2EER00VERS Kieuw reglemenföpTïët houden van openbare danspartijen. Bond der Katholieke Bekwaam- htidkiezers. Leening van fr. 60,000. Allen gekozen behalve 'tKint-Orban burgemeester van Wolverthem.Eenige kiezers van Wolverthem en Grember- gen hebben hem hunne stem gewei gerd. Liberalen. (Ligue). Senaat. MM. Bischotfsheim, y,29l Brunard- Jaquet, 9,235 Cantoni, 9,210 De Brouckere, 9,306 Goblet d'Alviella, 9,245 Graux, 9,247 Steurs, 9.222 Van Halteren, 9,216. Gekozen M. De Brouckere. Onathankelijken. -Kamer MM. Bilaut, 9.379 de Borchgrave, 9.367 de Merode, 9.422 d'Oultre- mont, 9.475 De Smedt: 9.343 Par- mentier, 9.381 Simons, 9.37-2 Slin- geneyer, 9.349 Somzée, 9.550 Stroo- bant, 9.332 ;Systerinans, 9.384; Casse, 9.332 Jacmart, 9.360 Mesens, 9.342; Nerincx, 9.325 Theodor, 9.291. Allen gekozen, behalveM. Theodor. Lil>ei*alen. (Ligue). Kamer. MM. Bergé, 9.209 Buis, 9.316 ;Claes- sens, 9.157 Dustin, 9.186 Gullery, 9.294 Hanssens, 9.188 Hollevoet, 9.190 Huysmans, 9.180 Lepage, 9.167 Reisse, 9.148 Rousseau, 9.224 Spinnael, 9.156 Urban, 9.199 Vanderkmderen, 9.210 Van Meenen, 9.118 Vauthier, 9.181. Alleen gekozen M. Buis. Nooit is onze zegepraal schitteren der geweest De meerderheid der bewarende partij is dus gebracht voor de Kamer op 58 stemmen en voor den Senaat op 29 stemmen. In 1884, riep de liberale drukpers uit dat het slechts bij verrassing was dat de onalhankelijken zegepraalden, nu heden na twee proeven die de bewa rende politiek goedkeuren en bevesti gen, is het onmogelijk geworden dit beweren Bijna al de leden der liberale Asso ciatie, 2500 in getal, behalve de kop stukken, zijn voor de kandidaten der Ligue gaan stemmen. Verstooten, versmaad, beleedigd en gehoond wor den en dan gaan stemmen voor dezen die hen al dit on gelijk aandeden Welke kruipers, welke laffe platbroe- ken toch Onze Stedelijke Raad heeft, in zijne zitting van zaterdag II. het nieuw re glement op de openbare danspartijen besproken en dan eindelijk de ver- schillige artikels gestemd. In zitting van zaterdag aanst. zal tot deeindelijk stemming overgegaan worden. Wij laten hier de bezonderste bepalingen volgen Het is verboden openbare danspar tijen te houden of te geven, behalve op de hierna bepaalde dagen 1Zesdagender Kermisfeest van Juli. 2. Vierdagen van Vastenavond. 3. Den zondag van St-Jobskermis. 4. Den zondag van Roosenkermis. 5. Den zondag van Ste-Apolonia- kermis. 6. Kermis van den Brusselschen Steenweg (2e Paaschdag). 7. Op St-Martensdag (Jaarmerkt.) 8. Op den feestdag der hoveniers (H. Dorothea.) Op die bovengemelde dagen is het toegelaten openbare dansfeesten te houden, mits de volgende voorwaar den l°Van de noodige machtiging te vragen 2° Van een vast recht te betalen a. door de bewoners der kuip van de stad, 10 franks b. door de bewoners der buitenwijken. 5 franks. Het is strengelijk verboden van in of onder tenten danspartijen te houden. Wanneer men zonder voorafgaan- delijke machtiging openbare dans feesten houdt, zal men hovende boete ei gevang tot welke men zal veroor deeld worden, het recht van 10 of 5 franks moeten betalen. De overtredingen aan een der bepa ling n van 't reglement zullen gestraft worden met straffen van enkele politie, 't is te zeggen, met boete en gevang. En nu eenige bemerkingen. Vol gens ons zou men den zondag van Kermis ter Linden ook moeten toe laten openbaredanspartijen tehouden. Waarom het aan deze wijk van Mijl- DE VAM SIMT-MALO. «O»— Vervolg.) Booten, wier zeilen zich op een helderen hemej afteikrndeii, vaarden er onbelemmerd voorbij ganse he vluchten zeenieu ven doorreisden het azuur. Kondoni hen heerschte de stilte, en terwijl uil de kroegen der zeerrooverstad gezangen eencr uitge lalene blijdschap opstegen, beweenden Mevr. de Miniac en ha; e dochter, de cene tegen de andere gedrukt, dengene die ongetwijfeld huonen naam lispelde. Robert ach Robert riep Mevr.de Miniac in ccnen tranenvloed losbarstende, uit. Jocclyuc sloeg een liarer armen om heuren hals. Waarom ti vandaag zoo ontmoedigen en wan hopen vroeg zij. .Niets is in onzen en in zijnen toestand veranderd. Indien niemand ons nieuws van mijnen vader brengt, daaruit volgt niet dat hij ongelukkiger zij. Wij bidden zooveel voor hem, dat de Heer hem in medelijden zal ontvangen wij werken zoo icvcrig 0111 den prijs van zijn losgeld tc verzamelen, dat wij er zullen toe geraken het geen ons nog ontbreekt, te volledigen. beek toelaten en het aan de andere verbieden 1 Het verbod van tenten op te slagen schynt ons overdreven. Wij keuren goed dat men de personen treffedie er misbruik van maken, 'tis te zeggen, dezen die geene kermis laten voorbij gaan zonder dat zij er met hunne vlie gende tent het volk gaan uitbuiten, maar het aan de herbergiers verbie den die, ter gelegenheid hunner kermis, eene tent op hunnen koer op slagen, gelijk het nu gebeurt, dat schijnt ons, wy herhalen het, eene beteugeling die wat te verre gedreven wordt. Alleen dezen die er eenen stiel van maken van danspartyen in te richten onder tenten op de veschil- lige kermissen, moet men treffen, 't Verderf daar gelaten brengen zij schade toe aan de herbergiers die de wijk bewonen. Wij zouden dus aan de herbergiers toelaten, op hunnen koer of grond aan hunne woning palende maar afgesloten door muren of hagen, tenten op te richten voor het houden van danspartyen. Voor 't overige keuren wij 't nieuw reglement goed en wij hopen dat wij er, wanneer het met strengheid zal worden uitgevoerd, de beste vruchten zullen mogen van verwachten. STAD AALST. Vaondelteest.-Zondag aanst. luisterrijke Feesten ter gelegenheid der inhuldiging van het Vaandel des Bonds. Vijf en twintig vreemde Maatschap pijen hebben hunne bijtreding laten kennen. Wij zullen zaterdag het programma meêdeelen. Kerk. II. Jozef. Bij trekking van 1 April 1888 zijn betaalbaar, met 1 Juli 1888, bij M. Van Severen, schatbewaarder der kerk, of ten kantoore van M. De Ruddere en C,e. Albert Lienartstraat, de volgende obligatiën N*8 44, 51, 60, 72, 99, 101, 110, 113. ALLERHANDE NIEUWS. Ten bureele van Den Denderbode te verkrijgen De Grooie bende van JAM DE LICHTE prijs 3 franks Franco per Post fr 3.50. Maandag voormiddag kwam het akelig geluid der noodklok ons ander maal verwittigen dat alhier eene brandramp was uitgeborsten, 't Was de bakkerij van sieur Francies De Boeck. gestaan Gentschensteenweg n° 29, die door 't vuur was aangetast geworden. Ons dapper vrijwillig Pom pierskorps snelde op 't eerste noodsein naar het ramptooneel. De bakkerij en magazijn achter het woonhuis gelegen stonden in volle vlam, en waren hoogst moeielijk om te genaken daarbij het noodige water ontbrak in de nabijheid en men was verplicht het te gaan ne men in den brandput aan de woning van den heer Felix De Schaepdryver. Ons pompierskorps was dus in zijne werkzaamheden gestremd en konniet beletten dat het vuur zich met eene ongemeene snelheid uitbreidde. Het woonhuis werd dan ook doorliet vuur aangetast, ei even als bakkerij en magazijn bijna totaal vernield. H«t vuur vondt ten andere een zeer ge makkelijk voedsel in de massa hou ten draailingen, schavelingen enz. die op de zolders van bakkerij en woon huis bewaard werden. Men schat dat men deze draailingen op geen drij- master zou hebben kunnen laden. De bakker De Boeck die ziek te bed lag, heeft men langs eene venster naar beneden moeten atiaten. Vele meubels, bijna alle de kleedingen en eene nogal grootepartij meel zijn in den brand gebleven. Het nevenstaande huis bewoond door sieur Bauwens, mandenmaker, werd ook door het vuur aangetast, doch, dank zij de moedige werkingen onzer Pompiers werd slechts het dak vernield. Jocelyne, hoereel hebben wij in drie jaren verzameld Indien wij telden al hetgeen gij op het oogen- blik der kaping van den Phénix bezat, het verschil der inkomsten van uw huis, met de huur welke wij betalen, wat gij met uwe lessen gewonnen hebt en ik met mijn borduursel, zeker hebben wij meer dan twee duizend ponden. LiefsteWeet gij niet dat ten minste het dubbel neodig is om liet losgeld uws vaders te vol doen. Men betaalt u meer. mijn borduurwerk komt in de mode. Nog twee jaren, sn wij zullen het noo dige geld hebben. Dan.uit eene reis der Paters van O. L.-V. van Barmhartigheid voordeel trekkende, zullen wij hun onzen schal toevertrouwen, en wij zullen hen gelasten met den Pacha over de vrijheid van mijnen vader te onderhandelen. Twee jaren! antwoordde Mevr. de Miniac. zal ik zsolang nog leven Ach! hoe wreed wordt gij toch riep Jocelyne terwij Izij den band barer streelende armen dichter toehaalde. Ik weet wel dat mijn vader in uw hart de eerste plaats bekleedt, ik kan cr mij niet over beklagen. Hem helpen ill liet ongeluk, er toe gera ken hem de vrijheid weer tc geven is het eenige doel mijns levens, En noglans belet de bekomme ring, die liet mij varoorzaakt, niet u te beminnen. Maar gij! gij gij denkt nauwelijks aan mij, wanneer duistere wolken voor uwen geest zweven. Sterven gij hebt er het recht niet toe zoo lang ik u overblijf, want uw verlies ware mijn ongeluk. Wij moeten de eene veor de andere bestaan. Indien gij he Vele schade werd natuurlijk ook veroorzaakt door het blusschen. Uit alle de naburige huizen werden de meubels enz. in allerhaast gevlucht en ernstige braak werd zooals ge woonlijk hierdoor veroorzaakt. Naar men ons verzekert is eenigen tijd geleden nogmaals brand ontstaan ter bakkerij van De Boeckdoch werd door de geburen gebluscht. Men schrijft de oorzaak toe aan het omval len van den bluschpot. 't gene ons onaannemelijk schijnt. Men verzekert ons integendeel dat deze brandramp is ontstaan door het droogen van draai lingen op den oven. Deze draailingen zouden tot zulke hitte zijn gebracht geweest dat ze eindelijk vuur hebben gevat. De wereldlijke en geestelijke over heden waren ook ter plaatse. De schade mag op acht a tien dui zend franks geschat worden. Het vuur blijft in den hoop draailin gen smeulen, en van tijd tot tijd stij gen de vlammen weêr op bij zoo verre dat telkens de tusschenkomst der brandspuit noodzakelijk wordt. Erembodegem. Dijnsdag morgend heeft men nabij de statie, op de riggelsvinden liggen, het ijselijk verminkt lijk van den genaamden Van den Naet, zoons eens bareelwachters en werkman aan den spoorweg, 't Hoofd was van 't li chaam gescheiden. Men veronderstelt dat de ongelukkige ter gelegenheid van de kermis, wat te diep in 't glas tal gekeken en zich op de riggels zal te slapen gelegd hebben. St-Micolaas. Op verzoek van 't Stedelijk Bestuur van St-Nico- laas, zal onze Koninklijke Harmonie (De Jonge Garde) aldaar ter gelegen heid der kermis, dijnsdag aanstaande, een Concert geven in de Casino. Vertrek naar St-Nicolaas met den trein van 11 uren 8 min. voormiddag. De eereleden welke verlangen de Harmoaie te vergezellen, kunnen zich wenden tot de heeren Modeste De Mette ofEdmond Van De Maelen. Maatidiig laatst heelt de provinciale keuring der memrpaar.len lot St. Niko- laas plaats jtehad. De strijd was groot en de eerste prijs werd wederom mei onder scheiding toegekend aan M Gusiave Matthys vart Hofstade. Wij wenschen den jongen kweeker veel geluk, aangezien onze Vlaamsche paarden bij de vreemde kooplieden zoo hoog in roem zijn. (Medegedeeld.) Een aftruggelaar. Volgens de Patriote zou de gemeente Schaar beek bij Brussel in opschudding zyn, ter oorzake der onverwachte vlucht van den man, die het hooge woord voerde in de liberale politiek. De liberale bladen zeggen er geen woord over. Volgens eerstgenoemd blad zou die man reeds sedert lang aanzienlijke aftruggelarijen pleegde, ten nadeele van een engelsen lakefabriek en een fabriek van Lyonsche zijde, die hij hier vertegenwoordigde. De oneerlijke handelwijze van dezen persoon zou aan 't licht gekomen zijn, doordien een kleermaker, die te samen met hem met een huis van Parijs in betrekking was, hem eene boodschap naar de Bank toevertrouwde. Met de 6000 fr., die de kerel in han den kreeg, speelde hij schampavie. Hei schijnt dat het bedrag der ont vreemde sommen 60 tot 70,000 fr. be loopt. Ongeluk te BorgeiEout. Zater dag namiddag is de timmerman Cor- nelis Herman Keyenherg, 45 jaar oud, geboren te Zundert in Holland en wonende te Schooten, van den toren gevallen van het in opbouw zijnde gemeentehuis. De man bleef op den slag dood. Dit ongeluk was gansch toevallig. Keyenberg werkte op eene stelling van 35 meters hoog. Hij was bezig met, bij middel eener trektang, een grooten nagel uit te trekken toen deze los geraakte, verloor de man het evenwicht en stortte in de diepte, Ons dunkt dat het wel noodig zou zijn dat er aan stellingen van zulke hoogten, omheiningen werden ge plaatst. Het slachtoffer laat eene weduwe en een kind achter. hart uws kinds niet inet wanhoop wilt vervullen, zweer mij ran nimmer aan die ootmoedigende gedachte toe te geren. Ah zegde Mevrouw de Miniae, ik ovarwin ze dikwijls ik zweer ket u, die moederliefde, waaraan gij thans schijnt te twijfelen, versterkt mij nogthans eiken dag. (I zoo sehoon ziende, u zoo moedig en verkleefd vindende zeg ik tot mij zelve dat uw vader fier over u zal wazen den dag waarop hij u in zijne armen drukken zal. Hij zal mij niet erkennen, zegde Jocelyne met het hoofd schuddend. Ik was slecht vier jaren oud wanneer hij vertrok voorde reis, waar hij niet van weergekomen is. Ik was een kind, hij zal eene jonge dochter terugvinden. Maai ik heb de verzekering, dat, indien zijne oogen aarzelen, hij mij aan mijne omhelzingen zal erkennen. Mevrouw de Miniac trok hare dochter in hare armen en hield haar tegen het hart gesloten. Meer dan twee uren bleven zij zeo, in zulke gedachten verdiept, dat zij het woord ep hunne lippen tegenhielden. Het werd avond de gezichteinder scheen om gord met een dubbelen purperen en lichtgroenen sluier een traan en centoonig gerucht deed zich in den omtrek van den Grane-Bé liooren dof en aanhoudend golfgeklots, waarde twee vrouwen het geruisch niet van hoorden. Intusschen werd het zand vochtig, plassen water overstroomden de rot sen frainjen schuim besproeiden het eiland van graniet. De zee steeg. Wanneer Mev. de Miniuo uit hare bewondering sehoot, werd da baan, die tot de vaste aarde ge- Dronkemansdrama. In den Ouden-God had zondag een voorval plaats dat merkelijk overdreven, ver teld werd Men sprak van niets minder dan van eenen moord. Gelukkig is het zoo er niet. Ziehier wat er is voorgevallen. De genaamde V. P. werkman aan de spoorweg, ging zich bij den barbier De Bont, nabij de statie laten scheren. In het terugkomen ontmoette hij den genaamden H., metsendiender, met wien hij een borrel dronk. Na die eerste volgden ernogverscheidene andere borrels, zoodat beiden goed dronken werden. II viel. Zijn vriend wilde hem op richten doch de, macht ontbrak hem daartoe. Verscheidene keeren liet hij H. op de kasseien vallen, zoodat deze eindelijk aan hoofd, armen en beenen gewond, moest opgenomen worden. De veldwachter Frans heeft V. P. voorloopig aangehouden, doch daar het door getuigen bewezen is dat H. enkel bij ongeluk gewond werd, is hij dezen morgend reeds in vryheid ge steld. De gewonde H. is naar het St-Eras- musgasthuis te Borgerhout gebracht. Zijne wonden zijn volgens de verkla ring der dokters gevaarlijk. DUITSCIILAND. Dood van FT-ecIerïk III. De Begrafenis. De Friedenskirch te Postdam, waar maandag de begrafenis des keizers beeft plaats gehad, ligt eenigziris buiten de eigenlijke stad aan bet begin van liet park Saus Soaci, voor bet slot Marly. De lijkstoet zal van het slot Friedrichs- krort door bet park gaan en eenen weg van omtrent 2 kilometers al te leggen hebben, èn het eigenlijke stadsgebied van Postdam niet betreden. De kerk, die van verre door baren hoo- geri toren herkenbaar is, werd door Fre- derik Wilhelm IV in de jaren 1845 1848 gebouwd. Zij is gemaakt naar bet model der kerk van San Clemente te Rome bet inwendige is eenvoudig en grootsch. Twee reien monoliihzuilen in donker groen marmer, scheiden de zijbeuken van de middenbeuk. Het altaar is bijzonder rijk en prachtig; vóór het altaar i» bet graf van Frederik Wilhelm IV en koningin Elisabeth alsook van den jongen prins Waldemar, in 1879 gestorven. Thans zal ook hier de edele held ter rust gelegd worden, hij die onder velen geroepen was een vorst van vrede te worden. Zaterdag is bet lijk gekist en naar de Jaspisgalerij gebracht, waar liet zal ten toongesteld worden. De kist is gemaakt juist als die van keizer Wilhelm. Rond het paradebed liggen talrijke, prachtige kronen op den grond. Het hoofd des keizers rust op kussens; de kist is op eene estrade geplaatst met zwarle d'raperijen omhangen, die met de keizerlijke kroon versierd zijn. De spiegels zijn met rouwkrep bedekt. Nevens de kist zijn op een zetel de zinne beelden des keizers en van liet keizerrijk geplaatst. Cypressen en laurierboomen volledigen de versiering. Al de aanvragen der buiten Berlijn ge vestigde overheden om de begrafenis des keizers te mogen bijwonen zijn, onder dankbetuiging, van de band gewezen. Van de overheden van Berlijn zullen enkel de ministeriën, de opperste kerk raad en verders afgezanten van de bestu ren wier hoofden Staatssecretaris zijn. De kerkelijke begrafenis vangt aan om 10 ure het lijk za) om 9 ure naar de Friedenskirche overgebracht worden. Geheel in tegenstelling met de groot- sche begrafenis van keizer Wilhelm, zal bet bijzetten van keizer Frederik zeer stil en eenvoudig zijn. Ook de tentoonstelling van bet lijk zal zooveel mogelijk worden beperkt en slechts weinige bevoorrechten met per soonlijke kaarten zullen toegang hebben, omdat «ie ziekte liet stoffelijk overschot zeer sterk heelt aangetast. Om dezelfde reden werd nog op bet laatst het nemen eener photographie ver boden, terwijl de schets van Werner mede niet zal uitgegeven wordei doch slechts voor de naaste familieleden be- teidtzonder door hat water te zijn ingenomen» toch uiterst moeilijk. De moeder liet een ontzet- tenden schreeuw. Het is niets 1 meendo Jocelyne, nogtans ig het lijd om tc vertrekken. Zij daalden den Grand Bé af, legden, den voet van den eenen op den anderen steen zettende, den den afstand af, die hen van dun oever scheidde, «n bevonden zich in veiligheid op het oogenblik dat een overgroote golf met gedruiseli tegen de zijden der klip kwam slaan. Dan vertoonden twee hoofden, wier uiterlijk niets geruststellend te kennen gaf, zich lussclien de opening van eenen vervallen muur. Men had eerlijds op den Grand Bé houwen opgericht. De noorderwinden rukten cr de daken afde muren stortten neer, twee hoeken recht latende, verder scli etgatten en een soort van afdak, voldoende om een menscli tegen den regen te beschutten. Dikwijls liepen er de kinderen gedurende de heetste uren van den dag naartoe, gelukkig van daar din gunstige schuilhoekjes te vinden. De visschers bereidden er hun lokaas de kleinen zich vermakende met de tij te zien opkomen, ble ven er soms te laat uit's zondags kwamen de jonge dochters er droomen, wijl zij op de zee de schaduw van een zeil poogden te ontwaren. Niet zelden was het, dat slechte kerels er zieh verborgen, verzekerd dat niemand hen zou afluis teren hij het voerbereiden hunner misdadige plans en het overleggen hunner vechtpartijen. Degenen die, na het vertrek van Jocelyne en hare meeder, te midden der vervallen muren vcr- stemd is Witte zijden doeken omhullen liet lijk, dat met rozen, viooltjes en lau weren bestrooid, op bet ijzeren bed rust, met de kavalerie sabel uit den franscben veldtocht onder den arm. Zaterdag avond ten 7 ure, heeft in de Jaspiszaal eene lijkdienst voor den keizer plaats gehad In den dienst waren aanwezig de jonge keizer en keizerin, de keizerin-we duwe, prins Heinrieh en zijne gemalin, alsook de overige lamilieleden, de erf- groothertog van Saksen-We. ar, het r - litaire Huis des overleden keizers en se beperkte hofstoet. De lijkschouwing De opening van het lijk des keizers heeft zondag in den namiddag plaats had. behalve de geneesheeren, die den kei zer gedurende zijne ziekte behandel ti wa'-en daarbij tegenwoordig profes? s Virchow en Waldeyer. Ook de minister van het huis des i- zers, graaf Stolberg, woonde de opende bij Uit het onderzoek is gebleken d; ie strooi door kanker was verwoest, zonuer dat de zijde van den slokdarm doorgebro ken was, terwijl er verder etterachtige verzv.eeringen in en rondom de luchtpijp en de longen, werden waargenomen. De geheele kunstbewerking duurdevan half vijl tot over ball zes uur namiddag. Ten slotte werd van de geheele handeling een verslag opgemaakt, dat door alle aan wezige geneesheeren onderteekend en bij het verslag van de eigenlijke lijkschou wing gevoegd werd. De minister Stolberg nam dit document in bezit, om 't in bet Staals-archief te doen opnemen. Dr Mackenzie heeft zondag op uitdruk kelijk bevel van keizer Wilhelm een schriftelijk bericht over de ziekte van Frederik 111 opgesteld. Hij verklaart daarin ongeveer het vol gende. Er kan geen twijfel gekoesterd worden, of de ziekte van keizer Fredofik heelt bestaan in kanker van het strotten hoofd. De behandeling werd echter in hooge male bemoeilijkt, doordat van den aanvang af de kraakbeenderen inde stroot door de kwaal waren aangetast, en door dat de ziekte voornamelijk in de dieper lagen van bet kraakboenweefsel voortging, waardoor de ziekte oorzaak onduidelijk gemaakt werd. Het geheele bericht van dr Mackenzie beslaat anderhalve quarto- zijde van het engelsche briefformaat. De schriftelijke afscheidsgroet, dien Bismark van keizer Frederik ontving, was reeds met zóó beveude hand ge schreven, dat de inhoud voor het oogen blik nog niet te ontcijferen is. Daaren tegen wordt het bevestigd dat keizer Frederik op zijn sterfbed op de hartelijk ste wijze keizerin Victoria met Bismark verzoend heeft. Naar men verneemt zou de Rijksdag tegen 2o dezer worden bijeen geroepen, om eene keizerlijke boodschap tehooren. Vermoedelijk zal alsdan de keizer eeni ge dagen later voor den Pruisischen Landdag den eèd op de grondwet afleg gen. Zijne proclamatie, alleen aan het Pruisische volk, volgt in een der eerst volgende dagen. Het regenachtige weêr en en de afge legenheid van het slot Friedrichskron dra gen er toe bij, dat ook nu nog de staë Berlijn, ondanks de ontelbare rouw vlaggen baar gewoon alledaags uitzicht behouden heeft. Zij heeft niet dat groot- sche en indrukwekkende rouwvertoon. als na keizer Wilhelm's dood. De pers is ook wel vol artikelen over den dooden keizers, doch niet zooals destijds. Zeer opmerkelijk mag hel heeteu dat het socialistische Berliner Volksblalt dat bij keizer Wilhems dood geheel het stil zwijgen bewaarde, aan keizer Frederiks nagedachtenis een sympathiek artikel wijdt. De overige stemmen in de pers ver wachte» allen van Wilhelm 11 eene voortzetting der vredelievende buite- landsehe politiek. De Kreuzzeitung ver klaart dal de nieuwe keizer voor kris- tendom en monatehie zal optreden, als een koning der geringe lieden en een beschermer der zwakken en der armen. schenen, ging tc recht als kwaadaardige wezens door. 't Waren luiaards, dronkaards. Men kon niet zeggen welk beroep zij uitoefenden, en of schoon men hen Tan tijd tot tijd de riemen eens boots zag behandelen, werden zij ender de zeclie. den niet gerekend. De smokkelaars, te St-Malo in aanzienlijk getal, vergastten hen dikwijls op branv dewijn van den smokkelhandel. Iedere keer dat eene misdaad in de stad gepleegd werd, kon men er Corhillaud en Bouche-en-Coeur van beschuldi gen, zonder vrees ran hen in hunne eer te kort te doen. Te behendig om zich te laten gevangtn nemen, gelukten zij er altoos in hun afdoende alibi te bewijzen, dat aan hunne medeplichtigen rijkelijk werd betaalt, cn hernamen den gang hunner schelmstukken met eene nieuwe stoutmoedigheid. Corbiilaud was twintig jaar oud kort, ineenge drongen, dikruggig, zeker van zijne macht, met lange zenuwachtige vingereD, eenen blik bekwam om twintig voorwerpen ineens te overzien, was hij de eerste der twee deelgenoten. Bouche-en-Coeur gehoorzaamde hem ootmoediglijk, en hij stond nooit op dan bij de Terdeeling welke soms niet al te rechtvagrdig was. Dien dag, kon gean van beiden den voorrang eisehei. van de gedachte die hunnen geest bestorm" de. Met eenen enkelen oogslag hadden zij elkander verstaan Goede zaak zegde Corbiilaud. Uitmuntende gelegenheid, voegde Bouclie-en- Coeur er bij. Woarr VoeRreazw.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2