Sp poorwegbedieHden. Indien er ooit eene regeering geweest is, die zich veel met de belangen van de minderen bezig hield, was het wel die welke wij thans hebben. De spoorwegbedienden vooral zullen dit niet loochenen. Wil men in eenige woorden zien wat het ministerie voor deze ambtenaars deed 1° De pensioenen werden merkelijk verhoogd. 2° De jaarwedden der klerken werden van 4100 en 1300 op 1200 en 1400 ge bracht. 3* Eene klas van klerken (maximum 3,100) werd geslicht. Vroeger was dit maximum 2,700 fr. 4° Binnen kort afschaffing van den kader der klerken, dus verbetering in de rang- verhooging. 5° Maximum-jaarwedde der opperkler- ken gebracht van 3,500 op 4000 fr. 6° Verhooging der jaarwedden voor de machinisten. 7° Verhooging van de jaarwedden der treinoversten van 2200 op 2400 fr. en na 6 dienstjaren 26u0 fr. 8° Het maximum van de jaarwedde der treinwachters gebracht van 1850 op 2000 en na 6 dienstjaren op 2200 fr. 9° Maximum-jaarwedde der oversten- fakteurs van 2,200 op 2,400 en na 0 dienstjaren op 2600 fr. 10° Maximum-jaarwedde der fakteurs van 1850 op 2000 en na 6 jaren op 2200 fr. 11° Talrijke bevorderingen in de ran gen der bedienden. 12° Verhooging der jaarwedden van de postbedienden. 13* Jaarwedde van 1800 fr. voor de statie-oversten van 5e klas, die vroeger slechts 1650 fr. bedroeg. 14° Herstelling der oude jaarwedde voor de bedienden, die in dienst gebrek kelijk werden. Deze jaarwedde werd door M. Olin verminderd. 15° Onpartijdigheid in de benoemingen en bevorderingen. 16° Na 25 jaren dienst de burgerlijke dekoratie. 17° Talrijke statiën in rang verheven 18° Ten slotte de zoo zeer gewenschte zondagrust, die alleen genoeg was om M. Vandenpeereboom door aide bedien den van zijn departement te doen hoog achten. LANDBOUW. Men schrijft uit Raalte (Nederland In den nacht van zondag op paandag heeft de naehtvorst veel scbaê aan veldvruchten gedaan. De aardappel zijn op meest, alle akkers afgevrozonjObj de vruchtboomen, vooral appel-en laars, hebben veel geleden. De boefcftff is dermate aangetast, dat de akker^' H nieuw bezaaid moeten worden. De Wei landen zien er over 't algemeen, .oud et het onderhoud schraal weder, mingun stig uit. 't Is te hopen dat regen en warp weder komen zullen. ond KIESKRONIJK. In hare veagadering van vrijdag avotf heeft de Boud der Onafhankelijken partij: f^omen oer g van Brussel de volgende kandidaten agUg ',l0emd worden, gewezen voor den 12 juni Voor dei^ Se naat MM. Allard Victor, eigenaar gföjflj; de Marnix, id. Hermans, brouw^jd; Terlinden, oud-major Tiberghien, eigl|- naar 'T Kint-Orban, burgemeester van Wolverthem graaf Van derBurch, eige naar Van Overloop, bankier. Voor de Kamer MM. Bilaut Jan, advo- kaat bij het beroepshof, uittredend lid Casse Alphonse, ingenieur deMérode, prins de Rubempré u. 1 de Borchgrave Jules, advokaat, u. 1 De Smedt Jules, eigenaar, u. 1; graaf d'Oultremonl, Adri- aan), u, i Jacmart Camiel, generaal Messens Edmond, burgemeester van Et terbeek Nerinckx Edmond. advokaat provinciale raadsheer ParmentierEdou- ard, negociant, u, 1 Slingeneyer Ernest, kunstschilder, u, 1. Simons Karei, be stierder der Sociité Générale, u, 1Stroo- bant Eugène, oudnotaris, u. 1 Syster- mans Oscar, brouwer, u.l Soauée Leo, ingenieur, u, 1 Théodor, Leo, advokaat. Het vel van den beer. De Etoile Beige verkoopt reeds het vel van den beer, terwijl het dier nog niet geschoten is. In andere woorden volgens de Etoile ligt het ministerie bijna omver, als steunt het. op dezen oogenblik, op de ontzag lijke meerderheid van 54 stemmen. De Etoile begint met den heer Ensch te Virion, reeds als verloren te geven, maar spreekt niet van M de Stuers die, te Oostende ook bijna zeker zijn paspoort zal krijgen. Maar te Brussel en te Nijvel beschouwt het blad de zegepraal der geuzerij reeds als zeker. Dat maakt 18 stemmen gewon nen, maar de geuzerij moet er 27 hebben om de meerderheid van het ministerie te doeu verdwijnen. Waar dan de andere gezocht Alles doet veronderstellen, zegt de Etoile dat wij ook te Namen (4 zetels) en te Philippeville (2 zetels) zullen winnen dan behouden de katholieken nog6stem- men meerderheid. Het is dus volstrekt noodig om het ministerie omvertewerpen, dat. wij zege pralen hetzij te Antwerpen, hetzij te Me- chelen hetzij te Brugge hetzij te Kortrijk hetzij te Leuven). Zooals men ziet kan er niet gezegd worden dat de Etoile geenen eetlust heeft. De Koophandel van Antwerpen, door dat voorbeeld aangehitst, is echter nog een heviger slokker. Die pakt er zoo maar zonder omzien, Antwerpen bij en geeft in eens 10 stemmen meerderheid aan het nieuw liberaal ministerie, waar van stellig de eene of de andere' Ant- werpsche Smyers deel zal maken. Die 10 stemmen meerderheid zijn voor het Antwerpsch geuzenblad, meer dan voldoende om gedurende twee jaren te bestieren, tot dat Gent op zijne beurt negen liberalen (waarom negen aangezien er maar acht plaatsen zijn?) naar de Kamers zendt. Maar moesten de katholieken Antwer pen behouden, dan zou het ministerie toch maar zes stemmen meerderheid meer hebben en daarmee kan het geen acht dagen aan 't bewind blijven Wij vragen ons af, waarom onze vrien den, met eene eensgezinde meerderheid van zes stemmen het geene acht dagen zouden kunnen volhouden, terwijl de liberalen, met eene verdeelde meerderheid van vier stemmen meer, twee volle jaren zouden voortdoen. Wil dat zeggen dat de liberale straat revolutie weer hare vroegere perten zou beginnen ie spelen Gelukkiglijk voor het land zal daartoe geene reden bestaan. Te Brussel staan de papieren der geu- •ij bijlange zoo schoon niet als zij het ;?hunne zwetserij, willen doen geloo Te Nijvel, Namen en Philippeville en hunne buizen al sedert lang ge- ed. Wat het overige van het land betreft, de Etoile en de Koophandel kunnen zelve Jfiet gelooven wat zij daarover schrijven ^Daarvoor zijn zij nog niet dom ge l(peg Behalve te Antwerpen, waar ibgtans de zegepraal der Meeting geen Jvijfel lijdt, is er niet één arrondissement ,Jn geheel het Vlaamsche land alwaar het opkomen der geuzerij ernstig kan ge- Ziehier den uitslag der ballolteeringen voor de provinciale kiezingen St-Joost-ten-noode. De liberelen en radikalen zegepralen metoenegemiddelde meerderheid van 170 stemmen. Boussu. M. De Bruyn, liberaal, geko zen met 128 stemmen meerderheid. Seneffe. M. Dubois, katholiek, geko zen. Fexhe-lez-slins. Een liberaal en een katholiek gekozen. Herve. Katholieke kandidaai gekozen. Avenues. Katholieke kandidaten geko zen. Bree. M. Martens, independent, geko zen met 308 stemmen, tegen M. Indeken, met 307 stemmen. Houfalize. Katholieke kandidaat geko zen. Namen. 6 liberalen en 6 katholieken gekozen. Eghezée. Katholieke kandidaat geko zen. Philippeville. De katholieken hebben zich onthouden, als protest tegen de li berale kfesfoeffelarij bij de eerste stem ming. Audenne. Liberale kandidaat gekozen. De dag van zondag is dus andermaal uitmundend voor de katholieke zaak ge weest. De meerderheid van het ministerie zal dus in alle geval weinig en misschien niet verminderd uit de worsteling van 12 juni te voorschijn komen. (Standaerd. Men schrijft ons uit Moeskroen, 4 juni: Wanorders hebben alhierzondag plaats gehad ter gelegenheid der kiezing bij de welke een katholiek en 2 liberalen be noemd werden. 7 katholieke briefjes wer den ten onrechte afgekeurd bij zooverre dal 2 katholieken en 1 liberaal als geko zen moesten uitgeroepen worden. De De putatie zal dat wel regelen. Van af 4 uren toen de uilslag nog niet gekend was, doorliepen de liberalen de stad, al schreeuwen en al tieren. Velen hebben plaats gevat op de Markt. Bond 4 1/2 uren, worden de kiezers, die in 't stadhuis staan, van langs om meer en meer levendig. M. Debiez doet de zaal ontruimen. Op de Groote Markt wordt een reporter van de Journal de Roubaix (kath uitge jouwd en uitgeschuifeld. Men roept: Weg met de Journal de Roubaix. Hij wordt gevolgd door een 200tal personen men gaat zoover hem slagen toe ie brengen. En de policie steekt zelfs niet eene hand uit. De reporter roept twee gendarmen ter zijner hulp die verschillige aanhoudin gen doen. Men vreest nog grootere wanorders. De gendarmerie van Moeskroen is ver sterkt gendarmen zijn gekomen van Avelghem, St-Denys en Kortrijk. Bond 6 uren ontstaat eene worsteling op de Groote Markt. Slagen worden ge wisseld. De gendarmeriewordtgevraagd. Eene brigade van 25 man, onder het be velhebberschap van M. Van Daele, luite nant te Moeskroen. komt op de Markt en is onthaald met de kreten van leve de policie weg met de papen De menigte wordt al met eens kalm. De gendarmen gaan weg. maar deze nau welijks gekeerd, herbegint de woeling en met deze eene van die schoone toonee- len van den 7 september. Twee tot drie hoBderd oproermakers oestormen den Katholieken Kring. Steenen worden geworpen in de vensters van de verdiepiug, waar al de ruiten verbijzeld zijn. De personen die al binnen zijn moe ten naar boven vluchten. Men gelukt er in de vensterluiken te sluiten. De vensters van de 4e verdieping worden op hunne beurt ingegooid. Jon gelingen ongezien uit den Kring komende geraken tot aan de gendarmerie waar zij vruchteloos de hulp der openbare macht inroepen de luitenant, die alleen het recht heeft bevelen te geven, is daar niet. De liberalen doorloopen de stad met een trommel, bezems op de schouders, eenige kerels vergezellende, diein't blauw gekleed zijn. De betoogingraakersverbrij zelden de ruiten der huizen van eenige katholieken. De liberalen tieren voor den Kring, in wiens vensters zij gepetroleer- de hooibundels werpen. De personen die zich al binnen bevon den kunnen ze nog gemakkelijk uitdoo- ven. De wanorders hebben tot laat in den nacht geduurd, dank aan de kwaadwil ligheid dor policie, die alles heeft laten begaan door de liberalen. KERKELIJK NIEUWS. Eene missie in Congo. Wij hebben tot nu toe niet willen spreken van de nieuwe missie, die nu gesticht is in Congo-land, en welke de eerste is dezer vrije stichtingen. Z M. de koning heeft zich herhaalde malen zeer gunstig uitge laten, over het daarstellen van missiën, die een godsdienstig en tevens een bel- ;isch karakter handen. De eerste dezer missiën is nu gesticht door Mgr Van den Berghe, pastoor van St-Joseph parochie, die daarover in eene bijzondere audiencie, met veel hartelijk heid bedankt werd, door HH. MM. den koning en de koningin. Deze missie wordt geslicht in Hooger Congo en draagt den naam van Berghe- Sint-Marie. Zij wordt geplaatst op de bijeenstroomir.g van de Cassaï en de Congo, in eene zeer schoone landstreek. Vier priesters, die den 15 juli uit Ant werpen zullen vertrekken, zullen deze missie bedienen en daar een middenpunt uitmaken, dat geroepen is om veel goeds te stichten. HH. MM. waren met dit ontwerp, ten hoogsten ingenomen en herhaalde malen betuigden zij er hunne voldoening over, zoowel in de audiencie, als aan den dejeuner, waartoe Mgr Vanden Berghe genoodigd werd. Berghe-Sinte-Mariais een naam die aan de patronen van Antwerpen herinnert en waarin tevens eene zinspeling op den naam van den stichter. Het is een goed en edel werk de beschaving van Congo, zonder den godsdienst is door eiken ern- stigen reiziger als eene onmogelijkheid Kiezing van Dijnsdag l^Juni 1888. Morgen Donderdag 7 Juni 1888, om 8 uren des avonds, in den Kring DE VRIENDSCHAP, Korte Zoutstraat, ver gadering der algemeene kiezers van de stad. DAGORDE Onderrichtingen en maatregelen. Onze achtbare kandidaat zal tegen woordig wezen. Wie bij vergetelheid geen uitnoodiging mocht ontvangen hebben, aanschouwe zich als uitnoodigd door dees bericht. ALLERHANDE NIEUWS. Ten Bureele van Den Denderbode te verkrijgen De Groote bende van JAA DE LICHTE prijs 3 franks Franco per Post fr. 3.50. De Processie van liet H. Sacrament begunstigd door een prachtig weêr is zondag alhier uitge gaan te midden van eenen grooten toe loop van volk 't welk zich hoogst eer biedig op haren weg verdrong. Jaarlijks bestatigt men dat onze Processie in pracht en luister aanwint en als een der schoonste en best ingerichte des lands mag gehouden worden. Vreemdelingen alhier dien dag tegenwoordig, moesten bekennen dat zij tot hiertoe nergens iets schooner, iets deftiger, iets meer in drukwekkend hadden ontmoet. De huizen der straten langs waar het H. Sacrament moest voorbijgaan waren bijna allen be- vlagd of versierd, 't gene getuigt van den levendigen godsdienstzin welken onze Aalstersche bevolkingen ondanks de verspreiding der verdefelijkste leerstel sels blijven bewaren. Theatre Alorieux. Don derdag 7 juni om 8 uren 's avonds, aller laatste vertooning. Brand te Ruysbroeck. dooden. Over de brandramp van Ruysbroeck lezen wij de volgende nadere bezonderheden in Het Handels blad. Peremans is een handwerker en be woonde met zijne vrouw en zeven kinde ren (vier zonen en driedoehterkens) eene nederige woning, waaraan schuur en stalling paalden. Rond middernacht is er in stalling of schuur brand onstaan, en eer de bewo ners ontwaakten was gansch het gebouw een enkelen vuurgloed. Vader en moeder met de drie meisjes sliepen beneden en deze konden zich redden, alleenlijk eenige kleine brand wonden bekomende doch de jongens 18, 15, 42 en tl jaar oud sliepen op den zolder. De bedden nu, stonden aan het uiteinde van den zolder links, terwijl de eenige uitgang (eene val met leer) zich aan het andere uiteinde rechts bevond. Eens ontwaakt moesten dus de onge lukkige kinderen over de brandende zol dering van woning, schuur en stal heên den uitweg zoeken. Doch daar gekomen, was de leer \erbrand, en zij waren ver plicht van boven naar beneden in die vuurzee te springen. Onnoodig u te zeggen dat handen, voe ten en geheel hun lichaam daarbij schrik kelijk verbrand zijn. De kleinste der vier jongens durfde den sprong niet wagen en bleef huilende en kermende, gedurende eenige seconden met de handen aan eenen brandenden keper hangen. Hartverscheu rend schouwspel Het jonske van 12 jaar geraakte niet tot aan de zoldervaleer hij ze bereikte viel hij door de brandende zoldering naar beneden, te midden in de vlammen. Hem nog redden was niet mogelijk 's mor gens vond men nog enkel oenige ver koolde beenderen, die men in een laken moest winden om ze bij elkander te kunnen houden. De vijftienjarige jongeling, die boven- menschelijke pogingen aanwendde om zijn jongeren broeder te redden, bekwam schrikkelijke brandwonden over het ge- heele lichaam. Hij werd verpleegd in de naburige herberg de Roos, waar hij de leste HH. Sakramenten ontving, en zater dag namiddag rond één uur den geest gaf. Dat is dus het tweede slachtoffer. De twee andere broeders zijn liefderijk opgenomen in de herberg het Kappelen Hof, en zijn er het voorwerp der beste zorgen. De oudste heeft ingelijns over heel het lichaam en vooral in het aan gezicht, zeer erge brandwonden. Voor zijn leven ook wordt nog gevreesd. Onnoodig u te zeggen dat de vader en de moeder als zinneloos zijn bij het aan schouwen van al die vernieling Mijne kinderen mijne brave kinderen! zucht aanhoudend de arme vrouw. Zij ook is aan beide armen erg gewond. Bij zulke ramp behoef ik natuurlijk niet te spreken over het verlies van meu belen, koei, schaap, varken, geit, enz. dat zijn slechts kleinigheden. Ik merk nogtans aan, dat niets verze kerd is, en dus die ongelukkige menschen van alles zijn beroofd. Men kan de oorzaak van den brand niet gissen 's Avonds hadden de bewoners zelf in huis geen vuur gemaakt Ten 3 ure is het parket van Mechelen ter plaatse gekomen Ziedaar een volledig verslag over die verschrikkelijke ramp. Ik bezocht zelfde plaats van den brand, en ik bezocht de overlevende slachtoffers, ik bracht ook met beriepen hart een lesten groet aan de twee overledenen, en ik beken tot in het diepste der ziel geroerd te zijn ge weest bij het zien van zooveel droefheid Rooversbende. Dëurne scheen zaterdag een Zoerselbosch te zijn, ge teisterd door Wolfgang en zijne talrijke bende. In den vroegen morgend waren een 8tal kerels in het dorp verschenen, waar van er een drager was van een stok voorzien van een rooden zakdoek. De jongens maakten een lawijd van alle dui veis en deden alsof zij alleen meester waren van het dorp. Dit alles zou niets geweest zijn, waren de kerels niet tot ergere feiten overge gaan. Ter hoogte van het gehucht Mortelhoek sloegen zij een ouderling van Wijneghem den genaamden Moons, die naar de vroegmis ging, op den grond en ontsto len hem zijn koperen uurwerk. Door die heldendaad in geestdrift ge bracht, randden de schurken nu al de personen aan, die zij ontmoetten en dwongen en hun geld af te leggen. Een persoon, die ging visschen met de hen- gelroei, werd ook al aangevallen en be roofd van een flesch genever, die dat looze visschertje» tot tijdverblijf had mee genomen. Ten half zes was de gemeente reeds in repen roer en de gedarmerie verwittigd. De bevelhebber van de brigade, M. Hase broeek stelde, zich aan 't hoofd van vier gendarmen en den veldwachter Daems, om de kerels op te sporen. Nu begon eene echte jacht, die tot 6 ure duurde, wanneer men eindelijk de schurken ontdekte op het oogenblik dat zij eenen melkboer, die met zijne kar naar de stad reed, leeg plunderden. Oiize rooversbende nam de vlucht, doch de gendarmen gelukten er in drie der kerels aan te houden, en onder ander den drager van de koperen horlogie van den ouden Moons. Al de kerels waren voorzien van stok ken en messen- Toen die gevaarlijke kerels achter slot waren gebraeht, hebben de overheden en talrijke ingezetenen van Deurne hunnen dank gebracht aan veldwachter en gen darmen, en bijzonder aan kommandant Hasebroeck. FRANKRIJK. Heldinnen. Op 10 April lest, verliet de transatlantische boot la France Sint Nazaire, en vertrok naar de Antillen en de engte van Panama. Onder de passagiers bevonden zich elf hospitaal-zusters van St-Paul, te Chartres zij begaven zich naar Guade loupe, streek door de pokken geteisterd en de acht andere gingen naar Rosario, in de Argentijnsche Republiek, waar sinds twee maauden eene besmettelijke typhus- koorts heerscllt. Aan boord beyond zich ook een inge nieur, gehecht aan de werken van het kanaal van Panama. Hij wees die oot moedige doehters aan eenen passagier,die gansch verwonderd was die jonge vrou wen tusschen al dat gewoel van de stoom boot zoo rustig en kalm te ziea blijven. Groet ze, zegde hij tot zijnen reisgezel, groet ze, want het zijn heldinnen, die gij voor u ziet. Over twee jaren zag ik 21 zusters derzelfde orde te Rosaria ont schepen zij gingen de ongelukkige ty- phuslijders verzorgen, zich opofferen voor personen, die hen gansch onbekend waren. Korts daarna is de cholera uitgeborsten. Eenige maanden later reisde ik langs de zelfde streken en allen waren dood, allen. Sedert dat tijdstip hebben andere hunne plaats ingenomen en deze volgen nu den- zelfden weg, den weg van de heldhaftig ste, verhevenste en tevens nederigste zelfopoffering. Iu der waarheid Ik ben beschaamd een republikaan te zijn, wanneer ik denk dat die vrouwen door de republikaneu uit de hospitalen onzer steden wegge jaagd worden. Gij ziet mijnheer dat ik gelijk had toen ik u aanraadde ze te groeten ENGELAND* Goudvelden in Wallis. Men begint meer en meer goud te vinden in het Land van Wallis, het groot engelsch graaf schap. Eenige zoekers voor lord Newborough, hebben op zijne eigendommen eenen rijken goudader ontdekt in het Festiniog- distrikt. Op de eigendommen van Sir Watkin Wynns, bij Bala, heeft men ook groote hoeveelheden goud gevonden, en reeds is een sijndikaai gesticht tot het uitdelven van goud inhoudend erts. In gansch het land is reeds eene ware goudkoorts ontstaan onder de bevolking. Freeseltjk drama. In de kanlien van het kamp Alderschot, had een sol daat, Dick Turpin genaamd, over eene nietige zaak twist gekregen met een zijner makkers, zekere Joseph Nichols. ODlangs bij het 2e York regiment ingelijfd. Nichols verliet de kantien, ging een geweer halen en wachtte zijn vijand voor de deur der herberg af. Het was avond, en een soldaat ziende buiten komen, schoot hij op eenige passen afstand hem de volle lading in de borst. Het ongelukkig slachtoffer rolde ten gronde en stierf eenige oogenblikken later. 't Was een jonge soldaat van het 2 York regiment, Osborne genaamd, die in den twist hoegenaamd niet was tusschen- komen. Een kameraad van Nichols, die seffens was buitengesprongen, greep den laffen moordenaar vast, outvvapendende hem en leverde hem in handen der policie. De arme jongen, die op zoo wreede wijze het leven verloren heeft was slechts sedert eenige maanden soldaat en had zich reeds door zijn voorbeeldig ge drag doen opmerken. Nichols, door woede en drank verblind, meende dat dat hij Dick Turpin voor handen had, op wien hij zich wilde wre ken. Het lijk van Osborne in het doodenhuis neêrgelegd. RUSLAND Valsche banknoten.In Rusland zij'n met grootste getal valsche banknoten in omloop. Over eenige jaren was een russisch douanier bezig met eene overgroote zen ding engelsche potlooden na te zien, en in den loop van het onderzoek stak hij er een dozijn in den zak. Op zijn bureel gekomen wilde hij er een van aansnijden, maar tot zijne groote verwondering was van binnen de gewone zwarte stof niet aanwezig. Hij kliefde het van boven tot beneden en vond er een briefje in van 25 roebels, heel zorgvuldig opgerold. De douanier haastte zich zijne ontdek king aan zijne oversten meê te deelen. Men toonde twee of drie dier briefjes aan den keizer, met de opmerking dat de engelsche banknoten maar een gebrek hadden, namelijk dat zij beter gemaakt waren dan de russische, Het papier was beter, den druk zuiverder, de gravuren fijner en de kleuren levendiger. 't Is niet te verwonderen zegde de kei zer, de engelsche werklieden zijn zoo hebzuchtig niet als de russische, want hier knoeit de een op het papier, de an dere op het handwerk en een derde op de kleuren, om het profijt samen in den zak te steken Nu heeft het russisch gouvernement een groot besluit genomen. Al de bankno ten, echte of valsche zullen uitgewisseld worden en vervangen door biljetten, die men niet zal kunnen namaken. Om daartoe te geraken doet het gou vernement de banknoten drukken op pa pier uit zijde en wol gemaakt, en het werktuig vereischt om dat papier te ma ken, kost 12 millioen De vervalschers zullen zich tweemaal bedenken eer zij zulke som zullen wagen. ITALIË. Een zonderling man. Een Engelsch- man, Samler Brown, verleden jaar ge trouwd, heeft het zonderling gedacht op gevat zijn huwelijksreis in Europa, met een rollend huis te volbrengen. Over eenige dagen is hij met zijne jonge vronw te Verona aangekomen. Hun reiswagen heeft het uitzicht der rijtuigen van tandentrekkers, kermis kunstenaars en vertooners van wonder heden, maar hij is op prachtige en onge looflijk gerieflijke wijze ingericht. Niets (uitbreekt er aan bibliotheek, bed, keuken, stoelen, in een woord alles wat in een goed ingericht huishouden noodig is vindt men er vereenigd, ea alles is zoo goed geschikt, dat geen cen timeter plaats verloren is. In november lest is M. Brown uit Lon den vertrokken en hij zal beurteling de verschillende landen van Europa bezoe ken. De wagen is met twee sterke kleine bretonsche paarden bespannen, die zon der zich te vermoeien 50 kilometers daags afleggen.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2