vette tegen de zonnestralen te beschermen, Die bijgevoegde stoffen slorpen de verdampte gas>en op en zijn zooveel weerd als de mest zelf, waarvan de massa aldus vormeerderen. De mesthoopen, geplaatst in de nabij heid derstallen worden met zorg inge richt in de landen van goede teelt hun bodem is van steen, derwijze dat de af- druipingeu in eenen pul vallen, van waar eene pomp dezelve op den hoop terug werpt om er de gisting van te regelen. Een eenvoudige steengrond, de afzonde ring, der gooien, eenige boomen als be schutting ziedaar de meest vvensche- lijke voorwaarden. Een goed gehouden mest, op bet veld en op den koer, Iaat geenen enkelen slechten reuk ontsnappen na twee of driemaanden ontbinding, vormtdemassa eenen zwartachtigen, vetten en gelijkvor- migen deeg. Aan dezen mest, goed toege past op goede beploegingen, beantwoor den overvloedige oogsten. (Journal d'Agriculture pratique.) Handel in peerden. Wij lezen in een holiandseh blad als volgt Met den peerdenhandel ging het in den laatsten tijd, in 't noordwestelijk deel van Noord-Brabant zeer goed. Van tijd lot tijd werden de gedres seerde en ook dc handelspeerden tegen goede prijzen verkocht, waardoor menig landbouwer in de noodzakelijkheid kwam zich \an een ander peerd te voorzien. 9 Gewoonlijk worden dan weder twee tot driejarige peerden gekocht, die nog gedresseerd moeten worden, en welke men, als ze mak it; het tuig zijn, een tot twee jaren voor eigen gebruik houdt, om ze dan weder als handelspeerden te verkoopen. De jonge poerden van twee lot drie jaar zijn tegenwoordig wij hoog in prijs en gelden 200 a 550 gulden. Iemand vraagt ons, wat M. Jef l)e Windt nu gaat doen met die wijde of eroote borze die hij reeds had doen maken om er 50 duizend franks van Dm Denderbode in le steken Dit is om den donder toch zoo moeilijk niet om beantwoorden.... M. De Windt heeft besloten er zeeverlappen te laten uil snijden voor Argus uit Den Dender- yalm. KIESKRONIJK. Arrondissement Aalst. De achtbare heer Leo Leirens- Eliaert heelt, na bet sluiten van den wetgevenden zittijd,zijn ontslag ingediend van lid des Senaats. Reeds langs bad M. Leirens meermaals de begeerte uitgedrukt van bet politiek leven te verlaten. Vier jaren geleden, aanveerdde hij slechts een nieuw man daat dan op 'L aanhoudend aandringen zijner vrienden. Het aftreden van onzen achtbaren Se- nateur zal algemeen betreurd worden. Het kiezerskorps van 't arrondissement Aalst, zal voorzeker zijnen naam in dank bare herinnering blijven bewaren voorde getrouwheid met de welke hij altijd zijn mandaat heeft vervuld en nog meer voor de talrijke diensten welke hij aan onze bevolkingen beeft bewezen. Naar wij vernemen zal het koninklijk besluit eerlang in den Moniteur verschij nen waarbij het Kiezerskops van 'tarron dissement Aalst, zal worden bijeen ge roepen, op dijnsdag 12 juni aanst. ten einde over te gaan tot de benoeming van zijnen opvolger. Als vermoedelijke Kandidaat de Katho lieke Vereeniging wordt aangewezen den heer Karei Liénart-I^eirens, eigenaar en provinciaal raadslid, alhier ter stede.. De kiezing van Charleroi voor eenen volksvertegenwoordiger in vervanging van M. Van Dam is in 't voordeel dei- liberalen uitgevallen. Deze hadden als kandidaat M. Giroul voorgesteld. Hij bekwam 2880 stemmen terwijl de katholieke kandidaat er 2174 behaalde. Het getal opgekomene kiezers bedroeg 5107. RECHTERLIJKE KRONIJK. De Rechtbank van Oendermonde komt uitspraak te doen iu 't proces hangende tusschen ons Stedelijk Bestuur en de heeren Vander Smissen Gebroedersfabri kanten in katoenen, naai- en breigarens alhier. De heeren Vander Smissen be weerden dat bet heffen eener belasting van 6 franks per peerdenkracht der stoomtuigen tegenstrijdig is aan de wet en de rechlveerdigheid. De Rechters van Dcndermonde hebben er anders over geoordeeld en de pretentie der heeren Vander Smissen van de band gewezen. Dus is het recht tot liet beffen dezer stedelijke belasting door de Recht bank erkend en bevestigd geworden. pr i este r li Benoemingen Is Onderpastoor benoemd te Balegem, de Eerw. Heer Uyltersport onderpastoor te Maarke. De commissie van het Kaatspel brengt ter kennis van de liefhebbers dat de loting voor de eerste ronde zal plaats hebbeN op zaterdag 2,len Juni 1888. De Geheimschrijver, De Voorzitter. G. Cammaert. E. Van Ilterbeek. Senaat. Wij roepen de aandacht onzer geachte lezers iu op de volgende redevoering uilgesproken door den acht baren beer Baron P. Bethuue, schepen onzer stad De heer baron liethune. Ik vraag aan den minister van openbare werken of het niet mogelijk ware werken uil to voeren die de schade, veroorzaakt door het overtollig aan vloeien van water nabij de sluizen op den Den der, te kunnen beletten Men houdt er thans het water op eene hoog te die den ouden waterstand te boven gaat. Hieruit volgt dal het water der beken die zich bovenwaarts de sluizen in den Dender werpen, moet terugvloeien. Om dien toestand to verhelpen, ware het voldoende aan die beken een anderen loop te gev -li. bij middel van een klein afleidiugska- naal Reeds heeft de Regeering, sinds eenige jaren, dit middel aangewend om te voorzien in den overlast van het Scbelde-water in de na bijheid der sluizen. Wanneer, verleden jaar, liet departement van oorlog kredieten vroeg voor de verster kingen aan de Maas, heb ik zo niet gestemd. Heden kan ik ze evenmin goedkeuren Mijns dunkens is het aan de grens dat men den vij and hoelt tegen te houden welnu, men ont mantelde al de versterkingen aan do grens om Antwerpen te versterkon Er heerscht eene ongelooflijke wispelturig heid l ij de voorstanders dezer versterkingen Heden bevinden wij ons tegenover een stolsel van afgezon-Jerde forten, en niets bewijst dat it stelsel beter is dan de voorgaande, en zelfs al het geene groote gevaren oplevert Wal de kosten der nieuwe foricn betreft, vermc-en ik insgelijks dit men de zaak te gun stig inziet, en ik vrees dat er aan do Maas zal gebeuren wat er te Antwerpen geschiedde. Onze nijverheid kan slechts mol moeite Ie gen den vreemde mededingen de krijgslasten zullen de crisis nog verergeren. Voorzeker heeft ieder volk een leger noodig, on ik waardeer hoog de diensten door ons leger bewezeD, vooral tijdens onlusten en op roeren Zooveel to gelukkiger bon ik aan ons leger hulde te brengen, dal wij thans eenen minister van oorlog bezitten die, bij middel van wijze democratische hervormingen, bet lot onzer miliciens zoo merkelijk beeft verbe terd. Het maken der versterkingen aan de Maas schijnt mij van aard om ons zekere gevaren te berokkeneu. Ook beu iz overtuigd dal die for ten, iu bet opzicht van 's lands verdediging, zullen ontoereikend zijn, eu ik ben zeer bang voor de uitgaven welke die versterkingen aan OD3 land zullen veroorzaken In 'ulke voorwaarden zal ik mij moeten ont houden bij de stemming over de geheele bc- grooting. ALLERHANDE NIEUWS. Stadswaag. Onze Stedelijke Raad heelt in zitting van Woensdag avond ji. den lieer Emiel Do Loose, tol bestierder van stadswaag benoemd. Stad Aalst. Konink lijke Maatsehappi) der Oud- Onderofficieren van 't Belgische Leger. Zondag 3 Juni aanst. zullen alhier Ier gelegenheid der behandiging van den Standaard dor Maatschappij, luislerijke feestelijkheden plaats grijpen. Deze stan daard wordt aan de Maatschappij ge schonken door de voornaamste ingeze tenen onzer stad Aalst. De Maatschappijen der Oud-Onderofil- eieren van Brussel, Gent, Brugge, Oos tende, Luik, Antwerpen, Doornik enz., hebben hare bijtreding tot liet feest reeds aangemeld. Ziehier 't programma der feestelijk heden Vergadering op 't Statieplein om 12 uren Ontfangsl der vreemde Maat schappijen om 12 1/2 ure. Vorming van den Stoet om 12 3/4 ure Optocht door de voornaamste straten der stad om I ure.Behandiging van den Standaard ter groote feestzaal ten Stadliuize door den beer Burgemeesters en Overheden om 2 uren. Aanbieding van den eerewijn. Vergadering ten lokale der Maatschap pij om 2 1/2 ure. Bezoek aan de Pupil lenschool des legers, alwaar verschillige feesten zullen gegeven worden. Con cert ter Gooote Merkt door hel Fanfaar- korps der Pupillenschoolonder de leiding >.an den orkestmeester M. Vander Linden. Ziedaar een programma dat ons niet alleen eene luisterrijke feest belooft,maar tevens ook oude strijdmakers zal ver eenigen om andermaal hunne algeheele gehechtheid aan Land en Vorstenhuis le bevestigen en welke zij gezworen hebben in de uur des gevaars uit alle hunne krachten te verdedigen. Programma van 't Concert 't welk zal gegeven worden door 't Fan- laarkorps der le compagnie van de Pupil lenschool op Zondag 27 Mei om 111/2 ure voormiddag ter Groote Merkt. 1. Marchc de Cavalerie. Govaert. 2. Barbier dc Trouville, fantaisie. Lecoq. 5. L'amitié, mazurka. Minet. <4. La glorieuse, march e triomphale. Hilgé. Ji. Le national montois. De Orkestmeester, M. VAN DER LINDEN. Gulden jubelfeest. Dijnsdag aanst. 29 Mei, zullen de echte lingen Francies Vernimmen, werkman, oud leertouwer, en Anna-Maria De Craecker, baker, de 50° verjaring van huil huwelijk vieren. Te dezer gelegenheid zullen de geburen derZonne- straat, Windmolenstraatje, enz. feeste lijkheden inrichten. Een Mis van dank baarheid ter St-Mariinuskerk, versiering en bevlagging der huizen, zegeboog aan dc woning der Jubilarissen, te middag Feestmaal, des namiddags prijsbollingen eri mastklimraing en des avonds alge- meene verlichting en prachtig vuurwerk op 't pleintje Aalst, Esplauadeplein. Wie naar hel Theater Murieux gaat, mag zeker zijn van eenen genoeglijken avond over te brengen. Onder het bestuur van M. Van de Voorde, geschieden erin deze tent zeer aanbelangeude mechanische voorstellin gen, welke de aanwezigen met welge meend handgeklap begroeten. De reis rond de wereld, waarmede men begint, vertoont do meest schilder- achige landstreken van den aardbodem, die beurtelings voer het oog der toe schouwers verschijnen terwijl er op den voorgrond van het tooneel allerhande talereelen plaats grijpen in betrekking met de streek waar men zich in verbeel ding bevindt eene leeuwenjacht in Afrika, een beerengevechtaan den Noord pool, enz. dit alles is met veel behen digheid geschikt. Een ander deel van het programma betreft de zichtveranderingen, de eene langzaam, de andere blikgemsnel, iiaar- volgens den aard der voorgestelde tafe- reelen. Maar 't gene meest van al aanstip- pensweerd is en zelfs het great attraction van het Theatre Morieux mag genoemd worden, zijn de turnoefeningen der ma rionetten. die de zonderlingste toeren en gebaren maken, zonder dat men kan raden langs waar hun de beweginskracht toekomt men bemerkt niet den minsten draad of leidsnoer en nochtans handelen deze turners juist als het levende perso nen kunnen doen. Dii is oprecht goedgevonden en strekt tot eere aan M. Van de Voorde. Zonder twijfel zal het Thédtre Morieux alle avonden tal van bezoekers tellen, te meer daar de prijzen der plaatsen zeer gematigd zijn. Groote Internationale Prijskamp van Wetenschappen en Nijverheid. Het Comiteit der drukpers, samengesteld als volgt M. den baron de Haulleville, Voor zitter, MM. Delmer, Victor Hallaux, Ver- straete en Lemaire, Onder-Voorzitters, MM. Bonlems en Nieter, Secretarissen, gelast zich van heden af met den dienst der dagbladen. Er is besloten geworden, in overeen komst met het uitvoerend Comiteit, dat er eene leeszaal zal worden ingericht ter beschikking van het Comiteit der druk pers. Hel Comiteit Jieeft besloten een alge- meene oproep te richten, zoowel tot de internationale drukpers, ten einde een kosteloos abonnement te bekomen, voor den Grooten Prijskamp tijdens de ten toonstelling men zal al de dagbladen der wereld verzamelen. De vreemde dagbladschrijvers zullen elkander daar kunnen ontmoeten, al de inlichtingen nemen welke zij verlangen eo, desnoods, hunne klachten indienen. Eene furie. Maandag avond ont moetten twee vrouwen elkander nabij het Park ie Brussel. Rosalie D. ontmoette eene oud-vijan din, vrouw R., die een kind op den arm droeg. Het gezicht van vrouw R ontstak Ro salie in zulke hevige woede, dat zij op haar toesprong, haar bij de haren trok en over den grond sleepte. Toen overlaadde zij de ongelukkige met krabben en stam pen, en viel eindelijk naast baar op den grond neêr, om vrouw R. een geweldige beet in bet aangezicht te geven. Voorbijgangers konden eindelijk liet afschuwelijk tooneel niet meer nazien, en hielden de furie aan om haar aan de poli- cie over te leveren. Wij vernemen met genoegen uit Leuven, dat de toestand van M. Thonis- sen merkelijk verbeterd is. Woensdag werd te Gent met groo- leti luister het jubelfeest gevierd van den eerw. lieer D'Hoop, pastoor-deken van Sf-Pieters, die den 23" verjaardag van zijn aanstelling in dit ambt herdacht. De gansehe parochie was in feestgewaad. Men schrijft uit Harelbeke, 23 mei In den nacht van zaterdag tot zondag zijn dieven gedrongen in de kerk van Harel beke. Na gepoogd te hebben de buiten deur der sakrislij open te breken., zijn zij er in gelukt de groote ingangdeur le doen springen. Vervolgens hebben zij al hunne krachten ingespannen tegen de binnen deur der sakristij en zij waren op hel punt ze in te leggen alswanneer zij al met eens hun werk verlieten. Geen een offerblok is geledigd en niets is meêgenomen geweest. Ter veemarkt van Waver werden aangeboden 120 melkkoeien, 14 ossen, 22 veereen, 10 jonge ossen, 6o varkens, 132 jonge varkens. Hiervan zijn verkocht 102 koeien, 19 ossen, 46 veereen, 7 jonge ossen, 56 varkens en 141 jonge varkens. Middelbare prijzen koeien, fr. 205 ossen, 300 veerzen, 190 jonge ossen, 400 varkens, 80 jonge varkens. 4200. Te Rousselaere, in 't gasthof Hotel du Paradis, ontving de weerd dezer da gen van verscheidene kooplieden en han delaars sommen geld om die 's anderen daags naar de nationale bank le zenden. Deze heeren kunnen veelmaals zelf tot de bank met gaan, daar deze ten 2 ure gesloten wordt. Nu, een beer van Thourout had 2300 Ir. aan den weerd M. Ernest Glorieux af gegeven, en des woensdags zond deze zijnen dienstknecht met al de toever trouwde sommenongelukkiglijk ontbrak de gemelde somme van 2500 fr. als hij in de bank zijne geldlijst aflegde. De dienst knecht verkeerde in dronken toestand, en heeft alzoo misschien in de eene of andere herberg de vermiste som kwijt geraakt. 01 zoude de som ten huize van M.Glorieux reeds ontstolen zijn gewor den want er was veel volk gekomen ter gelegenheid eener levering van peerden? Het is wel spijtig dat dienstwilligheid zoo dier kan komen te slaan aan eenen weerd. Gefopte dief. Men schrijft uit Moen De verledene week is een dief binst het lof binnengedrongen bij twee zusters, die alhier te samen wonen. Hij wist waarschijnlijk dat de eene naar het lof' was en de andere wat onpasselijk. Daarbij de menschen hadden een goeden naam en hij meende daar wet te varen. Ongelukkiglijk voor hem, hij is nog nooit schooner gefopt geweest. Op zijne vraag van haar geld of haar leven gaf zij hem eene beurze, die 24 of 25 stukkeu van 10 centiemen inhield. En hij was daarmeê weg. Of hij aardig zal staan kij ken hebben, bij het nazien van zijnen buit De jonge dochter heeft eenige slagen bekomen, zeer weinig nogtans, en be staande uit eenige schuppen, die voor den bond bestemd waren, en eenen slag op het hoofd. Landbouwers opgeletMen zegt zoo dikwijls dat het onvoorzichtig is, te lande vrouwvolk 's zondags, binst de goddelijke diensten, alleen thuis te laten. Daarop kan, in deze tijden, als er zoo veel vreemd en aardig volk rondloopt, niet genoeg gelet worden. Preuve dies Dezer dagen zegt het Nieuwsblad van Yperenin eene hofstede niet ver van de stad, hofstede die op drij honderd slap pen van de breede kassei ligt, en redelijk verre van andere staat,was,bij uilneming, de dochter alleen thuis gebleven binst de hoogmis, in gezelschap van een kind, rond de acht op negen jaar oud. Bij gevalle bad zij de eene deur geslo ten, en de andere, die op de boerenkeu- ken komt, ongeschultend gelaten... Zij was voor een oogenblik op de voute ge gaan, om het een of 't ander te verrich ten de vouteveHSter geeft op de ingang- poort en de dreve die van hofstee naar de kassei geleidt. Door de venster kijkende, ziet zij twee kloeke kerels geleund tegen de balie die ingang geeft op de hofplaats. Zonder verschieten, maar uit voorzich tigheid, springt zij beneden, le wege de andere deur te sluiten maar zietdaar, binnen in den keuken, staat zij bek aan bek met drij andere felle manskerels, die elk een knodsenstok in de band hadden. Verwonderd,maar niet bevreesd,vraagt zij ze wat daar doende zijn, en waar om ze gekomen zij. Om eene aalmoes, zeggen zijde dochter gaat naar de schapraft en snijdt een boterham of drij. Neen, neen, zeggen de beleefde bezoe kers, geen boerebrood, 't is geld dat wij hebben moeten Wacht een beetje, zegt de dochter 'k en heb er hier geen, maar ik ga er gaan halen. Zij snakt zich om, grijpt eenen twee loop die, ongeladen in den hoek tegen de horlogiekas stond, en zegt onversaagd tegen die gasten die nu verbaasd stonden: Als gij niet fraai en zijt, en seffens de deuren uitgaat, 'k zal schieten, meent gij Alois, Alois, kom zeer hie»-, kom De kerels, dat hoorende en meenende dat zij niet alleen was, en nu den loop van het geweer ziende dalen naar lian- waarts begonnen zelve benauwd te wor den. Zij meenden eerst de dochter alleen en zoo stout nietook dat hoerende en ziende hadden zij niet beter te doen als weg te sluipen, 't geen zij deden. Stout zijn komt dikwijls wel te passé... Maar te lande, op de eenzame bofsteën, voorzichtig zijn geleidt nog verder en komt beter te passé 't En zijn niet al zulke onbevreesde dochters. FRANKRIJK. Bevolking der aarde. Volgens de laatste berekening door den heer Levas- seur aan de Akaderaie der Wetenschap pen te Parijs voorgelegd, zou de tegen woordige bevolking der aarde ongeveer beloopen tot 1 miljard, 485 miljoen in« woners, verdeeld als volgt Europa 547 miljoen, Afrika 197 mil joen, Asia 789 miljoen, Oceanië 58 mil joen, Noord Amerika 80 miljoen en Zuid- Amerika 32 miljoen. - Wilson. Men leest in de Patrie De afgeveerdigde van liulre et Loire want dat eerlijkef?) heerschap maakt nog altijd deel van de Kamer heeft dezer dagen vernomen dat men nieuwe feiten ontdekt heeft ten zijnen laste. Ditmaal zou M. de schoonzoon het niet meer wagen een proces af te wachten, maar denkt hij er stellig aan op speelreis te gaan. Ook zou er kwestie zijn van den ver koop van het kasteel van Cheuonceaux, alsook van liet prachtige hotel van M. Wilson in de Avenue d'léna. Wat aangaat het lidmaatschap der Ka mer, raagt men zich af welken naam te geven aan de kiezers van Indre-el-Loire, welke nog altijd dulden vertegenwoordigd te zijn door iemand, die niet in de Kamer durft verschijnen ENGELAND. De Chineesche Li-Ki.Sir James Leg- ge, professor van Chineesch bij de heo- geschool van Oxford, beeft eene zonder ling gedenkteeken van de letterkunde van het bemelschrijk uitgegeven namelijk do Li Ki of de regelen, die bij alle plechtigheden moeten in acht genomen worden. Ziehier wat er over de bezoeken in staat Wanneer er iemand een bezoek ont vangt, gaat hij als meester des huizes den bezoeker te gemoet, die volstrekt weigert den eersten binnen te gaan, en na eene diepe buiging, gaan zij alle twee gelijk binnen. Wanneer zij binnen zijn eischt de be leefdheid, dat de bezoeker opnieuw wei gert den trap te beklimmen. Eindelijk stemt hij toe, maar dan moeten nog vele komplimenten gewisseld worden om te weten wie er eerst zal opklimmen, en er wordt eindelijk besloten beiden tegelijk naar boven te gaan. Maar de bezoeker moest eerst den rechtervoet en de huismeesterden linker op den trap zetten. Indien de bezoeker ten eten genoodigd wordt, wil het gebruik dat hij van zijnen gastheer de noodige onderrichtingen onl- vange, om zich aan tafel behoorlijk te gedragen. Is de gastheer een belangrijk persoon, en geeft hij aan zijnen gast eene steen vrucht, dan moet deze de kern in de zak steken. De Li Ki bevat ook nog de regelen, die moeten iu acht gt nomen worden, wan neer men zijne vijanden in den oorlog doodt. Zoohaast de vijand heeft opgehou den te leven, moet de overwinnaar zijne oogeri met de hand bedekken. Vooral voor den rouw zijn er zonder linge voorschriften in de Li-Ki. Het verdriet moet zijn toppunt berei ken wanneer men van de begrafenis terugkeert. Wanneer de vader sterft moet de zoon zoo bedroefd zijn, dat hij niet meer weet waar hij is. Wanneer het lijk in de kist ligt moet hij gedurig rond zich zien, alsof hij iets zoeht dat hij niet vinden kan, enz., enz. Verder is liet nog bepaald dat men op een gegeven uur moet huilen en kermen, zich de borst moet bloot maken en...lach niet lezer, allerlei bokkensprongen moet uitvoeren. Wanneer liet nu maar een verre bloed verwant betreft, moet men maar enkel gebaren van te springen. Dan ook vereischt de Li-Ki dat men op liet tijdstip, er iu bepaald, getroost zijt, als volmaakt voorbeeld van beleefdheid geeft hij liet gedrag op der weduwe King- Kiang, die man en kind verloren hebben de, hel kind dag en nacht beweende en den man enkel gedurende den dag. VEREENIGDE-STATEN Overstroomingen. Het leste nieuws over die groote ramp luidt dat de over strooming zich thans tot 35 mijlen bene den Keokuk uitstrekt. Al de dijken tusschen Keokuk en Alton zijn vernietigd. Te Alexandrië, in de Missouri, is er slechts één punt boven water gebleven, waar sells nog geen 50 personen, zouden kunnen plaats nemen.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2