Merktpryzen. Stad \alst. Vergadering der AlgemeeneKiezers Aan de heeren katho lieke kiezers. k UTSi'KL HOUTMARKT. Uilili'illll 110» lijlll'ilw«S»°w op Donderdag 7 Juni 1888. Waren aanwezig aan het Bureel M.M. Wambeke, Voorzitter, Karei Van Vreckem, baron Bethune, Karei Verbrug ghen, Karei Van der Haegen Rudolf Eeman leden, Felix De Hert sekretaris. De Heer Van Wambeke opent de zitting verklarende dat eenieder met droefheid het ontslag vernomen heeft van M. Lei rens-Eliaert, senator van het arrondisse ment Aalst. Ondanks de pogingen door zijne kollegas aangewend is er geen middel geweest om hem van een besluit doen af te zien welk hij, reeds sedert lang, genomen had. De heeren volksvertegenwoordigers die een groot deel van het arrondissement komen te bezoeken, hebben overal, in de tegenwoordigheid der katholieke kie zers, den heer Leirens bedankt over de menigvuldige diensten die hij aan het arrondissement bewezen heeft. Dit doende hebben zij gedacht aan de begeerte en gevoelens van het kiezerskorps van Aalst te beantwoorden. Toejuichingen De afgevaardigden van het arrondisse ment zijn bijeengeroepen geweest op donderdag 31 Mei 11. ten einde keus te doen van eenen katholieken kandidaat.Met eenparige toejuiching werd uitgeroepen den heer Karei Lienart, schoonzoon van van M. Leirens Eliaert en broeder van wijlen Albert Liénart, onzen diepbetreur- den Volksvertegenwoordiger. In gansch het arrondissement wordt deze kandida tuur allergunstigst onthaald. Aan u nu, kiezers, van op 12 Juni door uwe stem ming te bewijzen eene hulde aan de nagedachtenis van M. Liénart, een blijk van vertrouwen aan onzen kandidaat en eene dankbetuiging aan M. Leirens Eliaert Toejuichingen M. Van Vreckem. Een enkel woord wil de achtbare Senateur voegen bij hetgeen M. Van Wambeke komt te verklaren Een dubbel oogwit vergadert hier lieden de katholieke kiezers 1. afscheid nemen van onzen aftredende senator, M. Leirens; 2 de kandidatuur vaststellen van zijnen plaatsvervanger, M. Karei Liénart. M. Liénart is overal te wel enlevoordee- lig gekend opdat het noodig were reeds heden zijnen lof te spreken overigens heeft hij maar de voorbeelden van de le den zijner familie na te volden.Slechts ge durende vier jaar heeft Albert Liénart het arrondissement in de kamers vertegen woordigd en reeds waren zijn uitmuntend talent, zijne merkweerdige begaafdheden buiten Aalst en in geheel het land ge prezen. De aftreding van M. Leirens wordt door alle zijne kollegas van den Senaat betreurd. Van beide partijen werd hij geacht voor zijn minzaam karakter en zijne gedienstigheid. Ku dat hij ons veertien jaren lang zoo verdienstelijk vertegenwoordigd heeft gaat hij de vreugde genieten van het huiselijk leven in zijnen ouderdom zal die vreugd en de verkleefdheid zijner katholieke vrienden de loon wezen van alle zijne weldaden en zelfsopofferingen M. Liénart. Alhoewel ik weinigervaren ben in da vlaamsche taal, wil ik bruiken om u heden het woord toe te sturen, want het ware eene schande op eene vergadering van Vlaamsche kiezers der Vlaamsche stad Aalst onze moedertaal niet te gebruiken, Mijn eerste woord moet een woord zijn van bedanking voor de eer en het vertrouwen die gij mij geloond hebt om er mij weerdig van te maken zal ik trach ten de opvolger te zijn der voorbeelden die mij voorggaan werden in de beide familien aan de welke ik verbonden ben. Handel en Nijverheid die steeds de rijk dom en den bloei van Aalst verwerfd hebben, zullen in mij eenen standvastigen verdediger vinden. Ten voordeele van den landbouw die eene zoo ernstige kri- sis doorstaat, zal ik alle maatregelen voorstaan die hem uit zijne noodlottigen toestand zouden kunnen helpen. Voor hetgeen de militiekweslie aangaat,zal ik, altijd zooals voorheen, den persoonlijken dienst bestrijden. Dit stelsel immers schijnt mij niet overeenkomstig met den vrede en de zedelijke bewaring onzer huisgezinnen voor het leger zelf schijnt liet mij ook geene verbetering le kunnen wezen. Ik ken uwe gezindheid nopens de zaak van het openbaar onderwijs en nooit zal ik een wetsontwerp stemmen die onze katholijke en grondwettige vrij heden zou komen krenken. Gij kent nu mijne gevoelens indien gij uwe stemmen op mijnen naam wilt uitbrengen zult gij uwe aangekleefdheid bewijzen aan vrij heid Godsdienst en Vaderland M. Karei Verbrugghen werpt in breede trekken eenen oogslag op de gevallen heerschappij der liberalen en vergelijkt ze met de heilzame regeering van het katholijk ministerie. Onder de liberalen werden tal van nieuwe belastingen en tolrechten ge stemd en 't land was op den weg naar 't bankroet. De geldverspillingen waren zoo talrijk en zoo schandelijk groot dat er jaarlijks een tekort was van verschei dene millioenen. Onder de katholieken worden de belas tingen afgeschaft en verminderd en er wordt jaarlijks een boni van verscheidene millioenen bestatigd. De achtbare redenaar wees ook de ongelukswet van 1879 met haren sleep van vrijbeidmoord.van vervolgingen, van verdrukking, van twist en tweedracht tusschen de Belgen en van ruïne der gemeentelijke financiën. De wet van 188i. is wel niet volmaakt, voegde de heer Verbrugghen er bij, maar rij schenkt ons de vrijheid terug en heeft de vrede overal doen herleven Na eenige woorden van aanmoediging door den heer Van Wambeke voor de aanslaande kiezieng en inlichtingen aan gaande den strijd welken zich in geheel het land als zeer gunstig voor het katho liek ministerie vertoont, wordt de zitting geheven. Dynsdag aanst. is het andermaal kiezmg. Alsdan geldt het de kiezing van een Senateur in vervanging van den achtbaren heer Leo Leirens- Elïnert, ontslaggever. Om uit de gewoonte niet te gaan, is er weer geen strijd,'t is te zeggen, dat onze liberale tegenstrevers voorzich tigheidshalve in hunne maconnieke krochten blijven koekeloeren. Er valt dus weêr niet te strijden en onze katholieke kandidaat de heer Karei Lienart, is zonder eeni- gen twijfel gekozen. Nu veroorlooft ons dit aan dekiezing van dijnsdag aanst. geen deel te ne men Neen, altijd moeten wy,katholieken indien wij door ernstige gevallen niet belet zijn, ons kiesrecht gaan uitoefe nen stryd of geen strijd, 'tis onze plicht te gaan stemmen, want 1° Wij zijn aan onze kandidaten een blijk van vertrouwen verschuldigd en die blijk kunnen wij hen niet schen ken, wanneer wij hen niet bewijzen dat zij de gekozenen zijn met den wil der meerderheid van 't kiezerskorps. 2° Wij moeten ook aan onze tegen strevers doen gevoelen dat onze katho lieke leerstelsels in stede van te ver flauwen in ons arrondissement altijd nieuwe krachten aanwinnen en zich altijd meer en meer vastankeren op onzen Vlaamschen bodem. Dus, heeren katholieke kiezers, laat ons in zoo groot getal mogelijk ter stembus gaan, ja, laat ons toonen dat onze achtbare candidaat, de heer KAREL LIÉNART, de ware gekozene der meerderheid is en ons volle ver trouwen bezit om onze zedelijke en stoffelijke belangen in den Senaat te gaan verdedigen Gaan wij ter stembus, want wij moe ten hem bewijzen dat zyne geloofsver klaring op de Vergaderingen in de kantonhoofdplaatsen, onze algeheele goedkeuring heeft verworven. Allen op onzen post dus dijnsdag aanst KERKELIJK NIEUWST Belgische Lourdes-Oostacker. Tijdens het verblijf der Belgische Be devaart te Rome heeft Z. H. Leo XIII de gunst toegestaan aan Z. Hoogw. Mgr. Lambrecht, van het Beeld van O L. Vrouw van Lourdes te Oostacker in zijnen naam te kroonen. Indien er in Belgenland eene Bede vaart is, waar het de Koningin des He mels behaagt hare goedheid en hare macht te toonen dan is het voorzeker het heiligdom over een vijftiental jaren aan de poorten van Gent ter Harer eere opgericht, en die eene der meest bezochte heiligdommen van geheel het land is ge worden. Alle Belgen die de H. Maagd vereeren, zullen zich verheugen bij het vernemen van den nieuwen luister die de H. Maagd op 't Vlaamsche Lourdes zal bestralen, en zullen le dezer gelegenheid de Onbe vlekte Maagd een schitterend bewijs wil len geven van hun geloof en liefde. Om dat doel te verwezenlijken, is te Gent een Komiteit gevormd van afge vaardigden der verschillige katholieke werken der stad om plechtigheden in te richten voor den dag der Kroning, die waarschijnlijk op 5 Oogst zal plaats hebben, en die waardig zullen zijn van de odsvrucht en de uitstekende gunst ver leend door onzen Heiligen Vader. Daarvoor komt liet komiteit een oproep doen aan de mildadigheid en medewer king van alle katholieke Belgen om hunne milde giften te willen zenden, aan eene der hieronderstaande leden van het bu reel. De naam van eiken gever zal op een gulden boek ingeschreven, en in het hei ligdom van Oostacker neêrgelegd worden: het zal daar als eene gedurige smeeking zijn aar. de H. Maagd voor diegene die aan Hare plechtige Krooningsfeesten zul len hebben medegeholpen. De verkleefdheid onzer bevolking aan 0. L. Vrouw van Lourdes te Oostacker laat verhopen dal elkeen onzen oproep zal beantwoorden en dat de giften ge noegzaam zullen opbrengen om luister rijke feesten te kunnen inrichten. E. Seghers. Kan., Voorzitter, Bellevue- straal. A. de Kerchove-Borluut d'Ex- aerde. Ondervoorzitter, Gewat 13. BD V. Casier. Ondervoorzitter, S'Salvatorstraat, 8. E. Van Wesemael, onderp., Sekreta ris, St. Amandstraat 50. Euc. De Klerck, Sekretaris, Bestormstraat 6. H. Meulehan, onderp., Bureellid, Volder straat, 12. P. G. Janssens, Bureellid, Roygemstraat 78. Zondag 10 Juni om 9 ure voormiddag. Van den Spiegel, (Herdersem tegen Moens (Moorsel.) Om 2 uren namiddag. P. Van Braekel, tegen B. Tallier. DaarnaOd. De Moor, tegen H. Ver hulst. ALLERHANDE NIEUWS. Ten Bureele van a Den Dender bode te verkrijgen De Groote bende van .I VA DE LICHTE prijs 3 franks Franco per Post fr. 3.50. Zondag laatst is alhier gevierd het inhuldigingsfeest van den stan daard der Koninklijke Maatschappij der oud-onderofficieren van 't Belgisch Leger der stad Aalst, hetwelk ten vol len gelukte en eenen grooten bijval genoten heeft. Om 1 uur nanoen werd aan de sta tie de stoet gevormd. Men bemerkte er verscheidene maat schappijen onzer stad, met hunne vaandels,afgevaardige der oud-onder officieren der steden van Gent, Aude- naarde, Brugge, Blankenberghe. Thienen en andere, de leden der feest vierende Maatschappy, enz. In goede orde trok men naar het stadhuis, alwaar ter groote zaal de plechtige ontvangst door ons Gemeen tebestuur plaats had. Men bemerkte aldaar de heeren Baron Bethune, Se nateur, Van Wambeke en Verbrug ghen, Volksvertegewoordigers, D< Clippele Arrondissementskommissa- ris, Gheeraerdts en Borreman Sche penen, meestalle onze Gemeenteraads leden, Colonel Dopchie, bevelhebber der Pupillenschool, Colonel Leclercq, bevelhebber der Burgerwacht, major Lefebvre, doktor-major De Moor, Offi eieren en Onder-officieren der Bur gerwacht en van 't Leger. Aldaar drukte de heer Vande Voor de, Voorzitter der Maatschappij,zijnen dank uit aan al de afgeveerdigden der Maatschappijen van oud-onderofficie ren die de uitnoodiging tot het broe derfeest hadden beantwoord. Hij bevestigde in korte welgepaste woorden de standvastige onderda nigheid der oud-onderofficieren aan Koning en Gouvernement en dat deze laatsten nooit te vergeefs aan hen eenen oproep zullen doen, daar zij altyd bereid zullen zijn om aan hunne plichten te volkomen. De heer Van Wambeke wenschte in krachtige bewoordingen de Maat schappij der oud-onderofficieren van Aalst, welkom. Hij zegde zich allergelukkigst te achten de Standaard aan de nieuwe ingerichte Maatschappij te mogen ter hand stellen en dat hij immer het tee lten hunner vereeniging zoude wezen geluk hij het teeken der vaderlands liefde en der eer is. Hy wenschte de nieuw ingerichte Maatschappij een lang bestaan en ver zekerde haar dat zij bij het Gemeen tebestuur altijd bijstand zal vinden. Hij stelde voor een toast aan Z.M. den Koning, aan de Koningin en de ko ninklijke familie. Menigmaal werd de geachte Stads overste door toejuichingen onderbro ken, bijzonderlijk, wanneer hij zegde de glazen te ledigen op de kreet van Leve de Koning, leve de Koningin leve de koninklijke familie, leve het vrije onafhankelijk België, waarop het muziek de Brahanconne uitvoerde. De heer Colonel Dopchie bevelheb ber der Pupillenschool alhier, wist in korte woorden, de waarde der oud- onderofficieren te schatten, aan de welke hij zijne beste gevoelens van aangekleefdheid uitdrukte. Spreker werd warm toegejuicht. De heer Buysse, voorzitter der Ko ninklijke Maatschappij der oud-onder officieren van Gent, verlangde alsdan eenige woorden te spreken, alhoewel, zegde hij, hij geene zending had om het woord te voeren en dit in de afwe zigheid van den heer Voorzitter der Federatie. Spreker zegde dat de oud onderofficieren die schoone feest te danken hadden aan M. Vande Voorde voorzitter, en vooral aan den heer Costermans hoofdcommissaris en stichter der Aalstersche Maatschappij Toejuichingen bersten uit langs alle kanten. Voor het sluiten drukte den heer Voorzitter Vande Voorde, zijnen inni- gen dank uit aan het Gemeentebestuur van Aalst, voor de schoone ontvangst, aan de heeren Senator en Volksver tegenwoordigers, aan de officieren en onderofficieren van het Leger en der Burgerwacht, die dit feest met hunne tegenwoordigheid vereeren, alsook aan alle de Maatschappijen der stad die tot het welgelukken der feest heb ben bijgedragen. De ontvangst ten stadhuize geëin digd zijnde, zette de stoet zich ander maal in beweging en is, voorafgegaan van het muziek der Pupillenschool, de bijzonderste straten der stad doorge trokken om den Standaard te behan- digen ten huize van den heer Voorzitter. Om 3 uren namiddag nam de be zichtiging plaats der lokalen van de Pupillenschool, welke duurde tot 51/2 ure, alwaar vele feesten en vermake lijkheden ingericht den grootsten by- val verwierven. Om 8 1/2 uren begon het Concert ge geven door het muziek der school. Eene groote menigte doorwandelde alsdan de groote markt. De stukken werden, onder het kun dig bestuur van den heer Vander Lin den, allerbest uitgevoerd. Het was 8 1/2 uren wanneer het Concert einde nam. Verzekerd mag men zijn dat ieder een de zoete herinnering heeft mede gedragen van het broederlijk feest welke zij hebben bijgewoond. Programma van 't Concert, 't welk zal gegeven worden door dé Koninklijke Harmonie, onder de leiding van M. F -L. VAN DEN BOGAERDE, op Zondag 10 Juni 1888, om 11 1/2 ure voormiddag ter Groote Merkt. 1Appel a la joie. Polonaise, Hamme. 2. Tanhauser, Ouverture, Suppé. 3. Ecurne de champagne, Polka, Strauss. 4. Rigoleto, Fantaisie, Ykrdi. o. Barr.elone, Valse arr. par Vanden Bogaerde. De Internationale Ten toonstelling werd Donderdag 11. 7 Juni plechtiglyk geopend in tegen woordigheid van Z. M. den Koning. De bestierder der Belgische sectie heeft de eer de heeren Leden der Commissie en de Belgische Tentoon stellers by den Grooten "Wed strijd te berichten dat M. de Minis ter van Financiën en Mme Beernaert. zonder uitnoodiging zullen ontvangen Zondag 12 Juni om 9 1/2 ure des avonds. WAVER. 6 juni. Ter veemarkt wer den aangeboden 112 melkkoeien, 27 os sen, 29 veerzen, 14 jonge ossen, 62 var kens, 142 jonge varkens. Hiervan zijn verkocht109 koeien, 24 ossen, 23 veer zen, 8 jonge ossen, 51 varkens en 131 jonge varkens. Middelbare prijzen koei en, fr. 180 ossen, 300 veerzen, 490 jonge ossen, 100varkens, 70 jonge varkens, 10.00. De anarchist Conreur, te Bergen die vroeger reeds zooveel spel leverde tijdens de onlusten in 't Walenland, had tijdens het bezoek dat de koning dezer dagen te Houdeng - Gougnies bracht, oproerige kreten doen hooren. Hij werd aangehou den en naar het schijnt zal zijn mandaat van aanhouding bekrachtigd worden. Een schrikkelijk geval had dezer dagen plaats op de foor van Morlanwelz. Een aap uit een beestenspel, die een oogenblik in vrijheid gelaten was had daarvan gebruik gemaakt om een kind een oog uit te rukken. Toen men op het geween van het kind toesnelde, vond men Item bezig met het oog op te eten alsof hij aan eene noot knabbelde. Men schryft uit Kortrijk Zoudag nacht korts na twaalf uren kwam M. G. Dupont, brouwer, wonende in de H. Geeststraat, thuis en vond tot zijne groote verwondering zijne deur open. Binnengaande zag hij alles over- einde staan. Kleedingstukken waren verdwenen, en kwade handen hadden aan den coffre-fort gewrocht. Builen komende, om de poli- cie te gaan verwittigen zag hij twee gas ten vluchten. Niet tevreden zijnde met hunne eerste pogingen zijn de dieven elders hunne roofzucht gaan beproeven. Zij zijn in bureel gegaan van de maalderij der hee ren Yercruysse en C'e, zijnde in 'i huis van M. A. Declercq, inde Weststraat. De dieven waren ook daar aan den coffre-fort bezig, waarneer M. Declercq, gerucht hoorde. Hij stond op, nam een oud ge weer en ging naar beneden. Hij zag twee gasten vluchten en achtervolgde ze al den kant der Greffiestraat, hij was op twee s appen van hen toen hij met zijn ongeladen geweer wilde naar een der kerels slaan ongelukkiglijk M. Declercq viel, miste den slag, en alzoo gerochten de dieven uit de oogen. De dienstmeid heeft er twee al nen anderen kant zien vluchten dus de dieven zouden met vie ren geweest zijn. Het moeten dezelfde gasten zijn die bij M. Dupont hadden geweest, want bij M. Declercq, heeft men den gaanstok van M. Dupont gevonden die de dieven achter gelaten hebben. In hunne haast om te vluchten hebben zij nog in den brand gelaten een zwaren ijzeren handboom, een nieuwe vijsdraaier, zooals er zulk geene in Kortrijk te vinden zijn, en eeni ge valsclie sleutels. Zij hebben daar in 't geheel 1 fr. 60 centiemen en eenen kiel van den schrij, ver meêgenomen Het alem dat zij ach terlieten is meer weerd. De kloers bij M. Dupont gestolen zijn langs de Leie teruggevonden geweest. Ten 12 uren is de nachtagent Minon gaan kloppen aan de brouwerij van M. Dupont. om de brouwers wakker te ma ken. De dieven waaren waarschijnlijk in volle werking en zullen van toen af ge stoord zijn geweest. Moordpoging te Iseghem. Men schrijft uit Iseghem, 4 Juni De baldadigheben die sedert eenigen tijd in Iseghem gebeuren zijn ongehoord; men is niet meer vrij van buiten le gaan of men is in gevaar van aangerand te worden vreedzame menschen heven en schrikken, als zij hooren welke gruwel daden in hunne stad voorvallen. En tot preuve van dien C. J. Gryspeerdt, koopman in vee, kwam in den nacht van Donderdag tot Vrijdag terug van reize, naar zijne wo ning, gelegen bij het kasteel van Ise ghem. Aan den hoek het Prinsenhof gekomen erd hij verraderlijk aangevallen door drie manskerels. Na hem in den naastge legen gracht getrokken te hebben,bracht ten zij hun slachtoffer een twintigtal messteken toe. Zij namen hem dan zijn geld af omtrent de 100 franks en zijn zakuurwerk. 's Anderdags 's morgens ging de broe der van het slachtoffer op zoek naar zijnen broeder. Hij vond hem liggen op den dijk badende in zijn bloed. Met be hulp van andere personen werd hij naar het Oudemanhuis gedregen, alwaar hem de eerste zorgen wierden toegediend. Het parket van Kortrijk heeft het onder zoek gedaan. De toestand van liet slachtoffer verbe tert van dag tot dag. Mochtte hij wel haast gansch genezen zijn, #m alles te kennen 't is de wensch van alle Ise- ghemnaars, die het slachtoffer allen beminden. Mooi llollandsch. Uit eenige aan kondigingen geknipt c Dames, met eerste relaliën, die te gen hooge provisie eene algemeene agen tuur verlangen van eene van ouds gere nommeerde Noord-Brabantsche fabriek van damast, pellen, linnen, enz., wor den verzocht hare refer, fro. op te geven, onder motto Agentuur a/h alg. adv, bur. van, enz. «'Op eene riante villa, moderne en con- fortable ingericht, gemakkelijk accès tot het bijgelegen station, neemt menheeren en dames in pension. De servies is er net jes ingericht. Zich te adresseeren... enz. Attentie. Voor een important instituut wordt gevraagd een secondant-internet vreemde talen machtig, per préférence hel Fransch. Salaris naar bekwaamheid. Certificaten onmisbaar. Voorde correspon dentieenz. Van zulk vlaamsch, verlos ons, Heer FRANKRIJK. Het geheim van Boulogne. Dinsdag nacht heeft te Boulogne bij Parijs, een geheimzinnig drama ptaats gehad. Rond 4 ure 's morgends hoorde een schipper eensklaps om hulp roepen. Hij roeide naar de punt van het eiland Sl- Germain, van waar de kreten kwamen en gelukte er in, na eenige opzoekingen, een lijk boven te halen. 't Was een man van omtrent 40 jaren als werkman gekleed. In zijne zakken vond men een werkboekje, op den naam van Gilles Delebronn, geboren te Brus sel. Een geneesheer heeft bij onderzoek van het lijk sporen van geweld ontdekt. De ongelukkige is voorzeker aange vallen en in de Seine geworpen. Men heeft geen geld in de zakken ge vonden. ENGELAND. Een moedige vrouw. De konin gin van Engeland houdt zich zooals men weet, nog steeds met taalstudiën bezig. Zij heeft nu met twee andere leden der koninklijke familie besloten het Hindostansch aan te leeren. Een jeugdig indisch prins zal bin nenkort naar Londen Komen om bij de keizerin van Indië als professor dienst te doen. Men ziet dat de koningin al de talen harer onderdanen wil kennen dat is een voorbeeld dat navolging verdient. Holsoway's Zalf. Roode loop, Diarrhée en Darmkwalen. In alle gevallen van rooden loop en diarrhée, waarbij Holloway's Zalf twee of drie maal per dag goed op den onderbuik gewreven is "jeworden, neeft men steeds bepaald verlichting jespcurd en liet voortgaan met dezelfde veilige behandeling, geholpen door liet gebruik van war me zcinelpappen, heeft steeds genezing bewerkt. Tot mclkkost en meelspijzen moet men ook, ge durende den aanval zijne toevlucht nemen. Vaste zelfstandigheden, vruchten en groenten moeten zorgvuldig vermeden worden, tot dat de meest verontrustende teckencn verdwenen zijn, door vlijtig met deze genezende en verkoelende Zalf in te wrijven. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 40 Vrouwelijk 12 HUWELIJKEN. P. Van Yperzelc, tw. met Th. Luycx, br. J. Van de Maelc, dagl. met M. Van Lierde, br. A. Van Vaercnbcrgh, dagl. met R. Mathieu, br. Fr. Petit, tw. met M. Van Cauwenbcrgh, tw. Ed. Anne, bed. met M. Corsens, br. OVERLIJDENS. Fr. Brisard, m. Temmerman, bez. 83 j. Keizer lijke pl. P. Van den Abcelc, landb. 20 j. Sch. G. Keppens, m. Cornell's, tw. 47 j. Mijlbeke. M. Rcmorij, m. De Clcrcq, herb. 68 j. Schaarbcke. C. Van Mieghem, wed. Bombekc, werkm. 60 j. Stoofstraat. J. Van den Bergli, vr. Van der Haegen, 38 j. St. Job. M. Mertens, z. b. 46 j. Vcidstraat. 9 kinderen onder de 7 jaren. aan eksteroow"' als de vermaarde COLLODION PODOPHILE, algemeen gekend, bekroond op alle tentoonstel lingen, u volkomen geneest, zonder eenig gevaar op weinige dagen. Algemeen depot Apotheek BUSS, Noordlaan, 57, GEND. In (lesschenvan fr. 4,00; franco per post fr. 1.10. In 't klein bij alle Apothekers. 9 Juni. Per \hecl. 3 lil. 00 ot. fr. 19 8 0a 2100 id. Ael*t Tarwe .Mastcloin Kogge Geersi. Haver. Spelt Koolzaad Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, koozaadkoeken Lijnkoeken, \ardap. (roode dclüo kil Aardap. (geelej Nieuwe Boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per stuk, l* soort 25 -00 2*20—00 Aiuin, per 100 kilos fr. 00 a 00 volgens kwa. HOPHANDML. Aalstersche Hop gewas 4887. Offlcieele merktprijzen 0 Zakken beste pluk fr. 00.00 k 00. 00 gewone pluk fr. 28.00 k 30.00 POPER1NGHE, 6 Juni. Hoppe 4887. Stad. Fr. 32—00 00—00 Gemeenten 0000 0000 47-00 .14-50 00 -00 per 100 lal. 44 50 00—00 per 1C0 kil 00-00 00—00 00—00 00 -00 00-00 UO-OO 7-00 0—00 6-81 1-63 3—15 18-50 15-00 00—00 16-50 00—00 00—00 00-00 00-00 00—00 00-00 00-00 8— 00 o—oo 7-72 1 81 4—00

De Denderbode | 1888 | | pagina 2