Stanley. Provinciale L'aad van Oost-Vlaan deren. Het blad Ie Mouvement Géographiphique, bevat een artikel van M. A. J. Wauters, waarin deze een overzicht maakt van al de tegenstrijdige berichten, die er in de leste dagen over Stanley aankwamen en waaruit hij het volgende besluit trekt Kortom, gedurende deze veertien da gen meldde men terzelfder tijd de dood van tien reiziger en zijn zegenpralenden tocht naar Khartoum. Het eerste nieuws gelooven wij niet en het tweede kunnen wij niet als ernstig aanzien, ten minste in den vorm waarin het ons toekomt. Wij begrijpen niet dat Stanley zelfs met de hulp van 1500 gewapende mannen van Emin en de hulp van deszelfs twee stoombooten de 1800 kilometers zou af leggen, die Wadelai van Khartoum schei den om de ongekende legermacht van den opvolger der Mahdis aan te tasten. Evenwel kan er eenige waarheid zijn in het bericht van Stanley's aanwezigheid te Bahr el-Ghazal. Inderdaad, voor de eene of andere oor zaak kan hij gedwongen geweest zijn, zijnen reisweg te veranderen en Wadelai bereikt hebben door noordwaats op te rukken, dwars door de kom van Ouellé en de Gazellenstroom. Van dan af kan zijne tegenwoordig heid te Karthoum aangeduid zijn geweest door handelaars, die voortdurend betrek king onderhielden met Kordova. Do ara- bische verbeelding zal het overige van de tijding uitgemaakt hebben. Het is mogelijk dat Stanley van zijn tocht door deze landen gebruik heeft ge maakt, om met de stamhoofden verbinte nissen en overeenkomsten te sluiten en hen tot zijne bondgenoten te maken. De hoek die hij aldus langs Ouellé en Bahr -el-Gazal gedaan heeft zou de vertra ging uitleggen in zijne aai.komst even als het lange stilzwijgen over zijnen toe stand. Wat er van zij, geene enkele stellige tijding over Stanley is in Europa aange komen, zoomin te Brussel als te Londen. Wat de tijding zijner dood betreft, die sommige fransche bladen blijven meêdee- len, steunende op brieven uil Zanzibar, die ontvangen wij even ongeloovig en gerust als de kwakkels van denzelfden aard, die deze bladen over eenige maan den de wereld inzonden. Gister dijnsdag, om 2 uren des na middags, werd de gewone zittijd van den Raad onzer Provincie geo pend. De heer De Iverckove, gouver neur. behandelde in zijne openings rede de kwestie der arrondissements commissarissen. De achtbare Gouver neur wil deze ambtenaren behouden ten tittel van vertegenwoordigers der regeering tot het houden van en kwesten en het nemen van inlich tingen. Zij zouden met de militiezaken gelast blijven doch nimmer tusschen te komen hebben in de kiesbetwistin- gen 't geen uitsluitelijk aan ambtena ren van het rechterlijke orde zou op gedragen worden. Het bureel van den Raad werd ver der samengesteld als volgt Voorzitter M. LibbrechtOnder voorzitter, M. baron 't Kint de Roo- denbeke; Sekretarissen, MM. Solvyns en Vanderlinden. Na de zitting heeft de Raad zich in corps naar 't bisschoppelijk paleis be geven ten einde zijne eerbewijzing te brengen aan Mgr. Lambrecht, onze nieuwe Bisschop. ALLERHAM)1Ê NIEUWS Ten bureele van Den Deinlei*I)otle te verkrijgen De Grooie bende van JAM DE EICIITE prijs 3 franks Franco per Post fr. 3.50. Kermis 18H8. Het onge stadig, koud en regenachtig weder dezer dagen is verre van gunstig te zijn geweest aan onze kermisfeesten. Het Festival van zondag heeft nog- tlians een tamelijk groot getal vreem delingen naar hier gelokt. Deze muziekfeest liep met de beste orde af. Onze vee- en paardenmarkten heb ben ook veel van 't slecht weder te lijden gehad. Onze veemarkt was min bevoorraad dan vroeger jaren. Opde peerdomnerkt integendeel waren,dank zij de voetstappen van de leden der commissie en de genomene maatrege len, een groot getal peerden te koop gesteld. De handel was nog al levendig en men verzekert ons dat verscheidene paarden van waarde voor den uitvoer werden gekocht. "Wie de premiön heeft behaald is ons onbekend. Maar van premiën sprekende.willen wij hier eene opmer king meédeelen welke ons door een onzer landbouwers werd gemaakt. Op 't oogenblik zegde hij ons, zijn wij in 't volleseizoen der zuigveulens en de commissie heeft verwaarloosd hier voor eene premie te gunnen. Maandag, vervolgde hij. waren er 3 a 400 zuigveulens op de jaariuerkt van Opdorp en deze die aldaar niet verkocht geraakten zouden aldus naar Aalst zijn gelokt geweest Wij roepen op deze opmerking de aandacht der commissie in. Onze peerdenmerkt was dus mer kelijk. verbeterd en wij hopen dat de heeren Leden der Comissie al hunnen iever en werkzaamheid aan 't werk der opbeuring onzer paardenmarkten zullen blijven bestedenen eindelijk het gewenschte doel zal bereikt wezen. De openbare Veldfeest in den hol' der Jonge garde heeft weer als naar gewoonte, een en stroom van volk derwaarts gelokt. De verlichting was prachtig en hoogst jammer was 't dat door 't winderig weder de lampjes ten grooteren deele waren uitgedoofd. Wij stippen met voldoening aan dat geene ergerlijke schandalen en vecht partijen werden bestatigd. Zekere Baeyens Theofiel, werk man, zonder vaste woonstede, werd dijnsdag morgend zeer vroeg door onze Policievoorloopiglijk aangehou den als beschuldigd van diefstal eener som van ongeveer 600 fraikg ten nadeele van den heer Victor De Moor, veearts, wonende Moorelschebaan. Stad Aalst St.Job. Zon dag aanst. 8 Juli Ciroote Hins- steking met tweewielige rijtuigen, Vooruit 120 fr. verdeeld als- volgt 1* Prijs 20 2», 18; 3e 16, 4«, 14 5° 42 6', 10 7e, 10 86, 8 9*, 7 10* 5 franks. De inleg is bepaald op 50 centiemen. Voor verdere voorwaar den, zie de plakbrieven. Inhaling van M. Lam* brechts. Gent was maandag in volle feest. Van voor 6 ure 's mor- gends, prijkten reeds op het hoogste van Sint-Baafstoren, vier groote bel- gische vlaggen en te midden, de pau- selijke vlag. Op al de torens van de kerken der stad staken er insgelijks vaandels en wimpels uit. Door gansch de stad, zag men over al nationale en pauselijke kleuren maar bijzonder op den doortocht van den stoet, was het een wezenlijk bosch van vaandels en vlaggen. De versiering der huizen was aller prachtigst en het weêr goed, zonder drukkend heet te zijn. Het geheele garnizoen was onder de wapens. Afdeelingen van kollegies, patrona- gies, godsdienstige gestichten en maatschappijen waren uit alle streken van het bisdom toegestroomd om aan den inhalingsstoet deel te nemen en in overschoone groepen deze of gene historische feiten te verbeelden zoo trof men andere St-Bavo, St-Aman- dus en St-Livinus, drie apostelen van het bisdom. Verder de inhaling van St-Henricus, keizer van Duitschland en patroon van den nieuwen bisschop, voorgesteld door het St-Hendrikskollegie van Deinze. Het kollegie van Melle, dat leerlin gen uit alle natiën telt, was door 80 hunner vertegenwoordigd, en elk hunner droeg de vlag van zijn vader land. Het St-Barbarakoll«gie stelde Sint- Bavo voor, de slaven verlossende en de armen beschermende. Te lang zou het zijn, al die groepen op te sommen. Behalve dat alles werd de nieuwe bisschop door eene eere- wacht te peerd, gevormd door jonge lingen uit de beste familiën der stad. De stoet was ontzaggelijk lang en heeft twee uren werk gehad van zijn vertrekpunt tot aan de hoofdkerk te komen. Na Mgr. Lambrecht volgden de se- nateurs Lammens, Casier, de Lim burg - Stirum, verscheidene burge meesters van steden uit het bisdom, provinciale en gemeenteraad, enz.enz. Op de vrijdagmerkt werd de bis schop door de troepen begroet. De kerkvoogd verliet den troonhemel om de regimentsvaandels en de officieren te groeten en de kinderen te zegenen die de volksvrouwen hem aanboden. Geheel Gent heeft de inhuldiging van den nieuwen prelaat gevierd, wel te verstaan de gemeenteraad niet mee gerekend. Vlaamsche Moniteur.De vlaarasche zaak is alwéér een stap vooruit gegaan. Het staatsblad verschijnt thans onder den titel Moniteur Beige. Journal Officiel. Staatsblad. Daarop volgen de abonnementsprijzen en datums in twee talen. De opschriften der verschillende rubrieken zijn insgelijks in 'l fransch en in 't vlaamsch, bij voor beeld Lois arrétés royaux et actes du gouver nement. Wetten, koninklijke besluiten en tikten der reyeering. Deze wetten, euz. worden echter nog grootelijks in 't fransch afgekondigd. Ho pen wij dat er op den ingeslagen weg zal voortgegaan worden. Het niet offieieele gedeelte is thans be paald afgeschaft. Drama te Brussel. De dag bladen brengen ons de tijdingvan een akelig drama, dat in eene werkmans woning heeft plaats gehad. Een boodschapper van verkoopzalen ne zijne vrouw, heerster in 't justicie- paleis, bewoonden samen eene tweede verdieping. De man was een luiaard en een dronkaard. De vrouw daaren tegen was spaarzaam en ieverig. Zondag hadden de twee echtgenoo- ten den geheelen namiddag ruzie ge had. Deze werd 's avonds erger, zoo danig dat de man, ten toppunt van woede, een oud scheermes nam en zijne vrouw de keel doorsneed. Bloedend liep zij in eene andere kamer bij eene buurvrouw van daar in eene derde, waar zij stervend ineen zakte. Het arme slachtoffer heeft niet min der dan twintig minuten tegen de dood geworsteld. De moordenaar wilde toen ïijne kamer uitgaan, maar een der geburen belette hem zulks, door de deur zijner kamer te sluiten. Toen haalde hij een policieagent. Toen deze kwam stond de geheele kamer in de grootste wanorde. W..., de moordenaar, lag te bed zonder nog «enig teeken van leven te geven. Hij had eene snee in den hals, die van het «ene tot het andere einde 20 centim. lang was en die hy zich- zelven bij middel van hetzelfde scheer mes had toegebracht. Naar het gasthuis overgebracht, be vond men echter dat hij nietdoodelijk gekwetst was. Het drama heeft de geheele buurt in opschudding gebracht. Men herinnert zich den ryken Amerikaan, die in den loop van ver leden winter eenige minuten te laat aan de statie komende, voor hem al leen een bijzon deren trein deed in richten en hier voor de kltinigheid van 500 fr. beiaalde. Welnu, die Amerikaan was niemand anders dan de metser Marechal, die de vrouw Gillot, te Magnan-sur-Aube vermoord had, tot nu toe met de gestolene 20,000 fr. op grooten voet geleefd had en zich verledene week te Oostende zelfmoordde. Bij de independenten. Vrijdag avond hebben de independenten van Brussel in een oprecht familiefeest den schitterenden triomf gevierd, welken zij den 19 juni op de liberalen behaald hebben. Kort na 9 ure deed M. de senateur Allard zijne intree in de zaal, die opge propt was van volk hij was gevolgd door bijna al de nieuvr gekozenen, die elk eenen prachtigen bloemtuil ont vangen hadden onnoodig te zeggen met welken geestdrift zy onthaald werden. M. Albert Van Oye, die de vergadering voorzat, zegde dat heden de independenten vergaderd waren om hunne nieuwgekozenen hartelijk geluk te wenschen. M. Allard bedankte de vergadering in name zijner kolle^as in Kamer en Senaat. M. Ninauve hield een krach tige toespraak, en bracht eene wel verdiende hulde aan M. 't Kint-Orban en M. Theodor, die, met eenige stem men, door MM. De Brouckere en Buis vervangen waren doch uitgesteld is niet verloren, en binnen 4 jaren zullen zij aan 't hoofd der independenten zege pralen. Daverende toejuichingen heb ben zijna woorden bekrachtigd. M. Poncelet van St-Joost-ten-Noode bedankte de herkozene voor hetgeen zij gedaan hebben ten voordeele der der handeldryvende burgers in 't alge meen. Hij dringt er ter loops op aan dat onze vertegenwoordigers een kort en goed einde zouden stellen aan de chineesche kiesknoeirij derbekwaam- hèidskiezers, en de stemming in de hoofdplaats van het kanton zouden doen doorgaan. Rond 11 ure sprak generaal Jacmart deze woorden Veertig jaar lang heb ik mijn vaderland met de wapens ver dedigd,ennuhoopik hetzelve toverige van mijn leven met het woord te ver dedigen. Sanateur Allard stond recht en stelde dezen heildronk voor Aan onzen welbeminden koning Gansch de zaal zong in verrukking de Brabangonne onmogelijk zulken geestdrift te be schrijven. De senateurs en representanten ver lieten de zaal met de handdrukken en de gelukwenschen der talrijke me nigte. Schrikkelijk ongeluk te Becelaere. Twee jonge lieden, de genaamde H. Taulpe, zoon der wed. Taulpe van bij Ter hand en A. Vandelanoote hadden beschikt van donderdag nacht samen te vertrekken naar de peerdenfeeste van Tliourout welke vrijdag plaats had. Henri ging Alois die bezig was met maaien gaan vinden om de laatste schik kingen te nemen. Alois stond van maaien en zette zijn zeisen te kante in het gras. Ongelukkiglijk, Henri Taulpe viel er ever met den rug op den top die hem al den buik is uitgekomen. De dood was oogen- blikkelijk. Kerkdiefte. Weêral eene kerk- diefle, zullen de lezers zeggen. Ja, weéral eene kerkdiefte wij zijn waarlijk in den lijd der kerkdieften. Zon der van de andere arrondissementen te spreken, die door de dieven niet verge ten zijn geweest, is het gerecht van Kor- trijk alleen met een vijltiental dieften in kerken belast, sedert korten tijd in 't ar rondissement gepleegd. 't Is dezen keer de dekanale kerke van Sint-Marteris die met een bezoek is ver eerd geweest, en dat in den nacht van Woensdag tot Donderdag. De dieven zijn over het schettewerk geklommen al den kant van Sint-Maartens kerkhof en hebben daar uit eene venster eenen driekanligen hoek uilgebroken 'l is de eerste venster die men heeft langs de kleine kerkdeur. Het gat dat zij ge maakt hebben is zoo klein dat het onge looflijk schijnt dat de dieven aldaar zouden doorgekropen zijn. Maar dat wordt te meer bevestigd doordien men voelprenten gevonden heeft in den hof die door het schettewerk afgesloten is. Zij moeten met twee of drie geweest zijn en op malkaars schouder gestaan hebben om aan devenster te geraken. In de kerke gekomen hebben zij hun roof- en vernielingswerk begonnen. Twee blokken, waarvan een rond de twee franks moestf inhouden, en den anderen nog mm, zijn opengebroken geweest. Nevens een der blokken is er een beitel en een hamerken gevonden geweest, dat de dieven in de kerk genomen hadden van de beeldwerkers die thans in de kerk werken. Verders is er nog gestolen geweest2 zilveren kroonen en 1 zilveren scepter van 't beeld van den H. Antonius 2 zil veren kroonen en 1 zilveren scepter van 0. L. Vrouw van Hallevertlers nog zil verwerk van dien aard. Alles ter weerde van 1200 fr. De dieven moeten haastig geweest zijn want ander zilver waarop zij gemakkelijk de hand konden leggen is onaangeroerd gebleven. Om aan liet kasken van O. L. Vrouw van Bijstand te geraken, dat nog al hooge staat, hebben zij op eenen stoel en vervolgens op eenen offerblok ge staan. Wat de dieven aangaat, ze zijn tot nu toe onbekend dat is het oud liedtje. Den zelfsten nacht zijn er drie gas ten gezien geweest dwalende rond het gerechtshof. Alen weet dat er 's nachts te vooren eenepoginee tot inbrake plaatse had. De zoon der concierge die de gasten gezien had heeft opgestaan en de gebu ren wakker gemaakt. Policie en gendar merie wierden verwittigd en de wacht wierd gehouden. Zouden dat altemets die gasten niet zijn die de policie aldaar lokten om intusschen St-AIaartenskerke le kunnen plunturen De dieven zijn slim genoeg om te weten dat de policie hier niet talrijk genoeg is eti terwijl dat zij in de eene plaats waakt dat zij in de andere niet en kan zijn. 't Schijnt dat men gepoogd heeft binnen te gaan in 't buis van M. St Ver- cruysse, aan de statie. Zekeren M. V., Donderdag avond rond 11 uren naar zijn huis gaande, zou twee gasten zien het slot beproeven hebben. Op het zien van M. V. zijn zij gevlucht. Gazette van Kortrijk.) Moordpoging. De gemeente Em- blehem, bij Lier, is donderdag door eene zware misdaad in opschudding gebracht. Zekere Melchior Van Rompaey, herber gier te Broechem, leetde in twist met zijne schoonouders. Gezegden dag verliet hij Broechem en ging naar Emblehem, waar zijn schoonvader het bedrijf van schoenmaker uitoefent. Binnen komende zocht hij ruzie, en in 't heete van den twist greep hij met de eene hand zijne schoonzusier Colette bij de keel terwijl hij haar met de andere eenen revolver voorhield. De vader dit ziende en het leven zijner dochter willende redden, nam eenen stoel en sloeg dien met zooveel geweld op het hoofd van den woes aard dat deze ineen zakte. Spoedig echter sprong hij weêr recht en viel ditmaal zijne schoon moeder aan. Deze, eene oude 78jarige vrouw, werd door eenen revolverkogel in de bil ge troffen. Bij het hulpgeroep en het gerucht dat er in huis werd gemaakt, nam de moor denaar de vlucht, doch hij werd later aangehouden en naar de celgevangenis van Antwerpen gebracht. Het parket heeft een onderzoek be gonnen. De gekwetste oude vrouw Maria Dillen is niet buiten gevaar. De kogel is niet uit de wond kunnen gehaald worden. Een peerd op wandel. Maandag der verledene week was de landbouwer Devrieze van Ardoye met zijn peerd, ge kleed met breidel en gareel, bij zijnen broeder, ter herberg De Nieuwe Sneppe, een glas bier gaan drinken, zijn peerd aan de deur latende staan. Alaar hoe stond Devrieze verbaasd, als hij zag dat zijn peerd alleen was gaan wandelen. Overal gezocht en nergens gevonden, ging hij dinsdag reeds vroeg naar de nieuwe peerdenfeest van Kortrijk. Hopen de daar zijn peerd te entdekken, was er geen spoor van te vinden. Het peerd was rechtuit naar Emelgem gegaan en aan de poort van den brouwer Borst-Van Acker blijven staan tot men het 's morgens bin nenliet. Men gaf het voeder, kamde en verzorgde het als het peerd van den huize en om zijnen kost te verdienen heeft de brouwer het peerd gebruikt gelijk het zijne. Toen hij vernam wiens peerd het was, heeft hij, het dadelijk naar huis gezonden. Er is ferm om de klucht gelachen. FRANKRIJK. De Eiffel-toren. De dagbladen begin nen reeds wetensweerdigd bijzonderhe den meê te deelen over den Parijzer Eiffel- toren, nu 100 meters hoog. Ziehier hoe de werken er thans uitziea. leder weet dat een Uektaar grond hon derd meters lang en honderd meters breed is. Op elk van de vier hoekpunten dezer uitgestrektheid zijn de vier grond vestingen van den toren gemetseld. Van elke dier grondvestingen rijst nu een reusachtig ijzeren gevaarte, 100 me ters lang, schuins naar omhoog. De span ningen komen aan den top niet bijeen, maar zijn aan elkaar verbonden door ijze ren dwarsbalken, waarop de vloering der eerste verdiehing moet komen. Ook op 50 meters hoogte bevinden zich sterke dwarsbalken. Ziedaar den tegenwoordigen toestand van den Eiffel-toren. Op de dwarsbalken, die de vier opgaande spanningen verbin den op vijftig en op honderd meter hoogte, zijn houten vloeren gelegd. Nu moet men boven de tweede verdie ping den toren verder opbouwen tot o een hoogte van 263 meters. Daar wore een derde vloer gelegd, en bovenop word een groote koepel gezet in den vorm va een lanteern, waarvan het spits juist dri honderd meters boog zal zijn. Als men weet dat het gewicht van ijz«r tot aan den eersten vloer drie millioei kilo, en tot aan den tweeden vloer vie millioen kilo bedraagt, en dat de geheeü toren zes en een half millioen kilo zal we gen, dan zal men zich misschien eenigs- zins bet reuzengevaarte kunnen voorstel len. De Dom te Keulen, de hoogste spits van Europa, is slechts honderd negen-en vijftig meters hoog. In ieder van de vier voeten zal deop- haalbak worden gemaakt, om naar hoven te gaan. Maar die is nog niet gereed. Mee zal dus nog moeten een van de vier trap pen gebruiken, die reeds zijn gemaakt. De trappen zijn kronkelsgewijze opge hangen aan de ijzeren kruisen van de* toren. Tot aan den eersten vloer ga» dit opklimmen zonder eenige moeilijkheid! De trap is gemakkelijk, en hoewel er ow geveer drie honderd vijftig trappen zijd is de opklimming niet vermoeiend, wan de helling der trappen is tamelijk zacfc. Men kan telkens rusten, en dan heelt mn zooveel te zien te midden van dit bosfl van hoekijzer, balkijzer en houten stelli- gen, dat men op den eersten vloeis aangeland zonder dat me» er zelf ini denkt. Die eerste verdieping is een vierknti van ongeveer vijftig meters lengteon dito breedte. Het middengedeelte van ?n| vloer is opengelaten, en daarrond jni spoorstaven gelegd, waarop een gi te stoomkraan aan het werk is, om de ie- ren balken omhoog te trekken. Zenuwachtige menschen kan men iet aanraden hooger te klimmen, want an wordt de zaak minder eenvoudig.De rechte kronkeltrappen houden namijk op aan de eerste verdieping, en iide plaats daarvan zijn in elk van deier: spanningen draaiende trappen gemakt.; Alen heeft daartoe rond een ijz'enj ronden balk, die ongeveer vier decne-l ters middellijn heeft, ijzeren trappen in gebracht, die niet meer dan een haren meter breed zijn, en waarlangs aa de: buitenzijde eene ijzeren stang als leuing: loopt. HOLLAND. Wedding. Verleden maanag, rond 2 ure, terwijl de zon brandode stralen wierp en alles wat leefde ii de: schaduw zocht te komen, wandeld te Breda een man op den openbaren »eg, die bij voorkeur den zonneschijn acht; en ieders aandacht gaande maakte. Hij had eene pelsmuts op tot ove de ooren, een zwarem duffelschen frak ian,: eene groote sjerp om den hals en aa dei voeten een paar leerzen, die bove de! knieën waren vastgebonden, terwi hij in de hand een paar.... schaatsen leid. Men hield eerst den man voor een zlnrielooze, doch later bleek dat iijne handelwijze eene wedding betrof, vaar- mee hij 50 cent verdiende DUITSCHLAND. Unset Fritz en de vandrig. (nder de vele vertellingen omtrent keizerFre- derik, die nu herinnerd worden, ei die; allen van zijn goed hart en edelenjeest getuigen, is ook het verhaal, hoe hi eens aan een vaandrig zijne officiersuitristing schonk. Tijdens de legeroefeningen te Koiings- bergen in 1877 kwam a onze Frit 'si avonds laat larigs het wachtlokaa van het paleis. Hij wenkte den schildvucht de militaire eerbewijzen achterw^e te laten, en ging naar het venster, -m te zien wat daarbinnen voorviel. Dar zag hij, in de officierskamer, den diensdoen- de vaandrig, blijkoaar door de vernoeie-! nissen van den dag overmand, in slaap, gevallen, met eenen brief vóór zbh op tafel. De kroonprins trad zachtjes bimen en las op het papier vóór den slapenie het volgende Lieve moeder, verleug u; met mij. Ik heb vandaag, na de jarade, gehoord dat ik eerstdaags officer zal worden. Maar hoe zal het gaan net de officiersuitrusting? Gij zijt arm ei hebt: alles voor mij gedaan, en ik zal cp eene andere manier raad moeten sdiaffen. Schulden maken is een leelijk weerd en wie zal ze betalen Daarover peinzende, was zeter de arme vaandrig in slaap gevallen. De kroonprins nam nu zacht de pei in de hand en schreef als antwoord Dp de vraag Frederik Wilhelm, Kroonprins Toen ging hij stil heen, zonderden slaper te wekken. De vaandrig was niet weinig \errast, (oen hij bij zijn ontwaken, zag wat er ge beurd was. De prius heeft, natuurlijk, zijne belofte gehouden. VEREENIGDE-STATEN Groote brand. Elf slachtoljers. Te Rochdale (Texas), is over eenige dagen een groot hotel afgebrand, en op dertien! personen, die zich in liet gebouw bevon den, zijn er elf omgekomen. Wanneer het noodsein gegeven werd, rond 4 ure 's morgends, stond het hotel reeds van beueden tot boven in vollen brand. Een reiziger sprong door het vensier en was op den slag dood. Een andere, die insgelijks door het venster sprong, was zeer erg verbrand en gekwetst. De eigenaar werd half verstikt uit dö vlammen gehaald zijn haar, baard en kleeren. alles stond inbrand, zijne vrouw en vier kindereu zijn in liet vuur omge- kemen.

De Denderbode | 1888 | | pagina 2