Mgr. H. Lambrecht peerdetand inleggen, om het binst den winter, door zijn dierbaar vee te doen opsmullen Waarom Waarom -r- Om dat het een ou« gebruik is het anders te doen. Waarlijk... een zot antwoord. V. D. B. (Stem). HANDELEN NIJVERHEID. Beetwortels In Noord Babant en Gelderland worden de beetwortelveldeH verwoest door miljoenen insekten. Uit beide streken werden exemplaren tot onderzoek naar de landbouwschool van Wageningen gezonden. Hel is ge bleken dat men hier te doen heeft met de gevreesde Sylpha apaca. Onze polderboeren mogen dus op hun ne hoede zijn. Plechtige inhaling van XXIII' BISSCHOP VAN GENT. Maandag 2 Juli, dea namiddags, zal de plechtige Inhaling plaats grijpen van Mgr. Lambrecht. De stoet zal samengesteld zijn uit alle de katholieke maatschappijen, vereenigingenonderwijsgestichten enz der stad Gent en andere plaatten van het Bisdom. De stoet zal zich vormen op de Ge meenteplaats van St-Amandsberg al waar Z. Hoogw. het bisschoppelijk gewaad met my ter en staf zal aantrek ken. Op de grenzen der gemeente zal een verheven autaar opgetimmerd wezen, waar aan den Bisschop, vol gens de gebruiken van het Rituëel het Kruisefiks ter vereering zal worden aangeboden. Na deze korte doch hartroerende onderbreking, zal de stoet zich dan rechtstreeks naar St-Baafs begeven alwaar het TeDeum bij het intreden zal worden aangehe ven, en na dezen lofzang, in den afge sloten koor, het huldebetoog van het kapittel en van de stedelijke geeste lijkheid zal plaats hebben. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zyne Doorl. Hoogw. heeftbenoemd Eere-Vicaris-Generaal Mgr. De Battice, titelvoerenden bisschop van Pella Vicarissen-Generaal de Zeer- eerw. Heereu J. Sonneville en L. Vandenhende Secretarissen De Zeereerw. Hee- ren J. Lavaut kanunnik, en H. F. Fobe S. T. B. ALLERHAND FÏTlFuW S Ten Bureele van c Den Denderbode te verkrijgen De Grooie bande van JAX DE LICHTE prijs 3 franks Franco per Post fr. 3.50. Kermis. Morgen zondag le dag onzer jaarlijksche kermis, Groote Muziekfeestaangeboden door onze Koninklijke Harmonie aan het welk dertig maatschappijen zullen deelnemen. Vee- en Paardenmarkten. Dijnsdag aanst. zullen onze Vee- en Paardenmarkten hoogst belangrijk wezen, dank zij de maatregelen geno men door de Commissiën dezer beide markten. Onze Peerdenmerkt komt opnieuw heringericht te worden en, naar men ons verzekert, zullen de te koop gestelde peerden voor de eerste maal zeer talrijk en te zelfdertijd hoogst zeldzaam wezen onder betrek der goede kwaliteit, 't Zal voor de kweekers, landbouwers,voerlieden en liefhebbers dus der moeite weerd zijn onze Peerdenmerkt te komen bezoe ken. Programma van 't Concert 't welk zal gegeven worden door 't Fan- faarkorps der le compagnie van de Pupil lenschool onder bet bestuur van M. VAN DER LINDEN, op Woensdag 4 Juli om 8 i/a ure 's avonds ter Groote Merkt. 1. I.aspupilles Beiges, marche, Miket. 2. Une fête navale, ouverlure, Vanderaa. 3. Kxtrait de l'invitalion a la valse, Webf.b 4. I'ulka des masques, I'ainparé. 2* PARTIE. 3. Grande fete au palais de Mélusine, Ballet, Yanderi.ihdek. 6.1/amitié. mazurka, Miret. 7. Le marché aux domestiques.fantaisie, Bordêse. 8. Au triple, galop, Gobbaèbtj. Donderdag namiddag, rond 4 ure, ging Joanna Matthys, weduwe Adrianus Van Varenbergh, over de Moorselschebaan, om zich naar hare woning te begeven Zij droeg hare kleindochter, oud 18 maanden op den arm. Deze vrouw is van doofheia aan gedaan en had dus het aankomen niet gehoord van eene kar bespannen met vier honden, geleid door zekeren Richard De Meyts koopman in groen- sels te Meldert. De kar raakte de vrouw cn in hare aandoening liet zij het kindje vallen. De aanwezige per sonen snelden toe en namen hetkindje on 'twelk in bezwijming scheen te zijn. De heer De Windt geneesheer werd geroepen en op 't oogenblik dat hij het wicht onderzocht gaf het den geest. Geene uitwendige verwondin gen werden bestatigd. De lykschou- wing lieert bewezen dat het kindje gestorven is tengevolge van eene le verbreuk door den val veroorzaakt. Onzes dun kens, zou het reglement op de hondenkarren, vooral des za terdags 's morgens, met meer streng heid moeten toegepast worden. Zonderlinge ontmoeting. Het vol gende had woensdag morgend nabij de Zuidstalie te Brussel Een persoon, die redelijk vlug voort stapte, liep onvoorziens eene non van tamelijk grooie gestalte tegen bet lijf. De man wilde zich verontschuldigen, maar hoe veaschoot hij toen de non hem, met mannenstem, vloekend als een sapeur, eenige smaadwoorden naar het hoofd wierp. Daar hij iets vermoedde dat niet in den haak was, wilde hij den kerel bij de kraag vatten, maar de non lichtte hare kleeren op en zette het op een loepen, zoo hard zij maar kon. Hel is waarschijnlijk dat men bier le doen heeft met eenen der talrijke misda digers, die deze wijk onveilig maken en nachtelijke diefstallen plegen. K«n huis ingestort Drie dooden en een gekwetsts. Het Journal de Bruxelles van donderdag middag brengt ons eenige tijdingen over deze ramp. Ziehier wat het blad meldt Woensdagavond is een oud huis der Beggijnenstraat, te St Jans-Molenbeek, plotselings ingestort. Onmiddelijk werden deor de geburen en door de policie reddingswerken inge steld, en rond 11 uren ontwaarde men bet eerste lijk en eenen gekwetste. De twee andere lijkeu werden rond 1 uur ontdekt. Het onheil gebeurde onder de volgende omstandigheden. Naast het cude huis, dat geen nummer draagt, heeft men een nieuw huis ge bouwd. Hiervan is een gedeelte op hel eerste gestort en heeft bet geheel afge broken. De vallende massa sleepte de vier bewoners meê, waarvan er slechts één in leven bleef. De gekwetste is naar bet gasthuis van Molenbeek gebracht. Het parket heeft een een onderzoek ter plaatse ingesteld. (Nadere bijzonderheden). Over deze ramp deelt de Courriet1 de Bruxelles nog de volgende inlich tingen meê Het huis der Beggijnenstraat, 18, te St-Jans-Molenbeek, is een lang, laag gebouw, zonder stagie en heb bende voor alle bovenverdieping den zolder. Dit huis hoorde toe aan zekeren Detil, landbouwer, die de helft ervan in gebruik heeft. De andere helft is in gebruik genomen door bijhuurders. Detil woonde daar met zijne vrouw, vier kinderen en zijne schoonmoeder. De andere bewoner was Moerman, een schildersgast. Naast dit huis is een bloedverwant van Detil, zoo als wij reeds zegden, bezig met een nieuw huis te bouwen, dat merkelijk hooger was dat het eerstgenoemde. Woensdag avond, rond half elf, toen iedereen in 't huis te bed was, uitgenomen Detil, die zich, grommend tegen den regen en den wind ook ter ruste meende te begeven, schrikte hij eensklaps voor een verveer!ijk ge rucht. Bijna het geheele in aanbouw zijnde huis was op het dak van het zijne gestort. Het dak bezweek onder ditgewicht, begraafde Moermans onder de zware massa puin en sleepte dezen, dwars door den zoldervloer, meê in de bene kamer, waar de echtgenooten Detil, een kind en de schoonmoeder zich bevonden. Twee dezer vier personen, de vrouw en de zoon, werden dood onder het puin begraven. De schoonmoeder en Detil kwamen er van af met wonden aan het hoofd en de beenen. De drie andere kinderen, die in de voorkamer sliepen konden door een dakvenster ongehinderd ontsnappen. De schilder Moermans was op den slag dood. Bij de vrouw Detil en den jongen Emiel moet de dood minder spoedig geweest zyn, Men heeft omtrent twee uren lang moeten werken, om de lijken onder de puinen uit te halen. De ramp wordt toegeschreven aan den regen, die den grond, waarop het nieuwe huis gebouwd is, doorweekt heeft en daarenboven de mortel van het nieuwe huis belet had te drogen. Van dit huis staat er niets meer recht dan den voorgevel. Het parketheeft expertenter plaatse gezonden. Detil vrist in 't begin nog niet dat zyne vrouw en de andere slachtoffers dood zijn. Toen hij het ongeluk ver nam dat hem heeft getroffen, werd hy door een hevig zenuwtoeval aangetast. Generaal Ponlus. minister van oor log, beeft beslist, dal dit jaar de groote krijgsbewegingen zullen plaats hebben in de Kempen, in de omstreken van Leopoldsbitfg, Weslerloo, Tongerloo, enz. Zij zulffin duren van 25 augusti tot 10 september. Tijdingen over het onweer. In *t Land-van Waes heelt het onweer veel echaé aangericht. Te Bassevelde is de bliksem op den landsdijk in een klein huizeken gedrongen en heeft er de echtgenoote Verbrugge op den grond geworpen. Van de eene helft van haar aangezicht is de huid afgerukt en de vrouw is tot hiertoe geheel doof. Te Oost-Eekloo heeft de bliksem eenen boom. dicht bij de pastorij, van boven tot onder gekloven alsof hij in twee was gezaagd. In Louisa- en Saftingenpolder, op het Hollandsch grondgebied, is alles ver woest. De oogst is ook grootelijks be schadigd in den polder Konings-Kieldrecht tot aan de Pluim en den Arenbergpol- der tot aan de Kappelleslraat, en een gedeelte van den Hertogpolder. In liet dorp zijn vele ruiten uitgeslagen al de dakvensters zijn verbrijzeld in het klooster en de school der Zusters zijn 151 ruiten aan stukken. De hagelsteenen waren echte ijsbrok- ken. Naar men zegt, zijn er in den polder opgeraapt, die meer dan vier centimeters omtrek hadden. Meestal hadden zij scher- kanten en waren min of meer gebom beerd. De hagelbui duurde alzoo tien minuten. Men kan denken welke verwoesting zij heeft aangericht. De regen viel bij stroo men neêr. Een wtêr zooals maandag had men hier in langen tijd niet beleefd. Te Elversele zijn de toren en de kerk door het hemelvuur getroffen een opper hooi, in de meerschen, is vernield vele boomen zijn verbrijzeld. Aan den schoonen spitsen toren is aan zienlijke schaè veroorzaakt. Het houtwerk is op vele plaatsen als doorgesneden, en langs buiten heeft de bliksem duizend® schaliën van het dak gerukt en op het kerkhof gezaaid. Een der gevels van de kerk is groote lijks beschadigd. En wonderlijkdo toren en de kerk waren vol rook, en toch is het vuur niet uitgebroken. Alles is verzekerd. (Nadere bijzonderheden.) De sehaê door hel onweêr van maan dag aan de kerk en voornamelijk aan den toren van Elversele toegebracht, is veel aanzienlijker dan men in den beginne gedacht had. Het binnenste van het torenspits heeft buitengewoon veel te lijden gehad. Eiken ribben, die het bovenste ondersteunen zijn afgebroken en op vele plaatsen zijn er groote stukken afgerukt. De zware hout- splinsters liggen in den toren rondge- zaaid. Het kruis is een weinig geraakt, de koperen bol daaronder is doorboord, buiten langs den zuiderkant zijn de scha liën genageld worden, zijn grootendeels los gewrongen en gebroken. Mannen, die met kennis van zaken spreken, verzekeren dat het grootste deel van den toren teenemaal zal moeten ver nieuwd worden. De schaê aan den toren, die verzekerd is voor 34,000 franks, wordt op 10,000 franks geschat. Voor de kerk beloopt de schade op omtrent 1000 franken. Een merkweerdig overblijfsel van vroe gere eeuwen, heeft ook zijnen tol moeten betalen. Ziehier hoe MM. De Potter en Broekaert, het beschrijven in hunne ge schiedenis van Vlaanderen Ter rechterzij van den ingang der kerk van Elverzele bemerkt men eene kleine overdekte spreekplaats, van waar men oudtijds de rechterlijke en bestuur- lijke afkondigingen deed en waar men nu nog de kerkgeboden afleest. Dit is een der weinige geder.kteekenen van dien aard, welke in ons land zijn be- i waard gebleven. Welnu, die oude spreekplaats, is groo tendeels vernield. Is zij nu veroordeeld om te verdwijnen, en zal zij voor altijd moeten zwijgen ?Neen,duizendmaal neen; wij zullen ze terug in het leven roepen, al moest het onzen lesten stuiver kosten zegt een briefschrijver. Te Thielrode beeft de bliksem drie boomen vernield, alsook drie staken van den telegraaf, drie mannen omver gewor pen, drie huizen bezocht zonder schade to doen, en drie vrouwen zou verschrikt, dat. zij 3 uren lang geene drie woorden konden spreken. Het grootste ongeluk is te Hammevoor- gevallen Een werkman zag den bliksem vóór zijne voeten vallen hij ontstelde zoo he vig, dat men hem naar het gasthuis heeft moeten dragen en nu reeds is hij van schrik overleden. Te Charleroi heerschte een hevigen schrik. Stroomen water liepen door de stad en de hellende straten vormden wezenlijke bergstroomen. Muren werden omgewor pen, hoven en veldoogsten vernield en kolders en huizen overstroomd. In Luxemburg werden in verschillende gemeenten, hoeven en schuren door den brand vernield, en menscher. en vee ge troffen en zelfs gedood. Uitwerksel van den bliksem. Het zou onmogelijk zijn al de groote en kleine onheilen op te sommen door den blik sem veroorzaakt, tijdens de verschillende onweêren, die gedurende de leste dagen over geheel bet land zijn uitgebersien. Te Nijvel echter heeft het hemelvuur de zonderlinge uitwerksels gehad, om die ongemerkt te laten voorbijgaan. Mad. Tamigueau en bare dochters be vonden zich tijdens liet onweer in hare woning met eene buurvrouw, toen eens klaps de bliksem de ruiten boven de straatdeur in stukken sloeg, de deur open rukte en de stijlen verbrijzelde. Een vurige bol vloog in de kamer en berstte, terwijl hij miljoenen gloeiende vonken verspreidde. l)e drie vrouwen stonden als versteend van schrik. Zij ook werden door het hemelvuur geraakt, terwijl het op de muren vurige sporen achterliet. Hespen, die aan ijzeren slaven hingen werden naar berieden geslingerd, terwijl zij allerlei kronkelingen in hunnen val maakten. Het geladen geweer van M. Tamigneau dat aan den muur hing school al en sprong in vele stukken een blekken doos met koffieboonen, werd dwars door boord en al de boonen waren tot pulver gemalen en een schab dat aan den muur was vastgemaakt, vloeg in splinters. De oorslingers van de vrouw smolten tot aan de haakskens. Vervolgens drong de elektrische stroom in de naastliggende kamer, sloeg er ook alles over hoop en vloog van daar langs de schouw uit. Het ergste van al is dat de vrouwen door den bliksem gedeeltelijk met ver lamming geslagen waren. Ook zijn zij, behalve de buurvrouw,van de spraak be roofd. De dokter, die haar verzorgd, denkt dat er hoop is de ongelukkigen te gene zen. Dood getrappeld. Men schrijft uit Hulste, 22 Juni Maandag had alhier de begravinge plaatse van P. De Brouwer. Een groot getal mensehen woonden den dienst bij, en getuigden alzoo van de algemeene deernisse, die geheel de gemeente stelde in bet verlies van dezen werkman, ver lies dat in jammervolle omstandigheden plaats had. De brouwer was werkman in de brou werij van M. Vanrobays Parel te Hulste en was verledene week met een voer bier naar Sweveghem gereden. De vracht was reeds ontladen en de man wilde naar huis wederkeeren. Daar de weg zeer nauw was, nam bij het peerd bij de muil om gemakkelijker te kunnen keeren, maar had het ongeluk in den gracht te vallen en het peerd mede te trekken. Het dier viel me zijne twee pooten op De Brouwer. Men kan denken wat er alsdan gebeurde Het peerd deed pogin gen om uit de diepte te geraken en trap pelde alzoo zijn geleider bijna dood. Ge vaarlijk en gekneusd, werd de man op genomen. \s Anderdags bracht man hem naar huis, waar hij in de schrikkelijkste pijnen gestorven is. De man heeft de heilige sacramenten der stervenden kunnen ontvangen. Hij laat eene weduwe met drij kinders achter. Vreeselijk ongeluk. Eene vrouw verbrand. Een der levendigste wijken van Antwerpen werd maandag namiddag in opschudding gebracht door een vreese lijk ongeluk. De herberg de Klokwordt gehouden door de echtelingen Dendooven-Peelers. M. Dendooven was voor zijne zaken afwezig en was dus zijne vrouw. Eliza Peelers, 27 jaar oud, alleen thuis met bare twee kinderen, waarvan bet eene twee jaar, het jongste pas 6 maanden oud is. De jonge vrouw had zich juist een wei nig opgekleed en maakte zich gereed om koffie op te schenken, toen zij het onge lukkig gedacht kreeg een weinig petrool in de stool te gieten, om het vuur aan te wakkeren. Zij had op dit oogenblik haar jongste kind op den arm. Eene groote vlam sloeg langs onder uit de stoof en zette het vuur aan de kan ten van liet kleed der onvoorzichtige, en in minder tijd dan noodig is om dit too- neel te beschrijven, stond de ongelukkige van het hoofd tot aan de voeten volop in vuur. Zij had nog de tegenwoordigheid van geest haar kind op de tafel te zetten en vluchtte dan de straat op. De ongelukki ge vluchtte binnen in eenen winkel in de huurt. De winkelierster trachtte vruch teloos de vlammen uit te dooven doch daar zij zich zeil de handen verbrandde, werd zij door schrik overmeesterd, drong de nog altijd door de vlammen omgeven vrouw buiten en sloot de deur toe Nog eenige slappen liep het arme slachtoffer barer on voorzichtigheid voort; in de Huidevetterstraat viel zij echter neêr, zwart en verkoold, van de voelen tot aan liet hoofd afzichtelijk verbrand, van pijn kermende. Op dit oogennlik kwam men met water geloopan toch het vuur had reeds zijn verschrikkelijk werk volbracht. Een voorbijganger wierp zijnen overjas over ongelukkige uit van al de kipéren bleef maar een handvol verkoolde vodden meer over. Het aangezicht alleen heeft betrekkelijk weinig geleden. De oogen bleven onge schonden, men beweert ten gevolge van den pince-nez die hel slachtoffer droeg en waarvan de glazen enkel op het laatste oogenblik door de hitte zijn gesprongen. Zooals dil meermalen gebeurt, was er in de eerste oogenblikken geen genees heer te krijgen. Een priester uit de Augustijnen kerk was spoedig ter plaats en kon de ongelukkige de volle bediening geven. Later kwamen de doktors Comein, Wil lem» en Van In, die aan de vrouw de noodige zorgen toedienden. M. Dendooven, die rond zeven ure huiswaarts keerde, werd op de Meir af gewacht door verschillende geburen die hem liet nieuws meldden. Men kan zich inbeelden in welken toestand de echtge noot thuis kwam. Het slachtoffer werd dan naar 't gast huis gevoerd. Des avonds was de toestand nog altijd dezelfde. De jonge vrouw jammert voort durend over haren man en hare kinde ren, en is nog altijd bij haar volle ver stand. De vrouw Eliza Peeters, het slachtof fer van liet drama in de Groendalstraat, is woensdag namiddag ten 3 ure in het gasthuis aan hare vreeselijke wonden overleden. Zooals wij hooger meedeelen is vrouw Peeters binnengeloopen in eenen winkel der buurt, cn wel namelijk bij M. Plat- teau, Groendalstraat, 22. Mad.Platteau trachtte de vlammen uit te dooven en verbrande zich daarbij de handen. Zij stootte echter de ongelukkige niet buiten, want de brandende vrouw liep zelf naar achter naar de pomp van pijn kwam zij echter terug naar buiten waar zij neer viel. M. Platteau was een der eersten ter plaats om de ongelukkige bij te slaan. WAVER. 20 juni. Ter veemarkt we den aangeboden 128 melkkoeien, 29 a sen, 27 veerzen, 18 jonge ossen, 63 va kens, 147 jonge varkens. Hiervan zj verkocht117 koeien, 15 ossen, 23 vee zen, 15 jonge ossen, 57 varkens en li jonge varkens. Middelbare prijzen kot en, fr. 200 ossen, 310 veerzen, 492 jonge ossen, 80 varkens, 80 jonl varkens, 12.00. Het Journal de Mons meldt dj maandag te Jemappes eene lokemotij met verveerlijk gerucht gesprongen j Het stoomtuig keerde geheel le ondei slenboven. De schouw werd op li meters en de andere stukken op nil grooter afstand gevonden. Telefoon- j telegraafdraden werden gebroken en lij dak eener fabriek stortte in door dé schok. De stoker en machinist werdj 5 meters van de plaats van 't ongel» met lichte kneuzingen opgenomen. Vol liet overige heelt men niets dan stoffelijk schaê aan le teekenen. HOLLAND. Onweêr. De berichten uit Hollanl brengen ons ook al het nieuw van ee zwaar onweêr, dat over eenige dage gewoed heeft. Het heeft omtrent twee uren geduurj en daar hel van geweldigen regen hagel vergeld was heeft het vreeselijf verwoestingen aangericht. Van alle kanten meldt men ongelukkj door den bliksem veroorzaakt. Te Utrecht is de bliksem op het gj rechtshof gevallen en heelt in'tinwendi van het gebouw veel schade veroorzaak In eenen eigendom in de Dorst» Hartsteeg, alsook in de katholieke keri van gezegde stad, ontstond een begin v) brand. De stad Arnhem is door de watery die van de hoogten neêrstortlen, gans| overstroomd. In de straten, die nevel de henvels gelegen zijn, kon men de tui zen onmogelijk nog bereiken. Vele how en boomgaarden zijn vernield Een paci hof te Humrneloo, toebehoorende aant familie Westerveld, is totaal in assci gelegd. Tusschen Breda en Rosendaal, hei liet onweer ook veel schade veroorzaak Daar ook is eene hoeve algebrand. Peerden en koeien zijn in de weii door den bliksem gedood. Te Swalmen, hij Ruremonde, biedt de velden een waar tooneel van verwoei ling aan; in vele streken van Limburg! vert de oogst maar droevige vooruitzie! ten op. De boomgaarden der omstreken vt Wageningen, zoo gekend door liuui kersen van eerste hoedanigheid, zijn a heel verwoest. De lijst der ongelukken, gedureDi dien droeven dag gebeurd, is onoverzie haar, want alle oogenblikken vernees men nieuwe rampen. FRANKRIJK. Drama te Rijsel. O ver eenige dagi ontdekte een landbouwer in den vijve achter de citadel van Rijsel, het lijk vl een klein blond meisje, dat onder eei massa waterplanten verborgen was. Bij het onderzoek bestatigden de neesheeren dat het kind verworgd wi en daarna in het water geworpen. Wie had die monsterachtige misdai bedreven Het gerecht heeft spoedig den mow deriaar ontdekt. Het monster is niemaj anders dan de vader van het kind zei zekere Soetens, van belgischen oorsprong 49 jaar oud en schoenmakersgast te Rj scl. Teen vrouw Soetens op den dag di misdaad thuis kwam cn haar kind nil zag, vroeg zij aan haren man waar bi naartoe was. Hij zegde dat hij het b zijne tante te Kortrijk had gebracht, wal het al de noodige zorgen zou ontvangt» 't geen hunnen last zeer zou verminderei De vrouw geloofde hem op zijn wool en dacht zoodra ik eenig geld heb t ik mijn dochterken eens gaan bezoekej Zondag morgen uitte vrouw Soetei hei verlangen haar kind spoedig eeij terug te zien, waarop tusschen de eek genoolen een hevigen twist ontstol waarna de man voor ganseh den dag 1» huis verliet. Op denzelfden dag kwam eene buti' vrouw vrouw Soetens bezoeken, cn dal zij twijfel koesterde opzichtens de ve: dwijning van het kind, vertelde zij haa, dat het lijk van een klein meisje in dé vijver gevonden was en dat ongetwijfel het portret nu nog in de takulleit van gi neeskunde zou liggen. De moeder, door sombere voorgevoe lens gedreven, ging naar de fakulfeit e vroeg om het portret te zien men zonj haar bij den dokier Castiaux, die hi haar loonde. Men oordeele over de wanhoop dé arme moeder toen zij de beeltenis va) haar kindje erkende, dat zij in goed gezondheid in België meende te zijn. De arme vrouw ging weenende na* het parket en verhaalde aldaar gansch d zaak de onderzoeksrechter twijfeldj geen oogenblik of de vader was de mooi denaar. Wat was er intusschen van Soete» geworden De opzoekingen bleven lang vruchtej loos, maar de politieagenten legden ziel in hinderlaag entoen hij maandag avond niets vermoedende naar huis kwam, weri hij aangehouden. ZWEDEN. Eene stad afgebrand. Koning Oscai van Zweden is met bijzonderen treil naar de stad Sundswall vertrokken, dij bijna geheel door eenen brand verniel! is.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2