Uilslag der Kiezing van 12 Juni Nieuwe wet. Revalenla Arabica. i" Omdat ze geen kandidaat ofte slachtoffer konden vinden. 2° Omdat zij de kiezerslijsten niet hebben nagezien. 3e Omdat do geldkas der liberale associatie in den rouw is en niemand zoo dwaas zou wezen eene wel gekon- ditionneerde buize peperduur te beta len De algemeens uitslag der kiezingen van gister is eene schitterende zegepraal voor de katholieke bewarende partij, 't Is om zoo te zeggen de derde editie van de algemeene ontlasting 'merkelijk verbe terd. Het maconniek liheralismus wordt opnieuw verslagen. Hei volk heeft ander maal uitspraak gedaan en het zegt dat het de politiek van bevrediging, van eer bied voor elks rechten, van spaarzaam beid en van nuttige maatregelen in be lang van landbouw, nijverheid en koop handel verkiest boven de liberale politiek dat gansch vervat is in den kreet Weg mei de Religie Weg mei de Papen In de provincie Antwerpen zegepralen de katholieken overal op schitterende wijze In Brabant, komen te Brussel de Onafhankelijken in balloteering met La Ligue libérale, ofte doctrinairen. Veel hoop bestaat er dat de lijst der Onaf- hankelijken zoo niet gansch ten minste gedeeltelijk zal gekozen worden. Te Leuven is er geen strijd geweest. Te Nyvel, ondanks de zegepraal der katholieken reeds was aangekondigd, geeft de eindelijke uitslag dat een liberale senateur M. de Vrints en een katholieke volksvertegenwoordiger, M. Snoy zijn gekozen en er eene balloteering moei plaatsgrijpen tusschen de andere kandi daten. Aan M. Dumon ontbreken maar twee stemmen om de volstrekte meerder heid te bereiken. Naar men ons verzekert zijn verscheidene stembrieven ten voor- deele der katholieken willekeuriglijk vernietigd geworden. Nergens waren de betwistingen over degeldiglieid der stem brieven zoo hevig dan te Nyvel. Alles voorspelt dat de katholieke in de ballo teering zullen zegepralen In West-Vlaanderen, waren de katho lieken nergens ernstiglijk bestreden.Onze katholieke zegepraal te Oostende ver jaagt den laatsten liberalen volksverte genwoordiger uit de heide Vlaanderen. In de provincie Namen behalen onze katholieke partijgenoten overal eenen roemrijken zegepraal. In de provincie Luxemburg behouden wij niet alleen onze positiën maar ver overen eenen zetel te Virton. Kortom den dag van 12 Juni mag als een der roemrijksten in de geschiedenis onzer partij aangeboekt worden. En zeggen dat de liberale drukpers ge durig met groot geschal uitbazuinde dat. de katholieken van noord tot zuid en van oost tot west zouden verslagen worden en dat het katholiek ministerie reeds mocht beginnen met zijne matten op te rollen Wat liberale profeeten toch Wat nu ook de uitslagen der ballotee ringen mogen wezen, ons katholiek ministerie behoudt eene meerderheid, sterk en krachtdadig genoeg, om het land wijselijk te blijven voortbestieren, tot heil en welzijn ons Volk DeMonilew kondigt, in de beide landstalen, de wet ai', waarbij de voor waardelijke in vrijheidstelling en de voorwaardelijke vcroordeeling in het Belgisch strafrecht worden ingevoerd. Deze wet is zeer belangrijk, 't Is een maatregel gansch vreemd aan alle par tijbelang, eene van die doortastende maatschappelijke hervormingen waar toe het liberalisme niet in staat is om dat, zooals men weet, liet eene punt waarop de geuzerij 't akkoord is niets anders dan te beantwoorden aan den oproep van Voltaire éerasons Vin fame verpletteren wij den eer looze»'t te zeggenChnstus en zijne Kerk. De katholieke partij, ofschoon hare krachten noodig hebbende om de ge durende aanvallen van hare godde- looze tegenstrevers afteweeren, vindt nittemin tijd en gelegenheid om zich de behoeften der samenleving aante- trekken en voor de kwalen van den tegenwoordigen toestand gepaste hulpmiddelen te vinden. Vandaar de sociale wetten, de wet ten in 't voordeel van den werkman,de wetten tot verbetering van zijnen zedelijken toestand. Vandaar ook de tegenwoordige wet, waarvan wij hier, om haar belang, den Vlaamschen tekst, uit hetStaatsbladovergenomen, laten volgen Art. 1. De veroordeelden hebbende eene of verscheiden hoofdstraffen of bijkomende straffen te ondergaan, welke berooving van vrijheid mede brengen, mogen voorwaardelijk in vrijheid worden gesteld, wanneer zij een derde dier straffen hebben afge legd, mits de duur der reeds voltrok ken gevangenzitting de drie maanden te boven ga. Bij wettelijke hervalling moet de duur der reeds afgedane gevangen- zittingdezes maanden overschrijden en overeenkomen met de twee derden der straffen. De veroordeelden tot eeuwige gevangenis mogen voorwaardelijk in vrijheid worden gesteld, wanneer de duurder gevangenzitting reeds door hen onderstaan de tien jaar, of, bij wettelijke hervalling, de veertien jaar overtreft. Art. 2. Wanneer de gevangezitting volgens het afzonderingstelsel wera gedaan, baten de door de wet bepaalde strafkortingen den veroordeelde voor de berekening der straf welke reeds afgelegd is zij baten hem niet voor den tijd van drie of zes maanden ge vangenzitting. Art. 3. De invrijheidstelling kan altijd wederroepen worden wegens slecht gedrag of overtreding van de voorwaarden in de vergunning van loslating aangeduid. Art. 4. De definitieve vrijlating is den veroordeelden verkregen, indien er geene wederroeping is geschied voor't verstrijken van eenen termyn, overeenkomende met het dubbel van den tijd van gevangenzitting die hij nog af te leggen had, op den dag dat de invrijheidstelling te zijnen gunste werd bevolen. Evenwel, indien later, en bij een te zijnen laste uitgesproken vonnis of arrest, werd vastgesteld, dat de ver oordeelde voor het einde van dien termijn eene misdaad of een wanbe drijf had gepleegd, zal de invrijheid stelling worden beschouwd als weder roepen te zijn op den dag waarop die misdaad of uit wanbedrijf bevonden zou worden, gepleegd te zijn. Art. 5. De invrijheidstelling wordt bevolen door den minister van justice, na advies van het parket dat de ver volging heeft uitgeoefend en van den prokureur generaal des rechtgebieds, alsmede van den bestierder en der bestierkommissie van het boetge- sticiit. Zij wordt wederroepen door den minister van justicie, naadvies van den prokureur des Konings bij de rechtbank in het gebied waarvan de veroordeelde zich bevindt en van de plaatselijke overheden. Het weder gevangen zetten ge schiedt krachtens het besluit van wederroeping, ter voltrekking van den termijn van gevangenzitting die de uitvoering der straf nog vorderde op den dag der vrijlating. Art, 6. De voorloopige aanhouding van eenen voorwaardelijk vrijgestelde kan worden bevolen door den proku reur des konings bij de rechtbank in het gebied waarvan die vrijgestelde zich zal bevinden, op last van onver wij ld daarvan kennis geven aan den minister van justicie, die, indien daar toe grond is, de wederroeping uit spreekt. In dit geval klimt de weder roeping terug tot den dag der aanhou ding. Art. 7. De verjaring der straffen loopt niet tijdens de veroordeelde op vrije voeten is krachtens een niet in getrokken bevel van vrijlating. Zij kan niet ingeroepen worden in het geval voorzien in het 2° lid van het 4e artikel der tegenwoordige wet. Art, 8. Een koninklijk besluit zal bepalen den vorm der vergunningen van invrijheidstelling, de voorwaar den aan welke deze mag onderworpen worden en de wijze van bewaking der voorwaardelijk vrijgestelden. Art. 9. De gerechtshoven en recht banken, bij het veroordeelen tot eene of tot verscheidene straffen, zullen, wanneer de gevangenzitting, te on dergaan. hetzij als hoofdstraf, hetzij als bijkomende straf, hetzij ten ge volge van samengevoegde hoofdstraf fen en van bijkomende straffen, gee nezes maanden overtreft en dat de veroordeelde nog geene vroegere ver oordeeling wegens misdaad ofwanbe- drijf heeft beloopen, bij met beweeg redenen gestaafde beslissing, mogen bevelen, dat de uitvoering van het vonnis of van het arrest zal opge schorst worden gedurende een tijds bestek waarvan zij den duur bepalen te rekenen van de dagteeking van liet vonnis of van het arrest, maar die niet over de vijfjaar gaan mag. De veroordeeling zal als niet be staande geacht worden, indien de veroordeelde gedurende dit tijdsbe stek geene nieuwe veroordeeling we gens misdaad of wanbedryf beloopt. In het tegenovergestelde geval, zul len de straffen waarvoor de opschor- sing werd verleend en die, welke het voorwerp der nieuwe veroordeeling uitmaken, samengehoopt worden. Art. 10. Jaarlijks zal aan de Kamers rekening worden gedaan van de uit voering dezer wet. KONINKLIJKE BESLUITEN. De achtbare heer Baron Paul Itetliuiie, Senateur voor Kortrijk en Schepen onzer Stad Aalst is tot officier d t Leopoldsorde bevorderd. Onze beste golukwenschen. Bij Koninklijk Besluit wordt aan de heeren Clement De Paepe en Vander Vorst, beide armbezoe kers te Aalst, de burgerlijke medalie van Ie klas gegund in belooning hunner lange en veelvuldige diensten aan de noodlij denden bewezen. Zulke eereteekens mag men met fierheid op de borst dragen. Proficiat*. "allerhande NIEUWS. Ten Bureele van Den Deiitlerl>ode te verkrijgen De Grooie bende van •I.V.V DE LICHTE prijs 3 franks Franco per Post fr. 3.50. .Men zal stellig niet van den grooten durst sterven in de tentoonstelling van den grooten wedstrijd, te Brussel. Het bestuur van den fiscus heeft binnen de tentoonstelling de aangiften ontvangen van vijf-en-vijliig drankhuizen. Builen de tentoonstelling zijn er daarenboven nog vijl-en-dertig voorloopige herbergen, slijterijen en buletten opgericht. Gedurende den nacht van den 10 dezer maand zijn er dieven gedrongen in de woning van baron de Lamberts, ar rondissement kommissaris van Leuven. Zij hebben geheel het huis doorzocht, al de meubelen opengebroken en eene menigte juweeleu en kanten ontvreemd. In deze streken ook hoort men dat de kerkdiefstallen aan de orde van den dag zijn. In de kerk van Velthem gelukte men er in eenige kerkvoorwerpen van geringe weerde mee te nemen, doch te Winkele hebben de dieven ernstigere schae aangericht. Daar werd onder eene ininigte zilverwerk ook eene kelk van 500 fr. weerde, 30-000 fr. aan titels en voor meer dan 10.000 fr. koeponhladen. De dieven hadden oin niet gezien te wor den in beide kerken priesterkleeren voor de vensters der bakristij gehangen waar de coffres-forts stonden. Dramatisch ongeval. Reeds is er gemeld dal eene vrouw van de Oude Vaarlplaats,te Antwerpen, in eenen twist met hare werkvrouw van de trappen ge vallen is. en met gebroken ruggraat naar het gasthuis was gebracht. Ziehier nieuwe inlichtingen over dit feit Vrouw R. ging naar de woning der werkvrouw, om te vragen of zij bij haar niet wilde komen werken. Deze werkvrouw zou, zoo het schijnt, een antwoord gegeven hebben dat vrouw R. niet beviel, waarop deze haar eene oorveeg toediende. Hieruit ontstond twist, waardoor de aandacht van zekeren X., die zich met de werkvrouw bevond, gaande gemaakt werd. Deze zou er tusschen gekomen zijn, de vrouw R. hij den schouder gegrepen en haar van de trappen hebben geworpen. Het parket heeft Maandag morgend.een nieuw onderzoek in het gasthuis inge steld en de vrouw R. even als X. en de werkvrouw ondervraagd. De eerste ver klaart. dat zij wel degelijk van de trap pen werd geworpen. De twee andere houden staan, dat vrovw R. bij ongeluk van de trappen viel. Ten gevolge der stellige verklaring van vrouw R. is X. aangehouden. De personen,die zaterdag namiddag hel vertrek van den trein van 5,51 ure, uit Brugge, bijwoonden, waren getuigen van een afschuwelijk schouwspel. Een persoon, die te laat kwam, klauterde over de omheining der statie, haalde den trein in en sprong op de loopplank. Maar een misstap deed hem vallen en de ge- heele trein reed over zijn lichaam. Men raapte niets meer op dan stuiptrekkende stukken vleesch en beenderen van den ongelukkige. HOLLAND. Op Ikt Loo. Koning Willem III der Nederlanden, verblijft nu op zijn prachtig buiten-paleis Het Loo, gelegen te midden van weelderige bosschen en overvloedig gewas. Het amsterdammer Handelsblad geeft over het verblijf van den souverein aldaar eenige bijzonderheden. Het verblijf van het koninklijk gezin kenmerkt zich in de omgeving weêrdoor de gewone bedrijvigheid. De koningin en hel prinsesje rijden dagelijks uit, en de koning neemt een aantal beschikkingen, die bewijzen dat Zijne Majesteit opgewekt en gezond is. Dal is dan ook inderdaad het geval. Het eenige waarin de koning van zijne gewone doen en laten alwijkt, is dat hij voor nu nog de buitenlucht vermijdt. Kort na zijne aankomst, heeft de ko ning zich een paar maal in het park be geven, doch daarbij is het gebleven. En nu moge Zijne Majesteit in liet paleis wat meer een zittend leven leiden dan vroeger, hij wandelt toch door zijne kamers, van lijd tot tijd ook in de vesti bule, en zijne werkzaamheid is in niets verminderd. Zoowel alle staatszaken als bijzondere aangelegenheden worden be handeld op de gewone nauwgezette ma nier, In het park, achter het paleis, zijn de werkzaamheden in vollen gang. De kleine boerderij, meer algemeen bekend als het boerderijtje van prinses Marianne, wordt verbouwd. Er komt eene verdie ping op. en zij zal verder geschikt worden gemaakt voor woning van den bloemist. De zoogenaamde Toschjeswei is reeds bijna herschapen in eene rijbaan voor hei prinsesje, dat zich met zijne prachtige poneys dagelijks oefent in het peerdrijden. Nog altijd geldt in het vorstelijk ge zin de oude goede leefregel vroeg op en tijdig te ruste. c< Gelijk men weet, wordt liet gewoon lager onderwijs gegeven door den lieer F. Gedeking de franschc les door me- juffer Liolaid, de engelsche door miss Saxon Winter, de muziekles door den heer l\ Stor enbeker, en het Duilsch dooi de koningin zelve. Tot de meest geliefkoosde uitstapjes der prinses behoort een ritje naar den Hertenkamp, in het Soerensche bosch, waar zij er zich een feest van maakt, de herten en de jachthonden, die haar dan ook al kennen, uit de hand te voeden. Des avonds om half negen wordt het prinsesje naar hare slaapkamer geleid, waar haar, dank zij Jen wel besteden dag, eene uitmuntende nachtrust wacht. De koningin, die hare rijtoeren som tijds ver uitstrekt, verrast de omgeving herhaaldelijk door afwisseling van rijtuig en gespan, en bewijst zoodoende, dat onze koninklijke stallen niet ten onrechte onder de fraaiste van alle Hoven worden gerekend. Er is dan ook hier weêr keuze ge noeg. Er bevinden zich op 't Loo twee- en-twintig rijtuigen en in de dertig ras- peerden. FRANKRIJK. Zonderlinge zaak. Op liet oogenblik dat Mad. de Lareinly, te Parijs, bare meubelen deed uiteennemeii, om naai den buiten te vertrekken, deden de be dienden een zonderlinge vond. In liet bed der meesteres namelijk, vonden zij voor 50.000 Irank weerden, zorgvuldig in een pakje gerold. Het geheim werd al spoedig opgehel derd. Verleden jaar had een kamerknecht der baronnes, zekere Louis Frain, eene klacht ingediend dat hem al zijne spaarpennin gen, bestaande in weerden, ontstolen waren. Een dienstmeid, die met Fraiu eenige betrekking gehad had, werd een oogen blik verdacht en door hare meesteres weggezonden. Men kon echter niets be wijzen en de zaak bleef steken. Frain heeft zijne titels erkend, waar van hij de nummers bewaard had en waarop beslag gelegd was. Hij was ech ter zoo weinig verwonderd over hel te rugvinden zijner fortuin, dat men hem weldra verdacht in zijne verklaringen niet rechtzinnig geweest te zijn. De kamermeid, die onder verdenking was weggezonden, had geweigerd met Frain in huwelijk te treden. Het gerecht onderzoekt die zaak. - Er ontbreekt geen knoop aan eene slobkous. De dood van maarschalk Lebceuf, brengt weêr de beruchte woor den boven water, die de minister van oorlog van Napoleon III, in de fransehe Kamer uitsprak. Wij zijn gereed, mijn- heeren, zoodanig gereed, dat, moest de oorlog t-.vee jaren duren, er nog zelfs geen knoop aan eene slobkous zou ont breken. Men weet welk antwoord de gebeurte nissen hebben gegeven aan deze over moedige woorden. M. Emile Ollivier komt thans verklaren dat die woorden louter uitvindsels zijn. Een bedrogen dief. Een policie- agent te Parijs, was even van zijnen nachtdienst teruggekeerd, en lag sedert eenige oogenblikken te bed, loen er eens klaps aan zijne deur geklopt werd Hij antwoordde nietmen klopte op nieuw en dan hoorde hij eenen sleutel in liet slot draaien. De agent sprong op en ging zonder gerucht te maken zien wat er gebeurde. In de voorplaats zijner woning gekomen, vond hij een kerel bezig met het slot zij ner kas open te breken. Op den dief toespringen en hem vast grijpen, was liet werk van een oogenblik. De geburen kwamen op het gerucht toe- geloopen en de dief werd bij den policie- kommissaris gebracht. Hij had papieren bij zich, die bewezen wie hij was, maar de kommissaris twij felde ol zij wel echt waren en op zijne dringende vragen bekende de dief dat hij Zekere Louis P. was die tot eene goede familie behoorde en gansch zijn fortuin had opgebrast. DUITSCHLAND. Wraak. Te Eppendorf, in West, falen, had een eigenaar eenen knecht- afkomstig uit Oost-Pruisen, zijnen dienst opgezegd omdat er op zijn ge drag veel af te wijzen viel. Toen hij de hoeve verliet, bedreigde hij zijnnen meester met zijne wraak en wanneer deze nu vrijdag eenen tocht over zijne velden meende te maken, zag hij zich plotselings om ringd door drie mannen met uitge trokken messen, gereed om hem te doorsteken. De bedreigde man loste een revol verschot en doodde zijn ouden knecht, die de twee andere mannen aanvoer de hij ging zich daarna gevangen geven, De twee andere aanranders, twee daglooners door den knecht omge kocht, zijn aangehouden. Keizer Frederik. De keizer bevindt zich voortdurend zeer goed, en houdt zich veel bezig met regee- ringszaken. Het plan eener zomerreis des keizers naar Homburg is vastge steld zij zal in het begin van juli plaats hebben. De keizerin is met haar gevolg vrij dag avond ten 10 ure aan het Wild- parksiation vertrokken, dezen mor- gend ten 7 ure is zjj te Dirschau aan gekomen, en heeft in de statie het ontbijt genomen. Ten 7 ure 20 vertrok zij naar Mariënburg, waar zij ten 8 ure aankwam. Na de voorstelling van het over- stroomingskomiteit vertrok zij ten 9 ure naar Jonasdorf, om zelf de door braak van den dijk te bezichtigen. Daarna zal zij ten 10 ure met bijzon- deren trein naar Elbing vertrekken, waar zij 's middags verwacht wordt. Generaal en melkboer. Dat een generaal op straat ligt te vechten met een melkboer, is juist geene alledaagsche historie. In Engeland mag men zich ech ter aan alles verwachten. Den 24 mei dus reed Charles Heffer, eene jonge melkboer van Kennington, langs Oxfordstreet, en wilde juist de Dukestreel inslaan, toen er belemmering ontstond in het verkeer. Hij hield zijn peerd staan, zoodat zijn rijtuig een weinig achteruit botste. Nu wilde echter het ongeluk dat gene raal sir Robert O. Bright juist wilde de straat overstappen, toen de melkkar acli- teruitbotste, recht op het hoogedele li chaam van het baronet. Kwaad als alle duivels, in zijnen per soon geheel het leger en zelfs de marine er bij beleedigd ziende en.... voelende, greep de generaal onzen melkboer vast en gal hem zoodanig een pak slagen, dat de sukkelaar met een bloedenden kop doorreed. Konstabel Macrow had echter de zaak afgezien, greep den generaal bij zijn hoog edelen kraag en maakte proces verbaal. Vrijdag kwam nu de zaak voorde Recht bank in Marlboroughstreet. Ons melkboerken deed heel te recht opmerken dat. indien hij den generaal had moeten afrossen, men hem zeker on- middelijk in de Londensche Beggijnen- straat had gezet. De rechter was van meening dat de ge neraal wat al te haastig was geweesten veroordeelde hem bijgevolg tot eene boete van 4 pond en 1 pond voor de kost ten. OOSTENRIJK. De toraak van een lijk. Te Merdiach in Zevenbergen (Transylvanië) is eene zonderlinge zaak gebeurd. Een rijk Czeckshandelaar. Georges Schmidt, stierf donderdag lest van de typhuskoorts. Daar het zeer warm was moest men seffens tot de begraving van het lijk over gaan. De grafdelver. Abraham Levy, bemer kende dat de doode nog verscheidene ringen van groote weerde aan de vinge ren droeg, besloot ze te nemen. Daar de toestand der handen het af trekken der ringen onmogelijk maakte, had hij liet gedacht den doode recht te zetten tegen den kerkhofmuur. Dan hief hij de armen van het lijk om hoog, maar aanstonds sloten zij zich weêr den doodgraver onweêrstaanbaar omvat tend. Hij kon zich onmogelijk losmaken, en de holle oogen van den doode schenen hem onbeweeglijk aan te staren. Van schrik bevende, het voorhoofd met koud zweet bedekt, uitte Abraham Levy onduidelijke klachten, die eindelijk door voorbijgangers werden opgemerkt. Men maakt hem uit de handen van hel lijk los en moest men hem naar het hos pitaal overbrengen, waar hij 's anderen daags, van eenen bloedopdrang naar de hersens sterf. VEREENIGDE-STATEN. Storm. De stad Argonia, Kansas, is door eene verschrikkelijke ramp getroffen. Een storm is als eene hoos over de stad gegaan en heeft op eene breedte van 300 meters alles ver woest. Geheele huizen zijn als strooihal- men weggerukt en men heeft later de balken en andere materialen langs alle kanten verstrooid gevonden. De school bestaat niet meer en drie ker ken zijn geheel verdwenen. Er valt echter te bemerken, dat bijna al de huizen in hout gebouwd zijn. Meer dan 75 personnenzijn gekwetst en reeds zijn er twee overleden. De burgemeesterin, want het is op- merkensweerdig dat te Argonia eene vrouw van 27 jaar burgemeester is, toont veel moed en behendigheid om hare bestuurden ter hulp te komen. AMERIKA. Het bisdom Vancouver. Wij lezen in het amerikaansch vlaamsch katholiek blad de Depere Standaard i Het bisdom Vancouver, vacant ge worden door de dood van den aartsbis schop Seghers, zal door eenen Nederlan der bestuurd worden. De kabel heeft de tijding gebraeht, dat de zeer eerw. heer Lemmens, geboortig uit uederlandsch Limburg, tot bisschop van genoemd diocees benoemd is. Voorzeker zijn wij de tolk van alle katholieke hollandsche en vlaamsche Amerikanen, indien wij Mgr Lemmens onze beste gelukwenschen aanbieden, met de hooge weerdigheid die hem te beurt is gevallen. Gevolgen der dronkenschap. Sinds lang heerschte in het huishouden Gril, slachters, te Castelnaudary, twist en tweedracht. Alle dagen werd er gekra keeld, daar de man gewoonlijk dronken thuis kwas, tot zooverre dat de geburen, aan al dat gerucht gewoon, er geene acht meer op gaven. Vrijdag na een nieuwen twist, nam de woedende man een groot slachtersmes, sprong naar zijne vrouw en gaf haar eene zoo ge.veldige steek, dat zij met door boord hart dood neêrviel. Daarna keerde Gril zijn wapen tegen zijn eigen en bracht zich in de richting van het hart twee verschrikkelijke won den toe, waaraan hij korten tijd later be zweek. Eene vrouw, die bijna hetzelfde oogen blik iu den winkel trad, om vleesch te koopen, gaf het eerste noodsein. De ge buren kwamen op haar geroep toegeloo- pen en bleven bij het vreeselijk schouw spel als verstomd staan. De twee lijken zijn naar het hospitaal gebracht. GEZONDHEID EN LANG LEVEN" zonder Medecijnen en zonder kostende smakelijke gezoudheidsbloem, van DU BARRY van Londen, verlengt het menschelijk leven van 20 tot 30jaren door het genezen van slechte spijsverteringen, longziekten, inaag- en buikpijn, verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollenheid, hartklopping, afgang, koliek, gezwel, verbijstering, zwur, wrangheid, slijmerigheid, hoofd pijn, migraine, doofheid, walging, braking na het eten of in zwangerschap, pijnen, opdrang, ontsleking der ingewanden en der blaas, krampen en stuipen, sla peloosheid, lering, huiduitslag, abcessen, zweren, zenuwkwalen, uitputting, vcrvalling, rhumatisme, jicht, koorts, croup, keelverkoudheden, zenuwprikke ling, hysterie, vallende ziekte, lamheid, ontsteltenii sen der borst, keal, adem, stem, luchtpijpen, blaas, lever, lenden, darmen, herscnenen bloed.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2