den ons beloofd. Wij ontvingen ze, doch de ons toegezonden nota was in 't onge reed geraakt. Wij hadden de zaak min of meer uit het oog verloren toen wij dezer dagen de hand op de vermiste nota leg den. Uit de verkregene inlichtingen blijkt dat bet volkomen valsch is dat vreemde lingen aan de stad, mits storting eener som gelds, in onze ouderlingenhuizen opgenomen worden of reeds zijn opgeno men geworden. Geene andere personen worden op genomen dan deze welke hunne onder standwoonst alhier verkregen hebben. Neen, geene andere worden aanveerd en wij dagen Den Dendergalm uit ons een enkel geval te kunnen aanwijzen. Wat de kwestie der giften betreft door de personen gedaan in onze ouderlingen huizen opgenomen, schijnt De Dender galm» er onszoo onweienAinle we/.en dan in vele andere bestuurlijke zaken Immers, wanneer het Bestuur der Godshuizen zulke giften aanveerd dan handelt het slechts volgens de voorschriften der wet, en het is zijne plicht den afstand der in gebrachte gelden ten zijnen profijte te eischen, zelfs wanneer er geen gifte is gebeurd. Ook wanneer de opgenomene mannen of vrouwen een pensioen genieten van Staat, Provincie of Gemeente is het Bestuur uit kracht der wet verplicht het gansche beloop ervan ten zijnen voordeele te ontvangen. En nu een woord over de toepassing, des reglements van het Jongens wees huis bepalende voortaan den uitgang op lSjarigen ouderdom Het Bestuur heeft hier slechts eenen maatregel in toepas sing gebracht welken, sedert ettelijke jaren, te Gent en elders in voege is. Onzes dunkens is men op dezen ouder dom in staat om op behoorlijke wijze in eigen onderhoud te voorzien, zoo niet is men 't poeier metweerd om voor den kop geschoten te worden. Overigens de nieu we schikking verdient aller goedkeuring, omdat zij toelaat een grooter getal kleine weezen soms uil nood en gebrek te ver lossen. Wie zou dat kunnen afkeuren jongens van 18 jaren die hun brood weerd zijn, zendt men de wereld in om kleinen in hunne plaats op te nemen die met honger in hunne kaken loopen Ja, wij vragen het aan eiken redelijken Aalstenaar.wie anders zal dat afkeuren dan ergens nen verblinden uit politieken haat gelijk er in Den Dendergalm huizen En nu ten slotte zullen wij aan de groote geleerde liberale bollen uit Den Dendergalm doen opmerken dat het Bestuur onzer Godshuizen nogmaals de uitdrukkelijke voorschriften der wet naleeft, wanneer het aan de weezen van beide geslachten hunne spaarpenningen slechts bij hunne wettelijke meerderja righeid aflevert, 't Woord is nu aan Deji Dendergalm De Patriote heeft op de muren van Brussel het volgend bericht doen aan plakken Middelen om geld te verdienen. Al de-« liberalen strooien uit dat wij onder het gouvernement der pastoors leven. De Patriote biedt ÏOOO franlv aan dengene die zal bewijzen, dat het gemid deld jaarlijksch budjet van eerediensten hooger is onder de ministeries De Volder en Lejeune dan onder dat van M. Bara. Al de liberalen strooien uit dat het bewarend gouvernement het openbaar onderwijs heeft vernietigd. De Patriote biedt ÏOOO frank aan wie zal be wijzen,dat er in de officiëele en door den Staat geïnspecteerde lagere scholen niet 250,000 leerlingen meer zijn dan onder 't liberaal ministerie, 't zij meer dan de twee derden van 't getal leerlingen onder 't bestuur van M. Van Humbeeck. MM. Graux, Frère en gelijkgezinden beweeren, ondanks alles, spaarzame en omzichtige financiers te zijn. De Patriote biedt ÏOOO frank aan wie de valschheid zal bewijzen van eene der drij bevestigingen 1" Onder 't ministerie GRAUX is liet jaarlijksch budget voor 1878. van 266 millioen g- klommen toi 550 millioen, budget door M. GRAUX voor 1885 voor gesteld. terwijl het onder 'l ministerie BEEBNAERT, in 1887, op 510 millioen is gekomen. 2° Onder 't ministerie GRAUX bedragen de verzamelde tekorten meer dan 58 mil lioen, terwijl de overschotten van het ministerie REERXAERT reeds 10 mil lioen te boven gaan. 5 "Onder 't ministerie GRAUX zijn de lasten vermeerderd geworden op 17 ver- schillige artikels Zegel, registratie, tabak, verzekeringen, alkool enz., terwijl M. BLERNAERT de belastingen, de tol rechten, de hoofdgelden afgeschaft, of verminderd heeft op de koffies, tabak, verzekeringen, huurceelen, de kanalen de ruilingen van vaste goederen, de land- bouwvoortbrengselen, de tarieven van ijzeren wegen enz., enz. Eene schoone gelegenheid voor Argus uil Den Dendergalm en andere gepaten teerde volksvei U iders en zeeveraars die, kolommen op kolommen gestapeld heb ben, om hunne fëzers te doen gelooven, dat de katholieke ministers verkwisters zijn, en de liberale, spaarders. TieskronTjiT. Gelijk wij het hebben aangekondigd vergaderden alhier donderdag namiddag, ten lokale van den Kiing der Groote Merkt, de afgeveerdigden der vijf Kantons Aalst. Geerardsbergen. Ninove. Sottegem en Herzele, ten einde den dellnltieven Katholieken Kandidaat aan te duiden voor de kiezing van een lid des Senaats in vervanging van den heer Leirens-Eli- aert, ontslaggever. Alle de afgeveerdigden bchalvo twee welke belet waren, hadden den oproep des komiteits beantwoord. De heer Karei Lïénarl-I^ei- rens, eigenaar te Aalst, werd met een parigheid als defmitieven kandidaat uit geroepen. Er werd besloten dat, onze achtbare kandidaat, de gebruikelijke bezoeken in 't arrondissement zal doen en algemeene Vergaderingen houden in de hoofdplaat sen des kantons voor zooveel het den lijd zal toelaten. De algemeene Vergadering der Kiezers \an de Stad Aalst is vastgesteld op Don derdag 7 Juni om 8 uren des avonds in den Kring De Vriendschap Korte Zout- straai. Een bezondere uitnoodigingsbrief zal aan allen toegestuurd worden. De lijst der Ligue van Brussel is nog maals veranderd en thans in algemeene vergadering van dinsdag avond vastge steld, als volgt SenaatMM. Bisschoffsheim, Ürunard, Cantoni, de Brouckere, Goblet, Graux, Steurs, Van Halteren. Hamer Bergé, Buis, Glaessens, Dus- tin. Guillery, Hanssens. Hellevoet, lluys- mans, Lepage, Reisse, Rousseau, Spin nael, Urban, Vander Kindere en Van Meenen. Er heeft geen poll plaat. De Federation Bruxelloise van de werk manspartij (lees socialisten partij) stelt 7 kandidaten voor, namelijk de Citogens Bertrand, steenkapper Delporte, letier- zetter De Paepe, dokter Sas beeldhou wer Van Cauwberg, advokaat Vanden Dorpe, letterzetter Volders, dagblad schrijver opsteller van het socialisten blad Le Peuple. RECHTERLIJKE YrONIJ K Een sergeant, in dienst van liet land kaart gesticht, was door twee leerlingen der militaire school in eene herberg af geluisterd en aangeklaagd voor beleedi- ging jegens den koning. Hij werd door den krijgsraad van Brabant vrijgespro ken. Het militaire bof heeft hem echter tot eene maand gevangenis veroordeeld. Het woord is thans aan T verbrekings hof. De naam van Vauderzande werd woensdag misschien voor de honderdste maal door de korrektioneele rechtbank opgeroepen, natuurlijk zonder gevolg. De kerel is slim genoeg om al zijne meê- plichtigeu een voor een in de lamp te laten vliegen, zonder dat hij zelf zijne vleugels verbrandt. PR1ESTERLI.IKE BENOEMINGEN. Zijn onderpastoor benoemd te Maar- ke. de Eerw. Heer De Beer coadjutor te Vosselare te Ouwegem, de Eerw. Heer Van Impe, die als professor te Dender - monde vervangen wordt door den Eerw. Heer Libert priester in bet Seminarie. Te Gijzegem is surveillant benoemd de Eerw. Heer De Roo, priester in het Seminarie, in opvolging van den Eerw. lieer De Bruyn. Deze vervangt als pro fessor den Eerw. Heer Huart, ontslag gever. ALLERHANDE NIEUWS. fj^S^ Ten Bureele van Den Dendei'bode te verkrijgen Dc Groote bende van JAM DE LICIITE prijs 3 franks Franco per Post fr. 5.50. Programma van 't Con cert, 't welk op Zondag 5 Juni om 5 uren des namiddags ter Groote Markt zal gegeven worden door het Fanfaarkorps der Pupillenschool des Legérs, ter gele genheid der behandiging van den Stan daard aan de koninklijke Maatschappij der Oud-Onderofficieren te Aalst. le DEEL. tLe violoneux Liégeois. 2. Le jeune Henri, ouverture. Vander Lenden. 3. Emilie, gavotte polka. Minkt. 4. Le Tamboer Janssens, quadrille. Mirv. 2e DEEL. 1Le national Montois. 2. Grande fête au palais de Mélusine ballet. Vander Linden. 5. Madeion, scholtiscli. Bouillon. t. Jarques Van Artevelde. Gevaert. Gemeenteraad. Heden zaterdag zou ouze Stedelijke Raad eene. zitting houden tot bepleiting van T ont werp van 't reglement op 'le openbare danspartijen, enz. Op verzoek van M. Limpem is deze zitting verdaagd gewor den. Peerdenmerkten. Onze Stedelijke Raad komt te beslissen dat er pogingen zullen aangewend worden om onze twee Jaarlijksche Peer- den merkten van Kennis-dij nsdag en Sint Martensdag heroplebeuren. Tal rijke vergulde zilveren eermetalen en premiën zullen uitgeloofd morden. De heeren der bezondere Kommissie sparen zich ook geene voetstappen en moeite om alles om ter best te schikken. Reeds, dank aan hunne tusschenkomst, is men van de medewerking van verscheidene kooplieden in peerden, voorname peer- denkweekers en landbouwers verzekerd. Onze Peerdenmarkt van 3 Juli aanst. belooft dus allermerk eerdigst te wezen. Wij hebben de overtuiging dal wanneer men eenige jaren in deze onderneming zal volherden, wij op de zelfde goede uitslagen als voor de veemerkt zullen mogen rekenen. Geen stad is voordeeli- ger gelegen dan Aalst voorden handel in peer-ten en vee 1 Ucrgtclling^wcrkcii oud Siadhuis Thans zijn de schuisels weggenomen die het Gebiedliuisje of Breiesche aan bet zicht ontrukten. Dezfe herstellingswerken gansch voltrokken volgens de plans van den heer Van Assehe, bouwkundige te Gent, getuigen van bekwaamheid en ervaring in de steen- en beeldhouwkunst der beide hee ren met deze werken gelast. De heeren Meganck Vander Poorten, steen en mar merhouwer en Van Poltelsberghebeeld houwer te Gent en leeraar aan onze Akademie van schoone kunsten, verdie nen hierover de meesten lof. Onze brelesche mag waarlijk als een juweel van vlammenden gothischen stijl aanschouwd worden. Laier wanneer de herstellingswerken gansch zullen voltrokken wezen, komen wij hierop terug. '•f Hophandel. In den loop der toekomende week zullen de Agenten van poiilie zich aanbieden ten huize der in voners, ten einde het ver zoekschrift te laten onder teekenen waar bij aan deKamers gevraagd wordt dat de vreemde hop bij den invoer in ons land voortaan met een iukomrecht zou belast worden gelijk in waarde aan het gene dal door de vreemde landen geeïscht wordt bij den invoer van Belgische Hop. Xlieater Horieux Es planadeplein. Morgen zondag 3 Juni be paaldelijk? sluiting. 't Is dus de laatste voorstelling. Wie iets wonders wil zien neme de gelegenheid waar. Opwïjeli. Morgen Zondag 3 Juni, Plechtige Ommegang ter gelegen heid van het vijftigjarig Jubelfeest van den heer Pelrus-Joseph De Smedt, Burge meester dezer gemeente. De stoet is samengesteld uit verschei dene prachtig gekostumeerde groepen en rijk versierde praalwagens, 't Is waarlijk eene reis naar Opwyck waard. Het ministerie heeft eenen maatre gel genomen, die door alle weldenkende lieden te Thuin zal goedgekeurd worden. Een schoolopziener van 't lager onder wijs, die voortging met de katholieke gemeentebesturen en onderwijzers le ju dassen alsol Rolin-Van Humbeeck nog ministers waren, is met 44 dagen op- schorsing gestraft. Alvveêr een martelaar. Men voegt er bij dal verscheidene liberale overlieden zelf zijne opschorsinggevraa^d hebben, Aanranding. Een pijpenkoopman van Gent, die met een stootwagentje den buiter. aflooptom handel te drijven, ont moette nabij Oost Eecloo een persoon, zekeren B die op eene hondenkar over den steenweg reed. Ofschoon de baan breed genoeg was om gemakkelijk elkander te mijden, reed B. moedwillig tegen den pijpenwagen, met gevaar van al die breekwaar in s:uk- keu op den grond te doen vallen. De pij penkoopman deed hem zulks opmerken e.< hierop sprong B, van zijne hondenkar, viel den andere op het lijf en stampte en schupte hem zoodanig dat hij voor dood op den grond bleef liggen. Tot het bewustzijn teruggekeerd kon de gekwetste zich tot aan de eerste hui zen van Oost-Eeeloo voortslepen, waar hij door eenen geneesheer verzorgd werd. Eenigszins versterkt, begaf de man zich naar de statie om naar huis terug te koeren, toen hij onderweg nogmaals B. ontmoette. De woestaard randde hem voor de tweede maal aan, sloeg hem met de bank zijner kar op liet hoofd, zoodat hij thans doodelijk gewond op den weg liggen bleef. Het slachtoffer is 65 jaren oud. De aanrander wordt door het gerecht opgezocht Er is door de policie van Gent proces-verbaal opgemaakt tegen eene dame, uit de Rabotstraat, die dijnsdag nacht een pistoolschot uit haar venster heelt gelost, om haren man af te schrik ken, die dronken thuis kwam en eerst met de schoonste woorden, doch daarin op harderen toen vroeg om binnen ge laten te worden. De deur bleef echter gesloten. De dame zal vervolgd worden voor het dragen van verboden wapens en stoornis der nachtrust. De man onge twijfeld ook, daar hij gezondigd had tegen de svet op de dronkenschap en straatla- wijt maakte. Valsch gerucht. Volgens een genlsch liberaal blad hebben zekere dag bladen gemeld dat de eerw. h. pastoor van Drongen eene belangrijke bekente nis van eene stervende zou openbaar ge maakt hebben. Ziehier wat het Fondsenblad over dit feit meldt Een persoon is over eenige dagen in die gemeente gestorven, die, over 51 jaren, in eene zaak van jachtovertreding zou zijn gewikkeld een gendarm zou in de worsteling dood zijn gebleven en een derde zou gevangen zijn geweest, doch nadien losgelaten. Dit feit zou te Zomer- gem hebben plaats gehad. Gelijk men ziet, er is zoo iets of wat grond in hel gerucht, doch wat aan hetzelfde opgang gaf, ontbreekt teene- maal. Er is geen moordenaar, die onge- slratt is gebleven er is geen onschuldi ge, die 51 jaar gevangen zit voor eenen andere er is geene verklaringen van eenen stervende, enz. Met één woord, er is niet dan klap van de menscben, die gemakkelijk van een klein gerucht eenen donderslag maken. Ter veemarkt van Waver werden aangeboden 130 melkkoeien, 30 ossen, 28 veerzen, 16 jonge ossen. 70 varkens, 160 jonge varkens. Hiervan zijn verkocht 118 koeien, 22 ossen, 20 veerzen, 12 jonge ossen, 39 varkens en 140 jonge varkens. Middelbare prijzen koeien, fr. 205 ossen, 300 veerzen, 490 jonge ossen. 100 varkens, 80 jonge varkens. 4200. Een naehtmerie. Waarlijk Vande Zande is de naehtmerie der brusselsche policie, en heeit deze leste het middel nog niet gevonden om hem te pakken, Gaspard heeft er genoeg om haar den duivel aan te doen. Dinsdag was de policie van St-Joost- ten-Noode aan de beurt. Het parket had haar gelast de aanhouding te bewerken van den beruchten dief, die, naar het scheen een bezoek te brengen had in het huis 29, der Rogierstraat. Al het beschikbare personeel werd bijeen getrommeld en versterkt met de policie van Schaerbeek. De policie offi cieren maakten hun plan de campagne aan eiken man werd het signalement van Gaspard nauwkeurig voorgedikteerd en geen mensch ging over de straat, of hij werd beloerd als ware hij een baan- sirooper. En nadat men alzoo van half acht tot een uur na middernacht vruchteloos ge wacht had, moest men alweer den moed opgeven... Dat was overigens le verwach ten. Men verhaalt over Van de Zande nog eene kluchtige anekdoot. Hij had namelijk over eenigen tijd den policie-officier, die zich bijzonder met zijne zaak bezig hield, uitgenoodigd, om hem in eene opgegeven herberg te komen aanhouden. De policieman, hoewel hij vermoedde dal hier slechts van eene grap kon spraak zijn, ging eventwel ter plaatse maar ontdekte niemand, die op Vande Zande geleek. Hij was er nogthans... als vrouw ver kleed, en hij dreef de verwaandheid zoo ver, dat hij met zijne tournure het glas faro van den agent omslootte. Met dui zend vragen om verschooning verwij derde hij zich, in zijn vuist lachende om den toer die hij de policie gespeeld had Ziehier eenige bijzonderheden over de groote brandramp van Boom. Do stoommaalderij van M. Van Heym- becck bestond uit twee deelen 1° een oud gedeelte met drie verdiepingen dat vroeger als watermolen was ingericht.en 2e een nieuw gedeelte, slechts in 4879 opgebouwd, en dat uit vijf verdiepingen bestaat. Voegen wij er bij dat M. Van Heymbeeek een door en door oppassend man is, en dat zijne maalderij volgens de leste en beste stelsels was ingericht. 't Was kwart na drie ure toen de ge- buren, door eenen voorbijganger gewekt, al het schrikkelijke der ramp en het ge vaar dat hun bedreigde, bemerkten. Oogenblikkelijk werden de handen aan 't werk geslagen. Burgemeester en poli- ciekommissaris kwamen welhaast ter plaatse, alsmeê de twee spruiten van Boom en van liet gehucht Noeveren. Ongelukkiglijk moesten wij alweer eens beslatigen, hoe gebrekkig onze brand spuiten en hunnen dienst zijn ingericht. Eer zij goed gesteld wareri, was er aan geen redden der maalderij meer te den ken men moest zich bepalen met de aanpalende woning te vrijwaren, boewei heel de eigendom van M. Van Heym beeek,gelijk een buitengoed rondom door water ligt ingesloten. Het dak en de zolderingen der ver schillende verdiepen stortten, rond 4 ure, met een oorverdoovend gedruisch in, en om 5 ure, stond er van die schoo ne maalderij niets meer recht, dan vier hooge, naakte muren, die dan nog zoo erg beschadigd zijn, dat' zij slechts nog goed zijn om omgeworpen te worden. Niets is uit de fabriek gered, tenzij eenige zakken bloem, die echter van liet water nog veel hebben geleden. Deskundigen schatten de schade op minsten 100,000 frank, en slechts ruim de helft is door verzekering gedekt. Heel den dag is debrandpuit woensdag ter plaatse gebleven, daar het nog gedu rig op nieuw in de puinen begon te vlam men. De oorzaak dezer ramp is ongekend niemand was in de maalderij toen de brand uitberstte. De vuren brandden als naar gewoonte, en s'avonds, bij de ronde, had er niemand eenig gevaar bemerkt. Heiligschendende die(le te Meenen. (Nadere bijzonderheden.) Men deelt nog de volgende bijzonderheden mede over den heiügschendeuden diefstal le Meenen die wij in ons vorig nummer reeds ver meld hebben In den nacht van den zaterdag tot den zondag is eene schrikkelijke heiligschen- derij gepleegd in 't kollegie Dieven zijn in de kapel gebroken. Daartoe hebben zij eerst eene ruil in stukken geslegen en dit gedaan zijnde, hebben zij den haak die de venster vast miek losgemaakt en hebben zich laten zinken langs den muur in de kapel. In 't sakristij hebben zij alle de kas deuren geopend, de deur waar 't Heilig Sakrament in rust, afgerukt, en de cof- fre-fort met ijzeren werktuigen in ffenten getrokken. Daartoe hebben zij zeer veel geweld moeten gebreuken. Al de heilige vaten zijn gestolen, 't is te zoggen twee pyxiden, eene zilveren dooze waarin voor de groote dagen de groote heilige liestie in rust, een zeer schoone kelk met toe behoeften, twee zilveren wijn- en water- kannetjes, een zilvern wierookvat, twee zilvere kandelaartjes en daarbij eene schoune ciborie bevattende een twintig tal HH. Hostiën. Wat z:j daarmede ge daan hebben weel niemand. Daarbij nog waren al de schoven en kassen die al den anderen kant van den coffre-fort stonden opengetrokken en.over einde gesmeten. Stukken hout,koperen kandelaars, pries tergewaden. enz., enz. lagen,'t eene hier 't andere daar. Eene bloedplek is te zien op de albe die moest dienen voor de mis van zondag morgend en op dit laatste ge waad stond eene wijnflesch die zij gele digd hebben. Al boven op het Tabernakel in den eoffrefort, zijn plekken van eene branden de keers le zien en eene palas heeft be ginnen te branden. Het parket van Kortrijk heeft zondag noen ter plaatse geweest en heelt een leeraar onderhoord, die eerst 's morgens de dielte bemerkt heeft, alsook een leer ling, een mannetje van Ujaar, die een ruit heeft hooren breken en die woorden verstaan heeft komt, komt alhier, hier is veel. De dieven moeten al den kant der Vischmarkt die aan 't einde van den hof van liet collegia komt, binnengeklommen zijn, want 't is gemakkelijk om over 'tdak te klimmen. Daartegen is een kiekenkot waarin eene leer stond en 't is met die leer dat zij tot aan de ruit geklommen zijn die zij opengedaan hebben om in de ka pel te gaan 'i is zooveel te meer te denken dat zij dit alzoo gedaan hebben daar de kapel wel een 2000 stappen van 't kiekenkot staat al den anderen kant der Leie. Zij zijn al 't poortje van het externaat weggegaan, want T poortje stond 's morgens wagewijd open. Evenals in S. Vedastuskerk hebben de booswichten bun gevoeg gedaan nevens de saciistij en heeft men twee stukken van den Etoile Beige gevonden van 26 mei. Men schat dal er voor 2000 tot 2200 frank gestolen is. Het wierookvat alleen was 4000 frank weerd. Het was een won derschoon. een recht kunstwerk. 't Is te hopen dat men de daders van die heiligschenderij zal ontdekken. Jan onversaagd. Te Deurne wordt thans Kerkeveld-kermis gevierd. Te de zer gelegenheid is er eene barak opge richt, waar zoogenaamde lutteurs hunne kracht en hunne kunsten verloonen en al wie maar wil, uitdagen om met hen te vechten. Die barak stond onder directeurschap van zekeren M. Claus, bijgenaamd de Mok die reeds een eerbiedweerdig dossier van 18 veroordeelingen achter zich heeft, kapitein is der Bende van den Doolhof en ten overvloede professeur de luite. Tegen dien mijnheer was weer een mandaat van aanhouding uitgeveerdigd voor verscheidene diefstallen die hij iu de laatste lijden bedreven had. Zondag avond, terwijl hij triomfant te midden van een geestdriftig publiek in zijne ar'ene stond, met eenen tegenstrever onder den arm, een anderen onder de kriie en gereed om eenen derde te pakken in de houding van een echten Boduognat, kwamen eensklaps de polieagent Bertho- let en twee gendarmen de barak binnen. Bertholet greep de Mok langs achter vast, omvatte hem met ijzersterke armen, ter wijl de gendarmen een strop om zijnen hals sloegen. In een oogwenk lag Sterke Jan op den grond en men kon zijne voeten binden en met eene ijzeren ketting zijne handen boeien. Zoo werd hij op eenen stoutwa- gen naar den amigo van Deurne gevoerd. Maar, daar hij driejaren geleden reeds met dit. verblijf kennis had gemaakt en er langs bet dak uit gevlucht was, werd hij met boeien eri banden aan, alleen gela ten. Niettegenstaande die voorzorgen vond men hem maandag morgend met al de koorden losgewekt. Alleen de ketting die zijne handen geboeid hield, had weer stand geboden, zonder dat hadde hij wel licht opnieuw schampavie gespeeld. FRANKRIJK. Een vindingriik man. Men weet dat te Parijs valsche bankbilletlen van 500 franks in omloop zijn gebracht, en daardoor is natuurlijk onder de bevolking groote vrees ontstaan voor valsche bank biljetten. Daarvan beeft een vindingrijk man par tij getrokken. Hij huurde een valsch bankbillet van 5)0 franks en laat bet de nieuwsgierigen zien voor 1 frank. Deze komen met echte billetten, om die te vergelijken De man beeft er reeds 2000 franks meê verdiend. Nieuwe processen-Wilson. Talrij ke dagbladen uit de departementen vra gen schaêvergoeding aan M. den schoon zoon, alsook teruggave van gestorte sommen. M. Wilson is eigenaar der Correspon- dance rèpublicaine. In deze hoedanigheid heeft bij overeenkomsten gesloten voor aankondigingen, met een zeker aantal dagbladen uit de departementen. Deze dagbladen beschuldigen hem van het grootste gedeelte van het geld, door deze overeenkomsten opgebracht, in den zak te hebben gestoken. Eene enkele opmerking de Conespon- dance Rèpublicaine gaf dividenden van 45 a 20,000 fr. op akties van 1000 fr.!! Zoo beweert de Patrie. Ook de gekende Bongers, koopman in steenkolen, die Wilson tol makelaar dien de en die bij het begin van het proces als getuige was gedagveerd, maar naar Bel gië was gevlucht, is thans teruggekeerd en vordert 1500 fr. kommisieloon van zijnen oudpalroon. De zaak zal voor de koophaudelsrecinbank komen. DUITSCHLAND. Gouden bruiloft van M. Windhorst. M. Wiudhorsi, die woensdag zijn gouden bruiloft vierde, heeft bij die gelegenheid meer dan acht honderd lelegrapbische gelukwenscheu ontvangen. Het ceutrum heeft hem een gouden remonstrans ge schonken. Er zijn ter zijner eere ver schillende slichtingen vastgesteld. De Paus zond hem zijnen zegen. Er kwamen hem tal van afgeveerdigingtn gelukwen- schen, onder welke 600 ameiikaansche geestelijken, alsmeê vele bisschoppen. Een romeinsch kerkhof. In de nabijheid van Menlz heeft men bij het uitvoeren der werken aan de Neuen anla- geneen zeer groot romeinsch kerkhof blootgelegd. Helisin twee vedeeld alsof er midde- door eene straal had gelegen.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2