KAATSPEL HOUTMARKT. KIESKRONIJK. r Volgens den Courrier de Bruxélles zou men tusschen de Ligue en de Association libérale te Brussel, eenen koop willen sluiten. De Association zou in de balloleering van dijnsdag voor de mannen der Ligue stemmen doch na de kiezing zou de helft der gekozenen hun ontslag geven, om plaats ie maken voor een gelijk getal mannen der Association. Dit gerucht looptmaar de Courrier neemt niet aan dat er iets van komen zal. Men schrijft uit Nijvel dat de heer Dumont, Katholieke Kandidaat, als geko zen moet aanschouwd worden. De vol strekte meerderheid is bij misgreep be paald geweest voor de Kamerkiezing op 1G24, nu zij mag in rechtveerdigheid slechts op 1620 berekend worden. Dus is de heer Dumont welke 1623 stemmen bekwam, gekozen. De heer Dumont aanveerd niettegen staande de balloteering. Alles voorspelt dat de overige Katholieke Kandidaten zullen gekozen worden. De Association libérale van Brussel hield donderdag avond eene algemeene vergadering ten einde te beraadslagen over de houding welke zij zal aannemen in tegenwoordigheid der balloteering van dijnsdag aanst. Na eene zeer woelige beraadslaging, werd beslist dat de Association libé rale als politieke vereeniging. zich zal onthouden een werkzaam deel aan de balloteering te nemen, doch aan hare leden de persoonlijke vrijheid latende volgens de inspraak huns gewetens te handelen, 'l is te zeggen, dat het hen vrij staat voor de kandidaten der Ligue libérale te gaan stemmen of niet. Uit de hooger bedoelde beraadslaging blijkt zonneklaar dat, de leden der Associatiou libérale zich in meerder heid zullen onthouden, in andere woor den, hunne slem zullen weigeren aan overloopers, verraders, weêrhanen en polichinellen, die zij reeds vroeger voor dief en deugniet hebben uitgescholden. De onthouding is de beste maatregel welken de leden der «Association libérale konnen nemen, willen zij niet dat zij van 't politiek tooneel verdwijnen Hunne medewerking weigeren, kan alleen aan de Ligue libérale doen gevoelen dat zij zonder hare hulp onmogelijk overwinnen kan en dus den duim leggen moet, 'tis te zeggen, bij iedere kiezing met hen eerst moet afgerekend worden. Eene andere houding zou de zelfmoord der Association wezen RECHTERLIJKE KRONIJK. Frans Wissaert, een oud veroordeelde was bij zijn leste vertrek uit de gevange nis zoo zeer getroffen voor de goede be handeling van den bestuurder, dat hij in diens kabinet ging om hem in de harte lijkste bewoordingen te bedanken. Maar de gewoonte is eene tweede na tuur. Eer hij hel kabinet verliet wist hij zich meester te maken van eer. paar schoenen en de horlogiedes bestuurders. Voor die daad van dankbaarheid wierd hjj door de brusselsche rechtbank op nieuw voor 6 maanden aan de zorgen des bestuurders toevertrouwd. Zondag 17 Juni om 10 1/2 ure voormiddag. Louis De Moor tegen Jud. Kiekens. Om 2 uren namiddag. Louis Minot tegen B. Raes. "Xllerha^de NIEUWS. Ten Bureelc van Den Denderbode le verkrijgen De Groote bende van JAN DE LICHTE prijs 3 franks Franco per Post fr. 3.60. Kapel O. L. V. ter Linden, Gentsehen- Steenweg te Aalst.— Maandag 18 Juni om 9 uren plechtige Mis, en negen achtereen volgende dagen om 8 ijt uren 's avonds Roozenkrans met zang. a Le Bi en Public van heden zater dag deelt meè dat, de toestand van Z H. Mgr. Bracq,gister vrijdag avond,merkelijk verslecht was, doch dat er dezen mor- gend eene lichte bertenis werd waarge nomen. Tot hiertoe heeft de doorluchtige zieke geen koorts. Programma van 't Concert 't welk zal gegeven worden door 't Fan faarkorps der le compagnie van de Pupil lenschoolop Zondag 17 Juni omll i/ï ure voormiddag ter Groote Merkt. 1. Gruuau Mein Vaterland niarche Nerzdorf. 2. Le Marché anx domestiqnes, fantaisie, Bordf.se. 3. A toi toujours, gavotte, Bender. 4 Extraitde l'invitation a la valse, Weber. 3. Au triple galop, Gubbaert. De Orkestmeester, M. VAN DER LINDEN. Appelterre-Eycliem. De heer Haelterman, zoon Jan-Frans, onzer gemeente, is deze week naar Ame rika vertrokken met een zestal hengsten van Vlaamsche ras om ze aldaar te ver- koopen. Het Vlaamsche peerdenras wordt in deVereenigde Staten van Noord Ame rica hoogst geprezen, 't Is ten andere de eerste maal niet dat de heer Haelterniu.. deze verre overzeesche reis onderneemt. Deze hengsten werden dijnsdag lest des namiddags te Statie van Santbergen op wagons geladen om tiaar Antwerpen overgevoerd te worden en vandaa per stoomboot naar de Vereenigde Stalen. Wij wenschen den heer Haelterman vee geluk bij zijne onderneming. Liberalen van Coeur etCemu. De Gazette geeft aan de bn - tlsche liberalen een schoon brevet van be kwaamheid, door te melden dat er velen zijn die geen... 16 kunnen tellen. Ziehier wat het blad meldt Men heeft bestatigd dal bijna al de on geldige stembriefkens, liberale briefkens waren. Door de lijsten te mengen hebben vele liberale meer dan zestien kandida ten aangewezen, en zoo het briefke on geldig gemaakt. Men heelt er ook gevonden die alleen achter den naam van M. Bergé gestem peld waren. Die kiezers dachten zeker waar de herder komt, moet heel de kudde volgen. In een enkel opnemingsbureel vond men van de 17 ongeldige briefkens, 16 die ten voordeele der liberalen zouden geweest zijn. Dal bewijst, zegt de Gazettedat er nog veel werk te doen is. Ja, maar het bewijst ook wat groote slimmerikken de brusselsche liberalen zijn. Heeft men wel eens gehoord dat een man in slaap viel terwijl hij zich zelf moordde Dat is gebeurd in 't Terkame renbosch. Een man wilde zich aan eenen boom opknoopen maar de tak brak en de zelfmoordenaar viel op den grond, waar voorbijgangers hem 's anderendaags met den strop aan den hals, in diepen slaap vonden liggen. Kies-omkoopers. Aan den Journal de Bruxelles wordt geschreven dat drie kiezers van Neufchateau, aan welke men 500 frank heelt geboden om voor liberale kandidaten te stemmen, eene klacht bij den prokureur des konings hebben in gediend. Altijd de partij der eerlijke lieden. Slechte vader. Zekere D., wonen de in de Hoogstraat te St-Jans-Molen- beek, leeft van hetgeen zijne kinderen op straat bedelen. Wanneer zij niet ge noeg aanbrengen slaat en mishandelt hij de arme schapen op brutale wijze. Zondag leslleden had zijrie dochter slechts eene kleine som opgehaald en was alweer het voorwerp van zijne mis handelingen. Het kind ontsnapte uit zijne handen en sprong nabij de Groene dreef in de vaart, 's anderendaags 's morgends vond men op den boord des waters het korfke van het kind, met een papierke waarop zij haren naam geschreven had. Het lijk van liet ongelukke kind werd eenige uren later opgehaald. Falleur. De Ré forme wijdt een lang artikel aan de vrijstelling van Fal leur. Hierin wordt verklaard dat de ge vangene nooit ziek is geweest in de gevange nis. De radikalen bladen schilderden hem niettemin af als een martelaar. Hij is in vrijheid gesteld zegt 't blad op voorwaarde dat hij voor 15 angusti naar Amerika vertrekke. De minister van justicie heeft hem zelf de vrijstelling komen aankondigen. Zijn onderhoud met den gevangene duurde 20 minuten. M. Lejeune aanveerdde den stoel, hem door Falleur aangeboden, ter wijl deze leste op zijn bedspond plaats nam. In het heengaan hebben minister en socialist elkander hartelijk de band ge drukt. Baldadigheden te Antwerpen na de kiezing. Het spreekt van zelfs dat de geestdrift onzer vrienden door de mannen met blauw bloemkens kwalijk genomen werd. Langs de statie kwamen zij op de Meir en wierpen in 't voorbijgaan, aan den Katholieken Kring eene ruit in. Toen trokken zij langs de Kolvenier- straat naar de bureelen van den Escautwaar zij van beneden tot boven alles in stukken smeten. Toen dat gedaan was, daagden er twee policieagenten op en de vernie lers trokken er van door. Deze bende, die nu sterk aange groeid was, trok thans naar het Hotel du Nordop de Groote Markt, waar de Gilde der Antwerpsche Am- bachlsliê gevestigd is. Daar werden meer dan vijftig ruiten in stukken ge slagen. Geen enkeie ruit van het lier- berglokaal bleef er geheel. Het werk voltrokken zijnde, trok de bende verder, door de Koepoort straat, het Klapdorp naar de Peerden markt, verbrijzelende alles in het lokaal den Anker. Nabij het stadhuis werden de rust- stoorders door een piket gendarmen opgewacht. De helft van deze man schappen werd afgezonderd om te patrouilleeren, terwijl het andere ge deelte post bleef houden nabij het stadhuis. Deze werden door de bende uitge jouwd. De herberg De Araab, op de Torf- brug, was thans het mikpunt van de baldadigen. Een vijftiental kalanten zaten er binnen, rustig hun glas bier te drinken, toen op eens de venster blinden, die men uit voorzichtigheid gesloten had, werden verbrijzeld en afgerukt en door de ruiten naar binnen geworpen. De lanteern boven de deur, de petroollampen, de spiegels alles werd erbrijzeld, zelf een kader met portretten van leden eenermaatschap- j.ij, dieniet 't minste politiek karakter heeft, vloog in stukken. Door het breken der petroollampen ontstond er een begin van brand in de herberg. De dochter van den her bergier kwam met natte doeken toe- t.'< sneld om het vuur uit te dooven, c eh op hetzelfde oogeublik werd zij aan het hoofd getroffen door het ijzer an den afgerukten beltrekker. Er werd haar hierdoor eene zware wonde v eroorzaakt. Zij ligt te bedde. Thans hadden ook de bureelen van het Handelsblad de eer een bezoek van die moedige heeren te ontvangen De deurplaat werd gebombardeerd, de deur ingestapt met zoo veel geweld dat de sloten verbrijzeld en de trek kers gebroken werden. Een der werklieden, die zich bij toeval in de nabijheid bevond snelde naar de drukkerij, haalde eene rolspil van de persomden eerste, die binnen drong goeden dag te zeggen. De geuzen, dit in 't oog krijgende, meenden een geweer te zien en onder het geroep Er zijn soldaten binnen namen zij de vlucht. De aanval op het Handelsblad schijnt zoo wat de laatste heldendaad van die heeren geweest te zijn. Even wel werden in den loop van den nacht nog honderde ruiten verbrijzeld in de Paternoster-, Mutsaard-, Gratie Kapel en andere straten. Gedurende gansch den nacht, werd er op verschilligö plaatsen der stad gevochten. Èd behalve een kliene jongen, die eene ruit in de Yenusstraat inwierp, is er niemand aangehouden. Zoo als te verwachten was, wijten de liberale bladen, zoo wel van Brus sel als van de stad, de geuzenbaldig- heden van dinsdagavond, aan de uit dagende houding der Meetingisten. Aan de personen, die nog genegen zouden zijn aan dien onzin te geloo- ven, wijzen wij de volgende regelen der Chronique M Anatole de Pret, zoon van den Senateur, die zeer rustig en stil van La Croix blanche kwam, waar hy ge- dineerd had, werd, zonder eerigen schijn van reden, door den sla? van eenen stok met looden kmp ge- kwetst. Hij werd naar he; Café Colon overgebracht en verboiden. Men kan dergelijke hanielwijze niet anders dan betreuren Woensdag avond was in Antwerpen alles stil tot rond 9 ure. Op de Groenplaats werd het gewone wekelijksche koncert gegeven en het publiek, waaronder M. Pecher, wan delde kalm rond. Eensklaps, onder de poos, vermelen eenige heerkens eene samens:holing voor de koffiehuizen, zongen hit onge- diert, verzamelden eenige jon;e sna ken en trokken, met hunne tokken in de hoogte, voorbij het postbireel. In't voorbijgaan groetten zijn M, Pecher, die tegenover het lötel St- Antoine had plaats genomer en zij trokken verder de Schoenmrkt op, langs de Meir, Huidevettersen Leo- poldstraten, tot aan het Leopcdsplein. Daar klonk eensklaps het geroep Naar Coremans naar Cormans En gevolgd door een groe nieuws gierigen en tegenmanifesterders, die geweldig floten en jouwden vervolg den de onruststokers hunnn weg. Nabij het kruispunt van en Mechel- schensteenweg en de Nyerheidslei stond de kommissaris Ccirtois met vijf of zes agenten. Deze lesten trokken de; sabel, en dit was het teeken voor.eene alge meene vlucht. Eene groep ging lags de Van Breesiraat naar de acht<zij van het Jesuietenklooster, altijd evolgd door de tegenmanifesteerdersn eene groep inwoners der Oude Vartplaats, die zie zich bij deze lesten hdden aange sloten. Terwijl de eenen hetonaediert en de anderen de Vlaaische Leeuw zongen, ontmoetten d( groepen zes gendarmen, die aan he gesticht der Jesuieten hadden post evat. Dat was genoeg om de geheele ende als kaf te doen uiteen stuiven n alle verdere ongeregeldheden te betten. Ook op de Meir hadda zes gendar men plaats genomen, trwijl patrouil les te voet de stad dootruisten. Wij hebben verder iet vernomen, of er nog on geregelweden hebben plaats gehad. In alle geval hebbe'aan't Kristalen Paleis vyf en aan de .suieten en het koninklijk paleis noges gendarmen post gehouden. WAVER. 13 juni. er veemarkt wer den aangeboden 127 elkkoeien, 39 os sen, 28 veerzen, 15 jo:e ossen, 61 var kens. 131 jonge varies. Hiervan zijn verkocht124 koeien,8 ossen, 21 veer- zen, 12 jonge ossen, varkens en 118 jonge varkens. Middelde prijzen koei en," fr. 200 ossen, 31veerzen, 200 jonge ossen, 80 vkens, 80jonge varkens, 10.00. Ongeluk. Wmsdag morgend, tusschen 7 en 8 ure iaën ouweêr los- gebersten boven de geeente Niel. Een jongman van 26jaar. Franciscus Van Autgaerden genaad, die werkzaam was iu den potaardenolen der steenfa briek, van M. Joams Steenackers- Somers, werd door de bliksem getrof fen en op den slag geebd. Drie andere werklié, die zich op delfde plaats be- vouden, bekwamen ge< de minste letsel en liet peerd in den olen werkzaam, werd met eene volledij doofheid gesla gen. Het lijk van den ïgelukkigen Van Autgaerden, in enmflellijk naar het gasthuis overgebracht. Het Handelsblad, deelt ons eenige nadere bezonderhede meê over l et droevig ongeluk, voorhallen op Heymo- len, te Sinl-Nikolaas. Op den 6 dezer mnd was de ge naamde Vergucht, die getrouwd was, zijn huis ingereden, eene. herberg door hem overgenomen. Ter dezer geh gen heid gal hij eene ion bier. Verscheiden boeren jongens waren er gekomen om met den nieuwen baas ktn- nis te maken en een glas bier te drinken, liet was middernacht toen het volk tot op drie personen geminderd was. Karei Lodewijk Bauwens zat er nog met twee boerenknechten van eene aanpalende wijk, op Waasmunster gelegen. Er werd gesproken over peerden. Bau wens beweerde dat bel peerd zijns vaders, die een landbouwer is, stei ker was dan het peerd, waar de boerenknecht meê reed. De boerenknecht hield staande dat zijns meesters peerd sterker was. Hierover ontstond twistzij gingen buiten. De baas sloot de herberg en begaf zich ter rust. Pas buiten de herberg, moet het mes sengevecht plaats gehad hebben, waarin Bauwens gesteken werd hij kon nog gauw naar huis gaan en legde zich ge kleed te bed. Hij sliep bij zijnen neef. een wees, waarvan zijn vader de oom was. Die jongen werd een uur nadien gewaar dat zijn bed nat vvas, stond op en ontstak licht, om te zien van waar de vochtig heid kwam doch hoe verschrikte hij niet, toen hij zag dat liet bed vol bloed gestroomd was. Hij ging aanstonds zijnen oom en zijne tante wekken, die opston den en zich aan de uiterste droefheid overgaven bij het zien wat ongeluk er gebeurd was. De ouders zonden oogenblikkelijk om dokter Smet, die spoedig kwam toege sneld. Deze heer ziende dat hij hier alleen niets kon verrichten, zond om zijnen ambtgenoot Dr Reynaert. Bauwens lag om zoo te zeggen te zwemmen in zijn bloed hij had eene sneê in den buik, die winkelhaakvormig was de darmen hingen er uit en waren op twee plaatsen doorkerfd. De dokters, ziende dat er doodsgevaar was, zonden om eenen priester. De jon geling, nog onder d.'ii invloed van den drank, was als woedend. Doch toen de zeer. eerw. h. De Donder, pastoor der St-Josefs-kerk bij hem kwam, bedaarde hij en liet zich gewillig de leste HH. Sa- kramenten toedienen. Tot op het uiterste heeft hij eene wils kracht getoond die verwonderlijk is. Aan niemand wilde hij openbaren wie hem in dien staat gebracht bad. Onze plaatselijke polieie was oogen blikkelijk werkzaam de twee boeren knechten waarmeê hij getwist had, wer den aangehouden en bet parket kwam ter plaatse. Ilauwes was nog goed ter spraak, doch hij wilde niets openbaren hij legde de schuld op zichzelven, vergaf aan dezen die hem gejond hadden en vroeg ver giffenis. Hij stierf verleden vrijdag in den namiddag, ten 1 1/2 ure, in den jeugdi gen ouderdom van 23 jaar 's Avonds om 9 ure werd zijn lijk naar het hospitaal gebracht. Maandag namiddag heeft het parket met de wetsdoktoors, de lijk schouwing gedaan. Een van de aangehouden personen is losgelaten, daar men hem niet plichtig vond. De andere, zegt men heelt zich tot hier altijd goed gedragen. Kortom de verklaring van Bauwens zal altijd veel verlichting bij brengen. Men leest in Den Landbouwer van Rouselaere. Vrijdag laatst, omstreeks 12 ure 's middags, is te Rousselaere een verschrikkelijk ongeluk voorgevallen. De genaamde Camiel lluighe, oud 19 jaren dienstknecht bij den landbouwer Bus- schaert, geleidde eene driewielkar gela den met steengruis op den koer der af spanning de Trompete, inde Noord- straai. Huyghe werd gegrepen lusschen de kar en eenen muur, en dat met zulk geweld dat de keukenmeid der Trompette een gekraak hoorende, builen kwam ge- loopeu, zeggende er is een ongeluk ge beurd Inderdaad, Huyghe, die tusschen de kar en den muur werd gegrepen, was het borsibeen en de ribben gebroken, en 'twas dit gekraak der beenderen welke de meid had gehoord. Snel werd hem hulp toegebracht, groote gulpen bloed spatten bij elke ademhaling uil zijnen neus en mond. De heer Deken, die in allerhaast werd verwittigd, kwam toege- loopen en bediende hem de H. Olie, wei nige oogenblikken daarna was hij een lijk. Toen de geneesheer aankwam, kon hij eindelijk de dood bestatigen. Op hetzelfde oogeriblik stond de bood schapster van Westroosebeke, de ge naamde Julie Viaene, in den wandel ge naamd Julie van Manten Piet, in den winkel van Jufvrouw wed. Denys-Comyn, toen de droeve mare aldaar toekwam. Manlen Piet, haar schoonbroeder, voor kommissiën op ronde zijnde en wat lang weg blijvende, beelde zij zich in dat het haar sckoenbroeder was dien hel onge luk trof, en riep verschrikt uit: ach, mijn broeder en viel ten gronde. Sedertdien oogenblik beeft men er noch spraak noch teeken meer van bekomen, en is aldaar den zaterdag namiddag rond 3 ure over leden. In haast deed men eene kist maken en 's nachts ten 1 1/2 ure is zij naar Westroobeke overgevoerd geworden. Dus wordt het spreekwoord bewaar beid, dat een ongeluk nooit alleen komi. Moord te "Waasten. Het ge hucht van Touquet, onder Waasten, de eerste belgisehe statie van den spoorweg van Armentiers, werd dins- morgend in opschudding gebracht door de ontdekking eenerafgrijselijke misdaad. Maandag avond, omtrent ll ure, bevonden de genaamden K. Vernez, oud 30 jaar, wonende te Houplines (Frankrijk) en Emile Roppe, oud 27 jaar, wonende op Touquet, zich in de herberg de Kroon in dat gehucht. Weldra ontstond er twist tusschen beiden. Zij gingen buiten om het geschil te regelen, doch eensklaps greep Vernez een mes en bracht er Roppe drie ste ken mede toe, aan den schouder en in de borst. De moordenaar nam vervol gens de vlucht, terwijl het slachtoffer in zijn bloed badend, ten gronde bleef liggen. Roppe was afgrijselijk ge- kwets de buik was opengereten en de ingewanden ontsnapten door de wonden. Eerst in de nacht werden de jam merklachten van het slachtoffer ge hoord door den baas der Kroon, die buitenkwam en den gekwetste in zijne woning droeg, in afwachting dat een geneesheer kwam. Dijnsdag morgend omtrent 4 ure, dierf' Vernez naar de herberg terug komen hij wilde er met geweld bin nendringen om zijn slachtoffer af te maken. De herbergier had groote moeite om den woestaard te beletten van zijn ontwerp uit te voeren. Het parket is dijnsdag namiddag ter plaats geweest en heeft den moor denaar doen aanhouden. De toestand van het slachtoffer laat geen hoop meer op genezing. FRANKRIJK. Verschrikkelijk ongeluk. Een ver schrikkelijk ongeluk heeft de stad Saint- Dié in opschudding gebracht. Zaterdag lestleden deden de echtge- nooten M. en Mad. Alphonse Lévy eene wandeling in rijtuig, in gezelschap van twee hunner nichtjes, die van Lunéville overgekomen waren. Op zeker oogenblik ging het peerd op hol, het rijtuig viel om en de reizigers werden ten gronde geworpen. De twee jonge meisjes werden op den slag gedood, de koetsier werd ernstig gekwetst, zoodat hij insgelijks in doods gevaar verkeert, en door een onverklaar baar toeval bekwamen de echtgeriooten Lévy enkel lichte kneuzingen. De vader der jonge meisjes, weduwe naar sedert eenige maanden, kwam 's an derdaags met hen den dag doorbrengen. Met den eersten trein vertrok hij in de genoeglijkste stemming van Lunéville, om hen le verrassen wie zal de wan hoop des vaders schetsen, toen hij nog enkel de lijken zijner beminde kinderen vond. Opgepast. Eene vrouw van Rive de Gier zich maandag aan den arm ge kwetst en ten einde het bloed te stelpen, had zij de wond met een spinnenwep be dekt. Eenige uren nadien zwol de arm op de zwelling bereikte weldra de borstholte en de arme vrouw stierf des 's anderdaags in de vreeselijkste pijnen. AMERIKA. President Cleveland De democratis- sche Conventie der Vereenigde Stalen van Noord-Amerika, heeft in hare alge meene vergadering te St-Louis, den te- genwoordigen president, Grover Cleve land, nogmaals kandidaat gesteld voor de aanstaande presideniskeuze. Volgens nadere berichten, is dit onder veel geesdrift en met eenparigheid ge schied. Daniël Dougherty, van New-York, stel de de herkiezing van den tegenwoordigen president voor, wiens verdiensten hij vooral hoogelijk had geroemd. Nauwelijks had zijnen voorslel gedaan, of alle aanwe/igen sprongen recht, zwaai den mei hoeden en zakdoeken, stampten met stokken en parapluies en juichten uit alle macht. Toen daarna de omhulling van Cleve land's borstbeeld werd weggenomen, barstte een nieuw gejubel uit, dat nog vermeerderde, toen een der afgeveerdig- den eenen lauwerkrans op dat borstbeeld plaatste en een talrijk orkes. het Hail to the chief aanhief. De staat Kentucky eerst, en daarna alle overige Staten schonken hunne bijtreding aan de kandidatuur, welke ten slotte officieel werd uitgeroepen. Holloway's Pillen. Zuiver Bloed. Daar liet levensvocht, zoo lang het in een gezonden toe stand verkeert, elk déél van liet mcnschelijke lichaam onderhoudt en vtrnieuwl, maar er daar entegen juist den legen ovcrgestcldcn invloed uitoefent, zoodra liet arm onzuiver wordt, is het ten zeerste duidelijk dat elk middel, dat den bloed somloop niet bereikt eene kwaal nimmer kan uit roeien, maar elk preparaat dat in staat is om eenen heilzamcn invloed op liet bloed uit te oefe nen, moet daarmede overgebracht worden tot eiken levenden vezel van het stelsel. Het hart, de longen, de lever, de nieren, de huid trekken allen liuu voordeel uit den goeden toestand van het bloed. Ilolloway's zuiverende Pillen werken dade lijk en krachtig op de geheele liloed massa, het zij in de gewone of in de slagaderen, Zij versterken de maag, biengcn de lever cn de nieren in orde, verdrijven de kwalen, en verlengen het bestaan. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 1*2 q Vrouwelijk o 7 HUWELIJKEN. P. Thienpont; verwer met P. De Smacls, kantw. B. Claus, landh. met E. Mouton, z. her. J. Dc Somer. schrijnw. met M. De Smedt. for.C. De Moor. tw. met D. Y'crleyscn pluimm. B. Jans- sens. werkm. met St Walézc, br. P. Haccourt, gendarme, met 51. Delhaye, dienst OVERLUUENS. P, Van der Eist, tw. 15 j. Sch. J. Fichet, vr. Labrosse, z. her. 50 j- Nieuwstr. C. Frank, wed Di- WuiTel, z. her. 71» j. .Sch. A. Stcenhout. wed Ghysels, z her. 00 j. Sch. P. Boonc, tw. 19 j. St. Job. 51. Dc Coninck, vr. Mocns, Nieuwstr. bcz. 70 j. 51. De Clcrcq, vr: Dc Meyer, z. her. 84 j- Mijlb. II. Biebuyck, rciz. 33 j. Hopm. 8 kinderen onder de 7 jaren.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2